Eigen regering Kroaten Bosnië And Massaal protest tegen regering-Kohl 'Britse spionnen stalen Franse geheimen' Oppositieleider Lafontaine ook van de partij Scherpe kritiek FBI op het Witte Huis 'Jullie Hollanders snappen dat niet 'Ik vertrouw ze geen van allen' Internationale functionarissen in Sarajevo reageren verbijsterd Spierballenvertoon gouwbedi] Oostburg aan nieuw project vo DE STEM BINNENLAND BUITENLAND DE STEM COMMENTAAR BUITENLAND KORT Bibliobus rijd volgens een vakantieroos MAANDAG 17 JUNI 1996 A4 Londen (afp) - De- Britse ge heime dienst MI-6 heeft van de Franse marine geheime technische informatie gesto len over de opsporing van on derzeeboten. Dit heeft de Britse krant Sunday Times gisteren geschreven. De diefstal vond plaats in 1995 door de tussenkomst van een Franse ingenieur, die werkt op de marinebasis in Brest, het hoofd kwartier van de Franse nucleaire vloot van onderzeeboten. De in genieur is dik betaald in ruil voor de informatie over de opsporing van onderzeeboten, schrijft de krant. De informatie betrof een nieuwe technische vinding van de Fran sen bij de onderzeebootbestrij- ding. De diefstal, onderdeel van de operatie 'Jetstream', code naam voor operaties van MI-6 te gen Europese landen, gebeurde, nadat de Britse marine ter ore kwam, dat Frankrijk bezig was met de ontwikkeling van een sys teem om onderzeeboten op te sporen, aldus de Sunday Times. Deze ontdekking verontrustte de Britse marine bijzonder, want er was net ruim 18 miljard dollar geïnvesteerd in de bouw van vier onderzeeboten van het type Tri dent. „De Admiraliteit explo deerde, toen ze hoorde van de Franse ontdekking. De Fransen weigerden details te verstrekken, zodat MI-6 ze ging zoeken. Als de Fransen beschikken over een doeltreffend systeem om onder zeeboten te peilen, dan kan dat een bedreiging zijn voor onze kernmacht," verklaarde een functionaris van MI-6 tegenover de Sunday Times. „Het is voor onze marine essentieel dat de on derzeeboten niet op te sporen zijn," voegde hij eraan toe. De onderzeeboten, bewapend met nucleaire raketten, vormen het hart van de kernmachten van zowel Frankrijk als Groot-Brit- tannië. De nucleaire raketten zijn juist op onderzeeboten geplaatst, in de wetenschap dat deze niet zijn op te sporen. Dit in tegen stelling tot een nucleaire basis op land, schrijft de krant. De gestolen informatie door de Britse geheime dienst betrof een radarsysteem, dat onderzeeboten kan peilen vanuit een satelliet. Het systeem van de Franse we tenschappers van de marinebasis in Brest zou in staat zijn de on derzeeboten op te sporen door de bewegingen van het water, ver oorzaakt door de duikboten, te registreren. Volgens de krant heeft de Britse geheime dienst van de Franse in genieur geen technisch materiaal verkregen, maar details waarmee een vergelijkbare technologie kan worden ontwikkeld. De inge nieur zou zijn benaderd door een persoon, die zich valselijk voor deed als chefredacteur van een wetenschappelijk tijdschrift. De ingenieur verschafte de informa tie aan de nep-redacteur op voor waarde, dat deze het niet zou pu bliceren, aldus de Sunday Times. Sarajevo (afp) - De Kroaten in Bosnië hebben een rege ring gevormd voor hun onafhankelijke staat Herzeg- Bosna. Internationale functionarissen in Sarajevo rea geerden gisteren verbijsterd op de aankondiging vanuit Mostar in het zuiden van Bosnië. De vorming van een ministers ploeg volgde op een bijeenkomst van de 'presidentiële raad', meld de zaterdag de radio van de Bosnische