Nijdam houdt eer aan zichzelf juet e baan Sukova en Huber in finale Rosmalen PSY'er Boudewijn Pahlplatz in de wachtkamer lo-ae KORT :ondebok tifosi' Olympische vlam brandt in het Witte Huis Mikkel Beck in clinch met DFB ^S^traCtbii'Priem Spaanse wielrenner Rojas zwaargewond UITSLAGEN standen BWA in beroep tegen uitspraak rechtbank Zundertse TYM-renner ziet af van deelname aan de Tour de France DESTEM SPORT B3 Hoffman Te veel kaarten verkocht voor rampwedstrijd sportnieuws KORT ATLETIEK GOLF BOOGSCHIETEN PAARDENSPORT SOFTBAL JAG 22 JUNI 1996 B2 ■n. In loofd eigen land wordt weer tuuiu in internationaal suc- twaalf jaar nadat spelver- Ler Platini de Fransen naar Europese titel geleid had ijkbaar was erkenning het erbelangrijkste doel van de -jarige Jacquet, die een team bouwde voor het WK van 98 in eigen land, maar vrij- 0 vertelde aan afbouwen te nken. „Ik moet serieus gaan denken over mijn toekomst, isschien heeft dit team een dere coach nodig, is de tijd d voor een verandering." contract van Jacquet loopt g een jaar door. „Ik had al innen bijtekenen, maar dat is et mijn stijl. Het is tijd om na denken om alles op een rijtje zetten. Het is heel goed mo- lijk dat ik na dit toernooi )p als trainer en als tech- sch directeur van de bond rder ga." Oranjt ,eeft pas twee keer eerder of- ide malen voor de kwalifica- in Spanje, indronde, Frankrijk wel. In In Rotterdam ging de winst den later viel in Parijs (2-0) 'rans voordeel uit. Istrijden tussen 1908 en 1995 en Frankrijk zeventien keer 1 van Oranje, met acht keer elsaldo is 43-30, eveneens in ari 1995 in Utrecht. Frank- 'apin, won met 1-0. Dat was wedstrijd onder leiding van 't gehandhaafd dstrijden voor Joeri Kovtoen nissie van de Europese voet- het protest van de Russische in het EK-duel met Duits- s één wedstrijd van de straf 'eschakeld. Kovtoen van Di sing twee WK-kwalificatie- n Collins van Schotland, de homas Helvig zijn geschorst •rondes twee gele kaarten en ïdstrijd. naar Porto Artur Jorge heeft gisteren tekend bij FC Porto. „Verle- ssabon gaan. Nu weer naar Lsteren bericht dat de Portu- g van de Zwitsers op het EK 1. voorronden uitgeschakeld in zwaar is bekritiseerd, volgde ber vorig jaar op als bonds- ït de WK van 1998 in Frank- obby Robson naar FC Barce- ralve Jorge wordt ook de Por- a genoemd. arresteerd ns hebben de nacht van don- een cel in België. De politie de veerboot van de Engelse ;ens openbare geweldpleging een grote groep fans die de schen had bijgewoond. Tsje- lië voor de kwartfinales van hadden uitgeslapen, zijn ze ;ende naar de Duitse grens ekers voorrondes uwers hebben de voorrondes e Europese voetbalunie (UE- and in groep A trok de mees van het gastland tegen Oran- lijst. In totaal 76.798 mensen _..aar Bulgarije en Roemenië- en hun weg naar het stadion ■an de 24 groepswedstrijden 11111 ZATERDAG 22 JUNI 1996 Rosmalen (anp)-Tien jaar ge leden won Helena Sukova v0or het laatst een internatio nal tennistoernooi voor vrouwen in Nederland. Zater dag heeft de 31-jarige Tsjechi- jjhe de kans die prestatie te herhalen. Dan neemt ze het in de eindstrijd van het grastoer- naoi in Rosmalen op tegen Anke Huber. Sukova behaalde