Oude Italiaanse Vlamingen klinken weer Air conditioned' zomerprogramma van Chassé Cinema in Breda Nederlanders kopen steeds meer boeken Bijna helft van poppodia overtreedt milieuregels DE STEM ZOMER-GIDS DESTEM Festival Laus Polyphoniae van 24 augustus tot 2 september in Antwerpen 'Around Atlanta' is mooi, lief en aardig DINSDAG 25 JUNI 1996 Door Marjan Mes Chassé Cinema Breda presen teert vanaf 27 juni een spe ciaal zomerprogramma, Cine ma Boulevard, de nieuwe be naming die werd gekozen na de fusie tussen de voormalige Filmzomer en Les Vacances du Cinéma. Een 'aircondi tioned filmprogramma' dat tot eind augustus iedere avond vier verschillende voorstellingen te bieden heeft. Ook de andere Westbrabantse filmhuizen doen, zij het op be scheidener wijze, mee. De zomerformule van Chassé Ci nema sloeg vorig jaar meteen aan, na de ingebruikname op 13 juli. Ook toen de mussen van het dak vielen, kwamen de filmlief hebbers naar de twee luchtge- koelde zaaltjes om te genieten van mooie, artistieke films. Bijna een jaar later blijkt de be langstelling voor dit filmtheater in het Chassé Theater nog steeds stijgende. Inmiddels is het be zoekcijfer de 30.000 gepasseerd. „We verwachten 35.000 bezoe kers dit jaar tegen ruim 14.000 in het laatste jaar van Filmhuis Concordia", constateert pro grammeur Hetty Bosman tevre den. „We hebben hier weliswaar een zaal extra en een veel groter pro gramma dan in het oude filmhuis, maar hadden toch niet verwacht dat er zoveel nieuwe bezoekers zouden komen. Eerder hadden we verwacht dat het bestaande bezoek zich over de twee zaaltjes zou spreiden. Maar inmiddels is toch echt bewezen dat een groter aanbod ook meer publiek creëert." Er bestaat volgens Bosman tij dens de filmzomerprogramma's altijd veel belangstelling voor al wat oudere films, die weliswaar al geruime tijd gedraaid hebben, zoals 11 Postino en Underground, maar die veel mensen toch nog gemist hebben. Juist dit soort oudere kwaliteitsfilms maakt ook deel uit van Cinema Boulevard, naast enkele films die nog niet in Breda te zien waren, zoals Kids, het ontluisterende debuut van Larry Clark over piepjonge tie ners, die zich uitsluitend bezig houden met seks, blowen en zui pen. (11-13 juli) Een première voor Breda is ook de mooie Cambodjaanse film The Rice People van Rithy Panh (23 en 24 juli) en Sleep with me van Rory Kelly. Maar het leeuwen deel bestaat uit reprises van film huis- en bioscoopsuccessen, waaronder Bandit Queen, The in credible true adventures of two girls in love, The Piano, Le But- tane, Carrington en de prachtige stierevechtersdocumentaire Ro mance de Valentia van Sonia Herman Dolz. Ook wordt de complete Dekalog van de dit jaar overleden Poolse cineast Krzysztof Kieslowski vertoond; tien glasheldere, more le vertellingen waarin de beteke nis van de Tien Geboden voor on ze tijd werd onderzocht. Gewone, herkenbare mensen zien zich ge plaatst voor onoplosbare dilem ma's. (5-7 augustus) Tijdens het filmzomerprogram ma gaat de wekelijkse maandag- avondvoorstelling in het kader van Les Films du Paradis (film klassiekers tgv '100 Jaar Cine ma') gewoon door, terwijl ook wekelijks een actuele film wordt uitgebracht. De aanvangstijden in Chassé Ci nema zijn in de zomerperiode ge wijzigd: 19.30 en 21.45 uur (film- zomer), 20.00 uur (filmklassie kers op maandag) en 22.15 uur (nieuwe film). Een brochure met het complete zomerprogramma is bij het Chassé Theater te verkrij gen en wordt ook over de stad verspreid. 