Sport Queen moet Spanjaarden inspireren Zwitserland bestrijdt Oranje met drie spitsen Oranje-aanvoerder debuteert op titeltoernooi in Engeland ixvoeriiij lelta Ove •nderzo ran wate Invaller Vlaovic, de Kroatische Robin Hood DE STEM Spanje met vier vervangingen Oranje sokken in trek bij dief EURO'96 KORT Boban onzeker voor duel met Denen EK voor Rus Boesjmanov voorbij Sabau hoopt op rentree Yenables noemt roddelbladen verraders Goede cd-speler voor Wilhelmus losten: ruim 7( ^Igisch jonge |°ch overledei Wishaw (anp) - De Portugees Artur Jorge beheerst zeven ta len. Maar soms komt er Slechts wartaal uit zijn mond. De bondscoach van de Zwit sers, donderdag in Birming ham Oranjes tweede EK-te- genstander, heeft zijn strijd plan klaar. „Holland zal ver rast zijn." De man van zeven talen is geen prater. De taal die hij het beste beheerst, is de voetbaltaal. Van de zestien EK-bondscoaches heeft hij zó'n beetje het mooiste curriculum vitae. Hij was in de zestiger jaren de beste speler van Portugal en was als trainer suc cesvol bij Porto, Paris SG en de Portugese nationale ploeg. De vijftigjarige trainer is een strateeg, een denker. Hij dacht in de tachtiger jaren als coach van Porto een tactiek uit die Ajax verraste. In die tijd was hij behalve clubtrainer ook bondscoach. Met het Portugese team overrompelde hij destijds Oranje. Toen gebeurde dat tweemaal met defensief ingestelde ploegen. Het heeft er alle schijn van dat Jorge nu het tegengestelde gaat doen. De spitsen Türkyilmaz, Chapui- sat en Grassi gaan er alle drie van uit vanavond te spelen. Dort- munder Chapuisat, verdienstelijk invaller tegen de Engelsen: „We hebben de afgelopen dagen heel wat oefeningen voor een drie- spitsensysteem gedaan." Het geheim was verklapt. Jorge deed nog pogingen opnieuw ver warring te zaaien. „Nederland is aanvallend zo sterk, dat je er moeilijk drie aan vallers tegenover kunt zetten. De meeste trainers durven dat niet. Coaches op dit niveau zijn echt niet stom." De Zwitserse selectie bekeek het openingsduel van Oranje tegen de Schotten in het stadion. „Dan zie je veel meer dan voor de tv," aldus Jorge. Woensdagmiddag schotelde de trainer de ploeg nog een samenvatting voor. „Ik ben m'n spelers aan het voor bereiden op de tegenstander. Na de video gaan we discussiëren over de te volgen tactiek. Die staat voor hem echter al lang vast. Voor Chapuisat eveneens. Hij verloor in de Champions Lea gue met Dortmund van Ajax. „Toen hebben we veel te weinig aangevallen. Ajax kon de bal rondspelen, precies zoals de ploeg dat het liefst heeft. Zo win je nooit. Donderdag zullen we Nederland onder druk moeten zetten. We moeten er voor zorgen dat Davids niet voor de verdedi ging kan gaan spelen." In de hal van golfhotel Delfry zijn de spelers openhartig. Jorge lucht zijn hart echter niet. Hij beant woordt elke vraag lekker vaag. „We gaan Nederland met organi satorische moeilijkheden opzade len. We gaan ze een beetje door elkaar heen schudden. Oranje is favoriet, maar we weten waar on ze kansen liggen. Het is een heel goede ploeg, maar tegen de Schotten hebben we gezien dat de spelers ook fouten maken. En trouwens, ook heel goede ploegen hebben wel eens een slechte dag." Blind krijgt eindelijk kans Menden - Hij was er al bij in 1990, het WK onder Leo Beenhakker. Hij was er weer bij in 1992, het