louteren pas wil eind aan illegaal bouwen Bloemenweelde op het veerplein tra rolluiken [jekenhuis Zeeuws-Ylaanderen moet pot reserves aanspreken 0115413641 Eis twee jaar tegen leden inbrekersbende POLITIE RAPPORT fDEUREN Jemeente geeft voorrang aan opsporen van clandestiene bouwwerken KvK en Platform Logistiek lobbyen voor aanleg WOV Vrouw krijgt lagere straf door misgaan bloedproef n0 STEM ZEELAND C3 r\- sg(!Ih/?WIIt .1ST IN: I 768, per madi/ pei maand Marktkoopman Johnny Jansen overleden Goesenaar krijgt jaar celstraf voor heling Man pakt dronken bestuurder zijn autosleutels af Aanrijdingen Bromfiets weg Vernieling Botsing Infobijeenkomst op Zonneschool in Terneuzen Boete voor dronken binnenschipper SOFTWARE OP MAAT 1996 X. 88 ZATERDAG 22 JUNI 1996 Ö524399cs r Bergse Plaat is een plek om iet hele ■Bergse Plaat, in een unieke en verfrissend! relatie villa een karakteristieke eigen land luze uit maar liefst tien verschilende erschillende manieren aan voo of ach- :nsen worden aangepast, rijstaand. ).n. voor geschakelde villa's tot /ilia's. Binnenkort komen er nc bij. rantie. O vanOpstal VanOpstal makelaardij bv Westersingel 4 4611 HV Bergen op Zoon Telefoon: 0164 - 24 23 10 TEL. 0115-694263 FAX 0115-618.79 pOtf&^lQ.OOlK v.o.th L onze verslaggever meuzen - Het ziekenhuis rtUWs-Vlaanderen moet de rjjte jaren steeds de finan- tle reserves aanspreken om le begroting sluitend te ma- pe directie van het zie- ijuis spreekt daar in het Lierslag over 1995 haar Cover uit. jbegroting voor 1996 laat in eerste instantie een begroot te kort van 1,2 miljoen gulden zien. Dat moet in eerste instantie wor den opgevangen door de reserves van andere jaren. „Tot nu toe is het in de praktijk altijd meegevallen en zijn de re serves niet daadwerkelijk verder uitgeput," aldus algemeen direc teur P. Rademacher van het zie kenhuis. „Integendeel, er is spra ke van een lichte groei. Maar het baart ons toch wel zorgen, hoe wel het tekort ook dit jaar al voor minstens de helft is wegge poetst." Uit de toelichting op de resulta tenrekening over het boekjaar 1995 blijkt bijvoorbeeld een grote stijging van de patiëntgebonden kosten met 9.26.000 gulden. Het zijn kosten door toename van het geneesmiddeienverbruik, bloed en bloedproducten en chirurgi sche kunstmiddelen. Verder is hier de post instrumentarium ge stegen met 204.000 gulden. „Er zullen oplossingen gevonden moeten worden voor het pro bleem dat ontstaat als het zieken huis met minder geld niet alleen hetzelfde werk moet doen, maar ook moet blijven investeren in de voortschrijdende ontwikkelingen op medisch-technologisch ge bied," aldus de ziekenhuisdirec tie in het verslag. Zij spreekt in dat verband van een oplopende spanning tussen de taakstelling van het ziekenhuis en de beschik bare middelen. Niet alleen door de stijgende kos ten en het toenemende aantal verrichtingen, maar ook in pro fessionele zin. „Kortere werktij den, verdergaande specialisatie, kwaliteitseisen: allemaal zaken die een permanente druk op de organisatie leggen om activitei ten te concentreren en te centra liseren." Het ziekenhuis volgt verder met bezorgdheid de landelijke ont wikkelingen op de markt van zorgverzekeraars. Er lijkt zich, aldus de directie, een algemene verschuiving voor te doen van zorg- naar schadeverzekeraar en dat kan voor het ziekenhuis ge volgen hebben. L onze verslaggever lis van Gent - Het college van burgemeester en wethou- trsvan Sas van Gent gaat optreden tegen illegale bouw- |erken. Het dagelijks gemeentebestuur heeft besloten Lorrang te geven aan de opsporing van dergelijke bouw- §s. |,1 js de bedoeling van de ge- Lnte de scheefgroei, die de af tapen jaren is ontstaan, recht te fikken. Per dorp en per wijk wil ((gemeente nu