Aanvaarding Mitchell redt vredesoverleg FN Brei; pola: SSSSST*" Heel wat waard REAL HOT 'THE R nB EVENT Franse boerenleider vreest gigantisch rundvleesoverschot door BSE VN: geen precedent Bangladesh stemt Parlementsverkiezingen met weinig geweld Wilde speculaties na aanslag metro Moskou Bonden: Regel of tegenwerking De Zeelandkaart. DJUöi'iUM BUITENLAND At DE STEM Mislukking nipt voorkomen 06-0220003. met de Zeelandkaart. De Zeelandkaart. Heel wat waarj als telefoonkaart COMMENTAAR BUITENLAND KORT Arrestaties in Antwerpse haven Lott nieuwe Republikeinse fractieleider Verkiezingen Tsjetsjenië uitgesteld Akkoord over ex-Joegoslavië uitgesteld Bezorgdheid over activist Sarraj TNT CONCERTS PRESENTEERT COOLIO JUNIOR M.A.F.IA 3T CRAIG MACK NOTORIOUS B.I.G. TOTAL JODECI SHAI INFINITI H-TOWN AARON HALL SILK Heel wat waard als winkelkaart. peSTEM Kritiek op h( BSO-oprichter Wiiitzen gaat bedrijven helpen I 11111 DONDERDAG 13 JUNI 1996 Van onze correspondent Parijs - „Als we niet in de komende maanden 200 tot 300.000 kalveren afmaken, dan zitten we voor het eind van het jaar met een overschot van anderhalf miljoen ton rundvlees." Joseph Daul, de voorman van de Franse gespecialiseerde bond van roodvleespro- ducenten (FNB) ziet maar een uitweg uit de BSE-crisis: „En dat is dat we de pro ductie drastisch gaan beperken." Onheilspredikant Daul vreest dat als er niets gebeurt nog voor'het einde van het jaar de EU-koelcellen uit hun voegen barsten en de vleesprijs voor de rundvee houders volledig ineen is gestort. Veehouder-voorman Daul heeft zich met zijn radicale voorstel gemengd in de gek- ke-koeiendiscussie in Frankrijk. Ko mende week gaan overal in het land de boeren de straat op, om financiële hulp uit Brussel te eisen. Dat doen de boeren aan de vooravond van alweer een verga dering van de ministers van Landbouw, gewijd aan het probleem van de gekke- koeienziekte. „Er was natuurlijk al een probleem, nog voordat een verband werd gelegd tussen de koeziekte BSE en de ziekte van Creutzfeld-Jacob", geeft Daul toe. „Want de consumptie van rundvlees daalt ieder jaar met zo'n anderhalf pro cent, terwijl de Europese productie met drie procent is toegenomen. In Frankrijk is de productie zelfs met zes procent toe genomen. Iedereen wist dan ook dat we met prijs dalingen te maken zouden krijgen. Maar toen de gekke koeiencrisis uitbrak, zaten we ineens met een consumptiedaling van twintig, dertig procent. We mogen aan het einde van het jaar blij zijn als we over het jaar gemeten uitkomen op een consumptiedip van acht procent." „Ik denk dat we alleen in-Frankrijk 200 tot 300.000 graaskalveren moeten rui men. Dat is een procent van de totale rundveestapel. Ook denk ik dat we vele duizenden kalveren van acht dagen moe ten slachten. Zodat we niet over enkele maanden met totaal gekelderde prijzen komen te zitten." Het Permanent Veterinair Comité (PVC) van de Europese Commissie eiste giste ren dat Groot-Brittannië meer runderen vernietigt om de gekke-koeienziekte (BSE) uit te bannen. De Britten willen tot dusver 80.000 run deren vernietigen die waarschijnlijk be smet veevoer hebben gegeten. De dieren zijn geboren in de jaren 1991 tot en met 1993. Het PVC, waarin veterinaire deskundi gen van de vijftien EU-lidstaten zijn ver tegenwoordigd, vindt dat niet genoeg. Groot-Brittannië zou ook verdachte run deren uit 1988, 1989 en 1990 moeten af slachten. Volgens schattingen