T-SHIRTS 'Toch snel diepe Westerschelde' DË STEM Induidelijkheid over afbouwen project Village Scaldia Vaten wellicht van xtc-lab 'Toeristisch Huis Zeeland moet kunnen' Palm beschuldigt supermarkten Hulst van 'boerenbedrog' Kabelbedrijf Zekatel helemaal zelfstandig Man rijdt na ruzie in op autoverkoper RAL ADVERTISING Vleeskaarting *Joy Service* Rendez-Vous eerderij W. Braat llaanderen rekent op nakomen afspraak, ondanks afwijzen vergunning uitionaal kampioenschap foodel-helikoptervliegen Vrouwen zien werken in horeca niet zitten C1 IWceMc Bejaardenschieting )NEN Clubs Massagesalon Breda scort 1076-5428315 076-5411"°ö Privé Linda Soraya Ramona Manon jfferingen Boone neemt taxibedrijf Kleiman over Snelheidsduivels bij IJzendijke Gregoriaans Studiekoor naar Gent Weer poging Middelburg om hofje 'Onder den Toren' nieuw leven in te blazen Nog schuld van elf miljoen gulden Ook voor: naar eigen ontwerp voorzien van uw reclame en logo I Superl^walïteit, aan scherpe prijzen Zeeland DINSDAG 18 JUNI 1996 Lze verslaggever Uens/Hoofdplaat - Het bouwbe- y Aan de Stegge-Bakx uit Roos- Li bouwt definitief de woningen ,an het recreatieproject Village _l$ï in- Hoofdplaat. Volgens pro- Ljirecteur Resink is dat klip en far. Advocaat J. Boogaard van de peelhouders van het project Lfdaannemer Ibens, projectont- Kkelaar Coltof en Innovast), zegt Tier van niets te weten „Ik was met stomheid geslagen toen ik in de krant las dat Aan de Stegge-Bakx Vil lage Scaldia gaat afbouwen. De aandeel houders weten van niets. Weten niets van toezeggingen en afspraken. Wellicht is er sprake van een communicatiestoor nis. Ik vind dit in ieder geval een heel vreemde zaak." Projectdirecteur Resink vertelde zater dag tijdens de vergadering van de Vere niging van Eigenaren Village Scaldia dat Aan de Stegge-Bakx het afbouwen van zowel Village Scaldia als van apparte mentencomplex Port Scaldis in Breskens overneemt van hoofdaannemer Ibens. Volgens Boogaard is die mededeling veel te voorbarig. „Ik heb wel een vermoeden. Aan de Ste- gge probeert Ibens over te nemen en is nu bezig de projecten van deze aannemer in Nederland te inventariseren en in kaart te brengen. Vervolgens wordt dan gepro beerd tot overeenstemming te komen. En dat is volgens mijn informatie de huidige stand van zaken." Resink kent Boogaard niet en weet niet welke informatie hij wel of niet heeft. „Ik kan daar dus niet over oordelen. Feit blijft dat wij Village Scaldia afbouwen. Dat is duidelijk. En vorige week zijn we begonnen met het afbouwen van Port Scaldis," vertelde Resink vanuit de keet op de bouwplaats. Volgens Boogaard is het helemaal niet mogelijk dat Aan de Stegge-Bakx is be gonnen met Port Scaldis. „Want er is he lemaal geen overeenstemming. Althans, ik weet daar niets van af. Wellicht heeft het bouwbedrijf de sleutel gekregen voor de bouwkeet van Ibens. Een andere ver klaring heb ik niet." Er zou vandaag een overleg plaatsvinden tussen de advocaat van Aan de Stegge- Bakx en de aandeelhouders van Village Scaldia over de definitieve overname. Volgens Boogaard heeft dat gesprek niet plaatsgevonden. „Ik heb daar in ieder geval niets over ge hoord. Heb nog wel contact gehad met de advocaat van Aan de Stegge-Bakx maar ben niet veel wijzer geworden. Ik wacht maar af." 18/6 in Café Rue du Nord Walsoorden. Aanv. 13.30u. Iedere dinsdag Bieden Jokeren, aanv. 20.00u. Café St. Cecilia, Nieuw Namen. Dor de rubriek |/06/escort i contante betaling aan bren worden opgegeven j verplicht), lexcl. BTW: 