laar Vrijbuiter met grote talenten Selecties voor Tour de France Stimuleren sport kan miljoenen besparen WIELER SPATTEN Rentree Van Moorsel in Ronde Luyksgestel Edwin Grünholz slechts bekend als 'beste zaalvoetballer van Nederland' nt pleiding anagement de stem SPORT ZEELAND B5 :hten per dag nisch boeken r per dag G Sas!3ecten: een ver" SPORTNIEUWS KORT Kerckvoorde nieuwe trainer Corn Boys 24 Uur 's-Heerenhoek in steigers De Jaeger snelste op Coopertest Teun Dekker wint Zweefvliegtrofee Weer uitstel bouw bureau KNLTB 96 X 86 HOGESCHOOL WEST-BRABANT erwi js I _>0.30 uur erroute op maat. tB2 50 400152 50 550 werk van je studie! Hulst - Ormo van Quekelberg- Van Quekelberghe verrast Paul Hendrikse ezag zijn goede vorm van de t- laatste tijd beloond met een jjaleplaats op het B2-schema Jan het Rabo Reynaert toer nooi in Hulst. /an Breda m Baronie van Breda organi- 1996 wederom de cursus Ie examenprogramma van de voldoende deelname) st de opleiding voor het certifi- \EAO chure bel: 076-5222501 Tel. (076) 5222501 Fax (076) 5201718 ZATERDAG 22 JUNI 1996 TENNIS Van Quekelberghe tërraste de als tweede geplaatste panl Hendrikse uit IJzendijke „et 6-4, 6-1- Van Quekelberghe een nagenoeg foutloze jartij. Wat Hendrikse ook pro- serde, hij kon de door Van Que- kelberghe opgebouwde muur niet slechten. „Ik ging bijvoorbeeld aanvallender spelen, maar toen werd ik langs alle kanten gepas seerd," aldus Hendrikse na af loop. Schema-aanvoerder Mario Leenhouwers uit Sluis bereikte de halve finale via winst in twee sets op Bressiaander Robin Mo rel. In die halve eindstrijd krijgt Leenhouwers te maken met Rin- ke van Remortel. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL B2: tweede ronde: Mario Leenhou- wers-Robin Morel 7-5, 6-4; halve finale: Onno van Quekelberghe- Paul Hendrikse 6-4, 6-1. C2: kwartfinale: Beny Ysebaert- Ludo de Bakker 7-5, 6-3. DUBBELSPEL Cl: halve finale: Martens/De Wit te-Vermeulen/Wouters 2-6, 6-3, 7- 5. C2: kwartfinale: Delforge/Van Hoye-Bolssens/Van de Starre 3-6, 7-5, 6-3; Bauwens/Neve- Blaak/Missiaen 6-0, 4-6, 6-4; Dut- ree/De Jonge-Van Ónckelen/Stuer 7-5, 6-3. GEMENGD DUBBELSPEL Cl: eerste ronde: Willaert/Wou- ters-Fraanje/Kouwijzer 6-1, 6-2. K5 toernooi Animo Terneuzen - Davy de Waal uit Terneuzen, beoogd finalist bij de 14-jarigen in het K5-toernooi van Animo, bereikte de halve finale na een simpele zege op Laurens de Ruyter; 6-1, 6-0. Op hetzelfde schema kende Hul stenaar Klaas Alberda weinig problemen met Karei Jan Lensen. Ad van Doeselaar uit Axel stapte eveneens de halve finales binnen middels een eenvoudige overwin ning op Dimitri de Block. In de categorie tot en met 12 jaar werd de als tweede geplaatste Frank IJzerman kwartfinalist ten koste van Terneuzenaar Wouter Blok land. Bij de meisjes van gelijke leeftijd werd Sharon de Witte halve finaliste na een duidelijke zege op Rianne Verdonck. UITSLAGEN JONGENS ENKELSPEL Tot en met 14 jaar: tweede ronde: Dennis Bommelijn-Maurits van Aalst 6-1, 6-3; kwartfinale: Klaas Alberda-Karel Jan Lensen 6-1, 6- 2; Willem-Jan van Doeselaar-Di- mitri de Block 6-0, 6-1; Davy de Waal-Laurens de Ruyter 6-1, 6-0. Tot en met 12 jaar: tweede ronde: Wesley van noord-Roei Brugge 3- 6, 6-4. 