Zjoeganov wil vorming van brede coalitie K Wantrouwen van Amerikanen jegens president Clinton groeit fRO-HAPO Turkse politie pakt leiding van Koerdische HADEP-partij op Voor Linschoten is generale repetitie voorbij KORT Veldslag in centrum Ankara De verwijten aan adres van Tapijttegelcen Kleintjes Ladders Analyse Kind en badwater DE STEM BINNENLAND EN BUITENLAND PESTEM Steun Javlinski aan Jeltsin Tsjetsjenië 098 ^>48 A 78 'Brussel' houdt vast aan plannen voor werkgelegenheid DE STEM COMMENT* Serviërs jagen moslims weg uit Banja Luka Politieke strijd om extra geld voor veeboeren BUITENLAND Greenpeace botst met industrie-vissers Strijd in Somabë laait weer op YN verscherpen toezicht op Irak Akkoord over uitleveringsverdrag Kans op onderzoek Srebrenica klein Vrije val Philips zet zich Wall Street sluit opnieu KLEINTJES: Voorraad 165.000 m, Reeds vanaf 5,- p.nr De Ladderkoning Visser Oosterse tapijten Dop DiC Bank: 11111 DINSDAG 25 JUNI 1996 Washington (ap) - Ruim de helft van de Amerikanen denkt dat president Bill Clin ton in de geruchtmakende Whitewater-affaire illegaal bezig was en dit later heeft trachten te verhullen. Een opinie-peiling die begin juni is gehouden, geeft aan dat 52 pro cent denkt dat Clinton illegaal handelde in de Whitewater-affai re en 56 procent meent dat hij heeft geprobeerd feiten te ver doezelen. Nooit eerder werd zo veel wantrouwen gemeten. Indien de aandacht voor de affai re intens blijft of groter wordt, zou die het vertrouwen in de pre sident aanzienlijk kunnen scha den. In november zijn presidents verkiezingen in de Verenigde Staten, waarbij Clinton zich her kiesbaar heeft gesteld. De affaire dankt haar naam aan het mislukte onroerend-goedpro- ject Whitewater in het noorden van de staat Arkansas, waar Clinton gouverneur was. De fa milie Clinton investeerde in de jaren zeventig in het project en verloor er naar eigen zeggen haar geld. James McDougal, de zakenpart ner in het Whitewater-project en vriend van de Clintons, stortte zich later in het bankwezen, waarbij hij in 1982 een spaar bank in Little Rock verwierf. De ze bank speculeerde grof en ging ten onder. Niet bewezen aantijgingen stel len dat Clinton destijds als gou verneur van Arkansas, en zijn vrouw Hillary als advocate van McDougal, samen met vriend en bankdirecteur McDougal geld van de in 1989 failliet gegane spaarbank ten eigen bate hebben laten 'verdwijnen'. Documenten die daarop zouden wijzen, zijn volgens de beschuldigingen con sequent door de Clintons achter gehouden. Het Amerikaanse Hooggerechts hof heeft gisteren besloten zich niet uit te spreken over de vraag of de door Paula Corbin Jones in gediende klacht tegen president Clinton wegens seksuele intimi datie kan worden behandeld ter wijl de president in functie is. Door de beslissing van het Hof is de behandeling van de klacht van Jones, een voormalig ambtenares in Clintons thuisstaat Arkansas, in elk geval uitgesteld tot na de presidentsverkiezing in novem ber. In een eerste reactie zei het Witte Huis die beslissing te ver welkomen. Jones beweert dat Clinton in 1991 in een hotel in Little Rock oneerbare voorstellen aan haar had gedaan. Clinton zegt nooit iets met Jones te hebben gehad en zich niet te kunnen herinneren haar ooit te hebben ontmoet. Van onze redactie buitenland Moskou - De Russische communistenleider Gennadi Zjoeganov heeft gisteren een pleidooi gehouden voor de vorming van een brede coalitie-regering, die als het ware de tweede ronde van de presidentsverkiezingen van hun betekenis zou ontdoen. In een verklaring stelt Zjoeganov dat Rusland zich in een kritische situatie bevindt en dat geen en kele partij krachtig genoeg is om de problemen alleen op te lossen. Hij laat er zich niet over uit of de tweede ronde nog