ollege verdeeld over sluittijden Al 475 jaar lang mikken op de wip GLAS MEIJER ostburg loopt geen risico bij eventuele vervuiling Scheldeveste is acht jaar cel voor oging tot moord op ouw en haar vriend echter straft jeugdig rio voor laffe overval genadeloos af Oostburg bekijkt verruiming van WVG POLITIE RAPPORT PLAATSELIJK NIEUWS Raad Hulst vindt vier ton voor verbeteren automatisering veel Jrijfels in Terneuzen over uitbreiden openstelling winkels op zondag STEM ZEELAND C3 Sint Sebastiaan uit Zuiddorpe viert feestelijk jubileum DE VERENIGING 1175 'OND LAS VERF Inbraak auto's Zware schade na aanrijding Woninginbraak Alcohol Cocaïne Vandalisme Explosieven Autogordels Zakkenroller Winkeldiefstal Schoondijke Forse eisen voor betrokkenheid bij dealen drugs VRIJDAG 21 JUNI 1996 ^verslaggever lWg - De gemeente Oostburg «en enkel financieel risico bij 'eventueel aantreffen van bodem- iiiüing in het plan Scheldeveste Ijeeskens. Ondanks het feit dat eringen uitwezen dat er geen jtreiniging is, heeft de gemeente ju de overeenkomst met project ontwikkelaar BijdeVaate een vrijwa ringsclausule opgenomen. De eventuele saneringskosten zijn in verband met deze clausule voor de pro jectontwikkelaar. „De gemeente loopt dus geen enkel risico. We hebben op dat punt wel wat geleerd de afgelopen ja ren," aldus wethouder L. Cuelenaere gis teravond tijdens de gemeenteraad. De wethouder doelde onder andere op de geconstateerde bodemvervuiling in het recreatieproject Village Scaldia in Hoofdplaat. De gemeente had een schone grond ver klaring afgegeven en ging door de ver ontreiniging dus voor zo'n anderhalf miljoen gulden het schip in. De rekening voor het schoonmaken was namelijk voor de gemeente. Door de clausule in de overeenkomst met BijdeVaate is dat nu uitgesloten. Scheldeveste bestaat uit de bouw van een sporthal, zwembad en maximaal 210 recreatiewoningen. De raad ging gisteravond akkoord met de overeenkomst en met de afmetingen van het zwembad waarover eerder nog geen duidelijkheid was. Er werd gevreesd voor een pierebad om dat de afmetingen niet in de overeen komst staan. Het bad krijgt in ieder geval een opper vlakte van ongeveer 170 vierkante meter (zeventien meter lang, tien meter breed en een diepte van 1.40 meter) en biedt ruimte aan duizend bezoekers per dag. Het college noemt het bad een meer dan genoegzame zwemvoorziening in Schel deveste. I instal., sportwielen, 5-versn., in z.g.st. I v.a. 19.950.- I poilerd, stereo, in z.g.st„ bj. '88/"90.v.a. leien, 5 versn., getint glas, sportintr., enz v.a. 15.950.'- I wielen, 5-versn., digit, dashboard, in v.a. 15.950.- I top sportwielen, Bullbar, Side Bar, alles V.a. 18.950.- p.m 281. isportwielen, 5-versn., zeer apart en mooi. nu v.a. 13.950.- p.m 209- ler, deze auto is v.z.v. alle opties, is ab- er, prijs op aanvraag. Deze auto moet u EXCLUSIEF 1.5-drs., 5-versn., trekhaak,, dubb. v.a. 8.950.- p.m 134- automaat, stuurbekr., 3e achterbank, L,v.a. 24.950- p.m.374 llic, siervelgen, 5-versn., getint glas, v.a. 10.950.- p.m 164 - jrsn., open dak. getint glas, dubb. spie- v.a. 9.950.- p.m 149- 3-drs., 5-versn., achterwiss., trekhaak, Ivv a. 8.950.- p.m. 134 I ion, 5-versn., stuurbekr., getint glas. 5.950.- p.m. 104.- 1 K [aak, dubb. spiegels, getint glas, div. -i v.a. 3.950.- p.m. 100/ liel, 5-versn., getint glas, trekhaak, v.a. 9.950.- p.m. 149 h., open dak, getint glas, dubb., spie- v.a. 11.950.- p.m. 179 t glas, trekhaak, div. extra's, 1v.a. 12.950.- p.m. 194 - |n, metallic, 5-versn., trekhaak, getint v.a. 22.950.- p.m. 344 - getint glas, tr.haak, stereo, veel .v.a. 16.950.