Ze zijn niet zo blij met ons' Ronn Engelsen: 'Gullit is beste Nederlander' 'Oranje moet leren van uitschakeling' 'P Roctus in d voorbij Yse 'Cleansman' moet stemming in elftal houden Tsjechië voelt zich benadeeld door UEFA en organisatie EK 4RockeU Nedved: 4Ik heb getekend bij PSV' Michael Johnson: 'Het was de perfecte race' Eerste K5-jeug DE STEM SPORT Verbijstering over uitspraken Le Pen Homehooligan EURO'96 KORT Denemarken nog het sportiefst Frankrijk nieuwe EK-favoriet Pairetto leidt finale Fransman Leboeuf naar Chelsea Dugarry naar Milaan voor onderzoek Duitsers spelen in het wit Ongeregeldheden in Stuttgart Engelse kranten blikken terug: pB STEM Cons TENNIS TENNIS 11 Londen - Wie de tekst op de aanvoerdersband van het Duitse voetbalelftal niet hele maal kan ontleden, krijgt een naar gevoel. 'Führer', stond gisteren in de Daily Mirror te lezen op de arm van Jürgen Klinsmann. Zo wordt ook de 'Spielführer' van de Duitse Mannschaft betrokken in de bizarre oorlog die in de Engel se boulevardkranten gemaakt wordt van de EK-halve finale tussen Engeland en Duits land. Klinsmann zal er morgenavond vanwege een spierscheuring niet DINSDAG 25 JUNM996 g bij zijn in het Wembley-stadion. Hoewel geblesseerd trekt Klins mann ook in het Duitse spelers hotel in Kensington, hartje-Lon- den, verreweg de meeste aan dacht. „Ein Hammer, juist tegen Enge land, op Wembley, had ik zo graag meegedaan," zegt Klins mann in Londen waar hij vorig jaar zo bejubeld werd als spits van Tottenham Hotspur. Zelfs de Engelsen begrijpen bij die kern achtige Duitse verzuchting hoe veel pijn het doet dat het EK voor hem al voorbij is. Klinsmann klampt zich in Lon den vast aan intensieve behande ling. „Dit is mijn eerste spier blessure in mijn hele voetbal loopbaan. Volgens onze dokter heeft hij nog nooit meegemaakt dat een dergelijke spierblessure als ik heb binnen tien dagen ge nezen is. Maar ik geef nog niet op," houdt hij vol. De blessure van de aanvoerder past bij de fysieke tegenslag die Duitsland op het EK treft. Ver dediger Kohier en middenvelder Basler zijn al met blessures naar huis. Behalve voor Klinsmann eindigde het EK zondag, tegen Kroatië, ook voor diens aanvals- partner Fredi Bobic, die een schouderblessure opliep en geo pereerd moet worden. 'Cleansman' noemen ze Klins mann zelfs in Engeland, vanwege zijn altijd guitige 'smile' en zijn meestal vriendelijke gedrag op het veld. Als publiekslieveling van Tottenham Hotspur, nota bene de club met joodse wortels in Londen, lukte het hem de En gelse beeldvorming over Duitsers te verbeteren. Als EK-voetballer zal Klins mann geen bijdrage meer kunnen leveren aan een betere verhou ding tussen de twee landen. Ber- ti Vogts, de Duitse bondscoach, heeft hem nog wel nodig om de stemming in de Mannschaft op peil te houden. „Speeltechnisch was het niet bijzonder. Maar het blijft natuurlijk wel een prestatie dat we ondanks de blessures toch de zogenaamde Groep des Doods zijn doorgekomen en dat we nu in de halve finale staan. Op Wembley spelen had voor mij het hoogtepunt moeten worden, maar dat zal er wel niet meer in zitten," beseft de 32-jarige spits die in 88 interlands 39 keer scoorde. Wie bij afwezigheid van Klins mann, Bobic en Basler de doel punten tegen Engeland moet ma ken, vraagt ook bondscoach Ber- ti Vogts zich af. Stefan Kuntz en Oliver Bierhoff zijn de enige aan vallers die nog over zijn in de se lectie. Het ziet er naar uit dat Vogts morgen kiest voor één spits (Kuntz) en voor de verdere aan- valskracht rekent op de offensie ve middenvelders Möller en Scholl. Die variant