Plan herinrichting kust vordert Biervlietse duiker werkt mee aan primeur DE STEM HYUnPHI UITSLAGEN jjouwstenen na de zomer beschikbaar voor maken concreet ontwerp pESTEM ZEELAND C4 hotelovernachtingen fezers van De Stem. BON Kans voor Harmen van den Heuvel op internationale doorbraak als onderwaterfilmer 'Een pracht van een aanbieding' Speciale camera kost bijna miljoen gulden WEEKENDDIENSTEN 1996 .leps-injectiemotor zorgt een stevige wegligging en lamisch rijgedrag. Standaard eeft de Wagon Holiday heel veel te bieden. Wat te den ken van stuurbekrachti ging, verstelbare stuur- kolom en getint glas. Als opties kunt u kiezen uit o.a. een dubbele airbag, ABS en cruise-control. Kom snel langs voor een proefrit. U zult merken, dat u met een Hyundai Lantra Wagon Holiday voor f 31.950,- van één ding verzekerd bent een heel prettige vakantie. ëbeeld is de lantra wagon 1.8 gls AA. [tmetalen velgen tegen meerprijs lever- actieperiode van 07-06-96 TIM 29-06-96. [actie geldt alleen voor de hyundai ("ra wagon. niet in combinatie met an- acties en/of de lantra sedan actie. jen inclusief btw en bpm, exclusief kos- rijklaar maken en verwijderings age. de lantra® is een produkt van |ndai motor company. ast al een lantra wagon vanaf f r7i •T NIEUWE WERELDMERK jr., gesch., werk+won. lette goede en bezw. die |ets van het Als jij ook een vaste J schrijf dan In bartype. VRIJDAG 14 JUNI 1996 NOVEEN St. Clara, belang' rijk, vraag alleen positieve dingen. Bid 9 dgn hei weesgegroet bij een bran dende kaars, ook als u er geen zin in heeft. Vraag 2 dingen die vast onmogelijl lijken om verhoord te wor den en iets wat u heel eri ter harte gaat. Laat de 9i dag de kaars geheel branden en publiceer dit bericht. U krijgt wat u vroeg. A.K. sleur, even de dagelijkse beslomme- tjeten. g, met z'n tweeën, of met vrienden, i nu wel heel voordelig: Staande bon in en u ontvangt een ho lt hotels uit 10 landen in Europa. De teren van comfortabele luxe hotels tot familiehotels. U kunt kiezen voor een tersportvakantie in Duitsland, een ho lde Ardennen, een mooi strandhotel in J of een van de hotels in grote steden Is of Amsterdam. Of wilt u misschien lg? Frankrijk, Spanje, u zegt het maar. lis aan u. (geleverde waardecheque heeft u recht 1 gratis overnachtingen in het door u hotel. Enige voorwaarde is dat u het diner in uw hotel gebruikt. Voor on- jie verrassingen hoeft u niette vrezen, li staat bij elk hotel vermeld hoeveel u 1 hieraan besteedt. Bij een familiehotel lijs van het avondeten natuurlijk lager n 4-sterrenhotel. Welk hotel u ook kiest, elk geval gastronomisch verwend wor- .er niet dineren in het door u gekozen en nood, in de gids staan een aantal meld die op vertoon van de cheque ee ting geven op de kamerprijs. Deze kor- plopen tot 40% van de normale prijs. j een aantal hotels zelf uw kamer reser- de overige hotels kunt u dit ook laten i door de boekingscentrale. Hier zijn f 15.