Sjaak Luteijn wint gemakkelijk Henk Thijs wint super cross Flamingo Old Stars slagvaardiger De Smickel 1 kampioen bandstoten Veel activiteiten jubilerende motorcrossclub MC Rilland Van Tatenhove loopt weg bij concurrentie Ursus pakt landstitel DËSTEM SPORT ZEELAND B7 Atleet van De Wielingen is gereed voor 'zijn' Zomerlopen ATLETIEK MOTORSPORT Toernooiwinst Van Vaalen en Van Laatum i 1 Go7 EINDSTAND Succesvol Be Fair kampioen BILJARTEN Het Vrije Gentse slechte verliezer na kansloze nederlaag WATERPOLO SPORTNIEUWS KORT Rachid Ben Meziane zegeviert Feyenoord in Vlissingen tegen Goes Trimlopen Dow Jogging Club Erwin Simpelaar in goede vorm Open schaaktitelstrijd Middelburg Middelburg klopt De Zwarte Dame ATLETIEK MAANDAG 17 JUNI 1996 \'ieuvvvliet-Bad - Sjaak Lute- is gereed voor de Zomerlo- van AV De Wielingen die Jjjin juli in Retranchement winnen. De 39-jarige Oost- se atleet, lid van De Wie den, won gemakkelijk de kilometer lange trimloop en rondom recreatiecen- UJ0 'De Pannenschuur' in (lieuwvliet-Bad. luteijn, pas anderhalve maand teer met de trainingen begonnen jadat een liesblessure een opera- lieve ingreep noodzakelijk maak- le, liep in de slotfase weg bij Heinz-Peter Lauret en Peter van Ifaes. „Ik heb twee maanden rust gehad. Na een goed zomerseizoen had ik mijn zinnen gezet op een plaats in de top tien van de Zeeuwse crosscompetitie, maar het lichaam besliste daar anders over. Problemen met de lies bete kende geen activiteit en voordat de doktoren een juiste diagnose hadden gesteld waren er weken voorbij. Nu lijkt alles, afgaande op vandaag, weer prima en ben ik gereed voor de Zomerlopen." In eerste instantie leek Heinz- Peter Lauret deze loop te gaan winnen. Terwijl iedereen naar Marco van der Meulen - hij zou met een oude rugblessure uitval len - keek nam hij kort na de start initiatief. Peter van Waes was de enige die op dat moment kon aanpikken. De Aardenburger moest echter na een paar kilome ter zijn gezel laten gaan en bij de eerste passage kwam Lauret af gescheiden door. Voor Van Waes en Luteijn. Van Waes schoof op nieuw naar Lauret toe, maar bleef op een tiental meter han gen. Hij kreeg even verder de steun van Luteijn en samen been den ze Lauret bij. Toen Luteijn een tweetal kilometer voor de streep versnelde moesten zijn beide gezellen afhaken. Achter dit trio meldde Terése van Lare zich als vierde en tevens eerste vrouw aan de streep. De triatlete uit Sluis, vorige week in België gevallen, heeft veel minder last van haar opgelopen verwon dingen dan verwacht en gaat als er geen nieuwe verwikkelingen komen, gewoon zaterdag van start in de triatlon van Hoek. Op de 4,6 kilometer was Johan van Leeuwe vele maten te groot voor de concurrentie. De jeuglo- pen kregen Michiel van der Hooft (750 meter) en Gert-Jan Lauret (1500 meter) als winnaar. Dit in een loop met een matige belang stelling, want slechts 37 atleten en atletes kwamen het startnum mer afhalen. UITSLAGEN JEUGD 750 meter: 1. Michiel van der Hooft (Oostburg) 3.33, 2. Hoy van Overloop 4.01, 3. Kay van Over loop (beiden Schoondijke) 4.52. 