Andere aannemer Village Scaldia DE STEM Lekker sfeertje en veel muzikaal plezier Brand legt woning bij Heikant in de as 'Hoop dat ellende Village Scaldia achter de rug is' Hans Ferket winnaar van gouden schoen Schakertjes Oostburg nationaal kampioen bouwbedrijf Ibens stoot ook Port Scaldis in Breskens af Oostburg wil meedoen aan nieuw te starten u project voor werklozen J Hertenkamp in Groede is onderdeel van zorgvernieuwingsproject GS zijn tegen fulltime wethouders in Oostburg COMMENTAAR ertoon TENLAND KORT Bibliobus rijdt volgens een vakantierooster A5 iNDAG 17 JUNI 1996 A4 rden, schreeuwt. Met het qevaar ^t lijkt de IRA te doen. Het is nca Tiaanslag te Manchester, waarbM sen gewond werden en er voor schade aangericht is, het werk is pe extremisten. Toch twijfelt nie idadige waarschuwing geplaatst de besprekingen over de Noord- ionden politieke beweging Sinn weliswaar getuigen van onver'! id, de positie van de recalcitrante gezien niet sterker door i. Die verwacht op korte termijn gen. Binnenkort komen er verkie- kans dat John Major niet terua- verwacht van de tegenstanders ~heid. taanden het Europees voorzitter- ing zal haar handen daaraan vol zich met Ulster bezig te houden laarenboven is ook in de Ierse re de komende jaren niet uitgeslo- «vind in Dublin, dat zich krachtda- atholieke geloofsgenoten in het ien de besprekingen daarom te ligt de situatie anders. Het aantal irwijl dat van de protestanten af- arom veel aan gelegen nu tot za- en betrekkelijke vorm van vrede, in aanslagen in het eigen gebied t een coöperatieve opstelling aan lijk blijven bestaan, ekken. Het spierballenvertoon is oefening in uitstel. Daaraan valt ritse regering bereid is tot essen- zoveel druk op de protestantse dat die met zo'n inschikkelijkheid n is terecht. Angst voor een uit- nog niet nodig. ël stokt nog Benjamin Netanyahu van Israël ze partijen een akkoord over de Maar hij heeft in het parlement g niet zeker is of hij vandaag een n. Netanyahu sloot een akkoord n de Nationale Religieuze Partij, ei negen zetels won. Gevoegd bij ud kan de regering nu op 51 van en. jgebracht raeus heeft gisteren in de Saroni- le) de kapitein en de bemanning 'Steerd. Het schip had 136 illega- Drd. Dat hebben de havenautori- schip, dat onder Hondurese vlag de haven van Famagusta op het n. Aan boord waren 128 mensen ex-prefaiïër CiHer op een politiewagen voor de wo- iremier Tansu Ciller is gisteren in ir gewond geraakt. De extreem Tolksbevrijdingsfront eiste de ver lag op.Ciller was op het moment irsbureau Anatolia meldde dat de en de chauffeur in de kofferruim- s taxi openden ze het vuur op de werd later in de kofferruimte van nden. Hij was licht gewond. met getuigenis aanse regeringspartij ANC over- n te nemen tegen plaatsvervan- van Toerisme en Milieu. De be- nis voor de Waarheidscommissie eau ervan beschuldigd, dat zij in in heeft aangenomen. De Waar aan Nobelprijswinnaar Desmond :n van de rechten in Zuid-Afrika een reactie, dat het erop lijkt dat wil snoeren. drugsbeleid ebben op het Nederlandse drugs et liberale Nederlandse drugsbe- and het laagste softdrugsgebruik usie van een reportage in het con- le, dat wordt uitgegeven door de lentskandidaat Steve Forbes. Ne- scheid, dat gemaakt wordt tussen le decriminalisering van de soft- c van hasj en marihuana in kleine ops en niet in een criminele sub- lerenigde Staten, die het gebruik len. Zeeland On onze verslaggever jreskens - Hoofdaannemer Ibens stapt uit het recreatie- jtoject Village Scaldia in Hoofdplaat en het appartemen- jncoraplex Port Scaldis in Breskens. Zowel Village Scal- |a en Port Scaldis worden afgebouwd door bouwbedrijf jan de Stegge-Bakx uit Roosendaal. jit werd