- boekingskosten voor verschuldigd- idigde informatie vindt u in de gids, en informatienummer dat u graag rne laad te woord staat. De cheque is ruim geldig. en u alvast een prettige vakantie! ie: Woonplaats: >n: - voorraad strekt. :ze bon in een open envelop zon der Pos ar afdeling lezerscontact Dagblad u ntwoordnummer 112, 4800 VB Bred Van onze verslaggever Oostburg - Na de zomer zijn alle bouwstenen beschikbaar om het voorontwerpplan Herinrichting Kust West-Zeeuws-Vlaanderen te stellen. De landinrichtings commissie verwacht dit belang de plan rond de jaarwisseling te presenteren. pe commissie maakt dat kenbaar in de laatste nieuwsbrief over de herinrichting, ïia de presentatie van dit plan breekt, volgens de commissie, een belangrijke pe riode aan. Met alle belanghebbenden en betrokkenen in het gebied wordt dan van gedachten gewisseld. De commissie wil weten hoe wordt gedacht over de ver schillende onderdelen van het plan. Be langrijke discussiepunten in het plan zijn de locaties waar een bos is gepland en maatregelen om het autoverkeer langs de kust terug te dringen. Voor de ontsluiting van het kustgebied heeft de Landbouw Universiteit Wagingen meerdere varian ten uitgewerkt. In haar rapport worden voorstellen gedaan om de verkeersafwik keling en -veiligheid te bevorderen. Als basisprincipe voor de ontsluiting van het kustgebied zijn varianten uitgewerkt waarbij het (recreatie)-autoverkeer via een aantal verbindingswegen (slagen structuur) vanaf de provinciale weg N675 naar de kust wordt geleid. Andere wegen worden dan voor het autoverkeer afgeslo ten. De landinrichtingscommissie neemt meerdere varianten op. Nadat de com missie in gesprek is geweest met de be langhebbenden en betrokkenen wordt een definitief standpunt bepaald. Maar nu is al duidelijk dat in de streek behoor lijk wat weerstand bestaat tegen deze sla genstructuur. Zo wordt er gevreesd voor terugloop van het toerisme omdat de toe rist nu eenmaal graag met zijn auto zo dicht mogelijk bij de plaats van bestem ming wil komen. Wat de aanleg van bos betreft is in de streekplanuitwerking de realisatie van driehonderd hectare bos aangegeven. Het onderzoek van de commissie levert twee varianten op. Een groot bos bij Nieuw- vliet en een splitsing over twee locaties, namelijk één bij Nieuwvliet en één bij Cadzand. Beide varianten worden aan de belanghebbenden en betrokkenen voor gelegd. Naast de aanleg van bos en verkeersaf wikkeling wordt nog een aantal andere aspecten in het plan opgenomen. Zoals maatregelen ten behoeve van de verkave ling, optimaliseren van het peilbeheer, verwerven en inrichten van natuurgebie den, verruimen van recreatieve mogelijk heden en het versterken van landschap pelijke kenmerken van het gebied. Deze planonderdelen worden momenteel uit gewerkt en zijn dus na de zomer afgerond. VOLGENDE WEEK vertrekt duiker/filmer Harmen van den Heuvel uit Biervliet voor vier weken naar Micronesië, een eilandengroep in Zuid-Oost-Azië. Hij is gevraagd er opnamen te maken voor twee sensa tionele driedimensionale onderwaterfilms. Voor hem een eer, een uitda ging en een erkenning van zijn capaciteiten. Een opdracht die kan leiden tot een definitieve internationale door braak als onderwater- filmer. Door Eugène Verstraeten VASTGEKETEND in hun stoel kijken de toeschouwers naar het immense video-scherm. De beelden nemen hen mee naar de Tweede Wereldoorlog in