Kanu vraagt spoedarbitrage aan fennisclub TY Schoondijke viert 25-jarig bestaan Stewart en Austin leiden in Amerika K5 jeugdtoernooi in Terneuzen illeneuve gaat voor eigen kans op naar zijn vader genoemd circuit Danny Nelissen start op het NK tijdrijden l$TEM SPORT ZEELAND B4 SK Beveren ontslaat Barry Hulshoff EAM BRABANT BV BOUW M/V TALLATIES M/V ATIES M/V TB-INSTALLATIES M/V Techniek m/v "S-voorzitter Lau Oosthoek: 'Wij zijn een actief clubje' SPORTNIEUWS KORT Kees Zwamborn trainer FC Den Bosch Duo-volleybaltoernooi in Sas Motocross in Sas van Gent TENNIS belangstelling voor een van naast- de functies, neem dan nu het ini- •n zet uw eerste stap naar een nieu- rière door onderstaande antwoord- igevuld te retourneren. naties gelden voor zowel vrouwen nnen. PARADIJS LAAN 24 611 KN EINDHOVEN ZATERDAG 15 JUNI 1996 yam (anp) - Nwankwo "jjs teleurgesteld in de jjhnjze van Ajax. De 19- „fligeriaanse internatio- ^ft in Amsterdam een tldige tijd gehad, maar is Volgen over dat de jslampioen een kleine ne- jjjoen gulden voor hem 4 nu zijn contract bijna -en. Kanu wil graag waar hij voor drie jan tekenen. Na overleg ajn zaakwaarnemer Ha- "ghelm heeft hij advo- yan Buuren een spoedar- aanhangig laten ma- Ij de KNVB. jijm en Kanu zijn van me- 'dat Ajax geen transfersom kan vragen, omdat de club de re glementen van de voetbalbond heeft overtreden door hem niet voor 15 mei schriftelijk een nieu we aanbieding te doen. Het twee tal voert verder aan dat het vra gen van een vergoeding geba seerd is op het transfersysteem, dat in strijd is met artikel 85/86 van het EG-verdrag. Kanu vindt bovendien dat hij ongelijk wordt behandeld. Nederlandse spelers zijn na afloop van hun verbinte nis als gevolg van het Bosman arrest immers transfervrij. Real Madrid wil terug naar de top en is niet te beroerd daarvoor te investeren. Met het aantrekken van de Franse international Christiane Karembeu heeft de Koninklijke tot dusver vier mil jard peseta's (bijna 60 miljoen gulden) uitgegeven. Clarence Seedorfeen ploeggenoot van Ka rembeu bij Sampdoria, was een andere grote buitenlandse aan koop. De nieuwe trainer Fabio Capello heeft verder de beschik king gekregen over de Kroaat Davor Suker, de Montenegrijn Pedja Mijatovic en de Braziliaan Robert Carlos. De transfer van voetballer Ulf Kirsten van Leverkusen naar Benfica is zo goed als rond. De Portugese club moet alleen nog een bankgarantie afgeven ter waarde van 2,75 miljoen gulden. De 30-jarige spits kan in Lissa bon voor drie jaar tekenen. On langs verlengde de schutter uit Dresden zijn contract met Lever kusen voor een jaar. De Bundes- ligaclub wil Kirsten echter niets in de weg leggen nu hij zich fi nancieel aanzienlijk kan verbete ren. Barry Hulshoff is ontslagen bij SK Beveren. De oud-Ajacied was bij de Belgische club een half jaar in dienst als trainer. Beveren de gradeerde het afgelopen seizoen naar de tweede klasse. Hulshoff wordt opgevolgd door de Belg Theunis. De indeling van het amateur voetbal ziet er wat betreft de hoogste klassen als volgt uit: ZATERDAGVOETBAL Hoofdklasse A: Achilles Veen, ARC, AS WH, Heerjansdam, Hoek, Kat- riu en Kanu zijn van me- nis als gevolg van net Bosman- Ring gekregen over de Aroaat iigaciuo wil iursten eenter niets S fdki a-a h u v Jjat Ajax geen transfersom arrest immers transfervrij. Davor Suker, de Montenegrijn in de weg leggen nu hij zich fi- Aswh. heerjansdam?5Hoek,' Kat! wijk, Kloetinge, Kozakken Boys, FC Lisse, Noordwijk, Quick Boys, Rijns- burgse