DE STEM 'Logisch om geen risico te lopen' Persiflage op een prototype P run] Onvree Italië stress Schotten en Zwitsers boeken al thuisvlucht Kluivert niet in basis. Seedorf klaart lucht Als het zo uitkomt, schuift ook Richard Witschge naar salon-remise OOOOOOOO Blazevic: Gtóude imans nSSTEM Fat Boy EURO'96 KORT Schotten willen revanche Een klomp voor Terry Venables Vilfort: Prijs voor levensvreugde DE STEM 06-34034018 (lgld.p.m.) aevelprodt gevelprodukten bv Bredaseweg 106 - Oosterhout Telefoon 0162-4SS894 Sport i DINSDAG 18 JUN11996 B1 Voor Richard Witschge wordt het EK-duel tussen Ne derland en Engeland vanavond de 78e officiële wed strijd in een seizoen dat vorig jaar juni al begon. Het belette hem niet in de eerste twee wedstrijden tot de beste Nederlandse EK-voetballer uit te groeien. St. Albans - Zes jaar geleden is het inmiddels. Richard Witschge, net gewisseld voor Henk Fraser, hing al onderuit op de reserve bank toen de blikken van Ruud Gullit en Paul McGrath elkaar kruisten. Op Sicilië stond het twintig minuten voor het einde 1- 1 bij het WK-duel Nederland- Ierland. Twintig minuten lang dradig schuiven en tikken veran derde niets meer aan de score. Beide ploegen waren daarmee ze ker van hun plaats in de achtste finales. „De leiders zullen toen wel be kokstoofd hebben dat er geen ri sico's meer moesten worden ge nomen. Weet ik veel wat er toen afgesproken is, ik was 20 maar het is toch logisch in zo'n situa tie," vertelt Richard Witschge met de koele redenering van een premie-prof. De geschiedenis kan zich van avond herhalen bij het EK-duel tussen Nederland en Engeland. Opnieuw hebben beide ploegen voldoende aan een gelijk spel, nu om de kwartfinale van het EK te halen. „Je speelt elke wedstrijd om te winnen. Maar je weet nooit hoe het gaat lopen. En het gaat in de eerste plaats om het resultaat. Als je in een situatie terecht komt dat je met een gelijk spel je doel bereikt zonder nog risico's te lo pen, voel ik me niet lullig hoor. Misschien is het minder leuk voor het publiek, maar dat krijgt de volgende wedstrijd weer iets extra's," diept Witschge op uit de gedachtenwereld van een prof voetballer. Bevroren In september wordt hij 27 jaar. Na buitenlandse posten in Barce lona, Bordeaux, Blackburn en opnieuw Bordeaux keert Witsch ge nu terug bij Ajax. Ook bij de Amsterdamse club maakte hij wel eens mee dat de wedstrijd be vroren moest worden. „Dat was onder Beenhakker. In 1991, mijn laatste jaar bij Ajax. NEC kon degraderen en wij kampioen worden. Toen is in het laatste kwartier ook alleen nog maar het balletje rondgespeeld. En ik voel de me toch prettig hoor, toen ik met het gelijk spel die schaal kon vasthouden." Mentaal gehard, fysiek krachti ger geworden zal de ziel van Ri chard Witschge ook vanavond geen pijn lijden wanneer Neder land en Engeland tot een salon remise besluiten. „De wedstrijd tegen Engeland moet een stap zijn naar de kwart finale. Daar gaat het toch om," vindt Witschge. De EK-groeps- wedstrijd op Wembley wordt zijn 78e officiële wedstrijd van een lang seizoen, maar de sleet is nog Richard, Witschge foto peter schols Birmingham (dpa) - In een won der geloven ze niet meer, de voet ballers van Zwitserland en Schotland. In groep A staan En geland en Nederland bovenaan. Dinsdag spelen beide landen te gen elkaar en een gelijk spel is voor allebei genoeg. Zelfs al ver liest één van de ploegen, dan nog is de kans klein dat Schotland of Zwitserland zich kwalificeert voor de kwartfinale. De moed is niet bespeurbaar bij de midden velder, die vroeger door Been hakker werd verketterd als expo nent van de 'patatgeneratie'. 