Frans Maas springt niet meer Service-kanon Schultz hapert Ke Zülle en Berzin slaan toe in tijdritten Van den Goorbergh wil fabrieksmotor Maximaal dertien Nederlanders in Tour uitslagen standen Hoek gaat onderuit tegen Scheveningen Veronic halve fi Miriam Oremans uitgeschakeld in Rosmalen door Helena Sukova Kloeting DE STEM SPORT Verspringer zet punt achter 25-jarige sportcarrière Bredanaar onderhandelt met sponsors TVM'er Jelle Nijdam dreigt buiten de boot te vallen sportnieuws kort Capriati niet op Wimbledon MW rond met Doeleman en Platvoet Lansink stijgt vijf plaatsen Dertien waterpoloërs naar Atlanta Finse kogelstoter vier jaar geschorst Nederlandse voetballers naar Beerschot Renners betrapt op gebruik doping ATLETIEK SCHAKEN HOCKEY WIELRENNEN ZATERDAGAMATEURS peStem VOETBAL Tennis Club TENNIS ^BETslpirana6 1111 DONDERDAG 20 JUNI 1996 B2 Door Peter Vierenhalm Goes - Frans Maas heeft een punt gezet achter zijn ver- spring-loopbaan. De voorma lig Europees indoorkampioen wilde zijn carrière in stijl af sluiten op de Olympische Spe len in Atlanta, maar ziet in dat een sprong over de Grote Plas niet haalbaar is. „Het heeft geen zin mezelf voor de gek te houden. Binnen vier weken spring ik die limiet van acht meter nooit. Het is zinloos. Het is beter om nu te stoppen," stelt de in Goes woonachtige West-Brabander re soluut vast. „De laatste maanden heb ik ge tobd met kleine blessures, kreeg toch weer last van mijn rug. Ik heb daardoor geen enkele wedstrijd kunnen springen. Ik train de laat ste tijd met tegenzin, heb er eigen lijk mijn buik helemaal vol van. Als ik iets doe, wil ik het goed doen. Om nu tijdens wedstrijden 7.60, 7.70, 7.80 te springen. Nee, daar voel ik niets voor, zinloos." Maas heeft gisteren de KNAU (at- letiekunie) op de hoogte gebracht. „Er zijn nogal wat mensen die verbaasd hebben gereageerd. Stop je er nu al mee? Je bent pas 32! Natuurlijk, ik had graag even door willen gaan, in Atlanta af scheid willen nemen van het ver springen. Meegaan met de olym pische ploeg. Dat was leuk ge weest. Ik heb per slot van reke ning vijf jaar in Amerika ge woond. Maar het zit er gewoon niet in." Het West-Brabantse krachtmens heeft in zijn 25-jarige atletiekcar- rière hoogte- en dieptepunten meegemaakt. Hij liep door blessu res vaak averij op, maar knokte zich altijd weer terug. In 1983 brak hij internationaal door. 1988 werd zijn meest succesvolle jaar. Op het EK indoor in Budapest sloeg hij genadeloos toe. Maas: „Dat zal ik nooit vergeten. Ik sprong toen 8.06 meter, goed voor een Nederlands record en natuur lijk de Europese titel. Dat was mooi, ja. Een jaar later werd ik derde op het EK. Dat vond ik zelf heel opmerkelijk, want ik tobde met een voetblessure en sprong toch naar 8.11 meter. Dat was een klein medisch wonder." Hij heeft nog een record in bezit. In 1988 'vloog' hij in Colorado Springs op het onderdeel hinkstap naar een nieuw Nederlands in- dooirecord, 16 meter en 24 centi meter. Hij was toen nog atleet van het Bredase Sprint. „Hoeveel ti tels ik in mijn carrière bijeen ge sprongen heb? Toen ik junior was, hield ik het nog bij, daarna ben ik ermee gestopt. Ik weet het echt niet. Wat ik wel weet, is dat er geen titel meer bijkomt." Maas richt zich nu volledig op zijn maatschappelijke carrière. „Van af volgend jaar heb ik een volledi ge baan op het CIOS in Goes. Daarnaast ben ik coördinator van het olympisch steunpunt in het High Five centrum, eveneens in Goes. De atletiekunie heeft me wel benaderd of ik