14,84 Zaterdag 16,34 excl. BTW: r 3,45 Zaterdag 3,80 Huisvrouwen (25+) geven hun telnrs. v. gratis SEX! 06-9502 (80cpm). Vrouwen (40+) willen Direkt a/d 06-9704 (80cpm) SEX. lijn! Meiden (20+) willen SEX- KONTAKT. Direkt a/d lijnl Bel 06-9811 (80cpm). echt Hete vrouwen geven telnrs. voor GRATIS sex Bel 06-9580 (75cpm). (nai STUDENTES geven hui telnrs thuis voor gratis sex 06-9706 (75cpm), Oude heren gezocht v GRATIS sex met dames 40+ Bel 06-9705 (75cpm). STUDENTES geven gratis sex op hun kamertje. Be 06-9603 (80cpm). Dominante vrouwen geven telnrs. v. gratis SM-kontakt, Bel NU 06-32032580 1gpm SM-VOOR-2: direkt apart voor dominant sexkontakt, 06-320.329.99 (75cpm) Homo: Jongens onder el kaar hoor die knullen genie- ten! 06-32033088 75cpm HOMO-kontakten, direkt apart Brabant/Zeeland. Bel 06-9614 (Nu 60cpm) HETE vrouwen (35+) willen direkt sex. Bel: 06-350.290.42. (75cpm) REGIOSEXDATING: sex in jouw regio!! 06-9702 (80cpm). RELAXEN met alle 8 meisjes voor 100,-. Geop. 10-18 uur. Bestevaertstr. 215 hg, Amsterdam. Erotische/body/thai/hydro mass, in luxe salon. Ma t/m za 11-23u. Zo 13-22U. Mauritsstr. 4 076-5222333 Dames va 18 jaar op escort SM "Echtpaar* Striptease Thai.-Hydro.-Erot.-rnassaa8 in 51 9- d Igie uw s. ROOSENDAAL strikt pnvé ma. t/m vrij. Tel. 555968. BI. si. ondeugd vr. ontv PRIVÉ m. t/m vr. tot u 0165-558051. u i OJ-jjouu ROOSENDAAL......Eva 2 1' Inge 31j., Liza 45Mv£?10 n.00-20.00u. 0165-556..- Charmante DAME 31b?00. Een erotisch hoogt^t Vandaag excl. voor u a Strikt privé Ma-Zav-a. 0162-688084 i. Bocht 35, Breda, 076-5141 pnze correspondent Inissel/Terneuzen - De Vlaamse minister van Verkeer en ipenbare Werken Baldewijns verwacht dat Nederland al tl mogelijke zal doen om de afspraken met Vlaanderen itrde uitdieping van de Westerschelde na te komen, ook Heeft de Raad van State bepaald dat de benodigde ver- sjiiingen niet in orde zijn. të bezwaren. Zowel verandering van waterstromen als een andere diepte zorgen voor grote schade, zo kreeg de Raad van State te, ho ren. In zijn uitspraak gaat de Raad daar niet op in. Een formele fout, gemaakt door het ministerie van Verkeer en Waterstaat, is voldoende om de huidige vergun ning ongeldig te verklaren. Voor het gehele werk'is alleen een vergunning gegeven op basis van de Wet verontreiniging opper vlaktewater (WVO). Volgens de Raad is voor een dergelijk groot schalig werk ook een milieuver gunning vereist. Het ontbreken daarvan is voor de Raad voldoen de reden de huidige vergunning ongeldig te verklaren. Hij heeft het ministerie van Verkeer en Waterstaat opdracht gegeven zijn huiswerk over te maken. Het ministerie wilde maandag nog niet reageren op de uitspraak en de verwachte vertraging. „Wij zijn de stukken aan het bestude ren," aldus een woordvoerster. Bij de behandeling van de zaak voor de Raad van State, twee maanden geleden, bleek dat de aanvraag en behandeling van een milieuvergunning ongeveer twee jaar kan duren. Het Havenbedrijf Antwerpen weet nog niet wat de blijvende schade voor de haven zal zijn. „Het is duidelijk dat dit onze concurrentiemogelijkheden be knot. De toegevoegde waarde van de verdieping is op langere ter mijn berekend op 110 miljard frank. Een deel van die inkom sten zal later komen. Een deel van de reders zal bij hun beslis sing waar ze willen aanlopen nu kiezen voor Rotterdam. Zo'n aan loopbeslissing is een langdurig proces. Als ze in Rotterdam te vreden zijn, is het maar de vraag of ze terugkomen," stelt L. van