polarisatie HE R'nB EVENT' We weler-topman enige dagen vast jonden: Boekenonderzoek Fokker Aviation door Stork nabij rdXsr,rho"din«H,171x1 v Solidariteit 350 Banen bij Lone Star blijven behouden 'Rijke Nederlander' zwijgt en wacht af NOW SUMMER DANCE ECONOMIE KORT 00 STEM ECONOMIE COMMENTAAR enwerking Wiek op houding werkgevers Ui C1& i me I FENLAND KORT pse haven einse fractieleider nië uitgesteld joslavië uitgesteld ivist Sarraj S PRESENTEERT JUNIOR M.A.FJ.A. CRAIG MACK 5. TOTAL SHAI H-TOWN SILK BSO-oprichter Wintzen gaat bedrijven helpen 800 Gevallen kattenziekte Export sigaretten flink gestegen Philips koopt weer Poolse fabriek ABN Amro begint in Oezbekistan Notaris gaat vrijuit in zaak THB Verbruik benzine twee procent gestegen CAO-overleg bij Polygram vastgelopen BACKSTREET BOYS 3T DJ PAUL ELSTAK CHARLY LOWNOISE MENTAL THEO CAPTAIN JACK PARTY ANIMALS CAPPELLA DUKE WHIGFIELD T.O.F. T-SPOON SNAP IRDAG 13 JUNI 1996 DONDERDAG 13 JUNI 1996 [sterdam (anp) - De vak ken denken dat het mo- i;n, nabij is dat Stork de Leken gaat onderzoeken van ■fokker Aviation. Inat meldde bestuurder G. van Ij Heuvel van de Industrie- en fidingsbond CNV na afloop overleg met de machinebou- |'tr en industriële dienstverlener Ij! Haarden. Fokker Aviation is Ije houdstermaatschappij van le- Ljyatbare bedrijven die niet in het faillissement van de vlieg tuigbouwer zijn meegegaan. Secretaris G. Melchers van de centrale ondernemingsraad van Fokker Aviation is er al van over tuigd dat Stork als enige partij is uitgenodigd om de cijfers van Fokker Aviation nader te onder zoeken. Mochten er geen lijken in de kast zitten, dan is wat hem be treft de kans groot dat Stork Fokker Aviation overneemt. Stork bevestigde weliswaar nog steeds geïnteresseerd te zijn in de an, herinnert de gemeente Grn iet bestuur voorgesteld kinderen werfvuil in hun buurt te laten on. iggen de bestuurders. De buurt pn hangen niet langer doe|C; rgumenten, maar de beste reden eze wijze leren voorzichtiq te ?ii„ i :ht dat ze het zich later nog herin"' atieven, zien nog hoger gepiaats.L lerarbeid. Er wordt immers voor! ag van vijf gulden voor een mid-1 «"*1^ "7" T9 ~M decennia geleden werd heel Ne- V 1 BI I I II leitje vooreen karweitje'jaarlijks I -*- X-F X/B- irs geschoond en opgeruimd Del ir voor het goede doel, maar del oen werd er betaald en waren er 1 recente Ho. ft f° I'D* 1 QP"H" TVI P F ir dezelfde term te vangen. 1 n en controleren, maar niemand! a a iak als Sovjet-bureaucraten uittel overname van Fokker Aviation, maar weigerde verder commen taar. Bij Fokker Aviation werken circa 2400 mensen, die vooral actief zijn in toeleveranties voor de vliegtuigbouw- en de defensie industrie, en in onderhoudswerk aan vliegtuigen. Ze werken hoofdzakelijk in Woensdrecht en Hoogeveen. De (interim)-directie en het verkoopapparaat zijn ge vestigd op Schiphol-Oost. De bonden hebben van de Stork- directie te horen gekregen dat de gesprekken tussen Stork en de curatoren van Fokker voorspoe dig verlopen. „Ze zijn bezig een letter of intent op te stellen. Ik denk dat het moment dat die wordt ondertekend niet ver weg is," aldus Van den Heuvel, die schat binnen een week hierover meer duidelijkheid te krijgen. De bonden zien Stork als een ge schikte kandidaat voor de over name van Fokker Aviation. „De laatste tijd doen ze het heel be hoorlijk. Ze voeren altijd goed overleg en er is heel normaal za ken mee te doen," vindt Van den