7-5; Frank IJzerman-Wou ter Blokland 6-2, 6-0. Tot en met 10 jaar: eerste ronde: Kirsten Dey-Yorrick van Itegem 6-0, 6-2. DUBBELSPEL Tot en met 12 jaar: eerste ronde: Visser/Van de Bilt-De Kesel/Mul- der 7-5, 7-5. MEISJES ENKELSPEL Tot en met 16 jaar: Martine Si- monse-Sheila de Waal 6-0, 6-2. Tot en met 14 jaar: Lieke Alberti- Albertien Perdok 6-0, 6-0; Wendy de Kesel-Joyce Naerebout 6-3, 6- 0. Tot en met 12 jaar: tweede ronde: Stefanie Maenhout-Anneke Rie- mens 6-2, 6-3, Sharon de Witte- Rianne Verdonck 6-0, 6-1. Tot en met 10 jaar: tweede ronde: Kim Boes-Daisy Boogaard 6-1, 6- 1. [oorJochem Lippmann Den Haag - De Haagse Loosduinen hult zich li een grauwe sluier van neerslag. Hoewel de flin terdunne regen de doorde weekse markt besprenkelt, ademt het Arnold Spoel- plein gezelligheid uit. Een draaiorgel voorziet de rolksbuurt van passende ■Hollandse liederen en je bewoners groeten elkaar uitvoerig. Een stukje dorp in de grote stad. ,En zo hoort het ook," meent de li-jange Edwin Grünholz. De uit het zigeunergeslacht is liet anders gewend. In tegenstel- lingtot zijn vader, die samen met een groep Nijmeegse reizigers tor het land trok, heeft Edwin amen met zijn twaalf broertje en asjes altijd in een huis gewoond. Gewoon in de Haagse Schilders- lijk. De groeiende criminaliteit heeft de authentieke bewoners an de bekende buurt op de vlucht doen slaan. Ook Edwin tót zijn roots op aandringen an zijn vriendin verlaten. Hij loestert nog slechts fijne herin neringen aan zijn geboortewijk. reen kende iedereen," weet Iriinholz. „We vormden één gro- tefamilie. Helaas is dat niet meer a lammer, maar het is niet an- Als jong ventje maakte hij lennis met het voetbal. Een ken- iking met verstrekkende ge- tolgen. Want tot op de dag van 'iag is Grünholz niet meer «eg te slaan van de bal. RBC Edwin Grünholz (met vriendin) voetbalt komend seizoen bij RBC. seizoen maakt Grünholz fel uit van de selectie van RBC. ■Pas laat werd hij lid van een club. ilot zijn twaalfde speelde hij niet H» clubverband. Edwin balde ge- l»oon op straat. Schots en scheve loeptegels vormden het weinige leuze speelveld. Jassen en faarnpalen de doelen. „Mijn Toertjes meldden me op mijn 'aalfde aan bij Spoorwijk. Ik het daar geloof ik twee Banden volgehouden. Niet dat niet in een team kan voetbal- 1. Maar ik voelde me niet zo op ijn gemak. Op straat voetbalde voornamelijk met buitenlan- En ik kan het nu eenmaal vinden met Surinamers dan l'et Nederlanders. Gewoon lek vrij zijn. Niet in een elftal itballen, maar lekker pingelen ft straat." "e voetbalkwaliteiten van Edwin 'leven echter niet lang onopge merkt. Bij RVC werd het vrije raspaardje Grünholz beteugeld en op zijn zeventiende droeg hij het roemruchte groen-gele tricot van de plaatselijke FC. „Den Haag speelde toen nog om Euro pees voetbal. Ik liep daar tussen karakterjongens als Jol, Boere, Otto en Groenendijk. Dat waren echte winners. Jongens die op mijn stijl van voetballen nog wel eens iets aan te merken hadden. Toch werd ik vrij snel geaccep teerd." Hannover