DE STEM loch korting op AO W-uitkering De Zeelandkaartnog geen fluit waard! Hogelijk dit jaar centrale keuken voor Antoniusziekenhuis Oostburg Ouderen Axel krijgen |nieuw zorgcentrum 'Veel mensen weten niet wat een kerkuil is' Seksuele intimidatie in provinciehuis Werklozen jongeren gaan fietsen bewaken bij zwembad in Axel ZUIDLANDTHEATER HAIR WAVE STUDIO STANDEN PSCORERS loge Raad beslist in nadeel van vrouwen van grensarbeiders Natuurbeschermers Steltkluut na 40 jaar nog actief C1 TERNEUZEN DE NIEUWE SEIZOENSBROCHURE GESPECIALISEERD IN RAHAARVERLENGING. ■BH ■RO'96 KORT urt discriminatie p Britten eleinaal vol Howey naar huis bnan Stelea op het voetbalveld Potloodventers daan toe Getuigschriften voor leerlingen van muziekschool ATTENTIE ATTENTIE ATTENTIE Deze week ingevouwen in het Zeeuws Vlaams Advertentieblad: SDAG 12 JUNI 1996 [$3; Verscheidene technieken afhankelijk van aw eigen haarsoort. Geschikt voor Euro pees, Aziatisch en kroeshaar. Verkrjgbaar in steil slag- of krullend haar in alle kleu ren. Wij verlengen van 2 tot 50 cm. s Achter de Kerk 3, tel. 0115-6I8000. GROEP D Turkije - Kroatië 0-1. Stand: Kroatië 1 1 003 1-0 Denemarken 10 10 11-1 Portugal 10 10 11-1 Turkije 1 00 1 00-1 Programma: 14 juni: Portuqal Turkije, 16 juni: Kroatië - &L marken, 19 juni: Kroatië - F gal, Denemarken - Turkije Zeeland garry (Fra), Shearer (Eng), Türkvil o (Spa), Möller, Ziege ten zich discriminerend uit over edia in het Zuid-Europese land der van Oranje tijdens het EK Portugese bondscoach. Hij krijgt Zwitserse pers. overdreven gesteld dat Portuge- n om parken en huizen schoon te rainen. Een karikatuur in de Ge vat van irritatie doen overlopen, d waarom hij Sutter en Knup niet d. Het antwoord: „Ik ben Portu- fans die gisteren in Liverpool ar en over de Engelse ambassade in oep drie keer zo groot, maar am- chts honderd visa uit. De Britten "sen de fans geen raddraaiers be ad de ambassade te veel tijd no- anvragen kon op tijd worden be- dit toernooi als ze toch alleen -eren?," vraagt Vladimir Modele den vanuit Rusland kunnen mee- hadden bemachtigd. „Dit is bar- erkocht, lieten vervolgens het me nu kunnen we de tickets niet eens e gearresteerd." Sinds 1994 is het open van toegangsbewijzen wette- den het gastland maar niets. „We 1 kijken, maar we worden behan- hier in het verleden. Hoe kunnen it land?" stelling tot wat de toernooi-orga- "opees kampioenschap voetbal in einig toeschouwers. Van de eerste tussen gastland Engeland en Zwit- chië waren 12.700 toegangsbewij- maar liefst 15.000. De organisatie verwachting - al ruim 90 procent artjes was verkocht. klagen steen en been over de vele e vinden dat de Engelse voetbal- laatsbewijzen vraagt, waardoor ze eken. n deel van de supporters niet naar nog meer dan genoeg plaatsen vrij e van de Football Supporters Asso- prachtig evenement moet voor ie- s een feest waar we allemaal even aas denkt de FA daar blijkbaar an- t het verkooppercentage van 90 ac- nog fijntjes op dat er nog steeds e moet de gevraagde prijzen in de Wray van de FA. Steve Howey moet door een blessu- laten. De 25-jarige speler scheurde trainingsloop in de buurt van zijn bles maakte dit gisteren na de trai- ables nog maar twee centrumverde- gate. Voor Howey, speler van New- ~rs op dan drie tot vier weken rust te rigens pas laat bij de selectie. Hij ~r van de geblesseerde Mark Wright- het EK-openingsduel met Zwitser- Stelea van Roemenië wordt morgen je vervangen door Florian Prunea ot maandag tegen Frankrijk een blun- 'e nederlaag met 1-0. training van gisteren door afwezig eer zien. De doelman, die zich kaal oi, kwam geheel overbodig uit zijn al van Dugarry in het net zeilde, training wel hervatten, had de te- de greep. Coach Iordanescu: „Bog en verantwoordelijk. Het was niet le ploeg, maar wel zijn laatste.' 