teurs Winst met dank aan Jacco' >eüeider' Verel assistent-trainer bij Willem II lENTAX Berzin sterkste in proloog Zwitserland Ingenieur stadion Atlanta geschorst Waterpolotoernooi opent groot festijn an Arj aai >ertrofee •msttijden lassieker rajicek steekt stokje voor succesvolle rentree Eltingh in tenniscircuit Succes jeugd Morres UITSLAGEN standen fgTEM SPORT ZEELAND B2 len neemt zitting It rennerskaravaan Lebben voor Verel gekozen a hij veel nationale en inter- ujle ervaring heeft. En jast is hij een grote per- Jjkbeid," reageerde tech- bjirecteur Martin van Geel. Uwas eerder werkzaam als EEN CAMERA DM'TE ZOOMEN kistine Aaftink ^indigt carrière SCHAKEN SCHIETEN IJSHOCKEY Van Langen geblesseerd ZEILEN Bijna iedere minuut wordt er in herland een inbraak gepleegd... GARAGEDEUR-BEVEILIGING sportnieuws KORT Wim de Zwart Zeeuws kampioen Triinkoers 't Zand gaat niet door Middelkamp-ploeg voor zaterdag Jongens C tweede van Nederland Vele activiteiten in Sasse Zwemweek i/OENSDAG 12 JUNI 1995 WOENSDAG 12 JUNI 1996 e Baayens (logistiek), Fran, :r Jansens (personele inzet) Jai Ie- van Haneghem (route/kan Ie- vaan). tr, Inmiddels is aan het bestui fel, toegevoegd Toon Vermeulei h), momenteel nog actief renm die verschillende taken voi iffl zijn rekening gaat nemen irklassieker over Zuid-Beveland 1 en alles wat daarbij betrokken isj regiopolitie Zeeland. Tevens zal m Zeeland in actie komen om al-I Ten. ren Cindy Korstanje uit Kapelle |ister (Lewedorp). Irkt 's-Heer Abtskerke 15.35 uur, 's-Gravenpolder 15.37 uur, de Hansweert 15.55 uur, "J- Kruiningen 16.13 uur, ka- Waarde 16.20 uur, jaar Rilland 16.30 uur, Krabbendijke 16.35 uur, Oostdijk 16.41 uur, Yerseke 16.48 uur, Wemeldinge 17.03 uur, Kattendijke 17.11 uur, Kapelle 17.18 uur, Kloetinge 17.25 uur, Goes, Kattendijksedijk, Kruk-, weg, Kooiweg, Oosthavendijk 17.31 uur, Wilhelminadorp, brug, West- havendijk 17.34 uur, Goes, aankomst op Westha- vendijk 17.36 uur. Iter van Zeeuws-Vlaanderen werd uit- FOTO WIM KOOYMAN. altijd tot de mogelijkheden be hoort." Het voetbalpeil gaat volgens ae IJzendijkenaar naar beneden „In alle klassen merkbaar, iie niveau van de grensrechter stijgt daarenboven. Natuurlijk zijn nog jongens die een te gekleurd bril op hebben, maar er zit dui delijk een positievere wending in." Ten slotte, wanneer ben je ee goede scheidsrechter? Flore „Uiteraard is spelregelkennis van essentieel belang. Daarnaa omgang met de spelers, probere aan te voelen wat er in zo 1 mand omgaat als hij bijvo?. beeld een paar minuten efflfl een beslissende penalty heelt g mist en dan natuurlijk ook conditie." Wekelijks werkt Lees een vijftien kilometer lang duurloop af rondom IJzendi] Soms alleen, maar vaak 'n gezelschap van zijn onafschei lijke honden. Inie verslaggevers Hoogerheide - Hans j; weer terug in Neder zet ingang van 1 juli iaande gaat hij aan het j Willem II als assis- Ltfainer van Jim Calder- jj(H trainer-coach van het l.;eteam van de Tilburgse (Jsieclub. Verel heeft een komst voor één jaar aid. hoofdtrainer bij FC Den Bosch, RBC, NAC, Dordrecht '90, RKC en Pahtakor Tashkent uit Oezbe kistan. Bij Willem II krijgt Verel dus de rol van assistent-trainer. Bang voor twee kapiteins op een schip is Van Geel echter niet. „We hebben daarover hele goede afspraken gemaakt. Jim Calder- wood en niemand