zaterdag bekend ge makt tijdens een hectische ver slering in Breskens van de Ver- ïoiging van Eigenaren Village Scaldia. je advocaten van de aandeel- Souders van Village Scaldia fogs, René Col tof en Inovast), jan de Stegge-Bakx en van de vereniging komen vandaag bij el- jiarom de knoop definitief door a hakken. Dan is mogelijk ook lekend wanneer de eerste fase «Village Scaldia eindelijk kan torden opgeleverd. Mantrouwen Je Vereniging van Eigenaren stond altijd wantrouwend tegen over nieuwe ontwikkelingen naar heeft nu goede hoop dat het vakantiepark in Hoofdplaat ein- wordt afgebouwd. „Onze advocaat heeft navraag gedaan waaruit blijkt dat Aan de Stegge- Eakx een zeer solide bedrijf is. Je hebben nu een behoorlijke strohalm in handen en hebben «trouwen In het bouwbedrijf," iéis secretaris Laan van de ver- ig. „Daarnaast hebben we lethet waarborgfonds een stevi- ge garantie in handen. Als het tawbedrijf niet aan zijn ver plichtingen kan voldoen is het Wrijf toch verplicht Village Scaldia af te bouwen." Iijdens de vergadering werd niet tact duidelijk waarom Ibens uit it projecten stapt maar het is wel duidelijk dat Ibens in financiële problemen zit. Ibens krijgt nu een behoorlijke afkoopsom van Aan de Stegge-Bakx. Dit bouwbedrijf bouwt overigens ook recreatie project Citta Romana in Helle- voetssluis af. De vergadering verliep zeer hec tisch omdat pas kort voor de ver gadering bekend werd dat Aan de Stegge-Bakx beide projecten af wil bouwen. Het bouwbedrijf stelde als eis dat de vergadering zaterdag akkoord moest gaan met de overname. „Anders zou het hele verhaal niet doorgaan," aldus Laan. „De meerderheid ging daarom akkoord met de keuze voor Aan de Stegge-Bakx." Stroomversnelling Volgens Laan is de zaak in een stroomversnelling gekomen door het kort geding dat de vereniging wilde aanspannen tegen de aan deelhouders van Village Scaldia bv. De inzet was het direct afbou wen van het park met een dwang som van honderdduizend gulden per dag. „We zien nu van het kort geding af. Dat was ook een eis van Aan de Stegge-Bakx. De schadepro cedure loopt overigens nog steeds door." Een woordvoerder van het bouw bedrijf legde zaterdag uit dat de zeventien woningen die bijna klaar zijn binnen drie weken kunnen worden afgebouwd als er tenminste vandaag een defintieve overeenstemming wordt bereikt. Ook de infrastructuur moet wei nig problemen opleveren. Optreden van Midlife Crisis op het Rockfestival Woodrock in de bossen van buiten centrum 't Jagertje in Hulst. foto wim kooyman ITENTIE) ta onze verslaggever Oostburg - In Zeeuws-Vlaanderen start een nieuw samenwer kingsproject voor werklozen en uitkeringsgerechtigden. Het teven van dit project is een betere dienstverlening aan de klant en een effectievere en efficiëntere inzet van menskracht ti middelen. Van onze correspondente Hulst - Het Rockfestival Woodrock in de bossen van het buitencentrum 't Jagertje in Hulst is een sucees gewor den. Het experiment sloeg zo goed aan dat de organisatie meteen besloot het volgend jaar weer een festival te hou den. Liefst met bands uit de streek. „Het was een typisch Jagertjes sfeertje, ongedwongen, gezellig en geen troep. Het was van het begin druk. Een kleine vijfhonderd be langstellenden. Dat is toch mooi voor een eerste keer. Ik heb heel wat bekende gezichten gezien, maar ook de rockliefhebbers uit de streek waren present. Als ie dereen enthousiast is, lijkt een herhaling een haalbare kaart. De bands willen best en het publiek vroeg al meteen om een herhaling. Dat zit dus snor," vertelt Erik Giesen een van de organisatoren. De bewoners van de omgeving van 't Jagertje waren van tevoren in gelicht en hadden geen moeite