19.98' Campagne meeroken afgeblazen Nu ZomerSale met kortingen tot wel 60%. Dethon op de bres voor gehandicapte 4 meter hoog gras ontdekt in achtertuin DE STEM 'Omroepverkiezingen slecht idee' Aanslag brengt Saudi's in grote verlegenheid t genieten. SEBAGO inale tussen sjechië en uitsland Mishandeling om scooter SUPERVOORDELIGE SHOWROOMKEUKENS MET KORTINGEN TOT 60% aifei glas ortingsbonnen! y Kortingsboek. udentenrekemng. Luxe burostoel met extra hoge rugleuning Digitale tijdschakelkiok imberland De Splenter schoenen DAGBLAD VOOR Z U I D W E S T-N E D E R L A N Gillette sensor excel vakantieset Bermuda short Philip Morris zwicht na kritiek Bernhard inspecteert zijn 'troepen' ON'96 lonica Seles ïitgeschakeld ^rmeend: Arbeid Milder belasten KENNISGEVING!! Zonnebrandolie Dr. v.d. Hoog haalt niets uit Rijker wonen kan voor minder. Negentien Amerikanen dood DAGWINNAARS DE STEM 3 maanden voor f 77,50 5 J mmnmmmhnhmim boek: 1 boek met 440 kortings- Voor kleren en CD's. Voor een nden voor maar 99,-. En voor veel horecabezoek. nen dus, die rekening. Bij jzijnde Rabobank. Of surf naar .rabobank.nl -gasvering - verstelbare rug en zitting bekleding van 100% acryl in zwart of grijs - 84 schakelingen per week programmeerbaar belastbaar tot 3500 Watt - NL gebruiksaanwijzing 10STBURG (zondags open 14.00-18.00u.) TERNEUZEN l36c jaargang 3 katernen [jeBinnenkrant A2 inentend A3 buitenland A4 Beurs DE STEM Economie A6 knort B1/B2/B3 jZeeland C1t/mC4 |zomergids- D1 t/m D4 tjiy-programma's D4 houder inklusief 2 mesjes - 75 ml. scheergel 25 ml. 1— aftershave - 5 reserve mesjes I - buitenstof van polyester/ katoen binnenbreek van 100% katoen - maten: M, L, XL - div. dessins Enorme drukte bij begrafenis Papandreou pagina Scholie gaat in Breda uitbreiden pagina Erik Dekker kampioen tijdrijden Ouderen winnen van waterschap pagina 'm pagina Is er een dokter in de zaal? Halve finales ■ankrijk - Tsjechië 0-0 na jrlenging. Tsjechië wint na 'rafschoppen: 6-5. uitsland - Engeland 1-1 na irlenging. Duitsland wint strafschoppen: 6-5. nale, zondag, onden, 20.00 uur: ijechië - Duitsland. anchester/Londen - De finale het EK voetbal gaat zondhg anvang 20.00 uur) tussen luitsland en Tsjechië. Beide oegen plaatsten zich gistera- md via strafschoppen, et gehandicapte Tsjechië ging »er ten koste van het vermoeide rankrijk. Beide ploegen scoor- en in de slechte wedstrijd niet waren evenmin produktief in verlenging. Het missen van de sde strafschop - door Pedros - erd Frankrijk fataal. Kladec elde daarna het vonnis, ij de zesde strafschop viel ook et doek voor Engeland. South- miste, waarna Möller de aitsers verder hielp. Engeland Duitsland speelden een attrac- eve wedstrijd, waarin Shearer ingeland) en Kuntz (Duitsland) de normale speeltijd scoorden. Van onze redactie economie Bergen op Zoom - Sigarettenfabrikant Philip Morris in Bergen op Zoom heeft met onmiddellijke ingang in Nederland de om streden campagne over passief meeroken gestaakt. Philip Morris liet minister Borst van Volksgezondheid gisteren weten dat zijn paginagrote ad vertenties niet meer in de kranten zullen verschijnen. I'n acht ande re Europese landen gaat de heftig bekritiseerde campagne wèl door. Philip Morris Europe blaast in Nederland de campagne af van wege de storm van kritiek, maar ook omdat 'wij het gevoel hebben dat de discussie over de gevolgen van passief roken voldoende op gang is gebracht', aldus een woordvoerder. Tegenstanders doen dat argument af als 'zeer goedkoop'; voor hen staat vast dat de kritiek de doorslag heeft gegeven. Een week geleden noemde Borst de campagne nog 'misleidend'. Het Astmafonds handhaaft de klacht die het eerder bij de Recla me Code Commissie heeft inge- (ADVERTENTIES) i - Monica Seles is in de «ede ronde van Wimbledon tassend uitgeschakeld. De fflerikaanse tennisster, die als «ede was geplaatst, verloor in