Volleyballers Oranje in finale IPENTAX Wie/er DOOOO Biaggi twijfelt na valpartij over start in TT Nederland verslaat Brazilië in enerverend duel World League KORT Politie arresteert 200 hooligans na rellen Freund nieuwe patiënt in Duitse ziekenboeg UITSLAGEN STANDEN SPORT EEN CAMERA I OM TE ZOOMEN Meer aanhoudingen verwacht in Londen Hét tijdschrift voor de wielersport. Volg de Tour op de voet met Wieier Revue. Troostkaart SPORTNIEUWS KORT VRIJDAG 28 JUNI 1996 AG 28 JUNI 1996 Bi ijst Tour de France (Ned), Mirco Gualdi (Ita) Giu Ie Guerini (Ita), Frederic Guesdon Daisuke Imanaka (Jap), Serp* Ijakov (Oek). rgei PANARIA Jdimir Belli (Ita), Alessandro Ba Ei (Ita), Davide Bramati (Ita) Os ICamenzino (Zwi), Roberto Conti V Valentino Fois (Ita), Sergio Pre Ui (Ita), Zbigniew Spruch (Poli" ISvorada (Slw). l)' CARRERA Ldio Chiappucci (Ita), Mario Chie- |ta), Peter Luttemberger (Oos), Os- ■Pellicioli (Ita), Massimo Podenza- ilta), Marcello Siboni (Ita), Mario yersoni (Ita), Enrico Zaina (Ital k Zberg (Zwi). ROSLOTTO Ire Oegroemov (Rus), Stefano Cat- llta), Andrea Ferregato (Ita), Mar- yincato (Ita), Maurizio Fondriest b, Alexandre Gontsjenkov (Rus) tal Lino (Fra), Paolo Savoldelli S, Marco Zen (Ita). TVM krten den Bakker (Ned), Jeroen tevens (Ned), Bo Hamburger li), Servais Knaven (Ned), Vladi- I Poelnikov (Oek), Laurent Roux I), Peter van Petegem (Bel), Bart kamp (Ned), Jesper Skibbv (Den) CERAMICHE REFIN nolidin Abdoesjaparov (Oez) bro Bettin (Ita), Stefano Colagè I), Heinz Imboden (Zwi), Sergei Lamine (Rus), Leonardo Piepoli t, Fabio Roscioli (Ita), Christian Ivato (Ita), Tobias Steinhauser |i)- LOTTO Brei Tsjmil (Oek), Peter Farazijn I), Thomas Fleischer (Dui), Oleg llitine (Kaz), Nico Mattan (Bel), m Sunderland (Aus), Paul van [te (Bel), Mare Wauters (Bel), Gil- Bouvard (Fra). KELME nando Escartin (Spa), Juan Cesar Lirre (Col), Hernan Buenahora Jl), Francisco Cabello (Spa), Iquim Castelblanco (Col), Laudeli- lCubino (Spa), Angel Edo (Spa), fepe Gonzalez (Col), Federico Mu- T (Col). BRESCIALAT fcriano Piccoli (Ita), Alessandro Ber- lini (Ita), Claudio Camin (Ita), Fe- Tico De Beni (Ita), Marco Delia po va (Ita), Christiano Frattini (Ita), ba Gelfi (Ita), Zenon Jaskula (Pol), lar Pumar (Ven). AGRIGEL Iky Durand (Fra), Dominique Am id (Fra), Jean-Pierre Bourgeot Ia), Franck Bouyer (Fra), Jean lude Colotti (Fra), Thierry Laurent la), Thierry Marie (Fra), Jean-Luc Isdupuy (Fra), Michel Vermote |l). A UBER VILLIERS ristophe Capelle (Fra), Thierry urguignon (Fra), Laurent Genty la), Thierry Gouvenou (Fra), Marek Isniewski (Pol), Frederic Pontier Ia), Cyril Saugrain (Fra), Gilles Tal- Int (Fra), Francisque Tlyssier (Fra). I juni. wat bij k/ormt. dagprijzen kan dagelijks van lossing worden doorgebeld naar j.p.m.) eindprijzen met als Hoofdprijs: VEE PERSONEN NAAR ATLANTA, Jgespaard om op de laatste dag vormen. itwoorden dient u de juiste route i finish rechts onderaan. Op uw grote cirkels. U doorkruist de |naar antwoord. Dat kan horizon- naar rechts, van rechts naar bneden naar boven, joord in een van de aangrenzende naar antwoord "over" een cirkel bij een vraag gevonden, dan 28 juni no. 17 In welke stad Ipeelt Cerde? In welke stad speelt Atletico? In welke stad jeelt Sporting? J In welke stad speelt Spartak? j n welke stad eelt Juventus? lissen (anp) - Massimiliano fcia® had gisteren zijn twij- Ibls of hij kan deelnemen aan Dutch Grand Prix, zater- \<s op het TT-circuit in As- J De Italiaanse motorcou- |Lur blesseerde