Heuvel. Ook kan Stork bij een overname van Aviation zijn aspiraties voor overname van de vliegtuigbouw activiteiten nieuw leven inbla zen, hoopt de vakbondsbestuur der. Stork heeft hiertoe samen met het Zweedse Saab een ver geefse poging ondernomen. De curatoren hebben dank zij orders van onder meer de KLM tijd ge wonnen. Dat zou Stork de moge lijkheid kunnen bieden om als nog de vliegtuigbouw-activitei- ten over te nemen. De machine bouwer heeft in het verleden al tijd aangegeven dat Fokker Avia tion gebaat is bij het overeind houden van de nieuwbouw. Het aandeel Stork klom woens dagochtend snel omhoog na be richten over de mogelijke overna me van Fokker Aviation door Stork. Het aandeel sloot 0,90 hoger op 49,50. en werknemers van Antwerpse t en grendel op verdenking van verband met de mogelijke Bel- landse IRT-affaire. Daarbij zijn m justitie verdovende middelen kunnen ontmantelen, ipende bedrijfjes die ze voor de i Hun arrestatie heeft te maken itwerpse rijkswachter W. van M. jscontainers naar Nederland te eweten van de recherche en zon- in de Amerikaanse Senaat heb- rissippi tot nieuwe fractieleider dag uit het Congres trad om zich pagne te kunnen wijden. De am- ar op te klimmen tot 'whip', de der staat en bedoeld is om bij heid te smeden. Lott wordt over compromisgezind dan Dole. Hij grich, de conservatieve Republi- m Afgevaardigden. teunde regering van Tsjetsjenië le parlementsverkiezingen van de oorspronkelijke datum van 16 donkere schaduw over het vre- met het resultaat van de onder men en de Russische regering, lartijen namelijk overeen om de plaatsvinden. De overeenkomst braak. akkoord over ontwapening van :ek uitgesteld. n om hun meningsverschillen bij V. Eide van de Organisatie voor Curopa (OVSE) mee. ;oord niet tot stand komt binnen vredesakkoord van Dayton. ijnse groeperingen voor de men- bezorgdheid geuit over het lot nactivist en psychiater dr. Iyad door de Palestijnse politie werd m en gemarteld zijn. De groepen heid. in. Gisteren meldde de PICCR dat schrift had gekregen waarin hij e proberen me erbij te lappen we- stitie ontkende desgevraagd dat TENTJES) 1 HET FEIJENOORD STADION JDERE ARTIESTEN 14.00 - 23.30 UUR BIJ 400 geautomatiseerde rij, zogenoemde SENS Service Pom stbijzijnde SENS Service Point kon 75ct p.min.). Ook te koop via riet Stadion Feijenoord. Entree: le ring ring ƒ65,00. Ook kunt u kaarten nA Olnoini l/7C^4 n min Y piuispeet (anp) - De manier waarop een aantal werkgevers en liin organisaties met werkgelegenheid omgaan, werkt een Jnieuwe polarisatie in de Nederlandse arbeidsverhoudingen in ■ehand. l'oorzitter B. van der Weg van de Industriebond FNV heeft dit gis- lavond gezegd bij de opening inde bondsraadsvergadering. Is er in de metaal-cao geen af- over herverdelen van Irffk komen, voelt de bond zich |ookniet meer gehouden aan cen taal gemaakte afspraken over loonmatiging, flexibilisering en iverdelen van werk. „De loon- j in de jaren tachtig was Ier nooit gekomen als daar geen jdertien atv-dagen tegenover had- 31 gestaan." )e vakbond ergert zich dat een- werk dat in Nederland |iinstgevend is naar het buiten lui verdwijnt. Ook begrijpt de |bond niet dat de werkgeversorga- liatie FME die in de metaal wei- lirt afspraken over herverdelen a werk te maken, niet open- Jtaar door VNO/NCW tot de orde ■geroepen. Van der Weg haalde ftluitnaar het plan van Akzo om ichttienhonderd banen naar Po inte verplaatsen. „Deze ontwik- teling noem