Kreekrace is in ere hersteld Wim Broekhoven stapt op 'Trainingsmogelijkheden niet optimaal' Tom Huis schakelt favoriet De Witte uit feil strijd in Otheense Kreek onderdeel van langebaancompetitie Landelijke top present B2 DËSTEM SPORT ZEELAND B3 JiEUWS kort Rombouts bn Holland Miriam Verheijden geeft impuls aan langebaan bij De Schelde ZWEMMEN SPORTNIEUWS KORT Competitieleider neemt na achttien jaar noodgedwongen afscheid Arbiter Definitief TENNIS DAG 19 JUNI 1996 WOENSDAG 19 JUNI 1996 f peter Snelders I,. ,e - Op de korte wedstrijd iers was de zwemvereniging Schelde uit Terneuzen regel- ijechische Bobkova 0f i nse Watanabe. e J* •ïstie Boogert moet prober, Eïn de uitslagen van regio- i de Spaanse Virginia RUan i wedstrijden te vinden. Het tweede ronde tegen de Au Lbaanzwemmen vormde nog -alische Bradtke of een qUau !We plaats in het totale scala jr te bereiken. Miriam (V 'activiteiten die deze Terneu- ins opent tegen de Italiaan, le vereniging op het sportieve ta Grande en zal het vervo bood. Daar is spectaculair Idering in gekomen. Onder "„Is van Miriam Verheijden, van de zwemmende ns waarschijnlijk tegen de prde geplaatste Spaanse S'a, ez Vicano moeten opnemen - nummer één bij de vrouJ Kers Tessa en Kim - lange- tevens titelhoudster stef literaard-maakt De Schei- af start haar campagne voi :,(en forse groei door op dat zevende Wimbledon-kat Lrfeel. oenschap met een treffen test L twee jaar terug stapte Mi- - Tsjechische Ludmila Rui Irova. In de vierde ronde liet i Js zestiende geplaatste 15.1, Zwitserse Martina Hingis par weg. De Amerikaanse Md lea Seles, tweede geplaatst be- Int tegen haar landgenote Ann Irossman. de npioenschap wielrennen voor Ingeland gehouden werd, leg- beslag op een knappe negen- L1 reed de koers ook uit, maar i. nog een keer Ronde van Frankrijk nog een 1 al in 1987. Destijds boekten in de nog gedeelde stad. Jelle oeven de eerste etappe, ïenhalen. De financiering ligt beslissing valt na de komende Jiegint. Antwerp ntree in de voetbalsport. Gis- btract als technisch directeur [Antwerp. ;den verzorgd door de Joego- Tlman en trainer van FC Ant- daastrichtenaar Vic Hermans ■uden Schoen in België, heeft Jjdig opgezegd. De 24-jarige li- iling heeft, wil verhuizen naar Igisehe landskampioen wenst ermeende optie op de Austra- |ken actief de komende weken nog vier te plaatsen voor de Olympi- P zaterdag in actie in de Duitse (juni in Luzern, waar ook Ellen lesseerd) voor heeft ingeschre- vrijdag 28 juni in Parijs en 10 meter van het NOCNSF is es bleef Jongmans onlangs ste- nta doen nog enkele pogingen i Jaklof sky, die zich niet op de ken, heeft zich aangemeld voor Ide donderdag (limiet: 6,55 m), jiag 23 juni in Vilvoorde met de roldoen en Kamiel Maase heeft peter op zijn programma staan. In te blijven. uder van de klassieke boatrace I de tegenstanders van de Hol- pan de roeiwedstrijden om de ^loeg ontvangt 10.000 dollar De skiffeurs, die strijden om Imeren Ladies Trophy, krijgen pr de wedstrijden van zaterdag bterdam is uitgebreid met Est- gen en Tsjechië. üpelen 2004 lan Stockholm heeft zich met voor de kandidatuur van de Sisatie van de Olympische Spe- 170 leden voor, 27 stemden te- as de garantie van de regering Ijoen gulden. Het totale budget lulden. stheer van de Olympische Spe- sche onderdelen plaats van de net de beperkingen rond de in- in van 2004 hebben al belang- Aires, Istanbul, Kaapstad, Lil