atleten wil gaan trainen, maar ik heb nee ge zegd. Ik heb effe geen trek in atle tiek." Door Dorien Baaijens Rosmalen - De grasbanen op het Autotron moesten Bren- da Schultz-McCarthy alvast in de 'winning mood' voor Wimbledon brengen. Maar Nederlands beste tennisster kon gisteren haar draai niet vinden op de 'Wilkinson La dy Championships'. In drie sets werd haar de weg naar de kwartfinale versperd door haar dubbelspelpartner in Rosmalen Larisa Neiland: 6-4,6-7 (5-7), 6-1. En daarmee verloor Rosmalen op een middag twee publiekstrekkers want ook Miriam Oremans werd uitgeschakeld in het enkelspel. „Het zat er vandaag gewoon niet in," reageerde Schultz op haar uitschakeling. „Ik stond vanoch tend goed te trainen. Maar toen ik de baan opstapte, voelde ik me niet lekker. Ik weet niet wat de oorzaak was. De wind of dat ik in Nederland speel. Misschien geeft dat toch een extra druk op mij." Schultz en Neiland, Oekra'inse van geboorte en de nummer 78 van de wereld, stonden drie keer eerder tegenover elkaar op het gras. Alle drie de tennispartijen was de Nederlandse te sterk voor haar dubbelspelpartner in Rosmalen. Maar toen beschikte Schultz over haar sterkste wapen: een loeihar de service. Die opslag liet haar gisteren tegen Neiland hopeloos in de steek. Met moeite kreeg de nummer twaalf van de wereld haar eerste service over het net. Schultz, die in Rosmalen als vier de was geplaatst, moest met een dubbele fout op haar eigen service de eerste set bij Larisa Neiland met 6-4 inleveren. In de tweede set brak ze bij 1-1 door de service van de Oekra'inse heen, maar leverde vervolgens haar eigen opslagbeurt net zo snel in: 2-2. Vanaf dat mo ment was de 25-jarige tennisster duidelijk een gevecht met zichzelf aan het leveren. Bij 3-2 achter en op eigen service speelde Schultz de moeilijkste ga me van haar partij. Dubbele fou ten werden afgewisseld met aces en ontelbaren keren 'deuce' en brachten Schultz aan het wanke len. Schultz trok met vallen en op staan de tiebreak (5-7) en de set met 6-7 naar zich toe. Het laatste restje hoop dat de Ne derlandse trekpleister op Rosma len daardoor kreeg, werd echter door Neiland meteen de graszo den in geboord, Schultz verloor de derde set met 6-1. Ze dubbelt vandaag zonder wroeging gewoon met Neiland aan haar zijde tegen Van den Goorbergh maakte zijn plannen voor het volgende Grand Prix-seizoen gisteren bekend in Assen tijdens de persconferentie voor de 66e TT, die zaterdag 29 juni wordt gehouden. De Bredanaar prijkt na zes van de vijftien races op de vijftiende plaats in het WK-klassement. Hij hoopt dit jaar 's werelds beste pri- vé-rijder te worden. „Maar ik wil zo niet doorgaan. Ik weet van me zelf dat ik in de top 5 kan meerij den, maar de motor is daar niet snel genoeg voor. Daarom zijn we bezig een fabrieksmotor te be machtigen. We zijn druk aan het onderhandelen. Ik wil doorgaan met hetzelfde MQP-team maar moet er nog meer sponsors bij vin den." Van den Goorbergh hoopt volgende week in Assen bij de eer ste tien te rijden. „Ik heb vorige week enkele dagen testritten uit gevoerd op het TT-circuit en het nodige kunnen verbeteren aan het rijwielgedeelte. Assen is belang rijk voor me. Hier kan ik de spon sors wat laten zien. Daarom moet een plaats bij de eerste tien erin zitten.Vorig jaar werd de Breda naar zesde in Assen. De andere Nederlandse troeven zijn onder meer Jeffrey de Vries en Wilco Zeelenberg. Zij rijden in de 600 cc thunderbike-klasse. De Vries verbaasde vorig jaar vriend en vijand