7,6 miljoen tv-kijkers "tland is tot op heden het best beke- dit jaar. De eerste EK-wedstrijd van aandag 7,6 miljoen televisiekijkers, derlandse bevolking van zes jaar en tellenden volgden de westrijd thuis, t. Van de resterende voetbalfans ke- ij familie en kennissen, 130.000 (ee 00 (krap 2 procent) op het werk ot waarin Nederland aardige kanse eerd (7,3) dan de tweede (6,8). atie is bij het EK voetbal niet meer be ifficials. Ook de teams zitten tijde 'inkel opgescheept. Als een traine e speler die in het veld komt, een o aan een UEFA-official. dC 1 waarnemer van de Europese bona e voetballer in orde zijn. Hiermee Een derde bondsbeamte controle waarna hij een helper het sein ge i nisch bord te noteren. Wanneer di ïlspeler eindelijk het veld in. „onze verslaggever dstburg - Mogelijk dit jaar jilt begonnen met de bouw t ie centrale keuken bij het itoniusziekenhuis in Oost- het streven van de jjjjging Protestantse Oude- (VPO) in West-Zeeuws- isnderen en de directie van het henhuis Zeeuws-Vlaanderen, de initiatiefnemers van deze cen trale voorziening. „De daadwerkelijke bouw is nog wel afhankelijk van een aantal factoren. Zo moet de juiste vorm nog worden gevonden. Maar we hopen dit jaar een aanzet te kun nen geven voor de bouw van de centrale keuken," aldus directeur H. Masclee van de VPO. De centrale keuken gaat de zie kenhuizen en de bij de VPO aan gesloten zorg-instellingen bedie nen. De keuken wordt gebouwd onder meer in verband met een veranderde wetgeving. „De be staande keukens moeten worden aangepast om bijvoorbeeld een scheiding van de diverse produc ten te krijgen. Naast de behoor lijke investering die hiermee is gemoeid, zijn bepaalde keukens te klein voor deze aanpassingen. Vandaar het initiatief voor de centrale keuken," legt Masclee uit. Door de bouw van de centrale keuken worden de huidige keu kens in de zorginstellingen en in ziekenhuis De Honte zogenaam de satelliet-keukens. „De maal tijden die in de centrale keuken worden gemaakt, worden daarna in de satelliet-keuken afgewerkt. Het is wel zo dat in een satelliet keuken geen kok meer werkt. De aardappels worden als het ware in de centrale keuken gekookt. Daarnaast kan bijvoorbeeld voor het kerstdiner in een zorginstel ling nog wel gebruik worden ge maakt van een satelliet-keuken." Volgens Masclee volgen er geen gedwongen ontslagen. „Daarvoor hebben we garanties gegeven. Het gaat wel om een nieuwe ma nier van werken. We hebben met het personeel een aantal van deze keukens bezocht. Medewerkers reageren enthousiast, maar er zijn wellicht ook mensen die deze nieuwe manier van werken niet jionze verslaggever leu Haag/Hulst - De korting op de AO W-uitkering van rouwen wier echtgenoot vóór 1985 in het buitenland trkte, blijft gehandhaafd. De Hoge Raad heeft dat be- istna het beroep van een aantal grensarbeiders. 1 al leverde behandeling sideze kwestie door de Centra- Jaad van Beroep eenzelfde uit pak op. Volgens de Hoge Raad dt korting op de AOW-uitke- agniet in strijd met een eerdere ak van het Hof van Justi- i van de Europese Unie in memburg. Deze instantie oor dat de korting strijdig is (t het beginsel van de gelijke ndeling van man en vrouw. Sociale Verzekeringsbank (ft nog geprobeerd het door de nsarbeiders ingestelde cassa- uerzoek niet ontvankelijk te ta verklaren, maar dat is door verworpen, n vonnis erkent de Hoge dat de uitspraak van het Hof een 'verbindende van internationaal betreft, waarin iedere Min van discriminatie verboden Deze kan echter de nationale I- en regelgeving niet aantas- ta,zo stelt hij. Bovendien was er ta de AOW-korting werd inge- nerd nog geen sprake van de Eu- regelgeving met betrek- fcg tot onderscheid van ge- Voor vrouwen wier man 1Ü985 in het buitenland werkte, {Rit de AOW-korting niet toe- ftpast. •Deze uitspraak betekent dat de touwen van een Nederlandse nsarbeider levenslang veroor- 'izijn," zegt Hulstenaar G. de Hij heeft zich de afgelopen ttnden ingezet voor een