Minderhedenbeleid kost te veel' ®Stem r\x if champagne I verrassende1 rbetering Hoefkensdijk Kuitaart uitgesteld tot volgend jaar .ERIE ieuwe catering voor emeente-kantine At0115"645741 Lampo-terrein biedt plaats aan 20 woningen 'Geen ontheffing riool-aansluiting' Ziel en Zaligheid in stadskantoor DAG KLAPPER PLAATSELIJK NIEUWS Brandweer haalt gewonde van hoge silo rionaal samenwerkingsverband Zeeuws-Vlaanderen ten einde 10 jaar ZEELAND C2 jaar Irouwd -ZA'1Z_GRIU-HOUSE Wij bezorgen uw bestelling iedere dag in: j Hulst, St. Jansteen, Heikant, Clinge, Nieuw-Namen, Graauw en Terhole vanaf 17.50 voor T DE KURKEN AST MAAR LLEN BiJ aankoop ontvangt u ee« fles °R\NJE G RAT is: Goedemorgen... Bezorger gefeliciteerd Bezorger Gefeliciteerd GETROUWD 12 juni 1996 NICOLE HARTELIJK GEFELICITEERD Immissie Terneuzen akkoord i'an voorzieningen." wethouder merkte aanslui- "og op dat de kosten in de 'oertijd op zich niet gewij- 'zijn, maar dat voor recepties Automatisering Hontenisse loopt achter Hulst Nieuw-Namen Koewacht Vogelwaarde Axel Heikant Clinge Boetes voorvervoer gevaarlijke stoffen Vergadering van D T JUNI 1996 l'/?P STEM DONDERDAG 13 JUNI 1996 Hiep Hiep Hoera (0)pa wordt f~ gefeliciteerd |deren en ikinderen Kinderen, klein- en achtei kleinkinderen. Gonny en Halbe alweer al 1 jaar! J zal ze leven [de gloria... I, Oma, Anja, In, Wouter, |indy, Leo, nda, Wesley 2.50 bij u thuis, vanaf 35.00 GRATIS bij u thuis. SPECIALE PRIJZEN VOOR BEDRIJVEN Openingstijden: Maandag t/m donderdag van 16.00 tot 02.00 uur. Vrijdag en zaterdag van 16.00 tot 05.00 uur. Voor Pizza's van maandag t/m zondag van 16.00 tot 23.00 uur geopend. egonnen. et een stRBC. 1 seizoen een nkaarten voorver- stratie van |„.ie verslaggever iDe verbetering van «lelijke gedeelte van de l(ensdijk bij Kuitaart Lj uitgesteld tot volgend „«schap Hulster Ambacht r(rnjet in om de voorberei ding voor deze verbetering nog dit jaar rond te krijgen. Het gaat om het gedeelte tussen de Rijksweg en de Grootmoeders- dijk, dat eigenlijk voor dit jaar op de rol stond. De Plattedijk, Vo- geldijk, Margaretsedijk, Groot- moedersdijk en de Nieuwe Zee dijk - die ook op het schema van 1996 staan - worden wel aange pakt. Het waterschap heeft inmiddels de gebruikelijke voorjaarscon trole van het wegennet uitge voerd. Daaruit is gebleken dat het niet nodig is veranderingen in de planning aan te brengen. In een voorstel aan het algemeen be stuur spreekt het dagelijks be stuur van het waterschap de ver wachting uit dat de kosten voor het uitvoeren van de werken bin nen het in de begroting opgeno men budget zullen blijven. Er kan dus tot uitvoering van de wegverbeteringen worden over gegaan. Behalve de verbetering van de Hoefkensdijk. Het waterschap wil nog deze zo mer met de werkzaamheden be ginnen. Dan krijgen de vers afge werkte wegbermen namelijk nog de kans zich te zetten. Bovendien krijgt het gras dan nog voldoende gelegenheid om voor de winter periode een zode te vormen. De wegverbeteringen voor dit jaar komen maandag 24 juni aan de orde tijdens de algemene ver gadering van het waterschap Hulster Ambacht. De water schapsbestuurders beginnen hun beraadslagingen om 09.00 uur in hotel Van Leuven te Klooster- zande. "—"V" l 1 p. Voor particulieren ^'ens, bedankje, jubileum, huwelijk, verloving 'inning, prestatie, examen, Abraham enz. f I mm per kolom 0,65 incl. B.T.W., één grote regel verplicht. eelding, formaat 35 X 40 mm 26.- incl. B.T wl e tarieven op aanvraag. Foto's worden niet Jerd. Bel 07(>5.312.313 of geef uw tekst 2 dag r plaatsing af bij één van onze kantoren. ijke opgave te richten aan: De Stem, Postbus H 4800 MB Breda t.a.v. 