Hulstenaren tegen fietsparking Hengstdijk is fier op zijn kerkje DAG KLAPPER POLITIE RAPPORT Afvalhandel strijdt om Zeeuwse garages DE STEM Hulster hervormde kerk luidt noodklok Zeeuwse duif eerste in Nationale wedvlucht sende: Omwonenden Houtmarkt vrezen verstoring van nachtrust door brommers c2 PESTEM zeeland ■demorgen... rger Gefeliciteerd Vereniging voor slechthorenden stopt ermee 30 JAAR lorgen, Procifiat, Ma tare Marielle Dijkers er Patrick Liesting lest Carin n paar DANIELLA Margo I Gisteren voerde WM hierover (een rechtszaak bij de Raad van I State tegen Gedeputeerde Staten Ivan Zeeland. Het proviniciebe- I stuur heeft het alleenrecht voor [Zeeland toegekend aan de [Roosendaalse afvalhandelaar Wubben bv. WM vroeg gisteren I aan rechter P. van Dijk van de i van State de vergunning I van Wubben te schorsen. Maar [tot provinciebestuur ziet hier [geen aanleiding toe. Wubben taalt al vijf jaar bij de Zeeuwse iges het oliehoudende afval editie zeeland Kerkvoogdij gaat in navolging van basiliek publieksacties op touw zetten Het 100 ste Te huur Breda winkelpa1111 I Stabiel Curiosa Verkeerscontrole Snelheidscontroles Aanrijding Zware schade Schennispleger Onder invloed Boksbeugel Vals geld Geen voorrang .-*e' nul U f - ff% m L^* 5i? WOENSDAG 26 JUNI 1996 Van onze verslaggever Hulst - De omwonenden van de Hulster Houtmarkt ver zetten zich tegen het plan van de gemeente om op het plein een parkeervoorziening voor fietsen en bromfietsen te maken. Ze vrezen dat het met hun nachtrust gedaan zal zijn vanwege startende en knetterend optrekkende brom fietsen. t v De bezwaren kwamen naar voren i tijdens een inspraakbijeenkomst over het herinrichtingsplan voor de Houtmarkt en aanpalende straten. Om het wat overzichte lijker te maken voor het verkeer ./- mm' wil de gemeente de aansluiting .02r~ri$ op jjgt Corn, de Vosplein afslui- f Daardoor wordt het mogelijk het l ij plein wat fraaier in de richten, f Onder meer met vier bomen, 1 waartussen de gemeente enkele I tientallen fietsklemmen wil zet- ten. Dat idee stuit nu dus op be zwaren. br particulieren fikje, jubileum, huwelijk, verloving, iestatie, examen, Abraham enz. l>Iom 0,65 incl. B.T.W., één grote Jregel verplicht. Irmaat 35 X 40 mm 26.- incl. B.T.ty lop aanvraag. Foto's worden niet J70-5.312.313 of geef uw tekst 2 dagen I af bij één van onze kantoren. |e te richten aan: De Stem, Postbus Breda t.a.v. 'Kleintjes Afdeling'. recht voor teksten, foto 's en tekeningen I maaf van redenen te weigeren. Ivan de opdrachtgever van deze bij de uitgever bekend te zijn. Indien I Jmorgen met opgave van een wenst wordt, is men verplicht zich te I brkoming van misbruik. Uitgever is I i de opdrachtgever bekend te maken. I i verantwoordelijk voor de in de Itie voorkomende teksten. Jomen- Jacobs in Ulicoten, ny Biefer in Fijnaart. I Toch vindt de gemeente dat er I iets gedaan moet worden voor de I fietsers. Op dit moment stallen I fietsers en bromfietsers hun ver- voermiddel tegen de kerkmuur of kriskras op het trottoir. De om wonenden zijn echter bang dat vooral de uitgaande jeugd 's nachts de rust zal verstoren. Ook de gedachten voor de Kleine Bagijnestraat werden tijdens de informatiebijeenkomst naar de prullenbak verwezen. Nu waren