anders is ver antwoordelijk voor de opstelling van het eerste elftal. Hij hakt de knopen door," aldus Van Geel die ontkent dat Willem II al een nieuwe trainer in huis heeft, mocht het met Calderwood als hoofdtrainer komend seizoen minder lopen in Tilburg. „Iedere trainer heeft een keer ergens als hoofdtrainer moeten beginnen. En nu is het de tijd voor Calder wood. Wij denken echter dat Verel en Calderwood een ideale combina tie vormen." Hans Verel stond ei genlijk nog voor een half jaar on der contract bij Pahtakor. Maar toen Willem Il-voorzitter Van Dommelen hem vorige week tele fonisch benaderde, had de Hoogerheidenaar niet lang be denktijd nodig. „Ik ben vrijdag teruggekeerd in Nederland en heb toen eerst met Jimmy Calder wood gesproken. Vandaag (dins dag) heb ik vervolgens met de clubleiding de zaak afgerond." Verel zegt om twee redenen voor Willem II te hebben gekozen. „Ten eerste ben ik 18 maanden weggeweest uit Nederland en is het fijn om weer terug te zijn, ook al heb ik geen moment spijt ge had van mijn verblijf in Oezbe kistan. Ten tweede, Willem II is natuur lijk niet de minste club in Neder land. Dat wist ik al, maar na het gesprek met de leiding weet ik dat ook intern alles perfect geor ganiseerd is." Met de rol van tweede man heeft Verel geen moeite, zegt hij, ook al heeft hij zestien jaar ervaring als hoofdtrainer en Calderwood pas een paar maanden. „Als ik daar wel problemen mee zou hebben, dan had ik geen 'ja' moeten zeggen tegen Willem II. Jimmy en ik hebben duidelijke afspraken gemaakt. We gaan werken op basis van gelijkwaar digheid. Alleen, het laatste woord is voor Jimmy, en daar kan ik me uitste kend in vinden, ik vind het juist leuk om met mijn ervaring hem te ondersteunen." Binnenkort gaat Verel nog een keer terug naar Tashkent om zijn zaken af te handelen. Van de club heeft hij al gehoord dat men zal meewerken aan het voortijdig ontbinden van het contract. En dan volgt het afscheid na acht tien avontuurlijke, mooie maan den. Met lichte opluchting omdat hij weer naar huis gaat, maar ook met lichte weemoed. „Het was daar heel anders werken dan hier in Nederland, maar nogmaals, ik heb er geen moment spijt van ge had." (ADVERTENTIE) islerdam (anp) - Christine laftink heeft besloten haar laatscarrière te beëindigen. 29-jarige sprintster gaat 1 na bijna tien seizoenen lidiien op een maatschappe- jke loopbaan. De doctoran- s in de bewegingsweten lappen heeft een baan ge- igen bij een farmaceutische lothandel in Amsterdam, liiftink mist nu de kans om te [tanen onder Peter Müller, «(Amerikaanse sprintcoach, |itdoor de KNSB is aange- ld als opvolger van Floor 1 Leeuwen. „Ik had graag t Müller willen werken," |i®k Aaftink. „Maar dan [ill ik weer opnieuw moeten n en daar heb ik ei- Ken zin meer in." I Amsterdam. NK mannen. 1 Vijfde ronde: Van der Sterren - Tiimnan 0-1, Sokolov - Reinder- Iffian 1-0, Hendriks - Nijboer 0-1, I nket - Bosch 'A-Vz, Sosonko - Ci- fuentes I2-/2, Kuijf - Van der Wiel I kil, nd: l. Timman 4 punten, 2. So- )V, Van der Wiel 3/4,4. Nijboer, -et, Van der Sterren 3, 7. Soson- Ij?2%, 8. Cifuentes 2, 9. Bosch, 1'yjf. Reinderman VA, 12. Hen- diiks 1. I SuhI. Wereldbeker trap/skeet. peet: 1 Benelli (Ita) 150 treffers 'evenaring wereldrecord), 2. Im- üajvili (Geo) 149 (125+24), 3. Fal- yflta) 149 (124+25). I irap: i. Tittarelli (Ita) 150 (werel- I 2, Bade (VSt) 149, 3. Bodo jon) 148. j'liami. Finale NHL om Stanley B%best-of-seven. Rosmalen (anp) - Jacco Eltingh hield gisteren in Rosma len gemengde gevoelens over aan zijn terugkeer in het tenniscircuit. Na drie maanden afwezigheid wegens pees ontstekingen in beide knieën verloor hij met twee keer 7- 6 van Richard Krajicek. Zijn eigen conclusie dat hij de betere speler was geweest en had moeten winnen, klonk wrang. Eltingh verkeert in een cruciale fase van zijn loopbaan als tennis ser, zijn vak zoals hij dat pleegt te noemen. Net als andere collega's die door blessures lange tijd wa ren uitgeschakeld (zoals Michael Stich), dwongen het wekenlang niets doen en de trage revalidatie hem tot diep nadenken over de zaken waar hij mee bezig was. „Ik kreeg volop de gelegenheid mezelf af te vragen wat de bele ving van het tennis voor mij in houdt. Wat ik zoal miste, of juist helemaal niet, hoe een leven zon der tennis me zou bevallen en dat soort dingen." „Ik kwam tot de slotsom dat ik de omgang met Paul Haarhuis en coach Alex Reijnders heel erg miste. Dat zijn mijn beste vrien den. Ook keek ik reikhalzend uit naar het trainen, want dat deed ik altijd erg graag. Wat ik abso luut niet miste, was het knokken met vier anderen om een half uurtje oefenen op de baan, al dat gereis, de praatjes met de pers. Boven alles uit steeg mijn liefde voor de tennissport, het slaan te gen dat balletje, mijn vak. Dat is mijn enige motivatie om door te gaan." Eltingh was tevoren tevreden met de loting tegen Richard Krajicek. „Ik voel me beter op mijn gemak op gras. Dat is ook een voordeel als je na zo'n lange afwezigheid terugkomt. Het feit dat je op die ondergrond dieper door de knieën moet, verontrustte me niet. Ik had nergens last van en kende geen moment angst. Ik baal alleen van de mogelijkheden die ik heb laten liggen. Ik miste punten, vooral met volleren, die ik normaal blind maak. Zuiver een gebrek aan wedstrijdritme en vooral ook dubbeltraining." In de eerste set verspeelde El tingh een voorsprong van 5-3 om de tiebreak met 7-5 te verliezen, in de tweede set kwam hij met 3- 2 voor door een break in de vijfde game, raakte 5-3 achter maar sleepte er toch weer een tiebreak uit. Die was een zenuwenslag op zich. Krajicek won pas op het tiende wedstrijdpunt met 14-12 nadat Eltingh, die op 10-9 een setpunt had laten liggen, een dubbele fout had geslagen. „Ik won met dank aan Jacco," concludeerde Krajicek eerlijk. „In de training was hij scherp, in de partij ging Den Haag (anp) - Ellen van Lan gen is maandag tijdens de trai ning geblesseerd geraakt aan een dijbeen. Het is nog onzeker hoe ernstig de kwetsuur van de olym pische 800 meter kampioene is. De Hilversumse doet vandaag niet mee aan de Papendal Games. Ze zou Stella Jongmans helpen bij een limietpoging voor de Olympische Spelen. De organisa tie heeft nu Ester Goossens be reid gevonden te 'hazen' voor Jongmans. Van Langen, die sinds haar olym pische titel veel kampioenschap pen heeft gemist door blessures, is dinsdag onderzocht door NOC/NSF-arts Peter Vergouwen. Die vond het absoluut onverant woord dat ze woensdag aan de start zou verschijnen. De Russische atlete Olga Na- zarova is vorige maand bij het in ternationale atletiekgala in Ker- krade betrapt op dopinggebruik. Ze zal vermoedelijk voor vier jaar geschorst worden. Nazarova won op 17 mei in Kerkrade de 200 me ter in een tijd van 23,63. FLORIDA PANTHERS - COLO RADO AVALANCHE 0-1 (N.V.). Eindstand.' 