Kampenhout, de rechterhand van de Antwerpse havenwethouder.' tamse bewindsman zal met «ter Jorritsma nagaan hoe vergunningen alsnog kunnen iiiien verkregen. Vlaamse amb- saren bestuderen momenteel juridische aspecten van het sluit van de Nederlandse Raad State. ïanderen en Nederland teken- op 17 januari 1994 vier sa- iwerkingsverdragen, waarvan over de verdieping van de feterschelde voor de Vlamin- als belangrijkste wordt ge- De haven van Antwerpen set na de baggerwerkzaamhe- toegankelijk worden voor iepen tot een diepgang van 48 iet, 14,63 meter. De kosten - l( miljoen gulden - worden volledig door Vlaanderen ld. Het jaarlijkse onder is op 48 miljoen gulden ge il. De verdieping van de feterschelde gebeurt, als de he le vergunningen eenmaal 'orde zijn, over een traject van '10 kilometer, vgn voor de Tiamse kust tot aan de Zand- litlsluis in Antwerpen, liniaal gesproken moest het inject in 1998 voltooid zijn. Dat idoor de vertraging nu niet mo- 1 jk. Over de waterverdragen is «or Nederland en België al sinds '70 onderhandeld, tor een diepere vaargeul moet le twee tot drie jaar ten minste Omiljoen kubieke meter worden Het op peil houden in de diepte, samen met ander ffierwerk, betekent nog eens ijaarlijkse verplaatsing van 10 115 miljoen kubieke meter [er. Het baggerwerk zal zeker jaar duren. Rijkswaterstaat i vervuilde bagger storten op igeveer twintig plaatsen langs 'oevers van de Westerschelde. paren van natuurgebieden in de Westerschelde, zoals ituurmonumenten en Het «uwse Landschap, hebben gro- Jwneuzen - De Zeeuws-Vlaamse afdeling van Horeca Ne erland en het uitzendbureau Start gaan op zoek naar al- ernatieven om vrouwen te interesseren voor werk in de horeca. jjdgens Start-woorvoerder mevrouw J. Risseeuw heeft de tot ver gevolgde methode geen succes gehad. Zij gaat op korte ter- ja met J. van Harn van Horeca Nederland overleggen hoe het Dat We^ kans van slaSen kan hebben. ipjri lnitiatief dateert van vorige maand. Horeca, Start en het op- fflgscentrum IPC Plant in Schoondijke belegden - na uitvoe- J,°« via vrouwenverenigingen - een bijeenkomst in Bier- He» °m vouwen te werven als oproepkracht en cursist. Doel: ViifhW jrk8elegenheid voor vrouwen in Zeeuws-Vlaanderen. Ven ouuerd vrouwen werden voor de bijeenkomst aangeschre- uldumaar slechts vijftien kwamen in Biervliet opdagen. En die, de Tpp eWOUW Misseeuw gisteren, bleken alleen geïnteresseerd in «Don "Oursussen. Die noemt Risseeuw dan ook een scucees. L r, e ®enchtgeving in de kranten hebben nog meer vrouwen tin m even- Direct na de zomervakantie starten zo'n kleine der- s vrouwen we met de cursus." jen - Ooit weieens een helikopter op z'n kop zien vlie- of dwarrelend als een blad naar beneden zien komen en ®ook nog eens puntgaaf zien landen Tdag 22 en zondag 23 juni is dat allemaal te zien bij de wedstrij- het nationaal kampioenschap helikoptervliegen dat voor de Se keer in Vlissingen wordt gehouden. «ujn modellen weliswaar, maar het spektakel is er niet minder om. 