ik onaanvaardbaar. Jïïet gaat niët aan om rendabele ■Wrijfsonderdelen enkel uit puur winstbejag over te plaatsen naar lage-lonen-landen. Dit ka binet wil met duur overheidsgeld eenvoudige arbeid stimuleren, terwijl bedrijven juist dat soort werk over de grens brengen. Waar zijn we in dit land dan mee bezig." Volgens een woorvoerder zal de Industriebond ook niet meer van zelfsprekend meewerken aan een soepele afhandeling van zulke re organisaties. „Als het zo moet, zullen we alles uit de kast halen. Van der Weg hekelde ook de VNO/NCW. „Informeel geven de voormannen aan dat het niet goed is wat er in de metaal ge beurt. Publiekelijk blijven ze de FME steunen." De Industriebond verwijt de FME platvloers dogmatisme, het gebruik van hele en halve on waarheden en constateert dat er met de FME geen centrale af spraken zijn te maken. „Ik noem dit contractbreuk. De effecten van een clash in de me taal zullen niet tot deze sector be perkt blijven," sprak Van der Weg dreigend. Werknemers van de scheeps werf in het Poolse Gdansk lezen een nieuwsbulletin van de vak bond Solidariteit, tijdens de eerste dag van een 48 uur du rende staking. Solidariteit ont stond vijftien jaar geleden op de Gdansker werf, en leidde uit eindelijk de val van het Poolse communisme in. Nu staan er andere belangen op het spel: de wanhopige werknemers probe ren de met sluiting bedreigde werf open te houden. FOTO REUTER Breda (anp) - Met de volledige overname van de Europese tak van de Lone Star restaurantketen door directeur Jan Sybesma is de werkgelegenheid van de ongeveer 350 werknemers veilig gesteld. Doorn (anp) - De excen trieke oprichter van auto matiseringsbedrijf BSO (Bureau voor Systeemont wikkeling) Eckart Wint zen heeft een nieuw be drijf opgericht: Ex'tent. De management- en investe ringsmaatschappij, die drie werknemers telt, onder steunt bedrijfjes die niet al leen winst nastreven, maar eek sociale of ecologische doelstellingen hebben. Ex'tent geeft adviezen aan de bedrijfsleiding en koopt 'an sommige bedrijven ook de meerderheid van de aan delen. Momenteel werkt het nieuwe Wintzen-bedrijf voor vijftien onderneminkjes, variërend een tweemaandelijks tijdschrift voor verantwoord ondernemen' tot een bedrijf ™t licenties heeft voor een kunstmatig eiwit, waarmee hoopt ziektes als Alzhei mer en aids te bestrijden. Dat laatste bedrijf, Pept'im- muie in de Verenigde Sta ken. betekent voor Ex'tent de (putste investering in geld. "intzen wilde tijdens een Perspicknick' niet zeggen hoeveel hij in het bedrijf jkmvesteerd heeft. Ddgrootste klus wordt voor- °P'g de introductie van het uxe Amerikaanse ijsmerk ™n Jerry's in de Benelux. ®emaatschappij krijgt een Pnmeur: Wintzen wil in de aad van commissarissen een Wgere opnemen van tussen 6 14 en 18 jaar. Hiervoor s®dt een wedstrijd uitge- De ingrediënten worden zo- eel mogelijk verkregen op lJs[s. Van eerlijke handel: de affr chocoladecake zijn xomstig van een daklozen- Poject in New York en de opische noten worden b Mstreeks Van de boer ge" jlot is (je bedoeling dat het nwe bedrijf van Wintzen •dein blijft. Ms directeur van automati- Wiütf B?