Zuid- Oost-Azië. Vleugellam gescho ten dwarrelt een vliegtuig naar beneden. Er helpt geen moeder tjelief meer aan. Met een flinke plons doorboort de kist de zee spiegel. Einde verhaal, zou je denken. Maar nee, dan begint het pas. Het is het startsein voor een ijzingwekkende driedimen sionale onderwaterreis door ontploffende scheepswrakken, langs vervaarlijk uitziende haaien en andere verschrikkin gen. Maar uiteindelijk zullen de door elkaar gehusselde toe schouwers het overleven en met nog naknikkende knieën de zaal verlaten. Zo moet het straks gaan, bij de nieuwste zinderende attractie op pretparkgebied. Een driedi mensionale film in een zaal met bewegende stoelen. „Een we reldprimeur," weet duiker/fil mer Harmen van den Heuvel uit Biervliet, die is gevraagd de on- derwaterbeelden voor dit spek takel te leveren. Er zijn wel 3D- films en er zijn ook zalen met bewegende stoelen. Maar een combinatie van die twee is nog nooit vertoond. Wedstrijd Voor Harmen van den Heuvel, in het dagelijkse leven werk zaam bij Dow in Terneuzen en eigenaar van een eigen duikbe- drijfje, is de opdracht een nieu we stap op weg naar internatio nale erkenning als onderwater filmer. Duiken doet hij al ze ventien jaar, maar filmen pas sinds 1990. Zijn kwaliteiten werden ontdekt door de Neder landse onderwaterfilmer Henri Hoogewoud. Het beste camera werk in Nederland, oordeelde hij, toen hij opnamen van Har- men van den Heuvel zag. Een film met beelden uit de Ooster- schelde werd ingeschreven voor een internationale filmwed- strijd in Antwerpen. Zo kon het gebeuren dat Har- men amper vijf maanden nadat "O voor het eerst met een video camera afdaalde meteen de tweede prijs in de wacht sleep je- De montage was van zijn 0w"Collega Joost van Male, ®aar inmiddels doet Harmen van den Heuvel dat allemaal li zijn eigen studio be- schikt hij over een twee meter °8e toren die volgepropt zit met videorecorders, een paneel et drie beeldschermen en ge lanceerde computer-appara- "r om al die spullen op elkaar te stemmen. „Er staat hier or meer dan een ton aan ma teriaal," zegt hij. Bij elkaar ge baard met geld dat hij heeft dracht 3an a^er^e' °P~ Harmen van den Heuvel in zijn studio in Biervliet waar voor ruim een ton aan apparatuur staat. Een mijlpaal was het winnen in 1992 van de Rolex-Award in Duitsland, tijdens een van de grootste onderwaterfilmfesti vals ter wereld. Daar stond hij naast de wereldtop op het ge bied van onderwaterfilmen. Ci neasten die het beeldmateriaal leverden voor bijvoorbeeld The Deep en verschillende James Bondfilms. Harmen van den Heuvel maakte er indruk met zijn film over de Oosterschelde. „Als je over onderwaterfilms praat dan denk je al snel aan exotische oorden. Maar ik liet de mensen iets zien dicht bij huis." De Oosterscheldefilm heeft inmiddels in honderd win kels te koop gelegen. Reputatie Van den Heuvel kreeg ook op dracht van de Egyptische auto riteiten om de in de Rode Zee gekelderde veerboot Salem Ex pres op video vast te leggen. Bij die scheepsramp kwamen zes honderd mensen om. Het over grote deel van de lijken bevindt zich nog in het schip, maar het is te gevaarlijk om ze te bergen. Inmiddels is het wrak