nagaan wat er in |e tijd allemaal illegaal is ge- loiiwd. jssenaren met een clandestien Lvwerk krijgen mettertijd hé- lét en worden in eerste instan- Tiin de gelegenheid gesteld een Mining aan te vragen. Tevens fat de gemeente strenger con- bleren op bouwwerken die in Uouw zijn. Dit om te voorko- dat er in de toekomst her en meer illegale bouwsels lorse celstraffen oor plegen groot lantal inbraken Ian onze correspondent fliddelburg - De 28-jarige Dom- rger L. van R. tegen wie negen banden cel, een voorwaardelij- leboete van 6.000 gulden en drie panden extra als ten uitvoer- van een eerder vonnis, list, kreeg dezelfde gevan- Jtnisstraf plus het betalen van gulden schadevergoeding egd- werd schuldig bevonden aan Éir woninginbraken in zijn oonplaats waar hij niet alleen fespullen wegnam, maar de be- foners ook een torenhoge tele- pnrekening bezorgde door irenlang met zijn vriendin in Brazilië te bellen. De rekeningen fepen daarbij op tot ruim 4.800 alden. 'e inbraken vonden plaats van [ovember 1995 tot eind januari I dit jaar. Van R. is al diverse ten eerder wegens diefstallen [eroordeeld en moet, naast de op- straf, nog zestien maan- linaan oude vonnissen uitzitten, (tor zeker 23 woninginbraken in Tiissmgen en Middelburg veroor- hlde de rechtbank de 40-jarige fesinger H. D. conform de eis |ji een gevangenisstraf van drie Je Vlissinger pleegde de inbra- tussen juni 1995 en eind fe- Jiari van dit jaar. D. is al jaren frslaafd aan heroïne en diverse ïtekpogingen mislukten jam- lerlijk. "an onze verslaggever kneuzen - In zijn woon- "'"ats Terneuzen is don- 4ag marktkoopman I johnny Jansen overleden. Jansen is 66 jaar gewor- loen. Jansen was op de Zeeuws-Vlaamse markten jarenlang een bekende Iverschijning. Alles bij el- "aar was hij bijna dertig 1 Jaar voorzitter van de Ver- jeniging Ambulante Han- ®1, afdeling Zeeuws- •laanderen. Jansen was I 'evens ere-voorzitter van Wjartvereniging K.O.T. I terneuzen. Van die vere- I raging was hij 35 jaar [Voorzitter. bijzitten? Schakel nu de ZVU in voor een airconditioning die bij uw bedrijf past. Deskundigheid m advies, installatie en onderhoud. el Voor een koele offerte: I ^seuwse Verwarmings Unie B.V. verschijnen. Het is de gemeente gebleken dat er nog steeds veel onduidelijk heid is onder de bevolking of voor bepaalde bouwsels wel of geen vergunning nodig is. Veel Sassen- aren verkeren ten onrechte in de veronderstelling dat de bouw van schuurtjes, tuinhuisjes of binnen- verbouwingen zonder vergun ning mogelijk is. Helaas, aldus het gemeentebe stuur, is dat niet het geval. Er zijn maar twee uitzonderingen waar voor geen bouwvergunning nodig is: voor zeer kleine verbouwingen of kleine bouwwerken kan wor den volstaan met een melding aan de gemeente. De gemeente wijst er verder op dat het begrip 'bouwen' nogal ruim is. Het vergroten van een raamkozijn bijvoorbeeld, is bou wen en er is een vergunning voor nodig. Aan de andere kant is een tuinhuisje meestal meldings- plichtig. Dat houdt overigens niet in dat een inwoner na een simpele me dedeling zo'n gebouwtje neer mag zetten. Er moet een tekening overlegd worden en formulieren ingevuld. Een ander wijd en zijd verbreid misverstand is dat binnenver- bouwingen altijd zonder vergun ning mogelijk zijn. Zodra bij voorbeeld een dragende muur wordt weggebroken of een vloer vernieuwd, dan is daarvoor een bouwvergunning nodig. Van onze correspondent Middelburg - De 41-jarige Goe senaar P. R. is donderdag door de rechtbank in Middelburg veroor deeld tot een gevangenisstraf van een jaar waarvan drie maanden voorwaardelijk. R. werd veroor deeld wegens de heling van de meest uiteenlopende goederen. Twee weken geleden werd tegen hem 180 uur dienstverlening (als vervanging van drie