gisteren in de liaive finale van de Wilkinson Lady Championships haar 601e ttge in haar dertienjarige prof- loopbaan. De nummer 26 van de „ereld was te sterk voor de Oos- tenrijkse Judith Wiesner, die als vijfde was geplaatst. Sukova, die viermaal in de finale van een grand Slam-toernooi stond, maar nooit won, verloor de eerste set nog met 5-7, maar ging ver volgens beter volleren en zette Wiesner steeds meer onder druk. Dat leverde resultaat op, want Sukova - achtste op de plaat singslijst - trok met 6-4 6-3 de wedstrijd alsnog naar zich toe. De Duitse Huber maakte het zichzelf in haar vier partijen tel kens enorm moeilijk. De Roem eense Ruxandra Dragomir, die een paar jaar geleden in de Ne derlandse competitie speelde in Enschede, pakte de eerste set in de tiebreak met 7-1, maar verloor de partij toch nog. Huber, num mer vijf van de wereld, vocht knap terug en schakelde af en toe een tandje hoger, waardoor ze de partij met 6-1 6-4 winnend wist af te sluiten. De 21-jarige Huber, die van de organisatie een wild card had gekregen, had geen ver klaring voor de 'schijndood' die ze in Rosmalen een aantal malen had beleefd. „Ik maak het mezelf soms heel erg moeilijk. Ik speel niet goed, maar win wel," aldus de verliezend.finaliste van de Au stralian Open begin dit jaar. In de wedstrijd tegen Dragomir speelde een stijve rug de Duitse af en toe parten. „Ik doe het niet rustig aan, ook al start Wimble don volgende week. Na Parijs was ik tennismoe, maar na een week wilde ik toch Wimbledon spelen. Daarom heb ik om een wild card gevraagd. Als ik dat eenmaal besloten heb, dan wil ik ook alles geven. Terugtrekken voor de finale? Ben je mal. Ik ten nis totdat ik er bij neerval," aldus Huber. De twee Nederlandse speelsters Brenda Schultz en Kristie Boo- gert bereikten de finale in het dubbelspel. Schultz speelt met Neiland. Boogert dubbelt met Sukova tegen Boogert, die uit komt met Sukova. Jan Siemerink heeft gisteren de finale van het grastennistoernooi van Nottingham bereikt. De Rijnsburger won gistermiddag in de halve finale met 7-6 6-3 van de tot Brit genaturaliseerde Cana dees Greg Rusedski. Siemerink speelt vandaag in de eindstrijd tegen de Australiër Sandon Stol- le, die de halve finale won van zijn landgenoot Todd Wood- bridge. UITSLAGEN Rosmalen. Vrouwen, 287.000 gul den. Halve finales: Sukova (Tsj/8) - Wie sner (Oos/5) 5-7 6-4 6-3, Huber (Dui/2) - Dragomir (Roe) 6-7 6-1 6- 4. Finale (vandaag 13.00 u): Sukova - Huber. Dubbelspel, halve finales: Schultz/Neiland (Ned/Let/1) - Cal- lens/Courtois (Bel/4) 6-4 7-6, Boo- gert/Sukova (Ned/Tsj/2) - Dechau- me-Balleret/Testud (Fra/3) 2-6 6-2 6-3. Finale (zaterdag): Schulz/Nei- land - Boogert/Sukova. Eisenach. Mannen, challenger-toer- nooi. Kwartfinales: Van Scheppingen (Ned) - Charpentier (Arg) 6-1 6-2, Van Lottum (Ned) - Èovai (Ita) 6-4 6-3. Halle. Mannen, 1,5 miljoen gulden. Kwartfinales: Vacek (Tsj) - Gustafs- son (Zwe) 6-2 4-6 6-2, Kafelnikov (Rus/2) - Larsson (Zwe) 4-6 7-6 7-6, Kulti (Zwe) - Steven (NZe) 7-6 6-3, Reneberg (VSt) - Courier (VSt/3) 6-7 6-4 6-2. Halve finales: Kulti - Rene berg, Vacek - Kafelnikov. Nottingham. Mannen, 515.000 gul