PERSONEELSGIDS [■sector realiseert flexibiliteit in voordeel van werkgever en werknemer nformatici, interface met de klant llVERSE FUNCTIES irbeid 15 ÏMATICA immeur (m/v) Ervaring blijven benutten Flexibiliteit motiveert Geen organisatorische overlast GAVEN ATOR Kennis opbouwen via opleiding Constant up-to-date zijn is een illusie Weg met de ivoren toren POLITIEAGENT TYPIST Secretaresse unique interim Secretaresse t» unique interim COMMERCIEEL ASSISTENTEN 5 chauffeurs voor trekker-oplegger combinaties Transport Gillemot STUDENT mdag 16 juni 1996 2~26J 2? Zaterdag 15, zondag 16 juni 1996 - (m/v) rsterken nt u vertrouwd met IHP3000. Kennis van Irhouse is een pluspunt kennis van het Engels, sollicitatiebrief met eerd cv naar v. Christine Heine - 1820 Meisbroek 'w. opus. be rma (8 km van Brussel lodzakelijk. één van de belangrijkste n van het land, WERFT voor 'e zetel AAN: omgeving Ethernet, TCPyiR ISDN, ig strekt: nen (UNIX) ■ntosh (Mac OS) eel wat ondersteunende functies in de informati ca zijn 'seizoensgebon den'; pieken zijn vooral s vinden in de maanden [[t, juni, september, oktober, no- >r en de eerste helft van de- j, De kalmere periodes zijn te 0en tijdens de schoolvakanties. It geldt zeker voor opleidingen, jstentie, support en zelfs voor jvse en ontwikkeling," stelt Lu- lïijckmans, manager bij het I „stverlenende informaticabedrijf t jïiaag die wij ons stelden was hoe onze I jjsatie hierop best kon inspelen. Wij stel- I ;jjt dat zowel onze klanten als onze I (jserkers vragen naar flexibiliteit. Voor itlanten gaat het er dan om dat wij in I moeten zijn snel en soepel op hun I jn in te spelen. Voor onze medewerkers Ut de vraag naar flexibiliteit zich vooral «lader van de gezinssituatie: opgroeien- jjideren, zorg voor familieleden e.d. Door (gaan op die vragen - zowel van klant als medewerker - komen wij op een efficiën- ainier aan de verwachtingen van beide (jen tegemoet. Het doel is uiteraard een niin situatie tot stand te brengen waarbij aal aan de vraag van klanten kun- lieantwoorden en tegelijkertijd onze me- akers extra kunnen motiveren. Dit kan s door in te gaan op hun vragen naar jfvrije tijd tijdens schoolvakanties. Op die liet speelt de flexibiliteit in het voordeel van werkgever en werknemer. Dit illustreert eveneens hoe flexibele arbeidsovereenkom sten een toepassing vinden in een markt waar gespecialiseerde en gemotiveerde men sen schaars zijn. Wij hebben er begrip voor dat een bepaalde groep informatici niet de behoefte heeft con tinu fulltime te werken. De vraag binnen ons bedrijf evolueerde vooral de laatste vijf jaar. Dat heeft ongetwijfeld te maken met de ver anderende omstandigheden in de markt en ook met de evolutie die vooral jonge vrouwen doormaken: zij wensen de kennis die zij op bouwden voor zij aan een gezin begonnen ook nadien verder te blijven ontwikkelen. Tot dusver stelden enkel vrouwen die vraag naar diverse vormen van parttime werken hoewel de mogelijkheid ook door mannen in gelijk aardige functie zou kunnen benut worden. Het is ongetwijfeld zo dat bedrijven hiervoor meer dienen open te staan omdat de arbeids markt op het vlak van gespecialiseerde infor matica erg krap is. Het tekort aan informatici dwingt bedrijven creatiever te denken en hun structuren te versoepelen. Er zijn informatici met ervaring die nood hebben aan dergelijke flexibiliteit en die doelbewust zoeken naar jobs die hen dat bieden. Voor heel wat gezin nen zijn twee fulltime jobs immers niet te combineren. Anderzijds is in tal van bedrij ven de bereidheid hierop een creatief