moet doorgaan. Zjoeganov moet het over negen dagen in de tweede ronde van de presidentsverkiezingen opnemen tegen de huidige president Boris Jeltsin. Volgens de communisten leider zou zijn partij samen met Jeltsin twee derde van de rege ring moeten vormen. De overige ministersposten zouden verdeeld moeten worden over de andere politieke fracties in de Doema, het Russische parlement. De nieuwe regering van nationale eenheid zou zich vooral moeten inspannen voor de lokale voed selproductie, de strijd tegen de misdaad en het bereiken van een oplossing voor de oorlog in Tsjetsjenië, meent Zjoeganov. Bovendien zou er een 'nationale raad van wederzijds begrip' moe ten komen, die een hervorming van de grondwet moet voorberei den. Als bewijs van zijn goede bedoe lingen heeft Zjoeganov een lijst van potentiële leden van het ka binet bekendgemaakt waarop voor zijn trouwste bondgenoten geen plaats is ingeruimd. De liberale econoom Javlinski heeft gisteren onder voorwaar den zijn steun toegezegd aan Jelt sin. Javlinski, die in de eerste ronde 7,4 procent van de stem men behaalde en daardoor niet doordrong tot de tweede ronde, riep zijn aanhang eerder op niet op Zjoeganov te stemmen. Hij gaf echter geen expliciet stemadvies voor Jeltsin. De commandant van de Russi sche troepen in Tsjetsjenië heeft gisteren aangekondigd dat hij eind deze week begint met de te- (ADVERTENTIE) 1 TTTMRO TOPPERS VAN DE WbfclU VARKENSFRICANDEAU per kilo van 17,90 voor CHOQ ROMIG 4 pack a 4x200 ml. van 2,98 voor £mty DREFT FIJNWAS COMPACT 768 van 8,98 voor y navulzak a 1,2 kilo PINOT BLANC Dietrich, fles a 75 cl. *795 van 8,98 voor y ANDRELON BAD EN DOUCHE mild/verzorgend, puur/mild, creme/mild of for men flacon a 1 liter van 5,78 voor ^M.y WK 26. Geldig t/m zaterdag 29 juni 1996. HET SPAARKADÖ f| t Met onze Pfö-Kado spaöraldïe spaart u utel eo voordelig voor prachtige huishoudelijke kado's met wel 30 tot 50% spaarwfnst. Haai snel de .Mot^^ :cte ^jIJl PANTENE SHAMPOO OF SHAMPOO 2 IN 1, div. soorten, flacon a 200 ml. STRUIK KNAKWORSTEN/ diverse soorten, blik a 400 gram GRAND ITALIA SUGOCASA, traditioneel, kruiden of groenten, fles a 690 gr. 9 MONA STRACCIATELLA MOUSSE, cappuccino of chocolade, 2 pack a 2x150 ml. FRESH QUALITY SLA-SALADES, keuze uit: frisee, gemengde of ijsbergsla zak a 200 gram rugtrekking uit de opstandige Kaukasische republiek. Volgens luitenant-generaal Tichomirov is het Russische besluit eenzijdig genomen en zonder voorwaarden vooraf. De Tsjetsjeense opstandelingen kwamen eerder deze maand tij dens vredesbesprekingen met de Russische regering overeen dat de Russen de terugtrekking op 30 augustus moeten hebben vol tooid. De verzetsstrijders moeten op diezelfde datum de wapens hebben neergelegd. Brussel (anp) - De Europese Commissie geeft haar plannen niet op om extra geld op tafel te krijgen voor de aanleg van be langrijke wegen en spoorlijnen. Ze zal haar pijlen richten op Ne derland en andere landen die het afgelopen weekeinde tijdens de Europese top in Florence de voorstellen hebben gedwars boomd. Santer is 'teleurgesteld' dat het groene licht uitbleef voor de extra financiële impuls, omgere kend ruim 2,4 miljard gulden, in de infrastructurele netwerken. Het Europese 'signaal van ver trouwen' aan de 18 miljoen werk lozen in de Unie bleef daardoor uit. De netwerken kunnen juist voor broodnodige nieuwe banen zorgen. Volgens Santer gaat het om een alleszins redelijk voorstel, dat de lidstaten geen cent meer kost. Premier Kok verzette zich in Flo rence tegen de plannen van de commissie, omdat de financiële dekking niet degelijk en deugde lijk genoeg was. Een gewonde aanhanger van de linkse Arbeidspartij (EP) wordt door de politie weggeleid. Bij een demonstratie van de partij in het centrum van