met de decibellen die vanaf 20.00 uur de lucht vulden. De slagwerkers zorgden voor de regelmatige ach- tergronddreun en de gitaristen onderstreepten de zang. Midlife Crisis begon met covers van Pink Floyd, Doors en Golden Earring op het smaakvol versierde podium (twee trailers van vracht wagens) en het publiek genoot. De oude rotten van Nighthawk deden het prima, wat in het vat zit ver zuurt dus echt niet en zowel de rockmuziek als de recente num mers werden positief ontvangen. Toen de groep Fiction Defenc/se het podium beklom en het rauwe gitaarwerk de nachtwolken uiteen kliefde, ging vooral het jeugdige publiek uit de bol. Rond de klok van 23.00 uur kwam ook de be lichting beter tot zijn recht. De band Natte Dromen zorgde voor een waardige afsluiting. De groepsleden kwamen in stijl op, in paterspijen met als achtergrond muziek Gregoriaanse klanken. De formatie maakte er een echte show van en goochelde zelfs met opblaaspoppen die het experi ment overigens niet overleefden. „We zijn begonnen met oude 8(1 gaat om een samenwerking teen arbeidsvoorziening, be- Irijfsvereningen en de gemeenten. Het eerste project gaat in septem- W van start in Reimerswaal, tema volgt Goes en het is dus wk de bedoeling dat het project start in Zeeuws-Vlaanderen. tenW van de gemeente Oostburg faken al kenbaar aan dit project tel te willen nemen. Volgens het ®Hege kan een goede samenwer- ®g tussen bedrijfsverenigingen, teeidsvoorziening en gemeente teen maar leiden tot een betere ienstverlening aan de burger. Zo ter slechts één loket waar de bur- gervoor alle vragen over uitkerin- en mogelijkheden terug te ke ten op de arbeidsmarkt terecht kan. 'erder worden vraag en aanbod f tet terrein van uitkeringen, ®erk en scholing beter op elkaar %stemd. Hierdoor wordt de uit- n opzet voor* uw cf pensioen. maken wij kosteloos een voorstel voor uw specifieke situatie. En ondertusse regelt u andere zaken. Meer informal of een afspraak? Bel per week 24 uur per dag) l'rH1'*'* lENf^DESK 5 SALARIS LATER. lesk" in uw regio: ijk, Raamsdonksveer en Vlissingen mogelijk verkort. bundeling van kennis, mens- techt en middelen kan verder op onze verslaggever rneuzen - Bibliobus Mean- er> die de Zeeuws-Vlaamse spelingen van leesvoer voorziet, rijdt van 8 juli tot 10 igustus volgens een vakan- terooster. r°°ster houdt in, dat alle idplaatsen alleen nog in de I, „„"duren worden bezocht, tot •»v uur. De tijd per standplaats en afles?e,md °P het de lange termijn leiden tot effi ciënter en effectiever werken. Het college beseft wel dat er nog een aantal knelpunten opgelost moeten worden. Zoals de vraag in welke vorm en onder wiens ver antwoordelijkheid de samenwer king plaats gaat vinden en waar het loket gevestigd gaat worden. Ook moet erj nog bestuurlijke overeenstemming worden bereikt over in welke vorm de financie ring van de samenwerking moet gebeuren. B en W menen echter dat deze knelpunten op te lossen zijn en dus zeker op dit moment geen re den mogen zijn af te zien van deel name aan het project. Elke ge meente kan naar eigen idee invul ling geven aan het project en zelf bepalen, na overleg met de twee andere partners, om welke manier samenwerking binnen de gemeen te gestalte kan,krijgen. De nadere invulling van het pro ject in Zeeuws-Vlaanderen wordt voorbereid door een regionale be geleidingsgroep, bestaande uit vertegenwoordigers van de deel nemende gemeenten, arbeidsvoor ziening en bedrijfsverenigingen. Heikant/St. Gillis-Waas - Een felle uitslaande brand heeft zon dagmorgen een woning op de grens van Heikant en St. Gillis- Waas grotendeels in de as ge legd. De woning staat op Bel gisch grondgebied zodat twee wagens van de brandweer van St. Gillis-Waas de brand bestre den. De brand brak uit rond zes uur zondagmorgen. De brand was het felst aan de achterkant van de woning. Met name het dak werd grotendeels vernield. De brandweer moest de dakpannen verwijderen om de brand te kun nen bestrijden. De brandweer hand de brand rond zeven uur grotendeels on der controle. De woning werd door de brand grotendeels verwo'est. foto wim kooyman «.