4 Pure promotie voor de wielersport' Roctus in drie sets voorbij Ysebaert Weinig succes voor Zeeuws-Vlaamse crossers in Lauwe Eerste K5-jeugdtoernooi van Terneuzense Tennisclub Animo Zege Leo Beijer in trimkoers van Oudelande 'Selectie voor WK zou natuurlijk mooi WIELER SPATTEN KORT 'pESTEM SPORT ZEELAND B3 iderzoek I poor Eddy de Schrijver I gwk - „Dit nationaal kam- I nioenschap is natuurlijk een J Promotie voor de wielersport I in Zeeland. Elite met contract eiite zonder contract. Ren ders met naam zoals Nildam Nelissen moeten het pu bliek toch aanspreken. Een I deelnemersveld als dit krijg je I „jet vaak aan de start," aldus I districtsconsul Henk Remijn- lsen. I Hij ziet de nationale kampioen- I schappen tijdrijden van woensdag 126 juni met vertrouwen tegemoet. I De organisatie, de stichting Inter- I nationale Juniorendriedaagse Groot-Axel, heeft al een hele staat Consul Henk Remijnsen over nationale titelstrijd tijdrijden: TENNIS TENNIS Dave Dubbeldam beleefde hectisch dagje op NK in Meerssen WIELRENNEN SPORTNIEUWS KORT Zilver voor Michel Schrier Schletterer is snel in Leiden Wielerkoers in Westkapelle MOTORSPORT Zeeuwse Honk wint en verliest Jl 1996 schopt of erger "bruten voor de buis naken met het Ne- iat tegen Engeland Ie, doet me opeens het thuishooliganis- arschuwde, stoelde gen op verbijsteren- atistieken. in het nde dat Schotland geland verloor, blijkt antal gevallen van anmishandeling jn llende Schotse re net tussen de teven l procent gestegen Edinburgh rappor- i de politie zelfs een envoudiging van het *le' weekend-quo- geweld, de vrienden van die n waarmee ik in Bir- ik heb gehost? n verdient geen par- ieb ik een passende edacht: het voetbal- iens aan een paal en 'aardig executiepele- en, bestaande uit er en als Ronald Koe- .nga en Stuart Pearce. lijf meter, ngepompte ballen. Tkruis. DINSDAG 25 JUNI 1996 et van de Europese jf sportiefste deelne- jhet hoogst geklas- i fair-playprijs won Italië 8,00, 4. Neder- Ihotland 7,62, 8. Tur- roatië 7,36, 12. Duits- Ijechië 6,86, 16. Zwit- Frankrijk is na de Bij de bookmakers zeven tegen vier. |1) en Tsjechië (7-1). ner één, voor En- [zette de achtste en verden de Oost-Eu- iikmakers nog kans- dagavond 30 juni de |>ees kampioenschap de 43-jarige dieren- jngaar Sandor Puhl JJiot Leslie Mottram Sroensdag 26 juni de |eland-Schotland. In i strafschop (gemist fea liger Franck Leboeuf 'die tijdens het EK- tekende bij de club j contract. Leboeuf is Ir Roland Weller van [bekend. Dugarry is maandag |r aanvullend onder- anvaller, die volgend lag geblesseerd in de gen Nederland. i Engeland is gewon- nalisten een wit shirt >g morgen in de eigen t de in eigen land ver- brs, twee wereldkam- e van dertig jaar geie- I werd afgewezen. De p reserveshirts. I1 It zondag na de EK- tt aanhoudingen ver achtend weer vrijgela- binnenstad van Stutt- Kroatische en zestig agenten en verschil- beten van politiehon- ijn gisteren terugge- ]je, dat was gedood- Euuropese titel. gegeven." Volgens de rlegraph had Oranje e niddelde spelers laten miste men zeer de ge de Mare Overmars. Ai- nston Bogarde, Edwm Sar, De Boer