Boys, Scheveningen, Veere. Hoofdklasse B: Barendrecht, Benne- kom, Capelle, DOVO, DTS '35, Ex celsior, GVW, Huizen, Rozenburg, SHO, Volendam, IJsselmeervogels, Zwart Wit '28, Marken/Vallei vogels. Hoofdklasse C: ACV, Be Quick '28, Blauw Wit '34, DOS Kampen, Drachtster Boys, Elburger SC, Flevo Boys, SC Genemuiden, HZW, Olym- pia '28, SDC Putten, Spakenburg, Urk, WOG. ZONDAGVOETBAL Hoofdklasse A: AFC, AFC '34, DCG, DHC, DWV, Elinkwijk, SC Feye- noord, Holland, Hollandia, OSV, Pa pendracht, TONEGIDO, VCS, UVS. Hoofdklasse B: Baronie, DBS, Deur- ne, AHC/Norad, Halsteren, Gel- drop/AEK, Gemert, SV Meerssen, Panningen, SVN, TSC, Volharding, Wilhelmina '08, WSC. Hoofdklasse C: Achilles '94, Appin- gedam, Babberich H, Drachten, SC Enschede, FVC, Hatert, HSC '21, OVC '85, Quick '20, Rheden, Stevo, SVBO, De Treffers. Ik voel geen extra druk' „Ireal (anp) - Hij was niet van zijn stuk te brengen, jf vriendelijk, beleefd in de koude drukte om hem i. Omringd door twintig camera's en een kleine hon- jj journalisten bleef Jacques Villeneuve woensdag Izelf. Realistisch, nuchter en openhartig. NGINEERING biedt haar opdrachtgevers totaal van project-engineering voor de duw, productontwikkeling, notive industry, staalconstructies nstverlening wordt ondersteund irkoop en opleiding. Technici op vorden ingezet op lokatie van onze :t bieden wij onze opdrachtgevers i besteden op onze ruim geoutil- vordt gewerkt met AutoCAD, CATIA ntal projecten zijn wij op zoek naar van: tv nisatie adviseert met betrekking tot methodes analyseert en verbetert, liddelen en daarbij rekening Houdt odoende de productie beter stroom- et arbeidsanalyses, gereedschap- goede contactuele eigenschappen. ir stadium door middel van CAD geautomatiseerde las- en ITS-werktuigbouwkunde en ervaring jf voor industrie en woningbouw za t name c.v., luchtbehandeling en en uw opleiding is mts/HTS-wtb, Ie opdrachtgever zoeken wij een, 'ank. ïeft aangevuld met mit-W1/W2 dan last met het voorbereiden van ge industrie. kenwerk. r- geldt dat, bij gebleken geschikt de mogelijkheden behoort, met CV binnen 14 dagen te richten tie van de heer ing. WJ.T. van i 013-5343737. ilet verkwikkend koele Mu- jf Fine Arts in het druk- h warme Montreal gaf de re- ja van het Formule-I-sei- een persconferentie. Drie ier lang beantwoordde de zoon van de legendari- jé Gilles Villeneuve het sper- van - vaak dezelfde - vra- lnhet Engels, Frans en Itali- |iool materiaal voor de Grand Prix i - de achtste van de tien races om de wereldtitel - ld naar zijn vader genoemde iisVilleneuve-circuit was het adese media-circus met groot Maal uitgerukt. De tv-zen- I sEDS en RDI zonden het ren- rous met de Williams-cou- mchtstreeks uit. gestelde en voor de vraag was of het ispeciaal gevoel was zondag te na op de baan die naar zijn op ai 1982 in België verongelukte jir is vernoemd. „Neen," zei ifies, „Misschien zou het wel [lijn geweest als er een directe was geweest tussen het cir- en mijn vader. De GP van la vond hier al plaats voor vader verongelukte. Het gewat voor mij telt, is zondag itewinnen. In mijn geboorte- in Canada, groeide Vil- Jauve sinds zijn zevende jaar lin Monaco. Eerst nog met Gil- ferbij en vanaf zijn elfde le- paarmetzus Melanie en moe- t Joanne. Hij zat op school in filserland, woonde in Japan, Staten en begon Praceloopbaan in Italië. Des- fflks voelt hij zich Canadees. i de wielen van de Jumbo ["Se week de landingsbaan in al raakten, voelde ik me s gelukkig. Canada is het Pdat ik het minste