den. Halve finales: Siemerink (Ned/5) - Rusedski (GBr) 7-6 6-3, Stolle (Aus) - Woodbridge (Aus/6) 6-2 6-4. Eastbourne. Vrouwen, 544.000 gul den. Kwartfinales: Seles (VSt/1) - Gorro- chategui (Arg) 6-3 6-1, Tauziat (Fra) - Raymond (VSt) 6-2 6-0, Mary Joe Fernandez (VSt/7) - Martinez (Spa/2) 2-6 6-4 6-4, Novotna (Tsi/4) - Basuki (Ino) 7-6 6-1. Halve finales: Seles -Tauziat 6-4 6-4 Bologna. Mannen, 525.000 gulden. Kwartfinales: Carlos Costa (Spa/1) - Szymanski (Ven) 7-5 2-6 6-3, Ulihr- ach (Tsj/4) - Javier Sanchez (Spa) 6- 4 6-4. Roehampton. Invitatiewedstrijd: Becker (Dui) - Chang (VSt) 7-6 6-1. ibetuigd. Unaniem oordel® in Ao Dat is dat de ex-trainer van ilan moet opstappen. jn plicht," schrijft La Kepu !ica. Het zou hem netjes sta an de ene kant is het te pr J ;n als een kapitein het 0 end schip niet verlaat, at gaat in dit geval niet et schip is al gezonken, nder de kop: 'Een noodza jke scheiding', neemt orriere della Sera duideW elling tegen Sacchi. ■act of niet, hij kan onde'iet uidige omstandigheden anblijven." Vlak voor het o m van het EK verlengde b» li zijn verbintenis tot en et WK van 1998. Van onze verslaggever Zundert - Jelle Nijdam van de TVM-formatie van Cees Priem ziet zelf af van deel neming aan de Tour de France, die volgende week zaterdag start in Den Bosch. Nadat twee dagen geleden bekend werd dat reeds acht van de negen TVM-plaatsen voor de Tour vergeven waren, besefte Nijdam dat de kans op een elfde Tour klein was geworden. ,In feite twijfelde ik een maand ".en al," zegt de 32-jarige "ïmdertenaar. Hij vindt dat de vorm ontbreekt om in de Ronde van Frankrijk opvallende dingen te doen. „Als ik geen kans zie om een etappe te winnen, sta ik mijn s net zo lief af aan een jon gere renner," aldus Nijdam, die in totaal zes Tour-etappes won, waaronder de proloog in 1987 in Berlijn. Nu Nijdam zich heeft terugge trokken moet ploegleider Cees Priem voor de negende en laatste s in zijn Tour-equipe een reuze maken tussen de Fransman Laurent Roux en de Nederlander Bart Voskamp. Het achttal Blijle- vens. Hamburger, Skibby, Poel- nikov, Knaven, Hoffman, Den Bakker en Van Petegem is al ze ker van deelneming. Vrede Twee jaar geleden passeerde Jan Baas de Brabander voor diens fedPerfect-Tourploeg. Dat was ie aanleiding tot de breuk tussen die twee en de overstap van Nij dam naar TVM. Dit keer zegt Nij dam wel vrede te hebben met het Bissen van de Tour. „Ik ben weer hvee jaar ouder, heb al tien keer de Tour gereden en kan er nu mee 'even dat een jongere renner mijn 'laats overneemt. Natuurlijk is 'et jammer voor de proloog in Den. Bosch. Die had ik graag wil lijden, maar om nu alleen voor zo'n eerste tijdritje mee te pan, vind ik wat overdreven. Ik weid me vanaf nu liever voor op de najaarswedstrijden. Een startbewijs voor de Olympi sche Spelen is een stille wens van ™jdam. „Mogelijk kan ik dat woensdag tijdens het NK tijdrij den afdwingen om daarna kei hard te gaan trainen voor Atlan ta." Tristan Hoffman staat op het Pant zijn contract bij TVM met ™ee jaar te verlengen. „Er zijn "nbiedingen van andere ploe- I, maar Cees Priem heeft me fengoed tegenvoorstel gedaan. Ik J® het uitstekende naar mijn zin 1 TVM en dus is er geen reden <>m te vertrekken," aldus de in net Belgische Nieuwmoer wonen de Achterhoeker. noffman tekent op eigen verzoek c°ntact met een looptijd van e jaar. Wie de andere geïnte- leerde ploegen zijn, wil Hoff- anniet zeggen, maar het is een Publiek geheim dat Rabobank en to lonken naar de diensten an de 26-jarige allrounder, die 1 seizoen de semi-klassieker Wars door België won. 