gaat het om nog eens 80.000 dieren. Het Perma nent Veterinair Comité komt morgen op nieuw bijeen. Belfast (rtr/dpa/afp) - Drie dagen' na het begin van de vredes besprekingen in Noord-Ierland is een mislukking maar nipt voorkomen. De delegaties werden het gister ochtend na een marathonzitting van zeventien uur eens dat de omstreden Amerikaanse voorma lige senator Mitchell voorzitter wordt van de onderhandelingen. Maar de radicale protestanten zeiden niet met hem te zullen sa menwerken. De Britse en Ierse regeringen rea geerden opgelucht dat de impasse bij de onderhandelingen over de toekomst van de roerige Britse provincie voorbij is. De Britse minister voor Noord-Ierland Mayhew sprak van een 'belang rijk keerpunt'. Ook de Ierse mi nister van Buitenlandse Zaken Spring, die een reis naar de VS had uitgesteld, zei dat de confe rentie nu haar 'moeilijke werk' kan beginnen. „We waren dicht bij een misluk king", zei een lid van een van de delegaties. De conferentie kan zich nu buigen over haar precieze bevoegdheden, de agenda en het vaststellen van procedures. Vertrouweling Mitchell, een vertrouweling van president Clinton, verzekerde de rond zestig afgevaardigden, dat hij zijn voorzitterschap van het overleg 'eerlijk en verantwoorde lijk' zal uitoefenen. De oud-senator gaat de discus sies leiden die een verzoening tussen unionisten en nationalis- (ADVERTENTIE) :p2 telefoneren, te recreëren, in de bus, bij het winkelen, bij museumbezoek en in de bibliotheek. Bovendien geeft de kaart recht op aantrekkelijke kortingen bij evenementen en attracties. Bel gratis voor inlichtingen VERVOLG VAN VOORPAGINA Met een onderzoek naar de be velsstructuren, waardoor duide lijk zou moeten worden wie pre cies op welk moment verant woordelijk was voor welke be slissing, zou de VN een precedent scheppen dat zij volgens Kooij- mans liever niet scheppen. „De gedachte is waarschijnlijk dat er dan na ieder incident in de toekomst wel een onderzoek wordt gehouden, en dat vindt de Veiligheidsraad niet gewenst. Deze raad is een zeer besloten or ganisatie, waar de deals binnens kamers worden gemaakt. Dat wil men zo houden." Zeker omdat andere landen geen direct belang hebben bij een on derzoek zal het Nederlandse ini tiatief weinig kans maken. „Misschien helpt het wanneer de vraagstelling wat verbreed wordt, zodat anderen er wel een belang in zien," zegt hij. „Bij voorbeeld door erop te wijzen dat een onderzoek naar de bevels structuren in het algemeen nuttig is, omdat alle deelnemers aan VN-operaties daarmee te maken hebben." Wijzen op de grote loyaliteit van Nederland aan de VN helpt vol gens Kooijmans' stellige overtui ging niet. Het heeft geen zin om de relatief grote deelname van Nederland - in troepenaantallen en geld - in stelling te brengen. (ADVERTENTIE) ten moeten bewerkstelligen. De eeuwenoude rivaliteit tussen de protestantse meerderheid en de katholieke minderheid in Noord- Ierland is de wortel van het con flict, dat de afgelopen 25 jaar meer dan 3.200 doden heeft geëist. Maar de DUP, partij van de on verzoenlijke protestant Paisley, en een andere unionistische groe pering, bleven het compromis af wijzen. Zij verwijten Mitchell, die van Ierse afkomst is, 'partij digheid'. „Wij zullen plenaire zit tingen onder zijn voorzitterschap niet bijwonen", bulderde Paisley. Sinn Fein Londen en Dublin hebben de Amerikaan aangezocht onder meer in de hoop dat de nationa