'Kids', de ontluisterende film van Larry Clark over piepjonge tie ners die uitsluitend uit zijn op seks, blowen en drank, is te zien tij dens het filmzomerprogramma in Chassé Cinema Breda, Cinema Boulevard. foto archief de stem Door Jeanette Vergouwen De Vlamingen hebben reeds het muziekleven in Italië ge domineerd in de 15e eeuw en dit jaar wijdt het Festival van Vlaanderen Antwerpen de derde editie van Laus Polyp honiae aan I Fiamminghi in Italia. Aanleiding tot dit the ma is het overlijden van Gia- ches de Wert in 1596. Centraal in het Noord-Italiaanse mu ziekleven staan met hem nog twee Vlaamse componisten; Adriaan Willaert en Cipriano de Rore. De bekendste is Willaert die van 1527 tot aan zijn dood in 1562 ka pelmeester van San Marco in Ve netië was. De Rore volgde hem op en was ook actief in Parma. Hier had hij veel contact met De Wert die in 1565 leider werd van de ka pel van Santa Barbara in Mantua. Met zijn moderne schrijfwijze baande De Wert het pad voor Claudio Monteverdi. Het Festival Laus Polyphoniae zet de schijn werper volop op deze drie en aan tijdgenoten van hen, zoals De- sprez, Agrigola, "Isaac, Obrecht, Arcadelt, De Monte en Lassus. Lieve Schaubroeck heeft een aan trekkelijk programma samenge steld, tussen 24 augustus en 2 sep tember vinden 18 concerten plaats van hoogwaardige kwali teit met als ensemble in residence The Consort of Musicke. Nu al drie jaar heeft Antwerpen bewe zen een festival met een eigen ge zicht te hebben. De Vlaamse poly fonie in de ruimste zin biedt een prachtig thema en nergens ter we reld vindt een dergelijk festival plaats. „Wij behandelen vooral de 15e en 16e eeuw en we werken nauw sa men met het Festival voor Oude Muziek in Utrecht. Daar ligt het accent meer op de barok. We wer ken wel samen, maar zorgen er voor dat er geen verdubbeling plaats vindt. Een bijkomend voor deel is dat Laus Polyphoniae plaatsvindt in een periode vóór het eigenlijke seizoen, daardoor zijn de musici nog vrij. Het Festi val van Brugge is voorbij en Utrecht begint een week later. In 1994 was het Lassusjaar dé uit gelezen gelegenheid om met Laus Polyphoniae te starten. Ik heb een The Consort of Musicke: vier concerten tien jaren plan opgesteld, alle ge neraties van de Vlaamse polyfonie komen aan bod en elk jaar met een ander thema. Na Lassus en de Antwerpse Muziekdruk, nu dus de Vlamingen in Italië. Andere in teressant onderwerpen zijn de re ligieuze en profane muziek van Ockeghem en de Europese chan sonniers. We proberen vanaf 1996 ook steeds een ensemble of diri gent in residence te hebben. Dit jaar dus het in 1969 opgerichte Consort of Musicke van Anthony Rooley en zijn vrouw Emma Kirk- by. Volgend jaar Paul van Nevel en op het lijstje staan nog gambist Jordi Savall en René Jacobs." The Consort of Musicke heeft er voor gezorgd dat de renaissance muziek uit Italië, Engeland en de Nederlanden bekend werd bij het grote publiek. Het ensemble staat bekend vanwege de