ant woord te bedenken nog ver te zoeken. Zelfs vrije woensdagen zijn vaak onbespreekbaar. Maar de markt zal bedrijven ertoe dwingen op dergelijke vragen in te gaan. Zoniet gaat een enorm potentieel aan werkkracht, dat Ludo Wijckmans, manager Xylos: „In een krappe arbeidsmarkt is het niet aanvaardbaar dat veel jonge vrouwen met kennis en erva ring afhaken omdat zij geen gehoorvinden op hun vraag naar flexibiliteit in het kader van hun gezinssituatie." aangewend kan worden in ieders belang, ver loren. In een krappe arbeidsmarkt is het niet aanvaardbaar dat veel jonge vrouwen met kennis en ervaring afhaken omdat zij geen gehoor vinden op hun vraag naar flexibiliteit in het kader van hun gezinssituatie. Wanneer de vraag naar een vorm van parttime werken niet ingewilligd wordt, ontstaat ook vaak een probleemsituatie die meestal uitdraait op een breuk. De medewerker in kwestie ziet zich dan genoodzaakt de arbeidsmarkt te verlaten en dat is niet langer houdbaar." Op die manier creëert de krappe informati- ca-arbeidsmarkt heel wat onverwachte mo gelijkheden, ook voor medewerkers die een tijd hun loopbaan hebben onderbroken. „On ze ervaring is dat een competente medewer ker inschakelbaar blijft, ook al verdween hij/ zij een aantal jaren uit de informaticasector. Wim Daems, verantwoordelijke Personeel en Communicatie bij Xylos: „Oog hebben voor de privé-omstandigheden van individuele me dewerkers werkt motiverend en stimule rend." Uiteraard is een aangepaste opleiding van enkele maanden nodig om de productkennis te actualiseren en technische kennis bij te werken maar doorgaans stelt dat geen pro blemen als er met de basisvaardigheden niets mis is," vindt Ludo Wijckmans. „Persoonlijk heid en communicatieve vaardigheden spelen immers ook een belangrijke rol en die veran deren niet." Wim Daems, verantwoordelijke Personeel en Communicatie, wijst op de invloed van flexibele arbeidsformules op de motivatie van medewerkers: „Oog hebben voor de privé- omstandigheden van individuele medewer kers werkt motiverend en stimulerend. Naar onze klanten toe is dat eveneens positief omdat zij zo in contact komen met extra-ge- motiveerde medewerkers en wij dus een kwa litatieve dienstverlening kunnen blijven waarborgen. Wij streven ernaar een stabiele relatie op te bouwen met onze medewerkers. Wanneer je maatschappelijke tendensen volgt, kan je daaruit afleiden dat wanneer je de motivatie van je medewerkers wil beïn vloeden vooral op het vlak van de combinatie arbeid-gezin nog veel kan gebeuren. Als een bedrijf het aandurft daaraan tegemoet te ko men, stelt dat bedrijf zich a-typisch op en dat dwingt ook respect af bij de werknemer, die zelf ook vaststelt dat heel wat bedrijven dat niet doen. Wanneer je zowel tegemoet kunt komen aan de vraag naar een interessante job en in de organisatie rekening houdt met de privé-verwachtingen van je medewerkers, creëer je goodwill en bouw je een sterke band op met je team. Ik ben er trouwens van overtuigd dat een veeleisend job perfect te combineren is met flexibilisering. Heel wat voorbereiding kan eveneens thuis gebeuren. Het is natuurlijk zo dat de flexibiliteit enkel geldt voor een bepaald soort jobs: de flexibili teit staat ook in functie van de klant." Tegenstanders van parttime en flex-werken halen vaak aan dat dit de organisatie van het werk nodeloos compliceert en onoverkomelij ke problemen met zich brengt op het vlak van werkplanning. Ludo Wijckmans reageert hierop: „Deze samenwerkingsverbanden zijn nog niet erg breed verspreid. Ik vermoed dat dit