ken, maar T was alsof ik thuiskwam na tijd weg te zijn ge- ®t, vertelde hij. „Ik ben een Wdburger, maar ik weet waar J? rootsliggen. In Canada." «ais weer confronteren men- Jacques Villeneuve met het •Men, met zijn vader. Een van de meest spectaculaire Formule- I-coureurs van de laatste dertig jaar. Een coureur die met zijn hart reed, niet met zijn verstand. Jacques was elf jaar in 1982, toen Gilles Villeneuve in een ultieme poging de snelste trainingstijd van teamgenoot Didier Pironi te verpulveren, op de Omloop van Terlaemen op de wagen van de Duitser Jochen Mass knalde. En kele uren later bezweek hij in het ziekenhuis van Leuven aan de verwondingen. Trots „Ik ben trots op mijn vader. Door hem - ook al was het kort - ben ik in contact gekomen met de auto sport," zegt hij. „Een wereld vol uitdagingen. Dat is het mooiste wat ik van hem heb geërfd. Maar ik haat het als mensen mij met hem vergelijken. Hij was een le gendarisch figuur. En dat ben ik niet. Wellicht word ik het nooit." Tegenpool Jacques Villeneuve is de tegen pool van de op zijn gevoel rijden de vader. Hij is een analyticus. Hij rijdt berekend, koel en pro fessioneel. Zoals bij voorbeeld tijdens de Grand Prix van Euro pa op de Nürburgring. De over winning verleidde zelfs tweevou dig wereldkampioen Michael Schumacher tot complimenten aan het adres van de Canadees. Nooit tevoren verzamelde een de butant in de eredivisie van de au tosport zo veel punten (26) als Jacques Villeneuve in zeven ra ces. Na Emerson Fittipaldi 25 jaar geleden is hij de eerste nieu weling in de Formule I die een Grand Prix won. Vooraf waren de verwachtingen al hoog ge spannen, maar de studentikoos ogende hardrijder overtrof ze tot nu. „Voor mezelf geen verrassing. Dit komt overeen met mijn eigen ver wachtingen. Ik wist dat ik bij een goed team kwam. Ik ken mezelf, mijn kwaliteiten, wist dat ik op sommige voor mij onbekende cir cuits problemen zou krijgen, de periode van acclimatiseren is voorbij. Nu moet ik nog meer vooruitgang zien te boeken." Aan de vooravond van de thuis- Jacques Villeneuve: „Zolang ik kans heb, pak ik die ook. Damon Hill moet zijn eigen boontjes doppen." race op het He Notre Dame in het midden van de St. Lawrence-ri- vier, met de olympische roeibaan van 1976 in het midden van de racebaan, oogt en spreekt Ville neuve ontspannen. Met een vriendelijke grijns. Hij won in 1993 de Formule Atlantic ter plekke, maar hecht voor zondag weinig waarde aan dat succes. „Ik voel geen extra druk. Ik kan daar simpelweg goed mee om gaan. Ik weet dat mijn landgeno ten veel van me verwachten. Maar ik probeer alle drukte zo ver mogelijk van me te houden. Canada is een van de zestien ra ces dit seizoen. Ik probeer me zo goed mogelijk voor te bereiden. Ideaal zou zijn als ik de komende dagen incognito door het leven zou kunnen gaan. Maar dat is niet realistisch." Ondermijnen Villeneuve heeft minder sores aan zijn kop dan zijn teamgenoot Damon Hill, die dit jaar vier van de zeven races op zijn naam bracht, maar de laatste twee ra ces in Monaco en Spanje uitviel. De zoon van wijlen Graham Hill heeft weliswaar een riante voor sprong van zeventien punten op Villeneuve en Schumacher, maar voelt dat de veel meer getalent eerde en stressbestendigere cou reurs hard op weg zijn de onaan tastbare positie allengs te onder mijnen. Geen kopman „Dezelfde sponsors betalen ons; om te winnen. Ik race voor Willi ams en niet om Hill te helpen aan de wereldtitel," zegt Villeneuve zonder aarzelen. „Onze geld schieters willen overwinningen. En wie op de hoogste trede staat, interesseert ze niet. Er is geen kopman bij Williams. Teamma nager Frank Williams heeft me ingehuurd om races te winnen. Pas als ik straks tegen het einde van het seizoen geen kans heb de wereldtitel te veroveren, veran dert de situatie, maar zo lang ik kans heb, pak ik die ook. Damon moet zijn eigen boontjes dop pen." De kern ongeveer JJ'Henk van de Voorde fnoondijke - Joondijke telt zielen. De plaatselijke ?