1500 meter: 1. Gert-Jan Lauret 5.47, 2. Jack Luteijn 6.23, 3. Rem- co Ultee (allen Oostburg) 6.30. MANNEN 3 km: 1. Remco Ultee 12.22, 2. Jan de Block (beiden Oostburg) 13.30. 4,6 km: 1, Johan van Leeuwe (Sluis) 16.00, 2. Robert Vroon 17.20, 3. Frans de Boevere (beiden Breskens) 18.03, 4. Piet Hubregtse (Nieuwvliet) 18.08, 5. Lennart Ni- colai (Breskens) 18.51. 9,2 km: 1. Sjaak Luteijn 33.57, 2. Heinz-Peter Lauret (beiden Oost burg) 34.24, 3. Peter van Waes (Aardenburg) 34.46, 4. Jaap Fre- mouw (Breskens) 37.33, 5. Steven van de Veire (Oostburg) 40.24, 6. Johnny de Martelaere (IJzendijke) 40.35, 7. Walter van Hee 42.06, 8. Etiënne van de Veire 44.16, 9. Bram de Gardeijn 47.27,10. Ronny van Overloop (beiden Schoondij ke) 50.05. VROUWEN 4,6 km: 1. Frederique Versluys (Zuidzande) 19.06, 2. Pamela Man- ders (Oostburg) 27.17. 9,2 km: 1. Terése van Lare (Sluis) 36.10, 2. Mia van de Veire (Oost burg) 53.27, 3. Marian Lucieer (Nieuwvliet) 53.27. Door Guus Heutinck Eilland-Bath - De motorcrossclub uit Rilland hield zater dag de eerste Zeeuwse supercross van dit seizoen ter gele genheid van het 25-jarig bestaan van de vereniging. Het ras de Vlaming Henk Thijs, die met de eerste overwin naar huis ging. Op zaterdag werd het eerste ge- deelte van de jubileumactivitei- 6 afgewerkt. Naast de super cross was er een feestavond in de lent die op het terrein was neer pet. Op zondag werd er een ju- Meumclubcross gehouden. Daarnaast stonden er wedstrij- ien op het programma voor vier- niel-aangedreven auto's. Gedurende 25 jaar wordt er al ge- crosst op het terrein aan de Bathseweg, dat eigendom is van ie dienst Domeinen van het Rijk. De vereniging ontstond uit een samenwerking met de autorally- club. Die samenwerking leverde nog wel eens problemen op, waarna de motocrossafdeling be sloot op eigen kracht verder te gaan, zo weet oud-voorzitter Hink Wouterse te vertellen. Uit ie dub met 45 leden uit die da gen is nu een vereniging gegroeid net 150 leden, waarmee MC Ril land de grootste vereniging van Zeeland is. Bet huidige bestuur bestaat uit Eddy Eversdijk (voorzitter), Ine ke Wouterse (secretaresse), Anita van Meel (penningmeester) en de iestuursleden Con van Meel, Dion Heinse, Geert Schetters en Gerard Schür. Op het terrein mag niet gebouwd worden en een clubhuis ont breekt dan ook. Op wedstrijdda gen staat er alleen de caravan, waarin de wedstrijdleiding post leeft gevat. Maar voor de leden vormt dit geen beletsel. „De le ien waarderen onze vereniging ook zonder een fraaie accommo- Van onze schaakmedewerker Vlissingen - Gozewijn van Uatum en Remco van Vaalen lebben het jaarlijkse schaak/snooker-toemooi, dat ie schaakvereniging Souburg Cue Action te Vlissingen aield, gewonnen. Het scheelde werigens maar een haar of dit tweetal uit Dordrecht had de eerste plaats in moeten leve ren aan het Belgische duo Fre- ierik Roels/Wim Lootens. j" de slotronde