- p.m. 254.- board comp., sportintr., siervel- v.a. 16.950.- p.m. 254.- Ic, automaat, schuifdak. st.bekr., veel v.a. 14.950.- p.m. 224.- lekr., 5-versn., get. glas, tr.haak, div. 1 - v-a- 20.950.- p.m. 314.- 5-drs., metallic, 5-versn., st.bekr., v.a. 15.950.- p.m. 292.- Jties, b|. 94v.a. 18.950.- p.m. 284.- 4-drs., Sedan, bj. '94. v.a. 18.950.- p.m.284- portintr., sportvelgen, zeer snel, alle v.a. 11.950.- p.m. 179.- station, metallic, 5-versn., st.bekr., Jva 15.950.- 1/ersn., getint glas. tr.haak, dubb. spiê- L V- va- 15.950.- gvelgen, striping spoilers, alle opties, v.a. 16.950.- Hatchback, getint glas, 5-versn., enz. v.a. 13.950.- |-onderb., ideale auto voor ombouw tot onze verslaggever geuzen - Het dagelijks gemeentebestuur van Terneu- n is verdeeld over de verdere verruiming van de open ing van de winkels op zondag. De meerderheid (de jjemeester en de twee CDA-wethouders) heeft zich jter tegenstander verklaard, zodat de gemeenteraad aderdag 27 juni een voorstel voorgeschoteld krijgt grin geen sprake is van verruiming. standpunt van het college i burgemeester en wethouders pieren in een extra vergade- rbepaald. extra bijeenkomst was nodig dat het college niet eerder vol tij kon zijn om de materie te preken. De tegenstanders leien aan het draagvlak on- 'de Terneuzense winkeliers je winkels op meer zondagen r, te stellen en vinden dat de dagopenstelling tot nu toe doorslaand succes is geble- Verder namen zij zich de ijer door tegenstanders van de idagopenstelling geuite kritiek een enquête onder de winke- de binnenstad ter harte, ilden religieuze principes factor van betekenis, burgemeester P. Hamelinck gisteren op een persconferen- lechter dat het college wel ver- it dat een meerderheid in de interaad wél te vinden zal voor verdere verruiming. Hij •li daarbij op de standpunten j ils die onlangs door de fractie voorzitters van de partijen in de gemeenteraad naar voren werden gebracht in een vergadering van de commissie Algemeen Bestuur. Alle fracties, met uitzondering van CDA, GPV/BPF en SGP, lie ten in die bijeenkomst weten ach ter verdere verruiming van de zondagopenstelling van de win kels te staan. Gezien de stelling- name van de fracties in de com missie Algemeen Bestuur en de stemverhouding binnen het colle ge van B en W is de conclusie ge rechtvaardigd dat de meerder heid van de gemeenteraad (elf le den tegen, veertien voor) positief staat tegen verdere verruiming. De kwestie van de zondagopen stelling, al vele jaren lang een po litiek gevoelig onderwerp in de Terneuzense gemeentepolitiek, werd opnieuw aangezwengeld door de ondernemersvereniging City Terneuzen. Die reageerde gisteren bij monde van zijn secre taris, A. Meeusen, teleurgesteld op de beslissing van het dagelijks gemeentebestuur. <E He opties, bj. '90 .36.950.- board comp., in nw. st„ v.a. 36.950.- enz., bj. '85 .v.a. 24.950.- co enz., v.a. 16.750.- bj. '90/"91 .v.a. 18.950.- v.a. 19.950.- bj. '92/'93 .v.a. 17.950.- v.a. 13.950.- acces., v.a. 12.950.- eer veel extra's, bj. v.a. 32.950.- (usief, bj. '83 .v.a. 16.950.- auto, moet u zienv.a. alle opties, v.a. 12.950.- i, bj. '90-'91 .v.a. 16.950.- acces., v.a. 16.950.- van alle opties, bj. v.a. 21.950.- a's, bj. '93 .v.a. 19.950.- 87/'88v.a. 11.950.- bj. '84/'86 .v.a. 12.950.- veel extra's, v.a. 11.950.- gen, zeer veel extra's, bj. v.a. 10.950.- veel extra's, v.a. 14.950.- ikr., div., opties, v.a. 18.950.- opties, benz. en/of LPG, v.a. 16.950.- 'eel extra's, v.a. 29.950.- div. extra's, v.a. 16.950.- enz., bj. '88 .v.a. 18.950.