Ankara vielen tientallen gewonden. foto reuter Ankara (afp) - De leider van de Koerdische Democratische Partij van het Volk (HADEP) is gisteren samen met onge veer dertig partijleden opge pakt. De arrestatie van Murat Bozlak en zijn partijgenoten had plaats na een congres van de Hadep in de Turkse hoofd stad Ankara. De politie greep in toen HADEP- aanhangers tijdens de bijeen komst de verplichte Turkse vlag gen uit de zaal verwijderden en die vervingen door vlaggen en symbolen van de Koerdische Ar beiderspartij (PKK). Politie-een- heden gebruikten de wapenstok tegen de in de zaal aanwezige Koerden. Bij de gevechten die toen ont stonden, raakten volgens oogge tuigen twintig mensen gewond. De HADEP werd twee jaar gele den opgericht als opvolger van de verboden Democratische Partij (DEP). Zij had bij de laatste verkiezin gen in Turkije een aanhang van minder dan 5 procent. De partij kwam dan ook niet over de kies drempel van 10 procent. Elders in de Turkse hoofdstad raakten on geveer vijftig demonstranten en tien agenten gewond bij gevech ten tussen de politie en aanhan gers van de verboden linkse Ar beidspartij (EP). Ongeveer 250 aanhangers van de partij wilden in de wijk Kizilay in het centrum van Ankara bij het Constitutio neel Hof demonstreren tegen het verbod van de partij. De politie gebruikte de wapenstok tegen de demonstranten, die de agenten met stenen bekogelden en met knuppels sloegen. Den Haag - Staatssecretaris Linschoten (Sociale Zaken en Werkgelegenheid) was gisteren onaangedaan en vol vertrouwen over zijn politieke toekomst. Had hij immers niet al toegege ven dat de benoeming van de drie oud-bestuurders van het College van Toezicht Sociale Verzekeringen (CTSV) een 'taxatiefout' was geweest? Had hij ze daarom na anderhalf jaar al ook niet ontslagen? Voor het overige is er niets nieuws onder de zon in het rapport, aldus Ro bin Linschoten luchtigjes. Af treden? Hoezo aftreden? Heeft de staatssecretaris reden voor zo veel optimisme? Het rapport van de parlementaire onderzoekscommissie die de be stuurlijke chaos bij het op 1 ja nuari 1995 opgerichte CTSV on derzocht, rechtvaardigt die zor geloosheid niet. De conclusies zijn hard voor Linschoten en wijzen hem mede aan als hoofd schuldige van het CTSV-deba- cle. „De selectie van dit bestuur moet als een cruciale taxatiefout worden beschouwd. Het prak tisch ontbreken van een inwerk- procedure moet als onzorgvul dig worden beschouwd. Voor beide ligt de verantwoordelijk heid in hoge mate bij de staats secretaris," schrijft de commis sie. Het gaat volgens de commis sie dus niet zomaar om een taxa tiefout, maar om een cruciale. Verder hekelt Van Zijl c.s. de benoemingsprocedure als 'ont hutsend van eenvoud' en het ontbreken van een toezichtsfilo- sofie bij Socia le Zaken als 'een ernstige omissie'. Dat is geen ge ringe kritiek. Er zijn eerder bewindslieden voor minder naar huis gestuurd. Bovendien is de commissie unaniem in de harde noten die ze kraakt. Daar komt nog bij dat de commissie Linschoten opnieuw betrapt op het vertellen van 'niet sporende lezingen' tijdens een besloten en openbaar verhoor. Ditmaal over de benoemingsprocedure van de inmiddels ontslagen CTSV- voorzitter Van Leeuwen. „De commissie constateert weinig consistentie in de lezingen van de staatssecretaris," schrijven Van Zijl en de zijnen venijnig. Dat wekt weinig vertrouwen. Te meer omdat Linschoten de Tweede Kamer dit voorjaar ook tracteerde op een serie halve waarheden over drie Ziektewet- Door Elly Lammers en Arnold Mandemaker rapporten van het CTSV. De staatssecretaris moest zich toen herhaaldelijk verweren tegen aantijgingen dat hij die rappor ten had achtergehouden tijdens het debat in november over af schaffing van de Ziektewet. Linschoten moest zijn