biedt dan ook ruimte voor de defensieve in breng van Freund in de midden linie waar diens Borussia-club- genoot Sammer zo nadrukkelijk voor pleit. Preston - Engeland, Duitsland, Frankrijk en Tsjechië. Wie hoort er niet thuis in dit rijtje? Voor de Europese voetbalunie (UEFA) en de organisatie van het Europees kampioenschap is dat duidelijk. In plaats van Tsjechië hadden ze liever een ander land, Italië of Spanje bijvoor beeld, in de halve finales gezien. Zo denken de Tsjechen er ten minste over. „Ik geloof dat ze niet zo blij zijn met ons," zei voorzit ter Frantisek Chvalovsky van de Tsjechische voetbalbond (CFS) gisteren. „Ze vinden ons niet at tractief genoeg." Miroslav Kadlec, de ervaren libe ro van FC Kaiserslautern, deed er nog een schepje bovenop. Hij zet te vraagtekens bij het optreden van scheidsrechter Helmut Krug in de kwartfinale tegen Portugal. „In de vreugde over onze over winning hebben we daar weinig woorden aan vuil gemaakt. Maar ik weet niet wat ik er van denken moet. Ik ken Krug uit de Bundes- liga en daar treedt hij heel anders op. Nu leek het wel alsof hij pre cies wist welke spelers van ons geschorst zouden worden als ze een gele kaart kregen." Vier Tsje chen - Suchoparek, Latal, Bejbl en Kuka - ontbreken woensdag in de halve finale tegen Frankrijk door een schorsing. Daar weegt de terugkeer van Nedved, die te gen Portugal geschorst was, en de van een griepje herstelde Berger slechts ten dele tegen op. Voorzitter Chvalovsky heeft waarschijnlijk gelijk met zijn veronderstelling dat de Tsjechen niet attractief genoeg zijn. Het EK-toernooi is een commerciële aangelegenheid waar de sponsors zoveel mogelijk profijt uit willen halen. Voor hen is Tsjechië veel minder interessant dan menig West-Europees land. Bovendien is het Tsjechische voetbal weinig spectaculair. „We kunnen de te genstander niet vastzetten op ei gen helft," erkende Kadlec. „Daar hebben we de spelers niet voor. Wij moeten de verdediging op slot houden en als de kans zich voordoet snel counteren. Dat spelletje ligt ons." Denemarken werd vier jaar gele den met een soortgelijke tactiek Europees kampioen. Maar de De nen vormden een kleurrijke groep, waar omheen een mythe werd geweven van de vakantie gangers die van het strand waren geplukt om in te vallen. Als un derdogs genoten ze ieders sympa thie. De Tsjechische stugheid werpt daarentegen een ondoor dringbare barrière op. Tijdens de persconferentie van gistermorgen waren tien televi siecamera's en een batterij mi crofoons op bondscoach Dusan Uhrin gericht. De Tsjechische oe- fenmeester voelde zich doodon gelukkig onder al die belangstel ling. Zijn bolle gezicht werd steeds roder. Hij smachtte naar het trainingsveld of desnoods zijn kantoor in het sombere onderko men van de Tsjechische voetbal bond aan de Diskarska in Praag. Uhrin zegt altijd al weinig. Over zaken buiten het voetbal praat hij helemaal niet. Als de vragen wel op zijn vakgebied liggen, is hij benauwd iets te verraden van zijn plannen voor de volgende wedstrijd. Manchester (anp) - De Engelsen vinden dat maar één Neder lander schitterde tijdens Euro 96, het Europees kampioenschap voetbal. Nota bene de man die, voor Chelsea-fans en BBC-com- menfatoren onbegrijpelijk, schitterde door zijn afwezigheid op het veld: Ruud Gullit. In Engeland is hij inmiddels een volks held. listen. Hij won ook de sympathie van de kijkers. Gullit zette zelf voor. Dat gebeurde na de eerste, matige wedstrijd van Engeland, tegen de Zwitsers. Het kwam er aarzelend uit, tussen de ontelba re 'you know's ('weet-je') door: „Ik schaam me