ian, St. Petersburg en Sevilla. e kandidatuur bij het Interna- ijn ingediend, de beslissing valt jast aan CK voetbal het NK wielrennen, komend rspraak van de NOS helemaal wielrenners zaterdag en zondag edstrijden moeten finishen. De I op zaterdagmorgen openden, ig, gelijk met de eerste kwartfi- beginnen zaterdag om 10.30 aardoor de finale rechtstreeks NK voor vrouwen wordt in de menvatting uitgezonden. jene overleden Ikampioene tafeltennis Gizela raar woonplaats Wenen over!ie le Hongaarse won in 1947194 eelspel. Als tienvoudig wereld wees kampioene was ze één van oit. erlands trio in Moers gé speelt komend seizoen voor daarmee na Ronald Zoodsma e Ier bij de club uit de provincie die onlangs bij een World-Lea- kreeg voor zijn 400e interlan m voor Parma in Italië, waar n J a, twee Europese- en een nati - udt op te bestaan. •eken partij af Kamsky hebben gisteren de ze- pioenschap schaken (FIDE) roken. De Rus en de Amerikaan de strijd om de wereldtitel, ijen, leidt Karpov met 4-2. pr Peter Snelders uzen - Vorig jaar werd een oude traditie reeds in ere itrsteld bij de zwem- en polovereniging De Schelde in geuzen. De Kreekrace, het langebaan-zwemgebeuren ide Otheense Kreek, werd na een absentie van jaren op- «w leven ingeblazen. Het gold toen als een proeve van (kwaamheid. Met enige lichte veranderingen, aangedra- door deskundigen van de KNSB, stond niets de ieekrace in de weg om op de kalender van het landelij- tlangebaanzwemmen te worden geplaatst. riam Verheijden, na wat strubbe lingen bij ZCK Koewacht, over naar De Schelde in Terneuzen. In haar gevolg natuurlijk beide dochters, Tessa en Kim. Om beide meisjes niet van het langebaan- gebeuren verstoken te laten blij ven zette Miriam Verheijden een afdeling langebaanzwemmen op. Dat bleek een gouden greep, want in dat relatief korte tijdsbe stek kan ze rekenen op heel wat jeugdigen die zich aangetrokken voelen tot dit onderdeel van de zwemsport. „Voor onze Kreekrace hebben we 28 deelnemers van onze eigen vereniging. Dat is goed. De mees te zijn erg jeugdig en komen in de jongste categorieën uit. Dat is lo gisch als je nog maar een paar jaar bezig bent. Maar nu al zit er enig talent bij. Ik verwacht in de toekomst bijvoorbeeld veel van Paul Kunne bij de jongens en bij de meisjes uiteraard van Femke Scheele en mijn dochter Kim. Maar ik denk ook dat de tijd niet meer zo erg ver weg is, dat zich ook andere jeugdleden van De Schelde zich zullen manifeste ren." Haar dochter Kim behoort bij de meisjes tot 15 jaar tot de Zeeuwse top. Vorig jaar werd ze tweede in het Zeeland-klassement en ein digde op een fraaie zesde plaats in de landelijke competitie op de 1500 meter vrije slag. Lang was Tessa Verheijden het boegbeeld van deze fanatieke zwemfamilie, maar door studie en werk zijn haar activiteiten flink beperkt en moet ze met een meer bescheiden rol genoegen nemen. Miriam Verheijden verzorgt sa men met Aldo Kunst de trainin gen van het team langebaan- zwemmers en zwemsters. „Hier in Terneuzen zijn er natuurlijk geen ideale omstandigheden. Als we willen trainen zijn we uiter aard op een buitenbad aangewe zen. Dan moeten we naar Axel verhuizen. Het is eigenlijk te gek voor woorden dat een stad als Terneuzen nog geen eigen buiten bad heeft. Als de weersomstan digheden en de watertempera tuur erg gunstig zijn trainen we in de kreek, maar op deze manier is het toch behelpen. Je moet steeds voor vervoer