Oranje presteert in Rosmalen Jalabert groeit naar Tour-vorm PENTAX Krec Feyenoord strikt twee Argentijnen Sjeng Schalken krijgt Michael Stich als tegenstander op Wimbledon UITSLAGEN standen Alle vier Nederlandse speelsters door naar volgende ronde Wedstrijd ir Landelijke 1 DE STEM SPORT DË STEM Muster voelt zich niet welkom EEN CAMERA OM TE ZOOMEN sportnieuws korti 11111 WOENSDAG 19 JUNI 1996 Londen (anp) - Sjeng Schal ken heeft in de eerste ronde van het tennistoernooi op Wimbledon, dat maandag be gint, de Duitser Michael Stich als tegenstander geloot. Stich is tiende geplaatst. Bij een eventuele verrassende winst speelt de Limburger tegen de winnaar van het duel tussen de Noor Ruud en de Japanner Matsuoka. Jan Siemerink begint tegen de als zestiende gerangschikte Fransman Cedric Pioline en treft bij een zege de Zweed Norman of de Brit Petchey. Richard Kraji- cek opent tegen de Brit Chris Wilkinson, waarna de winnaar van de partij tussen de Slowaak Kroslak en de Brit Foster moge lijk zijn pad kruist. Als beide Nederlanders twee ronden over eind blijven, spelen zij in de der de ronde tegen elkaar. Daarna maakt vermoedelijk nummer één Pete Sampras zijn opwachting. Krajicek struikelde vorig jaar en in 1994 al in de eerste ronde. Jacco Eltingh, die vorige week in Rosmalen in het circuit terug keerde na een blessureperiode van drie maanden en die in 1995 in Wimbledon tot de kwartfina les reikte, heeft in de eerste ron de de Zweed Thomas Johansson tegenover zich. Winst levert hem een nog onbekende qualifier in de tweede ronde op, bij een nieu we zege maakt Andre Agassi, derde geplaatst, zijn opwach ting. De Amerikaan won vorig jaar in de kwartfinales van Eltingh. van het graveltoernooi in Opor- die voor het laatst aan Wimble- Sampras, drievoudig titelhou- Paul Haarhuis treft als eerste te- to. Daarna komt Haarhuis wel- don deelneemt, en de Venezo- der, vindt in de eerste ronde zijn genstander de Spanjaard Felix licht tegenover de winnaar van laan Pereira. 30-jarige landgenoot Richey Re- Mantilla, zondag nog winnaar de partij tussen de Brit Bates, De als eerste geplaatste Pete neberg tegenover zich. Reneberg Wenen (rtr) - Coach Ronald Leitgeb van Thomas Muster heeft gisteren in Wenen gezegd dat zijn pupil zich mogelijk te rugtrekt voor het tennistoernooi op Wimbledon dat maandag in Londen begint. De Oostenrijkse speler, nummer twee van de wereld, is buitengewoon ontstemd over het feit dat de wedstrijdleiding van het Grand Slam-evenement hem slechts de zevende plaats op de lijst van beschermde spelers waardig keurde. „Het is nog nooit in de his torie van Wimbledon voorgekomen dat een nummer twee en tevens voormalig nummer één van de wereld zo laag is ingeschaald," aldus Leitgeb in een interview met het Oos tenrijkse persbureau APA. „Het is een sub tiele manier om iemand te zeggen dat hij niet welkom is. Dit is weer eens een bewijs dat de mensen daar Thomas niet naar waar de schatten. Als ze maandag op hem reke nen, zullen ze op Wimbledon nog wel mer ken of Muster er wel of niet is." Muster, een gravelspecialist bij uitstek, ver loor tijdens zijn vier bezoeken aan Wimble don telkens in de eerste ronde. Hij won slechts één keer op gras in een Davis