Paul Bom opnieuw topschutter heb ik altijd van gedroomd Hier Haai B-junior Stefan Krijnen duldt geen concurrentie op 400 nieter WIELER SPATTEN Sterke Noren naar 49e Boekweitronde Brienesse vol goede moed naar Spelen Hare De Voetballer van SSV'65 wint Zilveren Schoen voor tweede keer Xennisduo i DE STEM SPORT ZEELAND ATLETIEK Twins-speler 't Hoen wordt profhonkballer in de Verenigde Staten SPORTNIEUWS kort Trimlopen in Reuzenhoek Jeugdploegen naar regiomeeting Nieuwe juryleden triatlonbond Persoonlijk record Rabout op Papendal WIELRENNEN 'Fysiek wordt meer van je verwacht' ZWEMMEN PE STEM Atlanta Braves wil speerwerpei als pitcher Hichael Jolmsoi niet welkom bij GP Londen Honderden arrestaties üi Atlanta VRIJDAG 14 JUNI 1996 g Van onze correspondent Terneuzen - Stefan Krijnen heeft tijdens avondwedstrij den op het Terneuzense Zui dersportpark, waar AV Schel- desport de regie had, de 400 meter gewonnen. De B-junior van de Wielingen, die de laatste tijd met name op de 800 meter sterke tijden loopt, liep zonder tegenstand met aardig wat wind naar 54,2 sec. Senior Edwin de Jaeger werd tweede op vijf seconden. De 1500 meter ging naar Erik Goossen van het orga niserende Scheldesport. Dit in 4.22,3. Bij de vrouwen won Fre- derique Versluys de 1500 meter. De Zuidzandse, lid van de Wie lingen, die na een paar jaar inac tiviteit, een periode waarin ze twee keer moeder werd, is dus te rug op de Zeeuwse atletiekbanen. In de jeugdcategorieën was Ra- chida Moerman aardig op dreef. De Oostburgse C-juniore won zo wel de 600 meter (1.51,9) als het hoogspringen (1,35). Iets wat D- juniore Anne de Vlieger (Schel desport) kopieerde. Ook de re- cranten hadden in Terneuzen stargelegenheid. De 1500 meter ging naar Henk van Tatenhove, terwijl Darwin Kint de 10.000 meter voor zijn rekening nam. De belangstelling voor deze avond wedstrijden was overigens niet groot en beperkte zich tot een ge beuren tussen Scheldesport en de Wielingen. Jammer dat de 'over- kanters' de weg naar het Zuider sportpark niet wisten te vinden. In deze periode van het jaar moet dit toch mogelijk zijn. UITSLAGEN Meisjes D: 600 meter: 1. Anne de Vlieger (Scheldesport) 2.08,8. Hoog: 1. Anne de Vlieger 1,22, 2. Ver- onique Verstraete (beiden Schelde sport) 1,10. Meisjes C: 600 meter: 1. Rachida Moerman (Wielingen) 1.51,9, 2. Deb bie van der Schilt 1.56,5, 3. Esther van Hoecke (beiden Scheldesport) 1.56,9. Ver: 1. Debbie van der Schilt 4,44, 2. Rachida Moerman 4,21, 3. Esther van Hoecke 3,50. Hoog: 1. Rachida Moerman 1,35, 2. Debbie van dér Schilt 1,20, 3. Esther van Hoecke 1,15. Vrouwen: 1500 meter: 1. Frederique Versluys (Wielingen) 5.35,0, 2. Corrie Dekker (Scheldesport) 6.15,8. Ver: 1. Mirjam de Vos (Scheldesport) 4,57. Jongens D: 1000 meter: 1. Gert-Jan Lauret (Wielingen) 3.27,8, 2. Emiel Goudzwaard 3.42,0, 3. Matthijs van Doeselaar (beiden Scheldesport) 4.05,4. Hoog: 1. Emiel Goudzwaard 1,35, 2. Matthijs van Doeselaar 1,25, 3. Gert- Jan Lauret 1,20. Jongens C: 800 meter: 1. Edgar Ultee 2.21,9, 2. Erik de Munck (beiden Wielingen) 2.29,3. Mannen/jongens AB: 400 meter: 1. Stefan Krijnen (Wielingen) 54,2, 2. Edwin de Jaeger 59,3, 3. Dick de Graaf (beiden Scheldesport) 1.03,2. Ver: 1. Marc van Vlierberghe (Wie lingen) 5,00. 1500 meter: 1. Erik Goossen (Schel desport) 4.22,3, 2. Heinz-Peter Lau ret (Wielingen) 4.37,6, 3. Nithin Klapwijk (Scheldesport) 4.58,1. 