kropen Van "Oatum en Van Vaalen door het Wtende oog van de naald tegen fart Weststrate en Stephan Pa rotte. Het schakduel eindigde pjk, maar bij het snooker leek oatstgenoemd tweetal de winst ™ar zich toe te trekken. Net na- at wedstrijdleider Frank van °ven de snookerpartijen afblies «orden Weststrate en Patemot- I ii t j-r°Ze kah' Bet aantal punten °'e actie opleverde werd niet ti cordo van dat tweetal ge- I t„ en en daardoor verloor die I rmatie het treffen met Van «atum/Van Vaalen. Had het j„ OHkde seconden langer ge- tird dan hadden Weststrate en ernotte gewonnen en zouden I,, en Lootens het toernooi op rw?aam geschreven hebben. ji„. 1™ begonnen als een aar- deiei<? 's kd toernooi inmid- h lUltgegroeid tot een flinke Ppemng. naar liefst 30 teams Pelers) waren van de partij. van van Laatum/Remco I en ail en (Dordrecht) 10 punten Soebra: on?ePunten. 2. Frederik fiené Ti? L°°tens (België) 9-32, 3. H (Vüs.Jfgftaan/Paul van Dijke «1 BrJn Collin en Mar- H "alf Gnm°Uwer (Souburg) 7-28, 5. I "euzen) ?e,r®/Jordi Gemaert (Ter- 'e/Stenhan d Bart Westra- '■26 Yr? uternotte (Krommenie) ""récht) ?unen Snepvangers i^^lI^asRouw/Roger datie. Er heerst een unieke, gast vrije sfeer", aldus penningmees ter Anita van Meel. Gedurende deze kwart eeuw heeft men hard moeten knokken voor het voortbestaan van de ver eniging. „Er worden strenge mi lieu-eisen gesteld en het valt niet mee om daaraan te voldoen. Zo hebben we nog wel eens in de clinch gelegen met enkele inwo ners van Bath over de geluidsnor men. Ik herinner me nog, dat de heer Rievers, een politieman, toen lid bij ons werd. Hij kende de wettelijke bepalingen en heeft toen veel zaken geregeld", aldus Wouterse. „Maar ik denk, dat de vereniging haar bestaansrecht bewezen heeft." De supercross van zaterdagmid dag was een succesvol onderdeel van de festiviteiten. Op de fraai aangelegde baan vol spring- schansen, korte bochten en was borden konden de rijders die over veel techniek beschikken zich weer eens uitleven. In de finale bij de Superklasse waren het de Zuiderburen, die uiteindelijk de dienst uitmaakten, met Kees den Hollander als enige Zeeuw die het nodige verweer bood. Kopstart in de finale was er voor de lokale favoriet Con van Meel, maar deze kon de leiding niet lang vast houden. „Ik had ge hoopt kopstart te nemen en dan zo lang mogelijk voorop te blij ven. Maar ik was voor de start al leeg door de voorrondes, zodat ik me niet meer in de prijzen kon rijden." Het was de Vlaming Kenny de Bruin, die al halverwe ge de eerste ronde de kop had overgenomen, maar ook hij had zijn krachten overschat. De hitte eiste zijn tol. De Bruin werd te ruggeslagen naar een vierde plaats en zag allereerst Kees den Hollander uit Aagtekerke langs komen. Die moest op zijn beurt weer buigen voor de uit het ach terveld gekomen Henk Thijs en de jeugdige Manuël Priem. Goe- senaar Arno Ruttinger ging al in de eerste ronde onderuit en kon daarna geen rol van betekenis meer spelen. Hij moest zich te vreden stellen met een vijfde plaats. UITSLAGEN SUPERCROSS 60 cc: 1. Yoeri van Liere (Kapelle), 2. Michael Maaskant (Lepelstraat), 3. Martin Sanders (Hoogerheide). 