lezing van de feiten telkens weer bijstellen, omdat die fei ten niet klop ten met de feiten die de Kamer naar boven haalde. De Kamer zal nu des te harder eisen dat het hele verhaal luid en duidelijk op tafel komt. Lin schoten blijft om onduidelijke redenen nog steeds laconiek, terwijl de donkere wolken zich boven hem samentrekken. Weliswaar heeft de commissie de kwestie van de Ziektewet rapporten niet kunnen ophelde ren, maar dat neemt niet weg dat ze de hele gang van zaken als 'weinig geloofwaardig' be oordeelt. Daarmee worden die rapporten opnieuw onderwerp van het de bat en is voor Linschoten de ge nerale repetitie definitief voor bij. De Tweede Kamer heeft be sloten nog deze week - de laatste week voor het zomerreces - over het rapport te debatteren. Dat is ongebruikelijk snel, maar met name de VVD voelt er niets voor om Linschoten de hele zomer te laten 'bungelen'. Of de staatssecretaris gaat of blijft, zal mede afhangen van de opstelling van de liberalen. Zij zijn met hun commentaar dat 'niemand hier de schoonheids prijs verdient' tot nog toe, zoals verwacht, het meest terughou dend. Bolkestein heeft herhaaldelijk verklaard volledig achter zijn staatssecretaris te staan. Ten slotte heeft Linschoten negen miljard gulden aan bezuinigin gen binnengehaald en dat maakt hem voor de WD een belangrij ke staatssecretaris. De liberalen weerspraken gisteren elk ge rucht dat ze een campagne 'Spaar Linschoten' voeren. Vol gens dat gerucht zou de WD de coalitiepartners D66 en PvdA gaan dreigen met een harde aan pak van de 'zwakke' staatsse cretarissen Schmitz (PvdA) en Tommei (D66) als Linschoten niet op zijn departement mag blijven. Volgens de formule: als Linschoten moet gaan, dan zij ook. Dat zou echter weinig paars zijn. Sarajevo (ap) - De VN-vluchte- lingenorganisatie UNHCR heeft gisteren gemeld dat de Serviërs zich in Banja Luka, in het noord westen van Bosnië, opnieuw schuldig hebben gemaakt aan et nische zuivering. Zo'n 30 mos lims werden afgelopen weekein de gedwongen te vertrekken, al dus UNHCR-woordvoerder Ja- nowski. Volgens Janowski was deze etnische zuivering de groot ste sinds de ondertekening van het vredesakkoord van Dayton. De Organisatie voor Veiligheid en Samenwerking in Europa (OVSE) liet ondertussen weten dat het uitgesloten is dat de Bos- nisch-Servische leider Karadzic zal meedoen aan de komende Bosnische verkiezingen. Van onze redactie buitenland Luxemburg - De Europese land bouwministers wacht de komen de dagen nog een politieke strijd over de verdeling van ruim 400 miljoen gulden extra compensa tie voor boeren die zijn getroffen door de BSE-crisis. De Nederlandse bewindsman Van Aartsen voorziet dat vooral de Fransen deze extra compensa tie voor zich willen opstrijken. De Franse president Chirac lan ceerde tijdens de Europese Top in Florence, afgelopen weekeinde, het voorstel voor de extra steun. Van Aartsen wil echter ook voor Nederland extra geld in de wacht slepen. Tot nu stelt de Europese Com missie 1,35 miljard gulden be schikbaar voor boeren die de waarde van hun veestapel als ge volg van de BSE-crisis fors heb ben zien dalen. Daarvan gaat het merendeel, 1,1 miljard gulden, rechtstreeks naar de eigenaars met stieren en zoogkoeien. Ne derland heeft echter weinig van dergelijke veehouders. Toch zijn ook Nederlandse boe ren zwaar getroffen door de gek- ke-koeienziekte, meent de Ne derlandse minister. Hij wil daar om vooral kalvermelkers aan spraak laten maken op het reste rende steunbedrag. Alleen Italië steunt hem daar tot nu toe in. Van Aartsen vraagt om minimaal twaalf a dertien miljoen gulden. De Britse premier Major heeft gisteren in het Lagerhuis de over winning opgeëist in de Europese rundvleescrisis. De premier zei te verwachten dat Groot-Brittannië