Kroaten. De radio is gevestigd in het deel van Mostar, dat de Bosnische Kroaten contro leren. Het andere deel is in han den van de Bosnische moslims. Tussen beide bevolkingsgroepen in Mostar heerst grote spanning. Mostar is de hoofdstad van de Kroatisch-moslimse federatie in Bosnië, waar in september ver kiezingen worden gehouden. Eu ropese politietroepen handhaven er sinds maanden rust en orde. Internationale functionarissen wilden het initiatief van de Bosnische Kroaten niet gevaar lijk noemen voor het vredespro ces in het voormalige Joegoslavië. Zij beperkten zich ertoe te zeg gen, dat de Bosnisch-Kroatische regering niet opportuun is. „Wij hebben nog niet begrepen, wat deze aankondiging wil zeggen," zei een woordvoerder van de Ifor- vredesmacht. In principe waren alle staatsin stellingen, die de Bosnische Kroaten voor Herzeg-Bosna had den gevormd, in januari ontbon den met de stichting van de Kroatisch-moslimse federatie. Maar de Bosnische Kroaten, die hun staat vormden in 1993 tij dens de oorlog met de moslims, lijken weinig geneigd hun dro men van onafhankelijkheid op te geven. Zij uiten openlijk hun wantrou wen jegens de federatie. Deze werd in 1994 gevormd onder Amerikaanse auspiciën om een eind te maken aan de gevechten tussen de moslims en Kroaten. De Bosnische Kroaten hebben in de praktijk structuren gehand haafd, die onafhankelijk zijn van de federatie. Ze behielden, zegt een analyst van Ifor, tevens een eigen kabinet. „Er is niets nieuws aan deze regering... Ze bestond steeds, hoewel ze theoretisch ge zien ontbonden was." De Bos nisch-Kroatische regering heeft volgens de expert alleen de steun van Kroatië. „Het is een marionet van Zagreb." De Bosnisch-Kroatische regering verschilt weinig van de vorige. Premier is Pero Markovic, een bestuurder in het dorp Capljina bij Mostar. De portefeuille van defensie is toegekend aan de hui dige minister van defensie Soljic van de federatie. Washington (afp/rtr/anp) - Het hoofd van de Amerikaanse Fe derale Recherche FBI, Louis Freeh, heeft de Amerikaanse rege ring beschuldigd van 'misbruik van het goede vertrouwen' in de affaire van de FBI-dossiers. De Republikeinse presidentskan didaat Bob Dole eiste een onder zoek naar de vraag, hoe het Witte Huis in 1993 de dossiers met per soonlijke gegevens van Republi keinen kon bemachtigen. Het dreigende schandaal kan in dit verkiezingsjaar zeer schadelijk zijn voor president Clinton. De FBI-chef stelt, dat het opvra gen van de in totaal 408 dossiers niet te rechtvaardigen is en dat het Witte Huis zich heeft schul dig gemaakt aan buitengewoon ernstige schendingen van de pri vacy. Nooit heeft FBI zich in zo belastende termen uitgesproken tegen het Witte Huis. Tegenstanders van de Democra tische president zeggen, dat het Witte Huis zich regelrecht schul dig heeft gemaakt aan machts misbruik door de FBI-dossiers te gebruiken om politieke tegen standers te beschadigen. Het Witte Huis beweert dat er slechts sprake is van een domme, maar onschuldige bureaucrati sche fout van een lage medewer ker. De man kreeg de opdracht de antecendenten na te trekken van personen, die toegang hadden tot het Witte Huis, een routine-pro cedure. Abusievelijk gebruikte hij hiervoor echter een verouder de lijst, uit de tijd dat de Republi keinen het Witte Huis bestierden. De Republikeinen spreken van een 'nieuw Watergate', met een verwijzing naar Richard Nixon die in de jaren zeventig op onoir- bare wijze belastende informatie over zijn tegenstanders ver gaarde. Door Rob