maanden cel) en drie maanden voorwaar delijke gevangenisstraf was geëist, De spullen werden op 14 augus tus van het vorige jaar bij een huiszoeking op zijn terrein aan getroffen. Zo ontdekte de politie onder meer een gestolen BMW, een ge stripte Mercedes die eveneens ge stolen bleek te zijn en enorme hoeveelheid sieraden. Van onze verslaggever Middelburg - Een 59-jarige man uit Domburg heeft don derdagmiddag kunnen voor komen dat een dronken auto mobilist brokken maakte op de Poelendaeleweg in Middel burg. De beschonken bestuurder (een 54-jarige man uit Middelburg) had volgens getuigen al enkele malen bijna een aanrijding ver oorzaakt. Op de kruising Nieuwe Vlissingseweg/Poelendaelesingel schampte hij een auto en kwam vervolgens op de Poelendaeleweg terecht. Dat wil zeggen: op de rij baan voor het tegemoetkomende verkeer. Een vrachtwagenchauf feur maakte de man met behulp van claxon- en lichtsignalen snel duidelijk dat hij daar niet hoorde te staan. De dronken Middelbur ger reed weer achteruit. Op dat moment greep de man uit Dom burg in. Hij liep naar de auto van de Mid delburger en haalde de sleutels uit het contactslot. De politie heeft de man een ademtest afgelegd. Het resultaat loog er niet om: de man had bijna zes keer de maximum toegestane hoeveelheid alcohol in zijn bloed (1310 ug/1,220 is toegestaan). Het rijbewijs van de Middelburger is in beslag genomen en er is pro ces-verbaal tegen hem opge maakt. Bonte berm op Veerplein Perkpolder. Door Peter Maas MOET U binnenkort naar de overkant en ziet u de pont juist voor uw neus wegvaren, geen nood. De extra tijd die u wordt gegund kunt u nu prima gebrui ken om de benen te strekken en rond te neuzen in de bermen op en rondom het veerplein. Er is veel te zien, we kunnen zelfs spreken van een bloemenweel de. Het begint al zodra je Kuitaart uitkomt, richting Perkpolder. De bermen vertonen een menge ling van kleuren. Het is, zoals genoemd wordt, een echte 'bon te berm'. Ga je wat nauwkeuri ger kijken, dan blijken al die kleuren evenzovele verschillen de soorten wilde planten te ver tegenwoordigen. Deze bonte berm houdt aan tot en met het veerplein in Perkpolder. Het meest opvallend op dit mo ment is de massale aanwezig heid van de ratelaar. Het zijn de bleekgele bloemen die tot zo'n vijftien centimeter hoog wor den. Naarmate ze langer in bloei staan worden ze bleker van kleur. Een donkerblauw tandje van ongeveer twee millimeter groot, aan de onderkant van de bovenlip, vertelt ons dat het hier om de grote ratelaar gaat. Ratel aars danken hun naam aan het feit dat ze gedurende hun vruchtzetting inderdaad als een ratelaar (rammelaar) kunnen worden gebruikt. Het zijn de rij pe, droge zaden in de ruime zaaddoos, die bij schudden het ratelend geluid maken. Ze zijn trouwens toch bijzonder die ratelaars. Het zijn namelijk half-parasieten. In hun bladeren hebben ze weliswaar bladgroen waarmee ze voedingsstoffen aanmaken, maar daarnaast pa rasiteren ze met hun wortels op andere planten om ook daar nog wat eetbaars op te scharelen. Meestal zijn het grassen waarop ze parasiteren, maar ook vlin derbloemigen weten ze goed te vinden. Je kunt het ook wel zien als je door zo'n veld ratelaars heen loopt. De grassen zijn er lager en ieler dan normasl. Naarmate ze meer te lijden hebben onder het parasitisme neemt hun vitaliteit af. Zozeer zelfs dat daardoor de ratelaar zelf ook weer tekort komt. Inderdaad lijkt het op en rond het veerplein zo te zijn dat de ratelaars nu, weliswaar nog steeds massaal, maar toch dui delijk minder nadrukkelijk aan wezig zijn dan enkele jaren gele den. Er zijn natuurlijk nog veel ande re plantensoorten te vinden. Het is de tijd ook voor de grassen. Wie last van hooikoorts heeft hoef je dat