'Vfkopen T°"o heeft eveneens zijn oog la ai vallen op een andere TVM- nner, Peter van Petegem. Na "et wegvallen van Wilfried Nelis- «n zit ploegleider Jean-Luc Van- °,.oucke dringend verlegen alentvoiie Belgen. Naar ver- U'dt zou de Waal Van Petegem dan zovee' willen betalen Priem. Vandenbroucke: Llar er is één probleem. Peter uit n een doorl°Pend contract en n Principe respecteer ik dat. Als De olympische vlam brandde deze week in het Witte Huis, de ambtswoning van de Ameri kaanse president Bill Clinton en diens vrouw Hillary. De vlam, die werd binnengebracht door de non Mary Popit, kreeg een plekje in de zuidelijke vleu gel. Clinton droeg de vlam gis teren over aan Carla McGhee (links op de foto). McGhee is lid van de Amerikaanse vrouwen- basketbalploeg. De olympische vlam werd op 30 maart in Olympia, in Griekenland, aan gestoken. Vijfenvijftig dagen geleden kwam het vuur in Los Angeles de Verenigde Staten binnen. Inmiddels is 17.700 ki lometer afgelegd en zijn 37 sta ten aangedaan. Meer dan 6000 mensen hebben de fakkel mo gen dragen. Op 19 juli is de ope ningsceremonie van de Olympi sche Spelen in Atlanta. foto reuter Brussel - De Deense interna tional Mikkel Beek heeft bij de Europese Commissie een klacht ingediend tegen zijn club Fortuna Köln en de Duit se voetbalbond (DFB). Hij heeft ook bij de rechtbank in Keulen een zaak aangespannen. Volgens de 22-jarige aanvaller blokkeren beide partijen op on reglementaire gronden een voor hem lucratieve transfer naar Middlesbrough. Beck kan bij de Engelse eerste- divisieclub een contract voor vier jaar tekenen, goed voor een totaal salaris van vele miljoenen guldens. Fortuna Köln wil hem echter nog tenminste één jaar onder contract houden. De hui dige verbintenis van Beek loopt eind deze maand af. Hij kan in Engeland per jaar tien keer zo veel gaan verdienen als in Duits land. Op basis van onderlinge afspra ken, gem'aakt naar aanleiding van het Bosman-arrest, mogen de Duitse clubs dit jaar aflopen de contracten eenzijdig met twaalf maanden verlengen. Vol gens Beek en zijn advocaat is die nieuwe bepaling volledig in te genspraak met de uitspraak van het Europese Hof van Justitie. Het vonnis leidde binnen de UE FA tot afschaffing van het oude transfersysteem en tot opheffing van een gelimiteerd aantal bui tenlanders per team. „Als de Commissie niet snel en ferm ingrijpt, is het risico groot dat de jurisprudentie uit de Bos man-zaak onbruikbaar wordt," stelde Beck's raadsman Dupont. „Het standpunt van de DFB en de clubs is onaanvaardbaar. Ik hoop dat de Commissie nu even strikt zal optreden als meteen na de uitspraak in de Bosman kwestie." Volgens Dupont bevinden onge veer 200 profvoetballers in Duitsland zich in dezelfde situa tie