0-4, Colorado Ava- lanche kampioen. Hayling Island (Eng). EK 470. Stand na drie races in finale-serie: 1. Kosmatopoulos/Trigonis (Gri) 12,75 punten, 2. Ivaldi/Ivaldi (Ita) 16,75, 3. Beretsjkin/Boermatnov (Rus) 22,75, 5. Ben en Jan Kou- wenhoven (Ned) 29,00. B-finale: 12. Paardekoop/Schutte 46, 25. Roborch/Roborch 73, 26. Docter/Blokker 74. Tarragona (Spa). EK Finn. Eerste race: 1. Vaccari (Ita), 2. Van der Ploeg (Spa), 3. Kusznierewicz (Pol), 4. Godefroid (Bel), 5. Papa- thanasiou (Gri), 6. McKenzie (Aus). Aruba. Wereldbeker surfen. Mannen, stand na drie wedstrij den: 1. Dunkerbeck (Spa) 3,5 pun ten, 2. Bringdal (Zwe) 15,7, 3. Maynard (Maa) 18,0. Vrouwen, stand na drie wedstrij den: 1. Lelievre (Fra) 2,1 punten, 2. Jaggi (Zwi) 8,0, 3. Gubelmann (Zwi) 11,0. Richard Krajicek was gisteren met twee keer 7-6 een klein maatje te groot voor de weer herstelde Jacco Eltingh. foto anp hij op belangrijke punten in de fout." Rosmalen. Mannen, 850.000 gulden. Eerste ronde: Krajicek (Ned/3) - El tingh (Ned) 7-6 7-6, Haarhuis (Ned/6) - Thorne (VSt) 6-2 3-6 6-1, Schalken (Ned) - Black (Zim/4) 6-3 7-6, Siemerink (Ned/5) - Karbacher (Dui) 6-2 6-4, Davids (Ned) - Prinosil (Dui) 7-5 6-3, Hlasek (Zwi) - Sluiter (Ned) 6-2 7-6, Fetterlein (Den) - Groen (Ned) 7-6 6-4, Arazi (Mar) - Alberto Costa (Spa/2) 1-6 7-6 7-6, Reneberg (VSt/8) - Jarryd (Zwe) 7-6 6-3, Paes (India) - Tarango (VSt) 7-5 7-6, Carlsen (Den) - Leconte (Fra) 7- 5 6-2, Steven (NZe) - Mirnyi (WRu) 6-2 7-5. Dubbel, eerste ronde: Note- boom/Wibier (Ned) - Belloli/Paes (VSt/India) 6-2 6-4, Haarhuis/Schal ken (Ned/4) - Ketola/Mirnyi (Fin/WRu) 6-4 6-4, Jarryd/Nestor (Zwe/Can) - De Jager/Steven (Z Af/NZe) 6-4 6-4. Londen. Queens. Mannen, 1,15 mil joen gulden. Eerste ronde: Woodbridge (Aus/13) - Baur (Dui) 6-3 7-6, Lareau (Can) - Stoltenberg (Aus/12) 6-2 6-4, Ru- sedski (Eng) - Tieleman (Ita) 7-6 6-3, Stark (VSt) - Nainkin (ZAf) 6-2 6-4, Edberg (Zwe) - Sapsford (GBr) 6-4 6-3, Raoux (Fra) - Pereira (Ven) 7-6 6-1, Draper (Aus) - Lee (GBr) 6-1 6- 4, Courcol (Fra) - Voinea (Roe) 6-4 4- 6 6-4, Haggard (ZAf) - Knowles (Bah) 6-4 2-6 6-3, Rafter (Aus) - Matsuoka (Jap) 6-3 6-0, Joyce (VSt) - Dier (Dui) 6-3 7-6, Korda (Tsj) - Gi- melstob (VSt) 6-2 6-7 6-2, MacPhie (VSt) - Ondruska (ZAf) 6-3 7-5, Pal mer (VSt) - Bates (Eng) 6-1 6-2. Oporto. Mannen, 725.000 gulden. Eerste ronde: Tillström (Zwe) - Bera- sategui (Spa/3) 6-3 3-6 6-0, Van Her- ck (Bel) - Burgsmüller (Dui) 6-3 6-3, Fromberg (Aus) - Alami (Mar/8) 6-2 6-2, Mantilla (Spa) - Blanco (Spa) 6- 2 4-6 6-2, Noszaly (Hon) - Carretero (ADVERTENTIE) Wil - Evgeni Berzin heeft gisteren op de eer ste dag van de Ronde van Zwitserland de lei ding genomen in het algemeen klassement door de proloog het snelst af te werken. De Russische tijdritspecialist reed de 5.4 kilome ter in Wil in precies 7 minuten en was daar mee twee tellen sneller dan de Deense routi nier Bjarne Riis en acht seconden rapper dan de Zwitser Meier. Erik Breukink, die in de ronde van Luxem burg een knappe derde plaats in het eindklas sement had behaald, viel nu tegen met een 57e plaats. Beste Nederlander in Wil was Leon van Bon met een achterstand van 13 secon den. In de ronde van Oostenrijk voor profs en amateurs deed Wally Buurstede van zich spreken. De amateur uit St.