eerder te maken heeft met het feit dat organisaties ervan schijnen uit te gaan dat parttime medewerkers administratieve en or ganisatorische overlast met zich meebrengen. Vanuit mijn ervaring betwijfel ik dat ten stel ligste. Ook 'nief beschikbaar zijn' is een para meter in onze planning. Wij houden er reke ning mee dat een bepaalde persoon geduren de vooraf overeengekomen periodes niet be schikbaar is voor de uitvoering van opdrach ten. En u mag van me aannemen dat de tijd die ze bij Xylos op kantoor doorbrengen vol doende is om de contacten op te zetten en te onderhouden. Ik wil wel benadrukken dat deze flexibele regelingen veel moeilijker te realiseren zijn voor functies waar continuïteit essentieel is, zoals commerciële functies of coördinatie- en planningsfuncties. Voor op drachten op het vlak van opleiding of ont wikkeling brengt dit echter geen noemens waardige problemen met zich mee. De band die wij op deze manier met onze medewer kers opbouwen is echter wel essentieel om onze klanten die continuïteit en kwaliteit waarop zij recht hebben, te blijven bieden. Uiteindelijk komt deze manier van werken iedereen ten goede en wellicht moeten be drijfsleiders meer actief naar dit soort oplos singen zoeken. Wellicht zullen wij in toene mende mate verplicht worden dit soort mo gelijkheden actief te bekijken. De markt eist steeds meer flexibiliteit, vraagt sneller dien sten en beslist ook sneller. Dit in combinatie met de hevige concurrentie in deze sector zal bedrijven ertoe dwingen duidelijke keuzes te maken. Wij kiezen voor flexibiliteit en hie- voor spreken wij een welbepaalde groep me dewekere aan die wij ook willen behouden. Die moeten zich kunnen ontplooien in een klimaat waar zij zich, fulltime of parttime, thuis voelen." Nikkel ing mbeveiliging Ittelijke voordelen functies, stuur dan onmiddel- Gezondheid en Arbeid, t.a.v. ff Directeur, Henri Jasparlaan 128 Wen vertrouwelijk behandeld. fie van rookwaren, Dthandels verspreid n samen ongeveer deling "automaten" pnlijkheid (min. 25jr.), daard pc-applicaties Ivan o.a. 3 Franstalige verpen-Brussel-Genk, net een professioneel prsoonlijke kwaliteiten uw brief met cv naar 2000 Antwerpen sche markt. Ons an het enthousiasme hde informatica- g van het electronisch ling voor de toekomst ities op diskette en et bewerken en treide en diepgaande oral grote interesse en reetalig Nl/Fr met een d is 30 jaar. WAN-netwerk van idersteuning in onze vanuit ervaring) van ;400; goede kennis >nze AS400-systemen. nnis opgebouwd van PTS (performance sde kennis van het ne zijn vereist; u sent tussen de 25 en Diegem, ter attentie van telewerkers die voor ons l meest waardevol en in jur zijn, zijn diegenen zich in een totaal nieuwe natie kunnen oriënteren Je essentie van de bijzaak ierscheiden," vertelt men i bij Dolmen Computer plications. Continue evo- ie is een sleutelbegrip in Irarrière van een IT-mede- :r: het is de bedoeling II brede informaticacultuur ontwikkelen in de loop der peen pas afgestudeerde ver- li men dat hij/zij één materie |inst, maar het is wel de be ding dat die later meerdere leinen gaat verkennen, bij- tibeeld eerst ontwikkelingen daarna databases en netwer- i Bij iedere stap wordt echter itndersteld dat de IT-mede- iler steeds autonomer en cre- sr wordt en zelf komt tot de inflatie van die nieuwe do men. Dolmen ondervindt aan de ïttoe moeilijk het is voldoen- nieuwe medewerkers aan te n in een krapper wordende nikt. Op zoek naar kandidaat- «iewerkers hanteert ook dit töjf diverse kanalen. „Dit jaar stai wij nog een dertigtal 