'Klokkie rond' „Het klokkie is bijna rond, maar ik merk nog niet dat ik nu al een jaar lang van wedstrijd naar wedstrijd leef. In juni vorig jaar zijn we bij Bordeaux met de In- tertoto-wedstrijden begonnen. In de winterstop zes dagen vakan tie, tussendoor nog even vier da gen en nog een paar dagen om de transfer naar Ajax af te hande len," schetst Witschge de drukte van een voetbalseizoen. Zijn werkrooster vermeldt 22 Eu ropese wedstrijden in Intertoto en UEFA Cup, 41 competitiewed strijden (slechts onderbroken door een dagje schorsing), zes be kerduels en inmiddels acht inter lands. De breekbare Witschge van vroeger zou het niet volge houden hebben. „Toen ik van Ajax naar Barcelona ging, werd ik ineens negen kilo zwaarder, van 71 naar 80 kilo. Voorname lijk door andere eetgewoonten. Door veel krachtraining, veel rekken en strekken heb ik nu meer spierkracht gekregen. Nu zit ik tussen de 78 en 80 kilo. Aan de gewichten die ik wegdruk, merk ik nu dat ik veel sterker ben geworden," Zijn prestaties op het EK signale ren de volwassenheid. Zo gedre ven speelde Witschge dat hij zich ook niet meer door Edgar Davids uit het elftal liet drijven toen zijn Ajax-voorganger als verdediger door de mand viel. „De tweede linkshalf van de wereld, na Da vids," noemde Ajax-coach Louis van Gaal hem bij zijn terugkeer in Amsterdam. Vijf jaar buitenlandse ervaring heeft Richard Witschge niet al leen gerijpt, ook financieel onaf hankelijk gemaakt. „Ik ben niet stinkend rijk, maar ik hoef niet steeds meer en meer te willen. Ik had nu naar Real Madrid gekund. Liverpool, Manchester United en Newcastle hadden belangstel ling. Lazio en Fiorentina hebben geïnformeerd en nog twee Itali aanse middenmoters waarvan ik de namen niet eens hoefde te we ten. Mijn keus stond al vast. Ik ga terug naar Ajax, omdat ik nu prijzen wil gaan winnen. Ik heb gezien hoeveel vreugde zo'n Cup kan geven." Wembley Met Bordeaux bleef hij daarvan verstoken in de UEFA Cup-finale tegen Bayern München, bij Blackburn Rovers kwam hij niet verder dan één wedstrijd in de Premier League. Met Barcelona bereikte Witschge de Europa Cup-finale van 1992 in Londen, maar een plotselinge spierblessu re hield hem van Wembley weg en kostte Witschge ook het EK in Zweden. Met Oranje betreedt de 27-voudi- ge international vanavond alsnog de paleistuin van de voetbalwe reld. Hunkerend naar zijn eerste internationale succes. „Ik denk dat ik onderhand één van de voetballers ben die de meeste klappen heeft gekregen. Ik ben tegen heel veel lantaarnpalen op gelopen. Bij Ajax, Barcelona, Bordeaux, Oranje en Blackburn Rovers. Maar ik kom telkens te rug. Ik wil nog steeds elke wed strijd winnen, ja, ook tegen Enge land." De selectie van Oranje test het 'heilige' gras van Wembley. Door Henk Mees Londen - Oranje wil winnen vanavond van Engeland, maar voor Patrick Kluivert is ook bij de aftrap van het der de EK-duel nog geen plaats in het Nederlands voetbalelftal. „Patrick is fitter dan bij de start van het EK. Fitter wel, maar nog niet genoeg voor de basis," zei bondscoach Guus Hiddink gis teravond in het Wembley-sta- dion. Een uur lang was de gras mat beschikbaar voor Oranje. „Jammer dat we maar een uurtje mochten trainen. Fantastisch zo als die grasmat er bij ligt," con stateerde Peter Hoekstra voor het vanavond (half negen) de eerste keer is dat hij op Wembley mag spelen. Na zijn uitstekende twee de helft tegen Zwitserland kreeg de linksbuiten van Ajax geen en kele reactie meer op de irritatie in zijn kniegewricht die hem bij het begin van het EK nog plaag de. „Ik ga er vanuit dat we met dezelfde voorhoede spelen als te gen Zwitserland," veronderstelde Hoekstra, die dan vanavond op nieuw een trio vormt met Jordi Cruijff en Dennis