®®lub TVS, Tennis Vere ng Schoondijke, heeft 185 ®- Meer dan tien procent 'en de bevolking. Uit- &:aneen ian„deiiik - ■Je van vijf procent "rt TVS dus niet slecht. een bruisende club. ui,,; ®aand viert Tennis Ver- Jig Schoondijke op groot je het 25-jarig C- en D-toernooi voor senioren worden gespeeld van 17.00 uur tot 23.00 uur. „Het toernooi is helemaal volge boekt met 144 deelnemers. In een week tijd liep het vol. Er is een 'fifty-fifty-spreiding': de helft van de deelnemers is van onze ei gen club, de rest van buurtvere nigingen als SJEF en Ludo et Emergo, maar zelfs zijn er in schrijvingen uit Terneuzen," al dus Lau Oosthoek. Hij trad in '83 toe tot het bestuur van TVS en is sinds '89 voorzitter. ■jarig bestaan. ^rlus TENNIS van de West-Zeeuws- e tenniskampioenschap- j» i" Per traditie aan het eind w. seizoen in Schoondijke tet 6e°rganiseerd, huldigt Ptincipe dat de overvolle Itmlw der niet verder be" "orden. zilveren jubileum lub dit6 Scboolidijkse tennis- Vma een uitzondering. *Xda?24iuni totenmlt ■misse to» Tuni wordt °p het "«t het B0KPaïKaan de Trage1- I trbo Jubileumtoernooi Partijen tijdens dit Oosthoek is een waardig ambas sadeur van TVS. „Al zeg ik het zelf: we zijn een actief clubje. Een bloeiende, gemoedelijke vereni ging. We zijn een van de weinige verenigingen in 'het westen' die geprivatiseerd zijn. Zo werd TVS van de ene op de andere dag een soort bedrijf. Vier jaar geleden hebben we een derde (gra- vel)baan aangelegd. Een hele operatie, want het voetbalveld moest opschuiven. Gelukkig is alles in goed overleg geschied. We hebben destijds de voormalige kiosk van de voetbalclub ver bouwd tot een gezellig, knus kan- tinetje. We beschikken over een automatische beregeningsinstal- latie en twee van onze banen zijn van verlichting voorzien." De energieke voorzitter roemt de laddercompetitie in Schoondijke. „Dat is bij ons de spil waar alles om draait. Andere verenigingen vragen wel eens 'hoe redden jullie dat toch', want veelal neemt de belangstelling hiervoor af. Bij ons is er veel van afhankelijk, zo als de clubkampioenschappen en het competitieverband. Nieuwe leden maken via de laddercompe titie vlug kennis met anderen. Jeugd en senioren spelen bij ons in dezelfde laddercompetitie. Goed voor de sfeer." Notulen Oosthoek verhuisde in '72 - toen de prille Tennis Vereniging Schoondijke met enkele tiental len leden nog in de kinderschoe nen stond - van 's Heerenhoek naar West-Zeeuws-Viaanderen. Hij is in het dagelijks leven pro jectleider bij IPC Plant in zijn woonplaats Schoondijke. De no tulen van TVS doorbladerend kwam Lau Oosthoek de voorzit ter van het eerste uur tegen: Jan Becu. Zijn opvolgers werden ach tereenvolgens Tonnie Cornelis, Henk van der Schraaf en Lau Oosthoek. De huidige preses is blij met zijn acht mede-bestuurs leden, van wie Mark van Strien penningmeester is en Leo Ver- paaien secretaris. Oosthoek is eveneens verguld met de Vlaamse tennisleraar bij TVS: Pierre Vuyts. „We hebben allerlei tennisleraren gehad, maar die vertrokken meestal snel naar een grotere club. Pierre Vuyts is nu voor het derde jaar tennisleraar bij ons en we zijn zeer tevreden over hem. Hij brengt de jeugd ook manieren en fatsoen bij. Woorden als 'shit' accepteert hij niet. Zijn eigen Vlaamse uitdrukkingen, worden soms niet meteen begre pen. 