- eel extra's, v.a. 22.950.- iportwielen, enz., v.a. 14.950.- '94v.a. 19.950.- '90-'90v.a. ra's, bj. '86-'88v.a. p.m. 554.- p.m. 554.- p.m. 374.- p.m. 251.- p.m. 284.- p.m. 299.- p,m. 269.- p.m. 209.- p.m. 194.- p.m. 494.- p.m. 254.- p.m. 254.- p.m. 194.- p.m. 254.- p.m. 254.- p.m. 329.- p.m. 299.- p.m. 179.- p.m. 194.- ronze correspondent iddelburg - Spijt als haren op zijn hoofd had de 57-jarige R. uit Terneuzen gisteren op de zitting van de rechtbank in Iddelburg. Niet omdat hij twee keer een poging tot moord op |n20-jaar jongere vrouw en haar vermeende vriend had ge- l, maar omdat alles mislukt was. p.m. 254.- p.m. 283.- p.m. 344.- p.m. 224.- p.m. 299.- 14.950.- 18.950.- USIEF EXCLUSIEF zijn plannen moesten sterven en aansluitend hij zelfmoord plegen. En daar allemaal niets van terechtge- ien. Het drama begon alle- ial in de vroege avond van 10 lart van dit jaar, toen het echt- r van een familiebezoek iskwam. De vrouw ging naar en nam haar zoontje mee. E. f nog wat in de huiskamer Iffllten. Plotseling hoorde hij dat tentjes tegen de ruit werden jooid. E. ging naar boven en ®g zijn vrouw of zij misschien f wie dat zou kunnen doen. bakje niet druk, dat zijn m'n ■endjes," antwoordde de vrouw Werend. Voor E., die zijn T «uw al twee jaar ervan ver- 'i ot een relatie met een landge- d te hebben, ging naar bene- ID> pakte zijn pistool en ging 8 111 de Kastanjelaan waar zijn lit Weende rivaal woonde met de -* koeling hem dood te schieten, helde aan, de deur ging open wj het zien van het pistool de deur dichtgesmeten. E. [Mrde door de deur heen maar ■e de bewoner. Vervolgens bij weer naar huis, stoof de slaapkamer en schoot 1® wouw twee keer in het been, een keer in de rug en een keer in het gezicht. De vrouw overleefde de aanslag wonderwel. Op de zitting toonde E. geen en kel moment van berouw over het geen hij had gedaan. „Ik heb ge zichtsverlies geleden en ben een oude man die aan het eind van zijn latijn is. Ik had ze dood moe ten schieten en zelfmoord moeten plegen." Officier van justitie me vrouw mr. Y. Willems had aan dat alles geen boodschap. „Er was geen enkele reden om aan te nemen dat de vrouw een relatie had en het hele gebeuren heeft een enorme indruk op de kinde ren gemaakt." Zij eiste daarbij een gevangenisstraf van acht jaar. E.'s raadsman mr D. Olie verzocht de rechtbank om in ie der geval een lagere straf op te leggen. „Cliënt heeft gehandeld uit een soort paranoïde obsessie en in de cel zullen zijn haatgevoe lens wel slijten, maar daar komen weer nieuwe voor in de plaats." Daarnaast verwachtte Olie dat zijn cliënt geen verblijfsvergun ning zou krijgen en terugge stuurd zou worden naar Joego slavië. Over veertien dagen wijst de rechtbank vonnis. Takkebijstars ROOSENDAAL/ ROTTERDAM- rende beglazing Ivrij, inbraak vertragend glas rglas 30 soorten) ANY, GLAS IN LOOD IKUNST ijblijvend prijsopgaaf dsstraat 2a Terneuzen r614666, b.g.g. 696078 Door Peter van den Assem Zuiddorpe - Het is de oudste schietvereniging van Zeeuws- Vlaanderen. Nou ja, op Aar denburg na dan. Daar worden de 'vogels' al langer in groeps verband van de diverse wip pen geschoten. Neemt niet weg dat de oorsprong van Sint Sebastiaan uit Zuiddorpe ver teruggaat in de tijd. 475 jaar om precies te zijn. En daar moet dit weekend op gedron ken worden... Zachtjes dwarrelt het oranje pluimpje naar beneden, gedragen op een zwakke wind. Het heeft lijdzaam de weg naar beneden aanvaard, want zojuist is het zonder pardon van de staande wip geschoten. De pijl slaat zich kort daarna in het grint, maar het 'vogeltje' neemt