snelle afwikkeling van de kwestie. De zaak lag namelijk al drie jaar bij de Hoge Raad, maar er kwam maar steeds geen uitspraak. „Alle publiciteit heeft de zaak waar schijnlijk toch in een stroomver snelling gebracht," denkt De Loos. „Dat die uitspraak nou niet zo gunstig uitpakt voor de grens arbeiders, dat was het risico. Zelf had ik een positievere uitspraak verwacht, dus ben ik wat dat be treft teleurgesteld. In ieder geval is er nu duidelijkheid, al vraag ik me af wat zo'n uitspraak van het Europese Hof eigenlijk nog voor stelt." Inmiddels heeft De Loos ook reacties binnen van de politieke partijen waaraan hij de kwestie voorgelegde. De meeste durven er hun vingers niet aan te branden. „Ze zeggen dat ze zich niet met de Nederlandse rechtsgang kun nen bemoeien," aldus De Loos. „Anderen zeggen de zaak nog te bestuderen." Met de uitspraak van de Hoge Raad zijn alle mogelijkheden in Nederland uitgeput. De Loos wil nu gaan kijken of er wellicht via Belgische zijde nog een oplossing is. Oud-grensarbeiders worden namelijk nu op hun ouderdoms pensioen gekort, omdat men. er in België van uitgaat dat hun echt genotes in Nederland een volle dig AOW-uitkering krijgen. „Dat is dus niet zo en misschien dat er iets aan die Belgische korting te doen is." b moet een compleet nieuw wderenpark komen ter vervan- Pgvan het huidige ouderencen- hmDe Vurssche. Over drie jaar Axelse ouderen kiezen mt verschillende soorten huisves- Zo kunnen in totaal 75 weren die niet meer zelfstandig *®en wonen terecht in het '«■uwe zorgcentrum De Vurs- ®e. De aanleunwoningen en ap- Wementen op het terrein van voormalige mavo-school aan t( Willem de Zwijgerlaan zijn J® fuderen die nog wel zelf- ®dig willen wonen, maar toch behoeven. In het mid- 'wneuzen/Breskens - De Wie vraagt zich af of het ds met de warmte te maken e«. Maandag werd zowel ®Terneuzen als in Breskens potloodventer gesigna- •erd. Drie meisjes en een werden op het fiets- Pad langs de Oude Rijksweg l) Breskens geconfronteerd een ongeveer veertigjari- f,man> die op een damgat «omfantelijk en met een «1 ziin gëzicht met een baamsdeel stond te dat daar niet voor .emdis'. Ier was de man, die een .3 .^k postuur heeft en n' droeg, het groepje op den Sp°rï'ets voorbij gere- Een bewoner van de sonstraat in Terneuzen ^de later dat ook daar •ehennispleger' actief Wan onze verslaggever Middelburg/Axel - De bouw van een zorgcentrum aan de Axel- se Rooseveltlaan - met 61 aanleunwoningen en 11 apparte menten met 23 garages - stuit niet op bezwaren bij de provin ce Zeeland. den van de verbindingsgang ko men praktijkruimten voor onder meer een huisarts. Deze gang moet dwars over de Kennedylaan lopen, die straks moete worden afgesloten voor verkeer. Van onze correspondente Axel/Oostburg - Examenkan didaten van de Zeeuwse Mu ziekschool, afdeling Zeeuws- Vlaanderen, krijgen vanavond en op 18 juni diploma's en ge tuigschriften uitgereikt in de Halle in Axel. Vanavond krijgen 106 leerlingen die een instrumentaal examen eerste, tweede, derde of vierde graad aflegden een getuigschrift. Ook 31 leerlingen uit de harmo nie- en fanfareverenigingen kun nen hun diploma afhalen. Er staan onder meer optredens op het programma van de AMV- klassen uit Kloosterzande, een saxofoon/klarinetensemble en een dwarsfluittrio. Aanvang 19.30 uur. Dinsdag 18 juni is er voor de leer lingen uit het westelijk deel van Zeeuws-Vlaanderen een bijeen komst. Wethouder A. Keymel-Cambier deelt dan de diploma's en getuig schriften uit. In de Hoekzak in Oostburg krijgen 59 muziek schoolleerlingen en 29 leden van een muziekvereniging hun be geerde papiertje. Ook in Oostburg wordt de avond, die om 19.00 uur begint, opge luisterd met muziek van het schoolorkest, het accordeonen semble en de AMV-klas. Richard Lader, bestuurslid van de jarige Steltkluut: „Het verschil tussen mens en dier is dat de mens zijn omgeving