EK met Ri- nus Michels. Hij was er ook bij in 1994, het WK met Dick Advocaat op de bank. Alleen, hij speelde op die drie toer nooien bij ekaar geteld welgeteld nul komma nul minu: ten. Dinsdag miste hij door een schor sing de EK-start van Oranje in Birmingham tegen Schotland, vanavond komt het er dan einde lijk van. Op zijn vierde opeenvol gende titeltoernooi staat Danny Blind eindelijk in de basis van Oranje, voor de wedstrijd tegen Zwitserland. Op 1 augustus wordt Danny Blind 35. De inmiddels wat ka lende verdediger hoort thuis in de leeftijdscategorie van spelers als Ruud Gullit, Jan Wouters, Ro nald Koeman, Frank Rijkaard en ook Marco van Basten. Spelers, die Oranje een decenium lang ge zicht gaven. Blind hoorde erbij. Hij maakte ruim tien jaar geleden zijn debuut (toevalligerwijs tegen Schotland, uitslag 0-0), maar moest zich vooral schikken in de rol van reserve. Inhaalrace De laatste jaren is hij echter be zig aan een inhaalrace. Vanavond speelt hij alweer zijn 40e inter land. Als aanvoerder, als de man ook die wat al te onstuimige jon kies als Davids en Seedorf moet coachen, ze op de juiste momen ten tot rust moet manen. Achteraf was er na de wedstrijd tegen Schotland nogal wat kri tiek op de spelers in de as van het veld, met name Davids, die veel onnodig balverlies leed. Blind deelt die mening wel, maar vindt ook dat er niet moet worden overdreven. „Edgar wisselde hele goede mo menten af met wat mindere, maar daarom was het nog niet allemaal slecht. De problemen waren er vooral bij balverlies, niet bij bal bezit. Vergeet niet, in de as van het veld kun je met ons systeem nooit echt perfect spelen. Het gaat om vaak kleine dingen. Er moet net iets beter vooruit ge dacht worden, meer gepraat wor den. Dat komt vanzelf goed. We hebben in een paar jaar :tijd af scheid genomen van spelers als Koeman, Wouters, Gullit, Rijk aard. Jongens, die er ook acht, negen jaar over hebben gedaan voor ze wedstrijden konden le zen, wisten wat er precies moest gebeuren." Zeven kansen „En laten we nou ook reëel zijn. Tegen die Schotten hebben we gewoon zeven echte doelkansen gehad. Zeven! Waar praat je ver der dan nog over. Van wat ik aan wedstrijden heb gezien, is er echt niet één ploeg geweest die zoveel kansen creëerde." In een toernooi moet het af en toe ook meezitten, zo weet Danny Blind. „In 1988 werd Nederland Europees kampioen. Toen had den we op beslissende momenten ook net even dat beetje geluk. Engeland schoot tegen de paal, Kieft kopte tegen Ierland geluk kig raak, we kregen tegen Duits land een strafschop, die nergens op sloeg." „Nu kregen we geen strafschop, terwijl we er alle recht op had den. Die Schot (Collins, red.) geeft dat ook gewoon toe. De En gelsen kregen zaterdag een straf schop tegen die toch even iets Danny Blind (links): „Ik maak me helemaal niet druk over de spitsen van die Zwitsers. foto peter schols minder duidelijk was. Het hoort er allemaal bij. Voor hetzelfde geld hadden Engeland en wij nu gewoon op drie punten gestaan en Zwitserland en Schotland op nul. Nu staan we allemaal op één punt en moet het toernooi in onze groep eigenlijk nog beginnen." Wat Blind betreft, hoeft Oranje zich vanavond niet aan te passen in vergelijking met het duel met de Schotten. Hoewel Zwitserland aanvallend tot meer in staat moet zijn dan de tandeloze