historische getrouwheid, de heldere uit spraak en een natuurlijk ritmisch taalgevoel. De vertolking van de Madrigaalboeken van Monteverdi bleken een succes mede door de natuurlijkheid en de vlekkeloze vertolkingen van sopraan Emma Kirkby. „Zij is bij de meeste muzieklief hebbers een begrip, maar The Consort munt nu juist uit door het perfecte samenspel, niemand gaat op de solotoer. De musici vormen één geheel." The Consort verzorgt twee avond- (24 en 26/8) en twee lunch-concerten (26 en 27/8). De avondconcerten vinden alle plaats in de Augustinuskerk en de lunchconcerten in het centrum Elzenveld in Antwerpen. Het is een intensief festival: 18 uitvoeringen in 9 dagen en daar naast nog ronde tafel gesprekken, Free Podium Workshops, een symposium over de luit (28/8) en een Oude-Muziekmarkt (28 tot 31/8). Op het affiche van de avondconcerten staan Capella Currende en Consort o.l.v. Erik van Nevel, The Gabrieli Consort Players van Paul McCreesh, Cantus Colin van Konrad Jungha- nel, het Ensemble Daedalus van Roberto Festa, Weser-Renaissan- ce van Manfred Cordes, The Thea tre of Voices van Paul Hillier en het Nederlands kamerkoor o.l.v. Paul van Nevel. Bij de middag concerten waar het accent nog meer op de intimiteit ligt kunnen de liefhebbers genieten van het dulciaankwartet L'Anatra matta, het blokfluitkwartet Vier op een rij, de sopraan Jill Feldman, lui- BEURZEN BRUGGE Braderie - straatverkoop en randani- matie - Zuidzandstraat, Simon Stevin- plein, mariastraat, kemelstraat, Steen straat, Wollestraat, Markt, Breidelstraat, Dijver en Ter Steeghere - vanaf 10.00 uur (29 en 30 juni, 1 juli) DONDERDAG 27/6 LEIDEN Automarkt - Groenoordhallen - 9.30- 17.00 uur ZATERDAG 29/6 ANTWERPEN Maritieme Ruilbeurs - modelbouw, schepen, foto's, postkaarten, spempels e.a. - Noorderterras, Jordaenskaai - 10.00 uur ZONDAG 3016 ANTWERPEN Militariabeurs - infobeurs huisdieren en rommelmarkt - Hangar 15 van Mini- Antwerpen - Cockerillkaai Rommelmarkt - allerlei - Dageraad plaats- 11.00 uur Rommelbeurs - allerlei - Sint Jansplein -vanaf 10.30 uur BLANKENBERGE Rommel- en brocantemarkt - en bier en smulmarkt - Grote Markt - 08.00 uur THEATER AMSTERDAM Tales from a Traveller - door Les En- fants Terribles - stadsschouwburg (t/m 30 juni) West Side Story - Carré (5 t/m 29 sept) VOC-schip met bemanning - rolspel met 65 spelers - steiger naast het Neder lands Scheepvaartmuseum (t/m 27 okt) ANTWERPEN Cats (musical) - Stadsschouwburg - 20.00 uur (tot 31 juni) Beweegingspromenade - op en rond het Sint Jansplein - vier voorstellingen op verschillende locaties - dans, mime - start bij De Beweeging, Gasstraat 90 - 19.30, 20.15 en 21.00 uur (29 juni, 1 t/m 6 juli) en 14.00, 14.45 en 15.30 uur (30 juni en 7 juli) BRUGGE Midzomernachtsweekend - work shops, pop, muziek en theater - basis school Klimop Sint Andries - (za tot zo 11.00-19.00 uur non-stop) MUIDERBERG Floris V (musical) - theatergroep Stuk voor Stuk (t/m 27 juni) ROTTERDAM Openluchttheater Rotterdam - Ro zentuin achter Bomans Van Beuningen (op zo 7 juli t/m 25 aug) SCHEVENINGEN Phantom of the Opera - Circustheater (t/m 3 aug) KLASSIEK ANTWERPEN La Fanciulla del West (opera) - solis ten, Symfonisch Orkest en mannenkoor van de Vlaamse