Toch ging het talent Grünholz, dat al snel in het olympisch team voetbalde, snel in de fout. „We moesten voor de Intertoto naar Hannover en ik heb me toen ver slapen. Gewoon te stom voor woorden. Dat wil je echt niet we ten. Toch zie ik die fout als een belangrijke oorzaak van het feit dat ik nooit ben doorgebroken." De toenmalige coach Adriaanse van FC Den Haag verbande Grünholz een kleine twee jaar uit zijn keurkorps. Als de selectie trainde liep Edwin op een bijveld rondjes. Het was ook Grünholz die met pionnen en hesjes moest zeulen. Een begaafd technicus in de rol van waterdrager. En dat twee seizoenen lang. „Wonder boven wonder heb ik me daar doorheen geslagen. Ik wist me weer terug te knokken bij de eerste Haagse elf. Dat had niemand van me verwacht en zo zie je maar weer dat mensen me niet kennen. Iedereen meent wat over Grünholz te kennen, maar niemand weet hoe ik in elkaar steek." Eenmaal terug in de Haagse hoofdmacht maakte voetbalmin- nend Nederland kennis met een groot talent. Zo dwong Grünholz ooit bijna in zijn eentje Feye- noord op de knieën. „Twee assists en een acht in de VI," weet hij. „Ook MW zal zich Edwin Grün holz nog herinneren. „Vier voor zetten en een doelpunt," somt hij moeiteloos zijn aandeel in de 5-3 overwinning op. Praatjesmaker Belangstelling kwam er ook. Feyenoord informeerde voorzich tig naar het Haagse talent. Utrecht en Go Ahead Eagles wa ren concreter. Den Haag wenste Grünholz echter niet te laten gaan. Dat terwijl ze zelfs geen vaste basisplaats voor hem in ruimden. „Ik snap dat nog steeds niet," zegt hij vertwijfeld. „Als ik tegen Feyenoord goed speelde, zat ik de volgende week tegen PSV weer op de bank. Iedereen die me denkt te kennen, ziet me als een praatjesmaker. Ik heb inderdaad geleerd om me beter te weren, maar dat was toen anders. Ik was juist een emotionele teruggetrok ken jongen die wel eens verhaal bij de coach haalde, maar nooit zijn zin doordrukte. Ik had name lijk veel eerder weer bij de ama teurs moeten gaan voetballen." Drie jaar geleden verhuisde Grünholz naar hoofdklaser Hol land, een club die zijn bekend heid dankt aan de vele Mercedes- sen op de oprijlaan en de zaktele foons langs de lijn. „Een echte volksclub waar ik met jongens als Robbie Alflen en Gert je van Ha- negem een prachtige tijd heb ge had. In die tijd ben ik ook als zaalvoetballer bekend geworden. Dat is ook een nadeel geweest, Ie dereen ziet me nu als een zaal voetballer-en vergeet mijn kwali teiten op het veld." Brazilië Met Bunga Melati en het Neder lands team groeide Grünholz uit tot de beste zaalvoetballer van het land. Een Braziliaans team had er zelfs 150.000 gulden voor over om Edwin in te lijven. „Maar geld doet me niets. Wat moet ik in Brazilië. Ik spreek de taal niet en ken niemand. Boven dien wilde ik op het veld slagen. In de zaal valt voor mij geen eer Amsterdam (anp) - Per jaar kan er 400 miljoen gulden aan me- ®che kosten worden bespaard als meer mensen aan sport »oen. Volgens een onderzoek van de Stichting voor Economisch Jiderzoek van de Universiteit van Amsterdam (SEO) wegen de wen van sportief bewegen