Drugsoverlast m wijk triniteit sola Xaast postkantoor nu ook artotheek in oude supermarkt Sluiskil Skeeleren in de sporthal EHBO krijgt toch geld voor schepbrancard Terneuzens stadhuis opent over een jaar POLITIE RAPPORT PLAATSELIJK NIEUWS UITSLAGEN zeeland c3 Mm mmm 3-216451 >165-558843 ergmap '"m --fan? 2 DAGEN STUKÏVERKOOJP Dorpshuis Wemeldinge Bibliotheek gaat mee met de tijd raoaa® HALEN IN NEDERLAND EN BELG »chenk voor tan £«*91 's software-cd's, htelijk gesorteerd [titelboekjes en nei [tekst. 33.7 s 66 of neutraal eigen leverancier. Oostburg geeft subsidie onder voorwaarden Kom naar de stuntverkoopdagen van Sola in Wemeldinge. 6,9 en 12 persoons cassettes: nü tot méér dan KOOKPANNEN COMPLETE CASSETTES Zilverwit edelstaal 6 persoons, 4Ckleng (Tt u n t"pUH adviesprijs 520, nü vanaf ft bestekmodellen zijn leverbaar in ven 12persoons cassettes. m EXCLUSIEF PORSELEIN FLONKEREND KRISTAL Beatrixstraat Schoondijke racebaan voor vrachtwagens Slok op Potloodventer Oplichting Doorrijder Aanrijding Snelheidscontroles Aanrijding met ge wonden Aanrijding Cadzand Breskens Sluiskil IJzendijke Zaamslag DESTEM DONDERDAG 13 JUNI 1996 Van onze verslaggever Sluiskil - Een deel van de voormalige supermarkt in Sluiskil heeft een opmerkelij ke, nieuwe bestemming ge vonden. Op zaterdag 15 juni .jat er een particuliere ar totheek, oftewel een kunstuit leen van start. Er is in de su permarkt al een postkantoor ondergebracht. Het initiatief is genomen door Joost Knop, manager van de in Sluiskil gevestigde kunstenares Jeanne Munsterman. De artotheek draagt haar naam, maar er zal ook werk van diverse andere professionele kunstenaars in ondergebracht worden. Op de voorlopige lijst van deelne mers komen die van Até (Frank rijk), Thomas Roman (België), Nicole Rodriguez (Frankrijk) en de Nederlandse kunstenaars Twan de Vos, Cor de Jong, Henk Hesselius en Gerard Berends voor. Van het werk van Munsterman komen er binnenkort litho's. De artotheek werkt in grote lij nen hetzelfde als de vergelijkbare 'officiële' kunstuitlenen van de Stichting Beeldende Kunst Zee land. Het selectiebeleid van dit insti tuut werd door Knop en Mun sterman - twee jaar geleden vanuit Groningen naar Zeeuws- Vlaanderen gekomen - als een struikelblok ervaren. Pogingen om een eigen ruimte te kopen van de gemeente Terneu- zen liepen vast op te hoge finan ciële eisen of op te hoge investe ringen die gedaan moesten wor den om een dergelijke ruimte ge schikt te maken voor gebruik. Supermarkt-eigenaar A. van Minnen, die nu een deel van zijn pand aan de artotheek verhuurt, vindt het een goed initiatief. „Wie niet waagt, die niet wint. We moeten er niet meteen al te hoge verwachtingen van hebben, maar het is in ieder geval een pu- bliciteitstrekker voor Sluiskil," aldus Van Minnen. Voor de Sluiskillenaren houdt de vestiging van de kunstuitleen al vast in dat ze gratis lid kunnen worden. Zowel particulieren als bedrijven betalen een klein bedrag om kunstwerken te huren. Daarnaast is er de mogelijkheid om via een spaarsysteem de werken uitein delijk te kopen. De artotheek is op werkdagen ge opend van 10.