Dagen Venables zijn geteld 076-5226150 PENTAX Frankrijk vreest gele gevaar KoniunMiii Erwi Ploeg Cees Priem duikt even onder toiatof ÉSÉIfai bi iii qei a Engelsen witheet over grijs reserveshirt Kampioen of geen kampioen, de Engelse bondscoach stopt sowieso na EK OP TV Duitsers verbaasd over Britse 'moffenhaat' Hup Duitsland Trainer Ber Van Poecl De Bakke IsS Louweret- DE STEM SPORT s DE STEM VOOR g MEER INFORMATIE EEN CAMERA OM TE ZOOMEN Kaartenlast legt extra druk op spelers in halve finale EURO'96 EURO'96 K0R1 Gascoigne houdt Engelsen in spanning Italiaanse bobo's eisen ontslag Sacclii 'Duivels doelpunt' van Poborsky Ontslag Blazevic geweigerd Oost-Europeanen geven meeste geld uit Johansson wil geen tv-bewijs invoeren Fair-Play trofee voor Alpay 1111 WOENSDAG 26 JUN11996 Door Bob van Huët Londen - Engelse voetbalfans zijn verbolgen over het grijze shirt dat het nationale team vanavond tegen Duitsland zal dragen. Bondscoach Terry Venables mengde zich giste ren in de rel rond het speciaal voor de EK ontworpen shirt. Omdat zowel Engeland als Duits land in het wit spelen moet een van beide teams de reserveshirts dragen. Het lot wees daarvoor Engeland aan. Officieel is het nieuwe shirt indigo-blauw, maar media en supporters wisten dat het 'on-in- spirerend grijs' is. Manchester United speelde dit seizoen in een vergelijkbaar kle dingstuk. De spelers trokken dit grauwe shirt boos uit in de rust van een competitiewedstrijd tegen Sout hampton. Ze klaagden dat ze el kaar in het grijs minder goed konden onderscheiden. Boven dien zou het grauwe en saaie shirt ongeluk brengen. Manches ter verloor al zijn wedstrijden in het grijs. Het gros van de supporters meent dat Engeland in het befaamde ro de shirt moet spelen waarin in 1966 op Wembley de WK finale werd gewonnen van de Duitsers. Venebles maakte zich boos over de affaire op zijn dagelijkse pers conferentie: „De spelers kunnen zich daar niet druk om maken. Het enige wat ze willen dragen zijn de drie leeuwen, desnoods op hun blote bast. Ik begrijp dat mensen graag willen dat we rood dragen, maar dit is een bijzaak waar we geen tijd voor hebben." De keuze van indigo-blauw (grijs) is hoofdzakelijk ingegeven door commerciële overwegingen. Kledingfabrikant Umbro heeft het shirt speciaal ontworpen om dat het goed bij spijkerbroeken zou passen. Bedoeling is dat Engelse jongeren het buiten de sportvelden zullen dragen. Een woordvoerder van Umbro erkende dat het shirt was ont worpen met modieuze motieven. „We zijn een commerciële onder neming en het is ons streven om zoveel mogelijk shirts te verko pen. Een blauw-grijs shirt ver koopt beter dan een rood shirt." Engelse oud-internationals klaagden dat het sportieve be lang (de zichtbaarheid) was op geofferd aan het commerciële (de mode). Volgens kleurenspecialist professor John Barbur was grijs de slechtst denkbare keuze „om dat grijs het licht absorbeert en niet reflecteert." De Engelse spe lers zouden elkaar daardoor in derdaad minder goed kunnen zien. Voetbalshirts zijn voor Engelse clubs zeer lucratieve handel. In 1994 werd voor ruim 350 miljoen gulden verkocht. Sommige En gelse clubs veranderen ieder jaar hun reservershirt, om hun fans nog meer geld uit de zak te klop pen. Marlow (rtr/anp) - Het is een beetje onwerkelijk, maar Terry Venables is aan zijn laatste dagen bezig als bonds coach van Engeland. De Britse trainer leeft deze week in eigen land op de toppen van zijn roem. Toch heeft hij bij het Europees kampioenschap nog slechts één, hooguit twee wedstrijden te gaan. Vanavond wacht op Wembley de klassieker tegen Duitsland, zon dag volgt op het heilige gras wel licht ook nog de finale. Maar dan is het toch echt afgelopen voor de charmante keuzeheer van Enge land, die tijdens het EK is uitge