'Wegend onervaren informati- aldus Jan Bogaert, Perso- Islichef bij Dolmen. „Wanneer hwkloosheidscijfers hoog lig- ft klinkt het erg vreemd te Jfen van een tekort aan dege- :)e informatici. Hieruit blijkt «Rij toch recruteren uit een Mtf smal segment van moge- P kandidaten dat bovendien Jan Bogaert, personeelschef en David Wouters, technology manager bij Dolmen Computer Applications: „Wat onze medewerkers uitvoe ren, heeft een onmiddellijke impact op onze relatie met klanten. Dat moeten mensen in deze sector beseffen: zij zitten niet in een ivoren toren maar vormen een rechtstreekse interface met de markt." erg snel uitgeput is. Nochtans la ten wij geen kanalen onbenut om mensen te vinden. Zo staan de diverse vacatures te lezen op de Dolmen-website van het Inter net. „Deze site is nuttig maar heeft geen spectaculaire verho ging van het aantal kandidaten met zich meegebracht. Wij willen mee evolueren in dat medium maar de algemene evolutie van het Internet zal bepalen of wij daar binnen onze organisatie ver der in gaan. Het blijft erg moei lijk om nieuwe IT-medewerkers te vinden en in die zin helpen alle beetjes. De juiste mensen vinden voor IT-jobs is nooit echt eenvou dig geweest, maar het laatste jaar wordt het steeds moeilijker," vat Jan Bogaert de situatie op de IT- arbeidsmarkt samen. Dolmen, ontstaan uit de compu terafdeling van Colruyt, kende hoedanook een grote toename van het aantal medewerkers. Zo'n vijf jaar geleden werkten er 350 personeelsleden. Nu zijn dat er 630, waarvan er 220 instaan voor de informatica van Colruyt zelf; 360 werken aan projecten voor externe klanten en 50 mede werkers zijn in. de engineering- afdeling terug te vinden. Toch zijn zij er de voorbije jaren blijk baar in geslaagd voldoende nieu we medewerkers aan te trekken. Jan Bogaert: „Wij zijn er al lang van afgestapt enkel mensen met een diploma in de informatica aan te nemen. Als je het enkel met die groep mensen probeert, kom je niet ver. Wij werven ook mensen aan die niet specifiek voor een job als informaticus hebben gestudeerd, zoals indus trieel ingenieurs of zelfs ook bio logen. Typisch voor onze aanpak is dat wij de kennis die we nodig hebben niet gaan 'wegkopen' maar er zelf gaan in investeren via bijscholing. Wij doen op die manier zeker niet mee aan opbod om kennis die schaars is. Verto ning als marktgegeven is een be langrijk element maar dat is niet ingrijpend veranderd gedurende het laatste jaar. Ik kan me trou wens ook niet voorstellen dat je in deze markt kan vasthouden aan vooropgestelde barema's." „Mijn ervaring leert dat wan neer de onderhandelingen bij de aanwerving afspringen, de ver goeding niet de oorzaak is. Trou wens de duurste kennis is de kennis die er eigenlijk niet is," repüceert David Wouters, Tech nology Manager en zelf bioloog van opleiding. „Zo is er vandaag veel vraag naar kennis in Win dows NT. Dergelijke omgevingen zijn echter nog zo weinig matuur en zo weinig uitgebouwd dat heel specifieke kennis niet gemakke lijk te vinden is. Dan is de enige goede oplossing er zelf aan te beginnen." David werkte na zijn studies eerst een tijd aan de uni versiteit. Daar maakte hij kennis met computers en bouwde hij op eigen initiatief kennis op zonder een formele vorming informatica. Zijn belangstelling voor compu ters nam toe. Bij Dolmen begon hij zijn loopbaan als systeem in genieur. „Mijn achtergrond was hier eigenlijk niet zo'n uitzonde ring: de meeste medewerkers ko men wel uit een wetenschappelij ke of technische richting maar hebben eigenlijk geen formele studies