Haarhuis 'solidair' met Eltingh Zülle direct favoriet in Ronde Catalonië (lurc Degryse vertrekt van Sheffield Wednesday naar PSV ren naar weitronde uitslagen standen vol goede r Spelen Seattle Supersonic» verlengen NBA-finale fennisduo mogelijk niet naar Olympische Spelen; Krajicek ontsnapt in Rosmalen N Kafelite-am^« NIEUWS kort oek 'omeeting tlonbond bout op Papendal SPORT Atlanta Braves uil speerwerper als pitcher van je verwacht' Moordkuil Honderden prestaties Atlanta Anke Huber in vrouwentoernooi in Rosmalen WIELRENNEN SPORTNIEUWS kort Arbitragezaak Jalink op 24 juni Blijlevens weer naar de Tour Tom Nanne in honkbalselectie ATLETIEK GOLF HOCKEY HONKBAL SCHAKEN VOETBAL IJDAG 14 JUNI 1996 |J "e trimlopen op het programma urtschap Reuzenhoek. Naast de eter kan er ook een negen kilo aangekondigde lezing over het n en zal worden verzorgd door 'e trimlopen komende vrijdag is geschreven in de basisschool in handen van de Stichting Sport- voor CD-junioren en pupillen jaarlijkse regiomeeting met de atie (WBAC) en de afdelingen de handelingen is de accommo- heeft er een vijftal NTB (Neder- ij: Guust van de Velde (IJzendij- ald Vanhijfte (Oostburg), Bram uis). Zij sloten allen de cursus ju- de Napoleonhoeve werd gege- waren Peter Winters en Dick en op de Papendal Games in het e Theo Rabout van Atletica zijn ter een zestal seconden scherper rmee hij vijfde werd. Zijn elub- rd negende in 8.48,68. Zuiddorpe de 49e Boekweitron-, e Zwaluw rekent op een een jbstem 11111 VRIJDAG 14 JUNI 1996 B ze verslaggever Mare Degryse is nog in afwach- het resultaat van de lopende onder lingen tussen PSV en Sheffield Wednes- [)e dertigjarige Belg wil vanaf komend oen aan de zijde van zijn landgenoot Luc sin het team van Dick Advocaat voetbal maar kan de overstap pas maken als PSV aan de financiële verlangens van zijn huidige Britse werkgever heeft voldaan. Degryse heeft inmiddels contact gehad met PSV. „Pas als de clubs overeenstemming hebben bereikt, kunnen we officieel gaan onderhandelen, maar we hebben al wel met elkaar gesproken. Alles ziet er goed uit. Als Sheffield me laat gaan, speel ik volgend seizoen voor PSV," aldus de aanvallende middenvelder gis teravond. Degryse heeft in Engeland een contract dat nog twee jaar doorloopt. Hij hoopt voor een bedrag van rond de vier miljoen gulden te mogen vertrekken, maar waarschijnlijk vraagt Sheffield (.veel) meer. Als de clubs overeenstemming bereiken, wordt De gryse komend seizoen bij PSV herenigd met Luc Ni- lis. Beide Belgen waren jarenlang de dragende spe lers van Anderlecht. „Een weerzien met Luc zou een mooi extraatje zijn," zegt Degryse. „Maar het belangrijkste vind ik dat PSV terug naar de Europese top wil, dat het dus een club is die voor de titel of anders Europacup voetbal speelt. Bij Sheffield heb ik een jaar tegen degradatie moeten knokken, dat is minder leuk." Atlanta (sid) - De Ameri kaanse profhonkbalclub At lanta Braves heeft serieuze interesse in de Tsjechische •speerwerper Jan Zelezny. De cereldrecordhouder kan al ;op 5 september, direct na af loop van de Olympische Spe len, terecht op de werpheu- vel bij de Braves voor een 'test. j.'