ruimschoots op tegen de kosten van sportblessures. Londen - Amsterdam vertr. aanK. °lt wat betreft werkverzuim is beter sportief bewegen te sti lleren. Niet-sporters komen op werk minder vaak opdagen »14,ïerknemers die wel aan W doen, Ondanks dat zij af en J thuis moeten blijven wegens i sportblessure, zijn zij voor C,WerkSever economisch aan- L, 'ker- Niet-sporters ma- aanmerkelijk meer gebruik medische voorzieningen dan isen die minstens drie keer week twintig minuten inten- aan beweging doen. Jp de onderzoekers is het om inactieve mensen aan te en tot sport, maar ze moeten Mat a' te zware oefeningen Stimuleren van gematigd egen levert met name winst tn J/ngeren onder de 35 jaar Lieren boven de 55. De resul- bet rZ1"1 onderzoek staan in tennjK 'Sportief bewegen en Ëten' studie naar kosten en et onderzoek van de SEO werd gehouden in opdracht van het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport en Stichting de Nationale Sporttotalisator. De onderzoekers analyseerden de CBS-gezondheidsenquête van 1990. Deze steekproef werd ge houden onder personen boven de vijftien jaar en bevatte informa tie over de mate van sportieve ac tiviteiten, gezondheid en beslag op medische diensten. De onderzoekers bevelen aan be ter in kaart te brengen hoe de Ne derlandse bevolking met sport bezig is. Verder moeten vooral jongere sporters niet te snel met een blessure naar een arts gaan. Betere opvang op en rond het sportveld is daarvoor een vereis te. Kosten van arbeidsverzuim tenslotte kunnen worden terug gebracht als werknemers met een sportblessure in staat worden ge steld hun werk tijdelijk op een aangepaste wijze te verrichten. Hiervoor moeten de werkgevers en de medische sector naar moge lijkheden zoeken. Van onze verslaggever Den Bosch - Uit de volgende renners worden de ploegen sa mengesteld voor de Tour de France, die volgende week za terdag begint: FESTINA-LOTUS: Laurent Bro- chard, Laurent Dufaux, Pascal Hervé, Emmanuel Magnien, Christophe Moreau, Jean-Cyril Robin, Richard Virenque, Bruno Boscardin, Stéphane Goubert, Stephen Hodge, Felix Garcia Ca- sas, Valerio Tebaldi, Lylian Le- breton, David Plaza. RABOBANK: Michael Boogerd, Erik Breukink, Johan Bruyneel, Erik Dekker, Viatsjelav Ekimov, Robbie McEwen, Danny Nelis- sen, Arvis Piziks, Rolf Sörensen, Leon van Bon, Michael Blaud- zun. LOTTO-ISOGLASS: Peter Fara- zijn, Thomas Fleischer, Oleg Ko- zlitin, Nico Mattan, Scott Sun derland, Andrei Tsjmil, Paul van Hyfte, Peter Verbreken, Marc Wauters, Kurt van de Wouwer. TVM: Jeroen Blijlevens, Maarten den Bakker, Bo Hamburger, Tri stan Hoffman, Servais Knaven, Stéphane Pétilleau, Vladimir Poelnikov, Hendrik Redant, Lau rent Roux, Jesper Skibby, Hen drik van Dijck, Peter van Pete- gem, Martin van Steen, Bart Vos kamp. DEUTSCHE TELEKOM: Rolf Aldag, Udo Bolts, Jens Heppner, Brian Holm, Bjarne Riis, Erik Zabel, Mario Kummer, Peter Meinert-Nielsen, Christian Henn. ROSLOTTO-ZG MOBILI: Stefa- no Cattai, Andrea Chiurato, VassUi Davidenko, Andrea Ferri- gato, Marco Fincato, Maurizio Fondriest, Alexander Gontsjen- kov, Pascal Lino, Mario Manzoni, Piotr Oegroemov, Daniele