Schotten. „Maar waarom zouden we ons Leeds (rtr) - De Spaanse bondscoach Javier Clemente is van plan zijn elftal voor de wedstrijd tegen Frankrijk, zaterdag in Leeds, op vier plaatsen te wijzigen. Spits Juan Pizzi, die tegen Bulga rije (1-1) de rode kaart kreeg, zal zeker ontbreken. Cle mente overweegt ook verde diger Belsué en de midden velders Amor en Guerrero niet op te stellen. Clemente meldde in de Spaanse krant Marca tegen Frankrijk, dat het EK startte met een overwinning van 1-0 op Roemenië, een andere speelwijze te verkiezen. Do- nato, de van origine Brazili aanse middenvelder van De- portivo La Coruna, zou de positie van Amor (Barcelona) moeten innemen. Guerrero maakt waarschijnlijk plaats voor Amavisca die hem zon dag na 51 minuten verving. Rechtsachter Otero krijgt de voorkeur boven Belsué. Alfonso, maker van de Spaanse gelijkmaker tegen Bulgarije, vervangt de ge schorste Pizzi. Groningen (anp) - De Oran je-gekte heeft in Sappemeer wel een vreemde vorm gekre gen. Bij een textielzaak in deze plaats zijn dinsdagmid dag 240 paar oranje EK-sok- keh gestolen. De felbegeerde sokken met een totale waar de van 600 gulden stonden in een doos voor de winkel. Vol gens een medewerkster moe ten de sokken in een onbe waakt ogenblik zijn gestolen. Door Bert Willemsen Oulton - De muziek van Queen galmt uit de luidsprekers op het fraaie voetbalcomplex van de regionale voetbalbond in het graafschap West Riding. Bohemian Rapsody en andere klassie kers van wijlen Freddy Mercury en zijn drie maten moeten de Spaanse voetbalploeg tijdens de training inspireren. Of het werkt, zal zaterdag in de belangrijke wedstrijd tegen Frankrijk blijken. Het zal wel weer een van de truc jes van Javier Clemente zijn. De Spaanse bondscoach houdt er ei genzinnige methoden op na. Zo moesten zijn spelers tijdens de voorbereiding op het EK kou lij den in een zwembad vol met ijs- schotsen. Later kwam Clemente op de proppen met kompressen met ijs water, die werden afge wisseld met de hitte van de sauna en acupunctuur. „Ik ga er in de voorbereiding nog wel eens te hard tegen aan," luidt de verklaring van Clemente. „Door deze methoden kunnen de spelers zich beter ontspannen. In de loop van het toernooi zullen ze er de voordelen van ondervin den." Discipline Welke bizarre methoden Clemen te ook aanwendt, geen van de spelers durft te protesteren. On dermijning van zijn gezag is wel het laatste wat de Spaanse coach over zich heen laat gaan. Clemen te zweert bij strikte discipline en wordt hels als storende factoren het hoofd opsteken. Zo snoerde hij Caminero de mond, toen de middenvelder van Atletico Ma drid tegen journalisten verkon digde dat hij naar een andere club wil. Zulke zaken moet Ca minero maar opzouten tot na het EK, vindt Clemente. In hotel Oul ton Hall, waar het Spaanse team in weelde baadt, wordt zelfs ge fluisterd dat het geintje Camine ro de wedstrijd tegen Frankrijk kost. Salinas zou op zijn plaats spelen. Tijdens de training in Oulton ogen de Spanjaarden topfit. „We zijn in prima conditie en konden daardoor Bulgarije in de slotfase nog onder druk zetten," zegt middenvelder Fernando Ruiz Hierro. Desondanks bleven hij en zijn ploeggenoten op 1-1 steken. Spanje zal zaterdag vol aan de bak moeten tegen buurland Frankrijk, dat de eerste overwin ning al binnen heeft. Hierro