DE STEM Toppers onderuit op Wimbledon oooooooo KORT teem rnet coopt ïingen Felrode lippen geven peloton weer kleur TOUR/96 Volleyballers stoeien met China UITSLAGEN 9 Chang, Courier en Agassi weg Eltingh ontbeert ritme Haarhuis door Priem stelt onthulling ploeg uit A6 stingen bij PCM ucten t Lyonnais geld terug ZONWERING Gtóudemans Boos Bernd Karbacher zegt af na val Festina ■■■■■Sportnieuws KORT Justitieel onderzoek naar Gil y Gil Weah geeft Liberia reden tot juichen Bree en Van der Wal vallen af Siemerink stijgt zes plaatsen PSV ook rond met Degryse standen SCHAKEN SPORTPRIJSVRAGEN VOETBAL DE STEM 1996 zo nauw nemen oet daar iets te- gulden aan niet vorm van wes- r waren. Fraude miljard gulden psporingswerk- al 13,2 miljard de ING Groep odanig voor vier december vorig d aangekondigd niet aanblijven voor 22 procent geen commissa- PCM levert ING teakhouse Sa- aam Settler's. De ssen de Europese erikaanse Lone de Europese ke er gebruiken, r's geopend. Ook dam, een in Rot- m. Sybesma, die van het jaar een rknemers die een unnen een beroep al op zijn hoogst De terugbetaling 'le succes van het kredieten is een dit Lyonnais, ver- de 35.000 banen, gisteren inlichtte, "eer deeltijdwerk beidsplaatsen ge- k over 1995 weer t van 13 miljoen hebben zich ge- y, gespecialiseerd ereageerd op een epen de schulden curatoren bekend een vordering van en uitkering. Een curatoren naar de s, dat net als Dasa 'n een proef begon- 'euwe afrekenings- n diensten en goe den. gebruiker opent ver- ogenaamd I-account Na het laden van de het activeren van de 'e nieuwe bankreke- uik. Betalingen heb- ~or het intoetsen van nlijk betaalwacht- ay heeft dertig gro- dse bedrijven en in- voor geïnteresseerd ten op Internet te den. Op die wijze zal efperiode voldoende keer zijn om de kin- te sporen, hoopt In- villen met het nieuwe cuit inspelen op de nde populariteit van ;ernet telt op dit mo- eer een half miljoen Dat is tweemaal zo- half jaar geleden, lourdouille zullen de ra van de toekomst ist van de elektroni- verschuiven naar de van de individuele „Een markt zonder en en met een duize- aanbod van pro ensten, afkomstig uit ld." ft er daarom voor ge- -Pay aansluit bij de le standaarden. Uit and, onder andere uit sche landen, is al be- getoond voor het Ne- ysteem. maatschappij Bege- undernemingen aan p vorige week weten treven naar een winst oen gulden. Boekwm- verkopen deelnemin voor een deel voor di heeft sinds beginjaren afscheid genomen van ilnemingen, waar o •afo, Holec Internatio- DM-werf. staat vooral railbo Machines en Appar?' uit Ridderkerk in gevelprodukten bv Bredaseweg 106 - Oosterhout Iranao Telefoon 0162-455894 voor woning en bedrijf Sport =1 Door John Graat luyksgestel - Het was druil- weer, gisteren in Luyksgestel. Maar ondanks de natte we gen, het grijze wolkendek en He wat mistroostige ambiance scheen toch een beetje de zon in deze kermisronde. Twee felrood gestiftte lippen gaven liet peloton kleur. Leontien van Moorsel is terug. Aan haar rentree hield ze een 'vol daan gevoel' over. Ze werd tiende in de proloog en tiende