«Je aantal uitleningen in "(zomerperiode. Van 12 tot en kUs 16 augustus rijdt de biblio- houritj 8enoemde periodes I le wk ^us z'ch aan het norma- een maar er geldt dan wel Dit f0®enaamde 'hitteregeling'. 13 fin ze§Sen dat de bus na me», LUur §een standplaatsen Wbezaekt- als het KNMI- 28 m- T een temPeratuur van sPelt n ^s'us °i hoger voor- Door Frank van Cooten Breskens - Zenuwachtige taferelen za terdag in het Wapen van Breskens. De Vereniging van Eigenaren Village Scaldia belegt een zeer belangrijke vergadering over de voortgang van dit recreatieproject in Hoofdplaat. De messen zijn geslepen. De eigenaren zijn het beu dat het bunga lowpark ondanks vele beloftes nog steeds niet wordt afgebouwd. Er moet daarom worden beslist over een kort geding tegen de aandeelhouders (hoofdaannemer Ibens, projectontwikkelaar Coltof en Innovast). Maar voordat de vergadering begint, kon digt de secretaris op een geheimzinnige toon nieuwe en belangrijke ontwikkelin gen aan. De gezichten van de eigenaren zijn gespannen. De deur van de vergader zaal gaat op slot. Wat die nieuwe ontwikkelingen zijn wordt na afloop van de vergadering duidelijk. Het afbouwen van Village Scaldia en ap partementencomplex Port Scaldis wordt overgenomen door bouwbedrijf Aan de Stegge-Bakx uit Roosendaal. De laatste onderhandelingen worden vandaag ge voerd. Ibens heeft te weinig geld om aan de verplichtingen te voldoen. De Antwerpse aannemer wordt zodoende door het Roosendaalse bouwbedrijf uitgekocht. De eigenaren zien af van het kort geding. Dat was ook een eis van het bouwbedrijf want anders ging het hele feest niet door. „We hebben nu een grote strohalm in han den. Aan de Stegge-Bakx is een zeer solide bedrijf," zegt secretaris Laan. Haar woorden betekenen meer dan op het eerste gehoor blijkt. De vereniging stond tot aan dit weekeinde namelijk altijd zeer wantrouwend tegenover nieuwe ontwik kelingen. Door de aandeelhouders werden volgens de vereniging allerlei beloftes ge daan maar daar kwam nooit iets van te recht. „We laten ons niet meer met een kluitje in het riet sturen," kondigde Laan enige tijd geleden strijdvaardig aan. De bouw van zeventien woningen ligt al een jaar stil. Uit de woorden van Laan blijkt dat de vereniging nu goede hoop heeft op een goede afloop. Eerst moet van daag nog wel overeenstemming worden bereikt tussen de advocaten van de aan deelhouders, Aan de Stegge-Bakx en de Vereniging van Eigenaren. Zo ligt de vraag op tafel of Ibens ook zijn vijftig procent in de aandelen opgeeft en of wordt gestart met de tweede fase van het recreatiepro ject. „Waar het ons in ieder geval om gaat, is dat de eerste fase en de infrastructuur zo snel mogelijk wordt opgeleverd," aldus Laan. Hoofdaannemer Ibens zal in ieder geval een wrange nasmaak overhouden aan de Nederlandse recreatieprojecten waar hij bij betrokken was. Hij kwam in de finan ciële problemen toen projectontwikkelaar Lisman van Citta Romana in Hellevoets- sluis niet met geld over de brug kwam. Hierdoor kon Ibens de onderaannemers niet meer betalen. Een faillissement hing hem boven het hoofd maar dat werd op het MAANDAG 17 JUNI 1996 nummers en we wilden ook nog een nieuw Nederlands repertoire laten horen. Maar ik heb te lang gekletst en we hadden beloofd om 01.00 uur