'Kleintjes Afdeling'. ^mden om het recht voor teksten, foto's en tekeningen I zonder opgaaf van redenen te weigeren. i en adres van de opdrachtgever van deze Ie dienen bij de uitgever bekend te zijn. Indien] I een goedemorgen met opgave van een lummer gewenst wordt, is men verplicht zich te] Iren, ter voorkoming van misbruik. Uitgever is 1 tt naam van de opdrachtgever bekend te maken] ever is niet verantwoordelijk voor de in de advertentie voorkomende teksten. |Annie Brosens-Claassen in Breda [Comperen in Breda, José Herman-Lauret ptdijk, Hanoon Kessrioui in Oosterhout NB., Abdel Kadiouamabi in Breda, Alexander Aarts in Prinsenbeek. |Tol en Hanneke Franken, Oosterhout Le verslaggever «sterzande - Er komt een einde aan het regionaal sa- Lerkingsverband minderhedenbeleid Zeeuws- luderen. Eind vorige maand besloot de gemeente Sas kenter al uit te stappen en nu stellen de colleges van nffvan Hontenisse en Axel voor hetzelfde te doen. gemeenteraad van Hulst krijgt een soortgelijk |jej op het bordje. (eenten zijn het er niet mee Jat centrumgemeente Ter- hen met ingang van vol- jjaar wil laten meebetalen fjesecretariaats- en admini- iekosten. Niet dat dit een on- Pe handelwijze zou zijn, ide gemeenten vinden het te die kosten meer dan bedragen van het geld 'daadwerkelijk voor activitei- rordt gebruikt. Zeeuws-Vlaamse gemeenten taal tien jaar samen op het y van het minderhedenbe- ,Het gaat daarbij om een ge- tlijke financiering van wel- rfiviteiten voor woonwa- tivoners, zigeuners, vluchte- buitenlandse migranten, Surinamers en Antil- ■jkkers. [roormalige gemeente Sluis r vanaf het begin al geen d in en deed niet mee. Met lig van 1994 haakten ook Burg en de voormalige ge- te Aardenburg af. [:de overblijvende gemeenten fungeert Terneuzen als centrum gemeente. Die wil nu de beheers kosten van bijna 27.000 gulden per jaar gaan doorberekenen. Voor Hontenisse betekent dat bijvoorbeeld een extra bedrag van 1.342 gulden. Dat is bijna 40 procent van het geld dat de ge meente beschikbaar stelt voor ac tiviteiten. Voor de overige ge meenten ligt dit percentage om en nabij de 35. De handelwijze van Terneuzen wordt volgens de ze gemeente ingegeven door noodzakelijke bezuinigingen. B en W van Hontenisse zeggen in hun voorstel aan de gemeente raad nog niet te kunnen aangeven hoe het in de toekomst verder moet met het minderhedenbeleid. Het college gaat er vooralsnog vanuit dat het jaarlijks budget van 3.484 gulden in principe be schikbaar blijft voor de financie ring van welzijnsactiviteiten voor minderheden. Over de wijze waarop dat geld besteed zal wor den, moeten B en W zich nog beraden. getrouwd. Nu ben jij ook een echtelj Mirarai e verslaggever izen - De raadscommissie Welzijn en Organisatie van keuzen is gisteravond unaniem akkoord gegaan met het listel om in zee te gaan met een nieuwe cateringservice voor Imeentekantine. van burgemeester en taiders heeft voorgesteld om Ira het nieuwe stadkantoor luik wordt genomen - de ng te laten verzorgen door il uit Den Bosch. Tot dusver i gebruik gemaakt van de sten van Van Hecke Catering 'a. Gebleken is dat het bedrijf de service aan- ijk goedkoper kan leveren, itl met minder mensen wordt pt. „Van Hecke heeft goed us verdiend, of wij hebben beveel betaald," merkte P. Klink namens de SGP op. Hij '5 bijval van C. Leunis PV/RPF), die er voor pleitte de ffluntwikkeling goed in de te blijven houden, ihouder A. Stahl benadrukte '■Kt college zijn voorstel niet P gelanceerd uit onvrede over (service van Van Hecke. „Dat niet, maar we moeten nu Bal bezuinigen en dit is een oniging die niet ten koste EDITIE ZEELAND actie leuzen: Nitraat 32,4532 CG 115-645769, fax 0115-645742. wren; Peter Oggel (editiechef), wi den teem, Frank van Cooten, I «i| (pk ed. chef), Rein van der Harold de Puysseleijr. rijf 1,4461 JK l'«473700, fax 0113-273701. f?:C?es Maas (provincie- laggever). fc* Ma'4561 CW '14-372770, fax 0114-372771. fleuren; Gerlach Hochstenbach, "Kverstraeten. factie Zeeland: women vrij. 0115-645751 '*9 0115 -645753 '"Wie-exploitatie «emenzVK enten; S'™,32.4532CG 0115-563976, ^immers, privé 0115-562354 fc^a,4561 CW 'Senwoordigers: ^«0,14-314570, verstraeten privé 0114-316755 J'n9stijden: """"8-30- 17.00 uur De slopers op het voormalige Lampo-terrein in Hulst zijn bijna klaar met hun werk. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Van onze verslaggever Hulst - Op het voormalige Lampo-terrein aan de Tuin straat in de binnenstad van Hulst is plaats voor twintig woningen. De bouw ervan kan eind dit jaar van start gaan, zegt wethouder G. van de Vbórde (Ruimtelijke Orde ning) van de gemeente Hulst. De sloop van de bedrijfsgebou wen van het constructie- en staalbedrijf Lampo - aange kocht door de gemeente Hulst - is vorige week begonnen en in middels bijna achter de rug. De gemeente denkt er in eerste instantie aan het vrijkomende ge bied te bestemmen voor sociale woningbouw en heeft het daarom aangeboden aan de Woonstich- ting Hulst. Die ontwikkelt een bouwplan voor het gebied en terwijl dat in de maak is, kan de sanering van de vervuilde grond van het vroe gere Lampoterrein zijn beslag krijgen. Binnen afzienbare tijd neemt de gemeente verder de opknapbeurt van de driehoek Kleine Bagij- nestraat, Tuinstraat, Paarden markt voor haar rekening. Het gaat om de laatste fase van de re-..^lmèente een. bijeenkomst waarin constructie ,yan da Hulster ojpwohëriden inzage krijgen in nenstad. *ahA pan en hun zegje erover kun- De reconstructie van dit gebied nen doen. krijgt volgens Van de Voorde het zelfde uiterlijk als de rest van de al verbeterde infrastructuur in de binnenstad: meer ruimte voor de voetgangers, minder parkeer plaatsen op de Houtmarkt en Paardenmarkt en een smallere rijbaan. deze maand belegt de ge en dergelijke steeds vaker ge bruik werd gemaakt van de dien sten van Van Hecke. „Daarvoor werden overuren opgeschreven. Maar anders hadden we buitens huis moeten bestellen en dan hadden we die kosten ook ge had." Het contract met Appèl wordt aangegaan voor de duur van een jaar. Het is nog niet dui delijk of de gemeente blijft zitten met een resterende termijn met Van Hecke, die eventueel afge kocht moet worden. Dat is onder meer afhankelijk van het tijdstip waarop de nieuwe kantine in ge bruik wordt genomen. Kloosterzande - De gemeente Hontenisse is de komende drie jaar nog zeker 600.000 gulden kwijt aan nieuwe computer apparatuur en bijbehorende spullen. Dat blijkt uit een rapport van VB-advies, het accountantsbureau van de Vereniging Nederlandse Gemeenten. Deze voorspelling betekent dat de Hontenisser gemeenteraad zich kan opmaken voor nog een paar verhitte discussies. Immers, in maart nog hadden B en W er meer dan een uur voor nodig om een meerderheid van de gemeen teraad achter zich te krijgen voor een uitgave van 387.500 gulden voor automatisering. Met name de oppositiepartijen hadden er geen goed woord voor over en spraken van een 'geldverslinden de' operatie. Burgemeester T. Steenkamp zei toen al niet te kunnen beloven dat het gedaan zou zijn met forse investeringen in automatisering. Het VB-rap- port heeft hem gelijk gegeven. B en W hebben het rapport laten opstellen om inzicht te krijgen in de kosten van informatievoorzie ning en automatisering voor de komende jaren. VB-Advies komt ondermeer tot de slotsom dat de gemeente Hontenisse tot nu toe wanneer dat nodig is de ontwik kelingen tijdig volgt. Als de ge meente dat wil blijven doen is er tussen 1997 en 1999 nog 608.500 gulden nodig. In de gemeentelijke automatiseringswereld speelt op dit moment ook de