kan beïnvloeden, kan sturen. Dieren passen zich alleen aan en daar gaan ze aan kapot.foto camile schelstraete Door Peter van den Assem Terneuzen - Veertig jaar geleden startte natuurbeschermingsvereniging De Stelt kluut haar eerste activiteiten. Anno 1996 is het bestaansrecht evident. Zo'n zes honderd mensen in Zeeuws-Vlaanderen hebben zich aangemeld als lid. Toch is er nog voldoende te doen, -zo erkent ook bestuurslid Richard Lader. Voorlichting blijft noodzakelijk. De Natuur- en Milieu markt, die afgelopen weekend in Terneuzen gehouden werd, is een manier om bij het 'gro te publiek' interesse te kweken voor de kerk uil, de salamander en de boomkikker. Maar ook voor die korstmosjes, waar je normaal ge sproken niet eens op let. Wie het kleine niet eert... Fenomeen Lader wil de natuurmarkt promoveren tot een jaarlijks terugkerend fenomeen. „De markt was in eerste instantie bedoeld als pro motie voor De Steltkluut, maar ook om met diverse organisaties op het gebied van natuur en milieu een gebundelde presentatie te ver zorgen. Dit was een soort try-out. De organi saties (landelijk en regionaal, red.) hebben zich goed gepresenteerd. Dat is vaak de vraag vooraf: hoe doe je dat?" Volgend jaar moet de markt twee keer zo groot worden, met zo'n veertig kramen. „Het moet een groots gebeuren worden, waar van alles te zien en te koop is op het gebied van natuur en milieu. Dat kan dus een planten- markt zijn, maar ook iets op het gebied van ambachten en kunst. Verder denken we aan de verkoop van boeken en andere artikelen. Op die manier is het ook leuker voor het pu bliek. Het is de bedoeling dat de markt in de loop der jaren uitgroeit tot een attractie waar duizenden mensen op afkomen." De markt heeft niet alleen een promotionele waarde. Het is een plek waar mensen dieren en planten kunnen bekijken. „Zo maak je ze nieuwsgierig. Je laat ze tastbare dingen zien. Veel mensen zijn onwetend als het om natuur of milieu gaat. Dat is een groot dilemma. Als je zegt dat de kerkuil bedreigd wordt, dan weten veel mensen niet wat dat voor een vogel - is. Leeft-ie alleen in kerken? vragen ze dan. De mensen van het platteland zullen de vogel wel kennen, want je kunt hem ook in boeren schuren aantreffen. Zeeuws-Vlaanderen is een belangrijk gebied voor de boomkikker. Weten ook veel mensen niet. Zijn aanwezig heid en die van andere amfibieën en reptielen is een belangrijke indicatie dat het goed gaat met de omgeving. Die dieren verdwijnen al leen als hun biotoop wordt aangetast. Weg vangen kun je ze niet. Ze leggen miljoenen ei eren." Volgens Lader is het van groot belang dat mensen voorlichting krijgen over grote, maar ook kleine zaken die om hen heen ge beuren. „Mensen moeten hun verantwoorde lijkheid nemen, of je dat nu vanuit een be paalde geloofsovertuiging ziet of niet. Wij zijn de rentmeesters van deze planeet, de eni gen die iets kunnen beïnvloeden. Dat is het verschil tussen mens en dier. De mens kan zijn omgeving sturen. Dieren passen zich al leen aan en daar gaan ze aan kapot. Die stel ling is niet te weerleggen." Excursies Om interesse te kweken voor de natuur heeft De Steltkluut iedere week thema-excursies op de rol staan. Onder leiding van een des kundige gaat een groep op zoek naar vogels, insekten of bepaalde plantengroei. „Het gaat er om dat mensen de moeite leren nemen om ergens naar te kijken. Vaak gaat er dan een hele wereld voor je open. Wij gebruiken daar een loeppotje voor. Als je daar bijvoorbeeld een spinnetje instopt, kun je 'm veel beter be kijken. Dan zie pas dat-ie echt geweldige ka ken heeft en dat-ie je aankijkt." De excursies van De Steltkluut zijn meestal in het weekend. Ook niet-leden zijn welkom" om (vaak gratis) aan de wandelingen deel te nemen. In het kader van het veertigjarig be staan heeft De Steltkluut nog een aantal an dere activiteiten georganiseerd. Aan het einde van het jaar verschijnt een jubileumboek. In Hulst wordt in die zelfde tijd een expositie geopend over natuur en milieu. fas. Een S1gnalement is niet Door Cees Maas Een kleine week geleden gleed hij mijn brievenbus binnen. Mijn mooie, nieuwe vers aangevraagde Zeelandkaart. Lichtblauw van uiterlijk stak hij mooi af tegen de andere pasjes in mijn portemon nee. 