door sportduikers verheven tot lust object. „Dat is iets waar ik toch grote moeite mee heb," zegt hij. Zelf is hij nog één keer terug naar het wrak gedoken. „Om er voor mezelf een streep achter te zetten. Kijk, terwijl je daar filmt tussen rondzwevende do de lichamen heb je er niet zo'n erg in. Op dat moment doe je ge woon je werk. Die emotionele gevoelens komen pas later, als je ook zelf die beelden weer te rugziet. Dat moet je dan toch voor jezelf verwerken." Opdracht In Nederland heeft Harmen van den Heuvel een goede reputatie opgebouwd. Regelmatig klop pen televisie-omroepen bij hem aan voor beeldmateriaal. 'Op de plank' heeft hij zeker zo'n veer tig uur videomateriaal liggen van de Rode Zee. „Ik kan er ge makkelijk een complete film van monteren," zegt hij. „Dat zou ik ook graag willen, maar dan moet ik wel zeker weten dat ik mijn onkosten eruit kan ha len. Als je zo'n film wilt uit brengen moet je toch al snel een halve ton investeren. Met de op brengst kun je dan weer andere projecten financieren." In het geval van de 3D-film spe len die problemen niet. Hij wordt er gewoon voor betaald. „Een pracht van een aanbie ding," vindt hij zelf. Henri Hoogewoud vroeg me begin dit jaar of ik zin had mee te werken aan een project in Zuid-Oost- Azië. Daar hoefde ik niet lang over te denken." Het gaat in fei te om twee films, de al genoem de 3D-film met bewegende stoelen en een ook in 3D opge nomen documentaire van 25 mi nuten. De locatie is de eilanden groep Micronesië, waar de Amerikanen destijds een groot deel van de Japanse oorlogs vloot de diepte hebben inge jaagd. „Alles wat je maar kunt bedenken schijnt daar op de bo dem te liggen." Volgende week vertrekt Har- men van den Heuvel naar het gebied. Opdrachtgever is een Chinees bedrijf uit Peking. De klus moet in vier weken ge klaard zijn. Als de haaien ten minste meewerken. Want die moeten er wel fatsoenlijk op staan. Hij had de vraag al ver wacht. „Bang Nee hoor. Die haaien eten liever iets anders. Ik sta niet op hun menulijst. Als je ze tenminste niet gek maakt. Want dan happen ze naar alles wat in hun buurt komt." Agressieve haaien filmen is wel het laatste wat hij wil. „Stel je voor. De mensen die straks naar die 3D-film kijken, schrikken zich toch al wezenloos als er in eens een haai voor hun neus op doemt. Laat staan een agressie ve." Het wordt dan ook een at tractie die niet wordt aanbevo len voor mensen met hartklach ten en de film zelf gaat slechts zes minuten duren. „Hij mag beslist niet langer zijn. Want als maar één op de duizend mensen straks ziek buiten komt is dat al te veel." Veiligheid De beelden worden geschoten met een speciale camera, waar van er volgens Harmen van den Heuvel op de wereld maar één is. Het ding kost dan ook zowat een miljoen gulden. Zelf staat Harmen van den Heuvel is als onderwaterfilmer onder andere betrokken bij het onderzoek in de bomvrije drinkwaterkelder in Terneuzen. foto's camile schelstraete hij er niet echt bij stil dat hij met zo'n kapitaal op zijn nek de diepzee inspringt. Voor de zes minuten film moet hij op 22 me ter diepte filmen. Voor de docu mentaire van het wrakkenge- bied daalt hij af