Vastgoedre gistratie en -informatie. VB-Ad- vies raadt de gemeente aan eerst eens nader onderzoek te doen, al vorens tot diepgaande investerin gen op dit terrein over te gaan. Van onze verslaggever Terneuzen - De Zeeuwse CDA-gedeputeerde Dek (milieu) is een groot tegenstander van ont heffingen voor aansluiting op riolering in het buitengebied. In een interview met het weekblad Westweek van de Westelijke Land- en Tuinbouworganisatie (WL- TO) zegt Dek dat hij lozing op het oppervlaktewater uit den boze vindt. „Dat is niet meer van deze tijd. Als de aansluiting (op de riolering - red.) niet ren dabel is, zet dan maar een grote tank neer of leg een put aan die eens in de zoveel tijd moet worden ge leegd." Met het eenmaal verlenen van ontheffingen, is vol gens hem het hek van de dam: „Ik zet nog liever subsidies in om de zaak voor elkaar te krijgen, dan dat er uitzonderingen moeten worden gemaakt". Het subsidiegeld waar hij op doelt, stuit op een ge reserveerde houding van de landbouw. Volgens een woordvoerder van de WLTO is het nog maar de vraag of de eventuele subsidie in verhouding zal staan tot de hoge kosten die het verbod met zich meebrengt. Deks standpunt wijkt af van dat in andere provin cies. Noord- en Zuid-Holland hebben wel een ont heffingenbeleid. In Friesland daarentegen wordt er aan gedacht om bewoners van het buitengebied te verplichten septic-tanks aan te laten leggen van mi nimaal zes kubieke meter. Dit ontwerp van een nieuwe toren van ing. Briet stamt uit 1950. Hij stuurde het in voor een prijs vraag. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Van onze correspondente Hulst - De basiliek van Hulst staat volop in de belangstel ling. In de gemeente lopen dan ook twee tentoonstellingen die deze kerk als onderwerp hebben. Op de eerste verdie ping van het stadskantoor is onder de noemer 'Ziel en Za ligheid, de basiliek van Hulst' alles te zien over vooral de toren. De bezoeker krijgt uitgebreide informatie over de herbouw van de torenspitsen. De Willibrordusbasiliek verloor enkele keren zijn spits en telkens Weg verzakt: strop voor Hontenisse Kloosterzande - De ge meente Hontenisse is on verwacht geconfronteerd met een financiële tegen valler van zo'n 45.000 gul den. Vanwege het verzakken van een gedeelte van het wegdek op het Marijkeplein in Kloosterzande is schade ont staan aan de onderliggende riolering. De herstelkosten van de riolering schat de ge meente op 45.000 gulden, waarbij er van uitgegaan wordt dat de bestratingswer- ken in eigen beheer zullen worden uitgevoerd. In de ge meentebegroting voor dit jaar is geen rekening gehou den met dit soort uitgaven. De werken in het kader van het Rioleringsbeheersplan waren zelfs pas gepland voor de periode na het jaar 2015. De gemeente wil de kosten voor het herstel van de riole ring op het Marijkeplan over 55 jaar uitsmeren. Voor dit jaar worden de budgettaire lasten betaald uit een reser vepotje. Vanaf 1997 worden de extra kosten doorbere kend in het tarief voor riool rechten. Een andere uitgave op rioolgebied betreft een bijdrage van maximaal 15.000 gulden aan het water schap Hulster Ambacht voor het aanbrengen van een dui ker onder Hooglandpolder. Bovendien wordt de afwate ring van die polder afgekop peld van het rioolstelsel. De bijdrage willen B en W beta len uit de gemeentelijke rio leringsreserve. werd de toren met een nieuwe be kroond. Met behulp van archiefstukken zoals rekeningen, brieven, bouw tekeningen en schilderijen wordt de bewogen historie van de Huls ter kerktoren uit te doeken ge daan. Zowel de brand uit 1663 als deze in de negentiende eeuw wordt beschreven. Het ontwerp uit 1876 van Cuypers: de slanke gotische spits, trekt veel aan dacht. Meer dan de helft van de