'Cees Maas' stond er met vet te letters op, alleen dat gaf me een goed gevoel iets heel eigens te bezitten. Ik ben een Zeeuw en nu hoor ik er helemaal bij met mijn Zeelandkaart, zoiets. 'Hèèèl wat waard, met de Zee landkaart,' ik brulde het recla mespotje op de radio telkens mee, en keek onderwijl verlekkerd naar de mooie foto van onze zo Zeeuwse pijlerdam op mijn Zee landkaart. Oh ja, ik was ineens veel meer waard met die Zee landkaart. Drie dagen na levering, viel ein delijk het briefje met mijn gehei me pincode binnen. Nu kon ik mijn kaart echt gaan gebruiken, want met die code kon ik hem op laden tot maximaal honderd gul den. En parkeren dan maar, met die handel. Gisteren nam ik de proef op de som. Het reclamepot je fluitend stapte ik een telefoon cel op de Dam in Middelburg bin nen. Met enige moeite (is het al eens opgevallen hoeveel medede lingen en gebruiksaanwijzingen van verschillende aard er in een moderne telefooncel te vinden zijn?) lukte het me de kaart op te laden via mijn bankrekening, met honderd piek. Op het schermpje in de telefooncel verschenen tijd- pijltjes, zoals je ook ziet wanneer je een programma in je PC instal leert. Fluitend, nog steeds, stak ik mijn aldus opgeladen kaart in de bege rige gleuf van de parkeerauto maat. Niets. Ik druk op knop twee, zoals aangegeven. Niets. Geen parkeerticket, geen enkel geluidje. Niets. Ik probeer nog eens, achter me is intussen een rij van drje wachtenden gevormd. Weer niets. 'Geen fluit waard, die Zeelandkaart', bries ik in mezelf en werp een paar guldens in het ding. Een uur later, in Goes. De grote parkeerplaats bij de disco. Kaart in de gleuf, niets. Nog een keer, weer niets. Ik loop helemaal naar de andere kant van de par keerplaats en probeer de auto maat daar. Niets, niets. 'Geen donder waard, die Zeelandkaart,' denk ik intussen behoorlijk cha grijnig. Ik vraag me af of ik nu mijn honderd piek ook kwijt ben. Op de automaat, ik zie dat nu pas, staat een sticker met de me dedeling dat alleen voorbetaalde Zeelandkaarten worden geaccep- WOENSDAG 12 JUNI 1996 zo zien zitten. Deze mensen gaan mogelijk op zoek naar iets an ders." Masclee kan nog niet zeggen of er wellicht werkgelegenheid bij komt. „Dat hangt af van de toe name van het aantal maaltijden. Wellicht gaan collega-instellin gen maaltijden van de centrale keuken afnemen, zoals de woon zorgvoorziening Coensdike in Aardenburg. Dan spreek je toch over tachtig maaltijden." Van onze verslaggever Middelburg - Vier vrouwelijke ambtenaren van het provin ciebestuur hebben bij vertrouwenspersonen in de Abdij vo rig jaar een klacht ingediend over seksuele intimidatie op het werk. Tot vervolging of andere maatregelen is het niet gekomen. Bij één melding ging het om een groep mannelijke daders, aldus een stuk dat gisteren in Gedeputeerde Staten is behan deld en in het Sociaal Jaarver slag 1995 is opgenomen. De aard van de melding betrof verbale seksuele intimidatie en suggestief gedrag. De hulpverlening van de ver trouwenspersoon bestond uit individuele gesprekken en het geven van advies. Tot een officiële klacht kwam het niet, omdat, volgens het stuk, 'de gevolgen hiervan niet te voorzien waren'. Een voorlichter van de provin cie kon gisteren niet verklaren wat met deze zinsnede wordt bedoeld. „Misschien willen ze de privés- feren beschermen, ik weet het niet." Bij de andere drie meldingen was duidelijk macht in het spel. Hierbij ging het om een manne lijke dader die hoger van rang was dan het slachtoffer. Tweemaal was een