in de eerste etappe van de VKS-Tour. De opluchting viel na de koers van haar gezicht af te lezen. Voor de wedstrijd was ze behoorlijk nerveus geweest. Stel dat het weer mis was gegaan, zoals vorig jaar, toen ze stervend in het wiel enkele criteriums reed. „Ik was er een beetje bang voor. Als het niet ging, had ik hier weer alle kritiek over me heen gekregen. Vanmid dag tijdens de proloog, toen het nog regende, heb ik een fractie van een seconde gedacht: 'waar ben je aan begonnen'. Maar dat gevoel is nu verdwenen. Ik ben blij dat ik er weer tussenzit," zei Van Moorsel (getrouwd Zijlaard) na afloop. Van alle kanten kreeg ze schou derklopjes, complimenten, felici taties. Ook van moeder Mart die weer apetrots was op 'Ties'. Van ploeggenote Wendy Kramp, die tweede werd, ontving ze de bos bloemen. Dat vond ze een mooi gebaar. „De meiden hebben fan tastisch gereden", zei de kop- vrouw. „En ik heb de koers goed kunnen sturen. Af en toe heb ik daarvoor mijn stem moeten ver heffen, maar dat hoort er bij." Als een spin in het web trok ze aan de touwtjes. Niemand anders dan de tweevoudig wereldkampi oene voerde weer als vanouds het bevel over de wedstrijd. „Vorig jaar zat ik alleen maar te sterven op de fiets, dan doet afzien heel veel pijn. Vandaag heb ik ook veel geleden, maar als je de koers kunt maken maakt het niet uit hoe diep je moet gaan. Ik ben nu stuk, maar heb er vrede mee. Als je geen pijn meer kunt lijden, heb je in de wielersport niets meer te zoeken." Uitslagen Luyksgestel Vrouwen VKS-Tour Proloog: 1. Debby Mansveld (Gasselternyveen), 2. Nathalie Nelemans (Willemstad), 3. Sissy van Alebeek (Schijndel), 4. Anouschka van der Zee (Vleuten), 5. Saskia de Vries (Rotterdam), 6. Jan- neke Vos (Kockengen), 7. Angelique Loots (Eindhoven), 8. Karin Elen (Dongen), 9. Wendy Kramp (Klaas waal), 10. Leontien Zijlaard-Van Moorsel (Rotterdam), 15. José Diep straten (Eindhoven), 17. Priscilla van Katwijk (Aalst-Waalre). Eerste etappe: 1. Angela Hillenga (Finsterwolde), 2. Wendy Kramp, 3. Marion Borst (Leiderdorp), 4. Jea- net Harder (Hardinxveld), 5. Debby Mansveld, 6. Sissy van Alebeek, 7. Anouschka van der Zee (Vleuten), 8. Nathalie Nelemans, 9. Karin Elen, 10. Leontien Zijlaard-Van Moorsel, 12. Priscilla van Katwijk, 20. José Diepstraten. Junioren: 1. Paul Gielens (Bladel), 2. Richard Abma (Volendam), 3. Wouter Smeets (Boxmeer), 4. Fulco van Gulik (Rotterdam), 5. Emiel Mulder (Hattem), 6. Tjitte den Hoedt (Ridderkerk), 7. Edwin Jon- geneelen (Hoeven), 8. Harold Lin- schoten, 9. Alain van Katwijk (Aalst-Waalre), 10. Jurgen van Limpt (Netersel). Londen - Wimbledon, het tennistoernooi met de rijkste traditie, gaat met de tijd mee. De befaamde Church Road in zuid-west Londen puilde gisteren op de eerste speeldag dit. Hoe lang duurt het nog voordat de kaartliefhebbers die nu nog eindeloos keurig in de kilometerslange rij hun kans afwachten, de heilige straat in een complete chaos veranderen? De verantwoordelijke heren van All England Club voelen dat ze niet kunnen achterblijven bij de collega-Grand Slamtoernooien. Sterker