de tijd om het 28 meter lange traject af te leggen. Het heeft nauwelijks de grond gekust of de volgende pijl schiet al weer omhoog, de kooi in, op zoek naar de hoofdvogel, maar die blijft rustig op zijn plek zit ten. Punt Voor wie het nog niet weet: de vo gels zijn geen echte vogels. De schutters mikken hun pijlen op gekleurde veertjes die met behulp van een plastic voetje op een soort vork (wip) geprikt worden. Die wordt in een kooi zonder bo dem bijna dertig meter de hoogte in gehesen. Vervolgens wordt er geschoten met pijlen zonder punt. Dat wil zeggen, er zit een stomp uiteinde op. Robin Hood zou zich omdraaien in zijn graf, maar het is de enige manier om de pluimpjes naar beneden te krijgen. Bovendien, het gebeurt weleens dat iemand een vallende pijl op zijn hoofd krijgt. Dank je de koekoek vanaf die hoogte. Enfin, in Zuiddorpe doen ze het dus al bijna vijfhonderd jaar zo. Of daar nog eens zo'n zelfde pe riode aan vastgeplakt kan wor den is de vraag. Niet dat Sint Se bastiaan te klagen heeft over het aantal leden. Integendeel. 45 schutters zetten ieder weekend hun bestje beentje voor. Sommi gen doen dat al zestig jaar zo. Al leen de aanwas van jonge leden blijft uit. De vergrijzing slaat toe, in een tijd dat folklore misschien niet meer zo hip is. Volgens schutter Etienne Inghels heeft het ook te maken met de concurrentie van andere sporten. „Er zijn er natuurlijk zoveel. Maar, dit is toch een van de goed koopste. Je legt veertien gulden uit, je bent een hele middag bezig en je loopt de kans om je eigen geld weer terug te schieten." Komt overigens nog wel de aan- Enkele schutters van Sint Sebastiaan: Af. de Cock, E. Pottelberghe, T. Inghels en E. Inghels. FOTO WIM KOOYMAN schaf van een boog bij. De prijzen variëren sterk. Afhankelijk van de kwaliteit en het materiaal moet vijfhonderd tot 2500 gulden voor het schietgerei worden be taald. „Vroeger was het een stuk goedkoper," zegt Maurice de Cock. „Kijk maar eens naar die daar," en hij knikt naar de hou ten boog die boven de toog in de kantine hangt. Het wapen ziet er kinderlijk eenvoudig uit, vergele ken met de moderne bogen die de schutters bij zich hebben. IJzersterken Een stukje verder naar rechts, aan de muur, hangt een foto. Ge maakt in 1971, ter gelegenheid van het 450-jarig bestaan. 'Hoofdman' (voorzitter) E. Pot telberghe kijkt er even naar. Ach, ach. Een groot aantal geportret- teerden is inmiddels overleden. Maar er zijn er ook die nog steeds lid zijn. De sterken onder de ij- zersterken. Niet van zins de folk lore de rug toe te keren, of ze nu ooit 'Koning' laat staan 'Keizer' worden of niet. Juist voor die standvastige leden staat jaarlijks in september een jubileumschie- ting op het programma. „En," zo voegt Maurice de Cock er aan toe, „hebben we er niet een, dan ver zinnen we er wel een." Opvallend is het geringe aantal vrouwen dat aan deze tak van sport deelneemt. De vereniging in Zuiddorpe vormt daar geen uit zondering op. Slechts twee vrou wen nemen geregeld de boog ter hand, om achter de kerk de pijlen in de kooi te jagen. Dat zij daar bij niet onder hoeven te doen voor de mannen bewees Tiny Ing hels vorig jaar: zij werd kam pioen bij de club en mocht zich als eerste de titel 'Koningin' aan meten. „En ik schiet nog steeds gewoon mee, ik laat me niet ken nen," zegt ze een jaar later. Ter gelegenheid van het 475-jarig bestaan neeft Sint Sebastiaan dit weekend een aantal activiteiten op de rol staan. Zaterdag is er vanaf 18.00 uur een feestavond voor leden en geno digden. Zondag is er, tussen 14.30 en 18.30 uur een schieting voor le den en genodigden. Maandag zijn verenigingen uit België en Nederland welkom voor een jubileumschieting, met 10.200 Belgische francs gratis. 