zorgen. Be slist niet optimaal. Ik denk dat dit toch enigszins remmend werkt op de ontwikkeling van verschillende talenten." ïong jaar hadden we zo'n 150 lib. Let wel, toen was het in alt min of meer op recreatieve ut geschoeid. De meeste echte idstrijdwzemmers op de lange- kwamen niet naar onze jdstrijd, omdat er simpelweg p punten te verdienen waren, iitzal dit jaar anders zijn," zegt jtPR-man van De Schelde, Cees aiHouwelingen. is vooral onder impuls van iriam Verheijden en de niet te iderschatten inbreng van Harry hdsmerk, Wim Kunst en Rigo ippendijk, dat de Kreekrace in sis hersteld. Daarnaast zijn Jos tot, Theo van Oeffelen en mijn irsoontje vrij nauw bij de orga- satie betrokken, net zoals heel sl vrijwilligers. sdenk dat onze wedstrijd zo'n jaar op de wedstrijdka- Mer van de KNZB ontbrak. Ik sen dat destijds het gebeuren (geblazen werd omdat er te wei- sgzwemmers deelnamen. De ra- bloedde stilaan dood. Met de list van Miriam Verheijden en ar dochters naar De Schelde is if langebaanzwemmen weer in gekomen. Ik meen dat we •reeds zo'n dertig leden in onze fflniging hebben die geïnteres- «erd zijn in het lange afstand- Ruimen. Een aantal jaren terug ®ik zo'n beetje de enige die in iatsoort wedstrijden uitkwam." Startplaats Jffceekrace, die zondag 23 juni eerste start om 11.30 uur kent, een andere startplaats dan hg jaar. „Toen werd de start jeven aan de roeierskeet bij de ihthaven, nu zullen ze nabij het Istrandje vertrekken. Keer- 't vormt ook nu het haventje. Hebben de startplaats veran- 'dop aanraden van de KNZB- ligde. Je kunt nu als ichouwer de gehele race vol- i was er enige huivering bij organiserende zwemvereni ging over de datum die men toe gewezen kreeg. „Zondag 23 juni is vroeg. Alleen de openingswed strijd op De Bosbaan in Amster dam gaat aan dit gebeuren voor af. Het kan een nadeel zijn als het water op die datum nog te koud is. Het is al gebeurd dat de eerste wedstrijden van het seizoen afge blazen werden omdat de tempe ratuur de vereiste 17 graden niet haalde. In het langdurig koude voorjaar dachten we wel eens dat we ook met dat probleem gecon fronteerd zouden worden. Maar gelukkig is het de laatste weken goed zomers weer geweest en de temperatuur is gestegen tot ruim 18 graden. Dus niets staat het doorgaan van onze wedstrijd nog in de weg. Nu is het alleen maar hopen op een fraaie dag weer. Dat scheelt toch in belangstel ling. We hebben wel het voordeel dat het landelijk gezien die dag de enige wedstrijd is. Ik reken dan ook op veel deelnemers. Onze eigen vereniging is in ieder geval al goed voor zo'n 30 tot 35 starts." PROGRAMMA KREEKRACE Zondag 23 juni 11.30 uur: 3000 meter vrije slag mannen; 11.40 uur: 3000 meter vrije slag vrou wen; 12.40 uur: 500 meter vrije slag jongens tot 11 jaar; 12.45 uur: 500 meter vrije slag meisjes tot 11 jaar; 13.00 uur: 1000 meter vrije slag masters mannen; 13.05 uur: 1000 meter vrije slag masters vrouwen; 13.25 uur: 1000 meter vrije slag jongens tot 13 jaar; 13.30:1000 meter vrije slag meis jes tot 13 jaar; 13.50 uur: 1500 meter vrije slag jongens tot 15 jaar; 13.55 uur: 15.00 meter vrije slag meisjes tot 15 jaar; 14.25 uur: 3000 meter schoolslag mannen; 14.35 uur: 3000 meter schoolslag vrouwen; 15.35 uur: 1000 meter schoolslag masters mannen; 15.40 uur: 1000 meter schoolslag masters vrouwen; 16.00 uur: 250 meter prestatietocht vanaf 8 jaar; 16.05 uur: prestatietocht