-Willebrord legde in de bergetappe naar Linz beslag op een knappe vijftiende plaats, op 2.45 minuten van de Belgische belofte Frank Vandenbroucke. Ronde van Zwitserland. Proloog: 1. Berzin (Rus) 5,4 km in 7.00, 2. Riis (Den) 0.02, 3. Meier (Zwi) 0.08, 4. Faresin (Ita) 0.09, 5. Peron (Ita) 0.11, 6. Serpellini (Ita), 7. Fois (Fra), 8. Mentheour (Fra), 9. Rebellin (Ita), 10. Camnzind (Zwi), 16. Van Bon 0.13, 18. Dekker Usarlijks worden anders slachtoffer van een inbraak. Vooral garages °'fflen steeds vaker een geliefd doelwit. Niet alleen is een garage- eut 'n enkele secondes te forceren, maar ook bergen we er vele Jfrtle™Ue bezittingen op, zoals de auto, dure fietsen, gereed- tuinmeubilair, sportattributen, enz. Bovendien vormt de 's in veel huizen vaak een ideale toegang tot de woning. De SecuMax garagedeurbeveiliging werkt preventief en voorkomt inbraak in de garage en in de woning via de garage. De SecuMax garagedeur-beveiliging is bijzonder eenvoudig te monteren aan de binnenzijde van praktisch alle metalen garagedeuren. Antnhbraaksystemen van SecuStrip voorkomen, dal inbrekers uw huis via deuren, ramen, schuifpuien of de garage kunnen binnendringen. Permanent, zonder vals alarm en ook bij stroomstoring. Verkrijgbaar bij DHZ-zaak en IJzerwarenhandel Een veilig idee van SecuStrip uitgebreide informatie belt u met de SecuStrip anti-inbraaklijn: 0252-620901 Atlanta (rtr) - Een Ameri kaanse ingenieur die verant woordelijk wordt gehouden voor een dodelijk ongeval bij de bouw van het olympisch stadion in Atlanta is ge schorst. Brian Miraki mag zijn beroep drie jaar lang niet uitoefenen in de staat Geor gia. Miraki is ontwerper van een van de lichtmasten van het stadion. In maart vorig jaar kwam een bouwvakker om het leven, toen de mast in elkaar zakte. Bij nader onderzoek bleek dat het ontwerp niet deugde en dat het ongeluk daardoor is veroorzaakt. Het ongeval was aanleiding tot een uitgebreider veiligheidson derzoek. Daarin kwam aan het licht dat het stalen skelet van het 230 miljoen dollar kostende sta dion allesbehalve veilig was. Het skelet werd aangepast, maar de organisatie en de ontwerpers raakten sindsdien verstrikt in een juridische procedure over de extra kosten van 6 miljoen dollar. Het olympisch stadion huisvest de opening en sluiting plus de at letiekwedstrijden van de spelen, die op 19 juli beginnen. Huizen te huur. In Atlanta zijn het er veel te veel naar de zin van de inwoners. Zij zien geld in het onderverhuren van hun wonin gen aan kapitaalkrachtige bezoe kers van de Olympische Spelen deze zomer. Zelf logeren zij bij vrienden en familieleden. Hun lucratieve voornemen lijkt echter te misluk ken, omdat de belangstelling voor de onderkomens beneden de verwachting ligt. Tot nu toe zijn er slechts 1800 van de 30.000 beschikbare huizen be sproken. Voor de huiseigenaars zit er niets anders op dan hun huurprijzen te verlagen in de hoop dat er meer sportliefheb bers toehappen. Dezen profiteren van de verlaag de prijzen. Een kamer kostte per nacht aanvankelijk 850 gulden, momenteel is de prijs al gedaald tot 255 gulden. Doelman Gianluca Pagliuca (29) verdedigt tijdens de Olympi sche Spelen in Atlanta het doel van het Italiaanse voetbalteam. 