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur en 's za terdags op afspraak. h Verkerk Keukens he, I week een spectaculai I jeldactie. Als u binnen tw< I een keuken nodig heeft loopt, krijgt u van Hans 6 Se Kroonkeuken voor van de door de leveranci bevolen adviesprijs! Kom n| ig naar de snelle beslissen Woningbouwvereniging Terneuzen onderneemt actie na klachten te keuken en het beste oS voor de beste prijs! T"V I 'AN 9.00 TOT 10.00 UUR AN 9.00 TOT 20.00 UUR 'ANC ZwirstRLAND-NiDEKlANO: 20 30 uw VAN 9.00 TOT 21.00 UUR VAN 9.00 TOT 17.00 UUR T NMlAHPi MTAt SmTWwïlSiiiii Van onze verslaggever Terneuzen - De Woningbouwvereniging Terneuzen gaat de drugsoverlast in de wijk Triniteit (Bomen- en Bloe- menbuurt) strenger aanpakken. De vereniging krijgt na melijk elke week wel enkele overlastklachten binnen, ge bewoners van de wijk krij- nepkwekerijen in flats, dealen a een dezer dagen een brief in van drugs en drugstoeristen die Tv" Nederland, Breda) Je bus waarin de woningcorpora tie duidelijk maakt hoe zij de overlast wil gaan bestrijden. Hoofd Bewonerszaken A. Trap man meldt in de buurtkrant voor Triniteit dat het aantal klachten uit de wijk over drugshandel en - gebruik toeneemt. De strengere aanpak van de vere niging moet ertoe leiden dat de handel vanuit woningen wordt uitgebannen. Tegen de straat handel in verdovende middelen kan de woningbouwvereniging niet optreden. Vorige maand trad het Woonkon- sumentenburo in Terneuzen al naar buiten met de toename van de anonieme meldingen van drugsoverlast uit de wijken Tri niteit en Lievenspolder. Het be trof klachten over illegale hen mensen lastigvallen. De verplaatsing van de drugs overlast naar andere stadsdelen van Terneuzen is een gevolg van de strenge aanpak van de proble matiek in de binnenstad. Onlangs nog zei de gemeenteraadsfractie van de Partij van de Arbeid dat het zaak is steeds alert te blijven op het gevaar van verplaatsing. De partij noemde daarbij de Bo men- en Bloemenbuurt als voor beelden van buitenwijken waar dit soort ongewenste activiteiten toenamen. De woningbouwvereniging gaat klachten over drugsoverlast on derzoeken en schriftelijk vastleg gen. Huurders die dealen of an derszins drugsoverlast veroorza ken, worden via een ontruimings procedure uit hun huis gezet. Van onze verslaggever Oostburg - De afdeling IJzendijke van de EHBO krijgt toch een gemeentelijke subsidie van vijftienhonderd gulden voor de aanschaf van een schepbrancard. B en W wilde dit bedrag in eerste instantie niet geven, maar tijdens een commissievergade ring bleek een ruime meerderheid van de gemeenteraad toch dit bedrag beschikbaar te willen stellen. De vereniging deed onlangs mee aan een rampenoefening gericht op het vervoer van gewonden. Hierbij bleek dat de leden niet kunnen werken met een schep brancard. De EHBO vindt het werken met deze brancard belangrijk als de vereniging in de toekomst wordt opgeroepen voor oefeningen op rampgebied in samenwerking met andere hulpverlenende in stanties. Het college stond in eerste in stantie afwijzend tegenover het verzoek omdat het vervoer van gewonden in eerste instantie een zaak is van het Rode Kruis. Te vens beschikken de ambulances over een schepbrancard. De commissie dacht daar anders over. Volgens de meerderheid blijkt in de praktijk immers dat de EHBO ook taken van andere instanties uitvoert en dat het oe fenen met een schepbrancard dus belangrijk is. Vandaar de heroverweging van het college. De subisie van vijftienhonderd gulden wordt wel onder de voor waarde gegeven dat de overige