vanaf 12 jaar. I Van onze sportmedewerker !j kneuzen - Was er aanvankelijk enige twijfel binnen de I organisatie of de landelijke top van de langebaan bereid I zou zijn de lange reis naar Zeeuws-Vlaanderen te maken, is dat verwachtingspatroon omgeslagen in enthousias- Vrijwel alle toppers geven zondag 23 juni acte de pré- ice in de Otheense Kreek te Terneuzen. Daarnaast kan de I organisatie rekenen op een fors aantal inschrijvingen. !?if' voortreffelijk. We Ttinu al ruim 300 inschrij- n en ik moet er nog bin ten krijgen. Ik denk, dat we ochtmg 350 starts gaan, "aldus «Wam Verheijden van De «helde over de ruime belang stelling. ■Vrijwel de gehele landelijke "P is aanwezig. Dat is leuk, 1,z°als de grote belangstel- wig. Daar doe je het als organi se toch een beetje voor." »v!ationale kamPioene op de metere vrije slag vrou- r e?' van Dijk uit Haast- ,i keef ingeschreven. Een solute topzwemster die ook ^zonden werd naar de Md Cup-wedstrijden. Zij tconcurrentie van Brenda uit v fi 'j3ns van Kempvis v'"ell«oetsluis. De kleuren van ref and worden in de top dn Jr« klassement verdedigd Melanie Bos van Luctor Middelburg. jtL5e mannen is nationaal Zv H10etl ^"ans van Goor van tijdJ30?1 Present. Hij maakte Dp e °Penmgswedstrijd in to'n aan te Amsterdam niet Worrft 'ndruk. Daarom hanriLVei?Vacht dat hii zi)n tah za' hebben aan Roy *0» van PSV Eindhoven, Jan-Willem van de Hoek van NZPC en aan Remco Folkerts- ma uit Bussem. Arno van de Berghe vn ZCK is de enige Zeeuwse zwemmer die enigs zins tegengas kan geven aan dat nationaal geweld. Op de 3000 meter schoolslag vrouwen wordt de strijd om de eerste plaats waarschijnlijk be twist tussen Karin Stein en As- trid Koert. Ingewijden dichten ook een hoge klassering toe aan de talentvolle Zeeuwse deel neemster Carlien Schrijvershof van Stormvogel. Normaal ge sproken moet ook Ankie Buijs van ZCK een rol van betekenis kunnen vervullen, maar er zijn wat problemen over de gerech tigde leeftijd van de Koewacht- se. Men weerde haar in Am sterdam op dit nummer omdat ze te jong zou zijn. De 3000 meter schoolslag man nen zal gedomineerd worden door Lesley Voorn van Oceanus uit Hoofddorp en door Erwin de Grijs. Tijdens de opningswedstrijd te Amsterdam maakte overigens ook Ruud Hamelink van ZCK een goede indruk. Het is nog een open vraag hoe het met de vorm van ZCK-er Martijn Ver bist gesteld is. Het organisatiecomité van de Kreekrace, de langebaanwedstrijd zwemmen die zondag in Terneuzen wordt gehouden. foto camile schelstraete. W Koewacht huldigt leden Koewacht - Tijdens een druk bezochte feestavond ter afsluiting van het afgelopen seizoen huldigde voorzitter Cees Jansen van de voetbalvereniging Koewacht vier leden voor hun langdurig lid maatschap. André Goossens, Fons van Damme en Bert Suy werden voor 40 jaar trouwe dienst in het zonnetje gezet en Eric Raes werd gehul digd omdat hij reeds 25 jaar aan de vereniging verbonden is. Dit viertal heeft zich in de loop der jaren niet alleen als spelend lid, maar ook op bestuurlijk en organisatorisch gebied verdienstelijk gemaakt. De trainers van het eerste en tweede team maakten te vens de meest verdienstelijke spelers bekend. Die eer viel voor het eerste team Jacques van Nieulande en voor het tweede team Peter de Caluwé ten deel. Secretaris Willy van Nieulande werd be noemd tot het meest verdienstelijke bestuurslid van het afgelopen seizoen. Tweede editie Sportpunt