tot ongeveer 45 meter. „Per week gaan we 40 tot 45 keer onder water, dus dat be tekent dat de veiligheid alle aandacht moet krijgen. Alles wordt dan ook op de voet ge volgd via een computer, die meteen alarm slaat als dat no dig is." Micronesië is voor Harm van den Heuvel een bijzondere erva ring. Het verste waar hij tot nu is geweest zijn Kenia en Sri Lanka. „Als je deze trip als va kantiereis zou maken, dan kost je dat zeker 12.000 gulden. Dus dat is een gebied waar niet iede re sportduiker zomaar naartoe gaat." De 3D-films waarvoor hij de beelden levert, gaan str aks draaien in themaparken in Peking, Tokyo, Melbourne, Sin gapore en Los Angeles in de Verenigde Staten. Voor eigen gebruik neemt Van den Heuvel zo'n vijftig fotorolletjes mee. Is dat niet wat veel van het goede „Nou, nee. Want er kan er na tuurlijk altijd eentje misluk ken." HUISARTSEN Aardenburg, Oostburg en Zuid- zande - Van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. dokter H. Bruggeman, Nieuwstr. 53, Oostburg, tel. 0117- 452121. Axel en Zaamslag - Van vrijd. 17 u. tot maand. 8 u. dokter G. Hars kamp, Noordstr. 8, Axel, tel. 0115- 561666. Spreekuur spoedgevallen zonder afspraak: zat. 10.00-10.30 en 16.00-16.30 u. zon. 11.30-12.00 u. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendij- ke - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter H. v.d. Pas, Hoogstr. 1, IJzendijke, tel. 0117-301366. Breskens en Groede - Van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. dokter R. Bonarius, Walwnstr. 1, Groede, tel. 0117-371825. Spreekuur zat. en zond. om 11-11.30 u. en 17- 17.30 u. Cadzand, Sluis, Retranchement en Zuidzande - Dokter M. de Meijer, Badhuisweg 42, Cadzand, tel. 0117-391366 (autotel. 06- 52746001). Driewegen e.o. - Tot maand. 8 u. dokter H. Zwartelè, Werrilaan 43, 's-Heerenhoek, tel. 351280. Goes De Pijlers - De praktijk van dokter Buijs/Posthumus, Schut, Slager/Van de Werff wordt van vrijd. 18 u. tot zond. 19 u. waarge nomen door dokter Posthumus, v. Dusseldorpst. 3, Goes, tel. 0113- 230318. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 10-10.30 en 17-17.30 u. Goes - De praktijk van dokter Keizer, Kooiman, Oortman, Schruer, Van der Stoep en Thijs- sen wordt van vrijd. 17 u. tot zat. 19 u. waargenomen door dokter Kooiman, v. Hogendorplaan 6, Goes, tel. 0113-214450. Van zat. 19 u. tot zond. 19 u. door dokter B. Schruer, Patijnweg 30, Goes. tel. 0113-214373. Spreekuur spoedge vallen zat. en zond. 10-10.30 en 17-17.30 u. Hontenisse en Kloosterzande - Van vrijd. 17 u. tot maand. 8 u. dokter W. ter Burg, Cloosterstr. 29. Kloosterzande, tel. 0114- 681377. Spreekuur voor spoedge vallen op zaterdag om 11.30 u. in de praktijk Groenendijk 52. Hemkenszand, 's Heer Arendsker- ke, Nieuwdorp en Wolphaartsdijk - De praktijk van de artsen Har ten, van Driel, Aamoutse en v.d. Vlugt wordt van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. waargenomen door dokter G. Aamoutse, Havenweg 16, Nieuwdorp, tel. 0113-612327. (boodschappen tussen 9 en 10 u.) Hulst, Clinge, Koewacht en St.- Jansteen - Van vrijd. 17 u. tot maand. 8 u. dokter v. Berkel en Dokter Roks, Grote Bagijnestr. 