een beetje voor Engeland. Ik heb overal in Ne derland geroepen dat er weer re kening met het Engelse voetbal moest worden gehouden. Dat ik bij Chelsea heb ervaren dat het niveau goed is. Ze lachen me na vandaag uit." Een paar dagen later sloeg Jim my Hill, trots op de Engelse voet- baltrots, terug. Want aan de BBC-tafel is het ieder voor zich, ieder voor zijn eigen minuten. Hill analyseerde de Oranje-rel rond Davids: „Zoiets gebeurt al tijd bij Nederlanders. Ze zijn ei genwijs, moeilijk, te intelligent. We hebben hier aan de tafel wel eens zo'n knakker met van die dreadlocks die ook alles beter denkt te weten. Hij beheerst onze taal zelfs beter dan de gemiddel de Engelse voetballer." Hill was onder de voorzet door gelopen, Gullit kopte een paar dagen later zelf in. Na de 4-1-ne- derlaag van Oranje tegen de En gelsen verzuchtte hij: „Ik zie één voordeel. Nu word ik weer se rieus genomen door mijn vrien den. De Engelsen hebben aange toond met het continentale ni veau mee te kunnen." Gullit las de steun in de recen sies; over zijn shirtje dat de ge wone man in de pub aansprak, over zijn simpele benadering van moeilijke analyses. Hij nam steeds meer het woord. Hansen liet zelfs zijn stropdas een paar keer thuis om de sympathie en spreekminuten terug te winnen. Maar Gullit is inmiddels onaan tastbaar. De kijkcijfers geven hem gelijk. De Britse omroep BBC contract eerde Gullit als analist. Als reac tie op de 'meesterzet' van con current ITV, die de toekomstige bondscoach Glenn Hoddle con tracteerde. De meesterlijke voet baller, begenadigd aanvaller, blinkt echter allesbehalve uit met zijn defensieve houding. Niet onlogisch, gezien zijn rol als opvolger van bondscoach Vena bels. Gullit kwam de studio binnen. In zijn t-shirtje nam hij plaats tus sen de jasjes en dasjes van Jimmy Hill en Alan Hansen. Hij luister de en knikte, was toehoorder. Een paar wedstrijden verder hoorde hij erbij. Ondanks het T- shirtje. Het is niet alleen de kleding die de man maakte. Gullit keek en luisterde eerst, maar ging de ver bale veldslag vervolgens met knikkende knieën aan. Hij won. Niet alleen van zijn collega-ana- Parijs/Manchester (dpa) - Met verbijstering hebben voetballers en politici gereageerd op uitspra ken van de rechts-extremistische Jean-Marie Le Pen. De voorman van de partij Front National zei dat hij de Franse ploeg niet be schouwt als het nationale team, omdat te veel spelers van buiten landse komaf zouden zijn. Middenvelder Desailly, die Gha- nees bloed heeft, zei: „Het is on gelooflijk dat een politicus zo mag praten. Iedereen die het shirt van de nationale ploeg draagt is Fransman." Collega Karembeu, Nieuw-Cale- doniër: „We zullen woensdag te gen Tsjechië laten zien dat we echte Fransen zijn." Door Bert Willemsen Preston - Met één voet op de trap in de spelersbus van het Tsjechische team draaide Pa vel Nedved er niet lang om heen. „Ik heb al een voorcon tract getekend bij PSV," zei de middenvelder van Sparta Praag gistermiddag. „Nu hoop ik maar dat de beide clubs het ook eens worden. Want ik wil graag naar PSV." Pavel Nedved (23) had net een training met de nationale ploeg op het veld van de Preston Gras shoppers Rugby and Football Club achter de rug. Hij behoor de niet tot de spelers die de avond tevoren Tsjechië ten koste van Portugal in de halve finale van het Europees kampioen schap hadden gebracht. Na gele kaarten in de wedstrijden tegen Duitsland en Rusland was hij geschorst. Op een tribunestoel tje achter de reserves zat hij te sidderen. „Ik voelde me ellen dig," zei hij. „Maar na de wed strijd was