Cup wedstrijd voordat hij afgelopen week tij dens het toernooi van Queen's zowaar tot de halve finales reikte. Muster kreeg in de lo ting de Spanjaard Javier Sanchez als eerste tegenstander op Wimbledon toebedeeld en heeft een ontmoeting met de als tiende ge plaatste Duitser Michael Stich in de vierde ronde in het vooruitzicht. bracht zondag het toernooi van Rosmalen op zijn naam. Daarna wacht Sampras hoogstwaar schijnlijk de Australische teena ger Mark Philippoussis, die hem in de Australian Open dit jaar de weg versperde. Bij de vrouwen heeft Petra Kamstra in de eerste ronde een zware kluif aan de Franpaise Nathalie Tauziat.' Als de Rotter damse, vorig jaar verrassend tot de vierde ronde doorgedrongen, mocht winnen, ontmoet ze de als tiende geplaatste Bulgaarse Magdalena Maleeva of de Duitse Barbara Rittner. De als elfde ge plaatste Brenda Schultz moet in de eerste ronde tegen de Zuida- frikaanse Joanetta Kruger aan treden en vervolgens tegen de Tsjechische Bobkova of de tl panse Watanabe. J* Kristie Boogert moet ptobf via de Spaanse Virginia Ru," de tweede ronde tegen de stralische Bradtke of een q- fier te bereiken. Miriam mans opent tegen de ItaliaS Rita Grande en zal het vend gens waarschijnlijk tegen di vierde geplaatste Spaanse L. chez Vicario moeten opneme»] De nummer één bij de vrouw en tevens titelhoudster SM Graf start haar campagne vd het zevende Wimbledon-kj» pioenschap met een treffen tea de Tsjechische Ludmila Bid terova. In de vierde ronde ligtj als zestiende geplaatste 15.1? ge Zwitserse Martina Hingis haar weg. De Amerikaanse nica Seles, tweede geplaatst 1 gint tegen haar landgenote i Grossman. r Peter Snelders „e - Op de korte wedstrijd- mmers was de zwemvereniging n Schelde uit Terneuzen regel- e in de uitslagen van regio- Jwedstrijden te vinden. Het [flsebaanzwemmen vormde nog 1 lege plaats in het totale scala e „jtiviteiten die deze Terneu- .„se vereniging op het sportieve lak bood. Daar is spectaculair ïerandering in gekomen Onder ■mollis van Miriam Verheijden, Ceder van de zwemmende wachters Tessa en Kim - lange- haan uiteraard - maakt De Schel- Je een forse groei door op dat TutTtwee jaar terug stapte Mi- Rosmalen (anp) - De ten nisballen schieten bij het vrouwentoernooi van Ros malen alle kanten uit. Een week intensieve bespeling door de mannen heeft ga ten als kraters geslagen. Brenda Schultz/McCarthy voegt er met haar machtige opslag nog een paar aan toe. En als ze re tourneert, heeft ze maar één doel voor ogen: zo snel mogelijk naar het net. „De bal zo min mogelijk laten stuiten, dat is mijn spel." Zo won de 25-jarige uit Delray Beach dinsdag met 6-2 6-4 van de Poolse Magdalena Grzybows- ka, waardoor ze zich verzekerde van een ontmoeting met dubbel spelpartner Larisa Neiland in de tweede ronde. Schultz begint zich thuis te voe len in Rosmalen. Aanvankelijk had ze bedenkingen. „Ik sta zo hoog op de ranglijst dat ik de fi nale moet halen om aan mijn ge middelde te komen. Die halve fi naleplaats van vorige week in Birmingham was niet eens vol doende." Wereldtoppers De WTA (vrouwentennisbond) paste echter de regels aan: in Rosmalen kun je alleen punten winnen, niet verliezen. En tot Brenda's vreugde schreven op het