16, Hulst, tel. 0114-313131. Spreek uur spoedgevallen za en zo 11 en 17 u. op vermeld praktijkadres. Sas van Gent en Westdorpe - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter J. Gadellaa, Europalaan 49, Sas van Gent, tel. 0115-452525. Visi tes aanvragen 9-10 u. Spreekuur uitsluitend voor spoedgevallen: zat. om 10.00 uur op Bolwerk Oranje 2. Sluiskil, Philippine en Hoek - Dokter H. Nijsten, Gladiolenlaan 22, Hoek, tel. 0115-441255. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. om 12 uur op Julianalaan 2. Terneuzen - Van zat. 8 uur tot zond. 8 uur dokter M. Maenhout, v. Kindbergenlaan 2, tel. 0115- 613256. Van zond. 8 uur tot maand. 8 uur dokter Nijsten, An na Biinstr. 25, tel. 0115-612324. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 11.30 en 17 uur. Kaartingen Nieuw-Namen - Zaal De Nachte gaal: 1. G. Verhulst-W. de Maayer, 2. L. Timmermans-H. van den Ee- de, 3. R. Sturm-A. van den Berghe. Nieuw-Namen - Zaal St.-Cecilia: 1. E. de Kindt, 2. E. de Koning, 3. P. van Roeyen. Terneuzen - Bridgeclub De Rook vrije. Vierde periode: 1. Vereecken- De Meijer 58,13, 2. Van Waes/Kaan 57,77, 3. Saveur/De Regt 56,54. Eindstand seizoen 95/96: 1. echt paar Janse 60,41, 2. Vereecken-De Meijer 58,34, 3. Saveur-De Regt 53,30. IJzendijke - Bridgeclub IJzendijke, achtste wedstrijd. Groep A: 1. Bui- ze-Van Damme, 2. Bukkens-Amol- di, 3. Willemsen-Van de Vlies. Groep B: 1. echtpaar De Harte, 2. Impens-De Wilde en Van Hijfte- Herweijer. Hulst - Zaal De Lieve, KBO. Joke ren: 1. mevrouw Comelissen-Ver- braeken, 2. mevrouw Bauwens, 3. mevrouw Janssens. Breskens - Zaal 't Zonneke, 34 per sonen. Bieden: 1. H. Fenijn, 2. Th. Vermeulen, 3. G. Boerjan. Jokeren: 1. G. Manhaven, 2. J. Scheele, 3. A. Patijn. Kloosterzande - Zaal Molenhof, 46 personen. Bieden: 1. mevrouw Lu- casse, 2. mevrouw De Winkel, 3. C. de Deyne. Jokeren: 1. mevrouw Van Haver, 2. mevrouw Taalman, 3. mevrouw De Waal-de Waal. Hoek - Camping De Braakman, 32 personen. Bieden: 1. J. Vonhout, 2. G. Boerjan, 3. mevrouw Reyers. Jo keren: 1. mevrouw Naeye, 2. me vrouw De Ruyter, 3. mevrouw Boerjan. Hengstdijk - Camping De Vogel, 51 personen. Bieden: 1. J. Hermes, 2. R. de Kort, 3. A. Hendrikx. Joke ren: 1. C. Willaert, 2. mevrouw Crombeen, 3. L. Zwaans. Terneuzen - Zaal 't Schelpenhoek je, 62 personen. Bieden: 1. J. Smit, 2. T. Bleyenberg, 3. mevrouw Machielsen. Jokeren: 1. mevrouw De Leyzer, 2. mevrouw De Bruyn, 3. mevrouw Sturm. Nieuw-Namen - Zaal St.-Cecilia, 26 personen. Bieden: 1. J. de Loos, 2. mevrouw Tilleman, 3.1. de Win kel. Jokerm: 1. F. Buys, 2. H. West- strate, 3. mevrouw Taalman. Terhole - Zaal Staminee, zeventien personen. Bieden: 1. E. Sorber, 2. mevrouw Lucasse, 3. J. van de Vel de. Jokeren: 1. mevrouw Lemout, 2. J. de Kort, 3. M. de Vet. Sluiskil - Zaal Atlanta, veertig per sonen. Jokeren: 1. mevrouw Hame link-Berkels, 2. mevrouw De Ley zer, 3. M. Dieleman. Bieden: 1. A. Vermeulen,2 E. van Eerdenburg, Joppe. Hengstdijk - Camping De Vogel, 25 personen. Jokeren: 1. mevrouw Gordier, 2. M. van Goethem, 3. me vrouw De Cock. Bieden: 1. J. Bo- gaert, 2. A. Jansen, 3. J. Pierre. Clinge - Zaal De Landbouw, vijf tien personen. Jokeren: 1. mevrouw De