Vunderink Den Haag - „Iedere Russi sche staatsburger mag hier stemmen. Hij hoeft alleen maar een paspoort bij zich te hebben." Ambassaderaad Vladimir Na- jdjonov treedt op als voorzitter van de kiescommissie in de am- basade in Den Haag. „Onbezol digd. De ambassade moet van bescheiden middelen zien rond te komen, dus voor een buffet is ook geen geld. In Rusland is het gewoonte om in de stemlokalen een buffet in te richten, waar de kiezers broodjes en drank kun nen krijgen. Of, preciezer, ko pen, sinds het kapitalisme heeft toegeslagen." Koud zijn Najdjonovs woorden over het kiesrecht uit zijn mond, of er ontstaat een scène. Een in Nederland woonachtige Russin met een verlopen pas poort mag alleen stemmen, als ze formulieren invult voor de aanvraag van een nieuw docu ment. Zo'n grapje kost al gauw honderden guldens. „Hoe moet ik dat betalen? Ik heb geen eigen inkomen." Ze heeft toch wel een uitkering? „Nee, niets." Ongeloof. Waar leeft ze dan van? „Van mijn man." Dan kan hij toch betalen? De vrouw wordt nu echt boos. „Ja, hij ziet me aankomen. Waarom laat u mij niet gewoon stemmen? Ben ik zonder pa piertje geen mens dan?" Leonid Kozyrev, broer van de onlangs afgetreden Russische minister van Buitenlandse Za ken, woont anderhalf jaar in Nederland en vertegenwoordigt er de Russische reisgigant In- tourist. „Ik stem voor Jeltsin. Waarom? Hij zegt de waarheid, ook al is die onplezierig. Het andere kamp kiest voor leugen. De werkelijkheid moet fraai verpakt worden. Jullie Hollan ders snappen dat niet. Jullie land ligt onder de zeespiegel en dat zien jullie onder ogen. Bij ons zouden ze volhouden, dat overstromingen zijn uitgeslo ten." Helemaal gerust op de uitslag is de 50-jarige Kozyrev niet. „Als ik iets zie zitten, wil dat nog niet zeggen dat het ook gebeurt. Ik voel eenzelfde soort beklemming als in 1993." In dat jaar noopten troebelen Jeltsin ertoe het parlement uit het Wit te Huis te schieten. „Onze communisten, dat zou den nu sociaal-democraten zijn?" Leonid Kozyrev kijkt donker. Hij gelooft er niets van. De sociaal-democratische oppositieleider Oskar Lafontaine (r) was een van de ruim 350.000 betogers tegen de regering-Kohl. Van onze correspondent Bonn - Ruim 350.000 Duitsers hebben zaterdag in Bonn gedemonstreerd tegen de ingrijpende bezuinigingsplannen van de regering-Kohl. Het werd daardoor de grootste vakbondsbetoging sinds de oor log. Maar gisteren al lieten zowel de Bondskanse lier als de Bondsdagfractievoorzitter van de CDU, Wolfgang Schauble, weten dat de be zuinigingen onverkort zullen worden uitge voerd. 'Kohl moet weg' was de eis, die op veel mee gevoerde spandoeken te lezen was. De protes ten van vakbonden en werknemers richten zich al weken tegen de voorgenomen, kortin gen op sociale uitkeringen. De ruim 5000 autobussen waarmee de beto gers uit heel Duitsland naar Bonn reisden, zorgden in en om de stad voor gigantische verkeers- en parkeerproblemen. Op het sta tion van Bonn arriveerden meer dan zeventig speciale treinen met demonstranten. Vele uit het uiterste zuiden en oosten afkomstige deel nemers zijn - uit en thuis - meer dan 36 uur onderweg geweest. En nog kwamen velen te laat op de Hofgarten-wei voor de Bonner uni versiteit, vanwege de verkeersopstoppingen. De politie sprak van een vreedzame, feestelij ke en vooral gedisciplineerde betoging. De politie moest alleen in actie komen, toen en kele tientallen autonomen de betoging wilden verstoren. Vier agenten werden bij de kort stondige schermutseling gewond. Kort