listische guerrillabeweging IRA een nieuw staakt-het-vuren zal afkondigen. Alleen dan kan Sinn Fein, de po litieke vleugel van de het Iers Re publikeinse Leger, deelnemen aan de onderhandelingen. Sinn Fein demonstreerde opnieuw bij het conferentie-oord tegen haar uitsluiting. Op 19 juni komen de delegaties van unionisten, de gematigde na tionalisten van de SDLP en van de Britse en Ierse regeringen weer bijeen voor een voltallige zitting over agenda en bevoegd heden. Overal in Bangladesh stonden lange rijen voor de stembureaus, mannen en vrouwen apart, zoals de islamitische traditie voorschrijft. Ook in de stad Tongi was het voor deze gesluierde vrouwen wachten geblazen. foto epa Dhaka (ap/anp) - De gisteren in Bangladesh gehouden par lementsverkiezingen zijn over het algemeen vreedzaam en eerlijk verlopen, zo deelde de voorzitter van de Kiesraad mee. De voormalige premier Khaleda Zia en haar rivale Hasina Wajed liggen nagenoeg gelijk zo bleek uit de eerste voorlopige uitslagen die bekend werden gemaakt. Volgens de kiescommissie lag de opkomst onder de 56 miljoen kiesgerechtigden ruim boven de zestig procent. Vooral onder vrouwen was de opkomst zeer hoog, waarschijnlijk mede van wege het feit dat de belangrijkste twee kanshebbers vrouwen zijn. Geweld tussen politieke tegen standers heeft gedurende de ver kiezingscampagne aan zeker achttien mensen het leven gekost. Om verder geweld te voorkomen had de regering bij de 26.000 stembureaus in totaal 40.000 sol daten en 400.000 man politie en ordetroepen ingezet. Op enkele plaatsen kwam het toch tot geweld. In de buurt van een stembureau in het centrum van Dhaka werd een zelfgemaak te bom naar een auto waarin een kandidaat zat gegooid. In de zui delijke plaats Pirojpur raakte een kandidaat gewond bij een ge vecht met tegenstanders. Op grond van opiniepeilingen is de verwachting dat geen van de twee grote partijen, de Nationale Partij van Bangladesh (BNP) van de in maart afgetreden premier Khaleda Zia en de liberale Awa- mi Liga van Zia's tegenstandster Sheikh Hasina, een meerderheid van de 300 parlementszetels die op het spel staan zal halen, het geen kan leiden tot meer geweld tussen hun zwaar bewapende ka ders. Andere grote partijen zijn de Jatiyapartij van ex-president Hossain Mohammad Ershad, die wegens corruptie in de gevange nis zit, en de moslim-fundamen talistische Jamaat-i-Islami. Sinds het land in 1971 onafhan kelijk werd zijn er in Bangladesh twee presidenten vermoord, drie staatsgrepen gepleegd en acht tien couppogingen gedaan. Vijf tien jaar werd het land geregeerd door militaire of quasi-militaire regeringen. In 1990 echter zorgde een demo cratiseringsbeweging ervoor dat generaal Ershad het veld moest ruimen en een jaar werden er voor het eerst vrije verkiezingen gehouden, die Zia aan de macht hielpen. Zia is de weduwe van een van de vermoorde presiden ten, Ziaur Rahman. Zia zette het economische her vormingsbeleid van haar voor ganger voort. Door de door Hasi na geleide oppositie uitgeroepen algemene stakingen, die Zia tot aftreden moesten dwingen, leg den de economie twee jaar lang lam en maakten het land onre geerbaar. Het grootste deel van de opposi tie stapte uit protest tegen Zia uit het parlement. Uiteindelijk wer den er op 15 februari vervroegde verkiezingen gehouden, die ech ter door de oppositie werden ge boycot. Op 30 maart trad Zia af en droeg ze de macht over aan een interim