Brüyn, 2. mevrouw Rottier, 3. mevrouw Verschuren. Bieden: 1. R. de Vos, 2. F. Piessens, 3. R. Ver schuren. Walsoorden - Zaal Rue du Nord, zestien personen. Bieden: 1. D. van Damme, 2. E. de Maat, 3. mevrouw Goossen. Jokeren: 1. mevrouw Tieleman, 2. J. van Damme. Hengstdijk - Zaal 't Jagershuis, zestien personen. Biedm: 1. M. Haulez, 2. R. de Kort, 3. A. de Vink. Jokeren: I.E. van Vooren, 2. M. de Waal, 3. mevrouw Van Dorselaer. Graauw - Gemeenschapshuis, ne gentien personen. Bieden: 1. C. Boone, 2. R. Harms, 3. J. Kamoen. Hulst - Zaal De Kroon, 36 perso nen. Bieden: 1. A. van Poppel, 2. M. Dieleman, 3. J. de Kort. Jokeren: 1. M. de Koning, 2. C. de Cock, 3. M. Taalman. Koewacht - Zaal De Lange Akkers, 22 personen. Bieden: 1. Ch. Onge- nae, 2. R. Verhoeven, 3. J. Martens. Sas van Gent - Zaal De Engelen roos, 25 personen. Bieden. 1. M. Hoeks, 2. J. de Witte, 3. L. Elegeert. Jokeren: 1. mevrouw Saeye, 2. me vrouw Van de Velde, 3. mevrouw De Wit. Nieuw-Namen - Zaal St.-Cecilia, dertig personen. Bieden: 1. R. Tille man, 2. F. Verkruyssen, 3. F. de Maayer. Jokeren: 1. J. van Kerkho ven, 2. V. Vermeulen, 3. A. de Beer. Kloosterzande - Zaal De Reizende Man, 26 personen. Bieden: 1. W. Neve, 2. M. de Cock, 3. mevrouw Van Sikkelerus. Graauw - Gemeenschapshuis, twintig personen. Jokeren: 1. P. de Caluwé, 2. mevrouw Van Troost, 3. mevrouw Van Dorselaer. St.-Jansteen - Zaal Zondagsver- maak, zestien personen. Bieden: 1. Th. van de Bos, 2. Th. de Vet, 3. J. van de Vee. Clinge - Zaal De Gouden Kroon, twintig personen. Bieden: 1. me vrouw De Vos, 2.1. de Winkel, 3. G. Gusau. Jokeren: 1. C. Weemaes, 2. R. de Vos, 3. mevrouw Rottier. Clinge - Zaal De Landbouw, twin tig personen. Jokeren: 1. mevrouw Van Haver, 2. A. Michielsen, 3. me vrouw Rottier. Bieden: 1. A. Buys, 2. M. de Block, 3. Th. Rottier. Axel - De Halle, achttien personen. Bieden: 1. J. Bos, 2. M. Keizer, 3. J. Elenbaas. Jokeren: 1. mevrouw Vink, 2. R. Sponselee, 3. L. Pieterse. Sas van Gent - Zaal St.-Albert, 43 personen. Bieden: 1. Ph. de Guch- teneir, 2. A. van Driel, 3. W. Gui- neau. Jokeren: 1. mevrouw De Pan, 2. mevrouw Bode, 3. mevrouw Claessens. Ossenisse - Zaal De Jachthoorn, veertig personen. Bieden: 1. J. de Boey, 2. mevrouw Goossen, 3. me- vouw Everaert. Jokeren: 1, me vrouw De Kort, 2. mevrouw Reyns. Hulst - Bridgeclub Hulst, 8e com petitiewedstrijd, 50 paren. A- groep: 1. De Jonge-Koopman, 2. Van Dierendonck-Simpelaer, 3. Van Belle-Kint. B-groep: 1. Schrij- ver-V.d. Wielen, 2. Bogaert-Mel- chers, 3. echtpaar Veldhoen. C- groep: 1. echtpaar De Cock, 2. Adriaansen-Kint, 3. Bogaert-Ver- helst. D-groep: 1. Maenhout-Burm, 2. Lossie-Merison, 3. Eeckhout- Callon. E-groep: 1. Schol ten-Heis zier, 2. Deiman-Poppe, 3. Neve- d'Hondt. Hulst - De Lieve, KBO, 24 perso nen. Jokeren: 1. mevrouw Heirman, 2. mevrouw Bouwens, 3. mevrouw Lemhout. Schietingen 's-Heerenhoek - Zaal De Koren beurs, schieting voor bejaarden. Eerste hoge en eerste zijvogel: P. Vette, Concordia; tweede hoge, tweede en vierde zijvogel en vlie- fende vogel: C. Eversdijk, St.