10.000 meter: 1. Jo Bakker (PK) 42.18,6. Recreanten: 1500 meter: 1. Henk van Tatenhove 4.42,7, 2. Huub de Loos (beiden Terneuzen) 5.05,1. 10.000 meter: 1. Darwin Kint (Ter neuzen) 34.45,8, 2. Marlon Roels (Axel) 34.54,6, 3. Jan de Jonge (Ter neuzen) 38.34,7. Door Rien de Jonge Goes - Paul Bom is voor de tweede keer winnaar gewor den van de Zilveren Schoen, het topscorersklassement van Dagblad De Stem in de regio Zeeland. De Goese top schutter van het pas gepromoveerde SSV'65 trof 24 keer de roos, één keer meer dan zijn naaste belager Johnny Lensen van Koewacht. Het was dus kantje boord voor Bom, die drie jaar geleden ook de Zilveren Schoen in de wacht sleepte. Pas in de laatste compe titiewedstrijd tussen SSV'65 en Wemeldinge, die in 1-0 eindigde, viel de beslissing. Paul Bom scoorde toen een paar minuten voor tijd de winnende treffer en dat bleek voor hem genoeg om bovenaan te eindigen in genoemd klassement. Paul Bom wrijft zich vergenoegd in de handen en verklaart: „Ik ben echt wel trots op het winnen van die trofee, want het is een be wijs dat je wat voor je club bete kent. Daar gaat het vooral om bij mij. Zeker niet om persoonlijke eer. Het clubbelang staat bij mij voorop. Daarom ben ik ook zo blij dat mijn club er dit seizoen in geslaagd is om na het winnen van een periodetitel en de daaropvol gende nacompetitie promotie te bereiken naar de nieuw te vor men tweede klasse van het KN- VB-zaterdagvoetbal. Daar heb ben we met zijn allen hard voor geknokt en dat heeft uiteindelijk succes opgeleverd." Paul Bom, die als begaafd techni cus bekend staat en in het afgelo pen seizoen als schaduwspits fungeerde bij SSV'65, kan meer dan alleen doeltreffend uithalen. Met zijn vaak ragfijne assists stelde hij ook meerdere malen medespelers in staat om te sco ren. De 26-jarige PTT-besteller is dan ook van grote waarde voor zijn club, al ziet hij zichzelf niet als een uitblinker. Daarvoor is hij te bescheiden en dat siert zijn ka rakter. Paul Bom komt nooit tot hoogdravende uitspraken, al eta leert hij dan op de grasmat vaak zijn grote talenten. Mooiste In de afgelopen competitie scoor de Bom de meeste doelpunten in de wedstrijd tegen Zaamslag (5x). „De mooiste treffer vond ik wel toen we uit tegen SKNWK speelden. Ik kreeg toen de bal door de lucht aangespeeld, draai de weg bij mijn tegenstander en knalde meteen in de linkerboven hoek. De doelman had geen schijn van kans." Paul Bom moest in het afgelopen seizoen maar één keer licht ge blesseerd aan de kant blijven. „Tot nu ben ik in mijn hele voet balcarrière maar enkele keren geblesseerd geraakt. Heb nooit lang op non-actief gestaan, maar laat ik het afkloppen. Want ik probeer wel zoveel mogelijk tack les te ontwijken, maar in een duel met een tegenstander, die ruw in komt, heb je het natuurlijk zelf niet meer in de hand." Persoonlijk overschrijdt Bom nooit de grenzen van sportiviteit. Dat hij nooit tegen een rode kaart is opgelopen bewijst dit wel. „Hooguit heb ik een paar boekin gen moeten incasseren. Nee, ik pas wel op zeg. Ik moet er niet aan denken om door schorsing een paar wedstrijden te moeten missen. Daarvoor speel ik veel te graag. Elke zaterdag zie ik dan ook met veel verlangen tegemoet. Dan kan ik me weer heerlijk uit leven." Hoofdmacht Als jochie van zes begon de voet balloopbaan van Paul Bom, bij de zaterdagclub SSV'65. Op 15-jari- ge leeftijd was hij al zo ver gevor derd dat men hem voor inval beurten liet opdraven in de hoofdmacht. „Toen ik zestien was kreeg ik een vaste