en W grootten hun reputatie '96'. pendent meende dat te ■rantwoording °P rs van de jonge Seedori iegd. Na alle problemen vas het 'geen verrassing zelfbeheersing instort van dienst achter zich en alles lijkt op een mooie Zeeuws-Vlaam- se wielerdag te kunnen uit draaien. „Dit komt natuurlijk niet vaak voor en daarom is het een leuk promotiemiddel, maar aan de an dere kant baart de wielersport me wel zorgen. Het aantal deelnemers aan de criteria, de bakermat van het .wielrennen, is de laatste tijd niet hoog. Je kunt er niet omheen en het baart iedereen zorgen in wielerland. Zeker de comités gaat het aan. Die doen er veel voor om een koers te organiseren. Als die zien dat er weinig renners komen, dan wordt het lastig, maar de or ganisaties van wedstrijden moe ten er van doordrongen worden dat de wielersport niet gebaat is bij het schrappen van allerlei wie lerwedstrijden. Want als je een maal de koers hebt opgegeven, is het zeer moeilijk om het andere jaar nog een koers te organiseren. Er zijn momenteel comités die het niet zo zien zitten om wedstrijden te organiseren. Op die mensen moet ik inpraten en ze ervan overtuigen dat de neerwaartse lijn er niet een is die blijvend zal zijn. Kijk maar naar het Zeeuws jeugdproject. Daar gaat het redelijk tot goed. Volgend wielerjaar krijgen we daardoor weer enkele nieuwe gezichten en kun je van een zekere doorstro ming spreken. Een doorstroming die we de laatste jaren hebben ge mist. En voor die renners zal er een koers moeten zijn. Dat is onze zorg. Maar voordat die renners amateur zijn, is er een aantal jaren voorbij. We zullen er met z'n allen aan moeten werken om de wieler sport weer gezond te krijgen. En dat zal beslist niet meevallen." Aan oplossingen bedenken voor dit probleem heeft Remijnsen al zo vaak gedacht. „Als je in eigen streek genoeg amateurs hebt rondrijden is het probleem veel minder groot, maar als je de crite ria bekijkt zie je voldoende. Hulst, Sluis. Noem maar op. Daar ston den te weing renners aan het ver trek. Het is een breed probleem dat we met alle betrokken partijen moeten zien te klaren. Dat wordt een grote uitdaging en tegelijker tijd een zware dobber," aldus Re mijnsen. Het roer omgooien en het zoeken naar renners ook vlak over de grens - zoals in Zuiddorpe het geval was - is wel een alternatief, maar het is geen blijvende oplos sing. „Renners uit het buitenland halen kan natuurlijk, maar daar ben ik toch niet zo'n grote voor stander van. Dat is niet structu reel. Je moet het binnen eigen ge lederen zien op te lossen. Er is nog veel werk aan de winkel. Maar eerst kijken we uit naar het natio naal kampioenschap tijdrijden. Daar zijn toch nog de nodige tick ets te verdienen voor de Olympi sche Spelen in Atlanta en daar zullen de renners toch diep voor in de beugel willen gaan." Ronny van Kessel sterkste I Door Henk van de Voorde I lerneuzen - Plaatselijke favoriet Ronny van Kessel won Ijpde oudste leeftijdsklasse het K5-jeugdtoernooi van TC I Animo in Terneuzen. De als eerste geplaatste Van Kessel Ikieeg echter de eindzege niet bepaald cadeau. I In de beoogde finale tegen