Zeelandloop Goes - In Goes staat vrijdag 21 juni de tweede editie van de Sportpunt Zeelandloop op het programma. De wedstrijd waaraan ook de trimlopers kunnen deelnemen gaat over 11,4 kilometer. Voor de trimmers staan er verder de volgende keuze-afstanden op het programma: 3000, 5800 en 8600 meter. Het parcours is gesi tueerd romdom het recreatiegebied 'De Hollandse Hoeve'. Gestart wordt er om 19.30 uur. Inschrijven vanaf 18.30 uur bij het Sport punt Zeeland aan de Zwembadweg in Goes. De organisatie is in handen van de atletiekvereniging AV'56. Skeelertocht in Terneuzen Terneuzen - Vanuit Terneuzen wordt er zondag 23 juni weer een skeelertocht gehouden. Een tocht die een lengte heeft van 45 kilo meter en uitsluitend over geasfalteerde wegen loopt. Er wordt ge start is een recreatief tempo. Halverwege kan vervolgens iedereen zijn eigen tempo bepalen. Initiatiefnemers van deze jaarlijks terugkerende tocht zijn Edwin Franckaert en Hans de Caluwé. De start is om 10.00 uur bij de Scania-garage aan de Haarmanweg. Afsluiting trimloopcircuit Reuzenhoek Zaamslag - In het nabij Zaamslag gelegen Reuzenhoek wordt vrijdag 21 juni het trimloopcircuit van de Stichting Sportpromo- tie Zeeuws-Vlaanderen afgesloten. Dit met een trimloop over vijf kilometer met aansluitend een lezing over lange afstandslopen die verzorgd zal worden door ex-Olympiaganger Kim Reijnierse uit Middelburg. De start van de trimloop is om 19.15 uur. Atletiekstrijd in Terneuzen Terneuzen - De Terneuzense atletiekclub AV Scheldesport houdt zaterdag 22 juni de finales van de districtscompetitie atletiek voor C- en D-junioren in de tweede klasse. Van Zeeuwse zijde ko men er teams in actie van AV'56, Delta Sport, RKHAV en De Wie lingen. De wedstrijden in het Zuidersportpark beginnen om 11.30 uur. Het Zeeuwse Honk boekt succes Temeuzen - Het honkbalteam van Het Zeeuwse Honk heeft in de Belgische Ardennen met 9-21 van Cardinals Huy gewonnen. Door deze zege bleven de Terneuzenaren samen met Namen aan de lei ding in hun klasse. Zondag staat in sportpark Oude Vaart de ont moeting met deze opponent op de rol. Het softbalteam verging het minder goed. Bij Luchtbal werd met 17-13 verloren. Maandag stond een ontmoeting met Beveren op de rol. Deze tegenstander kwam niet naar Terneuzen waardoor een sportieve revanche ach terwege bleef. CARDINALS HUY-HET ZEEUWSE HONK 9-21 - De Terneu zenaren namen vanaf de eerste inning het initiatief en liepen na 0- 2 langzaam verder uit naar een dikke overwinning. Opmerkelijk was het aantal home runs dat geslagen werden. Juji Hooi (2x), Ferley Anastasia, Louis Vaidez (2x), Marlon Jandor en Manuel Torres sloegen allen de bal buiten het speelveld. De winst is daar mee grotendeels verklaard. LUCHTBAL-HET ZEEUWSE HONK 17-13 - Het ontbreken van pitcher Hensley Jandroep was duidelijk merkbaar. Zijn vervan gers, Signaldo Copra en Juni van Lamoen, bleken minder in hun mars te hebben de 'meester'. Luchtbal profiteerde daarvan en gaf een eenmaal verworven voorsprong niet meer uit handen. Door Rinus Verberkmoes Middelburg - Door het samengaan van de KNVB afdeling Zeeland met de afdelingen Dordrecht en het wes telijke deel van Noord-Brabant, was en is voor diverse bestuurders uit het Zeeuwse geen plaats meer in de nieuwe organisatie. Een man die daar het slachtoffer van is en daar van baalt, is Wim Broekhoven, die niet alleen als competitieleider een naam had, maar