basis plaats in het eerste. We klommen op naar de eerste klasse van het afdelingsvoetbal en bereikten vervolgens in het seizoen 1986- 1987 de vierde klasse van de KN VB. Mooie tijden waren dat." Paul Bom, de speler van het Goese SSV'65, die voor de tweede keer winnaar werd van de Zilveren Schoen van Dagblad De Stem. FOTO TANNIE DE JONGE De ster van Bom was inmiddels gerezen en toen de W Goes drie jaar geleden voelhorens naar hem uitstak hapte hij toe. „Ik wilde het wel eens wagen om op hoger niveau te gaan spelen." Dat lukte, want hoewel Goes in middels was gepromoveerd naar de eerste klasse van het KNVB- zondagvoetbal, paste Paul Bom zich uitstekend aan. Werd in zijn eerste jaar bij Goes zelfs een uit blinker. In het tweede seizoen ging het wat minder, maar het hele team van Goes draaide toen slecht, wat degradatie tot gevolg had. Trainerswissel Bom: „Toch heb ik me wel thuis gevoeld bij Goes, maar de hele af faire rond de trainerswissel bij die club stond me niet aan. Daar om ben ik opgestapt en terugge keerd op het oude nest bij SSV'65. Daar heb ik zeker geen spijt van. Temeer omdat we nu gepromoveerd zijn. Ook in een ander opzicht voel ik me hier in mijn element. SSV'65 is een voor uitstrevende vereniging waar een zeer prettige sfeer hangt en waar de aanpak van het bestuur en an dere commissies niets te wensen overlaat. Eveneens ben ik content over de vakkennis van onze trai ner Leendert Geelhoed, waarvan we met zijn allen heel wat hebben opgestoken in het afgelopen sei zoen. Ik denk dan ook dat SSV'65 met vertrouwen de toekomst te gemoet kan zien," aldus de pro ductiefste Zeeuwse schutter in het afgelopen seizoen. Door Peter de Jong Alphen aan den Rijn - Wow! Holy shit!' Deze Amerikaan se uitroepen als hij een spookrijder ziet naderen, ver raden dat Evert-Jan 't Hoen net terug is uit de Verenigde Staten. Dinsdag is de 20-jari- ge honkballer teruggekeerd in zijn woonplaats Alphen aan den Rijn, met op zak een profcontract voor de Califor nia Angels. Over enkele jaren hoopt de Twins-speler in het Walhalla van het honkbal te spelen: de Major League. De Alphenaar is nog aan het ac climatiseren. Hij is aan het bij komen van zijn jetlag en moet nog wat bijslapen. Het Ameri kaans taalgebruik verwacht hij snel weer kwijt te raken. „Nog een paar weken en ik roep in zo'n situatie weer godverdom me," zegt de honkballer lachend, 't Hoen begon op vijfjarige leef tijd als peanut bij de Alphians in Alphen aan den Rijn 'omdat mijn broer het ook deed en het me wel leuk leek'. „Toen ik veer tien jaar was, hadden we geen korte stop. Zodoende ben ik op die plaats in het binnenveld te rechtgekomen," verklaart hij zijn huidige positie in het veld, een paar meter achter de denk beeldige lijn tussen het eerste en het tweede honk. Hoofdklasse Het spelletje ging hem goed af als korte stop. „Je moet kijken wat voor bal de slagman gaat gooien en goed anticiperen op wat de slagman daarmee gaat doen. Je krijgt daar vanzelf er varing in en weet waar slagmen sen de bal meestal heen slaan. Daarnaast moet je natuurlijk snel kunnen reageren." De kwa liteiten van 't Hoen vielen al snel op. Hij werd geselecteerd voor Jong Oranje en in 1992 kregen enkele clubs uit de hoofdklasse belangstelling voor hem. „Alp hians degradeerde toen uit de landelijke eerste klasse. De stap naar de hoofdklasse leek me te groot. Twins zat daar net onder in de overgangsklasse. Dat leek me beter. Bovendien zou ik bij Twins