Opera - Vlaamse Opera - 20.00 uur (30 juni, 2, 5, 7, 9 en 12 juli) en 15.00 uur (7 juli) La Clemenza di Tito (opera) - Filhar monisch Orkest van Vlaanderen - Bour- laschouwburg -19.30 uur DONDERDAG 27/6 VOORVERKOOP Cats - t/m 31/7 - Stadsschouwburg - Antwerpen The Phantom of the Opera - t/m 3/8 - Circustheater - Den Haag Dogtroep - Dynamo Mundi -1/8 t/m 1/9 - Carré - Amsterdam Formule 1 Grand Prix - 23 t/m 25/8 - Spa-Francorchamps West Side Story - 5 t/m 29/9 - Carré - Amsterdam BZN - 12/7 - Feestterrein Havenfees ten - Ooi-Herten Mariah Carey Daydream Tour '96 Ahoy' Rotterdam AC/DC - 28/6 - Flanders Expo - België Elvis Costello - 29/6 - Carré - Amster dam Bon Jovi - 29/6 - Müngersdorfersta- dion - Keulen/ 7/7 - Milton Keynes - Engeland 20 jaar Torhout 8t Werchter - 5 en 6/7 - Torhout/ 6 en 7/7 - Werchter Piaspop - 6 en 7/7 - Rijkerswoerdse PLassen - Arnhem Zuid/Eist Tumba Calypso - 13/7 - Holland America Hal - Rotterdam Koninginneverkiezing - 14/7 - Hol land America Hal - Rotterdam Tina Turner - 21/7 - Wembley Sta dium - Londen/ 27/7 - Müngerdorfer- stadion - Keulen Formule I Grand Prix Belgie - 23 t/m 25/8 - Spa-Francorchamps West Side Story - 5 t/m 29/9 - Carré - Amsterdam Snoop Doggy Dog -13/9 - Rijnhal - Arnhem Schlagerfestival 1996 - 13 en 14/9 - Rodahal - Kerkrade Sugar Lee Hooper - 22/9 - Chalet Fontaine - Kaatsheuvel Miss Saigon - 24/11 - Circustheater - Den Haag René Froger, 16/10 - Rijnhal - Arn hem Herman van Veen-18/10 t/m 30/11 - Carré - Amsterdam GENT Concert - orkest en vrouwenkoor Vlaamse opera - Vlaamse opera - 20.00 uur VRIJDAG 28/6 ANTWERPEN Cansonanza - vocaal kwartet - Groote Witte Arend -12.00 uur Concert - orkest en vrouwenkoor Vlaamse opera - Blauwe zaal de Singel - 20.00 uur BRUGGE Harmonieconcert - Brugse Dorpsmuzi kanten - Sint-Amandsplein - 20.00 uur ZATERDAG 29/6 ANTWERPEN Cantatenfestival - 4 generaties Tho mascantor - koor, solisten en orkest - Pauluskerk-16.00 uur BRUGGE Orgelconcert - Ignace Michiels - Sint Salvatorskathedraal -15.00 uur (gratis) Harmonieconcert - Brugse Scouts Sint leo - Simon Stevinplein -16.00 uur Kathedraalconcert - koren Cantores, Vagantes Morborum - Vlaamse en Fran se muziek - Sint salvatorkerk - 20.30 uur ZONDAG 30/6 GENT Pleinconcert - Trio Veerle Wollaert - Museum voor Sierkunst -11.00 uur POP EN JAZZ AGDC - Flanders Expo ROTTERDAM John Mayall - Nigt Town ZATERDAG 29/6 AMSTERDAM Elvis Costello - Carré ZONDAG 30/6 BRUGGE Salsato (swingjazz) - salsato - zigeuner- muziek en jazzcovers - De Hobbit -18.00 uur (gratis) DEN HAAG Parkpop-Zuiderpark WOENSDAG 3/6 BRUGGE Jazz - met Kurt Vanherck (sax) en Fre- derik Desmyter (piano) - Café de Ver steende Nacht, Langestraat - 21.00 uur (gratis) VRIJDAG 28/6 BRUGGE Jazz - Jazz club the Duke - Hotel Na- varra St. Jakobsstraat - 20.00 uur (gra tis) GENT SPORT Door Peter Vierenhalm Slimme jongens, die van Let's make things better. Met de Olympische Spelen voor de deur smijten ze een cd-rom over idyllisch Atlanta op de markt. Afnemers genoeg moe ten ze gedacht hebben. Tussen de twee miljoen bezoekers, 15.000 journalisten en 75.000 olympische sporters, bobo's en ander gespuis zitten vast ster velingen die alvast een kijkje willen nemen. Met de cd-rom