EHBO-afdelingen in de gemeente Oostburg deze schepbrancard eveneens kunnen gebruiken. De afdelingen moeten hieromtrent zelf afspraken maken. Het voorstel wordt donderdag 20 juni behandeld tijdens de verga dering van de gemeenteraad. De vergadering begint om 19.30 uur in het gemeentehuis. Heerlijk op je skates door de sporthal scheuren en dan een stop maken en de andere kant oprijden. Het kon gisteren alle- maal in sporthal 't Zwaantje in Terneuzen. Terwijl de discomuziek door de hal schalde - en dj Barry de zaak aan elkaar praatte - ver maakten zo'n zestig jonge in door-skaters zich met deze vorm van sport. Normaal springt de sporthalbeheerder uit zijn vel als de vloer zonder gymschoenen betreden wordt, maar gisteren had hij er schik in. Sporthal 't Zwaantje krijgt een nieuwe vloer, dus mochten de jongeren zich voor deze keer op de oude vloer uitleven. En dat deden ze: 'gaaf'en 'te gek'. Jam mer dat het eenmalig was. Als het aan de jeugd ligt, wordt het vaker herhaald. foto camile schelstraete (ADVERTENTIE) 50% korting 11Wflw I ••gSBfgiry Sola levert rechtstreeks van fabrikant aan consument. De grootste collectie met de mooiste bestekken, pannensets, porselein, kristal en huishoudelijke artikelen koopt u rechtstreeks bij Sola in Zeist. En... voor ongekend lage prijzen! Kunt u niet naar Zeist komen? Geen nood. Sola komt naar u toe. Profiteer van kortingen tot méér dan 50%. Wacht niet, want onze Stuntverkoopdagen zijn zo weer voorbij. MEER KEUS, MEER KORT ING. Complete 4-delige pannenset nü vanaf 9persoons, 60-delig ISTUNTPRiJSWi adviesprijs 870, nü vanaf J2 persoons, 78-delig [stTTntprnjj adviesprijs 990, nü vanaf' Geschikt voorgas, elektrisch, keramisch en inductie koken. Afgebeeld modelHaagsch Lofje 2waar verzilverd-n 6 persoons, 40-delig HïSBSÜcH adviesprijs 2398r nü vanaf' 6 persoons, 22-delig adviesprijs 440,10 nü vanaf tt vi n t p r )t-5 6 persoons, 30delig Istuntpbi h adviesprijs 525, nü vanaf Sola-Stuntverkoopdagen Vrijdag 14 juni 12.00 - 21.00 uur Zaterdag 15 juni 10.00 -16.00 uur Dorpsplein 1, Wemeldinge Schoondijke - Veel vracht wagens denderen momenteel met een vaart van zo'n 80 tot 90 kilometer per uur door de Beatrixstraat in Schoondij ke. De hoogste tijd voor de gemeente Oostburg maatre gelen te treffen. Dat is de strekking van een brief van A. van Damme uit Schoon dijke aan de gemeenteraad van Oostburg. Volgens een woordvoerder van de ge meente komt de brief een beetje vreemd over. „Op ver zoek van inwoners van Schoondijke hebben we twee jaar geleden de verkeersrem mers weggehaald. Nu rijden de vrachtwagens weer te hard. Verbetering van deze weg of mogelijke aanpassin gen is momenteel te duur. Wellicht kan er iets aan de Beatrixstraat worden ge daan in het verkeersveilig- heidsproject Duurzaam Vei lig." Van onze verslaggever Terneuzen - De officiële opening van het geheel vernieuwde stadhuis in Terneuzen vindt volgend jaar zomer plaats. Het nieuwe stadskantoor is in de loop van dit jaar al gereed voor ge bruik, maar dan volgt nog een verbouwing in het huidige stad huis. Die verbouwing is in de loop van 1997 klaar, zodat in de zomer de officiële opening kan gebeuren. Om het stadhuis tijdens de ver bouwingswerkzaamheden goed toegankelijk te houden, zal een tijdelijke ingang worden ge maakt in de glazen pui rechts van de hoofdingang. Direct na de