het de ondernemers uit die straat die bezwaren hadden. De ge meente wil dat de trottoirs aan beide zijden van die straat breed genoeg worden om er met kinder wagens en rolstoelen overheen te kunnen. Daarvoor moet de rij baan wel versmald worden tot drie meter. Weliswaar is er in het plan ook een laad- en loshaven voorzien, maar de ondernemers voorspellen dat dit onvoldoende zal zijn. „Toch willen we aan die brede trottoirs vasthouden," stelt wethouder G. van de Voorde. „Want de Kleine Bagijnestraat is voor voetgangers toch een be langrijke toegangsweg naar de binnenstad." Tenslotte trokken de aanwezigen het nut in twijfel Van het plaatsen van paaltjes in de Tuinstraat, omdat het daar wemelt van de uitritten. De gemeente gaat nu met alle opmerkingen terug naar de tekentafel, in een poging een voor iedereen aanvaardbare op lossing te bedenken. Van het re sultaat worden de buurtbewo ners nog op de hoogte gebracht. De gemeente wil eind september of begin oktober met de uitvoe ring van het herinrichtingsplan beginnen. Terneuzen - De afdeling Zeeland van de Nederlandse Vereniging voor Slechthorenden houdt op te bestaan. Volgens het bestuur zijn er twee oorzaken voor het besluit. De be langstelling in deze provincie voor het werk van de vereniging is gering en er zijn bestuurspro- blemen. De opheffing houdt on der meer in dat het secretariaat worden overgeheveld naar het landelijk bureau. [iep hoera, ons pa wordt iaar. Romy, Denny, Loes, Macho, ma en pa en Wesley. Den Haag/Roosendaal/Terneuzen - Afvalhandelaar Verstra- I eten en Verbruggen Milieubeheer bv (WM) uit Terneuzen vindt I dat hij als volledig Zeeuws bedrijf het alleenrecht moet hebben om in Zeeland oliehoudend afval op te halen bij garages en I onderhoudsbedrijven. Kevin en Brian Geslaagd voor Fysiotherapie Hartelijk gefeliciteerd Jan en Greet. Joyce. i geduld stukje bnthuld. I voor een |oe! wordt jij aar eens ;ten we loren we Het is zo leven, maar Warmte, it is nu zo jevoel ben il succes Dit leven •dient, elpoes en eamXXXX erd audia Hartelijk Gefeliciteerd Ze had haar brommer al dagen lang staan, en re® het gazon kompleet naari maan. Gelukkig kan ze voortaan de straat Oma Kas. I Maar Wubben doet het helemaal [verkeerd, beweerde raadsvrouw E. Sillevis Smitt gisteren namens |VVM. Wubben moet helemaal uit [Roosendaal komen en het afgele gen Zeeuws-Vlaanderen is vanuit óe West-Brabantse gemeente niet goed te bereiken. Om die reden fzou Wubben de garagehouders [Rebben verplicht hun afval op te sparen, totdat ze een kubieke me ter hebben. Anders komt de af- vaidienst van Wubben maar eens in de vier weken. 'ooral voor de kleinere bedrijven sou dat een onoverkomelijk pro bleem zijn dat niet zou bestaan jus een afvalhandelaar uit de buurt de rommel kan komen op- halen, aldus Sillevis Smitt. Raadsvrouw M. Niemöller zei na mens afvalinzamelaar Wubben dat de beweringen van WM ner gens op slaan. Directeur Th. Wubben vindt het verhaal van WM 'gezeur'. Het provinciebe stuur heeft Wubben de vergun ning verleend, omdat dit bedrijf al vijf jaar in de provincie actief is. WM houdt zich ondermeer bezig met tankcleaning. Rechter Van Dijk beslist over enige weken op het verzoek van FOTO CAMILE SCHELSTRAETE De Nederlands-hervormde