nadat hij zijn rede had uitgesproken, waarin hij de regering andermaal van sociale onrechtvaardigheid beschuldige, werd vak bondsvoorzitter Dieter Schulte met spoed naar een ziekenhuis gebracht. Hij zal daar Door Kees Elenbaas Moskou - Voorafgegaan door een officier met een kleine rode vlag in de hand, mar cheert een groep soldaten zondagmorgen vroeg door de Rode Kazernestraat. Ze hou den halt voor een neo-Stali- nistisch gebouw, waar een klein bordje aan de muur duidelijk maakt, dat hier stembureau 1378 is onderge bracht. In de hal van het electrotech- nisch instituut, dat tijdelijk dienst doet als stemlokaal, staan allerlei stalletjes met fruit en etenswaren, zodat de kiezers ook en passant hun boodschap pen kunnen doen. De soldaten lopen via de statige trap met aan het eind het onvermijdelijke beeld van Lenin naar de tweede verdieping, waar ze hun stem biljetten ophalen. Ze overleggen eerst in groepjes, hoe ze zullen gaan stemmen en kruipen dan met twee of drie te gelijk de stemhokjes in. Dat komt hen op een forse uitbran der van de voorzitter van het stembureau te staan, maar de soldaten trekken zich er weinig van aan. Generaal Alexander Lebed en de ultra-nationalist Vladimir Zjirinovski blijken hoog te scoren bij deze jonge mi litairen, maar een aantal van hen heeft het hokje aangekruisd, dat aangeeft dat ze tegen alle kandidaten zijn. „Ik vertrouw ze geen van allen. Ze zijn allemaal hetzelfde, mooie praatjes en be loftes waar niets van terecht komt," zegt Sergej. Maar zijn kameraad Vladimir houdt het op Lebed, want die staat voor recht en orde en dat is, wat het land nodig heeft. Geen van de jongens in hun ca mouflagepakken blijkt iets op te hebben met Jeltsin, maar ze weigeren antwoord te geven op de vraag, waarom de zittende president hen zo tegenstaat. „Denk maar eens aan Tsjets jenië," roept één van hen als ze weer de trap aflopen. Ook op dit stembureau blijkt, hoezeer er een scherpe scheids lijn loopt door het Russische kiezerspubliek. Een keurig uit ziend echtpaar, dat hun doch tertje meeneemt naar het stem lokaal, blijkt uit volle overtui ging voor de communistische leider Zjoeganov te stemmen. De man is onderwijzer en heeft ondanks alle beloftes van presi dent Jeltsin al maanden geen sa laris ontvangen. „Zo kan het niet langer; alles wordt kapot gemaakt. Het hele onderwijs is niet meer dan een schaduw van wat het een aantal jaren geleden was," zegt hij verontwaardigd. Een vrouw, die gearmd met haar vriendin naar de stembus loopt, vraagt eerst snibbig: „Voor wie De communistische leider Zjoeganov foto anp werkt u eigenlijk?" Dan steekt ze de loftrompet over Jeltsin en zijn hervormingsprogramma. „Natuurlijk is het soms niet makkelijk. Maar we hebben nu rust en stabiliteit nodig. We moeten hem de kans geven om af te maken wat hij begonnen is." Terwijl het aan het begin van de dag lijkt, alsof er een uitzonder lijk hoge opkomst te verwachten is van tussen de 70 en 80 pro cent, treedt er in de loop van zondag een merkwaardige luwte in. Vooral het Europese deel van Rusland en de grote steden blij ven achter bij de prognoses. In het kamp van president Jeltsin breekt lichte paniek uit, omdat men weet, dat een lage opkomst in het voordeel is van Zjoe ganov. Premier Victor Tsjer- nomyrdin doet zelfs nog een op roep aan de kiezers om toch vooral te gaan stemmen. Veel Moskovieten zijn dan nog on derweg van hun datsja's naar de stad en ook de voetbalwedstrijd tussen Rusland en Duitsland gooit roet in het eten. Mede door de