zeker zijn van een basis plaats. Bij een hoofdklasser moest ik dat toen nog maar af wachten." In het eerste jaar dat 't Hoen in Oosterhout speelde, promoveer de Twins meteen naar de hoogste klasse. Na een jaar in de hoofd klasse gespeeld te hebben, kon de Alphenaar in 1994 op basis van zijn kwaliteiten als honk baller een beurs krijgen op het Indian River Community College in Fort Pierce in Florida. In de eerste maanden van het jaar speelde en studeerde hij daar en in de zomer kwam hij uit voor Twins. Avontuur „Ik was nu mijn tweejarige op leiding aan het afronden en stond voor de keuze: verder naar de universiteit van Miami öf professioneel gaan honkballen. Ik heb voor het laatste gekozen. In Nederland wil ik nog wat cer tificaten halen. Ik denk dat die diploma's meer waard zijn dan de Amerikaanse papieren. Bo vendien, als ik pas over een jaar professioneel zou gaan spelen, zou ik op hetzelfde niveau moe ten starten als nu. Dan zou ik een jaar achterlopen," zegt de korte stop. Zoals 't Hoen het vertelt, klinkt het allemaal erg eenvoudig. Toch maakt hij hèt avontuur Evert-Jan 't Hoen wil over enkele jaren in het Walhalla van het honkbal spelen: de Major League. FOTOCORVIVEEN mee, waar de meeste honkballers in Nederland alleen maar van kunnen dromen. Momenteel zijn er slechts vier andere Nederlan ders als prof actief in Amerika. De California Angels kozen 't Hoen niet zomaar uit. Hij heeft een geweldig seizoen achter de rug en werd in Florida uitgeroe pen tot de beste korte stop van het district en van de hele staat en tot de meest waardevolle spe ler van het All-State-toemooi. Niet alleen verdedigend als kor te stop deed de Alphenaar het goed. Aan slag kwam hij aan een gemiddelde van .340, hetgeen wil zeggen dat hij meer dan een op de drie gegooide ballen het veld in bracht. Het 'veldwerk' heeft echter zijn voorkeur. „Als korte stop krijg je gewoon veel ballen. Je moet de hele wedstrijd geconcentreerd zijn. Het blijft gewoon fantastisch om een dub belspel te draaien en een 'nul' op het tweede en het eerste honk te maken," aldus de honkballer. Olympische Spelen Sinds ruim twee jaar maakt 't Hoen ook deel uit van het Neder lands team. Hij speelt de komen de weken nog enkele wedstrij den voor Twins en vertrekt daar na met de selectie naar de Haar lemse Honkbalweek. Vervolgens gaat hij met het nationale team naar Atlanta voor de Olympi sche Spelen. 't Hoen moet lachen als hij over zijn programma vertelt. „Eerst de Olympische Spelen en dan naar de California Angels. Tsja, het is ongelooflijk allemaal. Hier heb ik altijd van gedroomd. Voorlopig denk ik alleen maar aan de Olympische Spelen en kijk ik niet te veel vooruit. Een honkbalwedstrijd is een honk balwedstrijd. Het maakt niet uit tegen wie je speelt," zegt de Twins-speler droogjes. Na de Spelen reist 't Hoen naar Boise in Idaho, waar het Single A-team van de California Angels speelt. Daarna verkast hij naar Mesa in Arizona om uit te komen in de Instruction League. „Dat wordt gewoon veel trainen en wedstrijden spelen. Je krijgt tij dens zo'n veldtraining al gauw honderd ballen in het veld te verwerken en vervolgens begint de slagtraining. In de winter ben ik vrij. Dan begint in maart de spring training. Dan wordt ge keken in hoeverre je vooruit bent gegaan en word je ingedeeld bij een team. Ik hoop zo via het Double A-team in Texas naar het Triple A-team in Vancouver te kunnen." Paradijs De Triple A is het voorportaal