groeid tot een ware volksheld. „Ik ben gewend geraakt aan het idee dat ik na het EK vertrek," liet Venables weten. „Maar ik zal de jongens zeker missen. De we tenschap dat we sinds mijn aan stelling flinke progressie hebben gemaakt, verzacht de pijn een beetje." Zware druk Venables volgde begin 1994 de verguisde Graham Taylor op. Sindsdien staat hij onder zware druk. Zoals iedere bondscoach van Engeland in de laatste decen- nnia. De kritieken in vooral de boulevardpers logen er vaak niet om. Maar langzaam maar zeker kreeg de man met de 'onmogelij ke baan' de natie achter zich. „Nu is het moment gekomen dat ik iets terug kan doen voor al die mensen die het vertrouwen in mij nooit hebben verloren," zei de voormalige trainer van Barcelo na. Zijn staat van dienst bij de En gelse nationale ploeg ziet er goed uit. Onder zijn leiding werkte het keurkorps 22 wedstrijen af. Hij incasseerde slechts één neder laag, in een vriendschappelijk duel met wereldkampioen Brazi lië. Maar niet alleen de resultaten waren hoopgevend, ook het spel van de Britten vertoonde de nodi ge progressie. Duitsland is nu nog de enige hindernis op weg naar de eerste grote finale voor Enge land in dertig jaar (1966, winst in de WK-finale op Wembley, 4-2 van Duitsland). „Het komt niet vaak voor in het leven dat je dingen kunt doen voor anderen in plaats voor je zelf," sprak hij in een filosofische bui. „Het duel met Duitsland is zo'n zeldzaam moment. Met Bar celona won ik destijds de landsti tel, de eerste sinds vele jaren. De reactie van de supporters was overweldigend. Later was het op nieuw feest toen we de finale van de Europa Cup voor landskam pioenen haalden. Die uitbarsting van vreugde zal ik nooit verge ten." Volgens Venables vormt het be reiken van de EK-finale het ab solute hoogtepunt in zijn roerige trainersloopbaan. „De wedstrijd tegen Duitsland is een unieke kans. Voor iedereen. Voor de spe lers, de trainers en de andere stafleden. Alles draait om het team. Niets of niemand is belang rijker dan de ploeg. Het team ver dient alle aandacht, niet één of twee spelers. Daarvoor is het team veel te sterk en veel te groot. Niemand kan er boven uit ste ken." Zelfmoord Venables heeft in de afgelopen weken meer dan eens zijn spijt betuigd over zijn nakende ver trek. Maar hij blijft bij zijn 'vrij willige' besluit. Na de zomer vra gen tal van juridische zaken zijn aandacht. Venables staat onder verdenking van financiële mal versaties bij zijn vorige club Tot tenham Hotspur. Een bonds coach van Engeland, die toch al op een vulkaan leeft, kan onmo gelijk voor een rechter verschij nen. Dat zou figuurlijke zelf moord betekenen. Daarom maakt Venables na het EK plaats voor oud-international Glenn Hoddle. Met of zonder titel. Priem probeert op zijn schuil adres de eenheid binnen de ploeg verder te verbeteren. Tevens zal hij er een keuze moeten maken. Want van de elf renners met wie hij op trainingskamp is, moeten er nog twee (uit het rijtje Vos kamp, Knaven, Roux, Pettileau en Skibby) afvallen. Donderdag meldt de equipe zich volgens afspraak in het Tourdorp in Den Bosch. „En dan zijn we ook weer voor iedereen benader baar. Tot die tijd laten we nie mand binnen. TVM-woordvoerder Arjan Bos geeft aan dat de druk op de ploeg enorm groot geworden is. „Ieder een zoekt contact met ons over Den Bosch en uiteraard Blijle- vens. Het is vooral die combinatie die de drukte veroorzaakt. Bij een start in Frankrijk, was het dan ook zeker niet nodig geweest om ons even terug te trekken." Bij de concurrent, de Rabobank- wielerploeg van Jan Raas en ploegleider Theo de Rooy, zit ie dereen nog lekker thuis. „De Tour duurt al lang genoeg. Uit ei gen ervaring weet ik dat het voor een renner plezierig is om die laatste dagen nog even in huise lijke kring