liesets van de Slowaakse Ka ta na Studenikova. de Nederlanders plaatsten Jal Haarhuis (tegen de Venezo- an Pereira) en Brenda Schultz !?en de Amerikaanse Watana- zich voor de derde ronde, ifflg Schalken en Miriam Ore- «ans werden uitgeschakeld. tn Haag - Staatssecretaris Ver end van Financiën streeft naar 1 verlaging van de inkomsten- vennootschapsbelasting in ruil #r hogere accijnzen en btw. Op t?e manier kunnen de lasten op Md omlaag, terwijl consump- e en milieuschadelijke activitei- a extra kunnen worden belast. J' heeft Vermeend gisteren la- weten. Hij wil een aanzet ge- v°or een fundamentele her- ®ing van het fiscale stelsel. aar°ij hoort een verschuiving 111 directe naar indirecte belas sen. Volgens Vermeend kan °P termijn 40.000 banen «ra opleveren. Zegge, juni 1996 - Door dalen de verkoopcijfers zijn wij na 60 jaar genoodzaakt onze zaak te sluiten. Daarom moeten alle meubelen worden afgeruimd voor HALVE PRIJZEN. Enkele voorbeelden: secretaires van 1050,- voor 525,-; eethoeken van 1950,- voor 975,-, blank, donker eiken; leren bankstellen w.o. Leolux-modellen van 8500,- voor 3900,-; etc. Slaapkamers grenen compl. van 3450,- voor 1725,-. Kasten, kleinmeubelen etc., etc. Tevens karpetten w.o. Marok berbers, Tibettaanse kleden en Perzische tapijten: ook voor de halve prijs. Meubelzaak Schoone, Onze Lieve Vrouwestraat 152, Zegge. Alleen donderdag, vrij dag en zaterdag geopend. Vrijdag koopavond. diend. Het fonds wil op 10 juli toch een oordeel van de commis sie, om te voorkómen dat de siga rettenfabrikant in toekomstige campagnes opnieuw de gevolgen van passief roken bagatelliseert. Na de start van de campagne op 6 juni, lieten het Nederlands Kan ker Instituut, epidemiologen, wa terleidingbedrijven, koekjesfa brikanten en speeerijenhandel- aren zich vernietigend uit over de advertenties. Daarin vergelijkt Philip Morris de schadelijkheid van passief roken met het eten van koekjes, het drinken van ge chloreerd water en het gebruik van peper in de maaltijd. De or ganisaties betichtten de fabri kant van een onverantwoordelij ke interpretatie van wetenschap pelijk onderzoek. Misleid Het Nederlands Kanker Instituut is verheugd dat de advertenties van de baan zijn. Volgens woord voerder Van Leeuwen heeft Phi lip Morris zichzelf met de op gang gebrachte discussie in de vingers gesneden; ze verwacht dat die in het nadeel van de ta baksindustrie uit zal pakken. Het Astmafonds vindt het teleurstel lend dat de sigarettenfabrikant zo veel tijd nodig heeft gehad om tot dit besluit te komen. „Ze heb ben rokers en niet-rokers misleid, en hebben de volksgezondheid een slechte dienst bewezen." De campagne gaat in acht andere Europese landen gewoon door. Maar niet in Frankrijk, want daar heeft de rechter een verbod opgelegd. Franse koekjesfabri kanten hadden een rechtszaak aangespannen, omdat zij zich zwaar benadeeld voelden. OP ECONOMIE - A6: Campagne werkte tegen Philip Morris Van onze verslaggever Oostburg - De politie heeft een achttienjarige jongen uit Aardenburg opgepakt op verdenking van zware mishandeling. Het slachtoffer is een zestienjarige jongen uit Oostburg. De knaap was dinsdagavond met een paar vrienden aan het voetballen op een gras veldje aan de Krooswijksingel in Oostburg. Het potje ballen werd on derbroken om aan de overkant van het water een scooter te bezichti gen. De bestuurder van de scooter zag de jongens naderen en reed naar hen toe. Zonder dat er een woord gewisseld was, verkocht de scooterrijder de jongen een vuistslag in het gezicht. Toen die vroeg waar dat voor nodig was, luidde het antwoord: 'Hou je bek of ik sla je dood'. Het slachtoffer is door de klap een aantal tanden kwijtgeraakt en moest zich onder behandeling stellen van een tandarts. Den Haag (anp) - Alle 60.000 flessen zonnebrand van het merk Dr. Van der Hoog wor den uit de handel genomen. Het spul