Sgnao- lin, Alexei Sivakov, Marco Zen. GAN: Christopher Boardman, Stéphane Heulot, Didier Rous, Frédéric Moncassin, Francis Moreau, Laurent Desbiens, Phi lippe Gaumont, Francois Lemar- chand, Ronan Pensee, Gérard Rué, Eddy Seigneur, Franjois Si mon, Cédric Vasseur. SAECO: Simone Biasci, Giusep pe Calcaterra, Angelo Canzonie- ri, Francesco Casagrande, Mario Cipollini, Alessio Di Basco, Mas simo Donati, Giorgio Furlan, Massirmliano Lelli, Silvio Marti- nello, Eddy Mazzoleni, Roberto Petito, Eros Poli, Antonio San chez, Mario Scirea. CARRERA BLUE JEANS: Marco Artunghi, Sergio Barbero, Stefa- no Checchin, Claudio Chiappuc- ci, Mario Chiesa, Giovanni Fi- danza, Peter Luttenberger, Oscar Pellicioli, Marcello Siboni, Filip- po Simeoni, Mario Traversoni, Enrico Zaina, Beat Zberg. CERAMICHE PANARIA-VINA- VIL: Alessandro Baronti, Wladi- mir Belli, Davide Bramati, Ro berto Conti, Gianni Faresin, Va lentino Fois, Alessio Galletti, Sergio Previtali, Marco Serpelli- ni, Zbigniew Spruch, Jan Svora- da, Pavel Tonkov. CERAMICHE REFIN-MOBIL- VETTA: Djamolidin Abdoesjapa- rov, Mauro Bettin, Stefano Co- lagé, Heinz Imboden, Andreas Kappes, Rodolfo Massi, Serguei Oeslamin, Leonarde Piepoli, Gianluca Pierobon, Jo Planckae- rt, Felice Puttini, Fabio Roscioli, Asiate Saitov. GEWISS-PLAYBUS: Evgueni Berzin, Vladislav Bobrik, Dario Bottaro, Bruno Cenghialta, Ivan Cerioli, Gabriele Colombo, Rosa- rio Fina, Francesco Frattini, Ivan Gotti, Davide Perona, Mauro Santaromita, Alberto Volpi, Ste fano Zanini, Nicola Minali. MAGLIFICIO MG-TECH- NOGYM: Fabio Baldato, Michele Bartoli, Michele Coppolillo, Al berto Elli, Fabiano Fontanelli, Rolf Jarmann, Angelo Lecchi, Marco lietti, Nicola Loda, Pascal Richard, Marco Saligari, Luca Scinto, Roberto Pistore. MAPEI-GB: Adriano Baffi, Fran co Ballerini, Manuel Beltran, Gianluca Bortolami, Stefano Delia Santa, Federico Echave, Manuel Fernandez, Arsenio Gon zalez, Javier Mauleon, Johan Museeuw, Abraham Olano, Wilf- ried Peeters, Tony Rominger, Andrea Tafi, Jon Unzaga. POLTI: Luc Leblanc, Frédéric Geusdon, Rossano Brasi, Gerrit de Vries, Serguei Oetsjakov, Dirk Baldinger, Mirko Celestino, Mir- co Crepaldi, Mauro Gianetti, Giovanni Lombardi, Davide Re- bellin, Georg Totschnig. BANESTO: Marino Alonso, Vi cente Aparicio, Ramon Gonzalez- Arrieta, Miguel Indurain, Pru- dencio Indurain, José Maria Ji menez, Carmelo Miranda, Erwin Nijboer, José Ramon Uriarte, Or lando Rodrigues. ONCE: Inigo Cuesta, Herminio Diaz-Zabala, Aitor Garmendia, Laurent Jalabert, Alberto Leani- zbarrutia, Melchor Mauri, Neil Stephens, Alex Zülle, Patrick Jonker, Oliverio Rincon, Mariano Rojas, Mikel Zarrabeitia, MOTOROLA: Frankie Andreu, Lance Armstrong, George Hinca- pie, Laurent Madouas, Jesus Montoya, Kaspars Ozers, Andrea Peron, Maximilian Sciandri, Bruno Thibout, Max van Hees- wijk, Flavio Vanzella. AGRIGEL-DEPARTEMENT LA CREUSE-FENIOUX: Dominique Arnould, Jean-Frangois Bernard, Jean-Pierre Bourgeot, Franck Bouyer, Jean-Claude Colotti, Stéphane Conan, Jacky Durand, Hervé Garel, Thierry Laurent, Denis Marie, Thierry Marie, Jean-Luc Masdupuy, Michel Ver- mote. BRESCIALAT: Alessandro Ber- tolini, Fabrizio Bontempi, Clau dio Camin, Daniele Contrini, Fe derico De Beni, Fausto Dotti, Christiano Frattini, Luca Gelfi, Zenon Jaskula, Marco Milesi, Mariano Piccoli, Mauro Radaelli, Massimo Strazzer, Marco Velo, Marco Villa. KELME-ARTIACH: Francisco Benitez, Hernan Buenahora, Francisco Cabello, Laudelino Cubino, Juan Carlos Dominguez, Angel Edo, Fernando Escartin, Camacho Garcia, Bias Leon Gi- ner, Chepe Gonzalez, Santos Gonzalez, Federico Munoz, Li- bardo Nino, Garcia José Rodri guez, Quintino Rodriguez, Rafael Ruiz, De La Rocha José Luis San chez, Marcos Serrano, José Angel Vidal Martinez. AUBERVILLIERS: Ludovic Au ger, Jean-Christophe Bloy, Hervé Boussard, Jean-Frangois Bresset, Laurent Genty, Thierry Gouven- ou, Arnaud Leroy, Marek Lesniewski, Jean-Michel Monin, Frédéric Pontier, Stéphane Rava- leu, Cyril Saugrain, Gilles Tal- mant, Francisque Teyssier. Sas van Gent - Rony Kerckvoorde is de nieuwe trainer van Corn Boys. Ruim na de competitie gaf Corn Boys-trainer Walter van Duyse te kennen naar België te vertrekken en moest Corn Boys snel op zoek naar een andere trainer. Men slaagde erin om de in het Belgische Assenede woonachtige Rony Kerckvoorde aan te trekken, die juist bij Philippine was gestopt en daar kan terug blikken op goede resultaten. 's-Heerenhoek - Het wielerfestijn de 24 Uur van 's-Heerenhoek voor trimmers en recreanten wordt dit jaar gehouden op zaterdag 13 en zondag 14 juli. Voor de deelnemende ploegen staan op het programma: crite riums, koppeltijdritten, ploegentijdritten, een sprinttoernooi, een individuele tijdrit en een afvalrit. Net als vorig jaar worden op zondagmiddag 'Dikke Bandenwed strijden' gehouden voor de jeugd van 8 tot en met 14 jaar. De in schrijving daarvoor is op zaterdagmiddag vanaf 13.30 uur in café De Kroon. De deelnemende ploegen, bestaande uit vijf renners, voor de '24-uurs' kunnen zich vanaf nu aanmelden. Hulst - Edwin de Jaeger was de snelste op de Coopertest van RK- HAV. Op de sintels van het Gemeentelijk Sportpark kwam hij in de voorgeschreven twaalf minuten lopen uit op een afstand van 3645 meter. De Scheldesport-atleet uit Axel hield de 49-jarige Piet Vonck die nog altijd goed uit de voeten kan, 95 meter achter zich. Bij de jongens was Sebastian Vonck de snelste. De tijd dat hij zijn vader gaat kloppen, nadert met rasse schreden, want Von ck junior kwam maar 80 meter te kort. Sandra de Block was het snelste meisje met een afstand van 3230 meter. Naast de volledi ge, kon er ook een halve (6 minuten lopen) Coopertest worden af gewerkt. Hier kwamen Renske Doedee (meisjes) en Thomas Wou- terse (jongens) het verst. Het was de tweede Coopertest die RK- HAV dit seizoen op het menu had staan. Met 54 deelnemers zit men in Hulst duidelijk in de lift. UITSLAGEN Halve Coopertest (6 minuten lopen): Jongens: 1. Thomas Wouterse 1460 meter, 2. Yannick Boidin (beiden Hulst) 1445, 3. Bram van de Reijen (Nieuw Namen) 1210, 4. Tom Reijns 1208, 5. Brian Boidin (beiden Hulst) 1190. Meisjes: 1. Resnke Doedee (Kloosterzande) 1350 meter, 2. Sofie Roodhui zen (Graauw) 1350, 3. Carola de Dijcker 1346, 