bouwvakvakantie van dit jaar (19 augustus) wordt de aansluiting gemaakt tussen het stadskantoor en het stadhuis. De trap in de hal naar beneden zal worden veranderd, net als de route tussen de lift en de nieuw bouw. Die werkzaamheden zijn eind september klaar. Dan verhuizen ook de eerste ambtenaren naar de nieuwbouw. Als eerste nemen de diensten die nu aan de Herengracht zijn on dergebracht er hun intrek. Aan sluitend volgen het Schuttershof gebouw en Sociale Zaken. Uit het stadhuis verkassen de eerste ambtenaren zoals het er nu naar uitziet in de tweede helft van oktober naar het nieuwe stadskantoor. Dan begint de tweede fase van de verbouwing in het huidige stad huis. De burgerzaal op de negende ver dieping komt het eerst aan bod, daarna volgen de achtste verdie ping en de verdiepingen vier en vijf. Tot slot wordt de begane grond, de kelder en de eerste ver dieping aangepast. Daar zal het publiek het meeste van merken, omdat de baliefunc ties dan tijdelijk worden ver plaatst naar de hal op de begane grond. KOOP AVOND GEOPEND De Bibliotheek Terneuzen heeft naar aanlei ding van een behoeften-onderzoek een startcol lectie van 170 cd-roms aangeschaft voor de uit leen. Wethouder P. Hamelinck van Cultuur leen de gisteren het eerste schijfje. „Het is weer een mijlpaal in onze geschiedenis, zei directeur Hans Spenkelink.,, Uit de enquête bleek dat vooral mannen tussen de achttien en veertig jaar geïnteresseerd zijn in cd-rom. Wij meenden dan ook dat we mee moesten gaan met de tijd.De wethouder vond de aanschaf van de cd-roms getuigen van goed ondernemerschap. De collectie is breed van opzet: van algemeen, godsdienst en natuurwetenschappen tot spelle tjes. Het lenen van een cd-rom kost vijf gulden per week. foto camile schelstraete Terneuzen - De politie hield gisteren in de Burg. Geillstraat in Terneuzen een 29-jarige au tomobilist uit Spijkenisse aan. De man bleek te veel gedron ken te hebben. Terneuzen - Een negenjarig meisje werd in de buurt van de Voltastraat/Madam Curie straat geconfronteerd met een 'schennispleger'. Hulst - Een meubelbedrijf in Hulst kreeg een ongedekte che que binnen. Het gaat om een bedrag van 8000 Bfr. (ongeveer 450 gulden). Hulst - Een dertienjarig meisje uit Hulst werd, toen zij gisteren over de Tivoliweg fietste, aan gereden door een auto met ca ravan. De bestuurder reed door. Het meisje liep enkele schaafwon den op. Hulst - Een dertigjarige vrouw uit Axel is op de Abdaalseweg bij Hulst gewond geraakt, toen ze de macht over het stuur van haar auto verloor. Ze reed via de berm een grep pel in en weer uit, de parallel weg (Tolweg) op, om vervol gens langs dezelfde weg weer op de rijbaan van de Abdaalse weg uit te komen. De vrouw is met rugklachten en een buil op haar voorhoofd overgebracht naar ziekenhuis De Honte. Terneuzen - Aan de Hoofdweg werd gistermorgen tussen 09.30 en 10.30 uur een snel heidscontrole gehouden. Hier geldt een maximum snelheid van tachtig kilometer per uur. Twee bestuurders reden har der. Een van hen passeerde de camera met een snelheid van 102 kilometer per uur. 's Mid dags was de Guido Gezel- lestraat aan de beurt. Tussen 12.45 en 14.30 uur controleerde de politie op het gedeelte waar maximaal vijftig kilometer per uur gereden mag worden. 