de geluidsversterking dicht te draaien. Maar, de twee nieuwe nummers gingen er in als koek. Voor ons dus een geslaagde try out. Binnenkort komen we terug met een nieuw programma van al leen Nederlandse songs met zoals beloofd messcherpe en humoris tische teksten," aldus Erik van Giesen. De samenstelling van het publiek was opmerkelijk: van tien tot tachtig jaar. Na afloop klonken enthouisiaste reacties. „Dit was weer eens gewoon ouderwets ge zellig, het smaakt naar meer." Van onze correspondent Oostburg - De obs Oostburg is het afgelopen zaterdag in Leusden gelukt om Nederlands schaakkampioen te worden voor basisschoolteams. Voor het team schaakten Koen Leenhouts, Jonathan Andeweg, Paula Wildeboer, Maarten Prot, Sven Goldschmidt en Sam Henry. Volgens leerkracht Jan Cruson waren ze terecht Nederlands kampioen. „We hadden niet al leen meer speel-, maar ook meer bordpunten. Toch werd er door de schakertjes nog een klein slippertje gemaakt dat duur had kunnen uitpakken. Maar in de laatste schaakwed strijd werd alles nog recht ge zet." Cruson doelde op de vierde wedstrijd. De vorige drie wa ren moeiteloos gewonnen. De Klingerbergschool werd met 0,5 - 3,5 opzij geschoven. De School Kastanjelaan werd met 3-1 verslagen en de Blauwe Morgenster kwam er met 3-1 ook niet aan. Tot de vierde ron de dus, de voorlaatste. Die werd tegen de Montesso rischool Maarssen met 2 - 2 ge lijk gespeeld. De grote concurrent, Nuts- school Wassenaar, tot dan ook ongeslagen, won met 2,5 - 1,5. In de laatste schaakwedstrijd tegen de Nutsschool stond de titel dus op het spel. De obs Oostburg schaakte naar een 1,5 - 2,5 overwinning en dat was genoeg. Zij hadden beter ge wonnen dan de Nutsschool en ook meer bordpunten. In deze vijfde ronde had Cru son nog een tactische wissel toegepast. Maarten Prot had de eerste twee wedstrijden ge wonnen. De volgende twee was hij wat van de kaart en vlotte het niet echt meer. Cruson wis selde Maarten toen voor Sam Henry. Hij kreeg als opdracht mee om remise te spelen. Dat scenario verliep vlekkeloos want met twee dames in het eindspel werd het inderdaad remise. Koen en Paula wonnen gemakkelijk zodat de stand van 2,5- 1,5 op het scorebord verscheen. Twee jaar geleden speelde de obs ook mee in de finale. Toen werden ze vierde. Vorig jaar sneuvelden ze al in de voorron de in Leusden. Dit jaar volgde, na twee voorrondes moeiteloos gewonnen te hebben, de bekro ning van een sterk schaaksei zoen. „Het is niet alleen een kwestie van goed schaken," aldus Cru son, de grote schaakanimator op school. „Het is vaak tegen slagen kunnen verwerken en rustig blijven. Dat kon deze groep perfect. Vandaar dat we terecht kampioen zijn." Van daag worden de schakertjes op het gemeentehuis van Oostburg om 11.00 uur gehuldigd door het college, 's Avonds krijgen ze een etentje aangeboden en op school verschijnt een spe ciale schoolkranteditie. Van onze verslaggever Groede - Het hertenkamp in Groede maakt dit jaar voor de eer ste keer deel uit van Langdurige Zorg en Wonen van Emergis. Het. gaat om het zorgvernieuwingsproject arbeidsrehabilitatie. Emergis is de nieuwe instelling voor geestelijke gezondheidszorg in Zeeland. De instelling is ont staan uit de fusie van de stichtin gen PZZ, Riagg en de Zeeuwse instelling voor Beschermd Wo nen. Vrijwilligers werken in het park onder deskundige begelei ding van Emergis. Sectordirecteur E. Dt?bbaut van Emergis gaat woensdag 36 juni in op dit project en doet dat tijdens de presentatie van het herten kamp aan de inwoners van We-st- Zeeuws-Vlaanderen. De presen tatie wordt verzorgd door wet houder L. Cuelenaere-Faes. Voor de kinderen van vijf tot twaalf jaar is een speurtocht uit