natuurlijk niet te vertellen. Bent u vrij van dat on gemak dan loont het de moeite eens bloeiende aren van ver schillende grassen bij elkaar te zoeken. Je kunt er bijvoorbeeld een prachtig wildboeket van maken, of je probeert uit te zoe ken welke soorten je hebt verza meld. Zachte en ook de ijle dravik staan vol in bloei. Glanshaver, rood zwenkgras, fiorin, riet en rietgras, straatgras, kamgras, rietzwenkgras, ruw beemdgras, kropaar, kweek en strandkweek zijn enkele soorten die hier vol op staan. Op zich niets bijzon ders, maar nu is de tijd om ze te leren kennen. Gelukkig zijn er ook planten soorten die gemakkelijker op naam te brengen zijn. Ouder wetse velden met margrieten bijvoorbeeld in het wit. Zoek je het meer in het geel dan vind je de scherpe boterbloem hoog bo ven het gras uitsteken, of de kleine klaver met miniscule bloempjes juist heel dichtbij de grond en de rolklaver met hele velden bij elkaar. Veldlathyrus baant zich met zijn ranken een weg naar het licht. Een opval lende kleur heeft de beemdkro- an of knautia: lila. Deze bloe men die wel tot een halve meter worden kom je in onze streek helemaal niet veel tegen. Het brengt ons bij de vraag hoe het komt dat er juist hier zo'n mooie bonte berm is kunnen ontstaan. Ten eerste de bodems- amensteelling. Die is hier zan derig en zand is van nature een schrale, voedselarme grond. Ten tweede is er het beheer van de bermen, dat er onder andere op gericht is om dat schrale, voed selarme karakter te behouden of zelfs te versterken. Afgezien van een strook vlak langs de weg, dat frequent gemaaid wordt, wordt het overige maar één maal per jaar gemaaid. Tevens wordt al het maaisel afgevoerd en met het maaisel ook voe dingsstoffen. Dit zal menig fervent tuin- of kamerplantenverzorger vreemd in de oren klinken, want een beetje 'pokon' op zijn tijd doet daar wonderen. Hier echter gaat het er om de plantensoorten met de minste concurrentiekracht te bevoordelen boven de ruigere, dominante soorten. Ga je in een grasland of berm veel bemesten dan ontstaat vanzelf een egaal hardgroen tapijt van Engels raaigras. Daar zit geen smaak of kraak aan, zelfs niet voor een koe; waarom reiken die anders steeds door het prikkeldraad naar dat ene grassprietje in de sloot? Voor de natuur is zo'n schralere, bonte berm eveneens veel waardvoller omdst er veel meer soorten kunnen groeien. Over beheer gsproken. Vlak langs de rijbaan groeien twee soorten die we normaal op het zilte schor zouden verwachten. Het gaat om stomp kweldergras en zilte schijnspurrie. Landelijk zijn het soorten die hun ver spreidingsgebied uitbreiden langs gepekelde wegen. Het zout, dat in de winter gestrooid wordt, bereikt op sommige plaatsen zo'n hoge concentratie dat er een echte zoutvegetatie kan ontstaan. Al met al heel wat te beleven op zo'n veerplein. Wat zal het saai worden straks met die tunnel. Daar zal ons geen tijd gegund worden om eens rond te strui nen. Nee, (veel) tol betalen en doorrijden Van onze correspondent Middelburg - Ze wisten van niets, kwa men niet uit Lillo maar waren illegaal in Nederland en hadden met de hele zaak niets van doen. En die golf aan inbraken in Zeeuws-Vlaanderen, van juli vorig jaar tot en met midden maart van dit jaar, teisterde, daar hadden ze helemaal niets mee te maken. Dat wilden tenminste de vier Joegoslaven N. K. (26), J. P. (27), S. S. (26) en M. S. (33) de rechtbank in Middel burg doen geloven. Niettemin eiste officier van justitie mevrouw mr. Y. Willems twee jaar cel wegens zeker vijftig inbraken tegen het viertal. Tegen twee vrouwen, de 37-jarige S. T. en haar 17-jarige dochter uit Sluis eiste de offi cier respectievelijk achttien maanden waar van zes voorwaardelijk en acht maanden jeugddetentie, waarvan