't evenement wordt gehouden op het modelvliegveld van Modelclub "ia aan de Duitslandweg in het Vlissingse Sloegebied. Zaterdag iat voornamelijk in het teken van demonstraties en trainen, maar e wil weten hoe dat allemaal kan krijgt alle uitleg. '«dag, vanaf 10.00 uur, is een echte wedstrijddag voor de nationale Internationale piloten. Een jury beoordeelt de kunstvluchten. De teilen mee voor het Nederlands kampioenschap. Hans Hage van Staatsbosbeheer met de gevonden vaten. Van onze verslaggever Zandberg/Hulst - Een vuil- verwerkingsbedrijf uit Cu- lemborg heeft gisteravond op de dijk bij de Vlaamse Kreek bij Zandberg acht vaten met levensgevaarlijke chemicaliën opgeruimd. De vaten, die Staatsbosbeheer zaterdag aantrof, bevatten onder meer zout- en mierenzuur. Volgens H. van Hage van Staats bosbeheer, die de vaten ontdekte, is het spul afkomstig van een xtc- laboratorium. „Je kunt het na tuurlijk niet bewijzen, maar de combinatie van de zuren die we in de vaten aantroffen, betekent dat het zo goed als zeker om rest- producten van xtc gaat." Van Hage heeft de politie inge schakeld. Die heeft gisteren pro- FOTO WIM KOOVMAN ces-verbaal opgemaakt. „Maar wij draaien op voor de opruim- kosten, omdat de vaten in ons ge bied liggen," aldus Van Hage. Volgens een woordvoerder van de politie in Hulst is het nog lang niet zeker dat de vaten van een xtc-lab afkomstig zijn. „Verder onderzoek moet uitwijzen wat er precies in zit en waar ze vandaan komen." Van onze verslaggever Terneuzen - Taxi Boone neemt per 1 juli aanstaande het taxi bedrijf van Kielman in Ter- neuzen over. Eigenaar L. Boone heeft dat gisteren bevestigd. Boone neemt het grootste deel van de taxichauffeurs over. Ze zullen, net als bij Kielman, op op- roepbasis blijven werken. Met drie chauffeurs is een overeen komst bereikt. Een vierde is op zoek naar een andere werkgever. Kielman kwam begin dit jaar in het nieuws vanwege vermeende belastingfraude. Justitie nam de administratie in beslag nadat een sterk vermoeden was gerezen dat het bedrijf werknemers zwart be taalde en bovendien mensen met een uitkering in dienst had. De bedrijfsvereniging, de belasting dienst en het Gemeenschappelijk Administratief Kantoor (GAK) zouden op die manier voor hon derdduizenden guldens bena deeld zijn. Naar aanleiding van het fraude- verhaal stapte Kielman op eigen initiatief uit het samenwerkings verband collectief vervoer Zeeuws-Vlaanderen. Kielman was gisteren niet voor commen taar bereikbaar. IJzendijke - Tijdens een snel heidscontrole gisteren op de N 61 bij IJzendijke, heeft de politie 108 bestuurders genoteerd die te hard reden. De controle werd tussen 11.15 en 13.45 gehouden. Hier geldt een snelheidslimiet van tachtig kilo meter per uur. Een bestuurder passeerde de controlepost met een snelheid van 140 kilometer per uur. In totaal kwamen er 743 voertui gen voorbij. Van onze correspondente Hulst - Het Gregoriaans Studie koor dat door Martin Polspoel is opgericht en leden uit geheel Zeeuws-Vlaanderen telt, treedt zondag 23 juni op in Gent. In de eeuwenoude Sint Ja- cobskerk verzorgt het koor onder leiding van Martin Polspoel een vesperdienst. Gezongen wordt de vespers van Johannes de Doper. De dienst be gint om 17.15 uur. Van onze correspondent Middelburg - Het college van B en W van Middelburg gaat opnieuw proberen om het om streden hofje 'Onder den To ren' om te toveren tot winkel tjes, waardoor een 'Toeristisch Huis Zeeland' weer tot de mo gelijkheden gaat behoren. Vorig jaar werd eveneens gepro beerd om ei winkels van te ma ken, maar dat mislukte faliekant. Iedereen was tegen. Het 'Toeristisch Huis Zeeland', waarin de Stichting Bureau voor Toerisme Zeeland, recreatie schap het Veerse Meer, Recron, Hiswa, VW-Middelburg, NS, ZWN en ANWB onderdak moes ten vinden, stond daarmee op de tocht. „Die samenwerking tussen al die organisaties kan zelfs een lande lijke voorbeeldfunctie vervullen en dat is weer van positieve in vloed op het imago van Zeeland en Middelburg," was