laatste moment wereldtop pers als Iva Majoli (4) en Anke Huber (5) in. „Dat levert bonus- punten op als ik win." Over Magdalena Maleeva, de nummer negen van de wereld, werd dinsdag niet meer gespro ken. De jongste van de Maleeva- zusjes werd ongenadig door Kristie Boogert over de knie ge legd: 6-3 6-3. Het was zo'n partij waarbij het nemen van risico's beter uitbetaalde dan proberen de bal in het spel te houden. In de tweede set behoefde Boogert slechts eenmaal haar service te behouden voor de partijwinst. Als ze de bal maar diep hield, behoefde zij zich geen zorgen te maken. Maleeva, op het gravel van Parijs nog ruimschoots beter dan Miriam Oremans, kon door de lage opsprong niets uitrich ten. „Er waren natuurlijk mis sers bij. Maar ik denk wel dat de balans tussen winners en fouten positief was," vatte Boogert haar prestatie samen. Kristie Boogert in actie tegen de Bulgaarse Magdalena Maleeva. De Nederlandse won met tweemaal 6-3. Oremans hield - zij het moei zaam- de nationale score op honderd procent: 4-6 6-4 6-2 te gen de Japanse Yone Kamio. Maandag al had Petra Kamstra gewonnen van Park Sung-Hee. Navratilova kende Oremans op gras een paar jaar geleden grote mogelijkheden toe. Maar waar de 22-jarige Boogert haar voe tenwerk heeft verbeterd, is de de één jaar oudere Berlicumse blij ven steken in een constant ge vecht tegen overgewicht. Aan hun 57e en 37e plaats op de wereldranglijst danken beide speelsters een uitnodiging voor de Olympische Spelen. NOC/NSF weigert ze echter naar Atlanta uit te zenden, om dat zij niet aan de nationale cri teria - een plaats bij de laatste acht van een groot toernooi - hebben voldaan. Anders dan bij Krajicek, die zelf bedankte, doet dat pijn. Boogert: „De Spelen zijn het hoogste dat je in vier jaar kunt bereiken. Daar wil je bij zijn. Bovendien: het is ons werk." Tijdens de Spelen orga niseert de vrouwenvakbond WTA namelijk geen enkel ander toernooi. Rosmalen. Vrouwen, 287.000 gul den. Eerste ronde: Majoli (Kro/1) - Na- gatsuka (Jap) 6-2 6-4, Oremans (Ned) - Kamio (Jap) 4-6 6-4 6-2, Hu ber (Dui/2)- Kijimuta (Jap) 5-7 6-4 6-3, Endo (Jap) - Singer (Dui) 1-6 6-3 6-1, Dragomir (Roe) - Des- wardt (ZAf) 3-6 7-5 6-3, Appel mans (Bel/6) - Hy-Boulais (Can) 6-3 6-2, Schultz-McCarthy (Ned/4) - Grzybowska (Pol) 6-2 6- 4, Sukova (Tsj) - Kleinova (Tsj) 6- 4 7-6, Neiland (Let) - Makarova (Rus) 6-2 6-1, Van Roost (Bel) - Callens (Bel) 4-6 6-2 6-1. Dubbel, eerste ronde: Dechau- me/Balleret-Testud (Fra) - Kams- tra/Koutstaal (Ned) 6-4 6-3, Boo- gert/Sukova (Ned/Tsj/2) - Gran- de/Likhotseva (Ita/Rus) 6-4 6-3. Halle. Mannen, 1,49 miljoen gul- FOTO ANP den. Enkelspel, eerste ronde: Hlasek (Zwi) - Schalken (Ned) 6-4 7-6, Dreekman (Dui) - Furlan (Ita) 6-3 6-2. Bologna. Mannen, 525.000 gul den. Enkelspel, eerste ronde: Tsjeno- kov (Rus) - Caratti (Ita) 7-5 6-1. Nottingham. Mannen, 515.000 gulden. Enkelspel, eerste ronde: Sieme rink (Ned) - Olhovski (Rus) 6-3 6- 3, Corretja (Spa) - Koenig (ZAf) 6-3 6-4, Knowles (Bah) - Kucera (Slw) 6-4 7-6. ATLETIEK SCHAKEN Atlanta. Amerikaanse olympische selectiewedstrijden, finales. Mannen. 10.000 m: 1. Williams 28.46,58, 2. LeMay 29.06,89, 3. Middleman 29 13 81 Discus: 1. Washington 65,86 m, 2. Godina 64,58, 3. Setliff 63,28. Vrouwen. 