Around Atlanta komen ze niet bedrogen uit. Het idee is perfect: je vliegt in een helikopter boven de metro pool en kiest de mooiste plekjes uit. Want mooi, lief en aardig is de cd-rom zeker. Welke plek je ook bezoekt, je ziet geen enkele stinkende zwerver die zich van de wereld heeft gezopen, of verwaarloosd gebouw dat op instorten staat. Al de arme sloebers, Atlanta telt er nog wat, zijn op een hoop geveegd en elders gedeponeerd. Arme negers kom je dus niet tegen. Wat je wel ziet is al het fraais dat de olympische stad te bie den heeft. En dat is nogal wat. Edwin Moses, de olympische gouddelver op de vierhonderd meter horden, fungeert als je gastheer. Als je niet in je heli zit vertelt hij hoe lekker het eten is in Frateli de Napoli, het meest populaire Italiaanse res taurant in Atlanta. En nog meer dan dat soort wetens waardigheden. Volgevreten! Stap dan snel in je heli en ga direct op de vele doelen af. Zo kun je al roterend een bezoekje brengen aan het stadion van de honkballende Atlanta Braves. Of het giganti sche Georgia Dome, thuisha ven van de footballende Fal cons. Voor de arme zielen die geen kaartje (al liggen er elf miljoen klaar) voor een van de olympische sportwedstrijde hebben, is er een alternatie Het sportcafé Jocks and Jillj Hier kun je op vele tientalle' tv's, onder het genot van ee flesje Bud, de renpaarden Elle van Langen en hopelijk Mare: Laros in de smiezen houden. Ook voor de sporthaters bied Around Atlanta uitkomst. Wa dacht je van een bezoekje aa de Cheetah Nightclub, ee smoezelig verlichte temp; waar je naar blote danseresse kunt kijken. Of, als je meer va winkelen houdt, van Under ground Atlanta. De onder grondse biedt plaats aan mee dan 130 winkels. Shop till yo drop, zou ik zeggen. Op de cd-rom ontbreken he CNN- en het Coca Cola-hoofd kwartier niet. Maar het leukst is toch Buckhead Nights. In de ze buurt speelt het nachtlevei zich af. Exclusieve restaurants luidruchtige disco's en gezelli ge cafés. Een goede plek is Ot to's, een toffe tent waar je sne nieuwe vrienden maakt. En dat onderstreept je Neder landstalige gids nadrukkelijk 'je hoeft niet alleen naar huis' Ik begrijp nu waarom zovee collega's naar Atlanta willen. Minimum-systeemeisen 486DX2 66Mhz, 8MB RAM 640x480 resolutie met256kleu ren, cd-romspeler met dubbele snelheid, 16 bit-soundblaster card. Importeur: Philips. Advies prijs: 75 gulden. Amsterdam (anp) - Bijna de helft van de poppodia voldoet nt aan de normen voor het milieu. Sinds 1992 stelt de Wet Milie- beheer hogere eisen aan de geluids- en trillingshinder, mar slechts 53 procent van de instellingen houdt zich eraan. Van e instellingen die de wet overtreden, wil een ruime meerderhd verbouwen. De kosten daarvan bedragen 100 miljoen gulda. Van de overheid wordt een financiële injectie gevraagd. foto fw antwerpen tist Rolf Lisleveld en recitante Roberta Lena. La Furia werd in 1995 als beste ensemble van het free podium uit geroepen en verzorgt dit jaar de artiestenmis in de Carolus Borro- meuskerk. Dit jaar schreven voor het Free Podium het vocaal Kwartet Cantaloupe en het en semble Geluydt uit Vlaanderen in en het kamerkoor Varietas uit Breda en Musica Vocalis uit Nij megen. Belangstellenden kunnen