en is een van de verkoopargumenten van het Middelburgse college. De toe ristische ondernemers wilden wel. Voor de ANWB, die een pak ket eisen op tafel legde was het simpel: slopen dat hofje. Winkels moesten er voor in de plaats ko men. En appartementen. Het gemeentebestuur kreeg de kous op de kop, de projectont wikkelaar zette uit armoe maar een streep onder het woon/win kelproject en staatssecretaris drs. A. Nuis wees het hofje aan als rijksmonument. Projectontwik kelaars hebben het hofje min óf meer tot 'besmet gebied' ver klaard en de ANWB had weinig tot geen vertrouwen meer in het project 'Toeristisch Huis'. Tegen beter weten in heeft het Middelburgse college nu de mes sen opnieuw geslepen omdat het per se dat Toeristische Huis Zee land wil hebben. De woning- Van onze verslaggever Hulst - Palm Nederland BV vindt dat twee Hulsterse su permarkten zich schuldig maken aan 'boerenbedrog'. Al- bert Heijn in Hulst en de Amax-supermarkt in Kapellebrug verkopen sinds een maand kleinere Belgische Palm-flesjes per krat tegen uiteraard een lagere prijs dan de grotere, voor de Nederlandse markt, bestemde bierflesjes. 1992 zijn we juist om de Neder landse handel terwille te zijn overgeschakeld op de grotere flesjes. Terwijl wij liever de ge wone 25-centiliter flesjes, zoals in België, ook in Nederland op de markt hadden gebracht." Rottiers vindt de Hulster su permarkten hun klanten 'zand in de ogen strooien'. „Want omgerekend kost een krat met kleine flesjes even veel als een krat met grotere flesjes," aldus Rottiers die niettemin beseft dat hij niets tegen de super markten kan beginnen. „Mat- ■theeuws van Albert 'Heijn is franchise-nemer en is dus vrij in zijn doen en laten. Boven dien koopt Pluijm de Palm niet rechtstreeks van de Palm- brouwerij in België maar via de tussenhandel." Rottiers denkt niet dat de twee supermarkten in Hulst een trend gezet hebben. „Nee, daarvoor is de Nederlander te veel gewend aan de grotere flesjes." Albert Heijn en Amax betrek ken sinds kort de kratten Palm van Pluijm Drankengroothan del in St.-Jansteen. Die impor teert de 25-centiliter-Palmpjes uit België. De kratten staan in de supermarkt voor een prijs van rond de twintig gulden. De 30 centiliter-flesjes, die be doeld zijn voor de Nederlandse markt, 'werden bij AH voor rond de 27 gulden per krat ver kocht. „De klanten krijgen weliswaar minder, maar voor hen is een flesje een flesje. Anders rijden ze naar België," motiveert Th. Mattheeuws van Albert Heijn zijn besluit op de kratten met kleinere fiesjes over te schake len. „We verkopen overigens de 30- centiliter flesjes ook nog, maar alleen per stuk." Verkoopleider J. Rottiers van Palm Nederland BV in Raamsdonksveer is niet geluk kig met het initiatief van de Hulster supermarkten. „In Van onze verslaggever Middelburg - Het Zeeuwse kabelbedrijf Zekatel wordt met ingang van 1 januari 1997 een geheel zelfstandige bv. Zekatel is nu nog onderdeel van Delta Nutsbedrijven, maar dat is volgend jaar ver leden tijd. Als gevolg van de nieuwe Wet Energie en Distributie moet Del ta de commerciële activiteiten strikt scheiden van haar oor spronkelijke taak: het leveren van gas, water en licht. De Raad van Commissarissen komt tijdens de aandeelhouders vergadering dit najaar met voor stellen hoe hieraan gevolg wordt gegeven. Dit werd gisteren he kend gemaakt tijdens de aandeel houderevergadering in Middel burg. Voor de verzelfstandiging van Zekatel moet wel een oplossing worden gevonden voor