drie maanden voor waardelijk wegens opzetheling. In de genoemde periode werd Zeeuws-Vlaan deren geconfronteerd met een gigantische hoeveelheid inbraken. De buit bestond meest al uit sieraden, munten, fototoestellen en au- dio-apparatuur. Uiteindelijk, na diverse tips en een oplettende café-eigenaar in Sluis die het maar een vreemde zaak vond dat de Joe goslaven met zilveren munten betaalden, kreeg de politie zicht op de handel en wandel en werd op 18 maart van dit jaar een inval ge daan in de woning van de vrouw waar toeval lig alle zes verdachten aanwezig waren. De vondst was verbijsterend. In tassen meer dan 220 gestolen spullen en een voorraad aan sieraden waar een juwelierswinkel mee vol gestouwd zou kunnen worden. Waar het alle maal vandaan kwam, wisten de vrouwen niet echt. Tenminste, dat zeiden ze donderdag op de zitting. Regelmatig kregen ze sieraden toe gestopt en omdat volgens hun cultuur aan een man geen vragen worden gesteld, deden ze dat ook niet. Wel kregen ze door de constante aanvoer een vermoeden, maar daar bleef het bij. Volgens de beide vrouwen werkten de man- Biervliet - Op de kruising Mid- denweg/Oost-Zeedijk/Spui- komweg in Biervliet vond don derdagmiddag een aanrijding plaats, waarbij een auto total loss werd gereden. De bestuur der van de auto, een 39-jarige man uit Oostburg, zag te laat dat de bestelwagen voor hem afremde. Een kop-staart bot sing was het gevolg. Hulst - Een Belgische automo bilist keek donderdagavond op het 's Gravenhofplein in Hulst niet uit toen hij vanuit een par keerplaats wegreed. Er ont stond een botsing met een landgenoot. Aanzienlijke ma teriële schade was het gevolg. Terneuzen - Van een vrouw uit de Donze Visserstraat is een bromfiets gestolen. Het voertuig, een groene Tho- mos, stond geparkeerd tegen de voorgevel. Waterlandkerkje - Het plaats naambord van de wijk Turkeye werd ernstig beschadigd. Het komt de gemeente Oostburg, die aangifte van vernieling deed, op een schadepost van 535 gulden te staan. Terneuzen - Een 34-jarige be stuurder stond gisteren stil op de rijbaan van de Leliestraat bij het kruispunt Leliestraat- Chrysantstraat-Crocusstraat. Hij stond in de richting van de Axelsestraat. Toen hij zijn voertuig achteruit reed liet hij de doorgang niet vrij aan een 65-jarige bestuurder uit Ter neuzen waardoor een aanrij ding ontstond. De schade aan beide voertuigen was aanzien lijk. Van onze verslaggever Terneuzen - Op de valreep - komende dinsdag spreekt de Vaste Twee de-Kamercommissie erover - hebben zowel de Zeeuwse Kamers van Koophandel als het Logistiek Platform Zeeland in een brief aan de commissie nogmaals de voordelen van een tunnel onder de Wester- schelde uiteengezet. De argument zijn bekend: de WOV is op lange termijn goedkoper dan de veerdiensten. Op korte termijn betekent de aanleg een enorme im puls voor de werkgelegenheid, afzetgebieden in België en Noord- Frankrijk worden beter bereikbaar en het interne Zeeuwse verkeer is gelijktijdig verlost van een barrière. Wat op zich weer tijd- en geld- winst betekent want wachttijden doen zich straks niet meer voor. Van onze verslaggever Terneuzen - Twee uur nadat ze was aangehouden werd E. D. uit Terneuzen op zes januari van dit jaar de bloedproef afgenomen. Het resultaat 2,42 promille viel al niet mee, maar dat had nog een stuk hoger uit kunnen vallen. De marechaussee had D. opval lend langzaam nabij haar woon plaats zien rijden en besloot tot nader onderzoek. In eerste in stantie negeerde de vrouw het stopteken. De tweede keer stopte ze wel. 