Smitsschorre moet toeristischer lie Marco esssj Dorpsfeest St.-Jansteen afgeblazen vanwege bruiloftsfeest vrijwilligers Terneuzen: stortpas voor kringloopstation DÉ STEM >Kaereeiand: Trots en blijdschap rond verkeersdiploma Hulster ingenieur voorziet een nog grotere WO V-ramp DAG klapper ZAKEN nieuws 50 Ruben Bierings Rob int :en Visserspaar Pierre en Connie aagd Kanjers Omgeving van Axel moet aantrekkelijker worden voor recreanten lüSTEM ZEELAND C2 lesbeth Deze jongeman, (o)pa (o)ma Snijder s Proficiat iAGD Roodkapje? Meisje Gerard 50 jaar JWY Lief Bosbeest College wil misbruik tegengaan CSaelef'Hochstenbach' Van Eeden: 'Statenleden zijn slaafse volgers van GS-beleid' examens Demonstratie Metabo Opening Superclub Pimm's Pub Graauwse kermis begint vandaag Telekids komen niet naar Hulst Uitslagen viswedstrijd 1996 iet je op je. 'ilma. Irots I beste 1 het i apetrots fes toege- |yervolgstu- e, Diliana, Opa. Hoera Michel en Patri 9 8 VRIJDAG 14 JUNI 1996 tricia Deze |/la, Alice, 5 en Roel. Profiat met je dip|0ma.l Willy en Manon. lolledig uit vandaag lin jurk en f9- H.g. L Franken. t behalen Ma en pa. de Maagd, '/la. ?gd Vanaf vandaag is dit Mijnheer en Mevrouw de Visser. Proficiat, fam de Visser en fam van Hooije deze knappe jongeman wordt vandaag 50 jaar. Al 45 jaar een paar van kinderen en kleinkinderen Jteerd (Mike it leuk, maar iar, deze vandaag AR dt J -n hrola en Rick. Nee die is het niet Het is Pierre Crusio, die vandaag Abraham liever niet ziet. Personeel Crusio. In onlosmakelijke eenheid verbonden aan jou Mag de wereld van me weten hoe intens ik van je hou Voor altijd C Dxxx Ma, Debbie. i kleinzoon llaagd. a Rooijakkers. Gefeliciteerd Zus, Yvonne, Nicole Ad Morgan Je was gelukkig met je vriendin, het leven had voor jou weer zin. Plotseling werd onze rust verstoord, sindsdien hebben we niets meer van je gehoord. Ais Bosbeest had je een gez»" lig leven, hopende dat we dit weer gauw samen kun nen beleven. Waarom, waarom toch al die dagen- zitten wij ons af te vragen. Die eenzaamheid ben je niet gewend, wij hopen zo vlug mogelijk op 'rt happy end. Veel liefs en kussen van je kroelpoes en Aalteam XXXX. Hiep Hiep Hoera vandaag een paar. De familie. Hiep hiep hoera werd gisteren 5 jaar delijk n Anna. L„re verslaggever Jansteen - Het dorpsfeest van jansteen, dat vandaag en morgen r r (je elfde keer zou plaatsvinden, atniet door. Gebrek aan vrijwilli- heeft het bestuur van de organi- Ede Stichting Evenementen doen yjitffl het feest af te blazen. Met pijn 'n het hart hebben we die be- ■-,» genomen," zegt voorzitter P. Morcus. „Want het feest is de afgelopen jaren toch uitgegroeid tot een evenement waar de bewoners van Sint-Jansteen veel plezier aan beleven." Volgens Morcus was het draaiboek voor het feest in kannen en kruiken, toen het bestuur tijdens een vergadering van twee weken geleden moest constateren dat er veel te weinig vrijwilligers waren om het evenement in goede banen te leiden. De organisatie heeft normaal 35 tot 40 men sen nodig die een handje helpen. „Maar een grote, vaste kern van vrijwilligers heeft dit weekend een 25-jarig bruilofts feest en kan dus niet meehelpen bij het dorpsfeest. We hebben ijlings gepro beerd nieuwe vrijwilligers op te tromme len. Maar daar was de tijd te kort voor. Ook kampten we met een aantal zieke vrijwilligers en mensen die om andere redenen zijn afgevallen. Kortom, we hadden te weinig mensen om op een ver antwoorde manier het feest te houden." Het dorpsfeest zou dit weekend voor de tiende keer plaatsvinden in de aardap- pelloods van de familie Dobbelaer aan de Brouwerijstraat. Het eerste dorps feest werd in 1986 in de Warande gehou den. Met volksdansen voor bejaarden, disco voor de jeugd, een zeskamp op za terdag een afsluitende feestavond wist het feest altijd honderden St.