800 m: 1. Rainey 1.57,04, 2. Clark 1.58,22, 3. Hamilton 1.59,04. 5000 m: 1. Jennings 15.28,18, 2. Slaney 15.29,39, 3. Rudolph 15 29 91 Hoog: 1. Waller 1,95 m, 2. Teaber- ry 1,95, 3. Acuff 1,92. Hinkstap: 1. Rhodes 14,06 m, 2. Hudson 14,05, 3. Orrange 13,84. Speer: 1. Caroll 57,58 m, 2. Dean 57,10, 3. Lipson 56,32. Amsterdam. NK mannen. Tiende ronde: Timman - Bosch 1- 0, Nijboer - Cifuentes 1-0, Rein- derman - Van der Wiel 0-1, Van der Sterren - Kuijf 0-1, Sokolov - Sosonko 1-0, Hendriks - Piket 0-1. Stand: 1. Timman 8 1/2 punt, 2. Sokolov 7 1/2, 3. Van der Wiel 7, 4. Nijboer 6 1/2, 5. Piket, Van der Sterren 5 1/2, 7. Kuijf 4 1/2, 8. So sonko 4, 9. Cifuentes 3 1/2, 10. Bosch, Reinderman 3, 12. Hen driks 1 1/2. SOFTBAL Vancouver. Oefenwedstrijden Olympische selectie: China - Nederland 4-1, California Batbusters - Nederland 0-2. Buenos Aires (afp/anp) - Feyenoord heeft twee Argentijnse spelers aangetrokken. Dat meldt het Franse persbureau AFP. Het gaat om verdediger Patricio Graff (20 jaar) en middenvel der Pablo Sanchez. Beiden spelen bij de Argentijnse club Rosario Central. Volgens AFP is met de dubbele transfer een bedrag gemoeid van 2,6 mil joen. Graff en Sanchez spelen zondag tegen Newell's Old Boys hun laatste wedstrijd in dienst van hun huidige club. Op 6 juli wordt het Zuidamerikaanse duo in Rotterdam verwacht. Graff is van Duitse afkomst en is in het be zit van een Europees paspoort. Bij Feyenoord was gisteravond niemand bereikbaar om de komst van beide spelers te bevestigen. Wel is bekend dat trainer Arie Haan en scout Michel Beukers al geruime tijd op de Argentijnse voetbalmarkt zoeken naar ver sterkingen. Eerder trok de Rotter damse club verdediger Geoffrey Claeys (Cercle Brugge) en mid denvelder Kees van Wonderen (NAC) aan. Mazamet (anp) - Laurent Ja labert komt langzaam in top vorm voor de Ronde van Frankrijk die op 29 juni in Den Bosch begint. De Frans man won gisteren de Route du Sud. Nadat hij in de Dau- phiné Liberé moest afstappen, gaf deze overwinning hem weer moraal. „Het is altijd prettig om te win nen," zei de nummer één van de wereldranglijst. „Maar ik voel me nog niet top. In de komende weken moet mijn vorm voor de Tour de France nog groeien." De Fransman, die eerder onder meer de Midi Libre en Classique des Alps won, wil zich in de ron de vooral gaan richten op de bergetappes. In de laatste rit van Cabannes naar Mazamet hoefde Jalabert zich niet noemenswaardig in te spannen om zijn 5 seconden voorsprong op de nummer twee, de Italiaan Guerini, te verdedi gen. Een kopgroep vocht met een lichte voorsprong op het peloton voor de eindoverwinning. Fre deric Moncassin, winnaar van de eerste rit, toonde zich de sterkste in de sprint voor de Italiaan Bra- si. Servais Knaven eindigde als negende op 4 seconden. De ren ner van TVM verdedigt zondag zijn nationale titel bij het NK in Meerssen. Leon van Bon ging niet meer van start. Een kopgroep van tien man met onder anderen Lance Armstrong bepaalde de achtste etappe van de Ronde van Zwitserland. De groep reed na ruim 100 kilome ter uit het peloton. Van deze tien vielen er in de 229,4 kilometer lange rit van Grindelwald naar Frauenfeld twee af. Udo