informatica achter de rug. Slechts een kleine minder heid van de medewerkers hebben die wel genoten." Bij de selecties van de kandidaten gaat men op zoek naar een aantal basisvaardigheden. David Wou ters: „De kandidaat moet blijk geven van een analytisch denk vermogen. Dat kunnen we aflei den uit de afgelegde studies en er zijn toch heel wat studierichtin gen waar daaraan wordt gewerkt. Wij maken anderzijds ook ge bruik van psychotechnische proe ven. Bovendien vind ik persoon lijk dat kandidaten moeten kun nen aantonen dat zij een intrin sieke belangstelling hebben voor informatica. Hebben zij in een vereniging, in hun vrije tijd of tijdens hun studies een prestatie geleverd op het vlak van het ge bruik van computers en kunnen zij met enig enthousiasme vertel len hoe informatica werkt, dat is dat zeker zo belangrijk als de vor ming die zij hebben gehad." De studierichting op zich geeft dus niet de doorslag bij de aan werving. Maar hoe kun je als be drijf jonge medewerkers met een totaal verschillende achtergrond begeleiden in hun job „Wij zor gen zelf voor een zeer intensieve technische opleiding. De voorop leiding van de meeste jongeren volstaat immers niet om meteen voor klanten opdrachten uit te voeren. De tekortkomingen lig gen vooral op het operationele vlak: er zijn vandaag de dag zo veel detailopdrachten dat de kans zeer klein is dat de kennis uit studies meteen bruikbaar is. Wij constateren bij veie jonge infor matici ook de behoefte andere omgevingen te leren kennen of een heel ander soort werk te le ren uitvoeren. Mijn vaststelling is dat mensen die een vorming in formatica hebben gehad, wel een voorsprong hebben op de ande ren maar dan toch enkel op vrij theoretische vlakken. Dat kan voor die groep het begrip in nieu we technologie en de assimilatie ervan versnellen. Bij de indienst treding krijgt elke nieuwe mede werker een basisopleiding. Deze varieert in functie van het soort taak dat die zal uitvoeren, dus niet in functie van de vooroplei ding. Het meest formeel uitge werkt zijn die opleidingen op het vlak van de toepassingsontwik- kelingen (voor analisten en pro grammeurs) omdat die ook het vaakst nodig zijn. De duurtijd van zo'n opleiding kan variëren tussen zes weken en zes maan den." Ais dienstverlenend bedrijf in de informatica heeft Dolmen zich ook sterk geprofileerd in de markt van de technische oplei dingen naar informatici toe. Bij scholing, on the job trainingen, coaching en sessies die de nieuw ste trends toelichten worden doorlopend georganiseerd; niet alleen voor de eigen medewerkers maar ook voor klanten. Heel wat opleidingen worden intern door onze eigen specialisten gegeven. Daar hebben wij drie redenen voor: wij hebben meer vrijheid om de inhoud en het tijdstip van de opleiding te bepalen; wij on dervinden dat medewerkers die wij zelf hebben gevormd vaak een voorsprong hebben op die die enkel door de leveranciers van een product werd voorgelicht; ten derde willen wij onze IT-mede werkers een competente thuisba sis bezorgen waarop ze kunnen terugvallen wanneer zij met een project bezig zijn. Het is belang rijk dat zij zich niet aan hun lot overgelaten voelen wanneer zich een probleem zich voordoet." David Wouters combineert de organisatie van opleidingen voor informatici naar de markt toe met zijn technische functie van consultancy op vlak van informa tietechnologie. „De nood aan continue bijscho ling is reëel voor alle informatie technologische functies, dus voor ieder bedrijf," stelt hij. „In ieder bedrijf evolueert de configuratie immers. Voor