80 cc: Jurgen Wybo (België), 2. Twan van Liere (Kapelle), 3. Anja Sanders (Hoogerheide). Vrije-tijdsrijders: 1. Martin Haane- meijer (Woensdrecht), 2. David Del- campe (België), 3. Ramon van Ree wijk (Dirksland). Superklasse: 1. Henk Thijs, 2. Ma nuël Priem (beiden België), 3. Kees den Hollander (Aagtekerke), 4. Ken ny de Bruin (België), 5. Arno Ruttin ger (Goes), 6. Stephan Colfraut (Frankrijk), 7. Joris van Strien (Dirksland), 8. Jamie Mullens, 9. Jef frey Nuydens (beiden België). Van onze sportmedewerker Heinkenszand - Be Fair uit Waddinxveen heeft het kam pioenschap van Nederland voor afdelingsteams in het za terdagvoetbal gewonnen. Op de terreinen van Heinkens zand en Luctor'88 was dat team, dat ook al de voorronde in Zeeland won, duidelijk de sterkste. Be Fair moest alleen tegen SRC uit Schagen een doelpuntloos ge lijkspel toestaan. De kampioen opende sterk met een 0-5-zege op Twedo uit Amsterdam en sloot het kampioenschap af met een 0- 3-overwinning op DZSV uit Dinxperloo. UITSLAGEN DZSV-SRC 0-0, Twedo-Be Fair 0-5, Twedo-DZSV 1-0, Be Fair-SRC 0-0, DZSV-Be Fair 0-1, SRC-Twedo 4-0. EINDSTAND 1. Be Fair (Waddinxveen) 7 punten, 2. SRC (Schagen) 5, 3. Twedo (Am sterdam) 3, 4. DZSV (Dinxperloo) 1 punt. Dé finalisten van de teamwedstrijden bandstoten in het district Zeeuws-Vlaanderen bijeen in De Smickel te Hulst. Van links naar rechts: Mike Roels, Henny de Vos, Bernard de Deijn, Theo Freijser, Marcel van Britsom, Walter Mortier, competitieleider Rob Claer- houdt en Eddy van de Brande. Johnny Rottier en Staf de Feber ontbreken op deze foto. foto wim kooyman Van onze biljartmedewerker Hulst - Het biljartteam De Smickel 1 uit Hulst heeft het kampioenschap bandstoten van het district Zeeuws- Vlaanderen gewonnen. Na in de poulewedstrijden gedomi neerd te hebben was De Smic kel 1, bestaande uit Johnny Rottier, Walter Mortier en Ed dy van de Brande, ook in de finale veruit de sterkste. Alleen De Smickel 3 kon nog enigszins tegengas geven in deze eindstrijd in biljart- en snooker centrum De Smickel te Hulst. Van dat team verraste Mike Roels zowaar de eerste man van De Smickel 1, Johnny Rottier. Met de cijfers 75-50 (Rottier moest naar 170 caramboles spelen en verloor dus) won Mike Roels in 25 beurten. Het zou overigens de enige verliespartij zijn die De Smickel 1 moest incasseren. Wal ter Mortier (50-26 in 26 beurten) en Eddy van de Brande (44-37 in 30 beurten) wonnen respectieve lijk van Bernard de Deijn en Henny de Vos. Tegen CBC domineerde De Smic kel 1 duidelijk. Dat duel werd met 6-0 gewonnen. Johnny Rot tier herstelde zich van zijn mis stap en klopte Marcel van Brit som met 170-56 in 34 beurten. Walter Mortier was te sterk voor xheo Freijser (50-42 in 34 beur ten) en Eddy van de Brande zorg de er voor dat maximale winstcij fers op het wedstrijdformulier kwamen