door op de Drentse hei als tweede te eindigen. „Dit jaar wil ik gewoon winnen. De motor is goed dus moet het kunnen." Ook Zeelenberg verwacht een ho ge klassering te kunnen behalen. Het motorgeronk in Assen begint op woensdag 26 juni met trainin gen voor de Historie TT met oude viertaktmotoren. De vrije- en kwalificatietrainingen voor de Grand Prix-klassen starten don derdag. Vrijdagmiddag zijn de laatste kwalificatietrainingen. Zaterdag worden de races verre den. De Grand Prix is vanaf 12.30 uur live op tv te zien via Neder land 2 en Eurosport. De TT-organisatie verwacht voor al op vrijdag de nodige verkeer sproblemen voor bezoekers die uit het zuiden komen. Op de A28 bij Hoogeveen worden wegwerk zaamheden uitgevoerd, waardoor volgens berekeningen van Rijks waterstaat files kunnen ontstaan van tien tot vijftien kilometer. Sabine Appelmans en Miriam Oremans. Voor Oremans is alleen daar nog succes in te behalen. Gis teren werd de Berlicumse door Helena Sukova, en nummer 26 op de wereldranglijst, uit het toer nooi gemept 3-6, 6-0, 6-2. UITSLAGEN Rosmalen. Vrouwen, 287.000 gulden Tweede ronde: Boogert (Ned) - Endo (Jap) 6-2 6-4, Wiesner (Oos/5) - Kamstra (Ned) 6-3 6-4, Sukova (Tsj) - Oremans (Ned) 3-6 6-0 6-2, Neiland (Let) - Schultz (Ned/4) 6-4 6-7 6-1, Huber (Dui/2) - Grande (Ita) 7-5 7-5, Dragomir (Roe) - Likhovtseva (Rus) 4-6 7-6 6-2, Van Roost (Bel) - Appelmans (Bel/6) 6-4 6-2, Majoli (Kro/1) - Mauresmo (Ita) 6-4 6-2, Dubbelspel, kwartfinale: Boo- gert/Sukova (Ned/Tsj/2) - Kijimuta/Ma- joli (Jap/Kro) 6-4 6-0. Roehampton. Kwalificatie Wimbledon. Vrouwen, eerste ronde: Noorlander (Ned) - Krajcovicova (Slw) 6-1 6-3, Vis (Ned) - Habeler (Oos) 0-6 6-3 6-4, Ell- wood (Aus) - De Weille (Ned) 6-4 6-1. Mannen, tweede ronde: Kempers (Ned) - Rodriguez (Arg) 6-1 6-2, Wessels (Ned) - Guardiola (Fra) 7-6 3-6 9-7. Halle. Mannen, 1,5 miljoen gulden. Eerste ronde: Courier (VSt/3) - Voinea (Roe) 6-2 6-2 Eerste ronde: Haarhuis (Ned) - Enqvist (Zwe/4) 2-6 7-6 6-3.. Tweede ronde: Gustafsson (Zwe) - Haar huis (Ned) 7-5 6-0, Courier (VSt/3) - Voi nea (Roe) 6-2 6-2, Kafelnikov (Rus/2) - Black (Zim) 6-3 6-4, Vacek (Tsj) - Rosset (Zwi/6) 6-4 3-6 7-6, Larsson (Zwe) - Hlasek (Zwi) 7-6 5-7 1-0 afg. Eisenach. Mannen, challenger. Tweede ronde: Van Lottum (Ned) - Al varez (Spa) 6-4 6-3. Eastbourne. Vrouwen, 544.000 gulden. Tweede ronde: Seles (VSt) - McGrath (VSt) 6-2 6-4„ Raymond (VSt) - Rubin (VSt/5) 6-3 opgave, Basuki (Ino) - Da venport (VSt/6) 6-2 6-3, Corrochategui (Arg) - McNeil (VSt) 6-2 6-3, Tauziat (Fra) - Spirlea (Roe) 6-2 6-3, Novotna (Tsj/3) - Arendt (VSt) 6-4 4-6 6-3, Maiy- Joe Fernandez (VSt/6) - Sugiyama (Jap) 6-3 6-3, Conchita Martinez (Spa/2) - Zvereva (WRu) 7-6 4-6 6-3. Nottingham. Mannen, 515.000 gulden. Tweede ronde: Siemerink (Ned/5) - Göl- lner (Dui) 2-6 7-6 6-3, Matsuoka (Jap) - Corretja (Spa/8) 6-4 6-2, Stolle (Aus) - Volkov (Rus) 6-3 6-4, Rusedski (GBr) - Damm (Tsj) 6-3 7-6, Petchey (GBr) - Rafter (Aus) 6-3 6-4, Woodbridge (Aus/6) - Woodruff (VSt) 7-5 6-4, Spa- dea (VSt) - Knowles (Bah) 7-6 6-4, Hen man (GBr) - Joyce (VSt) 6-7 7-5 6-2. Bologna. Mannen, 525.000 gulden. Eerste ronde: Carlos Costa (Spa) - Arre- se (Spa) 6-4 6-3. Sanchez (Spa) - Campo- rese (Ita) 6-4 6-4 Tweede ronde: Alami (Mar) - Goossens (Bel) 6-4 4-6 6-2, Clavet (Spa/2) - Ruud (Noo) 6-4 6-2, Tsjesnokov (Rus) - Schal ier (Oos) 6-4 6-4. Raalte. Mannen. Challenger. Eerste ronde: Bok (Ned) - Kukal (Slw) 2- 6 6-2 6-2, Kempes (Ned) - Peeters (Ned) 6-2 6-1, Huiberts (Ned) - Sistermans (Ned) 6-4 7-5, Plamberger (Oos/1) - Op der Heijde 6-2 6-4, Merinov (Rus) - Was sen (Ned/2) 2-6 6-2 6-3, Hood (Arg) - Zoomer (Ned) 6-2 6-0, Delia Plana (Zwi) - Strik (Ned) 6-0 6-4. Alex Zülle houdt de beker omhoog die hij gewonnen heeft in de tijdrit van de Ronde van Catalonië. Door Peter de Jong Assen - De Bredase motorcoureur Jurgen van den Goorbergh rijdt volgend jaar waarschijnlijk op een fabrieksmotor. Van den Goorbergh, die uitkomt in de 250 cc-klasse, is in onderhande ling met Honda en zegt al toezeggingen van sponsors binnen te hebben voor de helft van het benodigde budget van een miljoen gulden. Frauenfeld/Vila Seca (anp) - De specialisten in de races te gen het uurwerk hebben zich gisteren weer eens onder scheiden. Tien dagen voor de start van de Tour de France won de Rus Jev- geni Berzin in de Ronde van Zwitserland een tijdrit over 34,6 kilometer. Het was zijn vierde zege dit seizoen in een rit tegen het horloge. De Zwitser Alex Zülle schreef een koers tegen de tijd over 20,4 kilometer in de Ronde van Cata lonië op zijn naam. Ook voor de Nederlands sprekende Helveet was het zijn vierde triomf in een tijdrit dit jaar. Hij was 3 secon den sneller dan de Australische Nederlander Patrick Jonker, die al twee keer eerder deze week als tweede achter Zülle finishte bij het tijdrijden. Berzin bleef met een tijd van 40 minuten en 24 seconden ruim 1 minuut voor de Italiaan Gianni Faresin. Derde werd de Ameri kaan Lance Armstrong. In het algemeen klassement behoudt de Oostenrijker Peter Luttenberger de leiding. De coureur van»Car- rera eindigde in de tijdrit als twaalfde en zag daardoor con current Faresin naderen tot op slechts 15 seconden. Vooraf had Luttenberger nog een voor sprong van dik anderhalve mi nuut. Donderdag wordt de laat ste etappe verreden, over 184 ki lometer, met begin en einde in Zürich. Alex Zülle won gisteren zijn der de tijdrit in één week. Hij bleef 3 seconden voor op Jonker. De ploegmakkers bezetten in de zelfde volgorde ook de eerste twee plaatsen in het algemeen klassement, maar het verschil is daar aanmerkelijk groter: 1 mi nuut en 8 seconden. Jonker lijkt in de Catalaanse wielertocht een plaats in de Tourploeg van ON CE te hebben verdiend. Mario Cipollini verscheen giste ren niet meer aan de start. Een dag eerder nog won de sprinter de vijfde etappe, maar hij meld de dat hij de hotels en het eten beu was. Vandaag gaat de laat ste etappe (177,3 kilometer) van Vila Seca naar Igualda. De rit bevat twee cols van de midden categorie. UITSLAGEN Ronde van Zwitserland. Negende etappe, individuele tijd rit, Frauenfeldt-Frauenfeldt: 1. Berzin (Rus) 34,6 km in 40.24, 2. Faresin (Ita) 1.11, 3. Armstrong (VSt) 1.24, 4. Serpellini (Ita) 1.31, 5. Bugno (Ita) 1.45, 6. Ekimov (Rus) 1.51, 7. Bettin (Ita) 2.10, 8. Elli (Ita) 2.10, 9. Forconi (Ita) 2.20, 10. Bölts (Dui) 2.27. Algemeen klassement: 1. Lutten berger (Oos) 36.54.37, 2. Faresin 0.15, 3. Bugno 1.15, 4. Berzin 1.16, 5. Forconi 2.01, 6, Elli 3.08, 7. Bölts 4.10, 8. Vergnani (Ita) 8.05, 9. Meier (Zwi) 9.52, 10. Checcin (Ita) 16.07. Ronde van Catalonië. Zesde etappe, individuele tijdrit, Vial Seca-Port Aventura: 1. Zülle (Zwi) 20,4 km in 22.53, 2. Jonker (Aus) 0.03, 3. Moreau (Fra) 0.38, 4. Fincato (Ita) 1.03, 5. Fondriest (Ita) 1.09, 6. Salvodelli (Ita) 1.21, 7. Diaz Zabala (Spa) 1.33, 8. Ham burger (Den), Pistore (Ita) 1.35,10. Garcia (Spa) 1.40. Algemeen klassement: 1. Zülle 20.15.00, 2. Jonker 1.08, 3. Fincato 4.23, 4. Gentili (Ita) 