bij een valpar- lj zijn rug en linkerhand. d bleef nog net de beste Ne- Ifalander, Jurgen van den Goor- Ibergh, voor. De Bredanaar ern- Inftweevoudig wereldkampioen ■Biaggiwas hot meest prominente Islachtoffer op de eerste dag van Ie jjwalificatietrainingen. Land genoot Stefano Perugini, derde in de stand om het WK 125 cc, kwam na een spectaculaire salto met de schrik vrij. Biaggi stuiterde bij het uitkomen van de Strubben-bocht van zijn Aprilia. De val was niet hard, maar wel pijnlijk. Een verbandje om de linkerpink oogde na be handeling onschuldig, de wijzen de vinger naar de rug duidde op meer fysieke problemen. „Nu doet het zeer. Ik weet nog niet of ik nog zal kunnen trainen," aldus De motorcoureur uit Rome kan in de strijd om het wereldkampi oenschap een tegenslagje velen. 'Mad Max' heeft 54 punten voor sprong op Tetsuya Harada. Biag gi won dit seizoen al vijf van de zes races, in Maleisië, Japan, Spanje, Italië en Frankrijk. De laatste twee jaar werd hij al we reldkampioen, in Assen won hij in 1994 en 1995. Volgend jaar wil Biaggi in de 500 cc-klasse star ten, het koningsnummer van de motorwegracerij. Voor zijn val reed Biaggi de vier de trainingstijd, 2.07,694. Daar mee was hij ruim tweetiende se conde minder snel dan de Duitser Ralf Waldmann. Vandaag zijn de laatste kwalificatietrainingen waarin definitief bepaald wordt vanaf welke startplaats de cou reurs zaterdag vertrekken. UITSLAGEN Assen. TT, kwalificatietrainingen. 125 cc: 1. Aoki (Jap) Honda 2.15,096, 2. Alzamora (Spa) Honda 0,385, 3. OettI (Dui) Aprilia 0,667, 4. Manako (Jap) Honda 0,738, 5. Saka- ta (Jap) Aprilia 1,263, 6. Martinez (Spa) Aprilia 1,316, 7. Geissler (Dui) Aprilia 1,584. 8 Cecchinello (Ita) Honda 1,615, 9. Raudies (Dui) Hon da 1,747, 10. Tokudome (Jap) 1,849, 12. Bodelier/Honda 2,124. 250 cc: 1. Waldmann (Dui) Honda 2,07,484, 2. Jacque (Fra) Honda 0,047, 3. Fuchs (Dui) Honda 0,149, 4. Biaggi (Ita) Aprilia 0,210, 5. Van den Goorbergh (Ned) Honda 0,676, 6. Harada (Jap) Yamaha 0,679, 7. Petrucciani (Zwi) Aprilia 0,786, 8. Ruggia (Fra) Honda 0,977, 9. Suter (Zwi) Aprilia 1,485, 10. Aoki (Jap) Honda 1,497, 24. Bolwerk (Ned) Honda 4,144. 500 cc: 1. Romboni (Ita) Aprilia 2.03,084, 2. Doohan (Aus) Honda 0,130, 3. Criville (Spa) Honda 0,918, 4, Barros (Bra) Honda 1,216, 5. Ca- dalora (Ita) Honda 1,272, 6. Okada (Jap) Honda 1,562, 7. Puig (Spa) Honda 1,586, 8. Rymer (GBr) Su zuki 1,651, 9. Bayle (Fra) Yamaha 1,743, 10. Roberts (VSt) Yamaha 1,883. Thunderbikes: 1. Mertens (Bel) Honda 2.13,106, 2. Mahe (Fra) Ya maha 0,223, 3. Zeelenberg (Ned) Honda 0,250, 4. Costes (Fra) Honda 0,756, 5. De Vries (Ned) Yamaha 0,772, 6. Scheschowits (Dui) Ka wasaki 0,982, 7. Verwijst (Ned) Honda 1,026, 8. Briguet (Zwi) Hon da 1,054, 9. Morillas (Fra) Yamaha 1,096, 10. Garcia (Fra) Honda 1,189. Zijspannen: 1. Güdel/Güdel (Zwi) LCR-BRM Swiss Auto 2.08,568, 2. Biland/Waltisperg (Zwi) LCr-BRM Swiss Auto 0,323, 3. Dixon/Hetherington (GBr) Windle- ARM 1,157, 13. Lauslehto/Hof- steenge (Fin/Ned) LCR-ADM 8,797, 15. Janssen/Hanni (Ned/Zwi) LCR- Stredor 11,570. boor Eddy van der Beek I Botterdam - Het Nederlands volleybal beleefde gisteren [weer eens zo'n dag die in de herinnering van vele liefheb bers zal blijven. In de derde wedstrijd van de World Lea gue-eindronde klopte de ploeg van bondscoach Joop Al- Iberda voor 5000 toeschouwers Olympisch kampioen Bra- Izilië (3-1) en zaterdag kan Oranje zich voor de finale in lAhoy opmaken voor een beslissend treffen