in november zodanig aan de EU- voorwaarden zal voldoen, dat het grootste deel van het exportver bod kan worden opgeheven. Hij zei dat het beleid om de EU- werkzaamheden te blokkeren van doorslaggevende betekenis was om te komen tot een stap penplan dat een einde moet ma ken aan het exportverbod van Brits rundvlees. LIBERALISME leidt tot vrijheid, geluk en voorspoed,* WD-voorman Bolkestein, het gelijk van de val der E Muur uitbuitend, in de nadagen van de koude oorlog. _v rale gedachte als leidend beginsel der wereld en Frits'! kestein als leider der liberalen. Het klonk allemaal zo mooi I Tot afgelopen zaterdag. Bolkestein mag dan met electoi succes de tolk des volks zijn, met zijn pleidooi voor normL vertolkte hij niet het gedachtengoed van het VVD-kader.ft! liseren, de staat als zedenmeester, en een pleidooi voorchr' telijke waarden, het bleek vloeken in de kerk van Thorbet De Nijpelianen versloegen de Bolksisten. Meer 'gewoonja zijn' dan burgermansfatsoen. De meerderheid der VVO-* ven is bang voor conservatief versleten te worden. Vrijhei, de leus, autonomie van het individu en geen bemoeizucht! voorschriften. Moraliseren, de kreet waarmee het wetenschappelijk bui der VVD de discussie over normen en waarden in den richting trachtte te geven, is geen gelukkige term. Moralist veronderstelt beter weten en dat hoort niet bij vrijheid s viduele keuzes. Een discussie over normen en waarden is echter meert moraliseren. Liberalen hebben, als iedereen, uitgangspunt] Naast vrijheid voor het individu zijn dat respect voor c' verantwoordelijkheid en sociale gerechtigheid. De t over wat deze laatste principes voor het persoonlijke gedrs! inhouden, is door de ongelukkige woordkeuze der VVD-voo lieden ook onmogelijk gemaakt en dat is jammer. Elke stroming of politieke beweging baseert zich opwaart En uit waarden vloeien normen voort. Respect voordien men en waarden - en dit is iets anders dan ze dwingenda, derden opleggen - mag minstens van de eigen kring gevraac worden. Een debat over welke die normen dan zijn, isopï tijd gepast. Dat de VVD dit, uit angst om voor bekrompenb.l germannetjes en -vrouwtjes versleten te worden, niet; durft, is betreurenswaardig. Het CDA heeft zich gekeerd tegen een nog te verschijnen hai boek voor zelfdoding. Terecht, want euthanasie gaat integ de bijbelse waarden van deze stroming. Niemanfi die vreemd vindt dat het CDA zich hierover roert. Integendeel,I* zou bizar zijn als de christen-democratie over dit soortthemal de discussie niet aanging. En debat is nu eenmaal watanderi dan anderen je wil opleggen. Het liberalisme laat er zich graag op voorstaan alles mete open blikte beschouwen. Dat blijkt meer propaganda dan rei liteit. Woorden als normen en waarden hebben zo'n geurvat de oude doos, dat de VVD-liberaal er als de dood voor is. h] Veronica-gevoel is blijkbaar sterker dan de met de mond bei] den ideologie. Frits Bolkestein en zijn schildknaap Groenevel de directeur van het wetenschappelijk bureau, weten I beter wat er buiten de partij leeft dan daarbinnen. Den Haag - Actievoerders van Greenpeace zijn gisterochtend in aanvaring gekomen met Deense en Schotse industrie-vissers voor j de kust van Edinburgh. Volgens woordvoerder J. van den Broei aan boord van het actieschip Sirius hebben zich in de loop van de ochtend diverse schermutselingen voorgedaan tussen activisten en vissers van in totaal elf schepen. Het actieschip Sirius protes teert al enige tijd voor de Britse kust. Greenpeace vindt de vang sten een onverantwoorde aantasting van de visbestanden. Mogadishu - In het zuiden van de Somalische hoofdstad Mogadis hu zijn gisteren de felste gevechten sedert maanden geleverd tos sen rivaliserende groepen. Strijders van Mohammed FarahAii vochten met