-Janste- nenaren te lokken. Morcus en de zijnen laten het er niet bij zitten. Ze zullen alles in het werk stellen het feest volgend jaar wel doorgang te laten vinden. „Eind september, begin oktober schrij ven we alle vrijwilligers aan. Wellicht dat we een enqüete onder de Steense be volking gaan houden met het verzoek zich als vrijwilliger bij ons aan te melden voor het feest van volgend jaar." hebben het voor elkaar] Cindy geslaagd Erik gisteren 21 jaari Liefs Joocke en Barbar- Lonze verslaggever jjel - Uitbreiding van de jfbaan, uitzetten van uoer wandelroutes en ex cursies en verbetering van ■je infrastructuur. Dat zijn je ingrediënten die het Ltsschorre-terrein bij üxel in voor recreanten aantrekkelijker moeten naken. Uitstaat in het conceptplan Axel Toeristisch II, dat een aantal aan- Imlingen van het college van lemeester en wethouders be- j, om de gemeente Axel en de jrëcte omgeving meer toeris- sch elan te geven. Het plan is .,jvervolg op Axel Toeristisch, waarin het toeristisch-recreatief id van de gemeente sinds „J is vastgelegd. Vorig jaar werd dat plan geëvalueerd. Compensatie Voor wat betreft de golfbaan, ilfclub De Woeste Kop beschikt omenteel over een baan met ne- nholes. Dat aantal zou verdub- ii moeten worden. Eigenaar van het Smitsschorre-terrein, Staatsbosbeheer, en het ministe rie van Landbouw, Natuurbeheer a Visserij hebben in principe i bezwaar tegen de uitbrei- waar zo'n dertig hectare id mee gemoeid is. Er is ech- fer wel een voorwaarde aan ge ld: de bomen die voor de uit- ■iding moeten wijken, moeten elders herplant worden. Compen satie dus. De toeristische aantrekkelijkheid van de Smitsschorre moet een trapje hoger. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE In overleg met de gemeente is ge- Voor het gebied geldt nu nog een kunnen zetten in 'bos'. gedaan. Zo is onder meer in ver kozen voor de locatie oostelijk agrarische bestemming. Aan de infrastructuur van het ge- band met een Euregio-project van Smitsschorre, aansluitend De grond moet nog aangekocht bied (wegen en ontsluiting) is in een grensoverschrijdend ruiter- aan het Axelse Bos. worden, om de bestemming om te het verleden al het een en ander padennet aangelegd, dat tevens door het Smitsschorre-gebied loopt. In samenwerking met Rui tersportvereniging Axel zal nu nog bekeken worden hoe die rou te en met name de aansluiting met het ruiterterrein (aan de Bos- laan/Sportlaan) nog verbeterd kan worden. Voor dat laatste wordt gedacht aan een doorsteek via de Kinder dijk en het terrein bij de waterto ren. Observatieposten Verder is het de bedoeling om een aantal wandelroutes uit te zetten, zowel door het Axelse Bos als het Smitsschorre-terrein. Het is dan wel van belang dat een en ander voorzien wordt van bewegwijze ring. De routes zouden verder aantrekkelijker gemaakt kunnen worden door bijvoorbeeld op be paalde plaatsen (vogel)observa- tie-posten neer te zetten. Excursies In het verlengde van de wandel routes ligt het idee om, in samen werking met natuurverenigingen, natuurexcursies uit te zetten. Dit initiatief komt met name voor re kening van