dat natuurlijk heel anders. De overwinning ver goedde alles. Nu moeten we te gen Frankrijk. Dat is de beste ploeg van het hele toernooi. We zullen heel goed moeten spelen om tegen de Fransen stand te houden." Nedved verzonk gisteren in de anonimiteit. Door zijn schorsing telde hij even niet mee. Hij be hoorde ook niet tot de Tsjechen die op de dagelijkse persconfe rentie verschenen. Dat recht was voorbehouden aan de ve detten die bij voorkeur ook een buitenlandse taal beheersen. Kuka en Kadlec spreken goed Duits omdat ze in dat land spe len. Nedved hoopt dat hij in Ne derland terecht zal komen. Jozef Chovanec, manager van Sparta Praag en ex-speler van PSV, zal hem veel goede dingen over Ne derland hebben verteld. Het be viel Chovanec gedurende zijn voetbaltijd zo goed in Eindho ven dat hij er niet weg wilde, ook al zat hij bij PSV voorname lijk op de reservebank. Door zijn schorsing moest Ned ved gisteren met de reserves trainen. Onder leiding van assis tenttrainer Ivo Viktor, die in de jaren zeventig een fameus doel man van Dukla Praag en het na- Nedved is uitgegroeid tot een vaste kracht in de Tsjechische nationale ploeg. tionale team was, kreeg de twaalfvoudige international alle gelegenheid zijn balvaardigheid te tonen. Nedved heeft een prachtig strak schot in zijn rechtervoet en kan met links ook goed uit de voeten. 'Rocket' noe men ze hem. Een bijnaam die hij heeft overgehouden aan de kracht van zijn schoten. Geboren in Cheb kwam Nedved via Plzen bij Dulka Praag te recht. Daar duurde zijn carrière maar kort. Hij had er precies ne gentien wedstrijden gespeeld toen de club failliet ging. Ned ved had genoeg laten zien om bij Sparta Praag terecht te kunnen. Daar maakten hij furore door in het seizoen 1994/95 in de laatste minuut van de beladen derby te gen aartsrivaal Slavia de gelijk maker te scoren. Intussen heeft hij met Sparta drie nationale ti tels achter zijn naam staan. PSV smacht de laatste jaren naar dergelijke successen. Na zijn debuut als international twee jaar geleden tegen Ierland groeide Nedved uit tot een vaste kracht in de nationale ploeg. Met Poborski en Bejbl is hij de vaandeldragers van een nieuwe generatie. Nedved en Bejbl scoorden de beide Tsjechische doelpunten tegen Italië en Po borski werd zondag matchwin naar in de kwartfinale tegen Portugal. „Het verrast me niet dat ze het zo goed doen op dit EK," zei hun ervaren teamge noot Miroslav Kadlec. „Ze heb ben hun kwaliteiten al getoond in de belangrijke kwalificatie wedstrijden tegen Nederland en Noorwegen. Ook in de oefen duels voor het EK kwamen ze er goed uit." Atlanta (rtr/afp) - Michael Jo hnson heeft eindelijk het oud ste bestaande wereldrecord in de atletiek gebroken. De be oogde ster van de Olympische Spelen zette in de finale van de Amerikaanse kwalificatie wedstrijden in Atlanta een tijd neer van 19,66. Het record was sinds 12 septem ber 1979 in handen van de Itali aan Pietro Mennea. Hij liep op de hooglandbaan van Mexico-Stad 19,72. Mennea vond het niet erg dat zijn record werd verbroken. „De laatste jaren zag ik Johnson iopen en ik wist dat hij de enige was die onder mijn tijd zou kun nen duiken. Het moest ook eens gebeuren. Records zijn er om ge broken te worden." De 28-jarige Amerikaan bestem pelde zijn wereldrecord als de perfecte race. „Ik heb toch ge zegd dat ik het kon," zei Johnson, die tijdens de Spelen op jacht gaat naar goud op de unieke dub bel 200-400 meter. Hij liep in de halve finales met 19,70 al onder de tijd van Mennea. De wind blies echter te hard in zijn rug. „Meer dan ooit verheug ik mij op het