-Se- astiaan; derde zijvogel: C. de Jon ge, Soranus; grootste aantal (10): L. de Jonge, Concordia. De volgende schieting is 18 juni. Heinkenszand - Koningsschieting Soranus en Soranus 2. Koning So ranus: R. Dingemanse. Koning So ranus 2: M. d e Jonge, jeugdschut- ter. Wemeldinge - Jacoba van Beieren, 36 schutters. Wip 1: eerste hoge vo- fel: B. Meyer, St.-Andries; tweede oge vogel: C. Westdorp, VIOS; eerste zijvogel: J. Doene, Victoria; tweede zijvogel: P. Vette, Concor dia; derde zijvogel: J. de Jonge, ADLM; grootste aantal (6): B. Looy, Victoria. Wip 2: eerste hoge vogel: M. Verdonk, Doel naar Ho ger; tweede hoge en vierde zijvogel: B. Meijer, St.-Andries; eerste zijvo gel: D. Sinke, Jacoba van Beieren; tweede zijvogel: J. de Jonge, AD LM; derde zijvogel: D. Verdonk, Ja coba van Beieren; grootste aantal (7): J. de Jonge, ADLM. Ossenisse - Zaal Hof ter Nesse, der tien schutters. Hoge vogel en groot ste aantal (11): E. de Kort, eerste zijvogel: mevrouw Rottier, tweede zijvogel: O. de Jager. Koewacht - St.-Sebastiaan, 67 schutters. Wip 1: eerste hoge vogel: C. Vermandei, tweede hoge vogel: R. van Hoeke, eerste zijvogel: M. Leys, tweede zijvogel: T. de Zutter, derde zijvogel: M. de Cock, vierde zij vogel: M. Baes. Wip 2: eerste ho ge vogel: S. de Groot, tweede hoge vogel: J. Peters, eerste zijvogel: K. van Haver, tweede zijvogel: E. de Letter, derde zij vogel: W. D'Hondt, vierde zijvogel: M. Dalemans. Wip 3: eerste hoge vogel: A. Elegeert, tweede hoge vogel: R. Bogaert, eer ste zijvogel: R. van Haver, tweede zijvogel: G. Suy, derde zijvogel: M. Mathijs, vierde zijvogel: J. Glans beek. Koewacht - Zaal 't Hoekske, 25 schutters. Hoge vogel: E. Fierens, eerste zij vogel: E. Jansen, tweede zijvogel: J. Luipaard, grootste aan tal (4): Th. de Caluwé. Lamswaarde - Zaal De Lamsoren, 22 schutters. Hoge vogel: B. Leys, eerste zijvogel: O. van Laare, twee de zij vogel: F. D'Hooghe, grootste aantal (10): G. de Gucht. Zuiddorpe - Zaal Gemeentehuis, vijftien schutters. Hoge vogel: D. Audenaerd, eerste zijvogel: H. D'Hondt, tweede zijvogel: L. van Hoeke, grootste aantal (5): C. Bou- ters. Hulst - Zaal De Kroon, 24 schut ters. Eerste hoge en beide zijvogels: L. van Kerkhoven, tweede hoge vo gel: A. Geers, grootst aantal (7): mevrouw De Waal. Lamswaarde - Zaal De Lamsoren, achttien schutters. Hoge vogel: E. de Kort, beide zijvogels: Th. Boone, grootste aantal (12): P. Neve. Axel - Ons Vermaak, 25 schutters. Eerste hoge vogel: W. de VRieze, tweede hoge vogwl: J. Verstaeten, eerste zijvogel: J. Pieters, tweede zijvogel: Th. Neve, derde zijvogel: J. Verbermoes, vierde zijvogel: R. Claes. Lamswaarde - Zaal De Vier Jaar getijden, 28 schutters. Eerste hoge vogel: P. de Waal, tweede hoge vo gel: E. Luykx, eerste, tweede en derde zij vogel: A. D'Hondt, vierde zijvogel: P. Strobbe, grootste aan tal (3): R. Hulshout. IJzendijke - Zaal Les Amies, 33 schutters. Hoge vogel: R. van de Vijver, eerste zijvogel: L. de Burg- grave, tweede zijvogel: A. Cretel, grootste aantal (3): L. Boey. Hulst - De Batavieren, 35 schut ters. Eerste hoge vogel: J. Vermeire, tweede hoge vogel: J. Sorber, eerste zijvogel: L. Baleer, tweede zijvogel: M. Roeland, derde zijvogel: J. Vol leman, vierde zijvogel: C. Weemaes.

de Stem | 1996 | | pagina 19