Bölts wilde het echter niet op een sprint aan laten komen. Een ki lometer voor de finish reed de Duitse kampioen weg uit het groepje en kon net uit de greep van zijn achtervolgers blijven. Het peloton met klassementslei der Peter Luttenberger finishte op twee en halve minuut. De voorsprong van de Oostenrijker kwam niet in gevaar. Dekker was de beste Nederlander. Hij eindigde als 22e op vijf minuten en twaalf seconden. In de Ronde van Catalonië toon de Mario Cipolinni opnieuw zijn sprintklasse. In de etappe van Luchon naar Lleida behaalde hij zijn tweede ritzege. Hij klopte de Duitser Wust in de spurt. „Het leek misschien weer een makkelijke overwinning, maar dat is het nooit," beweerde 'mooie Mario'De sprinter hoopt met de Italiaanse ploeg mee te kunnen naar de Olympische Spelen in Atlanta. „Dat is mijn droom. Elke overwinning kan mij dichter bij de Spelen bren gen." De olympische selectie wordt na de Ronde van Frank rijk (gedeeltelijk) en het Itali aans kampioenschap bekendge maakt. De leidende positie van Alex Zülle kwam niet in gevaar. Hij arriveerde in het peloton in het spoor van zijn knecht Patrick Jonker, de Australische Neder lander die maandag een etappe won. Bart Voskamp legde beslag op de zeventiende plaats. Route du Sud. Vierde etappe, Cabannes - Maza met: 1. Moncassin (Fra) 205 km in 4.50.20, 2. Brasi (Ita), 3. Sunder land (Aus), 4. Lamour (Fra), 5. Si mon (Fra), 6. Guesdon (Fra), 7. Kummer (Dui), 8. Nicolas Jala bert (Fra) 0.04, 9. Knaven (Ned) 0.04, 10. Musdupuy (Fra) 0.08. Eindklassement: 1. Laurent Jala bert (Fra) 18.51.12, 2. Guerini (Ita) 0.05, 3. Laukka (Fin) 0.36, 4. Poelnikov (Oek) 3.06, 5. Leblanc (Fra) 5.01, 6. Bouvard (Fra) 5.08, 7. Moreau (Fra) 6.55, 8. Heulot (Fra) 6.56, 9. Durand (Fra) 7.05, 10. Goubert (Fra) 8.59. Ronde van Zwitserland. Achtste etappe, Grindelwald - Frauenfeld: 1. Bölts (Dui) 229,4 km in 5.11.03, 2. Ulrich (Dui) 0.01, 3. Ekimov (Rus) 0.02, 4. Elli (Ita), 5. Armstrong (VSt), 6. Holm (Den), 7. Forconi (Ita), 8. Meier (Zwi), 9. Apollonio (Ita) 2.31, 10. Vergnani (Ita), 22. Dekker 5.12, 83. Nelissen 22.23. Niet gestart: Van Bon. Algemeen klassement: 1. Lutten berger (Oos) 36.11.40, 2. Faresin (Ita) 1.36, 3. Bugno (Ita) 2.02, 4. Forconi (Ita) 2.13, 5. Elli 3.30, 6. Berzin (Rus) 3.49, 7. Bölts 4.15, 8. Vergnani 6.13, 9. Meier 7.30, 10. Laddomada (Ita) 14.10, 33. Dek ker 1.16.04, 41. Nelissen 1.25.59. Ronde van Catalonië. Vijfde etappe, Luchon - Lleida: 1. Cipollini (Ita) 188,8 km in 5.13.47, 2. Wust (Dui), 3. Ferrigato (Ita), 4. Fondriest (Ita), 5. Van Petegem (Bel), 6, Camin (Ita), 7. Loda (Ita), 8. Gentili (Ita), 9. Smetanine (Rus), 10. Moreau (Fra), 17. Vos kamp, 23. Den Bakker, 25. Jonker (Aus), 72. Cordes, 83. Thebes 1.26. Algemeen klassement: 1. Zülle (Zwi) 19.52.07, 2. Jonker 1.05, 3. Fincato (Ita) 3.20, 4. Gentili (Ita) 4.26, 5. Cubino (Spa) 5.35, 6. Hamburger (Den) 6.11, 7. Marce- lino Garcia (Spa) 6.47, 8. Pistore (Ita) 7.20, 9. Saligari (Ita) 8.09, 10. Ignacio Garcia (Spa) 8.43, 21. Den Bakker 17.06, 24. Voskamp 21.40, 79. Cordes 57.15, 80. Thebes 57.37. Man (GBr). EK onder 23 jaar. Mannen: 1. Barbosa (Por) 160 km in 4.10.07, 2. Contrini (Ita), 3. Ivanov (Rus) 0.03, 4. Figuera (Ita) 0.09, 