's Heer Arendskerke - Wim de Zwart uit Schoondijke werd in 's Heer Arendskerke Zeeuws kampioen kleiduivenschieten. Zijn score na vier series van 25 duiven was 91-6. Als tweede eindigde Jacco van der Maas uit Kortgene met 90-6. Regerend kampioen Adriaan van Damme uit Burgh-Haamstede viel met een vierde plaats net buiten het podium. UITSLAGEN A-klasse: I. W.J. de Zwart, Schoondijke 91-6, 2. I.P.J, v. dr. Maas, Kortgene 90-6, 3. M.N. Vermue, Lewedorp 90-10, 4. A.P. v. Damme, Burgh-Haamstede 86-5, 5. C.A. Polderdijk, Grijpskerke 86-9,6. A.B. v. Dijke, Nieuw-Vossemeer, 85-11. B-klasse: 1. J.A. v. Oeveren, Kortgene 38-4, 2. M. Polvliet, Middelburg 36-6,3. P.J, v, Damme jr., Burgh-Haamstede 35-1,4. M.C.G. Verwijs, Yerseke 35-2, 5. H.M. Raas, Heinkenszand 34-2, 6. Chr. v. Iersel, Ellewoutsedijk 34-6. C-klasse: 1. F. Babijn, Oostburg 32-1, 2. M. v. Fraassen, Waarde 32-2, 3. P. Boogaard, Grijpskerke 28-3, 4. H.M. Rijk, Wolphaartsdijk 28-3, 5. J. Zuijd- weg, Kamperland 25-1, 6. A.J. van Strien, Kats 25-3. A-competitie: 1. Jacco van der Maas, Kortgene 224-12, 2. Rinus Vermue, Le wedorp 224-17, 3. Adriaan van Damme, Burgh-Haamstede 221-11, 4. Rob de Graag, Goes 217-17, 5. Martien de Visser, Middelburg 217-24, 6. Lo Polvliet, Koudekerke 214-19, 7. Toon van Dijke, Nieuw-Vossemeer 207-20. Koewacht - De trimkoers van 't Zand, die voor zondag op het pro gramma stond, gaat niet door. Om organisatorische redenen heeft de trimbond deze wedstrijd voorlopig van de kalender geschrapt. De wedstrijd was steeds gekoppeld aan de Zandfeesten. Of die feesten dit jaar doorgang vinden, is nog niet bekend. Goes - Ploegleider Ronald de Jong van de ZRTC Theo Middel kamp gaat zaterdag in de 'Arjaan de Schipper Trofee' van start met de volgende renners: Franfois Franse, Wilfred Geijs, Antoine Goense, Dennis Mesu, Mario van Vlimmeren en Johnny van de Klooster. Van onze volleybalmedewerker Hulst - De jeugdteams van Morres uit Hulst zijn tijdens de na tionale volleybalkampioenschappen erg succesvol geweest. De meisjes C eindigden op de vijfde plaats, de meisjes B op de der de. De jongens B sneuvelden pas in de finale, tegen Piet Zoom- ers-Dynamo, en werden hierdoor tweede. De meisjes C speelden tweemaal achter elkaar gelijk. Tegen Piet Zoomers eindigde de eerste set in 7-15-verlies, de tweede set werd gewonnen met 15-4. Zaanstad hield de Hulstenaren eveneens op 1-1 (15-5 5-15). Tegen Set Up verloor Morres met 0-2 (14-16 5- 15). Hierdoor werd het derde in de poule en moest het in de strijd om de vijfde plaats aantreden te gen Peelpush. Morres hield het hoofd koel en won met 2-0 (15-10 15-5). De meisjes B begonnen sterk te gen Zovoca en wonnen met 2-0 (15-5 15-6). Devoco was een maatje te groot: 0-2 (9-15 12-15). Hovoc werd gemakkelijk geklopt, 15-8 15-3. In de kruisfinale moest Morres aantreden tegen Kuy- pers-Zwolle, dat met 1-2 won. In de strijd om de derde en vierde plaats won Morres met 2-0 van Alexandria. De jongens C speelden een zeer sterk toernooi. Kuypers/Zwolle werd met 15-4 15-3 verslagen, Civitas met 15-3 15-5 en Wam Wam zelfs met 15-1 15-2. De kruisfinale tegen de Meeuwen werd gewonnen met 15-7 15-5, waardoor de Hulstenaren in de finale moesten uitkomen tegen Piet Zoomers/Dynamo. Ondanks felle tegenstand van Morres ging de