gezet in samenwerking met de dorpsraad Groede en de mede werkers van het hertenkamp. Aan deze speurtocht zijn prijzen verbonden die door wethouder Cuelenaere na afloop worden uit gereikt. Het hertenkamp ligt net buiten Groede en wordt beheerd door de gemeente Oostburg. Er is een klein bos, middenterrein met een speeltuintje en vijver. Er lopen dieren zoals herten, ezels, geiten, pauwen, ganzen, eenden en ander pluimvee rond. laatste moment afgewend. De reddende engel lijkt nu bouwbedrijf Aan de Stegge- Bakx. Zowel voor Ibens als voor de eigena ren van de bungalows. Ibens krijgt geld en de eigenaren hun woningen. „Ik hoop dat de ellende nu eindelijk achter de rug is," verzucht een eigenaar. „De hui zen op zich zijn prachtig, maar ze moeten natuurlijk wel worden afgebouwd. Ik ging telkens weer kijken op de bouwplaats of er schot in zat, maar ik ging met een illusie armer weer naar huis. Er gebeurt helemaal niets. Het lijkt net een spookstad. Grieze lig gewoon. Je hoort alleen de wind en het klapperen van de zeilen op het dak in plaats van het getimmer en gezaag. Ik hou best van het geluid van de wind, maar bouwgeluiden klinken me op dit moment als muziek in de oren. We hopen dat Aan de Stegge-Bakx voor deze muziek kan zor gen. We hebben daar alle vertrouwen in. Inderdaad, dat was in het recente verleden wel anders maar onze advocaat verzekert ons dat het bouwbedrijf zeer solide is. La ten we daarop hopen." Van onze verslaggever Oostburg - De drie wethouders van de gemeente Oostburg mo gen defintief niet fulltime aan de slag. Het gemeentebestuur vroeg Gedeputeerde Staten tot twee keer toe het verzoek tot fulltime werken te honoren gezien de grote werkdruk van een recreatiegemeente. Maar GS gaan niet op het verzoek in. Wethouders mogen alleen fulltime werken in een gemeente met meer dan achttienduizend inwoners. De gemeente Oostburg zit daar onder maar het gemeentebestuur vroeg GS een uitzondering te maken gezien de grote oppervlakte van de gemeente en het toeristische karakter. Dat brengt volgens het college een behoorlijke werkdruk met zich mee. Omdat GS het verzoek afwezen heeft het college nu wat water bij de wijn gedaan. Niet honderd procent werken voor de gemeente maar 85 procent. Deze tijdbestedingsnorm vinden GS wel acceptabel. Hoewel dit percentage volgens het college niet in overeenstemming is met de werklast van de wethouders en de daarmee gepaard gaande tijdsbesteding wordt aan de gemeenteraad voorgesteld dit verzoek in te dienen bij GS. Het voorstel komt woensdag 26 juni aan de orde tijdens de vergade ring van de raadscommissie voor algemene bestuurlijke zaken. Van onze correspondent Nieuw-Namen - De jaarlijkse ouderavond van de voetbalvere niging W Hulsterloo werd zoals gewoonlijk weer druk be zocht. Hoogtepunt was de uitreiking van de gouden schoen, die dit jaar werd gewonnen door Hans Ferket. Deze speler werd door de jury gekozen tot de meest sportieve en talentvolle jeugdspeler van het afgelopen jaar. Aan deze avond werd ook mee gewerkt door de meisjesgroep Eureka, die verschillende optre dens verzorgde. Door Hulsterloo werd afscheid genomen van vier bestuursleden. Het waren A. de Block, E. de Kind, P. Kindt en A. van Dam me. Zij kregen uit handen van P. de Deckere een cadeaubon en bloemen overhandigd. Aan het eind van de avond werd door F. Kindt en L. van der Hey- den het stuk 'De Sportkeuring' opgevoerd. Tijdens deze avond werden door de verschillende sponsers de sportmannen van het jaar bekend gemaakt. Dit zijn: B-junioren: M. van der Meer, C-pupillen: K. Mangnus, D-pupillen: S. van Regenmortel, E-pupillen: D. de Waal, F-pupil- len: 1. P. Massoels.

de Stem | 1996 | | pagina 5