Staatsbosbeheer. Ook cultuurhistorische elementen zouden daarbij belicht kunnen worden. Punt is dat daarvoor permanent gidsen nodig zijn, al was het maar om de continuïteit te garanderen. Op dit moment leidt Staatsbosbeheer een aantal gidsen op, omdat de excursies nu nog slechts incidenteel en op aan vraag georganiseerd kunnen worden. Van onze correspondent Terneuzen- Het college van B en W van Terneuzen wil op het kringloopstation een pasjessysteem gaan hanteren om misbruik tegen te gaan. Burgers kunnen dan nog een beperkt aantal kuub wegbrengen. Bedrijfswagens worden geweerd. Hoewel de commissie Milieuza ken gisteravond ervan doordron gen was dat elk systeem dat je be denkt niet waterdicht is, vond men het invoeren van een pasjes systeem onontkoombaar. Eigenlijk wordt het voor de Ter- Mzense burgers verpest door bedrijven die afval naar het gloopstation brengen en door jers van buiten onze gemeen te. Er bestaan honderd systemen, Baar de invoering van een stort pas komt bij ons als beste uit de jus. Grote hoeveelheden groen-, «uw- en sloopafval zullen we weigeren. Bedrijfswagens komen kringloopstation niet meer «P- Daarnaast zullen we probe- te komen tot een harmonisa tie van openingstijden," aldus Bflieuwethouder K. van der Hoofd. De commissieleden Plaatsten wat vraagtekens bij het "tten van de hoeveelheid afval EDITIE ZEELAND «dictie terneuzen: Zuidlandstraat 32,4532 CG iu 5-645769, fax 0115-645742. ««Meuren: Peter Oggel (editiechef), tesem, Frank van Cooten, «e'Kptv. ed. chef), Rein van der Gees'. 'd de ^uyssele')r- Matraat 1,4461 JK M 0113-273700, fax 0113-273701 •Cver)eSMaaS(Pr0VinCie" Hulst: '*;irttl4a,4561 CW m°LW"37277°. hx °114-372771. jjj'jBtfm vrij. oi is. 645751 'ei. zondag 0115 - 645753 Advertentie-exploitatie Instem en ZVK '««leuzen: teïom?raat32'4532 CG Veitsn 0' fax 0115-645741 «rtegenwoordigers: *a'CkKté°115-563976' ^immers, privé 0115-562354 «hegenwoordigers: Marian3W B?nde'privé 011-4-514570, Verstraeten privé 0114-316755. Openingstijden: "«■t/mvr. 8.30- 17.00 uur en het contant betalen bij over schrijding van de hoeveelheid aangeboden vuil. Toch bleek hier de voorkeur naar uit te gaan. Van der Hoofd: „We willen zo klant vriendelijk mogelijk werken. Als het goed is moet een gewoon ge zin niet bijbetalen." Aan welke systemen het stortpas gekoppeld moet worden liet Van der Hoofd in het midden. Het CDA vond het sofinummer een goed idee, want dan vallen beunhazen zo door de mand. Het milieujaarverslag van de ge meente Terneuzen stemde zowel de inspecteur als de commissie Milieuzaken tot tevredenheid. Wel stond men achter de opmer king van de inspecteur dat de ta ken in het kader van secundaire grondstoffen, bestemmingsplan buitengebied, verkeersmilieu- kaart en milieuvoorlichting nog geoptimaliseerd moeten worden. Wat de overige taken betreft, heeft de sectie Milieu een inhaal slag achter de rug, hoewel de af deling nog niet op volle sterkte is. Wethouder van der Hoofd maak te van de gelegenheid gebruik om zijn frustratie kenbaar te maken richting provinciehuis. „Als we bodemverontreiniging aantreffen wordt door ons al het mogelijke gedaan. Dit kost veel tijd. Vervol gens gaan de gegevens naar de provincie en komt het probleem op een prioriteitenlijst. Dit levert weinig op. Momenteel zijn we op bestuurlijk en ambtelijk niveau bezig om te bekijken hoe we beter kunnen werken." Vijftien geslaagden, vijftien diploma's en evenzovele bossen met bloemen. Terneuzen - De trots