vormt tijdens de training een vast groepje met Belsue en reservespeler Kiko. Het zou de afdeling 'kneusjes' moeten zijn. Volgens de officiële informatie is de inzetbaarheid van Hierro en Belsue tegen Frankrijk wegens blessures twijfelachtig. Maar de rijzige middenvelder en de kleine verdediger maken niet de indruk enig ongemak te ondervinden. Vrienden In het Spaanse team gaan rivalen van het afgelopen seizoen als vrienden met elkaar om. Hierro beleefde met Real Madrid een dramatisch seizoen, dat zelfs geen plaats in een Europees be kertoernooi opleverde. Belsue wreef met stadgenoot Atletico zout in de wonden door de titel te veroveren. „Voor het Spaanse voetbal is het goed dat Atletico de suprematie van Real en Barce lona heeft doorbroken," vindt Hierro en wrijft nadenkend door zijn donkere krullen. „Atletico verdient de titel. Real heeft dit jaar niet zijn normale niveau ge haald." Maar zo gemakkelijk heeft Hier ro het rampjaar toch niet verge ten. „Het heeft een tijdje ge duurd, voordat ik de slechte her inneringen had verdrongen. In de eerste weken na de competitie keek ik geregeld terug. De con clusie luidde telkens: wat hebben we het slecht gedaan. Gelukkig stond het EK voor de deur. Dat maakte het mogelijk om me op iets anders te concentreren." Toch had Hierro het niet gemak kelijk tijdens de voorbereiding. Vooral de laatste veertien dagen vielen hem zwaar. „Ik mis mijn familie heel erg," er kent hij. „Ik hoop dat ze naar de wedstrijd tegen Frankrijk komen kijken. Dan kan ik even met hen praten." Sfeer De familie Hierro zal zich dan bij het legioen Spaanse supporters voegen. „Tegen Bulgarije zaten duizenden Spanjaarden op de tri bune. Dat vond ik geweldig. Maar goed dat er zoveel Span jaarden waren, want de sfeer in de stadions is veel minder dan twee jaar geleden tijdens het WK in de Verenigde Staten. Dat komt door de vele lege plekken op de tribunes. In Amerika was elke wedstrijd vrijwel uitverkocht. Maar als we hier in Engeland de kwartfinale spelen, zal het sta dion wel vol zitten. Daar verheug ik me nu al op." DONDERDAG 13 JUNI 1996 Nottingham (anp) - De Kroatische bondscoach Blazevic den, de afgelopen weken af en toe moeite de hoge verwacht J rond zijn elftal te temperen. Maar het heilige geloof in ejf kunnen, een trots hart en een grote mond zijn moeilijk te v bergen. Hij nodigde president Tudjman uit voor èén van d wedstrijden in Engeland. Het gestuurde kaartje is alleen gek op 30 juni, voor de finale op Wembley. aanpassen? Heb je Reiziger en Bogarde dinsdag zien spelen? Nou, dan maak ik me dus hele maal niet druk over de spitsen van die Zwitsers." Dreiging Natuurlijk, hij komt er in, De Koek gaat weer op de reserve bank zitten. Maar verder? Blind formuleert voorzichtig: „In prin cipe is Taument de rechtsbuiten, vlak daarna komt Jordi. Die vond ik dinsdag misschien niet echt goed, maar hij had wél steeds dreiging, en dat is belangrijk voor ons. Stel nou dat Hoekstra fit is, dan kan die linksbuiten spelen, en Jordi kan dan naar rechts... Philip Cocu is ook nog een optie voor links. Het zou me niet verbazen als Guus Hiddink daarvoor kiest en Jordi dan ook naar rechts schuift." Ook Blind weet dat Dennis Berg kamp op zijn zachtst gezegd niet brengt wat van een speler met zijn kwaliteiten verlangd mag worden. „Dennis is natuurlijk al maanden