als Beck. Die wachten de reactie van de Europese Com missie af voordat ze eventueel juridische actie ondernemen. Lusaka (sid) - Voor de WK- kwalificatiewedstrijd tussen Zambia en Sudan (3-0) zijn 10.000 kaartjes te veel ge drukt. Tijdens het duel vorige zondag in het volle stadion stortte een muur in. Negen mensen kwamen om het le ven. Bijna tachtig toeschou wers raakten zwaar gewond. Het stadion in Lusaka biedt plaats aan 30.000. Er werden 40.000 toegangsbewijzen in omloop gebracht. De interna tionale voetbalbond FIFA heeft de Zambiaanse voetbal bond om uitleg gevraagd. laar ons wil komen, zal hij e jezelf twijfelt. Hij heeft het PiscB 2ar Zijn zin b»j TVM- "Ty- Wes k-^t6 'aar Sleden moest ik 'oert0 omdat ze me niet 'evJi eg vonden en nu willen -e wel weer hebben." Van onze verslaggever Eindhoven - Boudewijn Pahl platz weet nog niet voor welke club hij volgend seizoen voet balt. De aanvaller slaagde er de afgelopen twee seizoenen bij PSV niet in een vaste plaats in het basiselftal te ver overen en mag vertrekken. Concrete belangstelling is er volgens de speler zelf nog niet. „Mijn zaakwaarnemer, Ton van Dalen, zit momenteel in Enge land. Zodra hij terug is, komt er misschien duidelijkheid. Ik heb gehoord dat er interesse van en kele clubs bestaat, maar concreet is er nog niets." De naam van Pahlplatz wordt in middels in verband gebracht met FC Twente, zijn oude club. Aan valler Arnold Bruggink zou in dat geval de omgekeerde weg volgen en vanaf komend seizoen voor PSV voetballen. „Dat is mij onbekend," aldus Pahlplatz, die in Eindhoven een contract heeft dat nog één seizoen doorloopt. „Als er niet op tijd een andere club is, begin ik op 10 juli aan de voorbereiding bij PSV. Maar ik wil wel weg. Ik zie het namelijk niet zitten om komend seizoen opnieuw reserve te zijn en alleen maar wat in het tweede te voet ballen. Het is beter dat ik naar een andere club ga." Hans van der Zee, de voorma lige trainer van zaterdag-eerste klasser Kozakken Boys uit Wer kendam, treedt definitief in dienst van FC Volendam. Aan vankelijk wilde amateurvereni- ging Huizen de oefenmeester houden aan het contract dat op 1 juli zou ingaan. Van der Zee en Huizen hebben een akkoord be reikt over een niet nader ge noemde afkoopsom. Fortuna Sittard wil in 2000 werken met een begroting van 13 miljoen gulden. De voetbalclub heeft het budget voor volgend seizoen van vijf tot acht miljoen gulden opgetrokken. Sportieve doelstelling is een vaste plaats in de top twaalf van de eredivisie. Dat blijkt uit het vijfjarenplan dat voorzitter Eric Bouwmeester giseteren heeft gepresenteerd. Afgelopen seizoen was de club tot de voorlaatste speeldag in de gradatiegevaar. De Sittardse be taald-voetbalorganisatie wil door verbeteringen in stadion De Baandert meer inkomsten van gen. Het moderniseren van de ac commodatie moet de komende vijf jaar leiden tot werving van 75 nieuwe geldschieters. In 2000 verwacht de club van 300 spon sors zes miljoen gulden aan extra inkomen. Vitesse heeft zich met succes verweerd tegen een door de KN VB opgelegde geldboete van 25.000 gulden. De commissie van beroep liet de Arnhemse club de ze week in een