en de blijdschap viel van hun ge zichten af te lezen, gister middag in de dependance van het ROC-Westerschelde aan de Leeuwenlaan in Ter neuzen. Vijftien geslaagden, vijftien di ploma's en evenzovele bossen met bloemen. Eind vorige maand stapten ze op de fiets voor het verkeersexamen, deze bewoners van de gezinsvervan gende tehuizen in Zeeuws- Vlaanderen. En ze hielden zich keurig aan de regels, zowel in theorie als in de praktijk. Met het verkeersexamen voor verstandelijk gehandicapten had Zeeuws-Vlaanderen eind mei een landelijke primeur. Voor dat examen was het be staande cursusmateriaal overi gens wel aamgepast. Niettemin is duidelijk, aldus gisteren Ma rio Haanraads van het ROC, dat de cursus en het behalen van het diploma de zelfredzaamheid van de groep heeft vergroot. Volgend jaar moet er dus een herhaling van cursus en examen komen. Gisteren was dus de uitreiking van de diploma's Veilig Verkeer Nederland (VVN). Een deel van de cursisten mag geheel zelf standig met de fiets in het ver keer, een ander deel alleen on der begeleiding. Behalve de offi- FOTO CAMILE SCHELSTRAETE ciële vertegenwoordiging van de verscheidene instanties waren ze er allemaal, de geslaagden. Want om hen draaide het uiter aard: Monique Aerts, Miranda Blok, Noëlla van Boven, Michel Buijze, Sonja Buysse, Brian Dooms, Paul Eggermont, Cor Geensen, Sandrie Leeuwen- burgh, Chris Neisen, Tonnie Plasschaert, Madeleine de Smet, Bas Stael, Christiaan Studiger en Alex Wisse. Van onze verslaggever Hulst - De Hulster ingenieur Van Ee den, verklaard tegenstander van het WOV-tracé, voorziet een nog groter fi nancieel debacle met de tunnel dan hij vorig jaar voor mogelijk achtte. Van Eeden heeft alle nieuwe stukken be studeerd, en komt daags voor de Staten een besluit nemen tot de conclusie dat de meeste Statenleden 'slaafse volgers van het GS-beleid' zijn. Ze beschikken over onduidelijke, wazige informatie en de kans is groot dat enkelen, als het vandaag op stemmen aankomt, afwezig zijn omdat ze de verantwoording niet durven nemen. Van Eeden spreekt van 'Pilatussen'. Hij heeft de laatste weken veel contact gehad met Statenleden. Zijn kritiek is gegroeid, nu de tunnel volgens GS 1,659 miljard gul den gaat kosten. Van Eeden: „Het project is véél te hoog gegrepen. GS hebben veel aspecten zwaar onderschat en toen dit aan het licht kwam, door achtereenvolgende manipulaties toch de schijn opgehouden dat haar projectie juist is. En om start-in vesteringsfondsen los te krijgen heeft men in hogere kringen, elkaar de bal toespe lend, een soort prestige N.V. Sterfhuis- fi nancieringsconstructie bedacht, waar na het gereedkomen van de verbinding ande ren dan de stichters, tot in lengte van jaren het gelag zullen moeten betalen." De kern van de kritiek van Van Eeden is dat GS verkeersprognoses gebruiken die veel te hoog zijn. 12.000 tot 12.500 auto's per dag zullen de tunnel gebruiken en tol betalen, stellen GS. Van Eeden vindt dit volstrekt onrealistisch en voorspelt tolta rieven van ettelijke tientjes per enkeltje. Van Eeden: „De investeringsopgave is kunstmatig omlaag gedrukt. Een deel van essentiële randvoorwaarden zijn volgens de berichtgeving van de laatste weken, door haastig in elkaar gezette oncontro leerbare financieringsovereenkomsten naar de minister doorgeschoven. Een an der deel is in een grauw nevelig onderhan- MARKTEN MIDDELBURG Braderie - centrum - 10.00 uur (do t/m wo) POP EN JAZZ VLISSINGEN Dr. Feelgood (r&b) - De Piek Hel- lebardierstraat 13 - 22.00 uur 25) TOCHTEN BRESKENS Ploeterexcursie - Westerschelde, met gids - Jachthaven - ma 10.00 uur; vr 10.00 uur (ƒ20) DIVERSEN GRAAUW Kermis - centrum - hele dag (vr t/m zo) SINT-JANSTEEN Dorpsfeesten - centrum - hele dag (vr en za) SLUIS Kermis - Groote Markt -14.00 uur (vr t/m ma) VEERE Veere 700 - verschillende festivitei ten in en rond Veere -14.00 uur (tot eind okt) OOST-SOUBURG Dansavond - Karolingenburgh - 20.30 uur 5) CLINGE Kaarting - café De Landbouw - 20.00 uur Bingo - ANBO - Malpertuus -13.30 uur Gentlemanevening - tennisvel den Game'78 - 20.00 uur HENGSTDIJK Kaarting - camping De Vogel - 20.00 uur AXEL Bingo - Gregoriuscentrum - 14.00 uur FILMS GOES Grand Theater 19.00 uur The Birdcage 21.30 uur Up Close And Personal HULST De Koning van Engeland 19.30 en 22.00 uur Copycat 19.30 en 22.00 uur White Squall 19.30 en 22.00 uur Up Close Per sonal 19.30 en 22.00 uur The Juror 19.30 en 22.00 uur The Birdcage 19.30 en 22.00 uur Cutthroat Island BRUGGE Kennedy Complex 20.00 en 22.30 uur Le Huitième Jour 22.30 uur Jade 20.00 en 22.30 uur Antonia 20.00 uur II Postino 20.00 uur Jack Sarah 22.30 uur Critical Decision GENT Decascoop 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur City Hall 14.30,17.00, 20.00 en 22.30 uur Vil lage of The Damned 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur Pri mal Fear 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur Girl 6 22.30 uur Stealing Beauty 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Vampire in Brooklyn 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Le Huitième Jour 17.00,20.00 en 22.30 uur Things to do in Denver 20.00 en 22.30 uur Birdcage 14.30,17.00, 20.00 en 22.30 uur Cri tical decision 20.00 uur The Juror 14.30 uur Babe, een buitengewone big (Ned) KNOKKE Beverly Screens 20.00 en 22.30 uur Primal Fear 20.00 en 22.30 uur Le Huitième Jour 20.00 en 22.30 uur The Scarlet Let ter 20.00 en 22.30 uur Things to Do in Denver Utrecht - Rijksuniversiteit. Doc toraal medische biologie: Danielle Bodmer, Hulst. Breda - Hoge School West-Bra bant. HBO-verpleegkunde: Ellen Thomas, Hulst, cum laude. Sociaal Agogisch Onderwijs: Marjolein Mangnus, Graauw, sociale peda gogische hulpverlening. Hulst - Reynaertcollege, locatie Gildenstraat. Verzorging: Lies- beth Buijs. NIL-examen, Booglassen: Mario Barbé, Marco van Cauteren, Mar- tijn Cerpentier, Hans van Leuven, Ivo Peeters, Rodney de Rijck, Pas cal Verbist, Thibault Walschap en Jeroen Zuidema. Mig/Mag-lassen: Dennis Buijs, Freddy Esseling, Martijn Ferket, Marvin van Hecke, Gerald Lafort, Björn Maas, Paul Steijaert. Leiden - Rijksuniversteit. Docto raal Engelse taal- en letterkunde: Marsha van de Voorde-Roofaek, Schoondijke. Axel - Op de valreep voor va derdag zijn er morgen (zater dag) bij Konraad in Axel de monstraties van Metabo elek trisch gereedschap. Van 10.00 tot 16.00 uur tonen demonstra- teurs van Metabo er de comple te lijn Metabomachines voor doe-het-zelvers en professione le gebruikers. Bezoekers mogen de apparaten ook uitproberen. Kinderen die meer dan 50 gul den besteden krijgen een gratis toegangskaart voor twee kin deren voor het Ponypark Slag haren, ter waarde van 48 gul den. Deze actie loopt tot vader dag, zolang de voorraad strekt. Hulst - In de Gentsestraat in Hulst opende Superclub een nieuwe Home entertainment Store in de voormalige winkel van Europe's Music Center. Superclub brengt de nieuwse snufjes op