door met 44-28 in 24 beurten van Staf de Feber te win nen. De Smickel 1 zette daarmee de reeks successen, begonnen met een vroegtijdig kampioenschap in poule 1, voort. Aan deze wed strijden zit overigens geen lande lijk of gewestelijk vervolg. Als toegift op de reguliere competitie had competitieleider Rob Claer- houdt de links en rechts geopper de belangstelling gestalte gege ven met deze competitie en hij was aangenaam verrast dat maar liefst 18 teams inschreven. Het laat zich niet moeilijk raden dat dit gebeuren volgend seizoen een vervolg krijgt. UITSLAGEN DE SMICKEL 1-DE SMICKEL 3 4-2 - Johnny Rottier-Mike Roels 75-50 (25 beurten), Walter Mortier- Bemard de Deijn 50-26 (26), Eddy van de Brande-Henny de Vos 44-37 (30). DE SMICKEL 1-CBC 2 6-0 - John ny Rottier-Marcel van Britsom 170-56 (34), Walter Mortier-Theo Freijser 50-42 (34), Eddy van de Brande-Staf de Feber 44-28 (24). DE SMICKEL 3-CBC 2 2-4 - Mike Roels-Marcel van Britsom 50-52 (30), Bernard de Deijn-Theo Freij ser 41-50 (34), Henny de Vos-Staf de Feber 32-31 (28). EINDSTAND 1. De Smickel 1 (Hulst) 10 punten, 2. CBC 2 (Clinge) 4, 3. De Smickel 3 4 punten. Door Peter Snelders Sas van Gent - De Vrije Gent se slaagde er niet in om voor de derde keer op rij het jaar lijkse 'Cerestar Benelux-wa- terpolotoernooi' bij de man nen te winnen. Onder het wa kend oog van de organise rende vereniging De Bruinvis en toernooileider Charles Rammeloo verloor de Bel gische formatie in de finale met 4-1 van Flamingo Old Stars uit Rheden. De Vrije Gentse toonde zich een slechte verliezer. In de openings fase van de finale werd die ploeg op slagvaardigheid duidelijk afge troefd door Flamingo Old Stars. Binnen een tijdsbestek van krap vijftien minuten verscheen er een 3-0-stand op het scorebord en was de finale in feite gespeeld. Omdat Flamingo Old Stars er ook zo over dacht en een wat meer verdedi gend accent in het spelconcept aanbracht kreeg de Belgische ploeg in de tweede helft toch een overwicht. Het logische gevolg daarvan was dat die formatie 3-1 scoorde en er zowaar nog enig ge loof in een positief resultaat ont stond. De strijd werd wat vinniger en dat leidde regelmatig tot het wegzenden van spelers. Vijf minu ten voor tijd besliste Flamingo Spelmoment uit de waterpolowedstrijd tussen De Ganze (donkere caps) en Flamingo Old Stars. Old Stars het duel door 4-1 te sco ren. Zoals zo vaak voelden de Bel gische gasten zich benadeeld door het arbitrale duo Beckers/Rijn- hout en haalden na de wedstrijd nog even hun gram bij die arbitra ge. Onterecht, want juist dat korps trof geen enkele blaam. Het was overigens het enige smetje op een uitstekend toernooi, dat tot de slotwedstrijd toe gekenmerkt werd door grote sportiviteit. Voor de Zeeuwen was er weinig succes weggelegd. De Schelde 1 werd vierde. Die ploeg werd in poule A tweede achter het te ster ke Het Vrije Gentse. Dat onderlin ge duel verloor De Schelde met voor zich sprekende 6-2-cijfers. De andere duels in de poule zette De