een dienstverle nend bedrijf in deze sector stelt dat probleem zich nog veel scher per dan voor een bedrijfsinterne data processing afdeling. Precies omdat je niet alleen je eigen no den voor ogen moet houden maar ook die van je klanten. Want te gemoet komen aan de vragen van onze klanten is onze taak. De behoeften van klanten zijn echter zeer divers wat voortkomt uit de diversiteit van IT-omgevingen. En dus dienen wij, soms op erg korte termijn, steeds in staat te zijn totaal nieuwe omgevingen te beheersen en mensen op te lei den om daarin aan te slag te kunnen. Informatica is onze hoofdopdracht en onze reden van bestaan. Wat onze medewerkers uitvoeren, heeft een onmiddellij ke impact op onze relatie met klanten. Dat moeten mensen in deze sector beseffen: zij zitten niet in een ivoren toren maar vor men een rechtstreekse interface met de markt." Op die manier worden dienstverlenende bedrij ven eigenlijk door de markt ge dwongen zich permanent bij te scholen om op de hoogte te blij ven. „Op dit ogenblik zijn de gra fische ontwikkelingsomgevingen erg in trek," vervolgt hij. „Maar wij maken wel duidelijk een keu ze vermits wij niet alles kunnen volgen. Dat heeft ook te maken met onze manier van opleidingen geven en werken. Wij investeren in hardware en licenties enerzijds en in de opleiding van onze do centen die intern hun kermis doorgeven anderzijds. Dat bete kent voor ons een belangrijke in vestering: zowel wat betreft de kosten voor hardware, software en infrastructuur als wat de tijd aangaat van de docent en al onze cursisten die intern de opleidin gen volgen. Wanneer wij dus voor de keuze staan tussen om geving A, B of C, dienen wij na te gaan wat de verhouding is tussen de kosten ervan en de te ver wachten opbrengsten. Dat is een investeringsbeslissing zoals een andere." In een tijd waarin informatica- producten zo snel veranderen, lijkt het wel een illusie steeds up to date te blijven. Zeker voor in formatici die lange tijd betrokken zijn bij de uitvoering van één be paald project. „Als informaticus continu bij zijn, is inderdaad een illusie. Het is ook niet onze be doeling om al onze mensen op alle gebieden up to date te hou den zodat zij onmiddellijk inzet baar zouden zijn in om het even welke omgeving, of platform. Wij evalueren bijscholingen onder meer in functie van de vraag die uit de markt komt of van de bu- sinessopportuniteiten die zich voordoen." |#!l College van Burge- I "ester en Schepenen I "n Rumst gaat over tot I ""werving van (m/v): 1®»oor zal een beroep worden gedaan op de werf- ®®ve die bestaat uit de Loogden in de bekwaam- eds- en selectieproeven (li- ™neijke, schriftelijke, psy- «edinische en mondelin- jj1 proeven) georganiseerd net Ministerie van Bin nenlandse Zaken erkend Oinings- en opleidingscen- "Por gemeentelijke poli- Jj" de personen in het bezit JLe5n geschiktheidsattest j 'de mogelijkheid gebo- l 'n ,e schrijven bij Pestuur voor de betrek- nnqvan m: kandidaten worden on- „,n?rpen ,aor> een bijko- jende proef. ZT'dfn en insch»i- on k 1 'eren te bekomen dL gemeentehuis dienst Kaneel te|. 