multimediagebied. Met behulp van testeilanden, demonstratietoestellen en luis terposten kan de consument zelf experimenteren en zijn weg zoeken in het grote aanbod van videofilms en cd's, games hard- en software, cd-i en cd- rom. Ter gelegenheid van de opening zijn er tot en met zon dag 16 juni verschillende aan biedingen. Hulst - Pimm's Pub aan de Steenstraat 1 in Hulst gaat na een verbouwing weer open. Om dit te vieren wordt donderdag 20 juni van 22.00 tot 24.00 uur een receptie gehouden. Van onze verslaggever Graauw - In Graauw begint vandaag de kennis. Tot en met maandag zijn er tal van activiteiten. Vanavond vindt vanaf 19.30 uur de kermisschieting op blokvogels plaats. delingsgebied ondergebracht en daarmee uit het publieke gezichtsveld weggehaald. De provincie claimt daarbij dat zij niet meer voor de kosten die er later uit voort zullen vloeien aansprakelijk gesteld kan worden. Daarmee zijn deze kosten doorge schoven naar de burgers." Een woordvoerder van het provinciebe stuur ontkende dat er van manipulaties of verdoezeling van feiten sprake zou zijn. „En de beschuldigingen aan het adres van de Statenleden komen voor rekening van meneer Van Eeden zelf. De Statenleden zijn volwassen mensen die overwogen be sluiten nemen, meer wil ik er niet van zeg gen," aldus de woordvoerder. H.g. Nicky. Die schieting wordt op het voet balveld gehouden en is bestemd voor alle inwoners van Graauw en omgeving. Zaterdag 15 juni is er om 14.00 uur een prijskaarting bieden en Van onze correspondente Hulst - Het Telekids-duo Irene Moors en Carlo Boszhard komt niet naar Hulst. De twee zouden woensdag 26 juni een theater show in Den Dullaert geven, maar Moors en Boszhard hebben die afgelast omdat er te weinig kaarten zijn verkocht. „Het is onbegrijpelijk, maar de kaartverkoop loopt niet best. We hebben nog geen 300 kaarten ver kocht," aldus Den Dullaert-di- recteur G. de Croock. „Een tele foontje naar Moors en Boszhard maakte duidelijk dat ook in an dere plaatsen in Nederland, waar ze een optreden hadden gepland, de kaartverkoop niet beant woordde aan de verwachtingen." In samenspraak met het Tele kids-duo heeft De Croock beslo ten de voorstelling uit te stellen tot het najaar, oktober of novem ber. De toegangskaarten die reeds gekocht zijn, blijven geldig of ze kunnen in Den Dullaert in geleverd worden. jokeren in het gemeenschapshuis, een half uur later gevolgd door een schieting op de staande wip op het voetbalveld. Om 20.00 uur houdt fanfare de Scheldezonen een rondgang door het dorp. Het kermisbal begint om 21.30 uur in het gemeenschapshuis. Muzikale medewerking komt van the Bull dozer Band die jaren zestig-mu- ziek ten gehore brengt. Zondag is er een muziekfestival met diverse korpsen. Aanvang 13.30 uur. Om 19.30 uur begint het concert van het Zeeuws- Vlaams jeugdorkest The Young Ones. De kermisdagen worden maandag afgesloten met een schieting op de liggende wip in café Van Grol (14.30 uur) en een kermisbal in het gemeenschaps huis (20.30 uur) met medewer king van The Lee Lasco Band. Axel - De wedstrijdcommissie van de hengelsportvereniging Geduld Overwint Alles (GOA) te Axel hield voor haar seniorenle den een wedstrijd in palingvissen op het water van de Grote kreek te Axel. Er waren 22 deelnemers. 1. W. Coppejans, met 590 gram aan gevangen paling, 2. P. Lenssens, 510 tram, 3. L. Dehoux, 400 gram, 4. E. e Maesschalck, 400 gram, 5. M. Cas- sier met 380 gram.

de Stem | 1996 | | pagina 15