7.05, 5. Cubino (Spa) 7.40, 6. Hamburger 7.46, 7. Garcia 8.27, 8. Pistore 8.55, 9. Sa- ligari (Ita) 9.55, 10. Salvodelli 10.04, 21. Den Bakker 19.03, 24. Voskamp 23.49, 74. Cordes 59.12, 80. Thebes 1.02.27. Door Ad Pertijs Breda - Maximaal dertien Ne derlanders staan volgende week zaterdag in Den Bosch aan de start van de Tour de France. TVM heeft er zes op zijn kandidatenlijstje staan, Rabobank vijf en Motorola, Polti en Banesto ieder één. Die dertien komen uit een groep van veertien renners: Jeroen Blij- levens, Maarten den Bakker, Ser- vais Knaven, Tristan Hoffman, Jelle Nijdam, Bart Voskamp (allen TVM), Erik Breukink, Leon van Bon, Erik Dekker, Danny Ne- lissen, Michael Boogerd (allen Rabobank), Gerrit de Vries (Pol ti), Erwin Nijboer (Banesto) en Max van Heeswijk (Motorola). Blijlevens, Den Bakker, Hoffman, Knaven en De Vries hebben het startbewijs reeds op zak. Bij de Rabobank lijken ook Breukink, Boogerd en Van Bon al zeker van hun zaak, maar Jan Raas en Theo de Rooy maken pas na het NK (komende zondag in Meerssen) de negen namen van de Tour-ren ners bekend. TVM heeft al wel acht renners aangewezen: Den Bakker, Blijle vens, Hamburger, Poelnikov, Van Petegem, Skibby, Knaven en Hof fman. Twee Nederlanders (Nij dam en Voskamp), en een Frans man (Roux) komen in aanmerking voor de laatste plaats. Nijdam be seft dat alles afhangt van het kampioen van komende zondag: „Als ik daar niet goed rijd of ik voel me niet goed dan ga ik niet mee." Rabobank heeft eveneens elf renners op de kandidatenlijst staan. Breukink, Sörensen, Eki mov en Bruyneel vormen het ge routineerde kwartet waar Raas en De Rooy in hun jacht op de dag successen nauwelijk omheen kan. Voor Van Bon en Boogerd geldt gezien hun prestaties hetzelfde. De overige vijf kandidaten zijn: Nelissen, Dekker, Blaudzun (op dreef in de ronde van Zweden), sprinter McEwen en Piziks. Van de Nederlanders in buiten landse dienst is Gerrit de Vries al maanden zeker van zijn Tours tart. Polti maakte al vroeg de keuze tussen Giro en Tour. De Italianen gaven de prioriteit aan hun thuisronde. Derhalve komt Polti zonder toppers als Rebellin, Pianegonda, Gianetti en sprinter Lombardi naar Den Bosch. De Vries zal in dienst rijden van kop man Luc Leblanc. De Japanner Imanaka wordt waarschijnlijk de Polti-man voor de massaspurts. Bij Banesto is nog maar een man zeker van deelname: Miguel Indu- rain. Negen knechten wachten af of ze een van Indurains acht as sistenten worden in de Tour. Er- win Nijboer is een van hen. „Tot dusverre heb ik goed gereden, maar net als Indurain stemt de hele ploeg het seizoen af op de Tour," aldus Nijboer. Zondag maakt teambaas Echevarri de sa menstelling van zijn equipe be kend. Bij Motorola vroeg men zich lan ge tijd af of de 24-jarige Max van Heeswijk al rijp was voor de Tour. Zijn vorm van de laatste tijd was aanleiding om hem als nog op de kandidatenlijst te plaatsen. Laurent Madouas is bij de ploeg van Ochowicz en Kuiper de man voor het klassement, ter wijl Lance Armstrong zich richt op de dagsuccessen. In België zijn negen renners aan gewezen voor de Tour: de Lotto coureurs Farazijn, Van Hyfte, Mattan, Wauters en Verbeken en de eenlingen Museeuw (Mapei), Bruyneel (Rabobank), Van Pete gem (TVM) en Planckaert (Refin). Opvallend is van de Belgische Mapei-tak slechts een renners ze ker is van zijn zaak. Dat sprinter Steels thuis zou blijven, was al langer bekend, maar het feit dat Wifiried Peeters mogelijk plaats moet maken voor de Spanjaard Unzaga