de bro chure met alle gegevens betref fende data en aanvangsuren, aan vragen: telefoon Festival Antwer pen 00-32.3.2208326. Dat zijn de belangrijkste conclu sies van het rapport Van uitschot naar boegbeeld. In het onder zoek, uitgevoerd in opdracht van de Vereniging Nederlandse Pop podia (VNP), brengt Bureau Martine van der Blij (bMb) voor het eerst de poppodia in kaart. De Stichting Popmuziek Neder land (SPN) ondersteunde het initiatief, waaraan het ministe rie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschappen financieel bij droeg. Tot de podia die de Wet Milieu beheer overtreden behoren on der meer Paradiso (Amsterdam), de Melkweg (Amsterdam), Pa tronaat (Haarlem) en Noorder- ligt (Tilburg). P. Ballings, direc teur van Paradiso en bestuurslid van de VNP, verwacht dat de re gels volgend jaar worden aange past, waardoor zijn muziektem pel alsnog aan de wet voldoet. Onbekend is hoeveel podia zih na de versoepeling aan de regis houden. Bij het onderzoek waren 55 p- dia betrokken. Nederland tlt volgens de onderzoekers ong- veer 7000 podia waarop muzik is te horen, maar dat aantalis inclusief welzijnsinstellingn, stadions waar megabands opti- den en muziekcafés. De orgai- saties die aan het onderzok meedoen, geven een represent- tief beeld van de gespecialisec- de poppodia. De podia die niet aan de milie- eisen voldoen hebben drie mog- lijkheden: verbouwen, verhuizn of zachter spelen. De meeste w- len verbouwen (68 procent). Oi- dat de organisaties zelf gen geld hebben voor grootscheeps verbouwingen en renovaties, zit bMb hier een taak voor de ovf- heid. DONDERDAG 27/6 KNOKKE Begeleide Wandeling - het Zwin - in gang natuurreservaat -10.00 uur BRUGGE Kastelentocht - fietstocht - start kerk van Sint-Andries -14.00 uur DIVERSEN AMSTERDAM Rondleidingen - stadsschouwburg (wo en vr; t/m 31 aug) Koninklijk Paleis - audiovisuele rond leidingen onder de titel Schat van Beitel en Penseel, Het Amsterdamse stadhuis uit de Gouden Eeuw (t/m 8 sept) ANTWERPEN Strips in Darwins hofvijver - striprou te - Zoo, Astridplein - tijdens opening dierentuin (tot 3 nov) Internationaal Cartoonfestival - 800 cartoons - Humorhall, Krommedijk Duinbergen - dagelijks van 10.00 tot 17.00 uur (tot 15 sept) Mekanik Strip - retrospectieve rond een eeuw strips - St.-Jacobsmarkt 73 tot 31 juli) BRUGGE Bryggia my Love - historische evocatie van de bloeitijd van Brugge op 9 scher men en met koptelefoons in 8 talen - Bruges Celebrations Vlamingstraat 86 - op het uur van 10.00-17.00 uur (tot 31 okt) KNOKKE Internationaal Cartoonfestival - 800 cartoons - Humorhall Krommedijk Duin bergen - dagelijks 10.00-17.00 uur (tot 15 sept) LELYSTAD Zomerfestival - diverse evenementen op verschillende plaatsen in de stad (tot eind sept) ZATERDAG 29/6 TERWOLDE Truck- en Tractorpulling - wedstrijd terrein Twelloseweg Amsterdam (anp) - De Nederlander koopt steeds meer boeke. Vorig jaar gingen 34,4 miljoen exemplaren over de toonban, tegenover 29,8 miljoen het jaar ervoor. Literatuur was het b- langrijkste genre. Thrillerauteur John Grisham was de bet verkochte schrijver van 1995. In 1994 was hij ook nummer ee. De omzet bedroeg vorig jaar 805 miljoen gulden. Vergeleken met 1994 betekent dat een