^Het bewegingsverloop is hetzelfde. Een speerwerper sis Zelezny zou dus als pitcher wel eens kunnen in slaan als een bom," zei Paul Snyder, die bij de Braves verantwoordelijk is voor het zoeken naar talent. De 29-jarige Zelezny, die op 25 mei in Jena 98,48 meter (wierp, staat niet afwijzend tegenover een honkbalcar- rière. „Ik geloof wel dat ik kans heb. Een paar maanden geleden heb ik al eens een aantal ballen ge- Igooid. Geen enkele slagman ta ze raken." ners aan de start. In ons achter- De Braves trokken met een hoofd denken we wel eens aan -simpele truc de aandacht van een prof koers, maar of er dat van i ie Tsjech met de sterke arm. zal komen is nog de vraag," al- tZe stuurden Zelezny begin dus De Mul. Ut jaar per post het boek In het verleden haalden De Mul h'Hoe gooi ik een honkbal', en de zijnen grote namen naar Zuiddorpe. Er werd zelfs een omnium afgewerkt. Dat was nog Michael JollllSOll in een tijd dat er heel veel prof- ploegen in België en Nederlant niet WeiKOUl op de been waren. l>'riT»T l Om 18.45 uur beginnen de elite- l)lj (rl LiOIlOeil renners aan de klus over 90 kilo meter. Atlanta - Michael Johnson, die in De omlopen zijn 3700 meter Atlanta als eerste atleet olym- lang. De start en de finish ziji| pi goud moet gaan winnen op gelegen aan de Hoofdweg Zuid. Iötvelde200 als 400 meter, is niet De permanence is gevestigd in 1= som bij Grand-Prixwedstrij- de sportzaal. |itnop 12 juli in Londen. De Brit- Aan de start komen toch hee' wat bekende namen, zoals die van Patrick van Passel, Patrick van de Vijver, de plaatselijk fa voriet, Fonnie Kint, Danny fcstreren. Schaut, Pascal de Rijcke, Her man Muller, Pascal van Bellen, Rudi Rabout, Conno van de San- de, Peter Mol, Francois Franse, Kees Schouwenaar, Dennis Me- (moraliserend kunnen werken," su, Martin de Jager, Glenn McLaey, Chris Long, Toon Ver meulen en Johny van de Kloos ter. fe de opmerkelijke verklaring te woordvoerder Tony Ward, ïij zei het te betreuren dat Jo- niet was ingegaan op een Namen die een spannend koers- fitnodiging mee te doen aan de verloop garanderen. in 55,16 seconden had ze nooit Brienesse is sinds kort toch Ne- p de honderd meter vrije slag ïtijd, waarmee ze wellicht tegen favorieten voor een olympische d zal worden. gaan. Mijn persoonlijk record stond al sinds Barcelona '92 op I 55,98. Voor mijn gevoel was 55,88 een hele mooie tijd. ik had in mijn gedachten dat dat mijn plafond was en dan zwem i je ineens het Nederlands re- i cord aan flarden. Nu onder de 55,00? Ja, dat is de volgende optie, zou je zo denken." Maar dan alleen met steun van haar trainer André Cats. In ne verleden was hij er bij gro internationale toernooie nooit bij. Brienesse, die haar hart geen moordK maakt, kan met bondscoa i Dekker niet best overweg- l aanwezigheid van Cats in A lanta lijkt dan ook voorwaar de. Gisteren hoorde ze toev lig dat hij' is genomineerd. Brienesse: „De normaalste zaak van de wereld dat An meegaat. De relatie met D ker? Een zakelijke. Ach, word een beetje ziek van ruzie-achtige sfeer. Maar moeten nu alleen aan Atla denken. Ik volg vanaf k°m weekeinde gewoon het v bereidingstraject met de van de selectie. We gaan week op trainingskamp Bordeaux. En dan? Vol g moed naar de Spelen. is atletiekfederatie wil de Ameri- er niet bij hebben om de ei- 00-meterlopers zo vlak voor ït Olympische Spelen niet te (We hebben een aantal goede at leten op die afstand en ze hebben •anig trek in een confrontatie fct Johnson. Die zou behoorlijk Door Cas Overzier Rosmalen - Nederlands sterkste tennisduo niet op de Olympische Spelen? Dat zou best eens kunnen. Paul Haarhuis, die vandaag in de kwartfinales van het gras- toernooi om de Heineken Trophy uitkomt tegen landge