Louis Nijsten kreeg hij zijn clubgenoot I pas via de tie-break van de derde [set op de knieën. Beiden waren iagd aan elkaar. In de eerste I set speelde Nijsten in feite boven [zijnkunnen. Hij speelde erg sterk spreidde goed, beloond met a 6-3-winst in de eerste set. Zo- I wel Van Kessel als Nijsten speel- de redelijk aanvallend: in princi- |pe vanaf de base-line, maar bij i 'half-court-bal' zagen beiden Ihun kans schoon. Nijsten was weliswaar degene die het meest ;t lopen, maar sloeg de bal [desondanks goed diep. De tweede set ging met 6-4 naar Kessel waardoor een beslis sende derde set uitkomst moest [brengen. Nijsten nam hierin een |veirassende 4-1-voorsprong, Van essel krabbelde terug tot 4-3, aar Nijsten kreeg de kans om 5-4 de partij uit te serveren, löoor het slaan van onnodige fou- Jten ging deze vlieger niet op: 5-5. |Nadat beiden hun service vervol- behielden zorgde een tie- break voor de waardige apotheo- [sevan deze finale. [.Vijsten kwam met 5-4 voor en [mocht twee keer serveren. De [eerste service verzandde in een [dubbele fout, terwijl hij in zijn de opslagbeurt een back hand uit sloeg. Nu was het de [keurt aan Van Kessel. Bij 6-5, [matchpoint derhalve, scoorde hij [opfantastische wijze met de fore- [band. Overigens schommelt Van el momenteel rond de hon derdste plaats van Nederland bij le tot en met 16-jarigen. De be- doeling is om bij de beste 64 te men, zodat een ticket voor de tionale tenniskampioenschap- i in het verschiet ligt. De K3- toernooien van Terneuzen (over I enkele weken), Den Haag en [Prinsenbeek zullen moeten uit rijzen of deze doelstelling be- reikt wordt. [Dennis Bommelijn, zich bedie- wd van een goede service en fo pband, won de finale bij de 14- jarigen in twee sets van Davy de Waal. Krijn de Vries was de sterkste bij de 12-jarigen, Wil lem-Jan van Doeselaar zegevier de in de jongste leeftijdsklasse. Bij de oudste meisjes werd de ho gere speelsterkte van Martine Si- monse vertaald in poulewinst. Wendy de Kesel (14), Annick van de Walle (12) en Stephanie Maen- hout (10) werden eerste in de ove rige leeftijdscategorieën. UITSLAGEN JONGENS ENKELSPEL Tot en met 16 jaar, halve finale: Ron ny van Kessel-Robert Lippens 6-3, 6- 0; Louis Nijsten-Gert-Jan Louweret 6-4, 4-6, 6-3. Finale: Van Kessel- Nijsten 3-6, 6-4, 7-6. Tot en met 14 jaar, halve finale: Den nis Bommelijn-Klaas Alberda walk over Bommelijn; Davy de Waal-Wil- lem-Jan van Doeselaar 6-7, 6-0, 6-0. Finale: Bommelijn-De Waal 6-1, 6-4. Tot en met 12 jaar, halve finale: Krijn de Vries-Wesley van Noord 6- 1, 6-1; Steven van der Peyl-Martijn Rijckaert 6-2, 6-4. Finale: De Vries- Van der Peyl 6-2, 6-4. Tot en met 10 jaar, halve finale: Stijn van Doeselaar-Martijn Miedema 6-2, 6-1; Joost de Vries-Kirsten Dey 6-4, 6-0. Finale: Van Doeselaar-De Vries 6-1,6-2. DUBBELSPEL Tot en met 16 jaar, finale: Nijs- ten/Louweret-Ekkebus/Brouwer 6- 1, 6-4. Tot en met 14 jaar, finale: Van Doe selaar/De Schepper-De Vrie/De Rüyter 6-2, 6-4. Tot en met 12 jaar: Van de Peyl/Kos- ter-Visser/Van de Bilt walk over Van de Peyl/Koster. Tot en met 10 jaar: Miedema- Dey/Van Broekhoven 