van het absolute honkbalpara dijs: de Major League. Het team van de California Angels in die hoogste klasse heeft de thuisha ven in Los Angeles. „Ik hoop over vier jaar bij de Majors te zitten. Je moet natuurlijk geluk hebben en geen blessures krij gen. Maar goed, mocht het in vier jaar niet lukken, dan is vijf jaar ook goed. Ik ben nog jong," zegt de twintigjarige. Financieel gaat 't Hoen er in ie der geval flink op vooruit. In een landelijk dagblad werd al ge meld dat hij minimaal 250.000 gulden zou hebben opgestreken. „Ach, dat is sterk overdreven. Ze zitten allemaal te vissen naar de hoogte van het bedrag. Ik zeg er gewoon niets over. Alleen mijn familie en mijn coach weten wat ik verdien. Verder heeft niemand er iets mee te maken. Er zijn al heel wat aanvragen binnen voor interviews. Het hoort er allemaal bij, denk ik. Het is in ieder geval goed voor de honkbalsport in Nederland." Voorlopig speelt de korte stop nog zes wedstrijden voor Gam- bro Twins in Oosterhout. Vol gend jaar komt hij nog wel eens kijken. Niet met een auto met chauffeur en een sigaar in zijn mond, maar gewoon als Evert- Jan, met het openbaar vervoer of meerijdend met een teamgenoot. „Eigenlijk verandert er niet veel. Ik blijf honkballen, maar straks krijg ik ervoor betaald." PATRICK VAN PASSEL uit Sluiskil reed bij de elite-amateurs het Belgische Kruibeke naar een elfde plaats. Zaamslag - Vandaag staan er twee trimlopen op het programm in de nabij Zaamslag gelegen buurtschap Reuzenhoek. Naast d eerder aangekondigde vijf kilometer kan er ook een negen kil meter-loop worden afgewerkt. De aangekondigde lezing over h°t lange afstandslopen te vervallen. Deze is nu een week opgeschoven en zal worden verzorgd doo Kim Reynierse. De aanvang van de trimlopen komende vrijdag ie om 19.15 uur. Er kan worden ingeschreven in de basisschool in Reuzenhoek. De organisatie is in handen van de Stichting Sport, promotie Zeeuws Vlaanderen. Goes - De Zeeuwse jeugdploegen voor CD-junioren en pupillen komen zaterdag in actie op de jaarlijkse regiomeeting met de West-Brabantse Atletiek Combinatie (WBAC) en de afdelingen Gouda en Dordrecht. Plaats van de handelingen is de accommo datie van Typhoon in Gorkum. Nieuwvliet - Zeeuws-Vlaanderen heeft er een vijftal NTB (Neder landse Triatlon Bond) juryleden bij: Guust van de Velde (IJzendij- ke), Kees Kentin (Biervliet), Ronald Vanhijfte (Oostburg), Bram en Terese van Lare (beiden uit Sluis). Zij sloten allen de cursus ju- rylid A, die in het recreatiecentrum de Napoleonhoeve werd gege- ven, met succes af. Cursusleiders waren Peter Winters en Dick Plesier. Arnhem - Tijdens voorwedstrijden op de Papendal Games in het gelijknamige sportcentrum stelde Theo Rabout van Atletica zijn persoonlijk record op de 3000 meter een zestal seconden scherper. Hij liep een tijd van 8.37,11 waarmee hij vijfde werd. Zijn club makker Hans van de Griendt werd negende in 8.48,68. Van onze sportmedewerker Zuiddorpe - Maandag wordt in Zuiddorpe de 49e Boekweitron de verreden. Supportersclub De Zwaluw rekent op een veertigtal deelnemers. Harrie de Mul, al jaren de grote promotor achter de koers, rekent erop dat er nog wat buitenlandse renners afzakken naar Zuiddor pe. In elk geval staan er drie sterke Noren op de deelnemers lijst waarvan Hans Peter Erik- stad de bekendste is. Zuiddorpe heeft af te rekenen met concurrentie van Ossend- recht. „Tijdens de kalendervergade ring was niets bekend over het