regering. De definitieve uitslagen worden op zijn vroegst donderdag ver wacht. Alleen macht telt in dit orgaan, zo heeft ook onlangs de Advies raad voor Vrede en Veiligheid vastgesteld. Maar dan nog. Stel dat het Ne derlandse initiatief inderdaad uitgroeit tot een onderzoek. „Ik denk niet dat er veel uitkomt", stelt Kooijmans voorzichtig. „Het is zeer gevoelige informatie en men zal zeker geen openbare rap portage willen." Er kan nog een ander effect op treden van een mogelijk onder zoek: „Het buitenland was in het algemeen niet zo negatief over Dutchbat. Maar de indruk kan ontstaan dat Nederland met het onderzoek het eigen straatje wil schoonvegen. Dat zou een onte rechte indruk zijn, maar zo gaat het soms." De professor zegt het niet met zo veel woorden, maar duidelijk wordt uit zijn verhaal dat Neder land zal moeten leren leven met de onduidelijkheden na Srebr- „Je krijgt de onderste steen niet boven. Uiteindelijk snijdt de VN daarmee wel in de eigen vingers. Want nu al wordt zichtbaar dat de regering zich achter de oren krabt wanneer het opnieuw ge vraagd wordt om mee te doen." In Burundi, of waar ook ter we reld, mag hoe dan ook geen nieuw 'Srebrenica' ontstaan. Door Kees Elenbaas Moskou - Loeda en haar vriendin houden even de pas in en zetten hun boodschap pentassen neer naast de ingang van het metrostation. „Doen of niet doen?", vragen ze aan elkaar. Loeda staat zichtbaar te trillen van de zenu wen. Maar haar vriendin pakt haar kordaat bij de arm en trekt haar mee. „Ben je gek, twee keer zo kort op elkaar, dat gebeurt niet. De dames waren gisteren niet de enigen die zich een paar maal bedachten voordat ze in de Moskouse metro stapten. De schrik zit er goed in. De bom die dinsdag avond om kwart over negen ontplofte in het vijfde rijtuig van de metrotrein die juist was vertrokken van het station Toelskaja eiste aan vier mensen het leven en verwondde twaalf anderen. „Een barbaarse daad", zo zei president Boris Jeltsin in een reactie. Volgens Jeltsin was de aanslag bedoeld om de situatie in de hoofdstad te destabiliseren en een klimaat van onveiligheid en terreur in Rusland te scheppen aan de vooravond van de verkiezingen. De woordvoerder van de president liet weten dat Jeltsin 'aanvullende maatregelen' had ge nomen om de rust en orde in Moskou te hand haven. Hij benadrukte dat Jeltsin de terroris ten geen kans zal geven om de presidentsver kiezingen van aanstaande zondag in de war te schoppen. Hoewel nog niemand de verantwoordelijk heid voor de bomaanslag heeft opgeeist werd er uiteraard druk gespeculeerd over de moge lijkheid of Tsjetsjeense opstandelingen mis schien achter deze terreuractie konden zitten. Maar het waren opmerkelijk genoeg de Russi sche autoriteiten met de Moskouse burge meester Joeri Loezjkov voorop die Tsjetsjeen se betrokkenheid bij de aanslag min of meer van de hand wezen. Persconferentie De Tsjetsjeense rebellen lieten gisteren in een schriftelijke verklaring weten dat zij op geen enkele manier iets met de aanslag te maken hebben. Burgemeester Loezjkov stelde de foto reuter hoofdstedelijke bevolking bepaald niet gerust door tijdens een persconferentie te verklaren dat de politie een telefoontje heeft ontvangen met de mededeling: „Dit is nog niet alles. Wacht maar op het vervolg." Loezjkov, druk campagne voerend voor een tweede ambtstermijn als burgemeester waar voor de verkiezingen ook op 16 juni worden