brief weten dat de straf ongedaan is gemaakt. Vi tesse had de boete gekregen om dat het Arnhemse publiek zich tijdens de thuiswedstrijd tegen Go Ahead Eagles, op 23 maart jongstleden, kwetsend had uitge laten jegens scheidsrechter John Blankenstein. De commissie van beroep besloot de uitspraak van de tuchtcommissie te herzien vanwege de goede reputatie van de Arnhemse fans. Bovendien had Vitesse middels de stadion speaker meteen gereageerd op de verwensingen vanaf de tribunes. De KNVB mag voetbalclub WKE uit Emmen alsnog uit de competitie nemen. Het gerechts hof in Amsterdam heeft in hoger beroep de voetbalbond in het ge lijk gesteld. Wel werd de bond in overweging gegeven de maatre gel om te zetten in een voorwaar delijke straf met een proeftijd van twee jaar. Het bestuur ama teurvoetbal had het eerste elftal van de vereniging, dat uitkwam in de eerste klasse C (zondag), op 12 oktober vorig jaar uit de com petitie gehaald omdat het team twee keer in korte tijd was be trokken bij een incident waarbij een scheidsrechter werd gemo lesteerd. WKE spande vervol gens voor de Utrechtse recht bank een kort geding aan tegen de KNVB. De club won dat om dat de president van de recht bank oordeelde dat de maatregel van de KNVB een deugdelijke grondslag miste. De 82-jarige Constant Van- denstock treedt af als voorzitter van de Brusselse voetbalclub RSC Anderlecht. Zijn dertig jaar jongere zoon Roger is zijn opvol ger. De markante Vandenstock, die geld en naam maakte als ei genaar van de gelijknamige bier brouwerij, was president van de Brusselse topclub sinds 1971. Onder leiding van Vandenstock behaalde Anderlecht tien Bel gische titels, drie Europese en ze ven nationale bekers, evenals twee Belgische supercups. Ook werd in de periode van Vanden stock het oude Astridpark ver ruild voor een nieuw stadion, dat de naam van de voorzitter draagt. De Duitse voetbalclub FC St. Pauli heeft zich versterkt met de Braziliaan Luiz Firmino Emer son. De 23-jarige aanvaller is af komstig van Dnjepr Dneprop etrovsk uit Rusland. Emerson te kende een contract voor één jaar met een optie voor nog twee sei zoenen. De Zweedse international Kennet Andersson speelt ko mend seizoen voor de Italiaanse club Bologna. De naar de Serie A gepromoveerde club maakte dit gisteren bekend. Andersson te kende een contract voor drie jaar. Over de financiële details heeft Bologna geen mededelin gen gedaan. De Zweed stond af gelopen jaargang onder contract bij Bari. Die formatie degradeer de naar de Serie B. Murcia (anp) - De Spaanse wielrenner Mariano Rojas is gisteren door een verkeersongeluk in de buurt van Murcia ernstig gewond geraakt. De coureur uit de ONCE-ploeg is met spoed geopereerd in het Virgen de Arrixaca-ziekenhuis van Murcia. Over de aard van zijn verwondingen is niets bekend. De 23-jarige Spanjaard was bijna hersteld van een sleutel beenfractuur. Het was nog on zeker of hij zaterdag 29 juni in Den Bosch voor de Ronde van Frankrijk zou starten. Ploeg leider Manoio Saiz zou na het Spaans kampioenschap kiezen tussen hem en de Australische Nederlander Patrick Jonker. Rojas was ook opgenomen in de voorlopige selectie voor