1 lidlik corresP°ndent delburg - Voor een laffe overval op een zestienjarige plaats- oot zijn gisteren drie Vlissingers in de leeftijd van zestien en met negentien jaar veroordeeld tot forse celstraffen. )?ec8 de negentienjarige R. R. t fe k eis,van twee jaar waarvan .maanden voorwaardelijk plus naand extra als ten uitvoer- van een eerder vonnis de aagde straf opgelegd. J» evenoude vriend V. F. werd lam e's van ac^ttien maanden irrfc zes voorwaardelijk ver- Seldtot vijftien maanden cel a^an vijf voorwaardelijk. J n£s'e van het stel, de zes- (n m e' twee weken gele- an tiJV3?/ ieu8ddetentie waar in 7 L v°orwaardelijke te- ehttJ hoorde eisen, kreeg aarvalmaanden jeugddetentie, ■lijk Z6S maanden voorwaar- Op de avond van 23 maart wacht te het trio de zestienjarige plaats genoot in een poortje bij de Bone- dijkestraat in Vlissingen op. R. pakte het slachtoffer van achte ren beet en beroofde hem van zijn portemonnee, terwijl de zestien jarige het slachtoffer met een mes bedreigde. F. op zijn beurt be roofde het slachtoffer van zijn dure jack. Het geld werd uitgege ven in een snackbar in Domburg. Het trio kende elkaar van een jeugdbende in de Vlissingse wijk Bossenburg, waar de zestienjari ge een leidende rol speelde. Drie dagen voor de overval was hij door de kinderrechter veroor deeld voor een geweldsmisdrijf. Van onze verslaggever Oostburg - De gemeente Oostburg be kijkt mogelijkheden om meer geld be schikbaar te stellen voor voorzieningen aan gehandicapten en ouderen. Dat moet dan gebeuren door een verruiming van de Wet Voorzieningen Gehandicapten (WVG). De mogelijke aanpassingen wor den tijdens een komende commissiever gadering besproken. Dit werd gisteravond door de gemeenteraad bepaald als onderdeel van een compromis voorstel. De meerderheid van de gemeenteraad was namelijk tegen het college-voorstel drie ton uit de WVG-pot te storten in de pot Algemene Middelen in verband met het enorme over schot van 2,4 miljoen gulden. Het college wilde dat doen om de begroting voor het komende jaar sluitend te maken. Om het college niet met een begrotingsgat van drie ton op te zadelen wordt dat geld uit de algemene reserves gehaald. „Tijdens een commissievergadering bekijken we of de verordening verruimd kan worden. Als er dan nog geld over is storten we dat te rug in de algemene reserves," verwoordde H. Lippens (CDA) het voorstel van de gemeente raad. Het college accepteerde het voorstel met, zo als wethouder A. Rosendaal het zei, 'frisse te genzin'. „Maar als na aanpassing van de WVG blijkt dat er onvoldoende middelen zijn komt het college met nieuwe voorstellen," aldus Rosendaal. Rosendaal probeerde de gemeenteraad in eer ste instantie op andere gedachten te krijgen. Hij legde uit dat het voor gehandicapten niets uitmaakt of het geld in de WVG-pot zit of in de Algemene Middelen. „Want de gemeente voldoet aan de verorde ning. Gehandicapten en ouderen hebben niets te vrezen. Daarnaast gebruiken we van die drie ton vijftigduizend gulden om knelpunten in de WVG op te lossen." Met name PvdA en D66 plaatsten vraagte kens bij de woorden van Rosendaal. L. Wille (PvdA) vindt dat de gemeente de verordening veel te eng gebruikt. Hij stelde daarom voor, gezien het enorme overschot, de eigen bijdragen voor bijvoor beeld rolstoelen of woningaanpassingen te verlagen dan wel af te schaffen. A. Verhage (D66) wilde weleens in kaart