artilleriegesehut tegen die van zijn voormalige finan cier Osman Hassan Ali Atto. Zeker 11 personen zijn tot nutoege- dood. Somalië is nog steeds verdeeld tussen verschillende factis sinds president Mohammed Siad Barre in 1991 werd verdreven. Vorig jaar riep Aidid zichzelf uit tot president. New York - De Verenigde Naties zullen het toezicht op Irak ver scherpen, omdat Bagdad nog steeds documenten en onderdelen van zijn verboden wapenprogramma's verborgen houdt. Datheelt hoofd-wapeninspecteur van de VN Rolf Ekeus gisteren gezegd. Ekeus, die afgelopen weekeinde uit Bagdad terugkeerde, zei dat hij iedere twee maanden naar Irak zal reizen voor overleg met vi- ce-premier Tariq Aziz. Brussel - Het Europese verdrag over uitlevering van onder ande ren vermeende terroristen is na jaren onderhandelen vrijwel rond De vijftien landen van de Europese Unie hebben gisteren op amb telijk niveau een akkoord over de conventie bereikt, zo is d' bronnen in Brussel vernomen. De lidstaten kunnen voor van avond formeel nog wel bezwaren indienen, maar de onderhande laars verwachten geen ernstige strubbelingen meer. New York - De kans op een internationaal onderzoek naar de ri van de Verenigde Naties in de val van Srebrenica wordt in to gen van deze organisatie niet erg groot geacht. Minister Van Mier- lo (Buitenlandse Zaken) stuurde zijn reizend ambassadeur gj® d'Ansembourg vorige week naar New York om - op van de Tweede Kamer - de mogelijkheden voor zo'n te gaan. m ®Trrrr u 123456? donderdag"'I'M Amsterdam (anp) - De vrije val van Philips heeft hiele beurs sloot het elektronicafonds f 1,40 lac het dieptepunt op f 53,40 was bereikt. Vrijdag bi vrezen dat de resultaten van Philips onder drul oen van halfgeleiders. ne Amsterdam EOE-index, de belangri|kste Am 038 punt bij op 554,49. Trekkers waren onder n f510 op f 245,60 en Ahold, dat maandagmiddag te'over de aanstaande miljardenemissie, klom I philips zit na het succes van Centurion weer in dag verloor het fonds al stevig na een artikel in fabriek in Nijmegen deze zomer enkele dagen c kopen. Volgens een Philips-woordvoerder is e maar is dit slechts in verband met periodiek on Beleggers zijn er echter niet gerust op. De ha helft van de bedrijfswinst en ieder zuchtje tegi dalen. Dinsdag krijgen beursanalisten uitleg o\ op de locatie in Nijmegen zelf vernemen hoe de bazen als de winstverwachtingen van analist* somberde alvast een handelaar. In schril contrast stond het koersverloop van van het fonds met oplopende verbazing stijgen voor de winst van uiteindelijk f 5,10, waarmef cern procentueel de sterkste stijger op de hoo Na Hunter Douglas, plus f 2,40 op f 118, was voor Ahold. Het detailhandelsconcern gaat ciri beurs brengen, waarmee f 3,2 miljard moet w stemd voor de aankoop van de Amerikaanse s De Ahold-top heeft vertrouwen in de overnami cern een groei van de winst per aandeel van deel dan ook een duw in de rug van f 1,50 op f 9 emissie van 36 miljoen aandelen al f 3,35 milja Chemie was verder gevraagd. Akzo Nobel ste 167,70. Randstad steeg f 1,60 op f 126,10 en w van de Midkap, de index van middelgrote fond 2,97 punt op 830,23. Flexovit steeg f 1,70 op f 2 dat twee participaties verkocht aan Twentsch New York (krf)- De aandelenkoersen op de e dag over een breed front hoger gesloten. De D vende fondsen noteerde 12,58 punten hoger 335 miljoen aandelen bescheiden. De stijging was volgens handelaren een voort dag toen de belangrijkste beursmeter van Wal na de opening van de handel schoot het koer geven moment stond de index op een winst v delijk terug. De verwachting is dat de koersen nog hogere handelaar maandag. Een andere marktspeler welijks enige richting in de handel te verwacl bepalende orgaan van de Amerikaanse centr len de meeste beleggers enigszins