4. Audrey de Beule 1275, 5. Anniek de Witte (allen Hulst) 1225. Volledige Coopertest (12 minuten lopen): Jongens: 1. Sebastian Vonck 3470 meter, 2. Rene Hellebrekers 2956, 3. Marino Rodrigo 2937, 4. Ricardo de Waal 2675, 5. Michael de Beule (allen Hulst) 2625. Meisjes: 1. Sandra de Block 3230 meter, 2. Jessica Lernout 2748, 3. Tara Wouterse 2710, 4. Evelien Radius 2500, 5. Carola Rodrigo (allen Hulst) 2490. Mannen: 1. Edwin de Jaeger (Axel) 3645 meter, 2. Piet Vonck 3550, 3. Pa trick van Remortel 3475, 4. Han Gerritsen 3275, 5. Jack Rodrigo (allen Hulst) 3225, 6. Jan Goossens (Axel) 3225, 7. Glenn Hofman (Axel) 2945, 8. Jack Mannaert (Kuitaart) 2700. Vrouwen: 1, Annemiek Weemaes (St.Jansteen) 2713 meter. Axel - Teun Dekker is winnaar geworden van de zogenaamde Zweefvliegtrofee. Een bokaal die voor de golfers van De Woeste Kop inzet was van een ontmoeting waarin het aantal slagen via Stablefort werd verrekend. Teun Dekker kwam uit op 43 punten en speelde met een handicap van 20. Tweede werd Peter van Acker (41 punten) en derde Jan den Doelder (40 punten). Winnaar van de Rode-Kruis-benefietwedstrijd werd Philip d'Hainaut met een netto score van 61 punten. Jan Delmotte werd hier met 67 punten (handicap 16) tweede en Ineke Jongsma met 68 punten (handicap 17) derde. Het Old Grand Dad-toernooi eindigde in een overwinning van Rard Widdershoven, die 45 punten totaliseerde. Renald Clayssens werd met 43 punten tweede voor Teun Dekker, die op 38 punten uitkwam. De Woeste Copy Trophee, een wedstrijd voor leden die een bijdrage leverden aan het clubblad, werd gewonnen door Mo nique Jongsma (42 punten). Tweede werd Pascal Descamps (43 punten) en derde Bram van Dijk (41 punten). FOTO PERSBURO DIJKSTRA meer te behalen. Op het veld wel." En zo kwam het dat Grünholz vo rig jaar terugkeerde bij FC Den Haag. En dat voor 1100 gulden in de maand. „Ik wilde me gewoon bewijzen. Ik heb enkele goede wedstrijden gespeeld. Maar bij een club die vijftiende in de eer ste divisie eindigt, is weinig eer te behalen." Daarom voetbalt Grünholz volgend seizoen bij RBC, de nummer dertien van af gelopen seizoen. En in de zaal na tuurlijk. „Volgend jaar voetbal ik bij Hindstore en daar heb ik mijn re denen voor. Ik keer echter weer terug bij Bunga. De bedoeling is dat ik dan de eerste professionele zaalvoetballer van het land word. Toch heb ik de hoop op een sub topper in de eredivisie nog niet opgegeven. Maar dat zal dan wel snel moeten gebeuren. Wie weet bestaat er nog wel een club die me op mijn voetballende kwali teiten beoordeelt." Amateurs: 1. D. Mesu (Middel burg) 181 punten; 2. F. Franse (Kwadendamme) 116; 3. A. Goense (Lewedorp) 108; 4. P. Mol (Kapel- Ie) 90; 5. D. Brehm (Goes) 82; 6. P. van Passel (Sluiskil) 76; 7. J. van Schaik (Oost-Souburg) 68; 8. W. Geys (Kwadendamme) 62; 9. C. Schouwenaar (Kloetinge) 52; 10./11. J. v.d. Klooster (Lewe dorp), E. van Loo (Ouwerkerk) 37; 12./13. T. Vermeulen (Kloetinge), P. Hoondert (Goes) 32; 14. M. Rommers (Rilland) 29; 15. F. Gom- mers (Philippine) 27. Junioren: 1. D. de Dreu ('s-Gra- venpolder) 18 punten. Nieuwelingen: 1. R. Slabbekoorn (Kapelle) 