nog: ze blijken zelfs be reid met bepaalde tradities te breken. Dit jaar werd wederom het prij zengeld verhoogd, zijn de stijve netrechters vervangen door heuse apparaatjes aan de netband en kunnen picknickende bezoekers kun aardbeien met slagroon niet meer op het knusse grasveld nut tigen. Op die plaats zitten vol gend jaar tijdens Wimbledon da gelijks tienduizend tennislief- hebbers in het nieuwe stadion waaraan inmiddels de laatste hand wordt gelegd. Agassi out Tradities zijn er blijkbaar ook op 'het moderne' Wimbledon om te breken. Dat gebeurde gisteren zelfs al op de openingsdag waar de complete top-drie van het Amerikaanse tennis zijn biezen kon pakken. Michael Chang ver keek zich op de fratsen van de Spaanse gravelspecialist Alberto Costa en Jim Courier liet zich foppen door zijn landgenoot Jo nathan Stark. Vervolgens gleed ook Andre Agassi, de Wimbledon-winnaar van 1992 (in de finale tegen Ivan isevic) en halve finalist van vorig jaar, uit over het vuurwerk van een landsman met de naam: Doug Flach, nummer 281 van de wereld sn gekomen uit het kwalificatie toernooi voerde megaster Agassi met de 2-6, 7-6, 6-4, 7-6 tot abso lute wanhoop. Op Roland Garros was Agassi ook al vroegtijdig (tweede ronde) gestuit door een relatief onbe kende landgenoot in de persoon van Chris Woodruff. Had hij voor liet Franse Grand Slam-toernooi slechts enkele partijtjes op gravel gespeeld, ook zijn voorbereiding op het Londense gras bleek niet bij lange na niet afdoende. «Ik mis wedstrijdritme. Daarom taakte ik de bal niet zoals ik nor maal gesproken doe," keek de twaar teleurgestelde nummer drie van het mondiale tenniscir- cuit verdwaasd om zich heen tij dens de persconferentie. „Ik zal dit snel van me moeten afschud den en me beter prepareren voor de Spelen." Ook Jacco Eltingh heeft te weinig wedstrijden in de benen. Al kan de Heerdense tennisser daar zelf niets aan doen. Op Wimbledon betaalde hij tol voor de drie maanden dat hij wegens ontste kingen aan beide knieën het prof circuit de rug moest toekeren. Met de knieval gisteren in de eer ste ronde tegen de Zweedse 'hardhitter' Thomas Johansson (6-4, 6-7, 3-6, 6-3, 6-1) onder streepte Eltingh dat er voor hem zware tijden aanbreken. De spe ler die vorig jaar nog eens negen tiende stond, is inmiddels gezakt naar de 112e trede van de wereld ladder en zal na de mislukte mis sie van gisteren nog verder dalen, „Moeilijk te accepteren. Ik ben gewend om op de juiste pagina's te kijken. Nu moet ik telkens naar de volgende bladzijde om mijn naam terug te vinden." In vergelijking met vorig seizoen een fikse aderlating, meent El tingh. „Ik tenniste toen goed en verdiende navenant. Nu zit ik ook met prijzengeld niet eens bij de eerste honderd en zie ik zelfs op de dubbelranglijst boven me namen waarvan ik denk: hoe is dat in hemelsnaam mogelijk?" Eltingh had maar wat graag meer partijen gespeeld. Maar zijn rent ree op het Rosmalense gras was geen lang leven beschoren. Ri chard Krajicek bleef hem in twee tiebreaks de baas. De week daar op werkte Eltingh met zijn maat je