Bergkamp. Seedorf Behalve de reserve-positie voor Kluivert wilde Hiddink gistera vond niets onthullen over de op stelling. Aangenomen wordt dat Clarence Seedorf, gewisseld te gen Zwitserland, zijn plaats te rugkrijgt ten koste van de vorige week voor hem ingevallen Johan de Koek. Seedorf had inmiddels een twee de gesprek met Hiddink over zijn positie binnen de selectie. „We hebben het nog eens gehad over problemen die mij en andere spe lers dwars zitten. De spanning is er nog wel, maar minder. Er is al wat lucht opgeklaard. Verder wil ik er niets meer over zeggen. Het is allemaal nogal hectisch ge weest", zei Seedorf. Bij de aftrap van het duel weten Engeland en Nederland van avond wie de eventuele tegen stander is in de kwartfinale. De daarvoor maatgevende duels Frankrijk-Bulgarije en Spanje- Roemenië in poule C beginnen beide om half vijf. De winnaar van groep C speelt zaterdag tegen de nummer twee van poule A met Nederland en Engeland in Liver pool. Andersom komt de nummer twee van poule C zaterdag naar Londen voor de kwartfinale te gen de winnaar van groep A. Scheidsrechter op Wembley is vanavond de Oostenrijker Gerd Grabher uit Lustenau in Vorarl- berg. De 42-jarige Oostenrijker is vijf jaar internationaal scheids rechter. Hij leidde dit seizoen de Europa Cup-wedstrijd Roda JC- foto peter schols Olimpija Ljubljana en was vorig seizoen arbiter bij het WK-duel Nederland-San Marino. De vermoedelijke opstellingen van Nederland en Engeland (met tussen haakjes, leeftijd en aantal gespeelde interlands) luiden: Nederland: doel: Edwin van der Sar (Ajax, 25/9), verdediging: Michael Reiziger (Ajax, 23/10), Aron Winter (Lazio, 29/56), Danny Blind (Ajax, 34/40), Winston Bogarde (Ajax, 25/4), middenlinie: Clarence Seedorf (Sampdoria, 20/13), Ronald de Boer (Ajax, 26/26), Richard Witschge (Bordeaux, 27/27), aanval: Jordi Cruijff (Barcelona, 22/5), Dennis Bergkamp (Arsenal, 27/47), Peter Hoekstra (Ajax, 23/4). Engeland: doel: David Seaman (32/26), verdediging: Gary Neville (Manchester United, 21/10), Tony Adams (Arsenal, 29/41), Gareth Southgate (Aston Villa, 25/4), Stuart Pierce (Nottingham Forest, 24/66), middenlinie: Steve McManaman (Li verpool, 24/11), Paul Gascoigne (Glasgow Rangers, 29/39), Paul Ince (Inter Milaan, 28/20), Darren Ander- ton (Tottenham Hotspur, 24/11), aanval: Alan Shearer (Blackburn Rovers, 25/23), Teddy Sheringham (Tottenham Hotspur, 30/16). ze dan ook zodanig in de schoe nen gezonken, dat ze de retour vlucht naar Glasgow en Genève al hebben geboekt. De trainers van beide landen to nen zich, wellicht tegen beter we ten in, nog strijdvaardig. „Als Nederland ons helpt, spelen we graag nog even verder," sprak de Zwitserse coach Artur Jorge. Ook zijn Schotse collega Graig Brown weigerde de moed op te geven. Bisham Abbey - De Engelse bondscoach Terry Venables wil zijn elftal modern, conti nentaal laten voetballen. Dat is de reden waarom hij een aantal relatief jonge spelers zoals McManaman en de Ne- ville-broers in zijn selectie heeft opgenomen. Maar in het kader van dat selectie-beleid lijkt het waanzin dat Venables wél vasthoudt aan zijn aan voerder, centrumverdediger Tony Adams. Want Adams is bijna een persi flage op het prototype van de al oude Engelse verdediger. Hij heeft weliswaar zijn tanden nog, maar voor het overige is hij in al les een traditionele 'houten Klaas'. In de eerste EK-wedstrijd werd hij door de Zwitserse aan vallers regelmatig gedold, tegen Schotland veroorzaakte hij een strafschop. De stijve back lijkt zo'n beetje de droom van iedere aanvaller. Roddelbladen Jarenlang was hij ook de droom van iedere tabloid-journalist, want Adams was vrijwel iedere week goed voor een smeuïg