de Olympische Spelen. Het ongeluk gebeurde rond het middaguur. Rojas botste met zijn auto frontaal tegen een vrachtwagen. De bestuur der van dit voertuig raakte licht gewond. Bij het ongeluk waren nog twee wagens be trokken. De wielrenner was op weg naar de luchthaven van Ali cante. Vandaaruit zou hij naar Sabinanigo in Noord-Spanje reizen. Daar wordt zondag het Spaans wielerkampioenschap gehouden. Remise in achtste partij schaaktweekamp Elista - De achtste partij voor de tweekamp om de wereldtitel schaken, volgens de versie van de wereldbond FIDE tussen de Amerikaan Gata Kamsky en de Rus Anatoli Karpov is gisteren in Elista in remise geëindigd. Het duel was een dag eerder na 56 zet ten afgebroken. De stand in de tweekamp is nu 5'A - 2'A in het voordeel van titel verdediger Karpov. De negende partij staat voor vandaag op het programma. Chicago Bulls verlengt contract met coach Chicago - Coach Phil Jackson van de Chicago Bulls heeft donder dag zijn contract met een jaar verlengd bij de kakelverse NBA- kampioen. Jackson, die in zes jaar tijd de Bulls naar drie Ameri kaanse basketbaltitels loodste, ontvangt een bedrag van 3,3 mil joen gulden per jaar, twee keer zoveel als hij de afgelopen compe titie verdiende. Jaklofsky nadert olympische limiet Aarhus - Sharon Jaklofsky heeft tijdens een wedstrijd in Aarhus, Denemarken, de olympische limiet op het verspringen benaderd. De geboren Australische won met een afstand van 6,48 meter. De eis voor Atlanta is 6,55. De 6,48 meter is de beste verrichting van Jaklofsky dit seizoen, dat door enkelblessures moeizaam op gang kwam. Vorige week tijdens de Papendal Games kwam ze tot 6,37 meter. In de komen de weken zal ze nog een paar keer proberen de limiet te halen. Boedapest. Grand Prix. MANNEN 110 m horden: 1. Kazanov (Let) 13,75, 400 m: 1. Kamoga (Oeg) 45,73, 400 m horden: 1. Kovacs (Hon) 49,32, 1500 m: 1. Abdelha- hk (Mar) 3.39,83, 2. Kiptarus (Ken) 3.39,91, 5000 m: 1. Kipruto (Ken) 13.42,66, ver: 1. Tudor (Roe) 8,10 m, polsstok: Buckfield (GBr) 5,50 m. VROUWEN 400 m: 1. Poetschka (Oos) 50,95, 400 m horden: 1. Farofonova (Oek) 56,82, 1500 m: 1. Kiesl (Oos) 4.06,82, 5000 m: 1. Urge' (Eth) 15.57,98, Ver: 1. Sintsjoe- kova (Rus) 6,72 m. Aarhus. Internationale wed strijd. MANNEN 800 m: 1. Kipketer (Den) 1.44,73, 2. Bohta (ZAf) 1.46,14, 3. Lewin (Aus) 1.47,00. 1500 m: 1. Cleary (Aus) 3.44,34, 2. Andersen (Den) 3.44,70, 3. Hoff (ZAf) 3.44,99. 3000 m steeple: 1. Unthank (Aus) 8.29,77, 2. Hough (GBr) 8.29,83, 3. Nieuwoudt (ZAf) 8.35,26. Polstok: 1. Voss (Den) 5,65 m, 2. Widen (Zwi) 5,40, 3. Elisseev (Rus) 5,20. Hinkstap: 1. Martirosyan (Arm) 17,04 m, 2. Nachtum (Isr) 16,69, 3. Murphy (Aus) 16,57. Speer: 1. Makarov (Rus) 88,86 m. VROUWEN 400 m horden: 1. Bjone (Noo) 57,72, 800 m: 1. Gydesen (Den) 2.03,39, 5000 m: 1. Stavik (Noo) 15.35,29, Hoog: 1. Kitsjanova (Rus) 1,94, ver: Jaklofsky (Ned) 6,48 m, 2. Nielsen (Den) 6,48, Speer: 1. Ovtsjinikova (Rus) 65,40 m. Kranjska Gora (Slo). EK. Voorronden, Olympische klasse. Vrouwen: 1. Nasaridze (Tur) 1323, 2. Valejeva (Mol) 1316, 14. Arzjannikova 1278, 28. Verste gen 1239, 38. Van Dijck 1222. Mannen: 1. Petterson (Zwe) 1321, 2. Di Bua (Ita) 1315, 14. Van Zutphen 1276, 18. Vogels 1272, 28. Camps 1260, 46. Ren- iers 1235. Evian. Vrouwen, Masters. Stand na drie ronden: 1. Davies (GBr) 206 slagen, 2. Koch (Zwe) 208, 3. Alcott (VSt), Alfredsson (Zwe) 210. St. Eurach. Mannen, 2 miljoen gulden. Stand na de tweede ronde: 1. Farry (Fra) 132 slagen, 2. Green (Aus) 133. 