door te brengen," merkt De Rooy op. Hij gaf zijn Tour-coureurs Nelis- sen en Dekker zelfs toestemming om vanavond mee te doen aan het NK tijdrijden in Hulst. Nelissen doet dat op verzoek van bonds coach Knetemann die de Limbur ger een Olympische worst voor houdt en Dekker wil zelf graag starten. De Rooy: „Ik ken er die deze week nog een criterium rij den." Het chauvinisme viert momenteel hoogtij in Engeland. Gewapend met de Engelse vlag poseren spelers en coach voor de pers. Vlnr. Darren Anderton, David Platt, Gareth Southgate, Teddy Sheringham, coach Terry Venables en Tony Adams. foto reuter Door Ad Pertijs Den Bosch - Cees Priem heeft zich met zijn Tourploeg in 'een luxueus hotel in de buurt van Drunen' onttrokken aan de nade rende wielergekte. „Ik wil mijn renners nog even twee dagen in alle rust om me heen hebben," merkte de Zeeuwse ploegleider op voordat hij richting Waalwijk/Drunen vertrok voor een tweedaagse trainingskamp. Het heeft volgens De Rooy alle maal te maken met de spanning. Die willen de renners kwijtraken. „Daarom begrijp ik Priem ergens ook wel. Want geloof maar dat de spanning dit weekeinde enorm is. Zeker tijdens de eerste echte etappe. Dan staan de renners stijf van de opgebouwde stress. Het zal moeilijk zijn om de koers dan onder controle te houden." De Rooy gelooft niet dat de druk op TVM groter is dan die op zijn Rabobank-ploeg. „Want ook wij willen presteren in eigen land," zegt hij. De Rooy heeft echter geen sprinter als Blijlevens ach ter de hand. „En dat is deze da gen het grote verschil," geeft Ar jan Bos aan. „Wij worden over stelpt met aanvragen voor tv- en kranteninterviews. Tachtig pro cent is voor Jeroen Blijlevens. Ie dereen verwacht hem in een mo gelijke massasprint in Den Bosch." (ADVERTENTIE) Preston - Frankrijk ziet zich zelf zondag al de finale van het Europees kampioenschap spelen. „De laatste stap naar Wembley mogen we niet mis sen," zei trainer Aimé Jacquet gisteren. Maar als het inder daad lukt, welke spelers kan hij dan inzetten? Didier Deschamps lopen de ril lingen over de rug. „Stel je eens voor, Frankrijk bereikt de finale van het Europees kampioenschap en je mag daarin door een schor sing niet meedoen. Dat zou toch vreselijk zijn," zegt hij. Het gele gevaar spookt door de Wrightington Hotel and Country Club in Wigan, waar de Franse ploeg zijn intrek heeft genomen. Tsjechië heeft zijn portie al ge had, Frankrijk dreigt ze nog te krijgen. In de halve finale van het EK die beide teams vanavond in Manchester spelen, mist de Tsje chische ploeg Latal, Suchoparek, Bejbl en Kuka wegens een schor sing. Voor de Fransen blijft de schade van de gele kaarten be perkt tot het ontbreken van Ka- rembeu. Maar vijf andere spelers hangt een schorsing als het zwaard van Damocles boven het hoofd. En als Christophe Dugar- ry niet al naar huis was met ka potte rechterknie, zouden het er zelfs zes zijn geweest. Die bijzondere omstandigheden verleiden de Fransen ertoe een ij zeren wet uit de voetballerij te overtreden. Kijk nooit verder dan de eerstvolgende wedstrijd, heet het. Italië dacht voor het duel met Tsjechië al aan de kraker tegen de Duitsers en moest dat met uit schakeling voor de kwartfinales bekopen. De Franse voetballers weten welk gevaar zij lopen. Maar hun gedachten laten zich niet dwingen. Marcel Desailly, de krachtpatser uit Milaan, erkende dat de vrees voor een nieuwe gele kaart - en daardoor automatisch een schor sing - tijdens de wedstrijd tegen Nederland door zijn hoofd spookte. Didier Deschamps kan zich daar wel iets bij voorstellen. De aanvoerder van de Franse ploeg staat evenals Desailly op 'scherp'. Hetzelfde geldt voor Di Meco, Blanc en Djorkaeff. „Het zou eigenlijk geen rol mogen spe len maar je kunt het niet wegcij feren," zegt