gehouden, wees met een beschuldigende vin ger in de richting van extreem linkse groepe ringen in het kamp van Jeltsins belangrijkste opponent, de communistische leider Gennadi Zjoeganov. Op zijn beurt viel Zjoeganov scherp uit naar de burgemeester die volgens hem niet het recht had dergelijke uitspraken te doen voor dat er een grondig onderzoek is ingesteld naar de aanslag. Uit het kamp van de communisten en nationalisten klonken cynische insinuaties dat de machthebbers wellicht zelf achter de aanslag zitten omdat het hen de mogelijkheid geeft de verkiezingen op het laatste moment om veiligheidsredenen uit te stellen. Festiviteiten President Jeltsin en burgemeester Loezjkov namen gezamenlijk het besluit om de festivi teiten die ter ere van de vijfde verjaardag van de Russische Onafhankelijkheidsdag op het programma stonden ondanks de bomaanslag toch door te laten gaan. Verschillende politie ke groeperingen en presidentskandidaten maakten gisteren van de gelegenheid gebruik om hun campagne af te sluiten. De ultra-nationalistische leider Vladimir Zji- rinovski kreeg op het plein voor het beroemde Bolsjoj theater slechts enkele duizenden men sen op de been. Ongeveer 1.500 demonstranten met rode vlaggen en portretten van Lenin en Stalin kwamen bijeen op het Loebjanka plein voor het voormalige hoofdkwartier van de beruch te KGB. Op een nader plein trok de orthodoxe communist Victor Anpilov niet meer dan en kele honderden nostalgische toehoorders. De grote winnaar van de show op Onafhanke lijkheidsdag was zonder twijfel Boris Jeltsin. Geflankeerd door premier Victor Tsjernomy- rdin en burgemeester Loezjkov sprak Jeltsin tijdens een galaconcert bij het Rode Plein een menigte van tienduizenden aanhangers toe. Hij liet er geen twijfel over bestaan dat hij ze ker is van zijn overwinning bij de verkiezin gen. Vanaf het gigantische podium waar de Russische vlag als een regenboog overheen gespannen was riep Jeltsin: „We zullen win nen, de vrijheid zal winnen". Tienduizenden vielen hem bij. Loezjkov greep de microfoon en schreeuwde: „Rusland, Jeltsin, Vrijheid! Rusland, Jeltsin, Overwinning! Rusland, Jeltsin, Onze toe komst." De menigte nam de slogans over die minutenlang weergalmden tegen de muren van het Kremlin. JONG GELEERD is oud gedaan, herinnert de gemeente G ningen zich en daarom heeft het bestuur voorgesteld kind»,'® tegen een aardig fooitje het zwerfvuil in hun buurtte latent? ruimen. Twee vliegen in één klap, zeggen de bestuurders. De bun wordt schoon en de kinderen hangen niet langer doek rond op straat. Twee goede argumenten, maar de beste red! is natuurlijk dat kinderen op deze wijze leren voorzichtig te; met hun leefomgeving. Wellicht dat ze het zich later nog heri neren en ernaar handelen. Maarzoals met alle leuke initiatieven, zien nog hoger geplaats ten - de pennenlikkers van het ministerie van Sociale Zaks problemen. Het betreft hier kinderen van negen tot dertien jaa en dus zou het gaan om kinderarbeid. Er wordt immers betaald - het vorstelijke bedrag van vijf gulden voor een mid dagje meehelpen - en er bestaat een gezagsverhouding tn sen iemand van de gemeente en de kinderen. Belachelijk. Nog maar enige decennia geleden werd heel Na derland onder de kreet 'een heitje voor een karweitje' jaarliii door padvinders en verkenners geschoond en opgeruimd opbrengsten waren weliswaar voor het goede doel, maar dr opzet was hetzelfde. En ook toen