terughouc Amsterdamse wisselmarkt 9t> 21-06 24-06 amer. dollar 1,71375-1,71625 1,71775-1,721 antill.gulden 0,95250-0,98250 0,95250-0,98 austr.dollar 1,3500-1,3600 1,3510-1,3611 belg.frank (100) 5,4435-5,4485 5,4435-5,448 canad.dollar 1,25275-1,25525 1,25875-1,26 deense kroon (100) 29,085-29,135 29,085-29,13 duitse mark (100) 112,045-112,095 112,045-112, engelse pond 2,6365-2,6415 2,6405-2,645 franse frank (100) 33,045-33,095 33,045-33,09 griekse dr. (100) 0,6600-0,7600 0,6590-0,759 hongk.dollar (100) 22,045-22,295 22,075-22,32 ierse pond 2,7100-2,7200 2,7150-2,725 itallire (10.000) 11,145-11,195 11,125-11,17 lap.yen (10.000) 157,350-157,450 157,750-157, nwzeel.dollar 1,1580-1,1680 1,1590-1,169 noorse kroon (100) 26,185-26,235 26,205-26,25 oostenr.sch. (100) 15,9190-15,9290 15,9190-15,9 port. escudos (100) 1,0710-1,1110 1,0710-1,111 spaanse pes. (100) 1,3300-1,3400 1,3280-1,338 zuid-afrikaanse rand 0,3830-0,4030 0,3850-0,405 zweedse kr. (100) 25,835-25,885 25,825-25,87 zwits.frank (100) 136,025-136,075 135,875-135 e.c.u 2,1225-2,1275 2,1200-2,12ï GROTE ZAKEN DOE JE MET K Van onze Haagse redactie Den Haag - De commissie-Van Zijl formuleert wijten aan het adres van staatssecretaris Linschoten: De selectie en begeleiding van voorganger van de CTSV,Vj de CTSV-bestuursleden Van was slordig, onzorgvuldig j Leeuwen, Van Rooijen en Van Otterloo was onthutsend eenvou dig, haastig en onprofessioneel, en onzorgvuldig. Er zijn cruciale taxatiefouten gemaakt. In de Tweede Kamer gaf Lin schoten tegen beter weten in hoog op van de kwaliteit van de gevolgde selectie- en begelei dingsprocedures. Tegenover de commissie heeft Linschoten verschillende versies verteld over de gevolgde proce dures bij selectie en begeleiding. Linschoten is 'weinig consistent' in zijn uitlatingen. De bestuursleden mochten nie mand bij het CTSV, de bedrijfs verenigingen of de uitvoeringsor ganen vertrouwen. Deze 'ver keerde' opdracht was een bron van spanningen en ergenis. De ontslagprocedure van prof. W. Fase, voorzitter van de Socia le Verzekeringsraad (SVr, de Te koop aangeboden Speciaalzaak in tapijttegels (16( Tevens Marmoleum, Novilon en binns Min. Nelissenstr. 37, Breda. Tel. 07( correct. Linschoten voerde een kend beleid ten aanzien CTSV Hij verlangde van h^*es| wisselend een meer, dan minder zelfstandige koe veroorzaakte spanningen CTSV en ministerie, Linschoten heeft de J conflicten binnen net lang op z'n beloop gelat®,! bestuur bleef voor hem I aanspreekpunt, ook toen nisterie signalen vooral het bestuur schuimt! aan de verziekte sfeer. Pas toen bemiddelaar prot met een vermetigena kwam over de drie besturi ^J ging Linschoten over to 1; Het CTSV-bestuur moei rend toezicht' houden, .J dat inhield, was niet o De wet was onduidelijk. zo heten onze suksesvolle rubriekss De Kleintjes worden vanaf 6 mei jl DE STEM als BRABANTS NIEUV geplaatst. U bereikt met uw adve De Kleintjes dagelijks 385.900 Ie De Stem en Brabants Nieuw; GROTE ZAKEN DOE JE MET KL Aluminium, de beste 2 t/m 16 meter leverbaar Gratis: calculator Gratis: bezorgen (regio) Gratis: 5 jaar garantie Bel 0165-561424 Verhuur: rolsteigers Door de jaren heen Betrouwbaar in perzen, ou: Oude Markt 3 Roosendaal Tel. 0165-533809. Zeei gesortee tel. 0' gesti v.a. Wij kome stalen I Ook v. b< Tel. C Uitlj OTON Smoorstr Tel. Jumbo vestigingen vindt u in: Bergen, Berghem, Bladel, Den Bosch, Den Dungen, Deurne, Dongen, Eindhoven, Gemert, Grave, Heeswijk Dinther, Kerkrade, Lieshout, Lith, l.uyksgestel, Mariahout, Meerssen, Middelburg, Moergestel, Nistelrode, Nuenen, Nuth, Oirsbeek, Oisterwijk, Ooltgensplaat, Scharendijke, Schijndel, Sevenum, Sint Michielsgestel, Someren, Steenbergen, Terneuzen, Tilburg (2x), Uden, Volkel, Willemstad

de Stem | 1996 | | pagina 4