met aartsri- Ivaal Italië. TVN en andere weldoeners uitke ren komt TVN aardig in de rich ting van het 'ideale' jaarbudget dat rond de vijf miljoen gulden ligt. De gouden Brazilianen van de Olympische Spelen van Barcelona willen uiteraard hun succes in At lanta herhalen. De Braziliaanse volleybalbond boorde in 1994 nieuwe geldbronnen aan om de in Europa spelende internationals weer naar Zuid-Amerika te lok ken. De vedette aan Nederlandse zijde, Ron Zwerver, was in de tweede set weer eens ouderwets op dreef. De Amsterdammer toverde keer op keer die triomfantelijke grimas op zijn gezicht en liet zich met gebal de vuisten door zijn teamgenoten bejubelen. Het was eigenlijk de eerste keer dit jaar dat Zwerver zich in Oranje zo uitbundig ge droeg. Na het slopende jaar in Ita lië bij landskampioen Treviso be gon hij met een lies- en kniebles sure aan het interlandseizoen. Een deel van de voorronde van de World League maakte Zwerver niet eens mee. Hij volgde een aan gepast trainingsprogramma en die werkwijze heeft hem kennelijk goed gedaan. Vooral tijdens die periode in de tweede set tegen Brazilië liet de twee meter lange topper weer zijn enorme dyna miek zien. Ron Zwerver is en blijft een aanvaller met speciale kwali teiten en daarnaast neemt hij ook verantwoordelijkheid in de pass |De winnaar van die titanenstrijd ■strijkt een miljoen dollar aan prij zengeld op. Opgeteld bij de 1)30.000 dollar die Nederland tot ■nu toe al bij elkaar sloeg, hebben |de spelers straks eventueel een I aardig duit te verdelen. Vanavond Iontmoet Oranje nog Cuba, maar lèe partij is voor invulling van de I hoofdrollen in de finale van mor- Igen niet meer belangrijk, lom nog even bij het geld te blij- Iven, de Stichting Topvolleybal ■Nederland (TVN) sloot gisteren leen uiterst lucratief contract af ■met Mizuno, een sportartikelen- Ifirma uit Japan. Het bedrijf four- Ineert op jaar basis 640,000 dollar, Inclusief de kleding en andere vol- lleybalartikelen. Opgeteld bij de 1 bedragen die de hoofdsponsor van "(ADVERTENTIE) P7 ■v V-"' msm m I YsJ m'< v Nederlanders de beste fans Londen - De Nederlandse supporters zijn uitgeroepen tot de beste fans van de Europese titelstrijd voetbal in Engeland. Daarom zal Nederland zondag tijdens de finale van het EK tus sen Duitsland en Tsjechië nog enige lof toegezwaaid krijgen. In het apart opgemaakte klassementje eindigde Nederland met 4,5 punten juist voor Zwitserland met 4,33. Bij de reizen van Oranje zijn zelden problemen geweest. De uittocht van in fel oranje gestoken lieden naar Birmingham, Londen en Liverpool was vrij massaal. Soms meer dan 10.000 fans. Sprengers kandidaat-bestuurslid UEFA Den Haag - Jeu Sprengers, bondsvoorzitter van de KNVB, dingt zaterdag in Londen mee naar een bestuurszetel bij de Europese voetbalunie (UEFA). De Limburger is één van de zestien kandi daten voor zes of acht plaatsen in het leidinggevende college. Tijdens het UEFA-congres in de Britse hoofdstad heeft de be stuursverkiezing plaats. Toch een Tsjech geschorst Londen - Voor de finale van het EK voetbal tussen Duitsland en Tsjechië is toch één Tsjech geschorst. Het is Radek Latal, verde diger van Schalke 04. Latal is voor twee wedstrijden geschorst door de UEFA, naar aanleiding van zijn rode kaart in de con frontatie met Portugal. De halve finale tegen Frankrijk was de eerste wedstrijd van zijn boetedoening. Kuka, Bejbl en Sucho- parek, die de halve eindstrijd misten, zijn weer beschikbaar. Engeland wint toch een