Paul Haarhuis in het presti gieuze grastoernooi van Halle al leen het dubbelspel af. Het dynamische duo bereikte er de halve finales, maar speelde die niet omdat Haarhuis de bruiloft van zijn broer wilde bijwonen. Op zich niets mis mee, vindt El tingh, alleen is het moeilijker te accepteren als je dat als partner pas vlak na de kwartfinalepartij hoort. „Daarom was ik behoorlijk boos op Paul. Zoiets kun je gewoon niet maken." De woordenwisseling in Halle brengt de samenwerking van het succesvolle koppel niet in gevaar. *Jim Courier, uitgeteld op het gras van Wimbledon. Ze dubbelen op Wimbledon en straks op de Olympische Spelen. „Want, die wil ik voor geen goud missen", sprak Eltingh, wiens gabber Haarhuis gisteren op Wimbledon wel de tweede ronde bereikte door een keurige zege op de Spanjaard Felix Mantilla: 5-7, 6-2, 6-2, 6-2. UITSLAGEN Londen. Wimbledon. Mannen. Eerste ronde: Haarhuis (Ned) - Mantilla (Spa) 5-7 6-2 6-2 6- 2, Johansson (Zwe) - Eltingh (Ned) 4- 6 7-6 6-3 3-6 6-1, Sampras (VSt/1) - Reneberg (VSt) 4-6 6-4 6-3 6-3, Bec ker (Dui/2) - Fleurian (Fra) 6-0 6-2 6-3, Flach (VSt) - Agassi (VSt/3) 2-6 7-6 6-4 7-6, Ivanisevic (Kro/4) - Nainkin (ZAf) 6-2 6-0 6-2, Alberto Costa (Spa) - Chang (VSt/6) 3-6 7-6 7-6 6-4, Stark (VSt) - Courier (VSt/8) 6-2 6-4 2-6 6-4, Ferreira (ZAf/11) - Prinosil (Dui) 7-6 6-3 6-3, Edberg (Zwe/12) - Forget (Fra) 7-6 5-7 6-2 6- 2, Radulescu (Dui) - Boetsch (Fra/15) 6-3 6-4 6-7 5-7 9-7, Knowles (Bah) - Golmard (Fra) 6-3 6-3 6-1, Stafford (ZAf) - Noszaly (Hon) 7-5 6-1 6-2, fOTO ANP Woodbridge (Aus) - Huet (Fra) 6-4 6- 2 3-6 6-0, Godwin (ZAf) - Caratti (Ita) 6-2 7-6 6-1, Wheaton (VSt) - Fetterlein (Den) 6-1 6-4 6-4, Gus- tafsson (Zwe) - Ilie (Aus) 7-6 6-3 6-2, Pescosolido (Ita) - Woodruff (VSt) 6- 3 3-6 6-2 2-6 8-6, Palmer (VSt) - Champion (Fra) 6-3 6-4 6-7 6-3, Pe- reira (Ven) - Bates (GBr) 6-2 6-3 6-4, Raoux (Fra) - El Ayanaoui (Mar) 6-3 6-1 6-3, Novak (Tsj) - Renzenbrink (Dui) 7-6 6-2 6-4, Beecher (GBr) - Gould (GBr) 6-4 6-4 7-5, Washington (VSt) - Fromberg (Aus) 6-3 7-6 6-7 7- 5, Dewulf (Bel) - Spadea (VSt) 3-6 6- 3 7-5 6-4, Tillström (Zwe) - Göllner Londen (sid) - De Duitse tennisser Bernd Karbacher heeft op het laatste moment afgezegd voor Wimbledon. Hij zou in de eerste ronde uitkomen tegen de Kroaat Goran Ivanisevic. De onfortuinlijke speler gleed zondagavond uit en viel vervolgens van een trap. Maandagmorgen is Karba cher naar het Parkside- zie kenhuis in Wimbledon ge bracht. Gevreesd wordt dat de Duit ser enkele tenen van zijn rechtervoet heeft gebroken. Twee weken geleden bereik te de 28-jarige tennisser uit München de kwartfinales van de open Franse kam pioenschappen, een presta tie waarmee hij een olym pisch startbewijs veroverde. Zijn deelname in Atlanta is nu twijfelachtig. (Dui) 7-6 3-6 6-3 3-6 12-10, Gauden- zi (Ita) - Joyce (VSt) 1-6 6-2 5-7 6-1 6-3, Furlan (Ita) - Medvedev (Oek) 6- 34 3-6 4-6 6-2 6-2, Wilkinson (GBr) - Jarryd (Zwe) 6-1 6-3 5-7 6-2, Na- varra (Ita) - Rikl (Tsj) 4-6 6-2 6-2 6- 2, Stoltenberg (Aus) - Voinea (Roe) 4- 6 6-4 5-7 6-2 6-0, Philippoussis (Aus) - Frana (Arg) 7-5 4-6 6-3 6-2, Bou- teyre (Fra) - Moya (Spa) 6-7 7-6 2-6 6-4 10-8, Kroslak (Slw) - Foster (GBr) 6-3 7-6 7-5, Lapentti (Ecu) - Carlsen (Den) 7-6 3-6 6-7 6-4 6-4, Martin (VSt/13) - Ondruska (ZAf) 6- 3 6-4 6-3, Damm (Tsj) - Ogodorov (Oez) 4-6 6-1 6-4 6-4, Volkov (Rus) - Manta (Zwi) 6-4 7-6 1-6 6-1. Vrouwen. Eerste ronde: Tauziat (Fra) - Kamstra (Ned) 6-2 3-6 6-1, Seles (VSt/2) - Grossman (VSt) 6-1 6-2, Martinez (Spa/3) - Farina (Ita) 6-0 6- 0, Magdalena Maleeva (Bul/10) - Rittner (Dui) 6-2 6-1, Date (Jap/12) - Nagatsuka (Jap) 6-0 6-3, Coetzer (ZAf/14) - Wagner (Dui) 6-1 6-1, Pierce (Fra/13) - Schnyder (Zwi) 6-3 6-2, Spirlea (Roe/15) - Smith (Eng) 3-6 6-1 6-2, Miller (VSt) - Suarez (Arg) 6-2 6-2, Sidot (Fra) - Cristea (Roe) 6-4 6-1, Perfetti (Ita) - Sanchez Lorenzo (Spa) 4-6 6-2 11-9, Po (VSt) - Cocheteux (Fra) 6-4 6-3, Appel mans (Bel) - Miyagi (Jap) 6-3 6-4, Taylor (GBr) - Ward (GBr) 6-3 6-2, Kamio (Jap) - Dechy (Fra) 6-2 6-3, Studenikova (Slo) - Makarova (Rus) 6-2 6-4, Olsza (Pol) - Grzybowska (Pol) 6-4 6-4, Sawamatsu (Jap) - Kijimuta (Jap) 7-6 6-2, McNeil (VSt) - Golarsa (Ita) 6-4 6-4, Feber (Bel) - Dechaume (FRa) 6-1 6-1, Raymond (VSt) - Montolio (Spa) 6-2 3-6 6-2, Frazier (VSt) - Randriantefy (Mag) 6-3 6-1, Gigi Fernandez (VSt) - Jec- menica (Joe) 2-6 6-3 6-4, McGrath (VSt) - Endo (Jap) 6-2 7-5, Van Roost (Bel) - Drake (Can) 6-3 6-3, Pizzichi- ni (Ita) - Nowak (Pol) 6-0 6-2, Hiraki (Jap) - Singer (Dui) 7-5 6-4, Sung- Hee (ZKo) - Zrubakova (Slo) 6-2 6-2, Gorrochategui (Arg) - Smashnova (Isr) 6-4 7-6, Schett (Oos) - Begerow (Dui) 4-6 6-2 6-3, Labat (Arg) - Whitlinger (VSt) 6-1 2-6 7-5. Breda - Cees Priem beslist pas donderdag welke renners hij voor TVM meeneemt naar de Ronde van Frankrijk. De ploegleider stelde het besluit over de definitieve samenstel ling uit naar aanleiding van de Prestaties van zijn buitenland se renners tijdens in het week einde gehouden nationale kam pioenschappen. Voor de negen plaatsen kiest oij uit elf renners. De kandida ten zijn: nationaal kampioen Maarten den Bakker, Jeroen Blijlevens, Tristan Hoffman, bervais Knaven, Bart Voskamp (allen Ned), Bo Hamburger, Jesper Skibby (Den), Stephane Petilleau, Laurent Roux (Fra), veter van Petegem (Bel) en Vla dimir Poelnikov (Oek). Den Bakker, Blijlevens, Hambur ger, Van Petegem en Poelnikov 'ijken zeker van een Tour-start. Riis Bjarne Riis voert de Telekom' P'oeg in de Ronde van Frank rijk aan. De Deense routinier, vorig jaar in Italiaanse dienst nog nummer drie op het po dium in Parijs, krijgt in de Duitse ploeg Brian Holm als landgenoot naast zich. Ploeg leider Walter Godefroot koos verder voor de Duitsers Rolf Aldag, Udo Bolts, nationaal kampioen Christian Henn, Jens Heppner, Mario Kummer, Jan Ulrich. Sprinter Erik Zabel completeert de formatie. Zabel won vorig jaar twee ritten in de Franse ronde. Olaf Ludwig blijft thuis. Bruno Roussel heeft zijn Festi- na-ploeg voor de Ronde van Frankrijk rond. Maandag bleek dat de probleemgevallen Em manuel Magnien en Jean-Cyril Robin in staat zijn zaterdag in Den