werd er betaald en warene opdrachtgevers. Niemand die erover klaagde. De onwenselijkheid van kinderarbeid is door het recente rapport opnieuw onder de aandacht gebracht. Terecht daar zorg over bestaat, maar het is nonsens om zulke nuttiq! en educatieve projecten onder dezelfde term te vangen. Ambtenaren moeten opletten en controleren, maar niemani heeft hen opgedragen hun taak als Sovjet-bureaucraten uitt voeren. Antwerpen/Brussel - Acht bazen en werknemers van Antwerpse havenbedrijven zitten achter slot en grendel op verdenking van drugssmokkel. De zaak houdt verband met de mogelijke Bel gische vertakking van de Nederlandse IRT-affaire. Daarbij zijn met betrokkenheid van politie en justitie verdovende middelen doorgeleverd om drugsbendes te kunnen ontmantelen. Sommige verdachten hadden slapende bedrijfjes die ze voor de drugssmokkel hadden geactiveerd. Hun arrestatie heeft te maken met de zaak van de geschorste Antwerpse rijkswachter W. vanM. Die wordt ervan verdacht drugscontainers naar Nederland te hebben doorgesluisd zonder medeweten van de recherche en zon der toestemming van justitie. Washington - De Republikeinen in de Amerikaanse Senaat heb ben gisteren Trent Lott uit Mississippi tot nieuwe fractieleider gekozen. Lott volgt Bob Dole op, die dinsdag uit het Congres trad om zich volledig aan zijn presidentscampagne te kunnen wijden. De am bitieuze Lott (54) wist vorig jaar op te klimmen tot 'whip', de functie die vlak onder fractieleider staat en bedoeld is om bij stemmingen zoveel mogelijk eenheid te smeden. Lott wordt over het algemeen gezien als minder compromisgezind dan Dole. Hij staat politiek vlakbij Newt Gingrich, de conservatieve Republi keinse voorzitter van het Huis van Afgevaardigden. Grozny - De door Moskou gesteunde regering van Tsjetsjenië heeft gisteren besloten om voor de parlementsverkiezingen van de republiek vast te houden aan de oorspronkelijke datum van 16 juni. De aankondiging werpt een donkere schaduw over het vre desproces, omdat zij in strijd is met het resultaat van de onder handelingen tussen de Tsjetsjenen en de Russische regering. Maandag kwamen deze beide partijen namelijk overeen om de verkiezingen in de herfst te laten plaatsvinden. De overeenkomst werd gepresenteerd als een doorbraak. Oslo - De ondertekening van het akkoord over ontwapening van ex-Joegoslavië is gisteren een week uitgesteld. Dit om partijen meer tijd te geven om hun meningsverschillen bij te leggen, zo deelde bemiddelaar V. Eide van de Organisatie voor Veiligheid en Samenwerking in Europa (OVSE) mee. Het besluit betekent dat het akkoord niet tot stand komt binnen de tijd die was vastgesteld in het vredesakkoord van Dayton. Jeruzalem - Israëlische en Palestijnse groeperingen voor de men senrechten hebben gisteren hun bezorgdheid geuit over het lot van de Palestijnse mensenrechtenactivist en psychiater dr. Iyad Sarraj die enkele dagen geleden door de Palestijnse politie werd gearresteerd. Sarraj zou geslagen en gemarteld zijn. De groepen zeiden te vrezen voor zijn veiligheid. Sarraj werd zondag aangehouden. Gisteren meldde de PICCR dat zij een briefje in Sarrajs handschrift had gekregen waarin hij meldde te zijn geslagen en dat 'ze proberen me erbij te lappen we gens drugsbezit'. Een Palestijnse officier van justitie ontkende desgevraagd dat Sarraj is gemarteld. (ADVERTENTIES) ZONDAG 7 JULI: LIVE IN HET FEIJENOORD STADION EN DIVERSE ANDERE