scherpe veiligheidsmaatrege len verlopen de verkiezingen over het algemeen rustig. Er zijn een paar incidenten zoals in Jaroslavl, waar vier dronken mannen 34 stembiljetten in de stembus proberen te proppen, die ze hadden weggegrist van de tafels van de leden van de plaat selijke kiescommissie. Maar de politie grijpt onmiddellijk in en de boosdoeners kunnen in een cel hun roes uitslapen. In Mos kou krijgen 498 mensen medi sche verzorging tijdens hun be zoek aan het stemlokaal. Negen mensen worden overgebracht naar het ziekenhuis en één vrouw overlijdt ter plaatse aan een hartstilstand. Bij het verla ten van stembureau 1378 wordt een oude vrouw de trappen op geholpen door haar kleindoch ter. Ze hijgt even uit om ant woord te geven op de vraag, op wie ze gaat stemmen. Ze wijst naar haar kleindochter en zegt: „Zij mag bepalen, op wie ik ga stemmen. Voor mij maakt het niet meer uit. Maar het is hun toekomst." Wie niet gehoord denkt te worden, schreeuwt. Met hetqeva zichzelfte overschreeuwen. Dat lijkt de IRA te doen. Het is nog niet geheel duidelijk of de bomaanslag te Manchester, waarh" meer dan tweehonderd mensen gewond werden en'ervon meer dan 100 miljoen gulden schade aangericht is, het werk i van de katholieke Noord-Ierse extremisten. T~~t- Toch twijfelt nip mand eraan, dat deze gewelddadige waarschuwing geplaatst moet worden in het kader van de besprekingen over de Noord Ierse toekomst. De IRA en de daarmee verbonden politieke beweging Sinn Fein mag met dit soort acties weliswaar getuigen van onver schrokken- en vastberadenheid, de positie van de recalcitrante katholieken wordt er politiek gezien niet sterker door. De IRA kan dat niets schelen. Die verwacht op korte termijn weinig van de onderhandelingen. Binnenkort komen er verkie zingen in Groot-Brittannië. De kans dat John Major niet teruq- komt is levensgroot. De IRA verwacht van de tegenstanders van Major meer toeschietelijkheid. Dublin neemt over een paar maanden het Europees voorzitter schap op zich. De Ierse regering zal haar handen daaraan vol hebben. Veel gelegenheid om zich met Ulster bezig te houden blijft er zodoende niet over. Daarenboven is ook in de Ierse re publiek een machtswisseling de komende jaren niet uitgeslo ten. De IRA hoopt op een bewind in Dublin, dat zich krachtda dig in wil zetten voor de katholieke geloofsgenoten in het Noorden. Voor IRA en Sinn Fein komen de besprekingen daarom te vroeg. Voor de protestanten ligt de situatie anders. Het aantal katholieken in Ulster stijgt, terwijl dat van de protestanten af neemt. De unionisten is er daarom veel aan gelegen nu tot za ken te komen. In Noord-lerland zelf heerst een betrekkelijke vorm van vrede, En die zal, zolang de IRA geen aanslagen in het eigen gebied pleegt, gezien de noodzaak tot een coöperatieve opstelling aan protestantse zijde waarschijnlijk blijven bestaan. Dus probeert de IRA tijd te rekken. Het spierballenvertoon is zodoende niet meer dan een oefening in uitstel. Daaraan valt slechts te ontkomen als de Britse regering bereid is tot essen tiële concessies en in staat is zoveel druk op de protestantse groeperingen uit te oefenen, dat die met zo'n inschikkelijkheid mee willen gaan. Angst voor de IRA-aanslagen is terecht. Angst voor een uit- zichtsloze toekomst is echter nog niet nodig. foto anp vanwege een virusinfectie minstens een week moeten blijven. Een van de vele sprekers tij dens de demonstratie was de vrouwelijke evangelische bisschop uit Hamburg, Maria Jespen. Zij pleitte ervoor - na