Schelde in winst om. Tegen TRB-RES werd het 4-1, tegen Ganze 6-0 en tegen rivaal De Bruinvis 9-4. In de strijd om de derde plaats moest de Temeuzen- se formatie de meerdere erkennen in Braschaat: 1-7. Bij de vrouwen ging de toernooi zege naar NZPC uit Noordwijk. Dat team moest slechts één gelijk spel (1-1) toestaan aan nummer twee, Flamingo Old Stars. Het ge combineerde team van De Bruin vis/De Schelde moest met de laat ste plaats genoegen nemen. UITSLAGEN MANNEN Eindstand poule A: 1. Het Vrije Gentse Brouwersdam - Rachid Ben Meziane zegevierde in de tweede edi tie van de Port Zelande Run, een wegwedstrijd over 10 Engelse Mijlen. De atleet van het mede organiserende Delta Sport (samen met Stichting Triatlon Goeree-Overflakkee) hield zijn ex-clubmakker Ramses Bekkenk ruim anderhalve minuut achter zich. Bij de mannen-veteranen pakte Bert Koppendraaier de winst. Es ther Schilt (senioren) en Sonja Kipping (veteranen) waren de snelsten in de vrouwen-categorieën. In totaal gingen 243 wed strijdatleten van start. UITSLAGEN Mannen-senioren: 1. Rachid Ben Meziane (Delta Sport) 10 EM in 52.12, 2. Ramses (Sporting Walcheren) 53.58, 3. Domien Brandsma (AV Water weg) 54.53, 4. Ferry Engel (AV Flakkee) 54.58, 5. Peter Ramsteyn (Spor ting Walcheren) 55.58, 6. John Quaak (Delta Sport) 56.26, 7. Jan van Hassent (AV Flakkee) 58.05, 8. Pieter Heggen (Spark) 58.24, 9. Lion van Luijk (Atletica) 58.26, 10. Jaap van de Bok (AV Flakkee) 58.37, 11. Ron Dellebeke (Atletica) 58.59,12. Anton Mol (AV Flakkee) 59.06,13. Ronald Bek (SC Voome) 59.17, 14. Rinus Kroon (AV Flakkee) 59.28, 15. Peter Schildmeijer (Pallas) 59.44. Mannen-veteranen I: 1. Bert Koppendraaier (AV Gouda) 55.05, 2. Wim Besuyen (Dynamo) 55.52, 3. Eef Kooman (AV Flakkee) 56.36, 4. Han van de Weck (AV Waterweg) 56.46, 5. Jaap Bouwmeester (AKU) 57.59. Mannen-veteranen II: 1. Henk van de Heuvel (PAC) 1.01.08, 2. Wim de Bruin (Veteranen Nederland) 1.03.02, 3. Frits Krommenhoek (SC Voor- ne) 1.05.34. Vrouwen-senioren: 1. Esther Schilt (PAC) 1.01.19, 2. Karin Bastian (Sporting Walcheren) 1.09.06, 3. Adriënne Voorthuizen 1.16.55, 4. Annet Joustra (beiden AV Flakkee) 1.18.20, 5. Yvonne Salden (Haag Atletiek) 1.18.30. Vrouwen-veteranen: 1. Sonja Kipping (AV Flakkee) 1.08.20, 2. Wil Voorn (AKU) 1.09.56, 3. Rita Ohlenroth (Sporting Walcheren) 1.11.55. Vlissingen - Feyenoord komt tijdens de voorbereiding op het nieuwe voetbalseizoen in Zeeland in actie en wel tegen Goes. Dit op het complex van VC Vlissingen aan de Irislaan. Het duel staat gepland op dinsdag 16 juli en begint om 19.00 uur. Temeuzen - In Temeuzen houdt Dow Jogging Club woensdag 19 juni de eerste van de twee trimlopen die komende zomermaanden op de agenda staan. De jeugd doet een 1200 meter terwijl de ove rige leeftijdscategorieën kunnen kiezen uit: vijf, tien of vijftien kilometer. Dit op een rondje van vijf kilometer. De start is om 19.30 uur bij het PV-gebouw van Dow nabij sportpark Oude Vaart, waar men vanaf 18.30 uur terecht