zorgt binnen de ploeg voor de nodige onrust. Museeuw heeft zelfs gedreigd thuis te blij ven wanneer zijn maatje niet meegaat. Het komende weekeinde hakt de Mapei-leiding de knoop door. Miami - De 20-jarige Amerikaanse tennisster Jennifer Capriati doet niet mee aan Wimbledon. De speelster, die bezig is aan een comeback na problemen door onder meer drugsgebruik en win- keidiefstal, meldde gisteren niet goed voorbereid te zijn, Maastricht - MW is gisteren definitief rondgekomen met Feye- noords derde keeper Wilco Doeleman en Twente-aanvaller Rik Platvoet. Doeleman tekende voor twee jaar, Platvoet wordt een jaar van de Enschedese club gehuurd. De twintigjarige Wilco Doeleman werd transfervrij van Feyenoord overgenomen. Na het vertrek van Martijn Besselink naar De Graafschap wordt hii tweede keeper achter Rein van Duijnhoven. Den Haag - Door zijn zege in de Grote Prijs van Luxemburg is springruiter Jos Lansink op de wereldranglijst gestegen van de veertiende naar de negende plaats. Jan Tops bleef de beste Neder lander, hij zakte van de zesde naar de zevende positie. De top-vijf van de lijst bleef ongewijzigd. De Duitser Ludger Beerbaum leidt voor zijn landgenoot Franke Sloothaak en de Oostenrijker Huso Simon. Den Haag - Bondscoach Hans van Zeeland heeft zijn definitieve selectie van dertien waterpolospelers voor de Olympische Spelen van Atlanta bekend gemaakt. Ten opzichte van het kwalificatie toernooi begin dit jaar in Berlijn voerde hij één wijziging door. Hij verving doelman Bert Brinkman door Wim Vermeulen. De an dere keeper is Arie van de Bunt. De selectie voor Atlanta is: Wim Vermeulen, Arie van de Bunt, Gert de Groot, Niels van der Kolk, Marco Kunz, Harry van der Meer, Ar no Havenga, Koos Issard, Bas de Jong, Hans Nieuwenburg, joeri Stoffels, Eelco Uri en Wyco de Vries. Helsinki - De Finse kogelstoter Petri Torniainen is voor vier jaar geschorst wegens het gebruik van doping. Volgens de Finse atle- tiekbond werd de atleet gisteren na een wedstrijd in Finland be trapt op het gebruik van anabole steroïde. Torniainen meldde dat de stof in een medicijn zat tegen verkoudheid. Dat had hij tijdens een trainingskamp in Spanje ingenomen. Antwerpen - De Belgische voetbalclub Beerschot heeft twee Ne derlanders aangetrokken. Erik van der Meer (Cambuur) en Brian Wilsterman (Dordrecht 90) verhuizen naar de vereniging uit de Belgische tweede klasse. Beiden tekenden voor twee jaar. Parijs - Behalve de Franse renners Philippe Gaumont en Laurent Desbiens blijken ook hun landge noten Thierry Laurent en Jacky Durand van Agrigel en de Span jaard Angel Casero (Banesto) op het gebruik van het verboden middel nandrolone te zijn betrapt. Nandrolone is een spierverster- kend middel en behoort tot de anabole steroïde. Ondanks dat Gaumont en Desbiens beweren dat ze op voorschrift van ploeg- arts Ndelec het product genomen hadden, werden ze door de ploeg leiding van GAN uit de formatie voor de Ronde van Frankrijk ver wijderd. Ook Durand en Laurent werden door Ndelec begeleid. Ndelec werd onmiddellijk ontslagen toen de sponsor van de positieve plas van Gaumont en Desbiens op de hoogte werd gebracht. De GAN- ploeg is aan een opmerkelijk sei zoen bezig. De renners wonnen al 26 wedstrijden. 