03/ kandidaturen Qani dienen toe te komen "eedt «°"c9Le van Bui9e" i-, er en Schepenen uiter- 'ege lil 7"Schep,, ""P 19-6-1996. de secretaris, VAN GRINDERBEEK J. °e burgemeester, VAN DEN EEDE F. OtJSCEH 75,00& bef BENEFITS Working for a busy company, which is expanding rapidly. As support to the secretarial team, you are responsible for production of reports and documentation. Accuracy and excellent spelling skills are essential. Very good Dutch, French and English. CALL 02/732,01 75, OR FAX 02/732.5247 THE PROFILE GROUP Freinetschool "De Appeltuin" zoekt LAGER ONDERWIJZER(ES) Uitkeringsgerechtigd op 1/09/96 voor 20 juni naar De Appeltuin, Weldadigheidsstraat 72, 3000 Leuven (016/20.17.62). VERTEGENWOORDIGER (M/V) Startsalaris 55-60.000 bef overheidsdiensten. Tweetalig N/F (gesproken), Duits Is een pluspunt. Uitstekende opleiding en doorgroei mogelijkheden. CAU. 02/732-01.7S, OR FAX 02/732.5247 THE PROFILE GROUP SNT-MICHfElSLAAN 34 1040 BRUSSEL VG.WS270 goed tweetalig N/F Word/Excel en WP Interesse Contacteer Martine De Vijlder op het nr (09)223 13 69 Brabantdam 207, 9000 GENT Rusthuis voor bejaarden te Asse-Zellik werft aan: VERPLEEGKUNDIGE (m/v) full-time of part-time, 1 WE op 2, gebrevetteerd(e) of assistente). Verdienste a.h.v. ziekenhuisbarema's. Voor inl. en/of afspraak tel. 02/466.63.03 1? BVBA Zakenkantoor G. De Coen Partners zoekt voor onmiddellij ke indiensttreding: A6/A1 BOEKHOUDER (m/v). Rijbewijs en enige ervaring is pluspunt. Soli, met curr. vitae en recente pasfoto Magerstraat 47, 9050 GENTBRUGGE. Provincie West-Vlaanderen Arrondissement Kortrijk Gemeente LENDELEDE Het Gemeentebestuur van Lendelede zal overgaan tot de aanwerving van één aspirant-veldwachter (m/v) De kandidaten dienen reeds geslaagd te zijn voor de bekwaamheids- en se lectieproeven georganiseerd door de Westvlaamse Politieschool binnen een periode van maximum drie jaar voor het indienen van de kandidaturen. De kandidaturen, samen met de ver eiste bewijsstukken, moeten per aan getekend schrijven ingediend worden bij het College van Burgemeester en Schepenen, Dorpsplein 1, 8860 Len delede, tegen uiterlijk 2 juli 1996. Voor bijkomende inlichtingen kan U zich wenden tot het gemeentesecreta riaat (tel. 051/31.46.80) of tot de Hoofdveldwachter R. Ferfin (tel. 051/ 31.47.32). Te Lendelede, de 10 juni 1996. Namens het College van Burgemeester en Schepenen: De Secretaris, De Burgemeester, J. Wastyn. J. Messely. BUSINESS CENTRE in Oudergem zoekt ervaren en flexibele (m/v) TELE-SEKRETARESSE (deeltijds, 5u. per dag) Nederlands, Frans, Engels WP 5.1 en WORD ervaring. Vanaf september voor een periode van max. 6 maan den. Bellen naar Katrien Van Roose Tel. 02/674.52.22 DYNAMIC COMMUNICATIONS NV, TINKLMN 2, 1160 BRUSSEL Kantoor van notaris Rik Roo- sens wenst voor onmiddellijke indiensttreding: LICENCIA(A)T(E) in het notariaat met ervaring, tweetalig, kennis WP 5.1 Handgeschreven sollicitatie met curr. vitae te sturen naar: 1831 Diegem, Van Der Aastraat 30. ONZE INZET MAAKT HET VERSCHIL Al-niveau max. 30 jaar drie talig N/F/E goede kennis Word/ Excel klassieke secretariaats- taken voor de R&D Manager na interimperiode kans op vast werk Interesse Contacteer Martine De Vijlder op het nr (09)22313 69 Brabantdam 207, 9000 GENT TRANSPORT LAMBERT Morettebaan 5 1740 Ternat Tel. 02/582.56.00 zoekt dringend: CHAUFFEURS Camion aanhangwagen voor de maanden juli-augustus. Koerierdienst Valoco werft aan op zelfstandige basis: gemotiveerde CHAUFFEUR met ervaring, voor distributietoer in Waals Bra bant en Henegouwen (vertrekpunt Vilvoorde), voor distributietoer in West-Vlaanderen (vertrekpunt Gent) en voor expressdiensten (vertrekpunt Vilvoorde Antwer pen). Kandidaten moeten in het bezit zijn van een mobilofoon en een bestelwagen van 6 kubieke meter (distributie) of 2 kubieke meter (expressdiensten). Interesse? Bel op het nummer: 070/233.788. Gezocht: VRACHTWAGENCHAUFFEUR voor autotransport binnenland onmiddelijke indiensttreding. Tel. 02/726.30.53 tijdens kantooruren