'Brique pilée' (gemalen bak steen ofwel gravel), 'het plein trekken' (de baan vegen) of 'een bal pakken voor den bots' (voor dat de bal stuit) zijn typische uit drukkingen van hem," lacht Oosthoek. Speciaal voor de jeugd is er op zondag 23 juni een invitatietoer- nooi met na afloop barbecue en disco. Daarnaast heeft de jeugd commissie van TVS op woens dagmiddag voor alle basisschool- jeugd uit Schoondijke een speur tocht uitgezet. Deze tocht, met aansluitend spelletjes, vindt plaats op sportpark 'De Molen kreek'. Zaterdagmiddag 29 juni wordt er een receptie gehouden voor genodigden, 's Avonds is er die dag voor de eigen leden en ge nodigden een jubileumfeest in een grote tent. >Het feest kan beginnen voor TVS. Vlnr. Lou Oosthoek, Elly Wil- lemsen, Leo Verpaalen en Tonie Becu. foto camile schelstraete Danny Nelissen. foto de stem/ben steffen Van onze wielermedewerker Hulst - Het deelnemersveld van de nationale kampioen schappen tijdrijden, op woensdag 26 juni in Hulst, krijgt steeds meer gestalte. Danny Nelissen staat in elk geval op de deelnemerslijst en datzelfde geldt ook voor Jans Koerts. De organisatie, de stichting in ternationale juniorendriedaag- se Groot-Axel, verwacht ver der bekende namen als die van Erik Breukink, Jelle Nijdam en Servais Knaven aan de start te mogen begroeten. De wielerdag wordt aan de Ho- geweg in Hulst geopend om 12.00 uur met de nieuwelingen. Daarna komen alle categorieën aan de start. Het parcours heeft een wijziging ondergaan. De renners gaan niet over de rijks weg van Hulst naar Sas van Gent, maar blijven aan de zui delijke zijde van die weg rij den. Richting Axel gaan de renners wel, maar op een be paald moment slaan de renners links af. Uiteindelijk gaan ze langs de hondentrainings- school van Louisse Mieras en komen ze over 't Zand. De laat ste kilometers leggen de ren ners op St. Jansteen af. Kloetinge - De in Kloetinge woonachtige Kees Zwamborn is gis teren aangesteld als hoofdtrainer eerste-divisieclub FC Den Bosch, als opvolger van Chris Dekker, die hoofd jeugdopleiding bij Feyenoord is geworden. Zwamborn was afgelopen seizoen werkzaam bij de zaterdagvoetbalclub SHO, die hij naar de eerste klasse bracht. Een seizoen eerder presteerde de ex-Ajacied en ex- NAC-speler dat ook met Kloetinge. Sas van Gent - Zaterdag en zondag wordt in sporthal De Vlaan deren in Sas van Gent voor de veertiende maal het duo-volleybal- toernooi gehouden. Gisteravond begon het toernooi al met de lan delijke teams, vandaag komen de gemengde teams in actie van 10.00 tot 16.00 uur. Morgen wordt er eveneens van 10.00 tot 16.00 uur gespeeld, maar dan voor districtsteams. In totaal nemen er 125 koppels aan dit toernooi deel. „Minder dan vorig jaar, maar we hebben nogal wat concurrentie van het beachvolleybalcir- cuit," aldus mede-organisator Theo Sarneel. De toegang is gratis. Sas van Gent - Op zondag 16 juni wordt er op het crosscircuit in de Dekkerspolder nabij Westdorpe een motocross gehouden. On der leiding van de MCB/BLB zullen meer dan vierhonderd cou reurs aan het starthek verschijnen in de door MC Hofstade ge organiseerde wedstrijd. MC Hofstade ondersteunt ondermeer Axelaar