prijs Londen - Nog voordat de finale van het EK voetbal tussen Duitsland en Tsjechië is gespeeld, is het zeker dat Engeland de sportiviteitsprijs krijgt. De ploeg van trainer Venables mag toch "og een keer aantreden op Wembley. De uitreiking van de prijs 's zondag in de rust van de finale. E'EFA praat over 'golden goal' tonden - Met enige trots kondigde de UEFA de invoering aan van de 'golden goal', maar in vier EK-duels met verlenging was oio niet een keer te zien. Vandaar dat voorzitter Johansson van Plan is de regeling na afloop van het toernooi ter discussie te stellen„Misschien spelen de ploegen in de verlenging wel te voorzichtig, uit angst voor een fataal tegendoelpunt. Betere voorstellen zijn altijd welkom," zei de Zweed. Na een 'gouden ooelpunt' is de verlenging meteen afgelopen. Alleen in de halve frnale tussen Engeland en Duitsland brak de wedstrijd in de extra tijd volledig open en waren de dertig minuten echt de moeite waard, Eele: 'Te defensief spel op EK' Dunden - De Braziliaanse minister van Sportzaken, en oud-top- yoetballer, Pele vindt het vertoonde spel bij het EK voetbal veel 'e defensief. „Bijna alle landen spelen een 5-4-1-systeem. Zo is niet eenvoudig doelpunten te maken," meldde de drievoudig *weldkampioen gisteren tijdens een persconferentie in Londen. vind het, door velen verguisde, systeem van sudden death ecnter een verbetering in vergelijking met vroeger. „Ik houd er aie' van als teams uitkomen bij het nemen van strafschoppen. teriniS »en loterii- Daarom vind ik dit systeem al een hele verbe et sudden death meer doelpunten oplevert, is op dit EK tot nu we met gebleken. De vier duels waarbij een verlenging noodza- l*1 was, werden alle met een strafschoppenserie afgesloten. Ron Zwerver slaakt een kreet nadat hij heeft gescoord voor Nederland. en verdediging. In de lange derde speelperiode kreeg hij van coach Joop Alberda even rust. Brazilië profiteerde. Bas van de Goor, Gui- do Görtzen en de voor Olof van der Meulen ingevallen Richard Schuil beten zich even stuk op het Braziliaanse blok, dat daarvoor regelmatig het nakijken had. En ook Zwerver-vervanger Rob Gra- bert kon geen rust brengen. De enerverende vierde set werd door Nederland uiteindelijk win nend afgesloten (15-9) en het was typerend om te zien hoe Oranje het laatste punt binnensleepte. De inmiddels op de speelvloer terug gekeerde Ron Zwerver blokte sa men met Bas van de Goor de laat ste Braziliaanse aanval en weer kwam die grimas op zijn gezicht. „Deze wedstrijd was van Olym pisch niveau, maar wij kunnen nog groeien,", was Zwervers ka rakteristieke commentaar. UITSLAGEN Rotterdam. Finale World Volleybal Lea gue, derde dag: NEDERLAND - BRAZILIË 3-1 (15-12 15-9 10-15 15-9) CUBA - CHINA 3-0 (15-10 15-7 15-4), ITALIË - RUSLAND 3-2 (10-15 10-15 16-14 15-4 16-14). STAND: 1. Nederland 3-6 (9-1), 2. Italië 3-6 (9-3), 3. Brazilië 3-2 (5-6), 4. Cuba 3- 2 (5-6), 5. Rusland 3-2 (5-8), 6. China 3-0 FOTO ANP (0-9). Nederland en Italië naar finale. De onderlinge resultaten (sets voor en tegen) uit de voorronde tellen pas in tweede instantie als twee of meer landen gelijk eindigen. Het gaat om: Italië - Ne derland 3-1, Brazilië - Cuba 3-2, Rus land - China 3-1. Marseille. World Series beachvolleybal. Mannen, eerste ronde: Babini/Rafaelli (Ita) - Everaert/Mulder (Ned) 15-5; tweede ronde: Everaert/Mulder - Ta- kao/Setoyama (Jap) 15-5; derde ronde: Prosser/Zahner (Oos) - Everaert/Mulder 15-6. Everaert/Mulder uitgeschakeld en 17e in