°/Origing kreeg jal bekendheid met «hg dat grote bedrij- te log en te traag zijn. (ADVERTENTJE) wereldbibliotheek Boeken die blijven Schitterende luxe-edities van alle boeken van Isabel Allende Gebonden in goudgestempelde linnen banden met gekleurde schutbladen en leeslint De eenmalige goedkope editie van Het goud van Tomas Vargas bevat kortingsbonnen voor alle boeken van Isabel Allende, ook voor de luxe-edities! bij de boekhandel Sybesma bereikte dinsdag met de Amerikaanse eigenaren overeen stemming om hun 65 procents aandeel over te nemen. Sybesma die de Lone Star Steakhouse Saloon formule uit de VS naar Europa bracht, was al voor 35 procent eigenaar. Hoeveel hij voor de resterende aandelen heeft betaald, wil hij niet zeggen. Wel dat hiermee een eind is gekomen aan de onenig heid met de Amerikanen. „Wij verschilden van inzicht over de resultaten. Zij waren wat onge duldiger dan ik." Hij vindt dat je niet kunt ver wachten dat een nieuwe formule op een nieuw continent onmid dellijk aanslaat. Volgens de man, ooit de stuwende kracht achter McDonald's in Nederland, lopen de restaurants goed. De eerste twee vestigingen in Amsterdam gingen vorig jaar zomer open. Acht weken geleden ging de zaak in het Hilton Hotel in Rotterdam open. „Rotterdam draait zo goed, dat er nu al 50 procent meer wordt omgezet dan in de gemid delde vestiging in Amerika." Over twee weken gaat het eethuis in Keulen open, eind dit jaar komt er nog een in Laren. Sybes ma wil zijn restaurantketen de komende jaren verder over Euro pa uitbreiden. De Amerikaanse formule blijft hetzelfde: grote biefstukken en spareribs tegen een lage prijs, in een ongedwon gen sfeer. De nieuwe naam maakt hij een dezer dagen bekend. Door Ton van Lierop (anp) Lanaken - Wat de verslaggever nu toch zegt? „Belastingheffing hier in België," krast het in Algemeen Beschaafd Aer- denhouts boven het portier van de Daimler Sovereign.„Bekijk het toch man. Ik ben in België komen wonen vanwege het fiscaal regime. Dan wil ik hier ook geen belasting betalen. Of zo weinig mogelijk. En och, als de Belgen daar wel plannen toe hebben, dan vin den we daar wel wat op. Accountants genoeg." De Rijke Nederlander in Lanaken ligt onder vuur. Vermogende belastingvluchtelingen, in de goudkusten van de grensstreken ge haat door de plaatselijke bevolking, zullen in de toekomst ook een vorm van belasting moeten betalen. Gisteren werd bekend dat Nederland en België werken aan een nieuw fiscaal akkoord daartoe. Daarbij denken de ministers van Financiën aan heffingen op dividend. Of zelfs het ver sturen van een Nederlandse belastingaan slag naar kapitale villa's in 'vluchtoorden' als bijvoorbeeld Lanaken, aan de grens met Maastricht. In de bewuste gemeente is het nieuws nog niet doorgedrongen. Burgemeester Guido Willen is in vergadering en wil hoe dan ook niet reageren. Via een brief aan de bevolking heeft hij laten weten dat de steeds openlijker vijandigheden tussen authentieke Limbur gers, die de grondprijzen zien exploderen, en vermogende emigranten zo snel mogelijk be slecht dienen te zijn. De gemeentesecretaris laat weten dat er geen nieuwe reactie zal volgen. En of de ver slaggever niet bij zijn deur wil gaan staan. „U moet mij hier niet komen afluisteren, daar houd ik niet van." Belgische - of Nederlandse - Limburgers op straat hebben geen mening. „Och ja, we zul len het zien," luidt de typisch berustende reactie van de grijsaard met-klak op een bankje voor het gemeentehuis. De zes, zeven passanten met een meer Randstedelijk ac cent blijken plotseling allemaal niet in La naken te wonen. Ook al is hun auto voorzien van Belgische kentekens. Zoals de groene Daimler van de enige Nederlander die dus wel wil reageren. België heft momenteel geen