het 'Wirt- schatfswunder' - nu gezamenlijk aan een 'So- zialwunder' te werken. De president van het Duitse werkgeversver- band, Klaus Murmann, heeft de vakbonden in een open brief opgeroepen het verzet tegen de noodzakelijke sociaal-economische hervor mingen op te geven en terug te keren aan de onderhandelingstafel om mede-verantwoor delijkheid te dragen voor de onontkoombare bezuinigingen. De socialistische SPD-voorzitter Oskar La fontaine - die wel aan de demonstratie in Bonn deelnam maar daar niet mocht spreken - riep de regering-Kohl op de bezuinigings plannen te heroverwegen. Kabinetsvorining Israël stokt nog Jeruzalem - Toekomstig premier Benjamin Netanyahu van Israël heeft gisteren met twee religieuze partijen een akkoord over de vorming van een coalitie gesloten. Maar hij heeft in het parlement nog geen meerderheid, zodat nog niet zeker is of hij vandaag een nieuwe regering kan presenteren. Netanyahu sloot een akkoord met de Shas-partij (tien zetels) en de Nationale Religieuze Partij, die bij de verkiezingen van 29 mei negen zetels won. Gevoegd bij de 32 zetels van Netanyahu's Likud kan de regering nu op 51 van de 120 zetels in de Knesset rekenen. Schip met illegalen opgebracht Athene - De havenpolitie van Piraeus heeft gisteren in de Saroni- sche Golf (ten zuiden van Athene) de kapitein en de bemanning van een klein vrachtschip gearresteerd. Het schip had 136 illega le immigranten uit Azië aan boord. Dat hebben de havenautori teiten in Piraeus verklaard. Het schip, dat onder Hondurese vlag vaart, had twee dagen geleden de haven van Famagusta op het Turkse deel van Cyprus verlaten. Aan boord waren 128 mensen uit India en acht uit Pakistan. Aanslag voor wóttMg ex-premier Ciller Istanbul (ap) - Bij een aanslag op een politiewagen voor de wo ning van de voormalige Turkse premier Tansu Ciller is gisteren in Istanbul een politieagent zwaar gewond geraakt. De extreem linkse beweging Revolutionair Volksbevrijdingsfront eiste de ver antwoordelijkheid voor de aanslag op.CiÜer was op het moment van de aanslag niet thuis. Het persbureau Anatolia meldde dat de daders een taxi hadden gestolen en de chauffeur in de kofferruim te hadden opgesloten. Vanuit de taxi openden ze het vuur op de politiewagen. De taxichauffeur werd later in de kofferruimte van de achtergelaten taxi teruggevonden. Hij was licht gewond. ANC zit in zijn maag met getuigenis Johannesburg - De Zuid-Afrikaanse regeringspartij ANC over weegt disciplinaire maatregelen te nemen tegen plaatsvervan gend minister Bantu Holomisa van Toerisme en Milieu. De be windsman heeft in zijn getuigenis voor de Waarheidscommissie partijgenote minister Stella Sigcau ervan beschuldigd, dat zij in de jaren tachtig steekpenningen heeft aangenomen. De Waar heidscommissie onder leiding van Nobelprijswinnaar Desmond Tutu, onderzoekt de schendingen van de rechten in Zuid-Afrika tussen 19860 en 1993. Tutu zei in een reactie, dat het erop lijkt dat het ANC de partijleden de mond wil snoeren. Lof voor Nederlands drugsbeleid Washington - „Zij die kritiek hebben op het Nederlandse drugs beleid, kennen de feiten niet. Het liberale Nederlandse drugsbe leid heeft tot gevolg, dat Nederland het laagste softdrugsgebruik heeft in Europa.Dit is de conclusie van een reportage in het con servatieve blad Forbes Magazine, dat wordt uitgegeven door de voormalige Republikeinse presidentskandidaat Steve Forbes. Ne derland krijgt lof voor het onderscheid, dat gemaakt wordt tussen harddrugs en softdrugs. Door de