winst toch naar Piet Zoomers, dat met 10-15 7-15 won. De selecties van Morres die deelna men: meisjes C: Julie Palavi, Boukje Goosen, Marinke Vioen, Karin Bare- man, Anne Seghers, Martine van Gu- lick; meisjes B: Suzanne de Gucht, Tischa van der Vloet, Ineke Taelman, Martine Rammeloo, Dimphy Buysse, Jolanda de Kort, Mirjam Rubbens; jongens C: Jochem de Schepper, Guus Wisse, Remco Pieters, Freek Ruissen, Frank van Egmond, Joost van Damme, Jeremy Soumokil. Eindstanden: meisjes C: 1. Flash, 2. P.Zoomers, 3. Set Up, 4. Vollkei, 5. Morres, 6. Peelpush, 7. Kwiek, 8. Zaanstad; meisjes B: 1. Devoco, 2. Kuypers/Zwolle, 3. Morres, 4. Alexa ndria. (Spa) 7-6 6-2, Carbonell (Spa/5) - Marques (Por) 7-5 5-7 7-5.. Birmingham. Vrouwen, 275.000 gul den. Eerste ronde: Kamstra (Ned) - Go- larsa (Ita) 6-0 6-4, Noorlander (Ned) - Pratt (Aus) 6-2 6-3, Musgrave (Aus) - Hermida (Spa) 3-6 6-2 6-4, Shriver (VSt) - Vento (Ven) 6-2 6-3, Rinaldi (VSt) - Olsza (Pol) 7-5 7-6, Miller (GBr) - Poruri (VSt) 6-4 4-6 6-3, Ta- nasugarn (Tha) - Adams (VSt) 6-4 6- 4, Demongeot (Fra) - Drake (Can) 7- 6 6-3, Singer (Dui) - Stubbs (Aus) 6- 2 6-2, Callens (Bel) - McQuillan (Aus) 6-4 6-3, Jecmenlca (Joe) - Hiraki (Jap) 6-0 4-6 6-4, Kremer (Lux) - De Lone (VSt) 2-6 7-5 7-5, Dhenin (Fra) - Schnell (Oos) 7-5 4-6 6-4, Krizan (Slo) - Guse (Aus) 6-0 6-2, Feber (Bel) - Jeyaseelan (Can) 7-6 6-1, Mc- Grath (VSt/10) - Elwood (Aus) 6-3 6- 4, Radford (Aus) - Po (VSt) 5-7 6-0 6- 3, Cristea (Roe) - Dahlman (Fin) 7-6 6-3. Van onze sportmedewerker Sas van Gent - Het fraai vernieuwde Sasse zwembad vormt van zaterdag 15 tot en met zaterdag 22 juni het bolwerk van de niet meer weg te denken 'Sasse Cerestar Zwemweek'. Zoals jaar lijks komt ook nu een scala van activiteiten aan bod. 0.14, 20. Nelissen 0.15, 57. Breukink 0.27. Ronde van Oostenrijk. Zesde etappe Faakersee - Linz: 1. Vandenbroucke (Bel) 180 km in 4.42.32, 2. Roosen (Bel) 1.04, 3. Ballerini (Ita), 4. Alberati (Ita) 1.49, 5. Kastenhu- ber (Oos), 7. Van der Meer, 8. Bouwmans, 15. Buurstede 2.45. Klassement: 1. Vandenbroucke 19.48.15, 2. Balle rini 1.03, 3. Roosen 2,01, 4. Bouwmans 2.13, 5. Kastenhuber 2.48, 17. Van der Meer 4.25, 41. Van den Meulenhof 14.27, 43. Buurstede 14.43, 45. Van den Akker 15.24. Gijon. Circuito Montanes, onder 27 jaar. Vierde etappe Torrelavega-Gijon 189 km: 1. De Louw (Ned), 2. Sanchez (Spa). Klassement: 1. Axelsson (Zwe), 2. Dubbeldam (Ned) 0.34. De olympische ploegen bestaan normaal uit spelers die jonger zijn dan 21 jaar, maar per ploeg mogen drie oudere spelers wor den ingeschreven. Behalve de voormalige doelver- dediger van het nationale team zijn dat in de Italiaanse ploeg Marco Branca (31), net als Pag liuca van Inter Milan, en Massi mo Crippa (31) van Parma. Een onbekende zakenman heeft een premie van 80.000 gul den uitgeloofd voor iedere gou den medaille die de Mexicaanse sporters bij de Olympische Spe len in Atlanta winnen. De Zuid- Amerikanen nemen met een ploeg van 104 sporters in zeven tien disciplines deel aan het olympisch toernooi. „We proberen er ieder jaar wat van te maken. Alleen valt dit jaar de verenigingsestafette weg. Een trouwfeest van één van onze le den is er debet aan dat we voor dat onderdeel niet genoeg man kracht op de been kunnen bren gen. De kans is groot dat dit ge beuren volgend jaar