olympische toernooi." Carl Lewis wist zich op de 200 meter niet te plaatsen voor At lanta. Hij eindigde als vijfde (20,20). De achtvoudig olympisch kampioen neemt tijdens de Spe len wel deel aan het verspringen. Ook supersnelle tijden werden neergezet bij de 110 meter hor den. In de halve finales liep Jack Pierce met 12,94 de óp drie na Michael Johnson wijst naar zijn recordtijd: „Ik heb toch gezegd dat ik het kon.foto reuter snelste tijd ooit. Allen Johnson verbeterde deze prestatie in de fi nale. Hij kwam tot 12,92. De twee na snelste tijd ooit. Hij was slechts een honderste verwijderd van het wereldrecord van de Brit Colin Jackson. Johnson evenaar de het Amerikaanse record van Kingdom. Pierce viel in de finale uit, nadat hij de eerste horde had geraakt. Bij de vrouwen realiseerde Car- lette Guidry in de finale van de 200 meter de beste wereldsei- zoenprestatie. Ze finishte in een tijd van 22,14. Gwen Torrence eindigde als vierde en kwalifi ceerde zich op deze afstand niet voor de Spel en. Ze start in Atlan ta wel op de 100 meter. Uitgerekend met het polsstok hoogspringen nam Dan O'Brien revanche op zichzelf. Vier jaar geleden miste de beste tienkam per van de wereld de Olympische Spelen van Barcelona, omdat hij bij de loodzware Amerikaanse kwalificatiewedstrijden de aan- vangshoogte bij het polsstok- hoogspringen miste. Zondag plaatste hij zich met 8726 punten voor Atlanta en leverde hij een beste prestatie met de polsstok: 5,20 meter. Straks, tij dens de Spelen, is hij torenhoog favoriet voor de veelzijdigste titel in de atletiek. „Ik heb dit jaar, vorig jaar en het jaar daarvoor gedroomd om hier te zijn, op dit moment." Als verwacht konden Chris Huf- fins en Steve Fritz redelijk partij bieden. Opvallend aan de tien kamp van Huffins was de 10,22 die hij verwezenlijkte op de 100 meter. Dat is een 'wereldrecord' voor meerkampers. Hij eindigde met 8546 als derde. Tweede was Fritz met 8636. O'Brien: „Laat dit een boodschap zijn aan de rest van de wereld. Wij kunnen alle drie een medaille winnen." Ook bij het speerwer pen leverde hij zijn beste presta tie ooit in een tienkamp, met 65,22 m. Hij was opgejaagd door Huffins, die zich had verbeterd tot 63,64. Op de afsluitende 1500 meter moest O'Brien 4.43 lopen om zijn wereldrecord van 8891 punten te verbeteren, maar hij fi nishte in 5.12. Tijdens de Canadese trials in Montreal bleef wereldkampioen Donovan Bailey op de 100 meter onder de tien seconden: 9,98. Atlanta. Amerikaanse kvvalifactiewed- strijden voor Olympische Spelen, fina les. MANNEN 200 m: 1. Johnson 19,66 wereldrecord, 2. Williams 20,03, 3. Marsh 20,04. 1500 in: 1. McMullen 3.43,36, 2. Soren- sen 3.43,88, 3. Pyrah 3.44,03. 110 m horden: 1. Johnson 12,92, 2. Crear 13,05, 3. Swift 13,21. Hoog: 1. Austin 2,30 m, 2. Broxterman 2,30, 3. Wright 2,30. VROUWEN 200 m: 1. Guidry 22,14, 2. Young 22,18, 3. Miller 22,25. 100 m horden: 1 Devers 12,62 m, 2. Tol- bert-Goode 12,69, 3. Dickey 12,76. 1500 m: 1. Jacobs 4.08,67, 2. Henner 4.09,49, 3. Huber 4.11,23. Kogel: 1. Price-Smith 19,09 m, 2. Pagel 18,60, 3. Dumble 17,73. Ver: 1. Joyner-Kersee 7,04 m, 2. Willi ams 6,93, 3. Veltman 6,88, 3000 m steeple: 1. Pugmire 10.23,47, 2. Heeb 10.25,44, 3. Henderson 10.35,93. Na de uitschakeling van Oranje zal het aantal voetbalweduwen wel af nemen, vermoed ik. Vaders zullen opstaan uit hun televi siegraf, want voor Tsjechië-Frankrijk hoef je niet dood te blijven. En nie mand zal nog van huis weglopen om Duitsland aan te moedigen op Wem bley. En zo werd mijn vriend Cla rence toch nog de onge dachte kampioen van har