6-3, 6-1. MEISJES ENKELSPEL Tot en met 16 jaar: 1. Martine Si- monse, 2. Nicole van der Hooft. Tot en met 14 jaar: 1. Wendy de Ke sel, 2. Lieke Alberti. Tot en met 12 jaar, halve finale: An nick van de Walle-Stephanie Maen- hout 6-0, 6-3; Sharon de Witte-Imre van Overloop 6-1, 6-0. Finale: Van de Walle-De Witte 6-1, 6-0. Tot en met 10 jaar, halve finale: Kim Boes-Imre van Overloop 6-0, 6-0; Stephanie Maenhout-Rianne Ver- donck 6-7, 6-4, 6-4. Finale: Maen- hout-Boes 6-3, 6-0. DUBBELSPEL Tot en met 14 en 16 jaar, finale: Van de Walle/Gommers-De Waal/Van de Hooft 6-2, 6-2. Tot en met 12 jaar: 1. Dieleman/Mae- nhout, 2. Berendsen/Naerebout. heerste set ging nog via de tie- naar Ysebaert, maar ver reikte Roctus tot regel- -0- 6-3, 6-2-cijfers. In de Kwartfinale moet Roctus aantre- en tegen de als tweede geplaats- 6 Harold Houg van TC Animo. Wigens stond Roctus in de hal- e filiale van het pas afgelopen eimistoernooi in Hulst. De uit- mdelijke toernooi-winnaar ■vexander Bauwens riep hem Rnn een halt toe. In Axel be ukte ook Christiaan Hiensch uit «kneuzen de kwartfinale-C2 aann hij aan moet treden tegen ijjaikel van Jole. l>. de, Dl-categorie maakten duel van de Windt, Dion Beu- li Ad van Mossevelde, Ben n Jan Mol het overstapje ar de tweede ronde. Bij de Iwerden Connie van V«rk ^an k°° en Jacqueline I rhaegen kwartfinalist. UITSLAGEN MANNEN IC2. ENKELSPEL HiénsoW6 ï?nde: Ciwistiaan Bocta» d my Deli 6"1' 6"41 Gin0 2, us"Beny Ysebaert 6-7, 6-3, 6- I WiiiHt n'6 r?n<ie: Michiel van de I «-kni?®?18 de Block 6-7, 6-2, lècke s ?eyzenberg-Dennis van 'ecke 5-7, 6-3, 6-3; Ad van Mos- Van onze sportmedewerker Oudelande - Leo Beijer triomfeerde na een korte solo in de trimkoers te Oude lande. Hij ontsnapte bij de A-renners uit een kopgroep van zes man. In de B-categorie versloeg Kees de Rooy twee vluchtmakkers in de eindsprint. De Belg Cherel de Rijde ging met vijf anderen aan de haal bij de C-renners en toonde zich daarna de rapste in de eindsprint. UITSLAGEN A-categorie: 1. L. Beijer (Den Bommel) 64 kilometer in 1.24.36, 2. R. Meijer (Putte), 3. G. Suijk (Kruinin- gen), 4. S. Koole (Heinkenszand), 5. C. Boden (Wouwse Plantage), 6. J. Weststrate (Yerseke), 7. H. Gubbels (Goes), 8. R. de Jonge (Middelburg), 9. E. Franse (Kloetinge), 10. G. van Antwerpen (Nieuw- dorp). B-categorie: 1. C. de Rooy (Etten-Leur) 50 kilome ter in 1.19.01,2. H. van Dijke (Tholen), 3. R. Slabbe- koorn (Kapelle), 4. W. Wielhouwer (Sommelsdijk), 5. S. Rommers (Rilland), 6. T. Verhulst (Bosschen- hoofd), 7 F. Raaymakers (Essen), 8. R. Haast (Roos endaal), 9. S. van Vlimmeren (Etten-Leur), 10. J. Gijzel (Yerseke). C-categorie: 1. C de Rijde (Essen) 40 kilometer in 1.02.33, 2. E. van der Wiel (Breda), 3. M. Kerkhof (Raamsdonksveer), 4. N. Dijkers (St.