38 punten; 2. E. Doedee (Kloosterzande) 31; 3. D. Langen- berg (Kapelle) 16; 4. M. de Riter (Hoek) 13; 5.1. Luteijn (Kapelle) 5. Van onze verslaggever Luyksgestel - Leontien van Moorsel is klaar voor haar rentree. De vrouw die twee keer wereldkampioen werd en twee maal de Tour Féminin won, verschijnt komende maandag voor het eerst sinds een jaar weer aan het vertrek. De Ronde van Luyksgestel heeft de eer de weer herstelde Van Moorsel te mogen begroeten. In Luyksgestel wordt een begin gemaakt met de VKS-Tour voor vrouwen. Vanaf 14.45 uur wordt eerst een proloog (2 kilometer) gereden en om 17.30 uur fietst het vrouwenpeloton een criterium over 60 kilometer. De overige etappen van de VKS-Tour wor den verreden in Veghel (donder dag), Helmond (vrijdag, op de wielerbaan van Buitenlust) en Boekei (zaterdag). Leontien van Moorsel wil in Luyksgestel een begin maken met een nieuw tijdperk in haar car rière. De periode dat ze per se al les wilde winnen, en alleen aan de wereldtop wilde staan, ligt achter haar. Want ze heeft moe ten ondervinden: it's lonely at the top. Twee jaar lang sukkelde ze zowel geestelijk ais lichamelijk met haar gezondheid. In de afge lopen maanden heeft ze echter hard gewerkt aan een serieuze rentree. Voor een daverende sensatie zal Van Moorsel in Luyksgestel niet meteen zorgen. Haar doelstellin gen voor dit seizoen zijn beschei den. Ze wil vooral de jonge talen ten in haar eigen VKS-ploeg zo goed mogelijk begeleiden. Afhan kelijk van haar eigen presteren zal ze haar eigen doelstellingen bepalen. Want Van Moorsel sluit niet helemaal uit dat ze over twee jaar, als het WK op de weg in Valkenburg plaatsvindt, toch weer op het hoogste plan meest rijdt. Maandag wordt Van Moorsel on der meer bijgestaan door haar ploeggenoten Lenie Dijkstra en het Schijndelse talent Sissy van Alebeek die dit seizoen al drie overwinningen boekte. Verder zijn nagenoeg alle Nederlandse toppers aanwezig, onder wie In- grid Haringa, Debby Mansveld, Margaretha Groen en Marion Borst. Later op de avond vindt een cri terium plaats voor elite-renners. Nagenoeg de complete Neder landse amateurtop zal zich in Luyksgestel verzamelen. Onder hen: Wilco Zuijderwijk (o.a. win naar Ster van Brabant en Zeeuws-Vlaams Wielerweekend), Bennie Gosink (winnaar Omloop der Kempen), de Australiër Peter Rogers (tweede in Olympia's Tour), Anthony Theus (winnaar Ronde van Overijssel), Johan Bruinsma, Jos Wolfkamp, Mare Lotz en Pascal Appeldoorn. De eliten/neo-amateurs starten om 19.15 uur voor een wedstrijd over 90 kilometer. Utrecht - De bouw van het bondsbureau van de Koninklijke Nederlandse Lawn Tennis Bond is weer uitgesteld. Het bestuur trok een voorstel daarover in omdat het uit dis trictsvergaderingen begrepen had dat zijn voorstel voor een contributieverhoging van 0,75 cent per lid om de financiering rond te krijgen, van tafel zou worden geveegd. Bovendien heeft de gemeente Utrecht nog geen duidelijkheid kunnen scheppen over de bouw van het tenniscentrum dat tege lijkertijd met het nieuwe bonds bureau, dat nu in Hilversum staat, zou worden gebouwd.

de Stem | 1996 | | pagina 15