noot Richard Krajicek, overweegt serieus Atlanta '96 te laten schieten. Wanneer zijn tennismaat Jacco Eltingh al thans besluit het Olympisch dubbeltoernooi aan zich voorbij te laten gaan. HO meter. Winsons zaakwaarnemer Brad tat reageerde verbitterd op het «luit. Hij beschuldigde de Brit- Ju van 'nationalistische onder- tekking' en vertelde dat het al F tweede keer in drie jaar was it de Britten Johnson buiten de ter hielden. fc Amerikaan mocht ook al eens te meedoen in Sheffield. „Jesse wens had bij de Olympische Wen van 1936 ook met deze Problematiek te maken," zei doelend op de behandeling zwarte atleten tijdens het "'Ier-regime. Jöanta (ap) - In een poging fo en van Atlanta, Macon JJoirmingham voor de Olym- I Spelen te zuiveren e politie 765 'hardnek- criminelen opgepakt. janhoudingen werden de af- j, llen tien weken verricht. In fckrte Sullen ging het om MtMg8rS d'e tijdens hun «bid een vergrijp hadden ge ler de arrestanten waren ook C moordenaars. Hoewel de tadenTh13' 6n rond Atlanta dj.genouden, wordt in Bir- »a Pm"? de buurstaat Alaba- tai „t van bet voetbaltoer- jygewerkt. fc ?c?n;130 kilometer ten zui- ijfk Atlanta, zullen veel be- jp d ™artier maken, ta pen die op 19 iuh wor sen k worden zo'n twee lutoritLt 0 ers verwacht. De "ad voo tn Van Atlanta, die de tldepn' u' aanzien van de we- ïeti savlt? imaS° willen ge- taestant at een deelvan de tar an v?n V°°r de opeuing wel - p WlJe voeten zal zijn. Haarhuis kwam gisteren met die verrassende mededeling nadat hij zich in de tweede ronde van 'Ros malen' keurig had ontdaan van de Deen Carlsen (6-4, 7-6). Alles hangt af van de fysieke gesteld heid van Eltingh, sinds 1993 de vaste dubbelpartner van Haar huis. Na drie maanden afwezigheid maakte Eltingh begin deze week zijn rentree in het enkelspel op de banen van het Autotron. De 'test case' verliep bijna naar wens; de Heerdense tennisser verloor eer vol in twee tiebreaks van Richard Krajicek. Tot zijn grote tevredenheid on dervond Eltingh geen problemen met zijn knieën, de delen van zijn lichaam die hij de komende pe riode niet al te zwaar wil belas ten. Aan de andere kant zal de huidige nummer 85 van de we reldranglijst er alles aan moeten doen niet uit de top-honderd te geraken. Zo'n vrije val heeft immers grote gevolgen. Eltingh zou dan ge doemd zijn tot het spelen van kwalificaties in de grote toer nooien. Dat zou wel het laatste zijn wat hij zou willen. Daarom legt Eltingh de komende periode het accent op het enkelspel. „Be grijpelijk," meent Haarhuis, die er zelfs kan inkomen dat zijn vas te tennispartner de Olympische Spelen ervoor wil laten schieten. Mocht Eltingh Atlanta mijden, dan zal Haarhuis zijn conclusie trekken. „Dan overweeg ik se rieus ook liiet naar de Spelen af te reizen." Een dergelijk besluit vindt de Eindhovenaar jammer, omdat hij zich tot de kanshebbers op een gouden dubbelmedaille rekent. „Maar zonder Jacco heeft het voor mij ook weinig zin." Paul Haarhuis is bezig aan zijn dertigste levensjaar en aan zijn zevende seizoen als tennisprof. Echt blessureleed, zoals de tendi nitis in Eltingh's beide knieën, is hem bespaard gebleven. Sterker nog: Met zijn 24e positie op de ATP-computerlijst draait hij nog steeds volop mee in de top van het mondiale tenniscircuit. Geen toevalstreffer Zo op zijn 'oude' dag oogt Haar huis fitter dan ooit. Zelfs het spe len op gras, de ondergrond die hij 'vroeger' altijd zo hekelde, gaat hem de