eindklassement. Door onze correspondent Bob van Huët Londen - Scotland Yard heeft nieuwe arrestaties aangekon digd naar aanleiding van de voetbalrellen op Trafalgar Square. In totaal werden 200 hooligans gisteren al ingere kend. Bij de gewelddadigheden na de uitschakeling van het Engelse team op de EK werden in het Londense West End 40 auto's ge sloopt, zeven winkels in meer of mindere mate geplunderd en raakten 43 mensen gewond, waarvan 25 agenten. De Britse politie zoekt twee rel schoppers wegens poging tot moord op een 17-jarige Russische student in het graafschap Oost- Sussex. Ze vroegen de toevallig passeren de Rus of hij Duits was en brach ten hem vervolgens vijf messte ken toe. Het slachtoffer was gis- teravond buiten levensgevaar. Op een persconferentie in Lon den zei politiecommissaris John Purneel dat de hooligans geen oprechte voetbalsupporters wa ren. „Dit was een kleine geweld dadige minderheid. De echte fans zaten op Wembley en in de sta dions in het hele land tijdens het toernooi." Aan de hand van vi deobeelden zouden nog meer rad draaiers worden aangehouden en veroordeeld, zo beloofde hij. Premier John Major, die de G7- conferentie in Lyon bijwoont, sprak vanuit Frankrijk schande over het wangedrag. „Wat er (op Trafalgar Square) gebeurde had niets te maken met de geest waarin dit toernooi wordt ge speeld. Dit waren geen voetbal supporters. Dit waren mensen die het voetbal beschadigen." Behalve in Londen zagen ook an dere delen van Engeland rellen. Daarbij werden in totaal vijftig arrestaties verricht. De materiële schade was aanzienlijk. Veel winkelruiten werden ingeslagen. Politiewoordvoerders schreven de gewelddadigheden toe aan een cominatie van alcohol en frustra tie over de nederlaag tegen Duitsland. In Bradford moesten agenten dekking zoeken toen ze voor een pub werden opgewacht door een woeste menigte die hen bekogel de met flessen en tuinbanken. In het centrum van Bedford hielden vandalen huis. „Het leek wel oor log. Er zijn maar een paar win kels in onze High Street onbe schadigd, aldus een woordvoer ster van de lokale Kamer van Koophandel. Een parlementaire commissie in Engeland geeft de populaire kranten gedeeltelijk de schuld van de rellen. De tabloids schre ven hun voorbeschouwingen in oorlogszuchtige taal. „De commissie heeft besloten zijn walging uit te spreken over deze vorm van riooljournalistiek, die doorspekt was van vreemde lingenhaat en chauvinisme. Mis schien heeft deze verslaggeving wel bijgedragen aan de ongere geldheden die na de Duitse over winning uitbraken." De commissie beseft dat ze wei nig kan uitrichten omdat nou eenmaal vrijheid van pers heerst, maar wil haar kritiek toch even kwijt. EK-finalisten zoeken na slag met Engeland verpozing op Hyde Park en Wimbledon geerde naar Ince nadat Pearce hem had geprovoceerd. „Onvoorstelbaar dat ik voor zo'n lichte overtreding een gele kaart met zo'n consequentie heb gekre gen," reageerde Stefan Reuter, die werd geboekt wegens 'vast houden' van McManaman. „Daarvoor krijg je nergens een gele kaart. Veel zwaardere over tredingen werden niet bestraft. Het is bitter dat ik het EK nu als toeschouwer moet beëindigen." Londen - Wandelen door Hy de Park of een bezoekje aan het tennistoernooi van Wim bledon was voor Steffen Freund gisteren niet wegge legd. Daags na de strafschop pen-zege van Duitsland op Engeland in de halve finale van het EK genoten de meeste Duitse voetballers van hun vrije dag, maar de al zwaar belaste Duitse