kan om in te schrijven. De tweede loop van de Dow Jogging Club wordt op 9 september afgewerkt. Mannheim - Twee Zeeuwse seniorenrecords en de limiet voor de wereldkampioenschappen voor de jeugd in Sydney. Dat was de oogst voor AV'56-atleet Erwin Simpelaar tijdens internationale wedstrijden in het Duitse Mannheim. Zeeuws record was er met de kogel, waarmee hij 16 meter en 55 centimeter overbrugde. Dat betekent dat Ivan Beck (16,26 meter op 16 september 1989 in Til burg) zijn Zeeuwse record kwijt is en tevens de limiet voor Sim pelaar voor de wereldkampioenschappen voor de jeugd, die op 16,50 meter stond. Zijn oude persoonlijke record stond op 16,23 meter. Ook met de discus pakte hij een Zeeuws record. Met 50,19 meter werd het oude Zeeuwse record dat op naam stond van zijn huidi ge trainer Bert de Jonge (49,58 meter op 22 april 1989 in Zierik- zee) naar het archief verwezen. Simpelaar haalde met de discus nog niet de limiet voor de wereldkampioenschappen voor de jeugd die op 51,00 meter staat. Middelburg - Er is ook na de vijfde ronde nog geen aftekening in het 'Open Schaakkampioenschap van Middelburg'. Sterker zelfs, door de remise van Hans Groffen tegen Johan de Wolf en de remi se van René Tiggelman tegen Albert Riemens is de kop van de ranglijst nog meer in elkaar geschoven. Nu heeft ook Cees de Wolf^ die van Maarten Westerweele won, 4 punten. Daarna volgt een vijftal spelers met 3/2 punt. Het beloven spannende partijen te worden als wedstrijdleider Jos de Jager vrijdag 21 en vrijadg 28 juni de resterende twee ronden laat afwerken. UITSLAGEN Groffen-J. de Wolf 54-54, Riemens-Tiggelman 14-14, C. de Wolf-M. Wester weele 1-0, Massink-Van de Mark 14-54. Meijer-Schelhaas 14-14, Stange- Jonkheer 14-14, Dieperink-Steijn 0-1, Van Eekhout-Van Sluiis 14-14, San- ders-H. Westerweele 1-0, Van Belzen-Veldhuizen 14-14, T. ae Boer-Ob- bink 1-0, Van Driel-Quakkelaar 0-1, De Jager-Rikumahu 1-0, M. de Boer-Poort 14-14, De Quartel-Nuijts 14-14, Van de Weel-Boter 0-1, Moe- kotte-H. Janse 1-0, Van Bommel-Faasse 0-1, Cevaal-Kabboord 14-14, Bostelaar-Laurijssens 1-0, bye voor Rijntjes. STAND AAN KOP René Tiggelman, Hans Groffen, Johan de Wolf en Cees de Wolf 4 punten, Albert Riemens, Henk Massink, Wim van de Mark, Simons Sanders en Sjaak Steijn 314 punt. Kruiningen - Middelburg won vrij gemakkelijk met 1-3 het schaakduel in de bekerstrijd tegen het team van De Zwarte Dame. DE ZWARTE DAME-MIDDELBURG 1-3 - W. Bliek-R. Tiggelman 0-1, P. van der Borgt-A. Riemens 0-1, L. Zweedijk-C. de Wolf 0-1, J.K. Tol- hoek-H. Massink 1-0. Zaamslag - Henk van Tatenhove won de negen kilometer lange trimloop van de Reuzenhoek. In de laatste kilometer ontdeed de Terneuzenaar zich van zijn laatst overgebleven concurrent Wil Bleys uit Vogelwaarde. foto wim kooyman (België) 8 punten, 2. De Schelde 1 (Ter- neuzen) 6, 3. TRB-RES (Tilburg) 2, 4. De Bruinvis (Sas van Gent) 2, 5. Ganze (Goes) 2. Poule B: 1. Flamingo Old Stars (Rhe den) 8,2. Brasschaat (België) 6,3. PZPC (Noordwijk) 4, 4. Stormvogel (Vlissin gen) 1, 5. De Schelde 2 (Temeuzen) 1 punt. Finale: Flamingo Old Stars- Het Vrije Gentse 4-1, 3/4: De Schelde-Brasschaat 1-7, 5/6: TRB/RES-NZPC 2-3, 7/8: Bruinvis-Stormvogel 7-2, 9/10: Ganze- De Schelde 2 3-4. Eindstand: 1. Flamingo Old Stars, 2. Het Vrije Gentse, 3. Brasschaat, 4. De Schelde 1, 5. NZPC, 6. TRB-RES, 7. De Bruinvis, 8. Stormvogel, 9. Schelde 2, 10. Ganze. VROUWEN Eindstand: 1. NZPC 9 punten, 2. Fla mingo Old Stars 8, 3. Watervlo (Mont- foort) 6, 4. TRB-RES 4, 5. Ganze 3, 6. De Bruinvis/De Schelde 0 punten. Drie lopers namen in deze trim loop, waarvoor zich slechts een twintigtal lopers kwam melden, in een vroeg stadium afstand van de rest. Een trio dat bestond uit Henk van Tatenhove, Angelo van Goethem en Wil Bleys. Rond ki- lometerpaal drie liet Bleys zijn twee gezellen in de steek en be gon aan een solo. Van Goethem zou nooit meer in de voorste linie geraken, maar wel Henk van Ta tenhove, die na zeven kilometer Bleys in de kraag vatte. De vete raan uit Vogelwaarde kon tot in de slotkilometer bij van Tatenho ve blijven, maar toen die nog een versnelling in huis had wist hij zich geklopt. Van Goethem hand haafde zich moeiteloos op de der de plaats. Op de vijf kilometer ging de winst naar de Temeuzense vete raan André Maes, die Jan Geel- hoedt een veertigtal seconden achter zich liet. Andrea Reijn- goudt was op deze afstand de snelste vrouw. De organisatie was in handen van de Stichting sportpromotie Zeeuws-Vlaande ren. UITSLAGEN MANNEN 5 km: 1. André Maes 18.55, 2. Jan Geelhoedt 19.37, 3. Romain van Hoecke (allen Temeuzen) 19.59, 4. Carlos Verbuyt (IJzendijke) 20.21, 5. Fré de Feyter (Axel) 25.30. 9 km: 1. Henk van Tatenhove (Ter- neuzen) 32.32, 2. Wil Bleys (Vogel waarde) 32.42, 3. Angelo van Goet hem (Temeuzen) 32.50, 4. Rob Bek kers (Sluiskil) 35.15, 5. Domenique Apers (St.-Jansteen) 35.37, 6. Wim Bakker 35.39, 7. Francois de Deckere 41.05, 8. George van den Bosch (allen Temeuzen) 41.05, 9. Dick Verhelst (Zaamslag) 50.14. VROUWEN 5 km: 1. Andrea Reijngoudt (Temeu zen) 25.29, 2. Catrien de Pooter (Axel) 28.33. Van onze sportmedewerker Heinkenszand - In een te hard kampioenschap, met veel over tredingen en gele en rode kaarten, heeft Ursus uit Schiedam de landstitel behaald voor afdelingsploegen in het zondagvoetbal. Vooral het geringe krachtsverschil werkte het te harde voetbal in de hand. Na twee wedstrijden stonden alle ploegen nog op gelijke hoogte met twee punten. Pas in de slotduels werd deze titelstrijd beslist. Ur sus won met 2-0 van SCP en omdat Blauw Geel'15 uit Groningen met 'slechts' 1-2 van STZ won werd Ursus kampioen met een minimaal verschil in doelsaldo. UITSLAGEN STZ-SCP 1-1, Ursus-Blauw Geel'15 0-0, Ursus-STZ 2-2, Blauw Geel'15-SCP 0-0, STZ-Blauw Geel'15 1-2, SCP-Ursus 0-2. Eindstand: 1. Ursus (Schiedam) 5 punten doelsaldo +2, 2. Blauw Geel'15 (Groningen) 5 (el), 3. STZ (Amsterdam) 2 (-1), 4. SCP (Puiflijk) 2 (-2).

de Stem | 1996 | | pagina 19