laatste twee jaren boven verwachting af. Zijn sterke op treden vorig jaar tijdens het pres tigieuze toernooi in het Duitse Halle blijkt geen toevalstreffer. Daar mepte Haarhuis achtereen volgens Jarryd, Patrick McEnroe en Kafelnikov van het gras. Een week later bereikte hij op Wim bledon de tweede ronde. En was hij in Rosmalen het grasseizoen begonnen met een kwartfinale plaats, een prestatie die hij giste ren herhaalde. Met zijn kunsten op het snelle gras verbaasde Haarhuis vooral zichzelf. „Eerst moest ik altijd de knop omdraaien. Nu gaat het vanzelf. Dan blijkt dat je wel de- Rosmalen - Anke Huber heeft een wild card geaccep teerd voor het vrouwenten nistoernooi dat volgende week op de grasbanen van het Autotron in Rosmalen wordt gehouden. De Duitse bezet momenteel de vijfde plaats op de wereldranglijst. Het evenement, dat voor het eerst als Wilkinson Lady Championships wordt gepre senteerd, telt nu vijf speel sters uit de top vijftien. Naast Huber zijn dat de Kroatische Iva Majoli (vier de), de Bulgaarse Magdalena Maleeva (tiende), Brenda Schultz (twaalfde) en de Zuid-Afrikaanse Amanda Coetzer (vijftiende). Het vrouwentoernooi van Rosmalen heeft een prijzen geld van 161.250 dollar (cir ca 275.000 gulden). Met Schultz mee staan er voor alsnog slechts vier nationale speelsters op de deelnemers lijst: Miriam Oremans, Kris- tie Boogert en Petra Kams- tra. De organisatie heeft nog één wild card achter de hand gehouden. Kandidate is de Tsjechische Szoscha, die vo rig jaar het jeugdtoernooi van Wimbledon won. gelijk op dit soort ondergrond kunt spelen. Een kwestie van zelfvertrouwen en het feit dat ik meer en beter service-volley ben gaan spelen," wist Haarhuis met een vette knipoog naar de vele dubbelspelen waarin hij met de regelmaat van de klok aan het net te vinden is. Tegen Krajicek In Rosmalen mag de als zesde ge plaatste Haarhuis vandaag een poging wagen voor de eerste keer in zijn carrière de halve finales van een grastoernooi te bereiken. Zijn horde heet Richard Kraji cek. De nummer 14 van de we reld, twee jaar geleden de sterk ste op de Rosmalense sprieten, ontsnapte gisteren aan de klau wen van Hendrik-Jan Davids: 3- 6, 6-3, 7-6 (7-2). Davids, 27 jaar inmiddels, be hoort tot de relatief onbekendere spelers die al jaren meespelen in de 'grijze middenmoot' van het internationale tennis. Hij staat momenteel 192e en draaide dit jaar, zoals hij het zelf kwalifi ceerde, 'lekker mee'. In Dubai bereikte de Eindhoven- aar de kwartfinales en op het gravel van Barcelona klopte hij Gaudenzi, de nummer 32 van de wereld, en koesterde hij een mooie voorsprong tegen Berasa- tegui, in '94 nog finalist op Ro land Garros. Gisteren was Da vids, protégé van Henk van Hulst, dicht bij een grote surpri- Krajicek kan tevreden lachen. Met de hakken over de sloot haalde hij de halve finales ten koste van Hendrik-Jan Davids. foto anp se. „Ja, akelig dicht bij. Het enige verschil was dat Richard de laat ste vijf minuten liet zien wat hij echt in zijn mars heeft," waarmee Davids doelde op de allesbeslis- sende tiebreak, die Krajicek pro bleemloos met 7-2 naar zich toet rok. Davids reist zondag af naar Wimbledon voor het kwalifica tietoernooi en hoopt zich ook in volgende toernooien te plaatsen voor het hoofdmenu. „Want, mijn doel blijft nog steeds een plaats in de top-honderd." Rosmalen. Mannen, 850.000 gulden. Tweede ronde: Krajicek (Ned/3) - Davids (Ned) 3-6 6-3 7-6, Haarhuis (Ned/6) - Carlsen (Den) 6-4 7-6, Re- neberg (VSt/8) - Hlasek (Zwi) 6-1 6-7 7-6, Fetterlein (Den) - Arazi (Mar) 6- 2 5-7 7-6. Dubbel, kwartfinales: Haar huis/Schalken (Ned/4) - Taran- go/Thorne (VSt) 7-6 6-2, Jarryd/Nes- tor (Zwe/Can) - Grabb/Reneberg (VSt) 6-3 6-4. PROGRAMMA: Enkelspel kwartfinales 13.00 uur: Reneberg (VSt) - Fetterlein (Den), Simian (Fra) - Paes (Ind); 14.30 uur: Krajicek (Ned) - Haarhuis (Ned); ge volgd door: Siemerink (Ned) - Björk- man (Zwe). 