hebben hoe die overschotten tot stand zijn gekomen. Door gebrek aan voorlichting aan bijvoorbeeld be jaarden of wellicht drempelvrees. CDA en WD, met uitzondering van J. Pro voost, gingen mee met het collegevoorstel. Omdat de fracties in de gaten kregen dat er moeilijk overeenstemming bereikt zou wor den, rolde het compromis-voorstel van de raad uit de bus. De Werkgroep West-Zeeuws-Vlaanderen Ge handicaptenbeleid noemde het voorstel gis teravond een eerste stap in een voor gehandi capten en ouderen rechtvaardiger regeling. Graauw - Tot twee maal toe is afgelopen woensdag ingebro ken in auto's. Uit de auto van een 24-jarige vrouw uit Sint- Niklaas, geparkeerd aan de Graauwsedijk, werden de radio en de hoedenplank met daarin luidsprekers gestolen. Bij een bewoner aan dé Jacintastraat bleef het bij een poging en schade aan het portierslot. Axel - Twee auto's zijn afgelo pen woensdagmiddag zwaar beschadigd na een aanrijding op de kruising van de Hulster- weg met de Tweede Verkorting. Een 23-jarige bestuurder uit Beveren had te laat in de gaten dat de voor hem rijdende 35-ja- rige autobestuurder uit Nieuw- Namen remde om af te slaan. Hulst - Bij een inbraak in een woning aan de Paganinistraat zijn geld, cheques, een rijbe wijs, fototoestel, horloges en bankpapieren gestolen. De be woners lagen in bed. De da- der(s) had(den) de keukendeur geforceerd. Hulst/Terhole/Axel - De poli tie heeft in Hulst, Terhole en op de Tractaatweg bij Axel drie mannen bekeurd wegens rijden onder invloed. Het betrof een 35-jarige man uit Maldegem, een 46-jarige inwoner van Clinge en een 22-jarige Axel aar. De laatste kreeg een pro ces-verbaal omdat hij probeer de de ademtest te saboteren. Terneuzen - Een 37-jarige Ter- neuzenaar is op de Jacob van Heemskerkstraat aangehouden in verband met cocaïnebezit. In de binnenstad werden vier mannen bekeurd wegens over treding van het samenscho lingsverbod. Hoek - Namens de kerk aan de Irislaan werd aangifte gaan van bekladding op het gebouw. De muren van het gebouw wa ren (weer) besmeurd met klei en andere troep. Afgelopen za terdag is een ciub vrijwilligers juist bezig geweest om beklad dingen die eerder waren aange bracht weg te poetsen. Breskens - De Explosieve Op ruimingsdienst kwam woens dag in actie omdat op het ter rein van gemeentewerken aan de Weijkmanlaan in Breskens een tiental kleine granaten ge vonden is. De ruim vijftig jaar oude explosieven zijn afkom stig van de luchtafweer. Axel - In samenwerking met Veilig Verkeer Nederland heeft de politie woensdag een ver keerscontrole uitgevoerd op de Kanaalkade in Axel. Negen au tomobilisten kregen een bekeu ring omdat ze geen autogordel droegen. Sluis - Een 37-jarige vrouw uit Lellig (Luxemburg) is tijdens het winkelen in Sluis slachtof fer geworden van een zakken roller. Ze is haar schoudertas kwijt, met daarin geld, bankpasjes en identiteitspapieren. Iets derge lijks overkwam ook een zes tienjarig meisje uit Oostburg. Zij mist sinds woensdag een portemonnee met daarin een bedrag van 35 gulden en een bankpas. Cadzand-Bad - Een 27-jarige vrouw uit Antwerpen werd op heterdaad betrapt toen zij in een winkel aan de Boulevard de Wielingen voor 21 gulden aan spullen mee wilde nemen zonder te betalen. SOOS - De Soos voor alleenst aanden, afdeling West- Zeeuws-Vlaanderen, houdt morgen een gezellige avond in wordt verzorgd door het Jumbo Trio. Tussendoor wordt bingo ge speeld en een verloting gehou den. iff Zaal "Wijffels. De muziek Aanvang 20.00 uur. Van onze verslaggever Hulst - De noodzaak van een verbeterde