26 Bestuurders reden harder. Hoogst gemeten snelheid: 82 kilometer per uur. Terneuzen - Bij een aanrijding op de kruising Polderstraat- Molenweg heeft een 16-jarige bromfietser uit Terneuzen lich te verwondingen aan de voet opgelopen. De bromfietser kwam in botsing met de auto, met achter het stuur een 19-ja- rige vrouw uit Zaamslag. De bromfietser verleende geen voorrang, aldus de politie. Terneuzen - Drie auto's hebben zware schade opgelopen bij een botsing op de Terneuzen- sestraat. Een 37-jarige auto mobilist uit Hulst bemerkte te laat dat twee automobilisten voor hem, een 27-jarige man uit Terneuzen en een 31-jarige inwoner van Sint Jansteen, remden. Een kettingbotsing was het gevolg. NATUURWANDELING - Za terdag 22 juni is er om 10.00 uur een wandelexcursie naar het buitendijkse natuurgebied bij het gemaal van Nummer Een. De excursie wordt geleid door Awie de Zwart en de or ganisatie is in handen van 't Duumpje. Men kan zich vooraf aanmelden voor deelname bij het VW-kantoor van Cadzand. PLOETEREXCURSIE - Maan dag 24 juni is er om 10.00 uur een ploeterexcursie naar De Hooge Platen. De tocht begint aan de forellenfarm bij de jachthaven. Voor deelname kan men terecht bij de stichting Het Zeeuwsche Landschap. De or ganisatie is ook in handen van Het Zeeuwsche Landschap. PLANTENEXCURSIE - Za terdag 29 juni is er een plan- tenexcursie per fiets langs de dijken tussen Sluiskil en Phi lippine. De excursie begint om 09.00 uur aan de spoorweg overgang tussen de Zandstraat en het Driekwart. De excursie wordt geleid door Peter Maas en de organisatie is in handen van de plantenwerkgroep van De Steltkluut. LOTERIJ - 'Lukt het vandaag niet, dan lukt het morgen' houdt zaterdag een bliksemlo- terij. De lotenverkoop begint om 09.00 en duurt tot 16.00 uur. Om 20.15 uur zal Pol van de Vijver de trekking verrich ten op de markt. De trekking wordt voorafgegaan door een optreden van showband Jeugd- belang, dat om 19.15 uur be gint. Bij slecht weer wordt de trekking verricht in café-res taurant Hofzicht in de Koning innestraat. Fietstocht - Woensdag 17 juli is er weer een stroopielekker- fietstocht in de omgeving van Zaamslag. De fietstocht begint om 10.30 uur in de Reuzen- hoek. De organisatie is in han den van De Steltkluut. Terneuzen - In het samenspel Hulst/St.-Jansteen vlogen van uit Pont St.-Maxence 376 dui ven. Winnaar met een snelheid van 1485,63 meter per minuut werd een duif van E. van Deur- sen uit St.-Jansteen. 2. L. van Landeghem, 3. E. Strob- be, beiden Hulst, 4. Ed. van Goet- hem, 5. B. Danckaert, beiden St.- Jansteen, 6. Jan van Helsland, 7. F. Janssen, 8. J. Dhanis, allen Hulst, 9. A. Hemelaar, St.-Jansteen, 10. P. d'Hondt Hulst. Nieuw Leven Koewacht, 87 dui ven, 1451,50mpm: 1 en 10. P. Mat- thijs, 2, 6 en 8. G. Schalkens, 3 en 4. O. Bonne, 5 em 7. R. van Hijfte, 9. A. de Booy. De Postduif Lamswaarde/De Reis duif Graauw, 143 duiven, 1439,97mpm: 1 en 10. Petrus Rok- ven, 2. Jos. van Laere, 3 en 5. Ge- brs. De Koster, 4. A. Wante, 6. L. d'Hondt, 7. W. Volleman, 8 en 9. P. de Koster. De Snelle Duif Clinge, 124 duiven, 1460,81mpm: 1, 2, 3, 4, 8 en 10. A. Thijs en zoon, 5. I. Merckx, 6. D. van de Bergen, 7 en 9. J. van Goet- hem. Herleving Kloosterzande, 144 dui ven, 1536,19mpm: 1, 2, 6 en 9. Comb. Reijns/De Kort, 3. R. de Booij, 4. Jo. Laffeber, 5. Jo. Voet, 7. R. de Nijs, 8. H. van Dijk, 10. R. Mahu. De Postduif Heikant, 154 duiven, 