ver haal. Er waren tijden dat hij Paul Gascoigne in de roddelbladen naar de kroon stak. Adams is een nogal stevige innemer, die tot voor kort doorlopend betrokken was bij incidenten. Zo spoot hij met z'n dronken kop eens alle brandblussers in een restaurant leeg, en belandde hij met enige regelmaat in ordinaire pub-ge vechten. Het dieptepunt bereikte Adams in 1993. Hij werd aangehouden wegens een aanrijding, die hij veroorzaakte door overmatig drankgebruik. Het was niet de eerste maal dat hij werd betrapt en de rechter kende geen genade. Adams werd veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf en zat die midden in het seizoen uit. Maar Adams is duidelijk een man met twee heel verschillende ge zichten. Want het was typerend wat de Arsenal-selectie deed toen bekend werd dat het clubbestuur Adams geen salaris wilde betalen voor de weken die hij in de cel doorbracht. De spelersgroep kwam in opstand, dreigde met een staking en kreeg gedaan dat Adams niet alleen zijn normale inkomen, maar óók de wedstrijd premies kreeg betaald. Tony Adams is populair bij de spelers en trainers, en niet alleen omdat hij aan de bar zo gezellig is. Adams is eenmaal op het veld een model-prof, iemand, die al tijd voorop gaat in de strijd en bovendien zijn medespelers weet te motiveren. Zijn collega's lopen ook nog eens met hem weg, om dat de 29-jarige captain een zeer sociaal mens is. Amper 17 jaar oud was Adams toen hij al debuteerde voor Ar senal, de club die hij altijd trouw bleef. Makkelijk had hij het niet. Vanwege zijn vermeende dom heid kreeg hij van de tabloids de bijnaam The Donky (ezel) en dat leverde vermakelijke reacties op. Met regelmaat balkten duizenden Tony Adams foto peter schols fans van de tegenpartij massaal 'iaaa-iaaa' wanneer Adams aan de bal was. Maar op zijn 21ste was hij - ondanks al zijn fysieke beperkingen - al international. Een jaar later beleefde hij zijn grootste sportieve dieptepunt met Engeland op het EK van 1988. Niet alleen vlogen de En gelsen na drie nederlagen met een grote boog het toernooi uit, Adams werd echt weggehoond, nadat Marco van Basten hem vol ledig zoek had gespeeld. „Ik heb er nog steeds nachtmer ries van," vertelde Adams giste ren. „Hij scoorde drie keer, en ik kon er niets aan doen." Toch had Adams wel een persoonlijk suc cesje: „Ik scoorde tegen Rusland één keer en was daardoor samen met Bryan Robson Engels topsco rer," grijnst hij. Sinds een jaar speelt Adams sa men met de opvolger van Van Basten, Dennis Bergkamp. Van avond staan ze tegenover elkaar in het veld. „Dennis is een gewel dige speler. Bovendien scoort hij tegen Engeland nogal eens. We kennen elkaar nu natuurlijk door en door, buiten het veld zijn we ook nog goede vrienden. Dennis is zo'n vreselijk aardige jongen, het zal me nog moeite kosten hem te schoppen als het moet. Ach nee, dat is een geintje. We zijn al lebei prof, weten dat we gewoon onze eigen wedstrijd moeten spe len." Pijnstillers In de maanden voor het EK speelde Adams nauwelijks een wedstrijd door een knieblessure, die hem zaterdag weer parten speelde. Tekenend voor hem is dat hij er vanavond op Wembley echter weer staat. „Het gaat wel, ik kan spelen. Of ik pijnstillers of zo nodig heb? Daar geef ik geen antwoord op." Hoe Engeland Oranje zal bestrij den wil Adams ook niet zeggen. „We weten hoe Nederland speelt. Ze hebben een geweldig systeem, en ze geloven ook echt in die speelwijze. Maar wij hebben wat geoefend, de coach heeft wat ver rassingen bedacht. Ik denk dat we wel iets interessants kunnen laten zien. Dat moet ook, vind ik. Dat we van Schotland hebben ge wonnen is mooi, maar neemt de druk echt niet weg. We spelen tenslotte wel voor