kerk aan de Houtmarkt in Hulst is hoognodig aan restauratie toe. Van onze verslaggever Hulst - De restauratie van de basiliek in Hulst mag dan in volle gang zijn, op een steenworp afstand ligt een kerkgebouw dat eveneens een hoognodige opknap beurt moet ondergaan: de Nederlands- hervormde kerk aan de Houtmarkt. Weliswaar staan de kosten in geen ver houding tot die van de basiliek-restau ratie, maar de vervanging van het leien dak gaat toch flink in de papieren lopen. De kerkvoogdij spreekt van twee ton. En dat geld is niet voorhanden. Sterker nog, de kas is leeg. Vorig jaar is een deel van het leien dak, aan de noord-west-kant van de kerk, vervangen. Daarvoor heeft de hervormde gemeente diep in de buidel moeten tasten. Met als gevolg dat ze nu geen rooie cent meer heeft om het grootste deel van het dak op te knappen. De Nederlands-hervormde kerk valt niet onder monumentenbeheer en kan dus geen aanspraak maken op subsidies voor monu menten. Dus is de kerkvoogdij andere we gen ingeslagen om het broodnodige geld binnen te halen. „Eigenlijk zou het leien dak binnen twee jaar vervangen moeten worden. Anders komen we echt in de problemen en zullen de leien volledig verteren," stelt een woordvoerster van de hervormde gemeente in Hulst. „We willen alles het liefst in één keer doen, anders wordt het nog duurder." Vorige maand heeft de kerkvoogdij een res tauratiefonds in het leven geroepen. Er wor den certificaten verkocht, waarbij mensen voor 25 gulden symbolisch een vierkante meter leien dak aankopen. Giften van kerk leden en andere goedgevigen moeten het fonds spekken. Voorts is de gemeente van zins elk jaar een grote fancy fair te organiseren. De eerste is aanstaande zaterdag, dan worden van 11.00 tot 17.00 uur in en rond de kerk allerlei tweedehands spullen en zelfgemaakte ca deau-artikelen kerk verkocht. Bovendien vindt zondag 27 oktober een benefietconcert plaats met medewerking van gospelkoor Or Tamim uit Terneuzen. Ook wordt begin vol gend jaar een grote loterij georganiseerd. „We zullen alles uit de kast halen om het be nodigde geld bij elkaar te krijgen," aldus de woordvoerster. De hervormde gemeente in Hulst vormt een eilandje in de grotendeels katholieke Rey- naertstad. De kerk dateert van 1920 en is gebouwd nadat de protestanten zich door de katholieken lieten uitkopen uit de basiliek. De hervormden hielden bijna 300 jaar hun diensten in de basiliek. Aanvankelijk moes ten de katholieken het veld ruimen, maar op last van Napoleon werd in 1807 de basiliek in twee stukken verdeeld. De hervormden lieten zich in 1929 voor 120.000 gulden uit kopen. Momenteel bestaat de gemeenschap uit tweehonderd leden, van wie er tachtig met de regelmaat van de klok de kerkdienst op zondag bezoeken. „Onze kerk leeft, de laat ste jaren zijn er veel jonge gezinnen bijgeko men. Daarom is voor ons het kerkgebouw heel belangrijk, net als de basiliek voor het katholieke deel van Hulst. Bovendien krijgt de kerk steeds meer een multifunctioneel karakter. Zo maken bijvoorbeeld Vluchte lingenwerk en de duikvereniging gebruik van het bijgebouw." Behalve vervanging van het leien dak, zou volgens de hervormde gemeente ook het voegwerk aan de buitenkant van de kerk nodig opnieuw gedaan