5. Commesso (Ita), 54. Pronk 0.28, 59. Van der Ven, 62. Bijnen. Vrouwen: 1. Kupfernagel (Dui) 64 km in 1.49.41, 2. Zilioete (Lit) 2.53, 3. Chavanne-Brunel (Fra) 2.53, 4. Teutenberg (Dui) 3.56, 5. Schleicher (Dui), 9. Rombouts, 12. Klep, 45. Beltman 12.05, 57. Nele mans 17.16. (ADVERTENTIE) Negende plaats Sandra Rombouts Londen - Tijdens het Europees kampioenschap wielrennen voor I vrouwen-espoires, dat gisteren in Engeland gehouden werd, leg. de Sandra Rombouts uit Rijsbergen beslag op een knappe négen, de plaats. Edith Klep uit Oud Gastel reed de koers ook uit, m: eindigde niet in de voorste gelederen. Berlijn wil de Tourstart nog een keer Berlijn - Berlijn wil de start van de Ronde van Frankrijk noge keer organiseren. De stad deed het al in 1987. Destijds boekten I Nederlandse wielrenners successen in de nog gedeelde stad. Jelle Nijdam won de proloog, Nico Verhoeven de eerste etappe. Berlijn wil de Tour nu in 1999 binnenhalen. De financiering ligt I geheel in particuliere handen. De beslissing valt na de komende Tour, die op 29 juni in Den Bosch begint. Kessler tekent voor FC Antwerp Georg Kessler (63) maakt zijn rentree in de voetbalsport. Gis teren tekende hij een tweejarig contract als technisch directeur 1 van de Belgische eerste klasser FC Antwerp. De veldtrainingen bij de club worden verzorgd door de slaaf Ratko Svilar, voormalig doelman en trainer van FC Ant werp. Voor die functie stond ook Maastrichtenaar Vic Hermans hoog genoteerd. Paul Okon, winnaar van de Gouden Schoen in België, heelt zijn contract bij Club Brugge eenzijdig opgezegd. De 24-jarigeli bero, voor wie ook PSV belangstelling heeft, wil verhuizen naar een buitenlandse topclub. De Belgische landskampioen wenst echter gebruik te maken van een vermeende optie op de Austra liër. Jongmans komende weken actief Den Haag - Stella Jongmans doet de komende weken nog vier pogingen om zich op de 800 meter te plaatsen voor de Olympi sche Spelen van Atlanta. Ze komt zaterdag in actie in de Duitse plaats Meilen en loopt dinsdag 25 juni in Luzern, waar ook Ellen van Langen (momenteel licht geblesseerd) voor heeft ingeschre ven. Jongmans loopt voorts nog vrijdag 28 juni in Parijs woensdag 3 juli in Lausanne. De limiet voor Atlanta op de 800 meter van het NOCNSF is 1.59,50. Tijdens de Papendal Games bleef Jongmans onlangs ste ken op 1.59,70. Ook andere kandidaten voor Atlanta doen nog enkele pogingen aan de limieten te voldoen. Sharon Jaklofsky, die zich niet op de zevenkamp heeft kunnen waarmaken, heeft zich aangemeld voor het verspringen in Aarhus komende donderdag (limiet: 6,55 m), Christian Tamminga probeert zondag 23 juni in Vilvoorde met de polsstok aan de eis van 5,60 m te voldoen en Kamiel Maase heeft op 25 juni in Moskou de tien kilometer op zijn programma staan. Hij moet binnen de 28 minuten zien te blijven. Winnaar Boatrace tegen Holland Amsterdam - Cambridge, bekerhouder van de klassieke boatrace op de Thames, is zondag een van de tegenstanders van de Hol land Acht in het hoofdnummer van de roeiwedstrijden om de Holland Beker. De winnende ploeg ontvangt 10.000 dollar (17.000 gulden). Dit is ook het geval bij de vrouwen. De skiffeurs, die strijden on de Holland Beker en de Van