Engeland." Als Paul Gascoigne vanavond maar niet scoort. Ik heb het 'Geordie Genie' eens eerder mogen ontmoeten. Dat was toen hij bij zijn oude club Tottenham Hotspur meetrain- de en herstellende was van een zoveelste, bij Lazarus Rome op gelopen, blessure. Het regende die ochtend en de half gare Gazza begon met een lange buikschuiver door de modder. Toen ging hij rondjes lopen. Ér viel later geen normaal woord met hem te wisselen. Hij trok gekke gezichten en maak te boerderijgeluiden - een Noorse collega, die een paar maanden later dacht dat de ster zowaar vragen zou beant woordden, oogstte een keihar de boer. Gazza is dus de held van de hooligans. Maar wat me een paar jaar ge leden al opviel, zag ik nu weer bij de training van het Engelse elftal. Gazza hangt voortdu rend de joker uit en zijn team genoten lachen schaapachtig. Doen net of het allemaal ge weldig origineel is wat Paul aanstelt. Maar je hoeft geen af gestudeerd psycholoog te zijn om te zien dat menigeen zich inwendig rotergert aan de frat sen van Fat Boy. Zijn recente wangedrag kostte hem de bewondering van de schandaalbladen. Gazza heette een kwezel, een hork en vrese lijk over het paard getild. En te recht, want van een speler, die DoorSoövanHÏét rond de 40.000 gul den per maand ver dient en wordt veraf good door honderddui zenden En gelse en Schotse schoolkinde ren mag je iets beters verwach ten dan overgewicht, vulgari teiten en non stop stupiditeit. Mijn buurman Steve vertelde me dat ook hij zich weieens schaamde om het 'Engelse' imago dat Gazza in Europa ver spreidde - ik kon hem troosten met de anale beeldspraak van onze eigen heer Davids. Maar goed, Edje is naar huis en Paul is hier weer tot koning ge kroond omdat hij toevallig dat prachtige doelpunt heeft ge maakt. 't Vieze zwijntje legt een parel en wordt prompt een aanbeden feestvarken. Wat te denken van het excuus op de voorpagina van de 'Daily Mirror', dezelfde krant die Gazza eerder een 'bezo pen, lummelachtige imbeciel' had genoemd. De Mirror heeft zich nu bij 'Mr. Gascoigne' verontschuldigd voor het 'ongerief dat kon zijn voortgevloeid uit eerdere be richtgeving'. Clarence, doe me een lol. Laat de hooligan alsjeblieft niet scoren. Londen - De Schotse voetbalbond heeft de Engelse FA gevraagd de traditionele wedstrijden tussen beide 'home-countries' te her stellen. Als een soort revanche voor de zaterdag geleden nederlaag nodig de Schotland de Engelsen uit om in maart 1998 te spelen in het dan gerenoveerde nationale stadion Hampden Park. Sinds 1989 werd de traditionele jaarlijkse wedstrijd tussen beide Britse teams van de kalender geschrapt vanwege de steeds op laaiende agressie tussen de verschillende supportersgroepen. Londen - De Engelse bondscoach Terry Venables kreeg gisteren een fraaie oranje klomp uitgereikt. De gulle gevers zijn de zoge naamde 'Heeren van Oranje', het gezelschap dat sinds 1988 meer eist naar alle duels van het Nederlands elftal. Venables kreeg de klomp met Oranje-leeuw weliswaar overhan digd, maar mag hem alleen houden als Engeland vanavond niet scoort. Anders moet hij hem aan de eerste Engelse doelpuntenma ker doorgeven. Londen - De Deense middenvelder Kim Vilfort is maandag onder scheiden met een prijs voor 'levensvreugde'. Hij kreeg ongeveer 30.000 gulden voor de merkwaardige prijs. De jury waardeerde de betrokkenheid van Vilfort, die speelt bij Bröndby. Tijdens het EK'92 in Zweden overleed zijn dochtertje. Vilfort voetbalde door en scoorde tijdens de finale tegen Duitsland. (ADVERTENTIE) De EK Puzzel loopt van 10 tot en met 29 juni. Dagelijks zal er een spel geplaatst worden, wat bij goede oplossing een woord van 8 letters vormt. Om kans te