-Willebrord), 5. E. Claeys (Heist aan Zee), 6. D. Meerschaert (Knok- ke), 7. W. Koks (Kwadendamme), 8. B. Raas (Hein kenszand), 9. J. Blok (Yerseke), 10. H. Tolleman ('s- Heerenhoek). [Van ome tennismedewerker Jxel - In het tennistoernooi van TV Axel zijn de eerste scher- I sutselingen een feit. Op het C2-schema geraakte Gino Roctus l«it Vogelwaarde niet zonder moeite voorbij Terneuzenaar Beny fisebaert. sevelde-Martien Sponselee 6-4, 6- 4; Ben Hoek-Sjef Meuldijk 6-3, 6- 4; Jan Mol-Frank d'Haens 6-2,6-1. D2: eerste ronde: Anton Thoen-R. Scheele 6-0, 6-1; Edwin Sinke- Wim Herrewegh 6-4, 7-5; Koos van Hese-Robert de Meijer 6-0, 6- 1; Frank Broeders-M. van Over- dulve 4-6, 7-6, 7-5. DUBBELSPEL Dl: eerste ronde: Wille/Van Es- broeck-Vink/Van Dam walk over Wille/Van Esbroeck. D2/E: eerste ronde: Van Es- broeck/De Kort-Hamelink/Statu- jew 7-5, 6-4; Verbiest/Rotthier- Wouterse/De Meijer 6-3, 7-5; tweede ronde; Verstraeten/Sinke- Verbiest/Rotthier 6-0, 6-2. VROUWEN ENKELSPEL Dl: eerste ronde: Connie van der Klok-Leslie Lensen 7-5, 6-3; A. van Loo-Cecile van Tiggelen 6-4, 6-3; Jacqueline Verhaegen-Wendy Rodrigo walk over Verhaegen. D2/E: tweede ronde; Silvy Dees- Vivian van Campen 6-1, 6-0; Ilse Wlraven-Saskia Mangnus 6-0,6-1. DUBBELSPEL Dl: tweede ronde: Verhelst/Diele- man-Pollet/Rodrigo walk over Verhelst/Dieleman; Verhae- gen/Verhaegen-Van Tiggelen/Van der Klok 6-3, 7-5. GEMENGD DUBBELSPEL Dl: eerste ronde: Wieland/Brandt- Epskamp/Hamelink walk over Wieland/Brandt; Oppeneer/Roe- landt-Van Doeselaar/Sanderse 6- 1, 6-1. D2/E: tweede ronde: Brandt/Dees- De Kort/Van Houdt 3-6, 6-2, 6-4; Beterams/Beterams-Faas/Van de Bulck 7-5, 7-5. Door Eddy de Schrijver Sluiskil - „Het is een gekken huis. De een na de ander heeft me opgebeld om te zeggen dat ze die vierde plaats fantastisch vinden. Ik natuurlijk ook, maar je moet met beide voeten op de grond blijven staan. Met een beetje geluk had ik op het podium gestaan, maar Dekker zat aan mijn wiel gekleefd. Toen hij zag dat Boogerd kapot zat, demarreerde hij uit mijn wiel. Had ik ook gedaan," ver telt Dave Dubbeldam daags na het NK-succes in Meerssen. Dubbeldam is zeer tevreden met zijn vierde stek. „Ik heb nu meer dan 100 FICP-punten en dat zegt toch wel wat. Die heb ik ook te danken aan mijn goede rijden in Spanje en in Wallonië. Nu ga ik het wat rustiger aan doen. Ais str aks de wereldkampioenschappen in Zwitserland worden verreden, zou ik er ook graag bij zijn. Maar ik bied mezelf niet aan. Knete- mann heeft natuurlijk gezien hoe ik reed. In Midden-Zeeland maakte hij een praatje tijdens de koers. Als hij gecharmeerd is van jonge renners op het WK, dan zal hij bij mij mogen aankloppen. Ik kan altijd mee met een vroege ont snapping," aldus de poulain van Frits Schür. Dubbeldam trainde gisterochtend alweer enkele uurjes met plaats genoot Patrick van Passel. Daarna verkaste bij naar België om naar fietsmateriaal te gaan kijken. „Dit kampioenschap, daar had ik naar toegeleefd. We hebben een goeie ploeg. We kwamen zondag met dertien man aan de start van Foreldorado. Vijf man waren aan gewezen als beschermde renner. Ik was daar een van. In het begin van de wedstrijd ging het nog niet Dave Dubbeldam: „Als straks de wereldkampioenschappen in Zwitserland worden verreden, zou ik er ook graag bij zijn.foto camile schelstrate zo goed, maar na 200 kilometer begon ik te draaien. Ik ben in de voorlaatste ronde aan de voet van de Kruisberg weggegaan. In