3. Higgins (Ier), Har rington (Ier), Clay don (eng) 134. Arnhem. CHampion. Springconcours, 1,40 m, twee fa sen: 1. Michael Whitaker (GBr) Gyltaire 0-25,98, 2. Millar (Can) Ten Cate Elstar 0-26,41, 3. Pru dent (Fra) Starski 0-26,47, 5. Vrieling/First Flower 0-28,34, 6. Willemsz Geeroms/Glennridge 0-28,70. Springconcours, tabel A, 1.45 m, na barrage: 1. Becker (Dui) Ar- gelit's Bellenuit 0-34,51, 2. Kir- chhoff (Dui) Opstalan's Hoek Ginus 0-36,72, Millar/My Girl 0- 37,35, 4. Huis in 't Veld/Tio Pe- pe's Cupido 0-37,76, 8. Rayma- kers/Jewel's Dominard 4-36,22, 9. Romp/Burg's Gracia 4-38,67. Wedstrijd voor teams van drie ruiters: 1. Kirchhoff/Opstalan's Hoek Ginus (Dui), Becker/Arge- lit's Bellenuit, Baryard/Gem Stone (Zwe) 0-226,39, 2. Char les/Dolly, Macken/FAN la Bam ba, Doyle/Flex 8-239,74, 3. Hen- drix/Ten Cate Edison, Romp/Burg's Gracia, Lan- sink/visa Lianos Z 8-241,92. Dressuur Prix St. Georges: 1. Van Gruns- ven (Ned) Gere 1493 punten, 2. Haazen (Ned) Ainsley's Bann- zayer 1416, 3. Wientjes (Ned) Luxform's Gabber 1397. Vancouver. Canada Cup, vijfde speeldag. JAPAN - NEDERLAND 4-3 Japan 0120000001 4 Nederland 0000021000 3 CALIFORNIA JAZZ - NEDER LAND 10-1 California Jazz 0 3 1 2 4 10 Nederland 1 0 0 0 0 1 Maastricht (anp) - De professionele Billiards Worldcup Associ ation (BWA) weigert zich neer te leggen bij de uitspraak van de rechtbank in Genève. De rechter stelde onlangs de internatio nale wereldbiljartbond (UMB), die al jaren een juridisch ge vecht levert met de BWA, in het gelijk. De BWA moet 203.000 gulden betalen aan de UMB, maar gaat daartegen in beroep. Het conflict tussen beide organi- deel te nemen aan de door de saties is een geschil tussen de professionals en de amateurs. Ja ren geleden richtte de Duitser Werner Bayer de BWA op, waar mee hij het driebanden loskop pelde van de andere takken in de biljartsport. Driebanden ontwik kelde zich, dank zij de financiële steun van Bayer, tot een populai re sport. Steeds meer spelers maakten de overstap van de ama teurs naar de profs. Bekende bil jarters zoals Dick Jaspers, Torb- jörn Blomdahl en Raymond Ceu- lemans kunnen tegenwoordig le ven van de sport. Het conflict verdeelde de biljart wereld. Bayer verbood zijn profs UMB georganiseerde Europese- en wereldkampioenschappen. De EK's en WK's ontbeerden de af gelopen jaren grote namen. De rechtbank oordeelde dat de BWA daardoor schade heeft toege bracht aan de UMB. De bemiddelingspoging van Ed Nijpels, die in november die taak op zich nam, is dus mislukt. Bo vendien stelt de UMB - gezien het beroep van de BWA - geen prijs meer op gesprekken. Het bestuur van de wereldbond meent dat, gezien de bemiddelingspoging van Nijpels, de BWA zonder enig voorbehoud de uitspraak van de rechter had dienen te accepteren.

de Stem | 1996 | | pagina 11