uitzend kracht het slachtoffer, eenmaal een vrouw in vaste dienst. Dat was een klacht van zeer vergaande aard, aldus het ver slag. Gezien de vertrouwelijkheid waarop de klaagster recht heeft, vond de speciale begelei dingscommissie het niet ver antwoord hierover verder uit te wijden. De ene uitzendkracht diende geen klacht in uit angst voor de gevolgen, de andere deed dit niet, omdat ze er weinig resul taat van verwachtte. Ze zou, zo is afgesproken, de dader een volgende keer van repliek dienen. Concrete resultaten van de ver leende hulp kunnen niet wor den gerapporteerd, omdat de slachtoffers niet willen dat hun melding ter kennis komt van derden. Van onze verslaggever Axel - Werkloze jongeren bewaken deze zomer de gestalde fiet sen en het parkeerterrein voor auto's bij het zwembad 't Plaat je in Axel. De deelnemers aan het zoge noemde Axie-project zullen ook op de openbare weg van en naar het zwembad aanwezig zijn om 'wantoestanden en vandalisme' zoveel mogelijk te voorkomen. De aanwezigheid van het aantal bewakers is afhankelijk van de bezetting van het Axie-project. Volgens projectleider J. Willaert gaat het om een groep van om en nabij de tien personen. Indien nodig zijn via het Project Intensieve Begeleiding Langdu rig Werklozen en het ROC Ter neuzen bovendien nog extra mensen in te schakelen. Zowel de leiding van het project als de deelnemers worden ge coacht door de wijkagent van de Zeeuws-Vlaamse politie in Axel. Het Axie-project bestaat sinds vorig jaar september en biedt werkloze jongeren de kans werk ervaring in de praktijk op te doen. De gemeente moet in het kader van de Jeugdwerkgarantiewet jongeren van 16 tot 27 jaar die een half jaar werkloos zijn, voor maximaal 32 uur in dienst nemen om werkervaring op te doen. Het vinden van genoeg werkerva ringsplaatsen is echter vaak een probleem. Vooral omdat het werk moet zijn dat er op gericht is gemakkelijker een reguliere baan te verwerven. Bovendien moet het baantje aan sluiten bij de capaciteiten, inte resse en - zo mogelijk - bij de opleiding van de jongere. Ook al is er geen ervaringsplaats, dan moet de gemeente de jongere toch in dienst nemen en betalen. „Via het Axie-project krijgen ze een intensieve begeleiding," laat Willaert weten. „We doen ons uiterste best de jongeren zoveel mogelijk sociale vaardigheden mee te geven zodat ze zich in de 'grote' maatschappij staande kunnen houden." Instellingen en verenigingen kunnen altijd bij het Axie-pro- jectleiding aankloppen als ze werkzaamheden hebben die pas sen binnen de filosofie van het project. „Hoe meer, hoe liever," benadrukt Willaert. Hoewel het bewakingsproject nog niet van start is, de deelne mers aan Axie zijn momenteel bezig met het opknappen van een oude keet bij het zwembad die als uitvalsbasis dient, is afgelopen maandag al een eerste succesje geboekt. Terwijl de Axie-leden aan het schilderen waren, betrapten ze iemand die probeerde een brom fiets bij het zwembad te stelen. (ADVERTENTIE) teerd. Dat zijn kaarten die je kunt kopen voor 25 of 50 gulden, het zijn dus geen oplaadbare zo als ik heb. Wat een taart, die Cees Maas met zijn oplaadbare Zee- landkaart! De parkeerwacht in Goes weet desgevraagd geen raad. Ja, Goes had pijnloos wer kende automaten, ook voor de Zeelandkaart, tot die nieuwe au tomaten van PTT Telecom er kwamen. Die werken nog niet goed. Kinderziekten, opperde de parkeerwacht. Dat meldden ze me ook vanuit het stadhuis in Middelburg. Er is meer tijd nodig om alles fluitend te laten werken, dat begreep meneer toch wel.. Ja, dat begrijpt meneer inmiddels wel. Over een half jaar of zo, zal ik het nog eens gaan proberen. Maar dat reclamespotje zing ik nooit meer mee, of het moet in een wel heel valse variant zijn. Indien niet ontvangen kunt u een gratis brochure aanvra gen bij het Zuidlandtheater, telefoon 0115-695555.

de Stem | 1996 | | pagina 13