moeten worden. Langer uitstellen betekent grote problemen met schimmelvorming aan het interieur van het gebouw. Maar ook dat werk gaat flink in de papieren lopen. Wethouder P. Weemaes sluit niet uit dat de gemeente Hulst de hervormde Kerk alsnog financieel tegemoet komt. „Wat er met alle kerken in de gemeente Hulst gaat gebeuren, komt aan het einde van dit jaar aan de orde. Dan zal het bisdom langs alle Zeeuws-Vlaamse gemeenten gaan voor het maken van een inventarisatie. In dat totaalplaatje zullen we ook de Neder lands-hervormde kerk meenemen. Want de gemeente heeft een stuk verantwoordelijk heid wat betreft het behoud van gebou- njkinderen waar ons Coba Frie \nouk Bep Menno familielid is gebpr®ninva de fam. Snijders in Standdaarbuiten 13 kinderen aanW» kleinkinderen aanhans en achterkleinkind Kees en Marja Deykers» Fijnaart, van ha ik qefeliciteerd namens fam. Snijders^ Haagdïik 56 modern 140 m2 tel. 077-3828273 kmeuzen: bidlandstraat 32,4532 CG 0115-645769, fax 0115-645742. jedacteuren: Peter Oggel (editiechef), ster van den Assem, Frank van Cooten, 'ank Deij (plv. ed. chef), Rein van der Jog Har0'd de Puysseleijr. Wokstraat 1,4461 JK «10113.273700, fax 0113-273701. ««acteur: Cees Maas (provincie- Waggever). Hulst: Jodenmarkt 14a, 4561 CW 0114-372770,fax 0114-372771. Pl cteuren: Gerlach Hochstenbach, u9ene Verstraeten. ^redactie Zeeland: un Koomen a ma t/m vrij, 0115-645751 zondag 0115-645753 n^ctrt6ntie"exPlo'tatie J® Stem enzvk «neuzen: Straat 32,4532 CG «115.645740, fax 0115-645741 vertegenwoordigers: «artinBoeije, privé 0115-563976, "Wa Broekhoven, Dimmers, privé 0115-562354 t?fcarkt14a' 0561 CW 1». 0114-372770. a^genwoordigers: MaSlden Brande, privé 0114-i I Verstraeten privé 0114-311 Openingstijden: "tow. 8.30-17.00 uur .-314570, -316755. HET IS EEN koud kunstje een rubriek als deze te verzorgen als je hele pagina's uit reeds vroeger gepubliceerde werken over neemt. Het mag maar tot op ze kere hoogte: schrijf je uit één boek over, dan is het plagiaat - verwerpelijk en strafbaar - schrijf je echter uit verschillen de werken over dan is het re search, onderzoek, dat is lof waardig, het getuigt van bele zenheid eft wetenschappelijke aanpak Schrijf je gedeelten over dan heet het citeren. Zo zie je maar weer hoe betrekkelijk alles is Het stukje over Hengstdijk in A. J. van der Aa'S Aardrijkskundig Woordenboek der Nederlanden, uitgegeven tussen 1841 en 1847, bevat echter Zodanige informa tie dat we er een deel schaamte loos van overnemen: 'Het is een der oudste ambach ten van Hulster-Ambacht Zij bevat 125 huizen, bewoond door 132 huisgezinnnen, uitma kende eene bevolking van 660 inwoners, die hun voornaamste bestaan vinden in den land bouw. Behalve een winkoren- molen zijn er geene fabrijken of trafijken, maar er wordt jaar lijks ongeveer 7000 tonnen zoge naamde derry of turf gegraven, bestemd voor de behoeften van de ingezetenen van deze en na burige gemeenten. Deze ge meente ligt in eene niet zeer vruchtbare en lage streek, welke vooral in den winter veel van eht wster te lijden hééft, ten gevolge van het overvloeien van de door die gemeente lopende kreek, de Vogel genaamd. De kerk, welke tot in het jaar 1796 aan de her vormden heeft toebehoord, doch