uitwijken van Brabant naar de maandag. Nu de Europese kam pioenschappen worden gehou den, wilde Ossendrecht af van die dinsdag, omdat Nederland dan speelt. Dan krijg je geen kip publiek. Door die omzetting zijn wij de dupe van het minder aan tal vertrekkers. Er hebben diverse Brabanders hun startkaart weer opgevraagd omdat ze dan toch liever dicht bij eigen huis willen fietsen," al dus De Mul. De Supportersclub De Zwaluw heeft al plannen op tafel liggen om de vijftigste verjaardag van het comité uitgebreid te vieren. „We denken aan het uitwijken naar een zondag met een vol pro gramma. Dus ook met veel ren ners aan de start. In ons achter hoofd denken we wel eens aas een profkoers, maar of er dat van zal komen is nog de vraag," dus De Mul. In het verleden haalden De Mn en de zijnen grote namen naai Zuiddorpe. Er werd zelfs omnium afgewerkt. Dat was nu in een tijd dat er heel veel prol ploegen in België en Nederlant op de been waren. Om 18.45 uur beginnen de elite renners aan de klus over 90 kilo meter. De omlopen zijn 3700 mete lang. De start en de finish zij: gelegen aan de Hoofdweg Zuid. De permanence is gevestigd in de sportzaal. Aan de start komen toch hee; wat bekende namen, zoals die van Patrick van Passel, Patrick van de Vijver, de plaatselijk fa- voriet, Fonnie Kint, Danny Schaut, Pascal de Rijcke, Her man Muller, Pascal van Belles Rudi Rabout, Conno van de San- de, Peter Mol, Francois Franse, Kees Schouwenaar, Dennis Me- su, Martin de Jager, Glenn McLaey, Chris Long, Toon Ver meulen en Johny van de Kloos ter. Namen die een spannend koers verloop garanderen. Van onze verslaggever Bolsward - Aan een tijd van 55,16 seconden had ze nooit durven denken, maar Karin Brienesse is sinds kort toch Ne derlands recordhoudster op de honderd meter vrije slag met die 'topper'. Een wereldtijd, waarmee ze wellicht tegen wil en dank op slag tot de favorieten voor een olympische medaille in Atlanta gerekend zal worden. gaan. Mijn persoonlijk record stond al sinds Barcelona 92 op 55,98. Voor mijn gevoel was 55,88 een hele mooie tijd. IK had in mijn gedachten dat aal mijn plafond was en dan zwem je ineens het Nederlands re cord aan flarden. Nu onder de 55,00? Ja, dat is de volgende optie, zou je zo denken.' Haar race naar een wereldtijd op de honderd meter vrije slag leek toen in Drachten op kin derspel, maar ze wil nog niets weten van een favorietenrol in Atlanta. De normen liggen daar anders. Fysiek wordt er meer verwacht. „Bij de Nederlandse kam pioenschappen kun je 's mor gens in de series een beetje pierewaaien. De finale haal ik toch wel. Maar in Atlanta ligt dat allemaal anders. Daar moet ik 's ochtends voluit gaan om me voor de finale te kwali ficeren. En dan 's avonds weer alles geven. Dat is toch een heel ander verhaal. Niemand kan nu zeggen hoe dat uitpakt. Ik reken nergens op en zie wel wat er komt." Internationaal Toch zal haar tijd internatio naal indruk maken. Het zeven jaar oude nationale record van Marianne Muis ging er met een halve seconde aan. De 55,16 zet Brienesse op de derde plaats van de seizoenranglijst '96 en de zesde plaats van de wereldranglijst aller tijden. Zelf is ze sceptisch, maar toch: „Het stimuleert wel om er nog eens extra hard tegenaan te Moordkuil Maar dan alleen met steun'® haar trainer André Cats. In verleden was hij er bij gr0 internationale toernooi nooit bij. Brienesse, die van haar hart geen moordKW maakt, kan met bondscoac Dekker niet