TELETEAM zoekt voor vast werk te Antwer pen (C.) en Brussel (C.): 1. VERANTWOORDELIJKEN met ambitie 2. TELEFONISTEN voor enquêtes of verkoop. Vanaf 400 fr./uur forse pre mies. Full-time of part-time - dag of avond - Frans of Ned. - da mes en heren - leeftijd zonder belang. Teleteam, de 'top' in telemarketing. Bel 03-203.56.48. Gevraagd STUDENTEN min. 18j, voor zelfbediening res taurant centrum Brussel. Voor juli of aug. Wij bieden full-time job goed loon. Voor inl. 02/219.09.23 TELEFONISTEN - VERDIENT U MINDER DAN 500 fr./u.? - HEBT U ERVARING? Wij bieden U VAST werk in Antwerpen of Brussel, van 1 januari tol 31 decem ber. Frans, Ned. Kom voor een kontidentieel gesprek. TELETEAM de 'top' in telemarketing Tel. 03-203.56.48. GENOEG GESCHRAPT Ervaren copywriter schrijft en vertaalt (D/E/N) al uw teksten. Tel. 09-225.48.83 (avond en WE) halle 70-75.000 bef Tot je taken behoren de correspondentie. vertalingen, klantencontacten, opnemen van bestellingen en algemene administratie. Vloeiend Duits, goede kennis Nederlands en Frans, Engels is een pluspunt. BVBA MULTICONSTRUCT te Asse zoekt (m/v), LASSERS - MONTEERDERS PLAATSLAGERS voor carrosserie personenwagens, bestel- en vrachtwagens. Ervaring vereist. Tel. 02-452.72.82. ONZE INZET MAAKT HET VERSCHIL SALES AND MARKETING ASSISTANT 90-120,000 BEF Working for an international telecommu nications company. Administrative support to Manager, independent responsibilities for the co-ordination of sales management staff, initratfon and development of sales and marketing programmes. Minimum 1 to 3 years experience. Fluent English and French, good German. CALL 03/732.01.75, OR FAX 02/732 52,47 THE PROFILE GROUP SNT-MICHIELSLAAN 34 Wegens de uitbreiding van zijn internationale Duitsland en Frankrijk werft TRANSPORT GILLEMOT aan: Uw profiel: - U hebt minimum 3 jaar ervaring in groepage transporten - U bent bij voorkeur in het bezit van een ADR rijbewijs - U bent klantgericht en beheerst uw vak volledig - kennis van de Duitse en Franse taal is een pluspunt Wij bieden U: - een stabiele betrekking in een snelgroeiend en dyna misch bedrijf - een korrekte vertoning - extra legale voordelen Gelieve bij interesse telefonisch kontakt op te nemen met: Mechelsesteenweg 4 1910 Kampenhout Dhr. Jos Mullens (tel. 016/619.530) Vrijwillige BEGELEID(SpERS gevraagd voor vakantie bij volwas sen mentaal gehandikapten gedu rende volgende periodes: 3 tot 11 augustus 1996 te BORDEAUX in Frankrijk; 16 tot 25 augustus 1996 te ZNIN in Polen. Info: telefonisch op nr 09-384.15.97 gedurende de kan tooruren. Schriftelijk aan V.Z.W. CEREVAM, Dorpstraat 22 te 9890 SEMMERZAKE. Ben je VLAMING of NEDERLANDER en Op zoek naar een leuke job om je vakantie te betalen 7 DAT KAN BEN JE tussen 18 en 25 jaar 7 flink wat uurtjes per week vnj 7 dynamisch en enthousiast 7 Werk dan mee aan een toffe tefemarketing-actie in Antwer pen of Brussel. Wij geven je een opfeiding én een interes sante vergoeding. Bel ons elke werkdag tussen 11 en 13 uur of 15.30 en 17.30 uur op O2/501.27.75. Ref. 763-353 Aangeboden vakantiewerk voor een 50-tal studenten die willen werken met en voor kinderen in vakantiemaanden. Voor inlichtingen schrijven naar PB 97 3740 Bilzen VZW Het Kind. 9606120661 GEVRAAGD voor de maand juli 3-TALIGE STUDENTEN voor een luxe ijssalon Taak: scooping of opdienen Vereisten: min 20j, univ. studies Tel. 050-62.58.88 WINKELJUFFROUW gevraagd voor traiteur te St.-Martens-Latem. Geen studentenjob. Eigen veivoer noodzakelijk. Van 18-25 jaar. Tel. 09/282.66.54.

de Stem | 1996 | | pagina 73