toen aan de Rooms-Katholieken is overgegaan, is aan de H. Maagd en Martelares Catharina toegewijd. Men heeft er geen or gel. Tegen de kerk staat de to ren, in 1645 gebouwd, met eene hooge spits, waarop in plaats I 1.1''" De steen die herinnert aan het honderdjarig bestaan. van een hana, een paard (hengst) staat, als een zinnebeeld van den naam dezer gemeente.' De in het citaat genoemde hengst staat tegenwoordig op de vieringtoren - de kleine toren - en hij draagt in zijn staart het jaartal 1665. Zoals u gelezen hebt, bedroeg het aantal inwo ners 660 zielen. De Gemeente Atlas van Kuypers uit 1866 spreekt over 740 inwoners en kennelijk is het bevolkingsaan tal zeer stabiel: per 1 januari 1996 telde de vroegere gemeente er 739 volgens de opgave van de gemeente Hontenisse. Voorwaar, dat zijn er niet veel. In de zomer zijn het er wat meer omdat dan camping De Vogel dichtbevolkt is. Is Hengstdijk niet rijk aan inwoners, het is het evenmin aan bezienswaardighe den, dat wil zeggen: voor zover het bouwwerken en dergelijke betreft. De vroegere gemeente moet het hebben van haar na tuurschoon en haar rust. De prachtige kreken De Vogel en De Guil, het stille en weidse weidevogel- en ganzenreservaat De Grote Putting, de rijkbe- groeide, kronkelige dijken, het prachtige polderlandschap. Cultuur-historische betekenis heeft het nabijgelegen en nog al tijd als zodanig goed herkenbare Vogelfort met een sluis uit 1697, voor wie ze weet te vinden ten minste, en natuurlijk de dorps kerk. Echt oud is ze niet: uit 1892 pas, maar het is een bijzon- FOTO CAMILE SCHELSTRAETE der mooi voorbeeld van een neo gotisch kerkje dat ook terecht op de lijst van de rijksmonu menten prijkt. Pastoor E. de Kerf, van 1914 tot 1946 dorpsherder, heeft het met behulp van zijn kapitaalkrach tige familie voorzien van ge brandschilderde ramen die voor sommigen misschien wat te ver gaan. Ze zullen het beschouwen als een bont prentenboek en dat is het in feite ook, maar al die kleuren geven het interieur zo'n warmte en sfeer, dat bijna nie mand daar ongevoelig voor blijft. De parochie beschikt over wat kunstvoorwerpen en curiosa: enkel gepolychromeerde houten beelden, op koper geschilderde kruiswegstaties, een schilderij van Simon de Vos uit 1649 en merkwaardig sjabloonwerk op de muren. Het hoofdaltaar is ge signeerd door de maker, com pleet met de naam van zijn vrouw erbij: Jos van Genk-See- len, een weinig gebruikelijk iets. Zoals gezegd dateert het kerkje uit 1892 en enkele jaren terug vierde de parochie dan ook het honderdjarig bestaan van het gebouw. Die gebeurtenis is vast gelegd op een steen bij de hoofd ingang: - Deze steen werd ge plaatst ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan van de H. Catharinakerk. Hengstdijk, juni-nov. 1992. - Hij is geplaatst boven de steen die de stichting in 1892 vastlegt. Daarin staat een aantal letters groot geschreven. Wie al die Ro meinse cijfers bij elkaar optelt zal uitkomen op het jaar van stichting: 1892. Zaterdag aan staande viert Hengstdijk het Midzomerfeest om middelen te vergaren waarmee de kerk in stand gehouden kan worden. Voor een deel vindt dat plaats in de kerk. Een goede gelegenheid voor wie haar zelf eens wil be zoeken en bezichtigen. Zij is open tussen 13.00 en 18.00 uur. TOCHTEN WEST-ZEEUWS-VLAANDEREN Smokkelroute-autozoektocht - puzzelrit voor auto's en fietsers - Gasthof De Jonge Leeuw, Kaai - da gelijks behalve ma, tot 8 juli) DIVERSEN CLINGE Handwerken, hobby, kaarten - Malpertuus KBO -13.30 uur Koersbal - Malpertuus - ANBO - 13.30 uur ZUIDDORPE Bieden met roem - 't Kaaike - 13.30 uur ST.