opnieuw op het programma staat," is de eens luidende mening van het stuwen de viertal achter dit gebeuren, bestaande uit Ad van Belleghem, René Bode, Karine de Letter en Danny Soetens. Zij weten zich gesteund door nog tal van mede werkers. Weer wordt het programma, van deze altijd druk bezochte zwem week, geopend met het 'Cerestar Waterpolotoernooi'. Teams uit België en Nederland leveren bij zowel de vrouwen als mannen strijd om de wisselbeker. Bij de vrouwen komen TRB-RES (Eind hoven), Ganze (Goes), Flamingo Old Stars (Reden), combinatie Bruinvis/De Schelde (Sas van Gent/Terneuzen), Watervlo IJ- zenduikers en NZPC (beiden Bel gië) in actie. Dat zestal ploegen werkt een halve competitie af. Bij de mannen worden de tien deelnemende ploegen in twee poules verdeeld. Deelnemende teams zijn TRB-RES, Ganze, Schelde 1 en 2, Brasschaat, Vrije Gentse/KZVZ, NZPC (allen Bel gië), Bruinvis, Flamingo Old Stars en Stormvogel (Vlissingen). „De wedstrijden beginnen zater dag 15 juni om 12.00 uur. Een half uur eerder zal de zwemweek officieel geopend worden," aldus de organiserende kracht van dit waterpolotoernooi, Danny Soe tens. Hij voegt er gelijktijdig aan toe, dat de Sasse zwemvereniging nog wel wat waterpolospelers kan ge bruiken. „Voor een relatief goed kope contributie kan men lid worden. Om te zien of het bevalt kun men gratis vier weken mee- trainen," laat hij nadrukkelijk weten. Het waterpolotoernooi duurt zaterdag tot 18.00 uur. Zondag 16 juni gaat men om 08.30 uur verder en de finalewed strijden die dag worden om streeks 13.00 uur afgewerkt. Hoofdscheidsrechter is Pim Bec ker, toernooileider Ilya Vermast en wedstrijdleider Charles Ram meloo. „Dat belooft over de gehele lijn een gezellig gebeuren te worden," zegt René Bode. De meeste deel nemers verblijven hier in een ten tenkamp achter het zwembad en zitten zaterdagavond gezellig aan voor een barbecue. Voor velen valt het de vroege zondagmorgen niet mee om kraakhelder aan het ontbijt te zitten en aan de wed strijden te beginnen." Maandag 17 juni start om 17.00 uur de zwemvierdaagse. Die eer ste dag loopt tot 19.00 uur. Geïn teresseerden kunnen proberen het record plankhangen neer te zetten. Het gaat er om wie het langst aan de hoge duikplank kan blijven hangen. Dinsdag 18 juni begint de zwemvierdaagse eveneens om 17.00 uur en dan kan men deelne men aan de recordpogingen auto- bandzwemmen. Woensdag 19 juni is de derde dag van de zwem vierdaagse en kan men deelne men aan de recordpogingen plankhangen en wordt van 19.30 tot 21.30 uur het traditionele lu dieke waterpolotoernooi gehou den voor verenigingen, families en kennissen. Nu al weet de organisatie zich verzekerd van tien ploegen. Men kan echter nog tot 17 juni in schrijven. Donderdag 20 juni wordt de zwemvierdaagse vanaf 17.00 uur afgesloten en zijn er weer record- pogingen autobandzwemmen. Die avond worden ook de prijzen uitgereikt van de zwemvierdaag se en de recordpogingen. Zaterdag 22 juni wordt het ge heel afgesloten met het waterpo lotoernooi voor de jeugd. Dat evenement begint om 10.00 uur en is omstreeks 14.00 uur afgelo pen. „Die dag om 16.00 uur slui ten wij als vereniging ook het sei zoen af," zegt Bruinvis-voorzitter Ad van Belleghem. Dat gebeurt met een barbecue in buurthuis St.-Albert te Sas van Gent."

de Stem | 1996 | | pagina 11