automatisering van het gemeentelijk apparaat zien de Hulster raadsfracties wel in. Maar 410.000 gulden is toch wel een boel geld voor iets wat over een paar jaar wellicht weer totaal verouderd is. De fracties willen die vier ton best uitgeven, maar de raadsle den hebben er een 'angstig ge voel' bij, zoals W. de Brouwer (Groot Hulst/Gemeenschappelij ke Belangen) het gisteravond uit drukte. De financiële commissie-leden bespraken het B en W-voorstel forse investeringen te doen in de automatisering ten stadskantore. Voor dat doel is een uitgebreid automatiseringsplan opgesteld, waarmee de raadsleden een beeld krijgen van toekomstige ontwik kelingen en hetgeen de gemeente op korte termijn aan hard- en vooral software nodig heeft. R. Neefs van de gemeentelijk af deling automatisering wees de commissieleden op de noodzaak van nieuwe investeringen. Hij begreep de bezorgdheid van de commissie, „maar de techno logische ontwikkelingen gaan zeer snel, da's haast niet bij te houden. Als we nu niets doen, dan valt er over twee jaar niet meer met de apparatuur te wer ken. Want die apparatuur is af hankelijk van de programma tuur." De commissie was geschrokken van de forse, noodzakelijk uitga ven. „Best een brutaal bedrag," merk te W. Kayser (WD) droogjes op. „De computerbusiness vaart er wel bij." J. van Eek (CDA) besef te de noodzaak ervan. „We leven nu eenmaal in een in formatie-maatschappij. Dan zul je ook als gemeentelijk apparaat mee moeten wil je niet achterblij ven." De Brouwer vroeg zich of Hulst de samenwerking heeft gezocht met andere Zeeuws-Vlaamse ge meenten bij de aanschaf van ap paratuur. „Wellicht hadden we dan korting kunnen krijgen." Neefs betoogde dat die samenwerking niet echt mogelijk is. „Alleen Sas van Gent en Oost burg beschikken over dezelfde hardware (apparatuur, red.) als Hulst. Bovendien gaat het bij de aanschaf van nieuwe hardware om slechts 38.500 gulden op een totaal van ruim vier ton," aldus Neefs die niettemin benadrukte dat ook de apparatuur snel, waarschijnlijk over twee jaar, aan vervanging toe is. Wat is dan het rendement van al die investeringen, wilde Van Eek tenslotte nog weten, Tos van de noodzaak ervan'. Neefs kon de CDA'er geen bevredigend ant woord geven. „Het rendement is heel moeilijk te meten. Er bestaat geen formu le om dat duidelijk aan te geven." Burgemeester A. Kessen ('ik ben een leek op computergebied') vermoedde in ieder geval dat het de kwaliteit van de service aan de burger zal verbeteren. Van onze correspondent Middelburg - Officier van justitie mr. J. Valente heeft gisteren te gen de 51-jarige L. H. uit Terneu zen een gevangenisstraf van vijf tien maanden plus twee weken extra als ten uitvoerlegging (tul) van een eerder vonnis geëist. De 33-jarige Terneuzense J. C. hoorde een gevangenisstraf van een jaar waarvan vier maanden voorwaardelijk en nog eens twee maanden tul tegen zich eisen. Haar vriendin en plaatsgenote, de 37-jarige M. O. mag van de of ficier 240 uur arbeid ten algeme ne nutte gaan verrichten plus nog eens drie maanden voorwaarde lijk. Het drietal wordt ervan verdacht in de periode januari 1995 tot en met april van dit jaar diverse hand en spandiensten te hebben verricht in het drugspand aan de Grenulaan 32 in Terneuzen. O. was de hoofdbewoonster van het pand, waar zowel Marokkanen als Turken naar hartelust deal den. De betrokkenheid van de drie be stond voornamelijk uit portiers werkzaamheden en het doorge ven van de bestellingen heroïne en cocaïne. Over veertien dagen wijst de rechtbank vonnis.

de Stem | 1996 | | pagina 17