vermogensbelasting. „En daarin zit hem nu de kneep," zegt de emigrant van on der zijn zwarte borstelsnor. „Als dat zo blijft, voorzie ik weinig proble men. Als ze wat gaan rommelen met divi dendheffingen, valt het allemaal nog wel mee. Daar ben ik niet zo bang voor." „Desnoods hevelen we een deel van de aan delen toch over naar een onderneming in Liechtenstein," roept hij alvorens het Kerk plein van Lanaken te tracteren op een gulle lach. Echt serieus kan deze zakenman het allemaal nog niet nemen. „Dat geldt ook voor een brievenbusonderneming in Liech tenstein hoor." Middenstanders gaan de heikele materie eveneens uit de weg. In navolging van de burgervader voorzagen zij een toenemende vijandige houding tegen Nederlanders. En dat zou de zaken niet echt goed doen. Ook zij schreven drie, vier weken dus een brief aan de bevolking om vooral begrip op te brengen voor eikaars standpunten. Inhoudelijke reacties blijven woensdag uit. Alleen Ria van het lotto- en tabakszaakje aan het eind van de winkelgalerij heeft een mening. „Ze zullen het in België toch altijd nog wel een beetje goedkoper houden. De Nederlanders hier weer wegjagen, daar be gint niemand aan. Is ook nergens voor nodig, 't Zijn allemaal mensen." En potentiële klanten. De ontevredenheid over Hollandse diknek ken die met dik geld mooie percelen weg kaapten voor Vlaamse ogen leeft al enkele jaren. Een heus dossier 'Rijke Nederlanders' van de plaatselijke afdeling van de christe lijke vakbond ACV diende een maand of twee geleden als katalysator voor veel opge kropte frustraties. ACV-'regiopropagandist' en samensteller van het dossier Winand Bljnens moet wel verheugd zijn over het fiscale nieuws van de dag. Maar ook Bijnens houdt zich op de vlakte. Ook hij moet 'het eerst allemaal nog zien'. Op een inhoudelijke mening blijft het dus nog even wachten. Maar het principe 'van om de Nederlanders, althans de vermogen den, ook belasting te laten betalen' spreekt hem wel aan. „Arbeid en kapitaal belasten, dat is een goede zaak." Het dossier is volgens Bijnens teveel een ei gen leven gaan leiden. „Het is allemaal over trokken. Alsof we fel anti-Nederlands zijn. Dat zijn we niet. Het gaat ons erom dat de gewone Limburger ook aan zijn trekken komt." Zolang er maar geen enclaves ontstaan van vermogenden, die de plaatselijke bevolking wegdrukken. Daar is het de ACV'er om te doen. „Of het nu Nederlanders zijn in Lana ken, of duur betaalde Eurocraten in Brussel, zo'n plotselinge toestroom van zeer vermo gende mensen ontkracht het karakter van een al jaren bestaande gemeenschap. Dat willen we tegenhouden." Zwijndrecht (anp) - Bij Spillers Petfoods in Zwijndrecht, producent van de Felix kattenbrok- jes en AH Tom Poes Va riances, zijn tot nu toe ruim 800 gevallen gemeld van de verlammingsziekte polyneuropathie bij kat ten. Van dat aantal hebben 328 dieren het loodje gelegd. Dat heeft directeur C. Jas gisteren bevestigd. Albert Heijn maakte gisteren in een advertentie in de dagbladen bekend dat een deel van de partij kattenbrokken onder de merknaam Tom Poes Va riant] es alsnog bij de consu ment terecht is gekomen. Jas weet niet hoe dat is gebeurd, maar hij weet wel dat er hierdoor nog eens drie geval len van de verlammingsziek te zijn gemeld. Volgens Jas is het Zwijnd- rechtse bedrijf druk bezig met de verwerking van de 350 kostenclaims die gedu peerden hebben ingediend. Het gaat vooral om dieren artskosten en kosten van