maken op een van de fraaie dagprijzen kan dagelijks van 09.00 tot 21.00 uur (7 dgn.p.w.) deze oplossing worden doorgebeld naar nummer: Om mee te dingen naar een van de grote eindprijzen met als Hoofdprijs: EEN GEHEEL VERZORGDE REIS VOOR TWEE PFRSONFN NAAR ATLANIA moeten de 18 dagoplossingen worden opgespaard om-op de van de actie de eindoplossing te kunnen vormen. ZO DOET U MEE. In de dagelijkse doolhof van vragen en antwoorden dient u de juiste route te vinden van de start linksboven naar de finish rechts onderaan. Op uw weg van start naar finish komt u door alie grote cirkels. U doorkruist de doolhof van cirkel naar cirkel, van vraag naar antwoord. Dat kan horizon taal, verticaal of diagonaal zijn, van links naar rechts, van rechts naar links, van boven naar beneden en van beneden naar boven. Bij iedere vraag geidt, dat het juiste antwoord in een van de aangrenzende cirkels staat. U mag dus nooit van vraag naar antwoord "over" een cirkel heenspringen. Hebt u het juiste antwoord bij een vraag gevonden, dan gaat u verder met de vraag die in dezelf de cirkel gesteld wordt en dat in totaal 8 keer. Bij elke stap van vraag naar ant woordt leidt uw route door een klein rondje waar 1 letter in staat. Die letters vult u in de volgor de waarin u ze passeert onderaan op de regel met lege rondjes in. Daar leest u dan een woord van 8 letters als dagoplos sing. 18 juni no. 8 C Joker Productions/JFS „oor Wilko Voordouw Parijs - Ook in het Fra [erre van rustig. Dive: ebben kritiek geuit coach Aimé Jaec eerde taktische keuzt es de winst tegen L0St. Vandaar dat de anavond tegen Ang garije ineens van gr „eivorden. Ktc Oakham (anp) - D< tanten Turkije en land kwamen naar om te leren en erva ie doen. Kroatië n spoedcursus. En zondag een pijnlijk ring voor titelver Denemarken. Als eerste land nieuwkomer Kroatië zie een plaats in de kw en voor feest was nog niet. „Iedereen hee over een WK-bezetting rend over het deelne met zestien topploeger bondscoach Blazevic. Jat wij een topploeg zij Denemarken zijn niet." Hij wilde zijn team ni doen, benadrukte de ou coach (61). Maar duurt het langst. „Woei jeg Portugal, kunnen wi laten zien hoe ver we zi die zegt dat we mier hebben te verliez naast. Een mc in die wedstrijd zal titrouwen pas echt g( Als we van Portugal wil de favorieten schi wéten ze bij Ladbrokes kening met ons moeten De nieuwkomers spelen ratten, en velen van hei natuurlijk ook, door hui bij topclubs. In het eerst jen Turkije wachtten ze Ze hielden de verdei slóten, lieten de Turkei sloegen toe. Invalle orde in de 85e minui razendsnelle counter. G na niet. de Denen spr Kroaten zondag opniei met hun krachten om. het een helft rustig aai ni de pauze gas gaven Londen (rtr) - Aan Duitsland (woensdag schieten. „Het water Maldini. Het gezaag ■s bijna hoorbaar. Ook Gianluca Vialli, oet Sacchi niet opgeno selectie, vond het nodig """"issie te mengen. D 1 in Londen, waar nieuwe trainer Ruud C 'en de pers presenteei .Zolang Sacchi hondse ®t moeilijk voor me z 5® hi de nationale p_ "°°P zoveel doelpun en voor Chelsea dat hij Problemen komt." 6 Italianen, finalist ®tste WK, brachten l ttaaie zege op Rusland Problemen door onver hezelfde cijfers te verlie! sJechen. Sindsdien m »!aCi .Sacchi zich eer an kritiek laten welgei 6 .eurt dat in de regel «aag van de Squadi ®aar nu is de afkeer ni t was immers Sacc org vond zijn succes' Door Henk Mees Dunden - Wanneer bondscoach Bd SS heeft, knijpt Or lanri van vana\ deN 'a angst zal( fcdgeniet no§ al Wel K-V. meér dan i l J toch twee iaar I »neidde3U?t Waiijw"®11 Robson ]ers1K trekje van Nee Ze'heUn 81-338 en H het lMkt iangrijker zi4 Jkt er nu weer ojj V

de Stem | 1996 | | pagina 8