een punt van discussie. Hij heeft de kwaliteiten om een wedstrijd te beslissen. Ook tegen Schotland had hij goede momen ten, maar er komt dan net geen doelpunt uit. Maar Dennis is nu eenmaal een ander soort spits dan de simpele afmaker. Boven dien is Kluivert volgens mij nu wel fit, maar nog niet klaar om een volledige wedstrijd te spe len." Zelf is Blind er wel klaar voor, voor zijn eerste 'echte' toernooi. Z'n eerste en waarschijnlijk ook laatste. Daar gaat hij zelf ten minste van uit. „Voorlopig zie ik het wel zo. Het is niet zo aanne melijk dat ik in 1998, als ik bijna 38 ben, nog steeds speel. Maar uitsluiten doe ik het niet. Ik weet nog niet eens of ik na het EK doorga als international. Eerlijk gezegd denk ik daar ook hele maal niet aan. Ik ben nu in Enge land." Dinsdag zette Kroatië in Not tingham een eerste stapje op de Wembley-expeditie. De 1-0 over winning tegen de Turken, dank zij een treffer van invaller Vlao- vic, was echter allesbehalve over tuigend. Maar wel terecht, vond Blazevic. En dat kon volgens hem ook niet anders. „In de stad van Robin Hood, de man die niet te gen onrecht kon, wint iemand nooit per ongeluk," aldus Blaze vic, die Vlaovic uitriep tot de Kroatische Robin Hood. „We zijn een klein land met grote ambities," had Blazevic verkon digd. Want meestal is de 61-jari- ge bondscoach niet zo beschei den. „Een paar van mijn spelers horen bij de besten van de we reld; dus waarom zou je niet op het allerhoogste inzetten." Sterspeler Boban zag voor de start van Euro 96 twee mogelijk heden. „Of onze droom explo deert en het wordt helemaal niks. Of alle stukjes vallen in elkaar, waardoor ons voetbal als een bom zal inslaan." Het was een' wat ongelukkige om schrijving van de 27-jarige mid denvelder van AC Milan. Na al die jaren oorlog. Maar politiek en voetbal hebben in Kroatië nu éénmaal al veel langer met elkaar te maken dan het eventuele be zoekje van Tudjman aan Wem bley. De oorlog startte niet met vlieg tuigen, geweren en bommen, maar tijdens het ballen. In 1990 ontaardde Dinamo Za- greb-Rode Ster Belgrado in een etnische veldslag. Honderd fans raakten zwaar gewond. Boban mengde zich in de vechtpartij en velde een Servische agent met een schop. Hij dook onder en vetJ huisde het volgende seizoen nr Italië, waar hij achter het NederJ landse trio Van Basten-Rijkaard Gullit zijn buitenlandse L, baan als reserve begon. Door de oorlog weken mei Kroatische voetballers uit nat het buitenland. Veertien van 22 spelers uit de selectie va bondscoach Blazevic verdient hun geld in het buitenland: vijf! Spanje, drie in Italië, twee in zo wel Duitsland als Engeland een in zowel België als Japan. Geld hebben ze genoeg, vergo dingen van de Kroatische willen ze niet. Ze willen prijzt winnen. „Voor het volk. lede familie in Kroatië heeft een 1 prijs voor de oorlog betaald een goede partij voetbal kunne we ze weer een beetje vreugde i hun hart teruggeven," aldus ban. Het hart van het Kroatische voet bal - Boban, Prosinecki, Sukerei Boksic - maakte deel uit van kei Joegoslavische jeugdelftal, dat ij] 1987 wereldkampioen weri ■„Maar die titel telt niet. Kroatij heeft nooit echt deel uitgetr van Joegoslavië. Eigenlijk den wij toen dus niet mee m doen. We voelden ons ook Joegoslaven," aldus aanvalle Suker, die volgend seizoen Sevii| la verruilt voor Real