65. Becker 5-1, 69. Becker 6-1 (sc). Steenwijk, 10 km.: 1. Berger (Start '78) 28.46, 2. Johan ten Kate (AV '34) 30.14, 3. Van der Lelie (AV '55) 31.07, 4. Koeftirev (Rus) 31.19, 5. Hasebos (Start '78) 32.12, 6. Jan ten Kate (HAC '63) 32.24. Vrouwen: 1. Hornstra (SV Fries land) 36.03, 2. Krutzen (AV NOP) 37.43, 3. Oord (SV Friesland) 40.35. Reusel, 10 km.: 1. Van Avendonk (Attila) 31.07, 2. De Bruijn (LADB) 31.51, 3. Van Noten (Bel) 32.29. Vrouwen: 1. Knapen (DES) 39.29, 2. Liefrink (AV Valkenswaard) 39.36. Amsterdam. NK. Elfde ronde: Piket - Timman 1-0, Sosonko - Hendriks 1-0, Kuijf - Sokolov 0-1, Van der Wiel - Van der Sterren 1/2-1/2, Cifuentes - Reinderman 1-0, Bosch - Nijboer 0-1. Eindstand: 1. Sokolov, Timman 8'/i punt, 3. Nijboer, Van der Wiel 7'/i, 5. Piket 6V2, 6. Van der Sterren 6,7. Sosonko 5,8. Cifuentes, Kuijf 4'/i, 10. Bosch, Reinderman 3,12. Hen driks VA. Timman en Sokolov moeten op een nader te bepalen tijdstip in een be slissingsmatch uitmaken wie Ne derlands kampioen wordt. Amstelveen. Vierlandentoernooi mannen. NEDERLAND - GROOT-BRIT- TANNIË 2-1 (2-0). 7. De Nooyer 1- 0, 16. Veen 2-0, 60. Laslett 2-1. Scheidsrechters: Faizi (Pak), Sie- brecht (Dui). Toeschouwers: 1200. Gele kaart: 63. Klein Gebbink. Straf corners: Nederland: 4, Groot- Brittannië: 6. NEDERLAND: Jansen; Brink man, Jazet, Delmee (10. Van der Wal) en Van Pelt (60. Bree); Veen, Bovelander en Klein Gebbink, Van den Honert, Delissen en De Nooyer. Vliegende wissel: Van Meer. DUITSLAND - PAKISTAN 6-1 (2-1). 10. Becker 1-0, 20. Shahbaz jr. 1-1, 26. Becker 2-1 (sc), 44. Domke 3-1, 51. Fischer 4-1 (sc), SP0RTPR1JSVRAGEN Duitse midlotto Trekking A: 10-11-15-16-19-40. Reservegetal: 12. Trekking B: 7-12-41-44-47-49. Reservegetal: 24. Spel 77: 9123454. Sweykhuizen. Profkoers. 1. Boogerd (Ned) 160 km in 3.30.48, 2. Van de Meulenhof (Ned) op 1.30, 3. Groenendaal (Ned), 4. Van Lancker (Bel), 5. Tolhoek (Ned), 6. Vierhouten (Ned), 7. Mo reels (Bel), 8. Van der Meer (Ned), 9. Kummer (Dui), 10. Van der Steen (Ned). Van onze sportmedewerker Hoek - Scheveningen, algemeen kampioen in het zaterdagvoet bal en zaterdag gastheer van Baronie, titelwinnaar in het zon dagvoetbal, heeft gisteravond met een versterkt tweede team met 1-2 van een verzwakt Hoek gewonnen. Een zege die het pakte omdat Hoek verzuimde de vele kansen die het kreeg te benutten. Scheveningen heeft alles al op het algemene kampioenschap ge zet. Het treffen met Baronie heeft voorrang. De wedstrijd in Hoek was dus eigenlijk alleen nog om des keizers baard. Het werd volgens verwachting een partijtje zomeravondvoetbal. Temeer daar Hoek het moest stel len zonder vaste krachten als de gebroeders Leo en Jos Kayser, Geert de Poorter en de geschorste Dave Gijsel. Trainer Martin Jol van Scheveningen zette in eerste instantie drie vaste krachten in. Van dit trio bleef Ron Cramer na de thee in de kleedkamer waar door alles nog Ron de Jager, goed voor 28 doelpunten in de compe titie, en Leo Nieuwkerk als basis spelers binnen de lijnen stonden. De rest was tweede garnituur. Desondanks slaagde Schevenin gen erin op 0-1 te komen. Een voorzet van De Jager werd door de scheidende doelman Jaap Pij nenburg verkeerd beoordeeld en als het ware in eigen doel gesla gen (0-1). Hoek kwam daarna nog terug tot 1-1 via een keiharde in zet van Jacky Lambert op een pass van Van de Walle. Pal daar voor had Davy Maes tegen de doelpaal besloten. De rust ging dus in evenwicht in. Na de thee kwam Scheveningen opnieuw op voorsprong. Deze maal was het Leon Nieuwkerk die binnen tikte. Op zich niet on verdiend. Aan Hoek dus om op nieuw op gelijke hoogte te ko men. De wit-blauwen kregen daartoe alle kansen. De eerste die dat kon bewerkstelligen was Jac ky Lambert. Hij slaagde er niet in. Daarna