Deschamps. „Toch mag het geen invloed hebben op de inzet en felheid waarmee je speelt. Je kunt alleen proberen een stomme fout te vermijden." Maar ook dan nog is een voetbal ler afhankelijk van de scheids rechter. De Tsjechische vleugel verdediger Natal kreeg zondag in de kwartfinale tegen Portugal een gele kaart van de Duitse scheidsrechter Krug. De televi siebeelden wezen uit dat Natal niet eens een overtreding beging, maar hij is wel geschorst voor de wedstrijd tegen Frankrijk. Der gelijke zwaarwegende fouten worden op het EK vaker ge maakt. Over de kwaliteit van de arbitra ge valt dan ook veel te zeggen. Deschamps: „Die is duidelijk minder dan bij het wereldkampi oenschap in de Verenigde Staten, waar de scheidsrechters erg goed waren. Ze hebben het niet ge makkelijk. Het spel wordt steeds harder en sneller. Er is veel licha melijk contact. De scheidsrechter moet dat allemaal razendsnel be oordelen. Ik heb wel de indruk dat de strakke instructies van de Europese voetbalunie niet posi tief uitpakken. Misschien zou het zinvol zijn als de UEFA in de toe komst een speler pas na drie gele kaarten schorst. De kaarten wor den immers niet allemaal gege ven wegens zwarte overtredin gen. Protesteren of niet tijdig af stand nemen betekent ook geel." Gele kaarten of geen gele kaar ten, de halve finale in Manchester doet de Franse voetbalharten bloeien. „Old Trafford is een ge weldig stadion dat passie voor de voetbalsport uitademt," zegt trainer Jacquet. Het ontbreken van Karembeu ziet hij niet als een onoverkomelijk probleem. „We zullen zijn atletische kracht en doorzettingsvermogen missen. Maar er staan vervangers klaar, al hebben zij andere kwalitei ten." Deschamps kan zich daar wel iets bij voorstellen. „We zul len het middenveld moeten aan passen. Daarvoor zijn verschil lende mogelijkheden. Het ontbre ken van Dugarry tikt harder aan en echt niet alleen omdat hij te gen Roemenië het beslissende doelpunt maakte. Dugarry is een hele goede aanvaller. Nu hij er niet bij is, zijn we een gevaarlijk wapen kwijt." Opnieuw springen de gedachten over de halve finale heen. Wie is de favoriete tegenstander in de finale? Deschamps: „Engeland en Duitsland zijn van vrijwel het zelfde niveau. Maar als we Enge land zouden treffen, zal de sfeer veel explosiever zijn." Nederland 2 brengt vandaag de halve finales: 16.52 Frankrijk-Tsjechië 20.22 Engeland-Duitsland Deze duels zijn ook te zien via BRT 2 en Duitsland 2. BBC 1 beperkt zich tot Enqeland- Duitsland en komt aansluitend met de hoogtepunten van Frankrijk-Tsjechië. Eurosport herhaalt Nederland- Frankrijk (10.00) en toont om 19.00 Frankrijk-Tsjechië (nog eens om 22.00) en pas om 23.30 Engeland-Duitsland. Door Frans Wijnands Bonn - Slechts mondjesmaat en afstandelijk informeren de Duitse media over de wijze waarop de Engelse boulevard pers de haat tegen het Duitse nationale voetbalelftal aan wakkert. De meeste Duitse bladen becom mentariëren die stemmingmake rij niet eens. Eerder wordt ver baasd gereageerd op de fanatieke wijze waarop Britse kranten 'de moffen de oorlog verklaard heb ben: Engeland, speel in rood en sla ze dood'. Smakeloos en hoogst onsportief wordt in de Duitse pers het leed vermaak genoemd waarmee het uitvallen van aanvaller Jürgen Klinsmann in Engeland is beju beld: 'voor Klinsmann is de oor log al voorbij'. Het wachten is op de capitulatie van die andere 'Krauts', zoals het Engelse scheldwoord voor Duitsers luidt. Zelfs het Duitse boulevardblad 'Bild' - doorgaans niet vies van een forse portie populisme - vraagt zich verbijsterd af: „Wat zullen we nou? Engeland ver klaart ons de voetbaloorlog." In plaats van met eenzelfde botte bijl terug te hakken doen de Duitse media een oppeppend be roep op de mannen van Berti Vogts om in het veld te laten