Madrid, De Kroaten voetballen met missie, gezamenlijk. „Met zijn twaalven," verklapt Boban. „Want zo lijkt het. Wi staan met elf vrienden in k( veld. We voetballen voor vrienden thuis en voor de slacht offers van de oorlog. Dat gevo maakt ons extra sterk." Nottingham - De Kroaat Zvonimir Boban heeft dinsdag in het I EK-duel met Turkije (1-0) last gekregen van een knie. Het is on zeker of de middenvelder van AC Milan zondag kan meedoen in de tweede groepswedstrijd tegen Denemarken. „Ik heb problemen met mijn knie," vertelde Boban, die al licht ge-1 blesseerd aan het duel begon. „Ik weet niet of ik tegen Denemar ken kan spelen." De Kroaat kreeg in de wedstrijd tegen Turkije een tik tegen de knie. Na een uur werd hij door bondscoach Mi- roslav Blazevic gewisseld. Liverpool - Voor de Rus Jevgeni Boesjmanov is het Europese I kampioenschap voetbal in Engeland voorbij. In de wedstrijd tus sen Rusland en Italië (1-2) heeft de verdediger een enkelband ver rekt. Bovendien heeft hij een diepe vleeswond in de enkel. In de rust van het duel werd hij vervangen door Janovski. Durham - Ioan-Ovidiu Sabau hoopt dinsdag 18 juni zijn rentree te maken in het Roemeens voetbalelftal. De ex-Feyenoorder mis te door een hamstringblessure de wedstrijd tegen Frankrijk (0-1), Het duel met Bulgarije, vandaag in Newcastle, komt nog te vroeg. Dinsdag is Spanje de laatste tegenstander in groep B. Sabau werkte woensdag in de Noord-Engelse plaats Durham een lichte training af. De middenvelder heeft de moed nog niet opge geven. „Goed nieuws voor iedereen, Sabau is een belangrijke spe ler voor ons team," zei Radu Timofte, woordvoerder namens de Roemeense internationals. De licht geblesseerde Lacatus, Popes- cu en Selymes hopen vandaag tegen buurland Bulgarije wel inzet baar te zijn. Voor Roemenië is een overwinning op Bulgarije noodzaak. Dene-1 derlaag tegen Frankrijk heeft het moreel niet aangetast. „Roeme- nië-Bulgarije is een derbyHet zal een zware wedstrijd zijn, maar we zijn er klaar voor," aldus verdediger Dan Petrescu. En Gheorghe Hagi: „Het is belangrijk dat we óns voor de volgende ronde plaatsen. Niet alleen voor de voetballers van Roemenië, maar voor alle mensen in Roemenië." Hierro (links op de foto): „We hebben het met Real Madrid slecht gedaan. Gelukkig stond het EK voor de deur. Dat maakte het mogelijk om me op iets anders te concentreren.foto anp Londen (rtr) - De Engelse bondscoach Terry Venables heeft gisteren woedend gerea geerd op stukjes en foto's in de boulevardbladen. Die snapten de spelers Tom Sheringham, Sol Campbell en Jamie Red- knapp in het uitgaansleven pal na de teleurstellende 1-1 van Engeland tegen Zwitser land. „Met dit soort berichten keren zij het publiek tegen het Engels voetbalelftal," vond Venables. „Sommige kranten zijn verra ders, wat mag het doel daarvan zijn?" De bondscoach vindt dat de pers moet meehelpen wedstrijden te winnen. „We zijn thuis, dat zou een voordeel moeten zijn, maar de steun die we krijgen is niet zo sterk als zou kunnen. Ons voor deel is aan het wegebben." Het nieuwe schandaal komt vlak na de klachten van de luchtvaart maatschappij Cathay Pacific dat de spelers voor 15.000 gulden schade aanrichtten in het vlieg tuig, dat hen naar huis bracht van een toernee door het Verre Oosten. Birmingham (anp) - De KN VB hoopt dat er vanavond