Bosch aan de start te ver schijnen. Het tweetal kampt met blessures. Magnien kwam vrijdag tijdens de training ten val en verstuik te daarbij een pols. „Met een manchet om het gewricht kan hij rijden," aldus Roussel. Ro bin kwam zondag in de slotfase van de Franse titelstrijd hard in aanraking met het asfalt. De daarbij opgelopen verwondin gen aan een elleboog en enkele vingers zijn gehecht. Richard Virenque, bergkoning in de laatste twee edities van de Tour, is voldoende hersteld van een bronchitis-aanval. Tour-ploeg Festina: de Fransen Laurent Brochard, Pascal Her- vé, Emmanuel Magnien, Chris- tophe Moreau, Jean-Cyril Robin en Richard Virenque, de Italiaan Bruno Boscardin, de Zwitser Laurent Dufaux en de Span jaard Felix Garcia. Door Eddy van der Beek Rotterdam - Het Nederlands mannen-volleybalteam wilde op de eerste dag van de World League-finale een opwarmer tje en kreeg zijn zin. China fi gureerde gisteren in Rotter dam Ahoy en liet zich binnen vijf kwartier door Oranje ge willig naar een afgetekende nederlaag leiden. De gasthe ren en nummer twee van de wereld gunden de pover spe lende Chinezen geen set, de cijfers spraken voor zich: 15- 4,15-7,15-3. Verderop in de week zullen de omstandigheden voor de ploeg van bondscoach Joop Alberda tij dens de zeskamp geheel anders zijn. Vanavond treffen de lange Nederlandse mannen Rusland, dat gisteren verrassend in ruim twee uur met 3-2 van Cuba won. Donderdag stuit het team van Al berda op Olympisch kampioen Brazilië en vrijdag zijn de Cuba nen de tegenstanders van Oranje. Zaterdag worden de 'World Lea gue-finals' afgesloten met een wedstrijd om de derde en vierde plaats, alsmede een heuse eind strijd. Favoriet voor de overwinning in het met in totaal 5,5 miljoen dol lar gedoteerde mondiale toernooi in Italië. De regerend Europees- en wereldkampioen versloeg gis termiddag de Brazilianen met 3- 1. Uit de voorronde van de World League, waarin Nederland vier maal van de ploeg van coach Ve- lasco verloor, namen de Italianen volgens een bepaalde modus twee winstpunten mee naar Rotter dam. Dat gold ook voor Rusland en Brazilië. Nederland, Cuba en China mochten met één punt uit de reeks poule-duels aan het tref fen in Ahoy beginnen. Dat het Aziatische volleybal bij de mannen inmiddels een vrijwel onoverbrugbare achterstand heeft opgelopen op de wereldtop, werd gisteren in de Maasstad pijnlijk duidelijk. China had zich op setgemiddelde ten koste van Japan voor de 'finals' geplaatst, maar gaat waarschijnlijk alle duels verliezen. De Chinezen ont breken volgende maand op de Olympische Spelen, waar Zuid- Korea het Aziatische volleybal zal vertegenwoordigen. Datzelf de Zuid-Korea is in Atlanta in een poule ingedeeld met Neder land. „En daarom was deze oefenpartij nuttig voor ons," stelde Joop Al berda nuchter vast. „China speelt eenzelfde spelletje als de Korea- nen, wij kregen dus de kans om er alvast aan te wennen. Ik heb be wust weinig gewisseld, want zo kort voor de Spelen ga ik niet meer experimenteren." Rotterdam. Finaleronde World Lea gue, mannen, 3,5 miljoen