de af daling kreeg ik Erik Dekker te pakken en toen moest ik het werk opknappen. Dat is ploegenspel." Voor wielerminded Nederland reed Dubbeldam voor wat hij waard was en daardoor heeft hij nu al naam gemaakt. „Ik ga zeker niet naast mijn schoenen lopen, maar als ik lees dat Priem me toch een pluim geeft en zegt dat er ook dicht bij huis een goede renner te vinden is, dan vind ik dat een knappe opmerking. Fatsoenlijk zelfs. Daar heb ik bewondering voor. Maar met Priem of Raas heb ik nog nooit een woord gewisseld. Dat kan ook niet, want ik rijd in een andere ploeg. Tot eind 1997 zit ik bij Foreldorado." Tijdens het nationaal kampioen schap waren er ook veel Zeeuws- Vlamingen langs het parcours te vinden. „Er was een volle bus af gereisd en daarmee ben ik terug gekomen. Na zo'n wedstrijd vond ik het fijn om in de bus te zitten tussen mijn supporters. Ik vind het leuk dat er mensen naar je ko men kijken. Dat is echt Sluiskil. De wielersport leeft dus nog wel in de streek. Want ook Tolhoek reed een goede wedstrijd en Johny van Cadsand was eveneens in goe de doen. Die kreeg met pech af te rekenen, net op het verkeerde mo ment. Was dat niet gebeurd, dan hadden we misschien drie Zeeuw en bij de eerste tien gehad. Een ongekende weelde." Dubbeldam neemt wat gas terug om zichzelf weer op te laden. „Want er staan nog zware taken genoeg te wachten. De Ronde van Spanje bijvoorbeeld. Het is zo goed als zeker dat we daar in sep tember mogen starten. Het kan Hoorn - Michel Schrier van Atletica veroverde tijdens de nationa le baankampioenschappen atletiek voor junioren in Hoorn het zilver op de 1500 meter. Het was weer het eerste grote optreden van de Vlissingse B-junior na een langdurige blessure. Hij won zijn serie in 4.11,29 om vervolgens in de finale tweede te worden in 4.03,89. Ook zijn clubmakker Corné Daane bereikte de finale op de 1500 meter. Dit na een vierde plaats in zijn serie in de nieuwe persoon lijke recordtijd van 4.17,12. In de finale werd Daane twaalfde. Maritza op 't Hof van AV'56 pakte zilver met de discus bij de B- meisjes. Dit met een afstand van 40,28 meter. Met de speer (38,06) werd ze vierde en met de kogel (12,90) zevende. Stefan Krijnen van AV De Wielingen liep zich knap in de finale 800 meter bij de B-jongens. De Oostburger werd derde in zijn serie in 2.01,60 waarmee hij ook met de derde tijd de finale in ging. In die finale werd hij zevende in 2.02,4. Maaike van Dijk (Atletica) verbeterde op de 1500 meter bij de B'-meisjes haar persoonlijk record met maar liefst vijf se conden. Ze werd zesde in 4.54,90. Robijn Raithel (AV'56) kwam bij het speerwerpen bij de B-jongens tot een afstand van 50,12 meter en werd daarmee zesde. Leiden - Sebastien Schletterer werkte tijdens wedstrijden om de Gouden Spike in Leiden een snelle 800 meter af. De atleet van Sporting Walcheren werd er tweede in 1.49,78, wat slechts enkele honderdsten boven zijn eigen Zeeuws record (1.49,03 op 16 juli 1995 gevestigd) is. Erwin Simpelaar van AV'56 eindigde tijdens dezelfde wedstrij den met de discus (48,46 meter) als vierde. Westkapelle - De 21e wielerronde