-JANSTEEN Schieting - KBO - De Warande - 13.30 uur SAS VAN GENT Kaarting - De Regenboog - 14.00 uur KOEWACHT Kaarting - De Lange Akkers -13.30 uur HULST Kaarting - café De Kroon - 14.00 uur AXEL Koersbal- Gregoriuscentrum - 13.30 uur >- TERNEUZEN Jokeren - 't Schelpénhoekje -19.30 uur FILMS GOES Grand Theater 14.60 en 20.00 uur Spy Hard r HULST De Kaning van Engeland 14.00 uur Dunstoh Checks In 14.00 en 20.00 uur Spy Hard 20.00 uur Sense and Sensibility 20.00 uur White Squall 20.00 uur The Juror VLISSINGEN Aihambra 1 -14.00 en 20.00 uur Spytlard Aihambra 2 - 14.00 uur Dunston Checks In 20.00 uur Primal Fear Aihambra 3 -14.00 uur Toy Story (ned) 20.00 uur The Juror Aihambra 4 -14.00 uur The White Squall 20.00 uur Sense and Sensibility BRUGGE Kehnedy Complex 20.00 uur Le Huitième Jour 20.00 uur The scarlet Letter 20.00 uur Antonia 20.00 uur II Postino GENt Detascoop 14.30,17.00, 20.00 en 22.30 uur Fi nal Cut 14.30,17.00, 20.00 en 22.30 uur Up close and personal 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Camping Cosmos 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Cluëless 14.30, 17.00,20.00 en 22.30 uur City Hall 14.30, 17.00,20.00 en 22.30 uur Vil lage of The Damned 14.30,17.00, 20.00 en 22.30 uur Pri mal Fear 22.30 uur Girl 6 22.30 uur Stealing Beauty 20.00 en 22.30 uur Vampire in Brooklyn 14.30,17.00, 20.00 en 22.30 uur Le Huitième Jour 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Things to do in Denver 20.00 uur Birdcage 14.30, 17.00 en 20.00 uur Critical decision KNOKKE Beverly Screens 15.00 uur Dunston Checks In 20.00 uur II Postino 15.00 en 20.00 uur Le Huitième Jour 15.00 en 20.00 uur Up close and personal 15.00 en 20.00 uur Primal Fear Terneuzen - De politie schreef tijdens verkeerscontroles, maandag, twaalf profcessen- verbaal uit. De controles'Ver- den gehouden in Terneuzen (Buitenhaven/Willem de Zwij gerlaan) en Zaamslag (Plein). Acht bestuurders kregen een bekeuring ómdat zij geen gor del droegen. De andere*waren voör overige overtredingen. In totaal werden 175 voertuigen gecontroleerd. Philippine - Dertien bestuur ders krijgen binnenkort een ac ceptgirokaart in de bus omdat ze te hard over de Dijkmèester- weg in Philippine reden. De politie hield er maandagmid dag tussen 14.00 en 15.45 uur een snelheidscontrole. Op dit traject geldt een maximum snelheid van tachtig kilometer per uur. Een bestuurder passeerde met een vaartje van 134 kilometer per uur. Koewacht - Op de Hazelaar- Wég in Koewacht, waar een maximum snelheid van vijftig kilometer per uur geldt, stond de radar maandagmiddag tus sen 16.30 en 18.15 uur aan. 53 Bestuurders reden te hard, hóógst gemeten snelheid 84 ki lometer per uur. Nieuwvliet - Een 29-jarige vrouw uit Terneuzen is gisteren op de Lampzinsdijk in Nieuw- vlièt tegen de deur van een boe renschuur gereden. Ze vloog door onbekende oorzaak met de auto