decriminalisering van de soft drugs vindt het recreatiegebruik van hasj en marihuana in kleine hoeveelheden plaats in koffieshops en niet in een criminele sub cultuur zoals in landen als de Verenigde Staten, die het gebruik van softdrugs wel strafbaar stellen. (ADVERTENTIE) .maken wij een opzet voor- uiv aanvullend pensioen. De Pensioendesk is een keten van meer dan 50 onafhankelijke adviesbu reaus. Gespecialiseerd in o.a. pensioe nen, lijfrentes en koopsommen. Na analyse van uw totale financiële plaatje maken wij kosteloos een voorstel voor uw specifieke situatie. En ondertussen regelt u andere zaken. Meer informal1® of een afspraak? Bel I per week 24 uur per dag) |'I,B,H'lil de PENSIOE!VA>ESK VOOR EEN GOED SALARIS LATER, "de Pensioendesk" in uw regio: Bergen op Zoom, Breda, Oisterwijk, Raamsdonksveer en Vlissingen Van onze verslaggever Breskens - Hoofdaanr project Village ScaldiJ tencomplex Port Scale dia en Port Scaldis wc Aan de Stegge-Bakx u pit werd zaterdag bekent maakt tijdens een hectisch radering in Breskens van edging van Eigenaren Scaldia. pe advocaten van de aa: houders van Village S| (Ibens, René Coltof en Int Aan de Stegge-Bakx en v vereniging komen vandaag kaar om de knoop definitie; te hakken. Dan is mogelij. bekend wanneer de eerst' van Village Scaldia eindelij worden opgeleverd. Wantrouwen Pe Vereniging van Eigi stond altijd wantrouwend over nieuwe ontwikkel maar heeft nu goede hoop vakantiepark in Hoofdpla: delijk wordt afgebouwd. advocaat heeft navraag gi waaruit blijkt dat Aan de Sn Bakx een zeer solide bedr We hebben nu een behoc strohalm in handen en hi vertrouwen in het bouwbei aldus secretaris Laan van d eniging. „Daarnaast hebbe met het waarborgfonds een ge garantie in handen. Al bouwbedrijf niet aan zijn plichtingen kan voldoen bedrijf toch verplicht V Scaldia af te bouwen." Tijdens de vergadering wer. direct duidelijk waarom Ibe de projecten stapt maar het duidelijk dat Ibens in fina: problemen zit. Ibens krijgt r Van onze verslaggever Oostburg - In Zeeuws-Vl kingsproject voor werkl streven van dit project i klant en een effectievere en middelen. Het gaat om een samenwe tassen arbeidsvoorziening, drijfsvereningen en de gemee Het eerste project gaat in sep ber van start in Reimers daarna volgt Goes en het i: ook de bedoeling dat het pi start in Zeeuws-Vlaanderen. B en W van de gemeente Oos' maken al kenbaar aan dit pi deel te willen nemen. Volger college kan een goede samer king tussen bedrijfsverenigii arbeidsvoorziening en gem> alleen maar leiden tot een b dienstverlening aan de burge is er slechts één loket waar de ger voor alle vragen over uitk gen en mogelijkheden terug t ren op de arbeidsmarkt ter kan. Verder worden vraag en aal °P het terrein van uitkerii werk en scholing beter op el, «gestemd. Hierdoor wordt dr keringsperiode mogelijk ver En bundeling van kennis, m kracht en middelen kan verd Van onze verslaggever ««leuzen - Bibliobus M< aer, die de Zeeuws-Vla, forPelingen van lees oorziet, rijdt van 8 juli t< augustus volgens een val herooster. rooster houdt in, dat "^Plaatsen alleen nog i it nn ren worden bezoch 00 uur. De tijd per standp .„"gekort en afgestemd oj gemiddelde aantal uitlening zomerperiode. Van 12 to, Wet1™5 rijdt de bi,l hoi.at a I6 §enoemde peril i„ "dt de bus zich aan het noi schema, maar er geldt danj Dn Z08enaauide 'hitteregell 13 nn Zeggen dat de b« me!! k Ur geen standplaa Weerk oekt, als het KN 2» ®b®ncht een temperatuur sPeU n Celsius o£ hoger v

de Stem | 1996 | | pagina 4