de schuld van elf miljoen gulden aan Delta. De nieuwe bv kan met ingang van '97 immers niet meer terugvallen op het kapitaal van het 'moeder bedrijf'. Oplossingen In nadere voorstellen worden op lossingen uitgewerkt. Het kan zijn dat Zekatel de schuld in ter mijnen aan Delta terugbetaald of dat het kabelbedrijf de kapitaal markt opgaat om geld te lenen om de schuld af te lossen. Een an dere mogelijkheid is een verho ging van de tarieven om op die manier de schuld af te lossen. Maar van deze laatste optie wordt voorlopig nog niet uitge gaan. „Momenteel is nog niet duidelijk op welke manier een oplossing wordt gevonden voor de schuld van elf miljoen. Tijdens de na jaarsvergadering komen voor stellen op tafel," aldus woord voerder Van de Sande. Tijdens de aandeelhoudersverga dering werd ook duidelijk dat Delta verder gaat met het leveren van groene stroom zoals bijvoor beeld door middel van windener gie. Op Walcheren zijn folders verspreid over de diverse moge lijkheden. Deze folders worden binnenkort bij alle Zeeuwse huis houdens in de brievenbus gestopt. Kritiek Tijdens de vergadering viel wel wat kritiek te beluisteren op de manier van verspreiding. De bro chure zit bij de huis-aan-huis bladen maar het gevaar bestaat dat mensen deze bladen zonder te kijken bij het oud papier gooien. Daarom wordt voorgesteld de brochure bij de eindafrekening van Delta te stoppen. De aandeelhouders gingen giste ren verder .akkoord met de beste ding van de winst van vijftig mil joen. Zo wordt een deel gebruikt voor sanering van oude gasfa brieken. Een ander deel wordt gestopt in commerciële activiteiten zoals deelname in de milieupoot van Verbrugge. Van onze verslaggever Terneuzen - Een 23-jarige man uit Terneuzen heeft gisteren ter nauwernood het vege lijf kunnen redden, toen een 30-jarige plaatsgenoot in de Nieuwediepstraat op hem inreed. Het slachtoffer werd aan zijn rechterbeen geraakt. Aanleiding voor de schermutse- de weieens weten hoe de zaken er bouwvereniging Middelburg ver koopt het hofje in bewoonde staat aan de belegger van het Touristisch Huis Zeeland. De be woners worden geherhuisvest. De kosten die daarmee zijn gemoeid (de gemeente trekt daar twee ton voor uit) worden in redelijkheid 'vergoed. De gemeente op haar beurt gaat aan de slag om het hofje alsnog een winkelbestemming te geven zodat een en ander kan worden veranderd. Met behoud van het monumentale karakter overi gens. Alles bij elkaar komen de oude-nieuwe plannen op een be drag van negen ton te staan. ling was een defect aan een auto, die het slachtoffer enige tijd gele den aan de man verkocht had. Die vond dat de reparatie op kos ten van de verkoper moesten worden uitgevoerd. Het slachtof fer ging daarmee akkoord. Er moest wel een aantal onderdelen besteld worden. Toen de verkoper gistermorgen bezig was naast zijn woning op de Nieuwediepstraat, kreeg hij gezelschap van de man aan wie hij de auto verkocht had. Die wil- voor stonden. De twee kregen ru zie, waarop de koper kwaad weg liep. Even later kwam er een auto de straat inrijden, die met een ho ge snelheid op de man afkwam. Hij kon nog net opzij springen, maar werd wel aan zijn been ge raakt. De bestuurder reed tegen de auto aan die het slachtoffer op dat moment stond te poetsen. Beide auto's raakten zwaar be schadigd. De bestuurder is achter slot en grendel gezet. (ADVERTENTIE) Bel nu en vraag naar de nieuwste bureau-presentatie(013) 536 20 21 «-o-,w-,'\S6«-\7r \jecfe. f

de Stem | 1996 | | pagina 13