be grafenis of crematie. Pet foods heeft al ruim een ton overgemaakt aan de katten bezitters. Den Haag - In Nederland werden vorig jaar ruim 100 miljard siga retten gemaakt, tegenover ruim 88 miljard in 1994. Vooral de export steeg vorig jaar, van 84,9 miljard naar 92,9 mil jard stuks, aldus het Bureau Voorlichting Tabak. Het aantal rokers van 18 jaar en ouder daalde vorig jaar licht van 37,7 procent naar 37,3 procent, zo blijkt uit een onderzoek van de tabaksindustrie. Zij lieten 17,15 miljard sigaretten in rook opgaan en 14,9 miljoen kilo shag. Het bu reau spreekt over een stabilisatie van het aantal rokers. In 1990 rookte 39,2 procent van alle Ne derlanders. Onlangs kwam het onderzoeksin stituut NIPO tot de conclusie dat het roken onder jongeren weer toeneemt. Dat leidde tot veel po litieke discussie over ontmoedi gingsbeleid. Het bureau voorlich ting tabak ziet de resultaten van de onderzoeken niet als tegen strijdig, omdat de industrie al leen het rookgedrag van mensen boven de 18 onderzoekt. (ADVERTENTIE) Amsterdam (anp) - President-commissaris H. van Asselt van autoverenfabrikant Weweler is gisteren op vrije voeten gesteld, samen met een 37-jarige mede-verdachte in de voorkennis-affaire rond Weweler. De rechter-commissaris oor deelde dat er geen noodzaak bestaat Van Asselt nog langer vast te houden hangende het onderzoek. Justitie verdenkt de president-commissaris ervan misbruik te hebben gemaakt van voorkennis bij handel in aandelen Weweler in november en december 1993. De slepende zaak was gisteren in een stroomversnelling gekomen door drie arrestaties op ver zoek van de Economische Con trole Dienst. Na een kat-en- muis-spelletje met de pers werd woensdag duidelijk dat Van Asselt (58) de hoofdver dachte is. Advocaat R. Verbunt van Van Asselt zegt dat zijn cliënt zich 'diep gegriefd' voelt door zijn arrestatie. Van Asselt zelf wilde geen commentaar geven. De president-commissa ris was vorig jaar al geconfron teerd met verdenkingen aan zijn adres en is toen door justi tie verhoord. „Nu zijn ze (de drie verdachten) ineens van hun bed gelicht. Ik heb de in druk dat justitie nieuwe men sen moet hebben, na Van den Nieuwenhuyzen," aldus Ver bunt. De zakenman Joep van den Nieuwenhuyzen is in twee zaken vrijgesproken van aan delenhandel met voorkennis. De uitspraken betekenden een zware tegenslag voor de pogin gen van justitie om aandelen handel met voorkennis aan te pakken. Een andere zaak, die tegen bestuurders en managers van het voormalige handels huis Borsumij-Wehry, mislukte eveneens wegens gebrek aan bewijs. Verscherpte wetgeving ligt nu voor bestudering bij de Raad van State. Van Asselt is al jaren verbon den aan Weweler, waar hij ook algemeen directeur is geweest. In maart van dit jaar richtte hij een vennootschap op, Van As selt Europe BV, met als doel deelneming en het besturen van andere ondernemingen. De twee andere arrestanten zijn een 37-jarige man en 34-jarige vrouw. De vrouw, die al weer was heengezonden, zou voor deel hebben getrokken uit de opbrengst van de gewraakte ef fectentransactie. De man zou zich evenals Van Asselt schul dig hebben gemaakt aan han del met misbruik van voorken- Warschau - Philips neemt een meerderheidsaandeel in de lam penfabriek Polam in de stad Pabianice in het midden van Polen. Daarmee verkrijgt het Eindhovense concern een sterke positie op de Poolse markt. Philips Lightning heeft al vijf jaar een fabriek in Pila