beschermt niet zo als op de fles wordt beloofd. Het bedrijf erkent dat niet voldoende is getest of be scherming wel langere tijd intact blijft. Gedupeerden kunnen hun geld terugkrij gen. De oorzaak van het manke ment is dat het zonnef ilter en de parfum in de crème elkaar 'verkeerd' beïnvloeden. In de fles komt een reactie op gang die de bescherming af breekt. Dr. Van der Hoog kwam het euvel op het spoor na klach ten van twee klanten. Die waren na een zonnebad toch verbrand, terwijl zij zich be schermd waanden door het product. Directeur R. Portielje zegt dat de zaak zijn bedrijf 'veel geld' gaat kosten. e Ruim tweeduizend oud-verzetstrijders en dragers van bij zondere koninklijke onderscheidingen brachten gisteren in de tuin van paleis Soestdijk prins Bernhard een huldebetoon. De prins wordt zaterdag 85 jaar; om de vijfjaar viert hij een paar dagen eerder zijn verjaardag met zijn oude strijdmakkers. Prinses Juliana viel even uit haar rol. Zij dacht, ten onrechte, dat een bezoeker haar de weg wilde blokkeren om een gesprek je aan te knopen. „Ga weg, dit is mijn gras!" siste ze tegen de verbouwereerde oud-strijder. Ze schrok vervolgens zelf van haar uitval. De oud-vorstin, prins Bernhard en kleinzoon Willem-Alexan der namen ruim de tijd voor hun gasten. Bernhard genoot er van. Zijn gezondheid is dik in orde. De historische jeep die hem zou halen en brengen, liet hij links staan. „Dit hou ik prima vol. Fijn al die bekenden weer te zien," zei hij. Alleen voor de inspectie van de 'troepen' (foto) maakte de prins gebruik van de jeep. foto anp 4 Het is wisseling van de wacht bij alle EnlÊmSKu/ RCflffM brugman vestigingen. Snelle beslissers i kunnen nu showroomkeukens kopen KEUKENS voor een fractie van de normale prijs. Adressen vindt u in de Gouden Gids. Met 27 showrooms altijd bij u in de buurt. 5 Van onze Haagse redactie Den Haag - Een meerderheid van de Tweede Kamer is geen voorstander van het houden van omroepverkiezingen. Re geringspartijen, PvdA, WD en D66 plaatsen vraagtekens bij dit plan en de oppositie partijen zijn ronduit tegen. Ook de Hilversumse omroepba zen noemden het plan van de ad viescommissie-Ververs gisteren 'onzalig'. „Als je maar kunt stem men op één omroep, is dat een te grof middel," zei NOS-voorzitter Van der Louw. De politiek vreest dat omroep verkiezingen de jacht op de kijk cijfers zullen verhevigen, hetgeen tot verloedering van de publieke omroep leidt. Ook zouden verkie zingen de gewenste samenwer king tussen omroepen in de weg staan. Het plan voor omroepverkiezin gen staat in het advies van de Commissie-Ververs over de toe komst van de publieke omroep na 2000. De commissie vindt dat de aanhang van een omroep niet langer afgemeten moet worden aan het aantal abonnees van de gids. Omroepverkiezingen ten tij de van landelijke verkiezingen of via de formulieren van de om roepbijdrage zouden een betere graadmeter zijn voor de worte ling van een omroep in de samen leving. Deelnemende omroepen moeten wel minimaal 100.000 leden heb ben die jaarlijks contributie be talen. De uitgebrachte stemmen geven omroepverenigingen recht op evenredige invloed op de pro grammering, op zendtijd en op fi nanciële middelen. Volgens com missie-voorzitter Ververs wordt de omroep door het houden van verkiezingen 'dynamisch', omdat er omroepverenigingen bij kun nen komen en af kunnen gaan. Staatsecretaris Nuis (Cultuur) wil in het najaar knopen door hakken. OP BINNENLAND-A3: En weer blijft 'Hilversum' ongedeerd MOREBO slaapbank Bekleding: Hovas groen. Van 579.