exposi tie is gewijd aan de herbouw na de Tweede Wereldoorlog. Er han gen vele tekeningen van inzen dingen voor de torenprijsvraag (besloten in 1950 en openbaar in 1953). Het winnende ontwerp: Prediker van J. Brouwer kan ver geleken worden met de afgewe zen inzendingen. De betonnen prediker heeft al veel stof doen opwaaien en vormt een markant beeld van Hulst. De tentoonstel ling wordt afgesloten met een sé rie kleurenfoto's die de huidige staat weergeven. De erosie is dui delijk herkenbaar en de beelden tonen dat de restauratie hard no dig is. De expositie in het stadskantoor kan bezichtigd worden tot 27 juli tijdens de normale openingsuren: maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 17,00 uur. TOCHTEN WEST-2EEUWS-VLAANDEREN Smokkelroute-autozoektocht - puzzelrit voor auto's en fietsers - Gasthof De Jonge Leeuw, Kaai - (tot 8 juli; niet op ma) FILMS GOES Grand Theater 20.00 uur Up Close And Personal HULST De Koning van Engeland 20.00 uur Copycat 20.00 uur White Squall 20.00 uur Up Close Personal 20.00 uur The Juror 20.00 uur The Birdcage 20.00 uur Cutthroat Island BRUGGE Kennedy Complex 20.00 uur Le Huitième Jour 20.00 uur Antonia 20.00 uur II Postino 20.00 uur Mighty Aphrodite GENT Decascoop 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur City Hall 14.30,17.00, 20.00 en 22.30 uur Vil lage of The Damned 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur Pri mal Fear 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur Girl 6 22.30 uur Stealing Beauty 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Vampire in Brooklyn 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Le Huitième Jour 17.00,20.00 en 22.30 uur Things to do in Denver 20.00 en 22.30 uur Birdcage 14.30,17.00, 20.00 en 22.30 uur Cri tical decision 20.00 uur The Juror 14.30 uur Babe, een buitengewone big (Ned) KNOKKE Beverly Screens 20.00 uur Primal Fear 20.00 uur Le Huitième Jour 20.00 uur The Scarlet Letter 20.00 uur Things to Do in Denver Vlissingen Alhambra Theater Alhambra 1 - 20.00 uur Critical De cision Alhambra 2 - 20.00 uur The Juror Alhambra 3 - 20.00 uur Sense Sensibility Alhambra 4 - 20.00 uur White Soiiall DIVERSEN LAMSWAARDE Schieting - 13.30 uur Schieting van Bejaarden - Café Lamsoren STOPPELDIJK Kaarting - 14.00 Prijskaarting K.B.O. OSSENISSE Koersbal - Hof ter Nesse - 14.00 uur CLINGE Antien Pieck en pergamano - ANBO - Malpertuus -13.30 uur WESTDORPE Kaarting - Concordia -14.30 uur STOPPELDIJK Kaarting - 't Gelaag -14.00 uur GRAAUW Kaarting - Gemeenschapshuis - 13.45 uur SAS VAN GENT Clubavond - Sasse Fotokring - De Speye - 19.30 uur - thema gebou wen WANDELING - Zaterdag 15 juni is er een orchideeënwan- deling langs De Vlaamse Kreek. De aanvang is 13.00 uur aan de r.-k. kerk in Graauw. De excursie wordt geleid H. van Hage en de organisatie is in handen van het SBB. Voor deelname kan men zich aan melden via het SBB. EXCURSIE - Zondag 23 juni is er een fietsexcursie door Het Land van Hulst. De aanvang is 09.30 uur aan de parkeerter rein achter Interjute aan de Roskamstraat te Kapellebrug. De excursie wordt geleid door E. Bogaert en de organisatie is in handen van De Steltkluut. DA'ËTSTOERNOOI - Dart sclub The Flying Kilts houdt zondag 16 juni het tweede open dartstoernooi voor vrouwen en mannen. Het gebeuren speelt zich af in een tent bij cafetaria 't Zoutvatje aan de Zoute- straat. De aanvang is 14.00 uur. Men kan zich inschrijven tussen 12.30 en 13.30 uur. Het inschrijfgeld bedraagt 7,50, in de voorverkoop 5,-. Er zijn flinke geldprijzen en bekert te verdienen. OUDERAVOND - Zaterdag 15 juni houdt VV Hulsterloo de jaarlijkse ouderavond in ge meenschapshuis De Kauter. De aanvang is 19.15 uur. Tijdens deze avond worden de sportmannen van