best overweg, aanwezigheid van Cats in lanta lijkt dan ook voorwaa de. Gisteren hoorde ze toev lig dat hij' is genomineerd. Brienesse: „De normaals zaak van de wereld dat An meegaat. De relatie met v ker? Een zakelijke. Ach, word een beetje ziek van ruzie-achtige sfeer. Maar moeten nu alleen aan Atl denken. Ik volg vanaf 'tom weekeinde gewoon het v bereidingstraject met de van de selectie. We gaan week op trainingskamp Bordeaux. En dan? Vol g moed naar de Spelen. onze verslaggever Eindhoven - Mare Degryse van het resultaat van handelingen tussen PSV en Ty De dertigjarige Belg Jgoea aan de zijde van z: Wilis in het team van Dick en maar kan de overstap Atlanta (sid) - De Ameri kaanse profhonkbalclub At lanta Braves heeft serieuz interesse in de Tsjechisch speerwerper Jan Zelezny. D wereldrecordhouder kan a >op 5 september, direct na af loop van de Olympische Spe len, terecht op de werpheu vel bij de Braves voor eei test. „Het bewegingsverloop hetzelfde. Een speerwerpe als Zelezny zou dus al pitcher wel eens kunnen in slaan als een bom," zei Pau Snyder, die bij de Brave verantwoordelijk is voor he zoeken naar talent. De 29-jarige Zelezny, die oi 25 mei in Jena 98,48 mete <T wierp, staat niet afwijzem "-tegenover een honkbalcar rière. „Ik geloof wel dat i een kans heb. Een paa 'B maanden geleden heb ik a eens een aantal ballen ge gooid. Geen enkele slagma: kon ze raken." De Braves trokken met eei simpele truc de aandacht va: de Tsjech met de sterke arm Ze stuurden Zelezny begi dit jaar per post het boe iiii 'Hoe gooi ik een honkbal'. Atlanta - Michael Johnson, di( Atlanta als eerste atleet olj pisch goud moet gaan winnen towel de 200 als 400 meter, is i Velkom bij Grahd-Prixwedst den op 12 juli in Londen. De B 'fe atletiekfederatie wil de Ami er niet bij hebben om de fen 400-meterlopers zo vlak v "Ié Olympische Spelen niet illustreren. „We hebben een aantal goede leten op die afstand en ze heb' weinig trek in een confront, "met Johnson. Die zou behoor demoraliserend kunnen werke Was de opmerkelijke verklar van woordvoerder Tony W< 'Hij zei het te betreuren dat hnson niet was ingegaan op "Uitnodiging mee te doen aan 200 meter. Johnsons zaakwaarnemer B Hunt reageerde verbitterd op besluit. Hij beschuldigde de B ten van 'nationalistische one drukking' en vertelde dat he de tweede keer in drie jaar dat de Britten Johnson buiten deur hielden. He Amerikaan mocht ook al e met meedoen in Sheffield. „Ji Owens had bij de Olympis Spelen van 1936 ook met d Problematiek te maken," Hunt, doelend op de behandel Vjin zwarte atleten tijdens Hitler-regime. Atlanta (ap) - ln een «e straten van Atlanta,i, en Birmingham voor de C Pische Spelen te zuive: deeft de politie 765 'hardm 'ge criminelen opgepakt. pog Mac Oly ïje aanhoudingen werden °pen tien weken ven' ï®easte gevallen ging Sd.fs die tijdens 1 Pleegd 6611 VergriiP hadden Onder de arrestanten Snol moordenaars. H( Worlf1 voora1 in en rond minan" gehoudelb wordt m f in de buurstaat honi r 1 van het ?0o'afgewerkt. 'Macon, 130 kilometer zöeWn>Atlanta. zullen On do «kwartier maken, den n Pelen> die °P 19 j riilintn°Kend' worden zc autorit1 ■dezoe'iers verwa stad vo i? van Atlanta feld o aanzien i ven ffen scb°°n imago weer onlt™.voor de r°P vrije voeten zal de i verricht, het i waren i. Hoewe Atla in I Ala t voetbaltc ten veel 9 juli w 'n t' i verwacht, i, die de i van 3 willen vai ng zijn. ideel i opening

de Stem | 1996 | | pagina 10