ARTIESTEN FESTIVAL VAN 1 4.00 - 23.30 U UR KAARTEN TE VERKRIJGEN BIJ 400 geautomatiseerde verkooppunten van de Staatsloterij, zogenoemde SENS Service Po"1 (voor informatie over het dichtstbijzijnde SENS Service Point kan men bellen met 06 3006306 - 75ct p.min.). Ook te koop via h» Rotterdams Dagblad en bij het Stadion Feijenoord. Entree: lerinj en veldkaarten 77,50 en 2e ring ƒ65,00. Ook kunt u kaarten bestellen via Calltickets 06 91091011 (75ct p.min.). Amsterdam (anp) - De fonden denken dat het ment nabij is dat Stork boeken gaat onderzoeken fokker Aviation. nat meldde bestuurder G. I Heuvel van de Industrie) Cedingstod CNV na af] van overleg met de machine! „er en industriële dienstverll „it Naarden. Fokker AviatiJ de houdstermaatschappij vaJ vensvatbare bedrijven die nil Nunspeet (anp) - De manil hun organisaties met wej nieuwe polarisatie in de de hand. Voorzitter B. van der Weg vaJ Industriebond FNV heeft dit I teravond gezegd bij de opeh van de bondsraadsvergaderinl ■Als er in de metaal-cao geen| 'spraken over herverdelen Iwerk komen, voelt de bond look niet meer gehouden aan fraai gemaakte afspraken loonmatiging, flexibilisering| herverdelen van werk. „De 1 matiging in de jaren tachtig er nooit gekomen als daar dertien atv-dagen tegenover 1 den gestaan." De vakbond ergert zich dat i voudig werk dat in Nederll winstgevend is naar het bui! land verdwijnt. Ook begrijp! bond niet dat de werkgeversol] nisatie FME die in de metaal v gert afspraken over herverdd van werk te maken, niet op baar door VNO/NCW tot de is geroepen. Van der Weg had fel uit naar het plan van Akzol achttienhonderd banen naar len te verplaatsen: „Deze ontv 'keling noem ik onaanvaardbl Het gaat niët'aan om rendan bedrijfsonderdelen enkel Doorn (anp) - De excenl trieke oprichter van autol matiseringsbedrijf BS(f (Bureau voor Systeemontl wikkeling) Eckart Wint| zen heeft een nieuw be drijf opgericht: Ex'tent. De management- en investei ringsmaatschappij, die dril werknemers telt, onderT steunt bedrijfjes die niet al leen winst nastreven, maa ook sociale of ecologisch doelstellingen hebben. Ex'tent geeft adviezen aai de bedrijfsleiding en koop van sommige bedrijven oo! de meerderheid van de aan delen. Momenteel werkt het nieuw Wintzen-bedrijf voor vijftie: onderneminkjes, variëren: yan een tweemaandelijk 'tijdschrift voor verantwoori ondernemen' tot een bedrij dat licenties heeft voor eei kunstmatig eiwit, waarme het hoopt ziektes als Alzhei roer en aids te bestrijden, bat laatste bedrijf, Pept'im fflune in de Verenigde Sta 'en, betekent voor Ex'tent d grootste investering in gele yintzen wilde tijdens eei Perspicknick' niet zegge hoeveel hij in het bedrij geïnvesteerd heeft, be grootste klus wordt voor jopig de introductie van he Jnxe Amerikaanse ijsmerl Hen Jerry's in de Benelux beze maatschappij krijgt eei Primeur: Wintzen wil in d raad van commissarissen ee: Jongere opnemen van tussei de 14 en 18 jaar. Hiervooi wordt een wedstrijd uitge schreven. be ingrediënten worden zo yeel mogelijk verkregen oj asis van eerlijke handel: di aft s chocoladecake zijr omstig van een daklozen- Project in New York en d< ropische noten worder j^chtstreeks van de boer ge- is de bedoeling dat he nieuwe bedrijf van Wintzei Wein blijft. directeur van automati Wim0r B?°/Origing kreej j tz®n al bekendheid me vp s,elhng dat grote bedrij te logen te traag zijn.

de Stem | 1996 | | pagina 4