zien wie de beste is. En zodoende als nog sportief wraak te nemen voor die beslissende (Engelse) goal in de WM-finale van 1966. Zonder de eigen 'Mannschaft' vrij te pleiten, wordt in de Duitse pers méér ophef gemaakt over de scheidsrechter die in de wedstrijd tegen de Kroaten een uiterst gro ve (na)trapperij onbestraft liet, dan over de anti-Duitse hetze in een aantal Britse bladen. ffiSSW-TlM! 3S&SS»! sSrHW' Fern practu -o* rt Uberrasctiende Poten Bild, de grootste krant in Duitsland, tooide Paul Gascoinge met een Engelse helm uit de Tweede Wereldoorlog. De Duitse media reageren nogal verbaasd op het wapengekletter van de Engelse boulevardpers. foto anp ver- Waarom doen we zo onaardig tegen Duitse voetballers? Omdat ze zich af en toe een beetje aanstellerig kunnen laten vallen? Of omdat zij géén strafschoppen missen als het er op aankomt, en daarom meestal winnen? „They are so bloody efficient, telde me een Engelse colle ga- Inderdaad, op EK en WK zijn ze altijd verdomd effi ciënt geweest. En als er HK's (Heelal-kampioen- schappen) bestonden, dan zou ik gokken op een finale tussen Saturnus en de Mannschaft. Dat bijna buitenaardse suc ces van het Duitse voetbal heeft geleid tot kinnesinne. Heel kinderachtig is die soms. Neem nou die goal van Klinsmann tegen Rusland. Aannemen, demarreren en dan pats: buitenkant rechts onhoudbaar de linker kruising in. Een geweldig doelpunt. Maakt Romario hem, dan raken we in opperste extase. Dan was het min stens 'geniaal'. Die van Klinsmann heette hier in En geland 'clinical finishing', heus. Een tv-commentator vond het zowaar 'technisch knap'. That's it. Technisch knap. Dat klinkt alsof iemand die zweert bij Rover, per se een Audi moet aanprij zen. Voor Duitse voetballers is troy% een speciaal jargon gereserveerd En tijdens dit EK heb ik alweer gehoord. Reuter was 'efficiënt zoals je Duitser mag verwachten', stond in een 'zeer georganiseer! ploeg', Eilts was 'hard werkend betrouwbaar', fc 'atletisch sterk; Hel,, zal 'nooit opgeven' Sammer 'controleert zoals de trainer dathe had opgedragen' En liep het fbij'u uitzondering') eens |(J achterin, dan warend Duitse verdedigers 'u travestie van wat je« dat land mag verwack ten' (The Times). Ik hoop dat Bertie® avond al deze ditfe laat bevestigen. En dat Duitsland wint. Methodisch en afgemeten. Desnoods uit een hoekschop in d, laatste minuut. Want zo schandalig zijn de hier tekeer gegaan tegen alle teg» standers van Engeland, dat ik avond voor het eerst van mijn k pro-Duits elftal zal zijn. Alles L dan die afgrijselijke Daily Mirrors Sun morgenochtend victorie te* ten zien kraaien. PS: na het verhoopte v< voor Engeland zal ik zondag gewoon voor Tjechië of Frankrijl zijn, hoor. Door Bob van Huët Londen - Paul Gascoigne houdt het Engelse voetbalpubliek daag in spanning. De Engelse bondscoach Terry Venables kondig de gisteren aan dat pas vandaag bij een extra fitheidstest wordt beslist over het meespelen van Paul Gascoigne en Darren Ander- ton in de halve finale van het EK, vanavond tegen Duitsland. „Paul Gascoigne wil altijd wel spelen, ook als hij niet helemaalfit is. Maar spelers zijn niet altijd de beste dokters om over eigu blessures te oordelen," zei Venables gisteren. In de Engelse ploeg zal Paul Ince na een schorsing terugkeren. Wanneer Gascoignefit is, moet David Platt plaats maken. In de verdediging neemt Phillip Neville de plaats in van zijn ge schorste broer Gary. De wisselspelers Jamie Redknapp en Steve Howey zijn nog niet volledig hersteld van hun blessures. Bij Duitsland ontbreken zeker Jürgen Klinsmann, Fredi Bobic, Mario Basler en Jürgen Kohier. Twijfelachtig is nog het meespe len van Hassler en Helmer. Vermoedelijk zal Andy Möller voor het eerst de aanvoerdersband dragen. Rome - De voorzitters