stijging van 15 procent. De werkelijke toena me bedraagt echter circa 4 pro cent. De forse verhoging is het ge volg van betere meetmethodes. Dat blijkt uit cijfers van de Stich ting Speurwerk Boeken Omnibus (SBO), gepubliceerd in het jaar verslag van de Koninklijke Veree- niging ter bevordering van de be langen des Boekhandels (KVB). Het NIPO interviewt wekelijks zeshonderd gezinnen en alleen- wonenden om een beeld te krijgen van het boekenkoopgedrag. Voor de gegevens van vorig jaar maak ten de enquêteurs voor het eerst gebruik van een draagbare pc. Ook verbeterde het onderzoeks bureau de vraagstelling en zorgde het voor geautomatiseerde gege vensverwerking. Door die verbe teringen kan de SBO de cijfers niet vergelijken met die van voor gaande jaren. „Op den duur is de ze aansluiting weer wel te ma ken", aldus het jaarverslag. Boekenliefhebbers betaalden vo rig jaar gemiddeld 23,40 gulden voor een boek. Dat is iets minder dan in 1994, toen kopers er ge middeld 24,55 voor overhadden. De cijfers komen - ondanks de vertekening - overeen met het beeld dat consumenten meer goedkope boeken aanschaffen. Die trend zet zich naar verwach ting door, zegt een woordvoerder van de KVB. De omzet zal volgens hem licht stijgen doordat ma exemplaren worden gekocht. John Grisham leidde de mart met titels als De rainmaker, t jury, Het vonnis en De cliëi Daarna volgen Adriaan van B (Indische duinen) en Annie M. Schmidt Jip en Janneke, Pu van de Petteflet en Beertje Pipp loentjeen Isabel Allende (Paf en Eva Luna). Het verschil tussa de vier auteurs is zeer gering. Het succesvolle kwartet heeft vc- gens het jaarverslag een intere sante samenstelling: twee ma nen en twee vrouwen, twee N- derlandse en twee vertaalde a> teurs en drie verschillende gend (spanning, literatuur en kinde fictie). Op de top 15 over 1995 staan var af de vijfde plaats Stephen Kan. Connie Palmen, Youp van t He, Tessa de Loo, Willy Vanderstee, Walt Disney, James Redt» A.C. Baantjer, Umberto Eco, io Clancy en Robert Ludlum. De kopers sloegen hun slag voor bij de boekhandel (65,5 procen- Dat is inclusief de erkendeikete en warenhuizen. Boekenclubs boekenpostorderbedrijven war goed voor een aandeel van 2d P cent. i De ramsj (De Slegte, wite b°« handels, tweedehandsboekv kels) scoorden 11,3 procent, JJ het lage gemiddelde aa"ko°5' drag van 10,20 maakt he maar 4,9 procent uit van de g omzet. NEDERLAND 1 16.00 Journaal 16 Q5 Murder, She Wrote, misdaadse: 16 52 Kookgek, culinair entertainmen ,7 06 Passie voor tuinen, magazine 1718 Dedroomshow 17 47 Alle dieren tellen mee ,815 Ein Heim für Tiere, serie 1901 Oude kloostergebruiken, dor mentaire 19 28 Blik op de weg, verkeersmaga ne met de verborgen camera 2000 Journaal 20 30 Ja natuurlijk. Dierentuinen in E ropa: Roofvogels 2124 Televizier, actualiteiten 2159 ongelooflijke verhalen 22.52 Montparnasse revisited, doc: mentaire-serie over de kunst naars die zich tussen 1910 en 19 verzamelden in de Parijse w Montparnasse (tot 23.44) NEDERLAND 2 09.00 Kijk uit! Afl. 1 t/m 6 (tot 11.00) 13 59 Het vragenuurtje in de Tweed Kamer 16.10 The Waltons, serie 17.02 Danger Bay, jeugdserie 17.29 2 Vandaag, actualiteiten m 17.30 en 18.00 Journaal, 18. Sportjournaal en 18.51 