- voor Dit is slechts één van de vele produkten uit de ZomerSALE. De aanbiedingen zijn geldig t/m 13 juli 1996. Zolang de voorraad strekt IKEA informatielijn 0184 - 495 555. i LOS EXEMPLAAR: MAANDAG f/M VR'JL'.AG: 2.PO ZATERDAG: 2,50 Het wonder van de Maria Ommegang in Bergen op Zoom pagina m I VIN./! J_W Mooi weer Gisteren brak na een lange sombere periode de zon door. Ook vandaag wat zon, maar de bewolking over heerst. Met weinig wind en een redelijke temperatuur is het vandaag toch aangenaam. Van onze verslaggever Terneuzen - Het Zeeuws-Vlaamse sociaal werkvoorziening- schap Dethon wil een centrale rol gaan vervullen bij de verde ling van alle gesubsidieerde banen voor gehandicapten én werklozen. De gemeenten zouden hun taken op dit gebied aan Dethon moeten overdragen. Met dit plan lopen volgens Det- hon-directeur Hamelink gehan dicapte werknemers het minste risico dat zij de dupe worden van nieuwe wetgeving voor de sociale werkvoorziening. Het voorkomt ook dat er een felle en oneerlijke concurrentiestrijd ontbrandt tus sen het sociaal werkvoorziening schap en gemeenten, die ver plicht zijn werk te vinden voor banenpoolers en jonge werklozen (JWG'ers). Nu al schieten banenpoolers en JWG's onder de duiven van Det hon; die heeft de taak om gehan dicapte mensen van werk te voor zien, maar moet tegelijkertijd be drijfsmatig opereren om het hoofd boven water te houden. De concurrentie tussen over heidsinstellingen om werk voor hun doelgroepen te vinden wordt namelijk bemoeilijkt door ver schillende stimuleringsmaatrege len. Een werknemer van Dethon kost bijvoorbeeld 40.000 gulden, terwijl een banenpooler 2000 gul den per jaar kost, een JWG'er nog minder. Het maakt het er voor Dethon niet gemakkelijker op om opdrachten in de wacht te 'slepen. Hoewel er tal van onzekerheden kleven aan de herziening van de huidige WSW en de invoering van de Wet Inschakeling Werk zoekenden (WIW), ziet de toe komst er voor de huidige genera tie WSW'ers niet zo vrolijk uit. Een van de uitgangspunten van de nieuwe wetgeving is om de lange wachtlijsten bij de sociale werkplaatsen weg te werken. VERVOLG OP ZEELAND - C1 Byadh/Washington (dpa/afp) - Saudi-Arabië heeft gisteren een beloning van 3,5 miljoen gulden uitgeloofd voor tips die leiden tot de aanhouding van de daders van de autobom-aanslag op een woonwijk van Amerikaanse militairen nabij een lucht machtbasis in Dhahran. De aanslag heeft de Saudi's in ernstige verlegenheid gebracht. De Saudische televisie deed een oproep aan alle Saudi's in bin nen- en buitenland om de veilig heidsdiensten van het land in lichtingen te geven. Bij de aanslag van dinsdagavond kwamen negentien mensen om, allen Amerikanen. Er raakten 387 mensen gewond, van wie 147 Saudi's, 118 Bangladeshi's en 109 Amerikanen. Tachtig liggen nog in ziekenhuizen. De bomaanslag is de tweede in zeven maanden op (ADVERTENTIES) reparatie en vervanging Konijnenberg 35, ind.terr. De Krogten Tel. 076-5713716 Amerikaanse militairen in Sau di-Arabië. Bij de eerste, op 13 no vember, kwamen vijf Amerika nen en twee Indiërs om. Vier Sau dische fundamentalisten werden ervoor onthoofd. De Amerikanen in Saudi-Arabië kregen na de te rechtstellingen meermalen te ma ken met bedreigingen van nieuwe aanslagen. De veiligheidsmaatre gelen waren sindsdien ver scherpt. Waarnemers menen dat de aanslag voor de Saudi's een gi gantische bedreiging vormt. De Saudische leiders achten de Amerikaanse aanwezigheid, die dateert van de Golfoorlog van 1990-91, onontbeerlijk voor hun veiligheid, maar de aanwezigheid is tegelijkertijd in brede kringen zeer omstreden. OP BUITENLAND -A4: - Vervolg - Aanslag vergroot zorgen over stabiliteit Saudi-Arabië Mevr. G. de Bakker, Pastoor Willemsstr. 5, 4586 AJ Lamswaarde, tel. 0114-690482. Dhr. A. van Oers,Valkenierslaan 189, 4834 CE Breda, tel.076- 5656985. (ADVERTENTIE) Met een sportabonnement op De Stem kom je nergens meer aan toe Ik neem een sportabonnement: Naam: Adres: Postcode: Plaats: Telefoon (voor controle bezorging):I z I Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar 1 Dagblad De Stem, Antwoordnummer 112, 4800 VB Breda, o DAGBtAD VOOR ZUIDWEST-NEDERLAND

de Stem | 1996 | | pagina 1