eveneens als arbi ter bekendheid geniet. De telefoon in huize Broekhoven rinkelt al heel wat minder, terwijl de nieuwe competitie al min of meer voor de deur staat. Althans, de indeling en de num mering. Het vragen naar 'de baas' aan echtgenote Ineke, gevolgd door: „Daar spreek je mee," wordt daardoor tevens minder gehoord. Wim Broekhoven, in het dagelijks leven leraar wiskunde aan het Goese Lyceum, moet om dat 'tele- foonspel' lachen. „In feite is dat zo. Zij is thuis de baas. Ik ben er te weinig en ben ook geen man om een muurtje schoon te gaan maken," lacht hij. De verdeling van taken is er wat 'thuis' betreft mee bepaald. Wim is overal de baas, behalve in huize Broekhoven. Daar gelden voor de 49-jarige voetbal- genieter andere wetten dan op het bondsbureau en op de velden. Met name bij het afdelingsbureau en op de voet balterreinen ligt zijn hart. Een voetbal- hart dat al jong voor alles wat voetbal was klopte. Zij het dat de jeugdige Axelaar, want daar liggen zijn roots, de benodigde begaafdheid om op redelijk niveau mee te voetballen miste. „Ik mocht wel meedoen met jongens als Peter Dey en Tonny Shields, maar dan als keeper. Dan konden zij lekker op doel schieten. Later ging het niet veel beter. Als vijfde wiel aan de voetbalwa gen mocht ik met Axel 5 meedoen tus sen allemaal 'oudjes', zoals Jan Jansen en Rinus Linthout toen al waren. Kna pen die bij het naar huis komen weinig cafés oversloegen. Als jonge knaap met weinig geld op zak werd ik daar dood- ziek van. Zeker na zes tonics." In zijn Axelse periode behoorde Wim Broekhoven tot de vaste aanhangers van de in die periode in de tweede klas se spelende oranje-witte hoofdmacht. Alles hield hij er van bij. Tot hij voor studie naar de 'overkant' moest. Daar leerde hij tevens zijn huidige echtgeno te Ineke kennen. Zij kreeg hem zelfs nog eens zover dat hij zich bij haar favorie te club De Meeuwen aanmeldde. Wim werd als spits gebracht en scoorde na amper één minuut binnen de lijnen te zijn. Het leek de 'gouden' vondst, maar herinnert Wim Broekhoven zich: „Het was tevens mijn laatste doelpunt." Zijn 'simpelheid als voetballer' werd dus rap herkend. Zijn liefde voor zijn 'Axel' leefde intussen voort. Zoonlief kreeg dezelfde naam en onderstreepte daar mee tevens de vaste en hechte band die Broekhoven met Axel hield. Als arbiter verging het hem intussen be ter. Zijn vrijage met dit vak en hobby begon Wim Broekhoven door als loop jongen van Luciën Roelandt te werken. Roelandt verzorgde destijds de aanstel lingen van de scheidsrechters en 'ge bruikte' Broekhoven als postbode, om dat deze toch naar Middelburg moest. Via deze contacten rolde hij in de scheidsrechterscommissie, verdween daaruit weer om vervolgens bij de KN VB terug te keren in de jeugdcommissie. Een verkiezing in het afdelingsbestuur volgde en sindsdien is en was Wim Broekhoven niet meer weg te denken uit het afdelingsbestuur. Zijn loopbaan als scheidsrechter, hij begon in 1964, verliep intussen crescen do. Samen met Gerard de Schepper ging hij als 24-jarige over naar de KN VB en dat was toen nog een hele stap. Wim Broekhoven, achttien jaar lang competitieleider van de KNVB afde ling Zeeland, neemt met pijn in het hart afscheid nu er voor hem geen plaats is in het nieuw gevormde dis- trictsbestuur. foto jaap wolterbeek „Tot en met de vierde klasse van het af delingsvoetbal werden de duels toen nog bemand. Nu