1458,83mpm: 1 en 8. Cl. Thui, 2. J. Leenknegt, 3. Jac. Elegeert, 4 en 5. J. de Kind, 6 en 10. Em. de Beule, 7. Cam. de Beule, 9. W. Kuypers. Verwachting Axel, 188 duiven, 1519,23mpm: 1, 2, 4, 5 en 9. P. de Poorter, 3. P. de Bakker, 6 en 7. A. Remorie, 8. C. de Poorter, 10. Comb. De Mul/Kop. Met Moed Vooruit Boschkapelle, 194 duiven, 1511,52mpm: 1. Th. Dobbelaar, 2. P. Pieters, 3, 6 en 7. A. Wauters, 4. M. Risseeuw, 5. A. Nicolaas, 8. C. de Cock, 9. Th. van Damme, 10. Th. van Vlieberghe. Eendracht Maakt Macht Terneu zen, 127 duiven, 1540,40mpm: 1. J. de Jonge, 2, 4, 5, 8 en 9. Gebrs. Scheele, 3. W. van Hoeve en zoon, 6. P. Zegers, 7. N. Bouwman, 10. D. Deurwaarder. Sluiskilse Reisduif, 103 duiven, 1530,llmpm: 1, 5 en 7. F. de Beule, 2 en 3. Comb. Nachtegaal, 4. R. Dhaene, 6. J. du Puy, 8 en 10. J. Harms, 9. J. Dane. Volharding Westdorpe, 125 dui ven, 1527,98mpm: 1. Comb. Gij- sel/Istas, 2. Arn. van Paemel, 3. R. van Kwikkelberghe, 4, 6, 8 en 10. P. Baecke, 5, 7 en 9. Ed. de Smet. De Vrede Sas van Gent, 182 dui ven, 1540,02mpm: 1, 2,4, 5, 7 en 10. F. de Mul, 3 W. Winne, 6. B. van de Berghe, 8. E. en L. Breepoel, 9. G. Snelders. De Reisduif Philippine, 183 dui ven, 1550,66mpm: 1, 3, 4 en 10. Comb. Rammeloo/Wiskerke, 2. J. Harms, 5. P. Pladdet, 6. J. de Mul en zoon, 7. Th. van Limmen, 8. C. de Mul, 9. J. Boerman. Concourscombinatie Biervliet, 237 duiven, 1550,80mpm: 1. A. en M. Von Hout, 2. J. von Hout, 3. P. Weeda, 4 en 9. F. Dellaert, 5. A. en E. de Boevere, 6. L. Bentz, 7. M. Deveneijns, 8. A. Neve, 10. Herman de Dobbelaere. VZV Hoofdplaat, 219 duiven, 1583,53mpm: 1 en 9. J. van de Ameele, 2 en 7. H. Calor*, 3. H. de Poorter, 4. J. de Poorter, 5. A. Ger- naert, 6. Mevrouw Martens, 8. A. Temmerman, 10. A. van de Broecke. Steeds Sneller IJzendijke, 179 dui ven, 1563,81mpm: 1. H. Baute, 2, 3 en 6. Comb. Dellaert,4. M. Kuijl, 5. Comb. Groosman, 7. A. Noteboom, 8. F. Dieleman, 9. F. van de Vlies, 10. G. E. de Boevere. Eerste de Beste Schoondijke, 94 duiven, 1557,52mpm: 1 en 6. A. de Wever, 2 en 8. A. Steurrijs en zoon, 3 en 4. C. Boogaard, 5 en 7. W. van de Velde en zoon, 9. J. Huigh, 10. W. Tanghe. Nog Sneller Breskens, 154 duiven, 1643,62mpm: 1. Comb. Mul- ken/Mookhoek, 2 en 7.1. den Dek ker, 3 en 4. I. Notebaart, 5. H. Mookhoek en zoon, 6. T. Smalle- gange, 8. Gebrs. Pijcke, 9. P. Ger- naert en zoon, 10. J. Quaars. De Snelvliegers Oostburg, 210 dui ven, 1619,40mpm: 1 en 3. W. van Hee, 2, 7 en 10. A. de Wever en dochter, 4. R. van Hee, 5. W. Pre- nen, 6. L. Verheije, 8. J. Simpelaar, 9. R. Daansen. Strijd in Vrede Groede, 112 jonge duiven, 1527,66mpm: 1, Mevrouw Buijze, 2. W. de Zutter, 3 en 10. M. Koenen, 4, 5 en 6. I. Verhage, 7. Mevrouw Scheele, 8 en 9. A. Beun, 59 oude duiven, 1588,59mpm: 1, 3 en 5. Mevrouw Buijze, 2. A. Beun, 4. Mevrouw Scheele, 6. W. de Zut ter, 7 en 9. G. Dusarduijn, 8. D. Aarnoutse, 10. M. Elfrink. De Getrouwe Duif Cadzand, 130 oude duiven, 1609,98mpm: 1 en 3. J. de Mey, 2 en 8. Patrick Vasseur, 4 en 5. D. van Kerkhoven, 6. C. Rie- mens, 7 en 10. G. Schrier, 9. J. Kools, 44 jonge duiven, 1511,80mpm: 1, 4 en 5. C. Riemens, 2. Aart Vasseur, 3. J. de Groote. Recht voor Allen Sluis, 83 duiven, 1583,12mpm: 1 en 2. G. Tanghe, 3. P. Denneman, 4, 5, 6 en 7. F. Baas en zoon, 8 en 9. P. Pielaet, 10. J. van de Broeke.

de Stem | 1996 | | pagina 15