het seizoen 1995-1996 bekend gemaakt. Verder wordt de winnaar van de gouden schoen bekend ge maakt. Tevens zijn er optredens van de goochelaar en buikspreker Mister Peacock en de meisjes- groep Eureka. Tegen het einde van de avond wordt nog een to neelstuk opgevoerd. WANDELING - Zaterdag 22 en zondag 23 juni zijn er om 10.00 uur twee grote wandelin gen, 10 en 15 km, op 't Zand van Zeeland. De excursie wordt geleid door H. van Hage. Een routebe schrijving is verkrijgbaar bij café 't Zand te Koewacht. PLANTENEXCURSIE - zater dag 6 juli zal er een plantenex- cursie worden ingericht naar Het Koegat bij Vogelwaarde. De aanvang is 09.00 uur aan de westzijde van het Koegat op Rapenburg. De excursie wordt geleid door Peter Maas en de organisatie is in handen van De Steltkluut. VLINDEREXCURSIE - Zater dag 13 juli wordt een vlinder excursie gehouden op het SBB- terrein Drieschouwen. De aan vang is 13.00 uur. De organisa tie is in handen van de insec tenwerkgroep De Steltkluut. De excursie wordt geleid door J. de Bakker. WANDELEXCURSIE - Zon dag 14 juli houdt De Steltkluut een wandeling door de bossen in Heikant. De aanvang is 09.30 uur aan het einde van de Ellestraat. De tocht wordt ge leid door Cyriel Smet. EXCURSIES - Op zondag 28 juli is er een libellen- en sprinkhanenexcursie. De aan vang is 13.00 uur aan De Kriekputten. Zaterdag 20 juli is er aan de grensstreek bij Clinge een mierenexcursie, die georganiseerd wordt door De Steltkluut. De aanvang is 10.00 uur aan de voormalige spoor wegovergang in de Molenstraat nabij Clinge. VLAAMSE KERMIS - Zater dag 22 juni wordt op het schoolplein van de St.-Bernar- dusschool de jaarlijkse Vlaam se kermis gehouden. Naast de vele kraampjes zijn ook Clingse clubs en verenigingen aanwe zig om hun club te promoten. De opbrengst van de Vlaamse kermis is bestemd voor de aan schaf van een nieuwe mu ziek/stereo-installatie voor de school. Van onze correspondent Westdorpe - Bij een bedrijf op de Axelse Sassing vond gisteren een ongeval plaats waarbij de brandweer van Westdorpe te hulp geroepen werd om de gewonde man, een inwoner van Sluiskil, van een silo te halen. Terneuzen - De waterpolitie af deling Delta heeft gisteren tij dens een projectcontrole op het vervoer van gevaarlijke stoffen op de Westerschelde twee kapi teins van zeeschepen bekeurd. Beiden hadden geen gevaarlijke stoffen gemeld, terwijl die wel aan boord waren. De officier van justitie stelde schikkingen voor van respectievelijk vijfduizend en vijftienduizend gulden. De waterpolitie controleerde in totaal een twintigtal schepen. Tijdens werkzaamheden op een twintig meter hoge silo kwam een onderdeel los, dat de werknemer aan het been verwondde. De am bulance werd opgeroepen en de verpleegkundige constateerde kneuzingen aan het been. Aange zien het slachtoffer door de ver wondingen niet in staat was om zelfstandig de silo langs een lad der af te dalen, werd de vrijwilli ge brandweer van Westdorpe ge alarmeerd. Zij lieten tevens het hulpverleningsvoertuig van de Regionale Brandweer Zeeland uit Terneuzen aanrukken met een zogenaamde redbrancard. Nadat de brandweermensen het slacht offer hadden ingesnoerd op de brancard werd hij met behulp van de ter plaatse aanwezige hijskraan naar de begane grond gebracht. Na controle door een arts in het streekziekenhuis kon de man weer naar huis. Zuidzande - De fractie van Dorpsbelangen en Toerisme (D&T) houdt maandag 17 juni een openbare vergadering. De vergadering begint om 20.00 uur in de Rode Leeuw in Zuidzande. Tijdens deze bijeenkomst wordt de raadsagenda van 20 juni van de gemeente Oostburg behan deld. Belangstellenden zijn in de gelegenheid gemeentelijke zaken met de fractie door te nemen.

de Stem | 1996 | | pagina 13