15.30 uur dubbelspel: Carlsen/Fet- terlein - Kempers/Nijssen. Londen. Queens. Mannen, 1,15 mil joen gulden. Derde ronde finale: Muster (Oos/1) - Olhovski (Rus) 6-2 6-4, Becker (Dui/2) - Stark (VSt) 6-4 6-2, Edberg (Zwe/14) - Ivanisevic (Kro/3j 6-7 6-2 7-6, Ferreira (ZAf/4) - Woodbridge (Aus/13) 6-4 5-1 opgegeven, Stich (Dui/5) - Wheaton (VSt) 6-4 7-5, Martin (VSt/6) - Lareau (Can) 6-3 6- 7 6-3, Woodforde (Aus/7) - Korda (Tsj/10) 6-1 6-4, Rafter (Aus) - Pozzi (Ita) 6-2 6-1. Kwartfinales: Muster - Woodforde, Edberg - Martin, Stich - Ferreira, Rafter - Becker. Birmingham. Vrouwen, 275.000 gul den. Derde ronde: Schultz-McCarthy (Ned/1) - Pizzichini (Ita) 6-7 6-3 6-3, Oremans (Ned/9) - Radford (Aus) 6-3 6-2, Tauziat (Fra/2) - Gigi Fernandez (VSt/14) 7-5 6-2, McGrath (VSt/10) - Zvereva (WRu/3) 6-1 6-0, Callens (Bel/15) - Raymond (VSt/5) 5-7 7-6 6-1, Singer (Dui/12) - McNeil (VSt/6) 6-3 1-6 6-3, Courtois (Bel/8) - Rinal- di-Stunkel (VSt) 7-6 2-6 6-1, Neiland (Let) - Van Roost (Bel) 2-6 6-4 6-3. Kwartfinales: Schultz - Neiland, Oremans - Singer, McGrath - Cal lens, Courtois - Tauziat. Oporto. Mannen, 725.000 gulden. Derde ronde: Pescosolido (Ita) - Cla- vet (Spa/4) 6-1 4-6 7-6, Gumy (Arg/6) - Tsjesnokov (Rus) 6-2 6-3, Fromberg (Aus) - Lapentti (Ecu) 6-2 7-5, Ruud (Noo) - Noszaly (Hon) 6-1 6-1. Kwartfinales: Moya (Spa/1) - Van Herck (Bel), Mantilla (Spa) - Carbo- nell (Spa/5), Gumy - Pescosolido, Fromberg - Ruud. Weiden (Dui). Challenger-toernooi. Tweede ronde: Van Scheppingen (Ned) - Knipschild (Dui) 6-0 5-7 6-2. Playa de Aro (anp) - Alex Zülle is al bij de proloog uit geroepen tot de favoriet voor de Ronde van Catalonië. De Zwitserse wielrenner heeft geen concurrentie van Miguel Indurain, Laurent Jalabert of Tony Rominger en won giste ren prompt de proloog, een in dividuele tijdrit over ruim acht kilometer in Playa de Aro. Zülle bleef als enige on der de tien minuten. De renner van Once haalde net geen gemiddelde snelheid van 50 kilometer per uur. Zijn ploegge noot Patrick Jonker, die zowel de Nederlandse als Australische na tionaliteit bezit, finishte op ne gen seconden als tweede. Jonker heeft bij ONCE de taak overge nomen van de Belg Johan Bruy- neel. Hij moet Zülle helpen de ze nuwen in bedwang te houden. Het tweetal trainde afgelopen weken op hoogte. Beste Neder lander was oudgediende Jelle Nijdam. Hij eindigde als 35e op 54 seconden van de winnaar. De derde etappe van de Ronde van Zwitserland draaide uit op een massasprint. Na een rit over 215 kilometer van Baden naar Biel was Jan Svorada de beste. De Slowaak versloeg onder ande ren de Italiaan Fabio Baldato en de Duitser Erik Zabel. De Zwit ser Armin Meier bleef in de goud gele leiderstrui. Ronde van Catalonië, proloog Playa de Aro. 1. Zülle (Zwi) 8,2 km in 9.56 (gem. snelheid 49,530 km/uur), 2. Jonker (Ned) 0.09, 3. Fondriest (Ita) 0.12, 4. Cipollini (Ita) 0.25, 5. Saligari (Ita) 0.27, 6. Seigneur (Fra) 0.29, 7. Chiu- rato (Ita), 