is dat even anders ge worden," aldus Broekhoven met een knipoog richting tekort aan arbitërs. Een rol die hij echter niet opgeeft. Broekhoven vervult er zelfs een unieke rol. „Ik ben 25 jaar scheidsrechter in groep 3. Niemand heeft dat voor zover ik weet ooit gepresteerd," stelt hij om vervolgens te constateren: „Volgend jaar moet ik een stapje terugdoen. Dan hoop ik vijftig te worden en bereik daarmee een 'magische' grens. Daarna bekijk ik het verder. Aanblijven is een optie. Temeer daar ik mezelf te goed ken en tot de conclusie zal komen liever op een zondagmiddag naar Aardenburg te rijden dan thuis te zitten. Dat gevoel, het missen van iets, leeft sterk bij mij," weet routinier Broekhoven, die het sa mengaan van de afdelingsarbiters met de KNVB-scheidsrechters weinig jui chend ontving. „De promotie naar die groep stelde vroeger nog iets voor. Tegenwoordig ei genlijk niets meer. Een gebrek aan con currentie. Jammer, maar helaas," aldus de in Middelburg woonachtige ex-Axel aar. Dat gemis aan iets, waar Broekhoven aan refereerde, begint intussen bij di verse clubs en aanverwante organisa ties eveneens merkbaar te worden. Want Wim Broekhoven was en is, even als zijn collega-bestuurders overigens, altijd bereikbaar. Dag en nacht fun geerden zij als vraagbaak. Een unieke situatie binnen de KNVB. Voor Wim Broekhoven was die opstel ling heel normaal. „Anders had je die functie maar niet op je moeten nemen," is zijn oordeel hierover. Die flexibiliteit, kenmerkend voor de afdeling Zeeland, maakte dat Wim Broekhoven een soort onbezoldigde kantoorkracht werd. „Vanuit dat oogpunt bezien, heb ik veel voor de KNVB verdiend," rekent hij snel uit. Het onlangs krijgen van de af- delingsvlag na het afsluiten van de voetbalclinic, viel mede daardoor even in verkeerde aarde. Een ietwat te snelle conclusie, weet Broekhoven intussen, want op 28 juni wordt in De Vroone in Kapelle defini tief een streep getrokken onder het be stuurderschap. Dan ook zal blijken of zijn werk gewaardeerd werd. Want het vergelijken met het afhaken van afde lingsvoorzitter Cees Blomaard blijft lo gischerwijs bestaan. Daarna is het over en uit. Het gastheer spelen van de afde lingskampioenen, die in Heinkenszand om de nationale titel streden, de recep ties van de HSV Hoek en Oostkapelle zijn de laatste officiële zaken die Broek hoven tot de zijne mocht rekenen. Daarna valt er een gat omdat er voor hem geen plaats was in het nieuwe dis trict. Een ander 'pikte' zijn job als com petitieleider in. Zeeland mocht immers maar twee man'leveren voor het nieuwe negental dat het district Zuid gaat run nen. Henk Hoogerland en Henk Visser waren de gelukkigen. „Er komt nu een competitieleider die geen ervaring heeft. Hij weet dus niets van de hoed en de rand. Ik ben benieuwd hoe zich dat zal ontwikkelen," stelt hij met enig sceptisme. Voor een man die zijn hart en ziel legde in het besturen en het runnen van de competitie, een hard gelag. Zijn 'wat komt ervan terecht', onder streept zijn zorgen. Zorgen die hij slechts even kende. Want wie denkt dat Wim Broekhoven in een donker gat tui melt, heeft het mis. Was hij competitie leider, hij blijft het. Niet bij de KNVB, maar bij de BeVoBo. „Nog twee jaar, dan is het daar ook voorbij," weet hij op voorhand. Voor Wim Broekhoven, die na 45 minu ten spelen de spelers ooit voorhield 'Aan de Douwe Egberts heren' ruim voldoende tijd om een