en heeft sinds kort ook een joint venture met Polam in Biels- ko-Bialo. De nieuwe overname is volgens Philips geen bedreiging voor de werkgelegenheid van de vestiging in Terneuzen. Daar ontstond vorig jaar grote arbeidsonrust toen Philips een ingrijpende ver mindering van de werkgelegenheid aankondigde, omdat de pro ductie van gloeilampen naar Polen werd verplaatst. De nieuwe overname in Polen is volgens de elektronicafirma vooral gericht op versterking van de marktpositie van Philips in Polen en ande re Oost-Europese landen. Amsterdam - De ABN Amro start in het laatste kwartaal van dit jaar met activiteiten in Oezbekistan, een van de Centraal-Aziati- sche staten van de voormalige Sovjet-Unie. Daartoe heeft de Nederlandse bank gisteren een overeenkomst onclertèkend met drie partners voor de oprichting van de ABN Amro Bank NV Uzbekistan. itD.e,bank liet in april al weten dat met de investering ruim 8 mil joen gulden is gemoeid. Arnhem - Het gerechtshof in Arnhem heeft na een procedure van vijftien jaar alle vorderingen van de curatoren van de Tilburgsche Hypotheekbank (THB) tegen notaris H. Mulder afgewezen. Daar mee is de claim van vele tientallen miljoenen guldens tegen deze notaris van de baan. Dat heeft het Koninklijke Notariële Broeder schap gisteren bekendgemaakt. De curatoren verweten Mulder en diens plaatsvervanger onzorg vuldig handelen bij het passeren van hypotheekakten van de THB. De bank ging in 1983 failliet, doordat ze op grote schaal hypothe ken verstrekte zonder dat daar voldoende onderpand tegenover stond. Mulder zou daaraan hebben meegewerkt. Een veroordeling van Mulder - en daaraan gekoppeld een forse aansprakelijkheidsstelling - zou grote gevolgen hebben voor de werkwijze van notarissen bij het opstellen van hypotheekakten. Mulder moest bij zijn werk afgaan op rapporten van een taxateur, die naar later bleek onjuist waren. Voorburg - De Nederlanders verstookten vorig jaar 5,25 miljard liter benzine, 1,25 miljard liter diesel en 1,28 miljard liter .LPG om met hun personenauto's 93 miljard kilometer af te leggen, aldus het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het verbruik van brandstof was daarmee 2 procent meer dan in 1994, doordat het aantal auto's steeg met meer dan 70.000. De reislust veranderde nauwelijks en dat gold ook voor het gemid deld verbruik van liters per honderd kilometer. Baarn - Het overleg over een nieuwe CAO bij Philips-dochter Po lygram is gisteren vastgelopen. De directie van Polygram vindt dat de vakbonden veel te hoge eisen stellen. De directie heeft het overleg afgebroken, zeggen de vakbonden. De bonden zullen morgen bij de vestigingen van Polygram in Baarn en Amersfoort protestbijeenkomsten organiseren. De bon den eisen van de directie van Polygram een stevige loonsverho ging, nadat ze in een eerdere fase al de 36-urige werkweek hebben laten vallen. TNT CONCERTS/CAT EVENTS PRESENTEREN IZATERDAG 13 JULI: IN HET FEIJENOORD STADI0N| EN DIVERSE ANDERE ARTIESTEN KAARTEN TE VERKRIJGEN BIJ 600 geautomatiseerde verkooppunten van de Staatsloteill, zogenoemde SENS Service Points (voor Informatie over het dchtstbflzifnde SENS Service Point kan men bellen met 06 3006306 - 75ct. p.min.). Ook te koop vla het Rotterdams Dagblad en bi| het Stadon Feijenoord. Entree: le ring en veldkaarten ƒ66,50 en 2e ring ƒ54,50. Ook kunt u kaarten bestellen vla Cdltlckets 06 9109101 l(75ct. p.min.).

de Stem | 1996 | | pagina 5