'Bloeddoorlopen ogen en dubbele tong', constateerden haar verba lisanten en dat kon kloppen, want ze gaf toe wel tien pils te hebben gedronken. Blazen ging niet meer, dus werd een politie-arts opgeroepen voor de bloedproef. Wellicht door het nachtelijk uur, verliep de proce dure daarna niet geheel vlekke loos. Van de twee buisjes afgetapt bloed, bleek er een niet te zijn verzegeld, zoals wel is voorge schreven. Hierdoor kon het resul taat van de proef niet als bewijs gebruikt worden. Officier van justitie Groen was daar nog wel vanuit gegaan. Hij eiste, gelet op eerdere, forse over tredingen van de vrouw, veertig Van onze verslaggever Terneuzen - Op De Zonne school aan de Handellaan in Terneuzen wordt dinsdag 25 juni een informatiebijeen komst gehouden over het vrije school onderwijs. De avond begint om 20.00 uur en het thema is 'worden wie je bent'. Tevens is op deze school een foto tentoonstelling te zien over de vrije school in de hele wereld. Deze tentoonstelling is in de week van maandag 24 tot en met vrijdag 28 juni van 08.30 tot 14.00 uur en tijdens de informa tie-avond van 19.30 tot 22.00 uur. uur dienstverlening en een rijver bod van een jaar. Politierechter Rammeloo vond bewezen dat D. te veel had gedronken, omdat zij dit zelf had toegegeven. Door het ontbrekend zegel had zij geluk, want hij legde slechts een boete op van duizend gulden en zes maanden rij-ontzegging, waar van drie voorwaardelijk. Van onze verslaggever Terneuzen - Voordat schipper M. K. op 7 november 1995 met een lading kunstmest uit zijn woonplaats Sluiskil vertrok, dronk hij zoals gebruikelijk een paar pilsjes. Die handeling werd onderweg, via Hansweert naar Bruinisse, nog een paar keer vaardig her haald, tot hij nabij de Krammer- sluis aan de grond liep. De sleepbootkapitein die hem lostrok, zag dat K. behoorlijk liep te waggelen, en raadde hem daar om af verder te varen. K. sloeg die raad in de wind en de kapi tein waarschuwde de politie te water. De afgenomen ademanalyse gaf 665 microgram aan. In het wegverkeer is dat drie keer de toegestane hoeveelheid. Giste ren reden genoeg voor officier van justitie Groen om ook hier de Wegenverkeerswet toe te passen. Hij eiste een boete van vijftien honderd gulden. K. was niet op komen dagen, om dat hij, naar zijn advocaat mee deelde, was gaan varen. Politierechter Rammeloo veroor deelde hem daarom bij verstek tot het betalen van een boete van duizend gulden. (ADVERTENTIE) nen en konden ze de spullen goedkoop in Bel gië kopen. De mannen wisten al helemaal niet waar alles vandaan kwam. Twee beweerden bij hoog en bij laag de spullen bij ene Alba nees Ali in Knokke te hebben gekocht en een ander zei dat de sieraden van zijn grootmoe der waren geweest. Wie Ali was en waar Ali woonde wilde niemand zeggen. Net zo min als ze duidelijkheid gaven over waar ze woonden en bij wie ze in Brugge zwart werkten. Getui gen die de vier mannen herkenden, werden bestempeld als fantasten. Kortom, alles werd categorisch ontkend. Een deel van de gestolen goederen kan binnenkort aan de rechtmatige eigenaren worden teruggegeven. Hoe groot de schade is die ze hebben aangericht, is niet be kend, maar beloopt volgens een ruwe schat ting in de vele tienduizenden guldens. De bei de vrouwen, waarvan de sieraden eveneens bij de aanhouding in beslag werden genomen, wilden hun sieraden wel graag weer terug hebben, zo smeekten ze bijna de rechtbank. De talloze gedupeerden kunnen er naar flui ten. Uitspraak over veertien dagen. Advies, know-how en flexibiliteit zijn de kernwoorden van Qutility's software- afdeling. De wensen van de klant worden omgezet in een uitgekiend pakket op maat. Daarnaast beschikt Qutility over een aantal standaard branchegerichte softwarepakketten. ISO 9001 gecertificeerd. TERNEUZEN Mr. F.J. Haarmanweg 61 Tel. 0115-617342 Fax 0115-618654 MIDDELBURG Arnesteinweg 61 Tel. 0118-636151 Fax 0118-613447

de Stem | 1996 | | pagina 21