van Westkapelle wordt op woensdag 17 juli evenals voorgaande jaren verreden als omnium- wedstrijd. Onder de 37 deelnemers (elite en neo-amateurs) bevin den zich renners met klinkende namen. Zoals Michel Rommers, Martijn van de Boogaard, Francois Franse, Antoine Goense, Pa trick de Grave, Jeroen van Hoorn, Peter Mol, Patrick Tolhoek, Dennis Mesu, Patrick van Passel, Mario van Vlimmeren, Dirk van Schalen en Dave van Seggelen. De wedstrijd begint om 19.45 uur. Gestart wordt met een klasse- mentswedstrijd over 15 ronden van 1130 meter. Daarna volgt een afvalwedstrijd (15 ronden) en tot slot wordt een rit in lijn (25 ron den) afgewerkt. In het voorprogramma acteren atleten. Om 18.30 uur komen trim mers aan de start en om 19.15 uur wedstrijdlopers, die twee En gelse Mijlen moeten afleggen. DENNIS MESU, lid van ZRTC Theo Middelkamo, eindigde dit weekend in een koers in het Belgische Kaprijke op een keurige derde plaats. EDWIN ENTHOVEN werd er vijfde en MARIO VAN VLIMMEREN, eveneens van ZRTC Theo Middelkamp, reed er zich naar de zesde plaats. De Zeeuwen deden het in het Nederlands kampioenschap voor nieuwelingen in Vaals niet onverdienstelijk. RICHARD SLABBE- KOORN uit Kapelle eindigde op het lastige parcours als 22e op slechts zeven seconden van de nieuwe nationale kampioen Robin van de Kloor uit Den Haag. MARIO DE RITTER uit Hoek kwam op elf seconden als 34e over de streep. DANNY LANGENBERG uit Kapelle werd als 88e genoteerd op 6 minuten een 44 seconden. EVERT DOEDEE uit Kloosterzande verdween vroegtijdig uit de wedstrijd. Ronny van Kessel won het K5 Animo-jeugdtoernooi. In de finale tegen Louis Nijsten verzilverde hij het eerste matchpoint op grootse Wijze. foto camile schelstraete. Van onze motorsportmedewerker Lauwe - In het Belgische Lauwe waren de Nederlandse motor crossers weinig succesvol tijdens de wedstrijd van de MCB/BLB. Alleen Ton van de Ven presteerde goed met een der de plaats bij de internationalen 125 cc. De overgang was groot. De week tevoren in Sas van Gent bagger den de rijders door het zand en nu ging het over een keiharde, heuvelachtige omloop tegen de Franse grens. Die totaal verschil lende omstandigheden leverden ook totaal andere uitslagen op. Alleen Heikantenaar Bas Gijsel kwam op het podium terecht. Hij lijkt de scholingsklasse langza merhand een beetje ontgroeid, maar mag in België in verband met zijn leeftijd nog niet in wed strijden van de 125 cc-klasse uit komen in verband met de wetge ving. Axelaar Peter Rottier moest zich nu tevreden stellen met een vier de plaats en kon zeker niet domi neren. Zandcircuits liggen hem nu eenmaal meer. Toch was men in het Rottier-kamp niet ontevre den. Een paar keer 'remde hij zich dood' en sloeg zijn motor af. Dan mag je met een vierde plaats niet ontevreden zijn. Dave van Hoepen uit Klooster- zand e kon ook geen vooraan staande rol spelen. In de eerste reeks van de internationalen 250/500 cc eindigde hij nog als tweede in de B-serie, maar in de tweede reeks wierp een val hem ver terug, waarna hij niet meer in het verhaal voorkwam, In het Hollandse kamp werd de beste prestatie