8. Fincato (Ita) 0.31, 9. De Beni (Ita), 10. Salvodelli (Ita) 0.32, 35. Nijdam 0.54, 42. Den Bakker 0.56, 43. Voskamp 0.57, 55. Cordes 1.06, 87. Van Steen 1.36, 96. Thebes 1.55. Ronde van Zwitserland, derde etap pe Baden - Biel. 1. Svorada (Slw) 219 km in 4.57.41, 2. Baldato (Ita), 3. Zabel (Dui), 4. Planckaert (Bel), 5. Leoni (Ita), 6. Traversoni (Ita), 7. Biasci (Ita), 8. Guidi (Ita), 9. Lombardi (Ita), 10. Pi- ziks (Let), 21. Van Bon, 24. Dekker, 63. Nelissen, 105. Breukink. Algemeen klassement: 1. Meier (Zwi) 9.50.00, 2. Bartoli (Ita) 0.02, 3. Guidi 0.48, 4. Faresin (Ita) 0.49, 5. Chec- chin (Ita) 0.53, 6. Holm (Den) 0.55, 7. Jarmann (Zwi) 1.07, 8. Berzin (Rus), 9. Riis (Den) 1.09, 10. Chassot (Zwi) 1.10, 15. Dekker 1.21, 36. Van Bon 1.48, 47. Breukink 2.12, 75. Nelissen 3.06. Ronde van Oostenrijk, achtste etap pe, St. Johann/Tirol - Axams: 1. Vandenbroucke (Bel) 172 km in 4.07,48, 2. Risi (Zwi) 0.14, 3. Klöden (Dui), 4. Roosen (Bel), 5. Van der Meer (Ned) 0.29, 7. Van den Akker, 9. Meijs, 17. Bouwmans, 29. Stam, 36. Pasquino, 39. Basingerhorn, 45. Van den Meulenhof, 49. Van der Steen, 50. Buurstede. Algemeen klassement: 1. Vanden broucke (Bel) 27.22.14, 2. Ballerini (Ita) 1.55, 3. Roosen (Bel) 2.40, 4. Bouwmans (Ned) 3.05, 5. Kastenhu- ber (Noo), 16. Van der Meer 5.04, 35. Van den Akker 16.14, 39. Van den Meulenhof 17.13, 43. Buurstede 20.41,49. Stam 27.43. Ronde van Zwe den. Tweede etappe, Orebrö - Karl- sjtajj: 1Henn (Dui) 190,1 km in 4.35.17, 2. Henrix (Dui) 1.38, 3. Rus- kys (Let), 4. Van Heeswijk (Ned), 5. Sweet (Aus), 6. Sjöberg (Zwe), 7. Ajidersen (Noo), 8. Vierhouten (Ned), 9. Holst (Den), l0. Mag- nusson (Zwe), 11. Van der Poel, 16. Overgaag, 26. Groenendaal, 52. Boogerd, 66. Moerenhout, 80. Harms, 81. De Crom, 83. Zuij- derwijk 1.52, 86. Barendse 7.01. Algemeen klasse ment: 1. Sweet 8.18.03, 2. Lafis (Zwe) 0.04, 3. Van Heeswijk 0.05, 4. Magnusson, 5. Sjöberg 0.06, 6. Blaudzun (Den) 0.08, 7. Andersson 0.11, 8. Höj (Den), 9. Dietz (Dui), 10. Priem (Aus), 14. Moerenhout, 22. Van der Poel 15.16, 23. Overgaag, 36. Alex Zülle viert de overwinning in de proloog van de Ronde van Catalonië. foto reuter Vierhouten, 46. Groenendaal, 56. Boogerd, 70. Harms, 78. De Crom, 80. Zuijderwijk 15.30, 86. Barendse 20.39. Rotterdam - De arbitragezaak van voetballer Nico Jalink tegen zijn club Sparta komt maandag 24 juni voor de arbitragecommis sie van de KNVB. De speler is al geruime tijd in conflict met de Rotterdamse eredivisieclub. Jalink heeft een contract getekend bij NAC, terwijl Sparta zegt dat club en speler een mondelinge overeenkomst hebben bereikt over een nieuw contract. Volgens voorzitter van de spelersvakbond WCS Theo van Seggelen vraagt Jalink, indien de KNVB Sparta gelijk geeft, om ontbinding van het contract. Eredivisieclub AZ en eerste-divisievereniging Haarlem gaan samenwerken. Beide voetbalclubs hebben afgesproken dat jeugd spelers van AZ, een club met een forse selectie van 25 spelers, bij Haarlem ervaring kunnen opdoen. Halsteren - Cees Priem, ploegleider van TVM, heeft gisteren vijf renners aangewezen voor de Tour de France. De wielerronde be gint zaterdag 29 juni met de proloog in Den Bosch. Priem selecteerde twee Nederlanders: Jeroen Blijlevens en Maar ten den Bakker. Voorts zijn de Belg Peter van Petegem, de Deen Bo Hamburger en de Rus Vladimir Poelnikov zeker van deelne ming. De overige vier namen maakt Priem later bekend. Santpoort - Jan-Dick Leurs heeft Tom Nanne als achtste werper toegevoegd aan de honkbalselectie. Hiermee heeft de bondscoach zijn definitieve ploeg van twintig spelers voor de Olympische Spelen in Atlanta rond. Als voorbereiding op het olympische toer nooi neemt de selectie deel aan de Haarlemse Honkbalweek van 28 juni tot 7 juli. Voor het geval er blessures optreden heeft Leurs drie reserves aangewezen: Lars Koehorst (HCAW), Marvin Isenia (Neptunus) en André van Maris (Kinheim). Selectie: Randolph Balentina, Eric de Bruin, Rob Cordemans, Eddy Dix, Adonis Kemp, Geoffrey Kohl, Marcel Kruyt (Neptunus), Giel ten Bosch, Marcel Joost, Paul Nanne, Tom Nanne (Vrienden van Kinheim), Peter Callenbaeh, Erik Lommerde, Edsel Martis, Byron Ward (Pioniers), Jef frey Cranston, Danny Wout (HCAW), Marlon Fluonia (Sparta), Evert- Jan 't Hoen (Twins), Eelco Jansen (The Herons). Duisburg. Internationale wed strijden. MANNEN 100 m 4,0 m/s): 1. Bailey (Can) 9,88, 2. Karlsson (Zwe) 9,98, 3. Huke (Dui) 10,11. VROUWEN 100 m 3,2 m/s): 1. Paschke (Dui) 11,01, 2. Cuthbert (Jam) 11,02, 3. Lichtenhagen (Dui) 11,29. 200 m 3,0 m/s): 1. Campbell (Jam) 22,55, 2. Gainsford (Aus) 22,78, 3. Lichtenhagen 22,83. Madrid. Internationale wedstrij den. MANNEN 100 m: 1. Garcia (Cub) 10,29, 2. Moen (Noo) 10,34, 3. Jose (Spa) 10,42. 800 m: 1. Tellez (Cub) 1.45,21, 2. Parra (Spa) 1.45,59, 3. Kisilu (Ken) I.45,86. VROUWEN 100 m: 1. Ottey (Jam) 11,07, 2. Tombiri (Nig) 11,54, 3. Blay (Spa) II,92. Zandvoort. NedCar Nationaal Open, stand na tweede ronde. 1. Van den Berg 142 (69 73), 2. La- feber 144, 3. Boysen, Plas 145, 5. Wechgelaer 146, 6. Miller, Lovey, Steenkamer 147. Genève. Zwitsers Open, vrouwen. Stand na eerste ronde: 1. Grön- berg (Zwe), Gole (Aus), Meunier- Lebouc (Fra) 68 slagen, 4. De Lo- renzi (Fra), Gustafson (Zwe), Hetherington (Aus), Leary (Aus) 69, 10. o.a. Weima 71, 57. o.a. Ha- geman 75, 120. o.a. De Boer 81. Neuburg. Open Duits kampioen schap amateurs, vrouwen, na eer ste ronde: 1. Marcella Neggers (Ned) 73, 2. Obermeier (Dui) 74, 3. Klump (Dui) 75. Milton Keynes. Vierlandentoernooi. Vrouwen: NEDERLAND - DUITSLAND 1-4 (0-1). 4. Hentschel (sc) 0-1, 45. Becker 0-2, 51. Ernsting-Krienke 0-3, 59. Hentschel 0-4, 61. De Rui ter (sc) 1-4. Scheidsrechters: Spi- taleri (Ita) en Larios (Spa). Opstelling Nederland: Toxopeus; Kooien, Thate, Van den Boogaard en Plesman; Lewin, Steenberghe en Teeuwen; Donners, Kuipers en De Ruiter. Wissels: Van de Kieft, Vossen. Straf corners: Nederland 3, Duitsland 7. GROOT-BRITTANNIË - SPANJE 1-0 (1-0). 20. Simpson 1-0. Scheidsrechters: Malina (Dui) en Van Gemert (Ned). Mannen: NEDERLAND - PAKISTAN 4-2 (2-1). 14. Van den Honert 1-0 (sc), 24. Van den Honert 2-0 (sc), 30. Tahir Zaman 2-1 (sb), 34. De Nooijer 3-1, 46. Tahir Zaman 3-2 (sc), 58. Crucq 4-2. Scheidsrech ters: Peltzer (Dui)/Lockhart (Eng). Gele kaart: Klein Gebbink (Ned). Opstelling Nederland: Jansen; Brinkman, Jazet, Delmee en Van Pelt; Veen, Bovelander en Klein Gebbink; Van den Honert, Delis- sen en De Nooijer. Wissels: Crucq, Van Wijk. Strafcorners: Neder land 6, Pakistan: 8. GROOT-BRITTANNIË - DUITS LAND 1-3 (0-1). 