zinvolle beste ding van zijn vrije tijd te vullen. Zijn er varing als docent scheidsrechterscur- sus, docent bestuurskader, docent jeugdopleidingen, lid van de landelijke vrouwenvoetbalcommissie en lid van de commissie zaterdagvoetbal staan daar borg voor. Ervaringen en zaken die ma ken dat Broekhoven kan relativeren. „Over een jaar is Broekhoven vergeten. Zelf weet hij dan nog dat hij altijd met plezier voor de KNVB gewerkt heeft. Voor de rest is het over. Me er over op winden, stom genoeg, moet ook niet meer. Zo gaat het en zo is het. Het voet bal gaat door en ik blijf erbij betrokken. Althans voorlopig toch." Van onze tennismedewerker Hulst - Tom Huis is sterk op dreef in het Rabo Reynaert tennistoernooi in Hulst. De plaatselijke favoriet was op het Cl-schema verantwoorde lijk voor de uitschakeling van de als eerste geplaatste Robin de Witte. De jeugdige Huis nam in de eer ste set meteen een 3-0-voor- sprong via harde slagen vanaf de base-line. De Witte geraakte langszij doordat hij meer tempo ging maken. Vervolgens speelden beiden in een vrij rustig tempo, maar De Witte maakte te veel on nodige fouten: 6-4, 6-1. In het dubbelspel-C 1 verraste Tom Huis, in combinatie met Pascal van Poecke, het favoriete duo Deltour/Verstraeten in drie sets. De routiniers namen in de ope nings-set nog wel een 5-3-voor- sprong, maar moesten uiteinde lijk via 7-2 in de tie-break buigeft voor de aanstormende jeugd. De tweede set ging weliswaar met 6- 3 naar Deltour/Verstraeten, maar Huis/Van Poecke eiste de beslis sende set met dezelfde cijfers voor zich op. Eerder verloor Huis in drie sets op het B2-schema van Robin Morel. „Maar als ik geen kramp had gekregen, had ik ze ker van hem gewonnen," aldus Huis. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL Cl: kwartfinale: Tom Huis-Robin de Witte 6-4, 6-1. C2: tweede ronde: Filip de Smet-Ro- bert Asselman 6-1, 6-2. DUBBELSPEL Cl: halve finale: Huis/Van Poecke- Deltour/Verstraeten 7-6, 3-6, 6-3. C2: eerste ronde: Asselman/Schef- fers-Van Halteren/Hamelink 6-3, 3- 6, 6-2; Hamelink/Neve-De Bruyn/Provoost 3-6, 6-2, 6-4; tweede ronde: Houg/Mol-De Bakker/Mis- seghers 6-4, 6-4; Blaak/Missiaen- Hamelink/Neve 3-6, 6-4, 6-1; Van Onckelen/Stuer-Cleyman/Van Goet- hem 6-1, 2-6, 6-3; Dutree/De Jong- Calle/Lammens 6-4, 5-7, 6-3. VROUWEN ENKELSPEL Cl: Wendy de Schepper-A. Dinnes- sen 6-3, 7-6 (7-3). DUBBELSPEL C2: eerste ronde: Van Broeck/Raes- Bonsel/Nijssen 7-5, 6-2 K5-JEUGDTOERNOOI UITSLAGEN JONGENS Tot en met 16 jaar: eerste ronde: Ronny van Kessel-Kees Brus 6-1, 6- 0; Robert Lippens-Davy de Waal 6-2, 6-1; Maurits van aalst-Roel Alberti 6-4, 5-7, 6-3; Vincent Koster-Philip Ysebaert 6-1, 6-3; Gert-Jan Louwe- ret-Koos Alberda 6-2, 2-6, 6-4; Den nis Bommelijn-Ralf van Lieshout 6- 0, 6-0; Louis Niisten-Ralf Simpelaar 6-0, 6-4. Tot en met 14 jaar: eerste ronde: Maurits van Aalst-Michael van Aalst 7-6, 6-2; tweede ronde: Klaas Alber- da-Ernst Hanenburg 6-0, 6-0; Karei- Jan Lensen-Michel Dieleman 6-1, 6- 1; Willem-Jan van Doeselaar-Joost Louweret 6-3, 6-1; Laurens de Ruy- ter-Christiaan Taverne 7-5, 6-4. Tot en met 12 jaar: eerste ronde: Michiel Miedema-Wesley Visser 6-2, 6-4; Martijn Rijckaert-Gerben Moor- lag 6-0, 6-1; Eiso Alberda-Jesse Senf 6-0, 6-0; Steve van Hulle-Bas Dinge- nouts 6-1, 6-4; Wouter de Houck- Stijn van Doeselaar 6-2, 6-4; Wouter Blokland-Björn van Damme 6-1, 6- 2.

de Stem | 1996 | | pagina 11