was het Franky Stan- daert, die een vrije trap bijna binnen joeg. Davy Maes was de volgende op een pass van Mm- naert waarna Geertjan de Smet de doelpaal op weg naar 2-2 te gen kwam. Scheveningen liet dat alles over zich heen komen en zag halver wege de tweede helft Ron de Ja ger een kans op 1-3 laten ligg®' Hoek bleef daardoor hoop op be ter houden. En leek daarin te sla gen. In de 88e minuut brak 'beer' los voor Benedikt van Walle. Drie kansen kreeg hij °P rij. De eerst miste hij door tegen doelman Leon Tuyl aan te schie ten, de tweede door tegen de p® te koppen en de derde door va dichtbij in de handen van graaiende Scheveningen-slm post te koppen. Voor de paar honderd bezoeke was dat uiteindelijk een aards besluit. Men lachte erom. Deur slag deed niet meer ter zake e dat is wat leedvermaak m° meegenomen. UITSLAGEN HOEK - SCHEVENINGEN 1-2 I), 10. Lambert 1-0, 30. Knoe 1-1, 60. Van Nieuwkerk i Scheidsrechter: Dros. Toesch»" wers: 400. Eindstand: 1. Scjie ingen 4-10 (9-4), 2. Urk 4-4 (7-j 3. Hoek 4-2 (4-8). ScheveMi#1 kampioen. poof Rinus l^rneuzen Weekeinde, zondag 23 Verberkm - Het zaterd juni, w zondag m J]™, w Vfesterschelde vooi aal gestreden on trophy. Een wissel handen is van d Gelhausen m 'Vgij behoort kanshebbers, van Waes, d.~ :van thuisbasis hoofdrolspeler is. die opnie aid als De in Hoofdrolspeler? Ik je mede-organisator zelf mee. De echte wei ie schermen zijn Hett ,es van Mieghem- vrouwen die veel w Door Ton Koomen Kloetinge - „Ik he een te mooie aan' rkans om naam te Izegt Kees Zwam iaan het CIOS in .succesvolle voetba ;rig contract bij he 'de eerste divisie ei Zwamborn, een man d ren als actief voetballe de amateurs als in sector meer dan verd werd onlangs zelf ben FC Den Bosch. Hij 1 contract met SHO, OudBeijerland, met er lengd. Was met SHO geworden in de tweede het KNVB-zaterdagv zou met die club volge in de hoogste klasse v< :VB-zaterdagvoetbal „FC Den Bosch moet handelen met SHO koopsom. Daar bemoe der niet mee, dat is e tussen die twee clubs er bij SHO echter hebben dat ik voor FC gekozen heb. Zo'n ka niet elke dag," stelt 5 die zijn baan aan het geeft. „Ik heb altijd prettig Goes. We hebben daar kend amicaal team. begrip voor mijn besl vak van voetbaltraine prioriteit," zegt Zwar al een rijke loopbaan ballerij achter de rug sportman is in hart en Ster De oorspronkelijk Jam afkomstige speelde op 21-jarige het eerste team van se RVC en stapte t\.- het betaalde voetbal Vlaardingen. Na enkel die club te hebben rijmster vrij snel. H., volgens ruim drie jaar 'eAjax in Amsterdam uit Hij s Van onze tennismedew Hulst - Veronique R halve finales bij de v bernooi in Hulst. Klomp uit De Klinge se Beatrix Verhaegen ,a krachtige forehand "and-drives schreef Rr j set met 6-4 op haai tweede set verloo: gische menigmaal ha; Persing, terwijl Verha o een rustig tempo tei ?ev°lg was dat de Hu ™eede set met 6-3 pa "«slissende set herstek 9oeRaes zich met 6-2. «1 de mannen-Cl zijn nv,j eveneens bek "riderste helft van het »°ng Martijn de Bot «es Kommers, terv ttt,n ,in een drie-set weede geplaatste Sta «eten verschalkte. uitslagen vrouwen cm».-., enkelspel '6-3, 7-6 (7^3® SchePPer_A BvatrWv" ,ronde: v«™n «x Verhaegen 6-4, 3-f mannen enkelspel tinais Martijn _9 n k. Cl. K, enk &ttfinale: MTS. s mmers 4_0 c_2 rj_ C2:ntweVHrStraete^ 6-'' v bert He ronde: Filip ker-Mffiman 6-2, 6-' C2ef/te& Starre Rde ronde: B C -5; R ■7 (5- lip d< ■1; Lu 1-3, 6 Martens 6-1, 3-( Bolsse n/Morcus 6-1, hubbelspe

de Stem | 1996 | | pagina 8