monie en huiskamervree in Holland. Zijn tranen (en misser) hebben de voetbal- verdwaasden tot inkeer ge bracht. Onze ogen gingen open en we zagen opeens dat er meer in dit leven was dan mannen in Oranje shirts en korte broekjes. Kilo's flippo's en supple mentaire moederdagen 2ijn de min ste compensatie voor vrouw en kin deren, die gedurende twee weken absoluut werden verwaarloosd. Nu had ik dit stukkie op komische toon willen vervolgen, maar die lol is zojuist grondig bedorven. Ik hoor namelijk een arts op de radio die waarschuwt voor een toename van huiselijk geweld In dit land. Als gevolg van de EK. Want als Duitsland morgen wint van Engeland dan gaan sommige Engel se mannen hun frustratie daarover botvieren op hun vrouw. Zij wordt Door Bob van Huët dan geslagen, geschopt of erger Gazza mist en de bruten voor de L worden agressief. Een vergelijking maken met hetNe- derlandse elftal dat tegen Engel» zo collectief faalde, doet me opeens het ergste vrezen. De arts die voor het thuishooliganj. me waarschuwde, stoelj zijn zorgen op verbijsteren de statistieken, in u weekeinde dat Schotland van Engeland verloor, t|| het aantal gevallen vrouwenmishandeling j, verschillende Schotse re gio's met tussen de zeven en tien procent gestegen Rond Edinburgh rappor- teerde de politie zelfs een verzevenvoudiging van het 'normale' weekend-quo tum aan echtelijk geweld. Waren dat nou de vrienden van die aardige Schotten waarmee ik in Bir mingham zo leuk heb gehost? De thuishooligan verdient geen par don. Daarom heb ik een passende straf voor hem bedacht: het voetbal- vuurpeleton. Bind de beestmens aan een paaien laat een schotvaardig executiepele- ton opmarcheren, bestaande uit er kende kanonnen als Ronald koe man, Carlos Dunga en Stuart Pearce. En dan, vanaf vijf meter. Met keihard opgepompte ballen. Loeiend in het kruis. Londen - Denemarken, dat zondag afstand doet van de Europese voetbaltitel, is na de kwartfinales nog altijd de sportiefste deelne mer aan Euro 96. Van de nog deelnemende landen is Engeland het hoogst geklas seerd, op de tweede plaats, Nederland, dat de fair-playprijs won in 1992, staat vierde. De stand: 1. Denemarken 8,19, 2. Engeland 8,14, 3. Italië 8,00, 4, Neder land 7,86, 5. Roemenië 7,81, 6. Frankrijk 7,79, 7. Schotland 7,62,8.Tur kije 7,52, 9. Rusland 7,43, 10. Portugal 7,43, 11. Kroatië 7,36,12. Duits land 7,36,13. Bulgarije 7,14,14. Spanje 7,07,15. Tsjechië 6,86,16. Zwit serland 6,76. Londen - Niet Engeland of Duitsland, maar Frankrijk is na de kwartfinales favoriet voor de EK-titel voetbal. Bij de bookmakers in Londen staan de haantjes genoteerd met zeven tegen vier. Tweede is Engeland (2-1), voor Duitsland (9-4) en Tsjechië (7-1). Voor de kwartfinale was Duitsland nog de nummer één, voor En geland, Frankrijk en Nederland. Tsjechië bezette de achtste en laatste plaats. Voorafgaand aan het toernooi werden de Oost-Eu ropeanen met een vijftiende postie bij de bookmakers nog kans loos geacht. Londen - De Italiaan Pierluigi Pairetto is zondagavond 30 juni de scheidsrechter tijdens de finale van het Europees kampioenschap voetbal in het Wembley-stadion in Londen. De Europese voetbalfederatie (UEFA) heeft de 43-jarige dieren arts uit Turijn gisteren aangewezen. De Hongaar Sandor PuM (Engeland-Duitsland in Londen) en de Schot Leslie Mottram (Frankrijk-Tsjechië in Manchester) leiden woensdag 26 juni de halve finales. Pairetto fungeerde als scheidsrechter bij Engeland-Schotlandln die wedstrijd gaf hij vijf gele kaarten en een strafschop (gemist door de Schot McAllister). Straatsburg - Chelsea heeft