van de verschillende Italiaanse voetbaldi visies hebben bij Antonio Matarrese, preses van de voetbalbond, het ontslag van bondscoach Arrigo Sacchi geëist. Dit dinsdag de kranten in Italië. Luciano Nizzola (serie A en B), Giancorlo Abete (serie C) en Elio Giulivi (amateurs) hebben maandag met Matarrese het teleurstel lende optreden van het Italiaanse elftal bij het Europees kam pioenschap besproken. De vooraf als favoriet bestempelde Azzur- ri werden in de voorrondes uitgeschakeld. „We hebben een begaan Sacchi tot het wereldkampioenschap in 1998 als bo coach te benoemen. We hadden een clausule in de verbintenis moeten opnemen." Manchester - Het 'duivels doelpunt', zoals de Tsjechische peis li treffer van Karei Poborsky tegen de Portugezen heeft betiteld, heeft de marktwaarde van de aanvaller drastisch verhoogd. Vol gens zijn zaakwaarnemer Pavel Paska kost de international ai ruim één miljoen gulden. Hoe hoog de transfersom vóór het EKii Engeland was, is niet bekend. Poborsky, die vandaag met Tsjechië in de halve finales Frankrijk speelt, staat nog tot juni 1998 onder contract bij Slaw Praag. De clubleiding heeft al laten weten hem onder geen beding te willen verkopen. Poborsky zelf zei in een interview met ea Tsjechische krant geen enkel idee te hebben hoeveel hij waardis. Zagreb - Het bestuur van de Kroatische voetbalbond ontslag geweigerd van bondscoach Miroslav Blazevic. Het collega houdt de geplaagde trainer aan zijn contract. „Zijn vertrek is on bespreekbaar," zei bondsdirecteur Markovic. „Hij moet zijn col- tract met de bond respecteren." Blazevic kondigde zijn afscheid aan na de nederlaag van de Kro ten tegen Duitsland (1-2) in de kwartfinales van het EK in land. Hij liet weten de scherpe kritiek van de media en de sieve houding van de fans in Engeland beu te zijn. Blazevic i» de zich ten onrechte aangevallen. Hij wees fijntjes op de zf plaats bij het EK en op de succesvolle kwalificatiereeks. Openlijke steun van de Kroatische president Franjo Tudjman, zich graag mengt in belangrijke sportzaken in zijn land, b hem nog niet op andere gedachten gebracht. Blazevic wil hoe ook weg als bondscoach. „Zoeken jullie maar een andere en j®' gere trainer die jullie kunnen beschimpen," sprak hij cynisch te gen journalisten in Zagreb. Londen - Voetbalfans uit Oost-Europa geven bij het Euwp* kampioenschap in Engeland het meeste geld uit. Tot die or""' lijke conclusie komt reisagent Thomas Cook, ook bekenc befaamde traveller cheque. Volgens die organisatie hebben sup porters uit Bulgarije en Roemenië alleen al in Leeds twee keer veel Engelse ponden besteed als hun collega's uit Spanje Frankrijk. Londen - UEFA-voorzitter Lennart Johansson sluit ook inde'f] komst uit dat de arbitrage tijdens de wedstrijd televisiebeel gebruikt. „Zolang ik aan het bewind ben, dienen scheiu^---^ en grensrechters op eigen waarneming af te gaan," zei de 2* in Londen tegen het Duitse weekblad Sport-Bild. Zuivere doelpunten die niet als zodanig door de scheidsrec zijn aangemerkt, blijven derhalve ongeldig. Bij het EK m A land honoreerde de arbitrage bij voorbeeld duidelijke treffe»„. de Roemeen Munteanu (tegen Bulgarije) en van de Spanja, linas (tegen Engeland) niet. f Alleen wangedrag en grove overtredingen die onbestratt zijt bleven, kunnen op basis van de tv-beelden later nog een ve krijgen bij de tuchtcommissie. Dat is zo en dat zal zo blijve nadrukte Johansson. ft* Neuss - De Europese organisatie van Fair-Play (EFPM) he e Turkse international Alpay met de Fair-Play-trofee beloon zijn optreden in het duel tussen Turkije en Kroatië in de vo des van het EK. t rj,(i De 23-jarige speler kreeg de prijs omdat hij vier minuten vo einde van de wedstrijd weigerde in te grijpen toen Goran was doorgebroken richting het Turkse