Peter Rottier. Naast Rottier zullen ook andere regionale coryfeeën aan de start staan, zoals de broers Van Tatenhove uit Terneuzen, Bressiaander Piek Cruson, Ronald Doens uit Biervliet en As win Vandamme uit Zuidzande. Ook Jumpy's Racing Team, met o.a Dave van Hoepen in zijn gelederen, zal acte de présence geven.Vanaf 8.00 uur wordt er getraind en om 10 uur zal gestart worden met de eerste reeks op de loodzware zandomloop. Bloomfield Hills - Payne Ste wart, een voormalig winnaar, en Woody Austin, in het verleden slechts bekend als kassier bij een bank, hebben na een ronde de lei ding in het open Amerikaans golf kampioenschap. Beide profs volbrachten de eerste achttien holes op de doorweekte baan van Bloomfield Hills (Michigan) in 67 slagen, drie onder par. Stewart, die de US Open in 1991 op zijn naam bracht, speelde wis selvallig en liet enkele 'heel lelij ke holes' noteren. Toch redde hij zich bekwaam. De onbekende Austin, tweedejaars prof, was on danks de moeilijke omstandighe den de vastheid zelve. Hij begon met tien pars op rij, sloeg toe met drie birdy's en verspeelde ook op de resterende holes geen slag. Bloomfield. US Open, na eerste ron de: 1. Stewart (VSt), Austin (VSt) 67, 3. Janzen (VSt), Morse (VSt) 68, 5. Berganio (VSt), Ford (VSt), Walton (Ier), Trivisonno (VSt), Cink (VSt), Ozaki (Jap), Azinger (VSt), Nobilo (NZe) 69. Zandvoort. NedCar Nationaal Open. Stand na derde ronde: 1. Van den Berg 217 slagen, 2. Lafeber 218, 3. Miller, Lovey, Wegchelaer en Boysen 220, 7. Derksen 221, 8. Saxton en Stoop 223, 10. Germes 224. Van onze tennismedewerker Terneuzen - Maandag 17 juni start in Terneuzen het eerste K5- jeugdtoernooi. De finales worden gehouden op zondag 23 juni. De in totaal 105 deelnemers zijn verspreid over de leeftijdsca tegorieën jongens en meisjes tot en met 10, 12, 14 en 16 jaar. Wedstrijdleidster is Fien Alberti. Filip Versluys, clubtrainer bij het Terneuzense Animo, is een fer vent voorstander van K5-jeugd- toernooien in de streek. „Derge lijke toernooien zijn erg belang rijk voor de Zeeuws-Vlaamse jeugd. Daardoor is men niet ge dwongen om in België toernooien te gaan spelen. Helaas zijn er nog steeds te weinig Zeeuws-Vlaamse K5-toernooien. Gelukkig hebben we nu bij Animo een K5-evene- ment." Het Animo-K5-toernooi wordt over enkele weken gevolgd door het al geruime jaren bestaande Internationaal Animo K3-jeugd- ranglijst-toernooi. Aan dat laat ste toernooi mogen echter alleen de Zeeuws-Vlaamse toppers mee doen. PLAATSINGEN JONGENS ENKELSPEL Tot eil met 16 jaar: 1. Ronny van Kessel, 2. Louis Nijsten, 3/4. Gert-Jan Louwe- ret en Robert Lippens. Tot en met 14 jaar: 1. Dennis Bomme- lijn, 2. Davy de Waal, 3/4. Klaas Alber- da en Willem-Jan van Doeselaar. Tot en met 12 jaar: 1. Krijn de Vries, 2. Frank IJzerman, 3/4. Wesley van Noord en Robin Loopik. Tot en met 10 jaar: 1. Stijn van Doese laar, 2. Joost de Vries. MEISJESENKELSPEL Tot en met 16 jaar: poule van vier. Tot en met 14 jaar: poule van vier. Tot en met 12 jaar: 1. Annick van de Walle, 2. Sharon de Witte. Tot en met 10 jaar: 1. Kim Boes, 2. Ste- fanie Maenhout, 3/4. Imre van Overloop en Rianne Verdonck. JONGENSDUBBELSPEL Tot en met 16 jaar: 1. Alberda/De Kort, 2. Alberti/De Waal. Tot en met 14 jaar: 1. Van Doese- laar/Alberda, 2. De Vrie/De Ruyter. Tot en met 12 jaar: 1. Van Over- loop/Rijckaert, 2. De Kesel/Alberda. MEISJESDUBBELSPEL Tot en met 16 jaar: 1. Van de Wal- le/Gommers, 2. De Waal/Van der Hooft.

de Stem | 1996 | | pagina 15