de Franse verdediger Franck Leboeuf aangetrokken. De 28-jarige international, die tijdens het EK- voetbal in Engeland tot de reserves behoorde, tekende bij de club van speler/manager Ruud Gullit een vierjarig contract. Leboeuf is afkomstig van Racing Strasbourg. Voorzitter Roland Wellervan de Franse club maakte de transfer maandag bekend. Liverpool - De Franse voetballer Christophe Dugarry is maandag vanuit Engeland naar Milaan gevlogen voor aanvullend onder zoek aan zijn geblesseerde rechterknie. De aanvaller, die volgend seizoen speelt voor AC Milan, raakte zaterdag geblesseerd in de kwartfinalewedstrijd van het EK-voetbal tegen Nederland. Londen - De eerste slag tussen Duitsland en Engeland is gewon nen door de Duitsers. Omdat beide halve finalisten een wit shirt dragen, moest geloot worden. Duitsland mag morgen in de eigen shirts aantreden. Engeland is veroordeeld tot de in eigen land ver foeide grijs-blauwe reserveshirts. Het voorstel van Geoff Hurst en Martin Peters, twee wereldkam pioenen uit 1966, om net als in de WK-finale van dertig jaar gele den tegen Duitsland rode shirts te dragen, werd afgewezen. De UEFA houdt vast aan de eerder vastgelegde reserveshirts. Stuttgart - De politie van Stuttgart heeft zondag na de EK- kwartfinale Duitsland - Kroatië (2-1) acht aanhoudingen ver richt. Alle arrestanten werden de volgende ochtend weer vrijgela ten. Na de voetbalwedstrijd braken in de binnenstad van Stutt gart ongeregeldheden uit. Circa honderd Kroatische en zestig Duitse fans raakten met elkaar slaags. Twee agenten en verschil lende Kroaten raakten licht gewond door beten van politiehon den. Auto's werden vernield. Door onze correspondent Bob van Huët Londen - Engelse voetbal-analysten zijn gisteren terugge komen op de uitschakeling van Oranje, dat was gedood verfd als een van de favorieten voor de Euuropese titel. „Het Nederlandse kamp kon zich alleen troosten met de ge dachte dat de wrede uitschake ling het jonge en verwarde team hogerop kan brengen," aldus The Guardian. De krant vervolgde te hopen dat 'de spe lers verantwoordelijkheidsge voel kunnen toevoegen aan hun ontwijfelbare talent'. „Davids is 23, Seedorf 21 en beiden zijn jonge miljonairs die er van jongs af aan gewend zijn te worden bewierookt en geap- plaudiseerd. De uitschakeling zal hun onschatbare ervaring hebben gegeven." Volgens, Daily Telegraph had Oranje veel gemiddelde spelers la zien en miste men zeer de g blesseerde Mare Overmars. leen Winston Bogarde, Ed van der Sar, De Boer en sche vergrootten hun reputa opEuro'96'. De Independent meende dat i veel verantwoording op schouders van de jonge See was gelegd. Na alle Pr0^ vooraf was het 'geen verrass dat zijn zelfbeheersing msW" te'. noor Eddy de Schrijver Hoek - „Dit nationaal kam pioenschap is natuurlijk een oromotie voor de wielersport in Zeeland. Elite met contract en elite zonder contract. Ren ners met naam zoals Nijdam en Nelissen moeten het pu bliek toch aanspreken. Een deelnemersveld als dit krijg je niet vaak aan de start," aldus districtsconsul Henk Remijn- sen. Hij ziet de nationale kampioen schappen tijdrijden van woensdag 26 juni met vertrouwen tegemoet. De organisatie, de stichting Inter nationale Juniorendriedaagse Groot-Axel, heeft al een hele staat van die lijkt op se wiel draaien. „Dit voor promoti dere kaï wel zorj aan de het .wie niet hoo en het wielerla het aan. Door Henk van de Voorde Terneuzen - Plaatselijke favoriet in de oudste leeftijdsklasse het K5 Animo in Terneuzen. De als eerste kreeg echter de eindzege niet bepaa Ri In de beoogde finale tegen