Hoofdpui ten uit het nieuws 19.00 Onwijs, jongerenprogramma. A 1: De straat 19.29 Ik weet het beter, spelletje 19.58 Nachtelijke zwervers, natuurd cumentaire over het leven van vo sen, dassen en uilen 20.47 Nederland zingt: Het Nationa Zangerscongres '96 van het Lege des Heils 21.18 De verandering, gesprekken 21.48 Wings of the World, document: re over de geschiedenis van luchtvaart: Douglas en McDonnel 22.38 (PP): AOV 22.45 EK-Joumaal 23.30 Journaal 23.35 Middernacht klassiek: Werk: van Von Suppé, Strauss en Smet na, uitgevoerd door de Berlin: Philharmoniker o.l.v. Mariss Jai sons 00.05 World League Volleybal-toe nooi Rotterdam (tot 01.05) NEDERLAND 3 07.00 Journaal 07.05 Klokhuis 07.22 Verhalenverteller 07.29 Ontbijt-tv met elk half uur Jou naai 09.00 Journaal 09.05 (PP): AOV 09.08 Kook-tv 09.30 Vrouw-zijn 09.55 Gospelclip 10.00 Family Album II 10.30 Hier en nu 10.55 Charlie Chaplin 11.13 Allemaal familie 12.00 Journaal 12.07 Voorbij de droom 12.32 Eindeloze ontdekkingen 13.00 Journaal 13.07 Taxi 13.59 Het zonnetje in huis 14.26 Rondom tien 15.07 De dierenspoedkliniek 15.31 Yoy: Herbie, zanger in Ondrofeni 16.00 Journaal BELGIË FRANS 1 16.30 Blamatoscope, kinderprogramm 17.30 The Fall Guy, serie 18.30 Régior soir 18.45 Le quotidien des sports 18.5 Maguy, serie 19.30 Nieuws 20.10 Tenu de soirée du rigueur, misdaadfilm 21.45 siècle des hommes: Le drapeau roug (1917-1942) 22.45' Les notes s'envolen muziek 23.25 Nieuws BELGIË FRANS 2 18.00 Le Blamatoscope, kinderprogramm 19.00 Champion's 96. Autosportmagazin 19.30 Nieuws 20.00 Les géants du stad: portret sporter 20.05 Les Olympiques, dc cumentaire over Olympische Spelen. Afl. 20.35 The Olympic Century, 3-delige doc: mentaire. Deel 2 21.30 Les Olympique documentaire 22.05 Nieuws (tot 22.30) DUITSLAND 1 05.30 Morgenmagazin 09.00 Tagesscha 09.03 Dallas, soap 09.45 JOYrobic-M Freude bewegen 10.00 Tagesschau 10.0 auslandsjournal 10.45 Info Gesundhei magazine 11.00 Tagesschau 11.04 Be ween Friends, Amerikaanse speelfilm u '983 1 2.40 Umschau 12.55 Pressescha 13.00 Tagesschau 13.05 Mittagsmagazi J3.45 Wirtschafts-Telegramm 14,00 T; gesschau 14.03 Rehmsen, talkshow 15.0 tagesschau 15.03 Juliane Andrea, tails; show 15.55 Jürgen Fliege antwortet 16.0 tagesschau 16.03 Fliege, talkshow 17.0 tagesschau 17.10 Brisant, magazine 17.5 Verbotene Liebe, serie 18.25 (S) Marier nuf, serie 18.54 (S) Auf Achse, serie 20.0 tagesschau 20.15 Auf eigene Gefahr, mi daadserie 21.05 Sketchup, sketches 21.3 Globus, magazine 22.05 Sketch-Parad 22.30 Tagesthemen 23.00 Boulevard Bi: talkshow 24.00 Ellen, comedy 00.2 Nachtmagazin 00.45 (ZW) The Citade speelfilm DUITSLAND 2 °5.30 Zie Duitsland 1 13.45 Dalli Dall spelletje 14.15 Die Brüder löwenherï jeugdserie 14.38 Theos Geburtstagseck 14.40 PUR, jongerenmagazine 15.05 log: jeugdjournaal 15.15 Pinocchio, tekenfili ".40 Gesundheits-Tip 15.45 heute 15.5 e Flying Doctors, serie 16.35 Jede Mer 9|: ^ben, serie 17.00 Abendmagazi '45 Moment Mal, overzicht nieuwe ZD Programma's 17.55 Forsthaus Falkenai sene 19.00 Heute 19.25 EM-Studio. El magazine 20.15 Was'n Spass, hoogtepur en uit spelletje Wetten, dass? 21.00 Fror H|. Politiek magazine 21.45 heute-journ:

de Stem | 1996 | | pagina 18