een goede cd-speler klaar staat om voor de wedstrijd Nederland-Zwitserland het Wilhelmus luid en duidelijk af te spelen. Het apparaat dat maa in Villa Park voor het duel van Oranje met de Schotten werd gebruikt, heeft name lijk gebreken getoond. In de geluidsvoorzieningen van het stadion is veel ge"1 geïnvesteerd. Maar maan dag haperde het geluid van het Schotse en het Neder landse volkslied. Daarom werd de cd-speler halverwe ge het Wilhelmus uitgezet' „Het legioen heeft het pro bleem perfect opgepakt doo het volkslied uit volle bors uit te zingen," zegt Wil va Ree van de KNVB. „De organisatie heeft on beloofd dat het Wilhelmus donderdag voor de we - strijd Zwitserland-Neder land wel goed klinkt, zullen wel zien. We hebb gelukkig het legioen n achter de hand." Ln onze idde ieke -°P Juid- lelijk hét jn onze v jddelburg 'e regio- ng °P- t' .Holland verslaggever - - De invoer: i-tv loopt mi Nu Noord- d niet meec hele finanr ^vallen. Ook de of joepbijdrage van max Ko hn onze verslaggever Middelburg - De Wes lorden voor de kokke |atuur en de kokkelvis j de rivier en veelvog let Delta Overleg, een grot stuur- en milieu-organi: [aagt dit in een brief aan [minister Van Aartsen. e brief komt een dag nad; irtsen zijn nieuwe beleit kokkelvisserij bekend jjaakt. Er komen beperk [de vorm van gesloten de [Westerschelde en er wor Winingenstelsel inge ft was al het geval in de Ihelde, de Waddenzee Ipordelta. (et gaat het Delta Overleg jelijk niet ver genoeg. Een ilering is noodzakelijk lent, schrijft de organ laar gezien de voedselbe En de vogels betekent het een ruimte meer is voor k< isserij in de Westerscheid lelta Overleg haalt cijfer ie; Rijksinstituut voor Vi iderzoek aan: naar verwa' hl er in september 413 7 tor Iwicht aan kokkels in de pschelde zijn. [en fragment uit de brief: «in de Waddenzee er ook een kokkels aanwezig zijn testerschelde fungeert al perloopgebied voor se! Iers, is sluiting van de V helde dringend gewenst.' xiruitlopend op een defii O lan onze verslaggever pulst - Om straks één pet zo goedkoop mogelij last meer dan 70.000 gu Jen gelegd. Dat zijn de k "ganisatiestructuur var [oor dat geld belooft het pijnstra en Gudde een r: faarin een 'kwalitatief en Itatief beeld' wordt geve p efficiënte, werkbare lomstgenchte ambtelijke ptie'. ar heeft het bureau pacht gekregen met een Nel op de proppen te |at de toekomstige tarievf f verschillende waterscha asten nauw aansluiten tarieven van aopste waterschap, mbachten. Er moet ook lestudeerd op de Padsvorming om de Neven te verlagen. J de vraag of fondsgeld T°nad kunnen worden i F'sverhoging, uit de al f Serves of uit een Jan beide. -erder hebben de i met behulp van VB pats de financiële geve li.6 to,ek°mstvarianten racht. Hierbij is r*>cht besteed aan o L 1 n 'n het bestaande f de drie Zeeuws-Vlaam pschappen. Bij de varia: f VoUedige fusie is uitj het De wijzi toeko Daa sgeld uit al aa: comi e waterscl a< gevolg in de d fta'/Terneuzen - In het i L J^enhuisinGentii 1Qe 'jjarige Jeffrey Enj ische Gentbrugge i 'jongetje werd zon van het Terne yad Scheldorado gev y vertoonde aanva: ekenen van leven na reanimatie herste he zich toch. Hi i uct l Eïnctie zicti toch- Hii lXast overgebracht n a ls> maar hulp daa ")oer mogen baten. Irzaal u duidelijk door |geraaktet jonSetie ondel

de Stem | 1996 | | pagina 10