Louis Nijsten kreeg hij zijn clubgenoot pas via de tie-break van de derde set op de knieën. Beiden waren gewaagd aan elkaar. In de eerste set speelde Nijsten in feite boven zijn kunnen. Hij speelde erg sterk en spreidde goed, beloond met een 6-3-winst in de eerste set. Zo wel Van Kessel als Nijsten speel de redelijk aanvallend: in princi pe vanaf de base-line, maar bij een 'half-court-bal' zagen beiden hun kans schoon. Nijsten was weliswaar degene die het meest moest lopen, maar sloeg de bal desondanks goed diep. De tweede set ging met 6-4 naar Van Kessel waardoor een beslis sende derde set uitkomst moest brengen. Nijsten nam hierin een verrassende 4-1-voorsprong, Van Kessel krabbelde terug tot 4-3, maar Nijsten kreeg de kans om op 5-4 de partij uit te serveren. Door het slaan van onnodige fou ten ging deze vlieger niet op: 5-5. Nadat beiden hun service vervol gens behielden zorgde een tie break voor de waardige apotheo se van deze finale. Nijsten kwam met 5-4 voor en mocht twee keer serveren. De eerste service verzandde in een dubbele fout, terwijl hij in zijn tweede opslagbeurt een back hand uit sloeg. Nu was het de beurt aan Van Kessel. Bij 6-5, matchpoint derhalve, scoorde hij op fantastische wijze met de fore hand. Overigens schommelt Van Kessel momenteel rond de hon derdste plaats van Nederland bij de tot en met 16-jarigen. De be doeling is om bij de beste 64 te komen, zodat een ticket voor de nationale tenniskampioenschap pen in het verschiet ligt. De K3- toernooien van Terneuzen (over enkele weken), Den Haag en Prinsenbeek zullen moeten uit wijzen of deze doelstelling be reikt wordt. Dennis Bommelijn, zich bedie nend van een goede service en fo rehand, won de finale bij de 14- iarigen Waal. sterkst< lem-Jai deint Bij de t gere sp monse Wendy deWai: hout (1 rige lee Tot en i ny van I 0; Louis 6-4, Nijsten Tot en r nis Bon over Bo lem-Jar Finale: Tot en Krijn 1, 6-1; Rijckae Van der Tot en van Do 6-1; Jo< 6-0. Fii 6-1, 6-: Tot en ten/Loi 1, 6-4. Tot en selaar/ Rüyter Tot en ter-Viss de Peyl Tot Dey/Va Tot en monse, Tot en sel, 2.1 Tot en nick V£ hout van Ov Walle-] Tot en Boes-Ii Stepha donck hout-B Tot en I de Wal Hooft f Tot en nhout, Van onze tennismedewerker Axel - In het tennistoernooi van TV routselingen een feit. Op het C2-scher vit Vogelwaarde niet zonder moeite vo Ysebaert. De eerste set ging nog via de tie break naar Ysebaert, maar ver volgens reikte Roctus tot regel matige 6-3, 6-2-cijfers. In de kwartfinale moet Roctus aantre den tegen de als tweede geplaats te Harold Houg van TC Animo, overigens stond Roctus in de hal ve finale van het pas afgelopen ennistoernooi in Hulst. De uit eindelijke toernooi-winnaar Alexander Bauwens riep hem 'erin een halt toe. In Axel be ukte ook Christiaan Hiensch uit «neuzen de kwartfinale-C2 aann hij aan moet treden tegen MaikelvanJole. n de Dl-categorie maakten iviichiel van de Windt, Dion Beu- enberg. Ad van Mossevelde, Ben oek en Jan Mol het overstapje ar de tweede ronde. Bij de J^en-Dl werden Connie van vJu ^an k°° en Jacqueline haegen kwartfinalist. uitslagen mannen c2. enkelspel Hièn<,^ur?,*.e ronde: Christiaan foetus èpinyvDeij 6_1' 6"4; Gino 2. ™s~Beny Ysebaert 6-7, 6-3, 6- VVinrifrnte ronde: Michiel van de 6-™ nï T,ms de Block 6-7, 6-2, Roécke°? ^"^nberg-Dennis van Cke 5"7. 6-3, 6-3; Ad van Mos- sevelc 4; Ber 4; Jan D2: et Schee Wim van 1; Fr: dulve Dl: broec Wille, D2/E: broec jew Wout tweet Verbi Dl: Klok van 1 6-3; Rodr D2/Ë Vivia Wlra Dl: 1 man- Verh gen/i der I G Dl: Epsk Wiel land 1, 6- D2/E De Bete: Bulc

de Stem | 1996 | | pagina 8