gulden. Eerste dag: Rusland - Cuba 3-2 (4- 15 15-6 15-7 7-15 15-13), Italië - Brazilië 3-1 (15-9 15-9 11-15 15-10), Nederland - China 3-0 (15-4 15-7 15-3). Stand (onderlinge resultaten voor ronde gemiddeld meegenomen): 1. Italië 2-4 (6-2), 2. Rusland 2-4 (6-3), 3. Nederland 2-2 (4-3), 4. Brazilië 2- 2 (4-5), 5. Cuba 2-0 (4-6), 6. China 2- 0 (1-6). DINSDAG 25 JUNI 1996 Madrid - Al een maand lang loopt er in Spanje een justitieel on derzoek naar de praktijken van de voorzitter van Atletico Madrid, Jesus Gil y Gil. Volgens de Spaanse krant La Vanguardia wordt hij verdacht van het verduisteren van staatsfondsen. Gil y Gil is burgemeester van de badplaats Marbella. Hij zou in die hoedanigheid meer dan 2,5 miljoen gulden hebben verduisterd bij onrechtmatige transacties in de vastgoedsector. Accra - George Weah heeft het door een burgeroorlog verscheur de Liberia even reden gegeven tot juichen. De voetballer van het jaar leidde het nationale elftal naar een 4-0-overwinning op Gambia in de eerste ronde van de WK-kwalificatie in de Afri kaanse zone. De Gambianen wonnen het eerste duel met 2-1. De 29-jarige speler van AC Milan betaalt zelf de kosten om ervoor te zorgen dat zijn land kan deelnemen aan de kwalificatie voor het WK van 1998 in Frankrijk. In het duel met Gambia maakte hij één van de vier doelpunten. Een andere treffer bereidde hij voor. Teamgenoten en supporters droegen de aanvaller na de wedstrij den op hun schouders door het stadion. Amstelveen - Bondscoach Roelant Oltmans heeft zijn hockey- ploeg voor de Olympische Spelen rond. Hij bracht na het vierlan- dentoernooi in Amstelveen de selectie terug van achttien naar zestien spelers. De laatste twee afvallers zijn Danny Bree (Pinoké) en Rogier van der Wal (Amsterdam). De selectie van zestien bestaat uit (club, leeftijd plus aantal interlands): doel: Ronald Jansen (Den Bosch, 32, 90), Guus Vogels (HGC, 26, 21); veld: Leo Klein Gebbink (Kampong, 28,113), Erik Jazet (Bloemendaal, 24,106), Wouter van Pelt (HDM, 28, 137), Mare Delissen (HGC, 31, 254), Jacques Brinkman (Amsterdam, 29, 226), Maurits Crucq (HCKZ, 28, 124), Stephan Veen (HGC, 25, 167), Floris Jan Bovelander (Bloemendaal, 29, 235), Jeroen Delmee (Til burg, 23, 64), Teun de Nooyer (Bloemendaal, 20, 65), Remco van Wijk (Bloe mendaal, 25, 83), Taco van den Honert (Amsterdam, 30, 208), Bram Lomans (HGC, 21, 4), Tycho van Meer (HGC, 21,12). Den Haag (anp) - Tennisser Jan Siemerink is dankzij zijn toer nooizege zaterdag in Nottingham op de wereldranglijst zes plaat sen gestegen. De Rijnsburger, die in de finale van het grastoernooi de Australiër Sandon Stolle versloeg, klom van de 25e naar de 19e plek. Richard Krajicek blijft de best geklasseerde Nederlander. Hij steeg één plaats: van de veertiende naar de dertiende. Tennisranglijst mannen: 1. Sampras (VSt) 4831,2. Muster (Oos) 3688,3. Agas si (VSt) 3685, 4. Becker (Dui) 3608, 5. Kafelnikov (Rus) 3280, 6. Chang (VSt) 3162, 7. Ivanisevic (Kro) 2930, 8. Courier (VSt) 2373, 9. Enqvist (Zwe) 2216, 10. Rios (Chl), 13. Krajicek 1642, 19. Siemerink 