uit de bocht. De auto werd aan de voorzijde zwaai- beschadigd, de deur werd deels vernield en ontzet. Terneuzen - Bij een aanrijding op de kruising Van Gogh- straat/Breitnerstraat zijn de auto van een 27-jarige en een 40-jarige Terneuzense fors be schadigd. Ook een lichtmast liep schade op. De 27-jarige automobiliste verleende haar plaatsgenote geen voorrang. Terneuzen - Een vijftienjarig meisje is afgelopen maandag geconfronteerd met een schen nispleger toen ze over de Guido Gezellestraat in haar woon plaats fietste. De man stond daar met zijn broek open. Terneuzen - Een 47-jarige Ter- neuzenaar is op de Vlietstraat aangehouden achter het stuur van zijn auto met te veel alco hol op. De ademtest wees 305 microgram uit. Hij kreeg een transactie van 350 gulden en een rijverbod van twee uur. Terneuzen - Een achttienjarige Fransman uit Nivelles is in de binnenstad aangehouden, om- dhfhij in het bezit was van een boksbeugel. Terneuzen - Een vrouw uit Terrfeuzen kreeg in een super markt een biljet van vijftig gul den terug. Toen ze dat later zelf Vèer uit Wilde geven bij de gsoentenboer, kwam ze erach ter tfet het geld vals was. Sluiskil - Een 64-jarige auto mobilist uit Westdorpe heeft gisterêii op de kruising provin ciale Weg/Eilandstraat/Mercu- riusstfaat een aanrijding ver oorzaakt met de vrachtwagen combinatie bestuurd door een 45-jarige man uit het Franse Lille. De Westdorpenaar reed over de Eilandstraat en gaf geen voorrang aan de vracht wagenchauffeur. Zijn auto liep zware schade op aan de voor zijde. De vrachtwagencombi natie raakte licht beschadigd. Van onze correspondent TerneUzeti - Een duif van J. Raas (voorheen de combinatie Bou- dens/Raas) uit Kwadendamme heeft de Nationale wedvlucht vanuit Pau gewonnen. De winnende vogel arriveerde gister morgen om 09.34 uur op het thuishok aan de Vreelandsedijk te Kwadendamme, nd een vlucht van ruim 951 kilometer. Het nationaal convooi duiven was maandagmorgen om half ne gen in het ZuidfraflSe, aan de voet van de pyreneeën gelegen Pau gelost, nadat de overnacht- fondvlucht tWee dagen moest worden uitgesteld wegens het slechte weer. Toen kaas de aan komst van zijn vogel" meldde hl Middelburg bleek wel dat het de eerste in Zeeland was, maart in nationaal verband was het alsnog afwachten. Uren later kwam voor Raas het verlossende antwoord en was zijn eerste grote overwin ning een feit. De winnende wedüwschapsdof- fer werd al twee fceeT eerder inge- fnand voör een ovemachtvlucht vanuit Pau. 'Ff1 t Hij behaalde vorig jaar een acht ste prijs en het jaar daarvoor een veertigste. In Zeeland werden 166 oude dui ven voor deze wedvlucht ingezet, 107 in Middelburg en 59 in Ter neuzen. De verdere vroegste aan komsten waren als volgt: F. Jans sen», Kapelle, 10.11 uur en 11.54 uur; E. Ulijn, Waterlandkerkje, 10.24 uur; Cas van de Graaf en zoon, Arnemuiden, 11.37 uur en 11.43 uur; J. Melis, Zoutelande, 11.49 uur; A. Stroo, Zoutelande 11.36uur en 11.50 uur; De Keijzer en zóón, Hansweert, 12.02 uur; A. de Smit, Sluis, 12.10 uur; C. Lam- per, Wemeldinge, 12.21 uur; J. du Puy, Sluiskil, 12.25 uur; J. Siere- veld, Arnemuiden, 12.50 uur; L. Schmid, Goes, 12.51 uur; West- strate/Martens, Kapelle, 12.56 0*r.

de Stem | 1996 | | pagina 15