18. Becker 0-1 (sb), 46. Bechmann 0-2, 59. Garcia 1-2 (sb), 69. Michel 1-3. Scheids rechters: Faizi (Pak) en Gorissen (Ned). San Marino. Europa Cup 1. Groep B: Neptunus (Ned) - Vilade- cans (Spa) 11-3. Inningcijfers. VILADECANS 0-0-0-0-3-0-0-0- 0=3 NEPTUNUS 1-0-2-6-0-2-0-0- x=ll Werpcijfers Neptunus: Van de Peppel 2-2-9-0 (4 inn 1 man), Martinus 3-0-2-2 (5 inn); Vilade- cans: Amor 0-2-4-0 (3 inn 2 man), Porcar 0-1-5-2 (3 inn), Por- tes 0-3-0-1 (2 inn). Homeruns Neptunus: Balentina (le inn, solo), Buurman (3e inn, so lo), Kruyt (4e inn 1). Groep A: Brasschaat (Bel) - Brno (Tsj) 11-1. Heemstede. Europa Cup 2. RCH (Ned) - Saint-Lo (Fra) 3-1. Inningcijfers. RCH 0-0-0-0-0-0-0-1-2=3 SAINT-LO 0-0-1-0-0-0-0-0-0=1 Werpcijfers RCH: Calderone 13-2- 3-2 (9 inn); Saint Lo: Petcka 10-3- 2-3 (8 inn. 1 man), Meurant 1-1- 1-0 (1 inn). Homerun Saint Lo: Petcka (3e inn solo). Stand: 1. RCH 2-4, 2. Saint Lo2-2, 3. Jastrzebie (Pol) 2-2, 4. Elmshorn (Dui) 2-2, 5. Botosani (Roe) 2-0. Amsterdam. NK, zesde ronde: Timman - Van der Wiel 1-0, Ci- fuentes - Kuijf V2-V2, Bosch - So- sonko Z2-V2, Nijboer - Piket V2-V2, Reinderman - Hendriks 1-0, Van der Sterren - Sokolov 0-1. Stand: 1. Timman 5, 2. Sokolov 4V2, 3. Nijboer, Piket, Van der Wiel 314, 6. Sosonko, Van der Sterren 3, 8. Cifuentes, Reinderman 2!4, 10. Bosch, Kuijf 2,12. Hendriks 1. Libertadores Cup. Cali. AMERICA CALI (Col) - GREMIO (Bra) 3-1 (1-1). 13. Jar- del 0-1, 39. Bermudez 1-1, 56. Escobar 2-1, 83. Bermudez 3-1. Toeschouwers: 40.000. Eerste wedstrijd: 0-1. Buenos Aires. RIVER PLATE (Arg) - UNIVERSIDAD (Chl) 1-0 (1-0). 34. Almeyda 1-0. Toeschou wers: 58.000. Eerste wedstrijd: 2- 2. US Cup. East Rutherford. MEXICO - IER LAND 2-2 (1-1). 40. Luis Garcia 1-0, 44. Connolly 1-1, 49. Davino 1-2 e.d., 70. Luis Garcia 2-2 (straf schop). Rode kaarten: Liam, Quinn en trainer McCarthy (allen Ierland). Washington. VERENIGDE STA TEN - BOLIVIA 0-2 (0-1). 2. Mo reno 0-1, 88. Coimbra 0-2. Seattle (anp) - Seattle Supersonics hebben de finale van de NBA met minstens één wedstrijd verlengd. De basketballers versloegen in de vierde wedstrijd de Chicago Bulls met 107-86 en behaalden hun eerste overwinning in de best-of-seven serie. De Bulls leiden deze serie met 3-1. Nate McMillan was de grote in spirator van de eerste zege van de Supersonics. De van een heup blessure herstellende guard maakte in het vierde duel zijn rentree. In 13 minuten maakte hij acht punten, gaf drie assists en produceerde drie rebounds. „Hij was fantastisch," sprak George Karl, coach van Seattle over Mc Millan. „Hij geeft de andere spe lers vertrouwen." Met 25 punten was Shawn Kemp topscorer aan de kant van Seatt le. „We moesten winnen," zei Kemp. „We wilden de finale ab soluut niet zonder overwinning verliezen." De dunkspecialist ziet nog kansen op de eindzege. „We zijn vandaag 48 minuten voluit gegaan. Als we de titel willen veroveren, is dat hetgene wat we moeten doen." Aan de kant van de Bulls, die de eerste drie duels overtuigend wonnen, maakte Michael Jordan weliswaar de meeste punten: 23. Maar hij was niet echt op dreef. „Het lukte niet," was de verkla ring van Jordan. „Alles bij ons ging fout vandaag." De Supersonics kwamen in het eerste kwart voor het eerst sinds lange tijd op voorsprong in een wedstrijd tegen de Bulls, 13-7. In het twee kwart nam de club uit Seattle een beslissende voor sprong van 53-32. In de derde pe riode brachten de Bulls de ach terstand nog terug tot dertien punten, maar in het laatste deel maakten de Supersonics het kar wei af. Vandaag wordt het vijfde duel fespeeld in Seattle, eattle. NBA. Finale, vierde wedstrijd: Seattle Su personics - Chicago Bulls 107-86. Stand best-of-seven serie: 1-3.

de Stem | 1996 | | pagina 11