doel. De Kroaat ma enige treffer. Alpay werd bedolven onder kritiek van zijn en ploeggenoten. EFPM vindt echter dat de voetballer zien sportief heeft gedragen. In het najaar krijgt hij de prijs ui 8 in Istanbul. Van onze tennismedewerker Teriieuzen - Het vrouwenteam van het Terneuzense Animo blijft opmerkelijk presteren in de strijd om de landstitel voor districtskampioenen. TENNIS Voor de kwartfinale moesten de Terneuzense vrouwen de verre rejs ondernemen naar Norg, ten noordwesten van Assen. Hier trof men dus de kampioen van het dis trict Drente: Norg Tennis Vereni ging (NTV). Uiteindelijk zegevier de Animo met 5-1 waardoor plaatsing voor het finaleweekein- de - komende zaterdag en zondag op het park van Leimonias in Den Van onze atletiekmedewerker Goes - Jarenlang en nog ste van Erwin Simpelaar. De Goesenaar iemand die ver in baar en omgeven met aure wereldtop met kogel en dis Goes om Simpelaar te train men voor de wereldkampio op 20 en 25 augustus in het gehouden. ATLETIEK „Dat is wel een gekke ervaring. Vroeger leek Erik zo ver weg. Nu stapt hij zo bij ons de deur binnen en blijkt hij ook gewoon een mens van vlees en bloed." Inmiddels is die Erwin Simpelaar, nog maar bezig aan zijn eerste jaar als A- junior, Zeeuws recordhouder ko gelstoten en discuswerpen. In het Duitse Mannheim, waar de Euro pese jeugdtop zich had verzameld om aan de strenge limieten van het sportbonden voor uitzending Paar het wereldkampioenschap te voldoen, had Simpelaar een superdag. Met de kogel zat de limiet van 16 meter en 50 centimeter er al een poosje aan te komen. Een goede week eerder tijdens avondwed strijden in zijn eigen Goes leek het al raak. De blijdschap was daar van korte duur. Zijn presta tie werd niet erkend, want toen Esther Goedhart en Paul Pieters de kogel, waarmee de limiet werd gehaald, op de weegschaal plaatsten bleek die een honderd tal gram te licht. „Ik heb toen wel Éven stevig gebaald. Niemand wist hoe die kogel op de plaats van bestemming was geraakt en honderd gram dat is niet voel baar. Toen ik thuis kwam was de teleurstelling al weer verwerkt. Ik wist dat het er aan zat te ko men. Tijdens de training zat ik er regelmatig boven." Drie dagen later tijdens competi tiewedstrijden zou het al kunnen gebeuren. Op het Terneuzense Zuidersportpark werd het echter èen deceptie. „Daar ging het in derdaad van geen kanten. Of Goes nog in het hoofd zat of dat het gewoon een slechte dag was, ik zou het niet weten. Bovendien was ik al te veel met Mannheim bezig. Daar was toch de Europese top present. Op dergelijke mo menten staat de spanning er op." Van onze tennismedewerker Axel - In het toernooi van Ten' cal van Poecke zich voor de h winning in twee sets op Jurge TENNIS ja die halve eindstrijd moet de hulstenaar het opnemen tegen de winnaar van Edward Bleyen- W" Reggie Bun. UITSLAGEN Cl- m,anNE.\ ENKELSPEL ^ntVaktr 6^7-1 P°e°ke- Kgd DUBBELSPEL Starre kt ron(*e: De Schepper/Van de tvvepHo en/Neve 6-0, 4-6, 6-1; fValrai, Wïliaert/Van den Akker- tfave/Van Doeselaar 6-3, 6-2. Jubileum mtoernooi TVS ?choondijke - Op het C 17+ sche- TonVan jubileumtoernooi van Waren8 TVer«riging Schoondijke RiiU Goethals en Cees d~ J*i S°ed voor een 6-0, 6-0-over ck/Piiti °P Willy de Conin re rlr, t Anders dan de sco Van o Yeri?oeden was er sprak good 8n J?oe*ende partij die net z Cnm4'6-4hadk— feliiu' werd weerspiegeld tallies°Pgaande games en lang m.v uitslagen c 17+-dubbelspel £eConinel/nr0nde; Goethals/De Rijk 35+- aas 6-0, 6-0. pmallm jNnidc: Willemsen/Becu h°M/Provnn Witte 6"°' 6"3IVasten f"6. 6-3 700rst:Dv Paepe/Van Sprunde rnder/DP p?' tWeede ronde: Den Hol 6-4 B n Pf,~De Back/De Wever 0 Ier''Oostho"ek6-^e6b4ert/Staal"Wielak 35+y?°vowen' dubbelspel tif'Donze/ne'w VerPaalen/De Pae

de Stem | 1996 | | pagina 10