neergezet door Eindhovenaar Ton van de Ven. Hij presteerde al goed in Sas van Gent, maar ook in Lauwe liet hij zien in vorm te zijn. In de eerste manche kwam hij met het nodige vallen en opstaan toch nog tot een vierde plaats, maar in de tweede reeks danste hij op en af over de heuvels en liet de Bel gische concurrentie ver achter zich. UITSLAGEN Scholing 80 cc: 2. Bas Gijsel (Hei kant). Nieuwelingen 125 cc: 16. Robert Bilterijst (Hengstdijk). Junioren 125 cc: 12. Aswin Van- damme (Zuiddorpe), 13. Piek Cru- son (Breskens). Senioren 125 cc: 4. Peter Rottier (Axel). Internationalen 125 cc: 3. Ton van de Ven (Eindhoven). Kecreatierijders: 8. Johnny Doens (Biervliet). Vrijetijdsrijders: 11. Hans Debou- wer (Eindhoven). Nieuwelingen 250/500 cc B-serie: 10. Alex Freijser (Hulst), 17. Henny Gijsel (Heikant). Internationalen 250/500 cc B-serie: 4. Dave van Hoepen (Kloosterzan- Internationalen 250/500 cc A-serie: 1. Peter Dhauwe, 2. Steven Des- trijeker 3. Ben Vanluchene (allen België). een ideale Voorbereiding zijn op het wereldkampioenschap, bi au gustus rijd ik dan nog een paar klassiekers, de Ronde van Neder land en de Ronde van Gallicië. Natuurlijk pik ik criteria mee, want ik ben beroeps en er moet dus brood op de plank komen. Maar ze zitten nu nog niet te wachten op een criteriumwinst van Dubbeldam. Ik heb nog een lange weg te gaan. Om een goede prof te worden heb je tijd nodig. Twee of drie jaar." In Hulst, woensdag, ontbreekt Dubbeldam op de tijdrit. „Ik heb daar niets te zoeken, maar als ze me gevraagd hadden om te rijden, dan had ik die mensen wel een plezier willen doen. Dan had ik voor een tijdritfiets gezorgd, maar ik heb niets gehoord. Ik vind niet nodig om mezelf aan te bieden. Zo denkt de organisatie er misschien ook over." Van onze honkbalmedewerker Terneuzen - Het Zeeuwse Honk heeft een wisselvalig weekeinde ach ter de rug. Het honkbalteam won met 5-15 van Brugge, maar kwam er in het cruciale duel om de eerste plaats tegen Namen niet aan te pas en verloor met 0-19. Het softbalteam zegevierde. Met 12-9 werd Bras- schaat verslagen. HET ZEEUWSE HONK-NAMEN 0-19 - De cijfers spreken voor zich. De Terneuzense ploeg wilde pitcher Ferley Anastasia sparen en be gonnen met Louis Valdez als werper. Deze kreeg in de opening (twee innings stond hij op de werpplaats) 13 punten om zijn oren. Dit mede door matig veldwerk. De tik was toen al gevallen en Het Zeeuwse Honk was kansloos. De opmerking 'we zijn weggeslagen' was dus, met een terugblik op de tactische misvatting, meer dan waar. BRUGGE-HET ZEEUWSE HONK 5-17 - In Brugge pakte Het Zeeuwse Honk een sportieve revanche en had tevens in Juni Hooi een jonge Imaap die aardig wierp. Een home run van Alexandro Mendoza met drie man op de honken en eenzelfde vrije loop van Juni van Lam oen met twee man onderweg, maakten het verschil. HET ZEEUWSE HONK-BRASSCHAAT 12-9 - Het meespelen van Hensley Jandroep als werper in dit softbalteam, deed zich gevoelen. Brasschaat werd onder druk gezet en ging de boot in door onder ande re home runs van Juni van Lamoen en Louis Valdez.

de Stem | 1996 | | pagina 9