medische staf kreeg met Freund een nieuwe patiënt onder handen. De middenvelder van Borussia Dortmund is het nieuwste 'slachtoffer' van de Mannschaft. Freund moest woensdagavond in de slotfase van de verlenging uit vallen met geblesseerde knieban den, het gevolg van een charge van David Platt. Het is twijfel achtig of Freund zondag beschik baar is voor de finale tegen Tsje chië. De blessures waarvan Hel- mer, Ziege en Kuntz last kregen, zijn vermoedelijk tijdig voldoen de genezen. Vrijwel uitgesloten wordt het geacht dat Jürgen Klinsmann zondag mee kan spe len. Wanneer een spierscheuring Klinsmann in de ziekenboeg houdt en ook Freund afvalt, heeft Duitsland nog twaalf spelers over voor de tien posities in het veld. Bij de start van het EK bestond de Duitse selectie uit het maxi male aantal van negentien veld- spelers en drie keepers. Eerder eindigde het EK wegens blessu res al voor Kohier, Basler en Bo- bic. Wegens schorsingen zijn Möller en Reuter niet beschik baar voor de finale. Als vervanger van Möller keert Thomas Hassler vermoedelijk te rug in het basis-elftal. Verdedi- gef René Schneider (Hansa Ros tock), de aanvallende middenvel der Marco Bode (Werder Bremen) en aanvaller Oliver Bierhoff (Udinese) zijn de drie kandidaten voor de vacature van Reuter. Niet uitgesloten moet worden dat Hassler, woensdag reserve, zon dag als aanvoerder zijn rentree maakt. Afgelopen woensdag droeg Möller bij afwezigheid van Klinsmann de band. Bij de Duitse bond is het traditie dat de speler met de meeste interlands de aan voerdersband omkrijgt. Hassler (30) heeft inmiddels 79 interlands op zijn naam staan. „Tegen Engeland moest ik zo spelen als Mehmet Scholl het voor mij had gedaan: onze rech terflank afschermen omdat Pear ce daar steeds opkwam. Maar als je de kans krijgt om te spelen wil je ook iets laten zien. Niet alleen tegenstanders opvangen. Ik hoop dat ik zondag die mogelijkheid krijg. Het is jammer voor de jon gens die geschorst zijn, maar hun pech is mijn geluk," reageerde Hassler. De gele kaarten waarmee Möller en Reuter werden bestraft, lieten gisteren veel pijn na bij het duo. „De gele kaart die ik kreeg was belachelijk," zei Andy Möller over het incident waarbij hij rea- (ADVERTENTIE) i.i-i'im Nu voor 6,95 bij boekhandel en kiosk Vinod begroette me met een lach zo breed als de Ganges. Zijn vrouw, Jayshree, had net 30 pence afgere kend met een zwijgzame Daily Mir- ror-lezer. Ze begon te giechelen zo dra de klant was vertrok ken. „Zeker weinig kranten ver kocht vandaag," vroeg ik lollig. „Eenstuk minder dan vori ge week," antwoorde hij, „maar ik verkoop elke krant met groot genoe gen." Zijn glimlach sprak boek delen. Na het cricketverlies van In dia tegen Engeland waren we geplaagde lotgenoten geworden. Vinod moest aan zijn handel denken. We veinsden daarom teleurstelling als er andere klanten binnenkwa men. „Erg hè, die strafschop," zei Vinod „Verschrikkelijk," antwoordde ik. Jayshree had de grootste lol. „Je moet deze kaart tekenen," zei Vinod toen we winkel weer leeg was. Het was een van de vele wenskaar ten die hij verkocht. Dit was een 'Sin cere Sympathy' kaart. Aan de bin nenkant stond „May this help to ea se the pain you are feeling. „Voor Asha," verduidelijkte hij. Asha, zijn dochter, heeft de Ganges nooit gezien. Wel de Theems. Heel anders dan haar ouders spreekt ze Door Bob van Huët met een Zuid-Londens accent. En deren. woensdagavond had ze de hele fa milie voor de buis gesleept. Vinod en Jayshree