Ommeren Ladies Trophy, voor de overwinning 5000 dollar. Het aantal olympische equipes voor de wedstrijden van en zondag op de Bosbaan bij Amsterdam is uitgebreid met Est land, Ierland, Litouwen, Noorwegen en Tsjechië. Stockholm kandidaat Spelen 2004 Stockholm - De gemeenteraad van Stockholm heeft zich met grote meerderheid uitgesproken voor de kandidatuur van de Zweedse hoofdstad voor de organisatie van de Olympische Spe len in 2004. Bij de stemming waren 70 leden voor, 27 stemden te gen. Beslissend voor de voorstanders was de garantie van de regering voor een bedrag van ruim 600 miljoen gulden. Het totale budget is geraamd op circa drie miljard gulden. Stockholm was in 1912 al eens gastheer van de Olympische Spe len. In 1956 vonden daar de hippische onderdelen plaats van de Spelen in Melbourne in verband met de beperkingen rond de in voer van paarden in Australië. Voor de organisatie van de Spelen van 2004 hebben al belang stelling getoond: Athene, Buenos Aires, Istanbul, Kaapstad, Lil le, Rio de Janeiro, Rome, San Juan, St. Petersburg en Sevilla. Voor 15 augustus moet de officiële kandidatuur bij het Interna tionaal Olympisch Comité (IOC) zijn ingediend, de beslissing valt in september 1997. NK wielrennen aangepast aan EK voetbal Meerssen - Het programma van het NK wielrennen, komend weekeinde in Meerssen, is op voorspraak van de NOS helemaal aangepast aan het EK voetbal. De omroep heeft bepaald dat de wielrenners zaterdag en zondag ruim voor aanvang van de EK-wedstrijden moeten finishen. De vrouwen, die het NK traditioneel op zaterdagmorgen openden, zijn verbannen naar de late middag, gelijk met de eerste kwartfi nale-wedstrijden in Engeland. De beloftes, amateurs tot 23 jaar, beginnen zaterdag om 10.-W uur aan hun kampioenschap, waardoor de finale rechtstreeks kan worden uitgezonden. Van het NK voor vrouwen wordt in de rust van een EK-wedstrijd een samenvatting uitgezonden. Oud-tafeltenniskampioene overleden Wenen - De voormalige wereldkampioene tafeltennis Gizela Farkas is op 71-jarige leeftijd in haar woonplaats Wenen overle den. Ze was al geruime tijd ziek. De Hongaarse won in 1947,191 en 1949 de wereldtitel in het enkelspel. Als tienvoudig wereld kampioene en tweevoudige Europees kampioene was ze één van j de succesvolste tafeltennissters ooit. Blangé volmaakt Nederlands trio in Moers Moers - Volleyballer Peter Blangé speelt komend seizoen voor Moerser SC uit Duitsland. Hij is daarmee na Ronald Zoodsma e Rob Grabert de derde Nederlander bij de club uit de provincie stad, vlak over de grens bij Venlo. De 2,05 meter lange spelverdeler, die onlangs bij een World-Le l guewedstrijd tegen Italië hulde kreeg voor zijn 400e interlan speelde de afgelopen vijf seizoenen voor Parma in Italië,waar J twee keer de landstitel veroverde, twee Europese- en een nati nale beker won. Parma echter houdt op te bestaan. Karpov en Kamsky breken partij af Elista - Anatoli Karpov en Gata Kamsky hebben gisteren de ze^ vende partij om het wereldkampioenschap schaken (FIDt) zes uur spelen na de 57e zet afgebroken. De Rus en de Amerika hervatten de partij vandaag. In de strijd om de wereldtitel, gaat over maximaal twintig partijen, leidt Karpov met 4-2. I poor