1336, 25. Haarhuis 1142, 56. Schalken 816, 112. Eltingh 413, 170. Winnink 237, 172. Davids 235, 181. Van Scheppingen 222, 225. Van Lottum 171, 232. Wibier en Groen 162. Eindhoven - PSV is rond met de Belg Mare Degryse nadat de Eindhovenaren ook met de Tsjech Pavel Nedved (zie volgende pa gina) rond kwamen. De club onderhandelt nog met Sheffield Wednesday, dat de Belgische aanvaller vorig jaar voor 3,5 miljoen gulden overnam van Anderlecht. De Engelsen eisen in elk geval hetzelfde bedrag terug voor het nog één jaar doorlopende contract van de spits. Elista. WK tweekamp. Tiende partij: Kamsky (VSt) - Kar- pov (Rus) 1-0. Stand: 6 1/2-3 1/2 voor Karpov. Lotto 25. Eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: 6 winnaars, elk bruto f 16.666,60; derde prijs: 61 winnaars, elk f 1000,00; vierde prijs: 307 win naars, elk f 250,00; vijfde prijs: 4028 winnaars, elk f 25,00; zesde prijs: 7513 winnaars, elk f 10,00; zevende prijs: 65.950 winnaars, elk f 5,00. Cijferspel 25: zes cijfers goed: geen winnaar; vijf goed: 3 winnaars, elk bruto f 10.000,00; vier goed: 28 win naars, elk f 1000,00; drie goed: 319 winnaars, elk f 100,00; twee goed: 2848 winnaars, elk f 10,00. WK kwalificatie. Caribische zone, derde ronde. Port of Spain: TRINIDAD EN TO BAGO - DOMINICAANSE REPU BLIEK 8-0 (6-0). Doelpunten: John 3, Yorke, Marcelle, Rougier, Eve en Latapy. Eerste wedstrijd: 4-1. Trini dad naar vierde ronde. (ADVERTENTIE) De EK Puzzel loopt van 10 tot en met 29 juni. Dagelijks zal er een spel geplaatst worden, wat bij goede oplossing een woord van 8 letters vormt. Om kans te maken op een van de fraaie dagprijzen kan dagelijks van 09.00 tot 21.00 uur (7 dgn.p.w.) deze oplossing worden doorgebeld naar nummer: 06-34034018 ugid.pm.) Om mee te dingen naar een van de grote eindprijzen met als Hoofdprijs: BEN CEHEEl VERZORGDE REIS VOOR TWEE PERSONEN NAAR ATLANTA moeten de 18 dagoplossingen worden opgespaard om op de laatste dag van de actie de eindoplossing te kunnen vormen. ZO DOET U MEE. In de dagelijkse doolhof van vragen en antwoorden dient u de juiste route te vinden van de start linksboven naar de finish rechts onderaan. Op uw weg van start naar finish komt u door alle grote cirkels. U doorkruist de doolhof van cirkel naar cirkel, van vraag naar antwoord. Dat kan horizon taal, verticaal of diagonaal zijn, van links naar rechts, van rechts naar links, van boven naar beneden en van beneden naar boven. Bij iedere vraag geldt, dat het juiste antwoord in een van de aangrenzende cirkels staat. U mag dus nooit van vraag naar antwoord "over" een cirkel heenspringen. Hebt u het juiste antwoord bij een vraag gevonden, dan gaat u verder met de vraag die in dezelf de cirkel gesteld wordt en dat in totaal 8 keer. Bij elke stap van vraag naar ant woordt leidt uw route door een klein rondje waar 1 letter in staat. Die letters vult u in de volgor de waarin u ze passeert onderaan op de regel met lege rondjes in. Daar leest u dan een woord van 8 letters als dagoplos sing. 25 juni no. 14 6 Joker ftocfuctions/lfS

de Stem | 1996 | | pagina 7