geven niets om voetbal. Asha zat nagels te bijten voor South- gate. Vinod is cricketgek. Als In dia in Londen speelt, gaat hij kijken. Die kaart aan Asha was een grapje. Maar diep in zijn hart zou hij tientallen van die kaar ten willen sturen Voorna melijk aan vervelend chau vinistische klanten. Steeds als Engeland tegen India cricket, en wint, dan gaan ze Vinod heel lang uitleggen hoe de 'verdien de' overwinning tot stand is geko men. Hoe goed de Engelse batsmen wel niet waren. Ik moet daarop wachten om mijn kranten af te rekenen. Als India toevallig wint, houdt Vinod zijn blijdschap voor zichzelf. Ik hoef dan nooit te wachten. Krantenkopers zijn dan zo vertrok ken. Veel te gehaast om over de match te praten. Engelsen kunnen soms heel raar doen over sport. Daar waren Vinod en ik het ai langer over eens. Er kwam weer een klant binnen. „Ongelooflijk," hervatte hij onze nep-rouwdialoog. „Tegen de Duit sers, zei je? Kunnen die dan voetbal len?" Ik hoorde de klant inwendig explo- PAARDENSPORT Aken. CHIO. Prijs van Nordrhein Westfalen: 1. Piet Raaymakers (Ned) Emerald 0- 39,66, 2. Beerbaum (Dui) Gaylord 0- 41,72, 3. Lansink (Ned) Aldatus 0- 42,22, 4. Philippaerts (Bel) Krawaat 0-42,36, 5. Tops (Ned) Sonora 0- 43,51, 6. Robert (Fra) Degina 0- 47,69. Internationaal springconcours: 1. Macken (Ier) La Bamba 0-57,92, 2. Beerbaum (Dui) Avion 0-59,12, 3. Skelton (GBr) Cathleen Three 0- 59,83. Dressuur, Intermediaire I: 1. Theo- dorescu (Dui) Renaissance 1373 pun ten, 2. Van Grunsven (Ned) Gere 1349, 3. Rehbein (Dui) Flambo 1336, 4. Oatley-Nist (Dui) Rosemount Oskar 1333, 5. Otto-Crepin (Fra) An- tares 1313, 6. Stückelberger (Zwi) Bolino 1302. Dressuur, Intermediaire II: 1. Han nover (Dui) Rubinstein 1337, 2. Mer- velt-Steffens (Ier) Rousseau 1321, 3. Azpitarte (Spa) Hermes 1294. S-Springen: 1. Robert (Fra) Air Bor ne 0-56,87, 2. Pessoa (Bra) Rosegar- den 0-59,15, 3. Paesschen (Bel) Capricieux 0-59,72. VOETBAL Vitoria. Oefeninterland BRAZILIË - POLEN 3-1 (1-1). 15. Bubicki 0-1, 34. Bebeto 1-1, 68. Nar- ciso 2-1, 85. Bebeto 3-1. WIELRENNEN Ruddervoorde. Profkoers. 1. Dierckxsens (Bel) 162 km in 3.26.00, 2. Höj (Den) 0.08, 3. Konings (Ned), 4. Spaenhoven (Bel), 5. Hen- dryekx (Bel), 13. Timmermans 0.17, 17 Cornelisse 0.39. Pisa. Ronde van Italië, vrouwen. Derde etappe, Lari - Casciano: 1. Chiappa (Ita) 111 km 3.09.26, 2. Ho- hfeld (Dui), 3. Luperini (Ita), 4. Som- marriba (Spa), 5. Heeb (Zwi). Algemeen klassement: 1. Luperini 8.56.32, 2. Heeb 0.36, 3. Chiappa 0.37, 4 Sommarriba, 5. Hohfeld 0.38.Uitslagen wielrennen Quimper. Ronde van de Finistère, vrouwen. Derde etappe: 1. Clignet (Fra) 99,6 km in 2.48.49, 2. Nicoloso-Verger (Fra) 2.42, 3. Arndt (Dui), 4. Odin (Fra), 5. Klein (Por). Algemeen klassement: 1. Clignet 5.15.32, 2. Odin 3.09, 3. Arndt 3.22,4. Nicoloso-Verger 3.25, 5. Klein 3.29. PSV wil snel uitsluitsel over Degryse Eindhoven - PSV heeft zijn definitieve bod op de Belgische inter national Mare Degryse uitgebracht en wil vandaag uitsluitsel krij gen van Sheffield Wednesday. De Engelse club moet voor vanmid dag twaalf uur reageren. „Doet het bestuur dat niet, of laat men weten niet akkoord te gaan met onze aanbieding, dan zetten wij een punt achter de onderhandelingen," aldus Frank Arnesen, ma nager van PSV. De club maakt zich tevens hard voor de komst van de Tsjech Pavel Nedved, maar ook de besprekingen met diens werkgever, Sparta Praag, verlopen hard en moeizaam. PSV heeft inmiddels de Europese voetbalbond (UEFA) ingeschakeld om de transfer tot stand te laten komen. Libregts vertrekt bij Sparta Rotterdam - Thijs Libregts vertrekt per 1 juli als technisch direc teur van Sparta. De vroegere bondscoach vindt dat hij te weinig invloed heeft op het technisch beleid. Bij zijn start op 1 januari was de afspraak dat de partijen na een half jaar de werkzaamheden zouden evalueren. Een oplossing op korte termijn bleek niet haalbaar. Libregts, eerder trainer van on der meer PSV en Feyenoord, zal nog wat lopende zaken afwikke len. De Bulgaarse aanvaller Emile Kostadinov heeft gisteren een contract voor een jaar getekend bij de Turkse kampioen Fenerba- hce. De 29-jarige spits gaat op huurbasis in Istanbul spelen. Zijn Portugese club FC Porto leent hem, net als afgelopen seizoen aan Bayern München, uit. Fenerbahce betaalt ongeveer 2,7 miljoen gulden voor Kostadinov. Ivan Zamorano is volgend seizoen de zesde buitenlander bij In- ter, waar ook Aron Winter gaat voetballen. De Chileense aanval ler, de laatste jaren actief bij Real Madrid, tekende gisteren een contract voor vier jaar in de hoofdstad van Lombardije. Inter, ge traind door de Engelsman Roy Hodgson, speelt volgend seizoen in de UEFA-beker. De andere buitenlanders zijn Youri Djorkaeff en Jocelyn Angioma uit Frankrijk, de Engelsman Paul Ince, de Ar gentijn Xavier Zanetti en dus Winter. River Plate tegenstander Juventus Buenos Aires - River Plate is eind dit jaar in Tokyo de tegenstan der van Europees kampioen Juventus in de strijd om de wereldbe ker. De Argentijnse kampioen veroverde woensdag de Libertado- res Cup, de voetbalbeker van Zuid-Amerika. River Plate versloeg in Buenos Aires de Colombiaanse kampioen America de Cali met 2-0. Aanvaller Crespo maakte voor ruim 73.000 toeschouwers bei de treffers voor de thuisploeg. Buenos Aires. Libertadores Cup, tweede wedstrijd. RIVER PLATE (ARG) - AMERICA DE CALI (COL) 2-0 (1-0). 7. Crespo 1-0, 59 Crespo 2-0. Toeschouwers: 73.000. Eerste wedstrijd: 0-1. River Plate winnaar. Golfer Rolf Muntz wisselvallig Saint-Quinten - Na de eerste ronde van de met 1,4 miljoen gulden gedoteerde Franse Open gaan zes golfers aan de leiding. De Zuid- Afrikaan Goosen, de Italiaan Rocca, de Nieuw-Zeelander Turner, de Noor Haugsrud, de Deen Björn en de Ier Rafferty gingen op de baan in Saint-Quinten-en-Yvelinbes, nabij Parijs, in 66 slagen (-6) rond. Rolf Muntz speelde wisselvallig en kwam na de eerste ronde uit op 73 slagen, één boven par. Hij staat daarmee op de 98e plaats. Rolf Muntz moest tijdens de eerste ronde op de par-72 baan zeer creatief te werk gaan. Viermaal kwam zijn bal in het water terecht, waardoor de 27-jari- ge golfer uit Meersel-Dreef vier slagen verloor. Muntz, de nummer 43 van de Europese Order of Merit, had graag drie weken vakantie genomen in plaats van twee, maar durfde dat niet aan. „Het is nog niet zeker dat ik de Ierse en Schotse Open kan spelen en dus heb ik maar besloten om hier te spelen. Ook om de feeling met de wed strijden te houden. Ik ben in ieder geval na deze eerste ronde weer wakker gemaakt. Ik heb bewust een time-out genomen omdat ik acht toernooien achter elkaar had gespeeld." UITSLAGEN Saint-Quinten. Open Franse, Europees circuit. 1. Goosen (ZAf), Rocca (Ita), Turner (NZe), Haugsrud (Noo), Rafferty (Ier), Björn (Den) 66 slagen, 7. West- wood (Eng) Walton (Ier), Chopra (Zwe), Nobilo (NZe), Remesy (Fra), Howell (Eng), Brand jr. (Sch), Burns (Ier) 67, 98. Muntz (Ned) 73.

de Stem | 1996 | | pagina 9