Peter Snelders jlhrneuzen - Vorig jaar werd hersteld bij de zwem- en p Terneuzen. De Kreekrace, h| jn de Otheense Kreek, werd ij nieuw leven ingeblazen. Het: bekwaamheid. Met enige lie:' t,gen door deskundigen va: Kreekrace in de weg om op ke langebaanzwemmen te wj ZWEMMEN Vorig jaar hadden we zo'n 150 [starts. Let wel, toen was het in I feite min of meer op recreatieve [leest geschoeid. De meeste echte Iwedstrijdwzemmers op de lange- Ibaan kwamen niet naar onze [wedstrijd, omdat er simpelweg punten te verdienen waren. Dat zal dit jaar anders zijn," zegt de PR-man van De Schelde, Cees IvanHouwelingen. „Het is vooral onder impuls van Miriam Verheijden en de niet te [onderschatten inbreng van Hany I Hondsmerk, Wim Kunst en Rigo [Cappendijk, dat de Kreekrace in ere is hersteld. Daarnaast zijn Jos it, Theo van Oeffelen en mijn persoontje vrij nauw bij de orga- nisatie betrokken, net zoals heel [veel vrijwilligers. )i Ik denk dat onze wedstrijd zo'n [vijftien jaar op de wedstrijdka- lender van de KNZB ontbrak. Ik [meen dat destijds het gebeuren afgeblazen werd omdat er te wei- [nig zwemmers deelnamen. De ra- Jee bloedde stilaan dood. Met de [komst van Miriam Verheijden en ihaar dochters naar De Schelde is het1 langebaanzwemmen weer in ld gekomen. Ik meen dat we I nu reeds zo'n dertig leden in onze vereniging hebben die geïnteres- d zijn in het lange afstand- I zwemmen. Een aantal jaren terug was ik zo'n beetje de enige die in dat soort wedstrijden uitkwam." Startplaats De Kreekrace, die zondag 23 juni 5 de eerste start om 11.30 uur kent, 1 heeft een andere startplaats dan vorig jaar. „Toen werd de start I gegeven aan de roeierskeet bij de jachthaven, nu zullen ze nabij het lsurfstrandje vertrekken. Keer- punt vormt ook nu het haventje. We hebben de startplaats veran derd op aanraden van de KNZB- afgevaardigde. Je kunt nu als toeschouwer de gehele race vol- Igen" j Even was er enige huivering bij de organiserende zwemvereni- Van onze sportmedewerker Terneuzen - Was er aanvanl organisatie of de landelijke zou zijn de lange reis naar J uu is dat verwachtingspatro ffle. Vrijwel alle toppers geve sence in de Otheense Kreek ti organisatie rekenen op een ft jiHet loopt voortreffelijk. We nebben nu al ruim 300 inschrij- ungen en ik moet er nog bin nen krijgen. Ik denk, dat we richting 350 starts gaan," aldus Miriam Verheijden van De Schelde over de ruime belang stelling. Vrijwel de gehele landelijke °P is aanwezig. Dat is leuk, net zoals de grote belangstel- mg. '-'nar doe je het als organi- j? e toch een beetje voor." ,fte nationale kampioene op de «00 metere vrije slag vrou- ei?> Edith van Dijk uit Haast- aK i ingeschreven. Een solute topzwemster die ook "'gezonden werd naar de i0™» Cup-wedstrijden. Zij va j c°ncurrentie van Brenda „i, ®r Lans van De Kempvis van voetshiis. De kleuren van f ee'an<i worden in de top klassement verdedigd „i, [.kplanie Bos van Luctor O't Middelburg. mannen is nationaal ZV Tj10en Hans van Goor van tiirin °°Jrn Present. Hij maakte Dp Ru'0 °Peningswedstrijd in zn'n os, aan te Amsterdam niet Worrit rlïe induik- Daarom hanri verwacht dat hij zijn Mei h*1 V0^za' hebben aan Roy ^Jboom van PSV Eindhoven,

de Stem | 1996 | | pagina 10