'Arjaan de Schipper Trofee' voor amateurs Nieuwe wielerklassieker met vele prominenten aan de start in Goes 'Scheidsrechter is geen baas maar spelleider' PENTA) Bestuur van Arjaan de Schippertrofee ftrajicek s Doorkomsttijden wielerklassieker de stem 'We bieden het als een maatpak aan' een camera [om te zoome UITSLAG! SECUZffl/1 SPORT ZEELAND Ook Toon Vermeulen neemt zitting Politie begeleidt rennerskaravaan Cees Floren uit IJzendijke beste scheidsrechter [Christine Aaftink beëindigt carrière Bijna iedere Nederland ee WOENSDAG 12 JUNI 19QS feSTEM Van onze sportmedewerker Goes - De nieuwe Zeeuwse wielerklassieker voor ama teurs 'Arjaan de Schipper Trofee', die zaterdag 15 juni wordt verreden, belooft een groots evenement te worden. In deze zogenaamde 'vrije wedstrijd' komen heel wat prominenten uit het gehele land opdraven. In totaal mo gen 138 renners vertrekken en het ziet er naar uit dat dit aantal gehaald wordt. WIELRENNEN Er staan 25 ploegen ingeschre ven (maximale bezetting zes ren ners per ploeg). Niet alle teams verschijnen overigens met dit aantal aan de start. Drie Zeeuw se ploegen completeren het ster ke deelnemersveld. De ZRTC Theo Middelkamp, WV Zeeuws- Vlaanderen en het team van Ero tic Discount Centre. Zij verschij nen alle drie met renners in de gelederen die in het 'grote werk' hun mannetje kunnen staan. On getwijfeld zullen de Zeeuwse teams dan ook mede het wed strijdbeeld gaan bepalen. De Zeeuwse Ronde, vernoemd naar de helaas te vroeg overle den KNWU-consul van het dis trict Zeeland Arjaan de Schip per, die grote verdiensten heeft gehad voor de wielersport in het algemeen, gaat over een afstand van 189 kilometer. De route voert over Zuid-Beveland, met start en finish in Goes. Het ge neutraliseerd vertrek is op de Grote Markt om 13.15 uur en de finish is op de Westhavendijk, om ongeveer 17.35 uur. Onder weg worden diverse premie sprints verreden. Als wedstrijdleider, tevens voor zitter van het jurykorps, fun geert Joop Hartman. Assistent wedstrijdleider is de Zeeuw Ed dy Bogaert en als microfonist heeft de organisatie aangetrok ken de alom bekende Cees Maas uit Hoeven. Deelnemersveld De Zeeuwse Ronde krijgt een sterke bezetting en die is ook in ternationaal, want naast een flink aantal Nederlandse ploe gen zijn ook vier Belgische teams van de partij. Verder het inter nationaal Cycling Team uit Au stralië en Canada, een Noorse en een Engelse ploeg. Wat de Zeeuwse ploegen betreft komt Theo Middelkamp opdra ven met de volgende renners: Antoine Goense, Francois Fran se, Wilfred Geijs, Mario van Vlimmeren, Dennis Mesu en Er- win van Loo. Stuk voor stuk kleppers van formaat. Hetzelfde geldt voor het team van Erotic Discount Centre met in de gele deren Patrick van Passel, Michel Rommers, Nico van de Klundert, Marcel van der Vliet, Jeroen van Hoorn en Michel Stobbelaar. WV Zeeuws-Vlaanderen kan de strijd aanbinden met eveneens een sterke formatie, met in hun midden de Nieuw-Zeelander Glenn McLeay, die kortgeleden triomfeerde in de Hart van Bra bant Trofee. Edward Farenhout, Peter Mol en Johan van Schaik hebben eveneens al eerder bewe zen 'goede benen' te hebben. De ploeg van WV Zeeuws-Vlaande ren wordt gecompleteerd door nog twee renners, wiens namen nog niet bekend waren toen deze voorbeschouwing werd ge maakt. De Zeeuw Erwin de Dreu maakt onder anderen deel uit van De Zuidwesthoek en een andere Zeeuw, John den Engelsman, is ingedeeld bij het team van Wil- lebrord Wil Vooruit, een ploeg die hoge ogen kan gooien, omdat daarvoor ook uitkomen Erwin Kistemaker, Eddy Schurer, Wil- co Maas en John Leijs. In de ploeg van TWC De Kempen fun geert Jeroen van Happen als kopman en bij Foreldorado Golff komt men bekende namen tegen als Sando Bijnen en Ange- lo van Melis. Voorplan De Hoekse Renners is ook een ploeg die zeker op het voorplan kan strijden met renners als Rob Sienders, Erik Bos, Marcel van de Vliet, Glenn Holmes en Tom my Post. Dat geldt eveneens voor Sauna Diana, dat onder anderen verte genwoordigd is met Henk van Hees, Erik de Crom en Fabian van de Hoorn. Verder wordt ver wacht dat Alcmaria Victrix, een ploeg die in de topcompetitie rijdt, met een sterke afvaardi ging naar Zeeland komt. Wat de Belgische ploegen betreft lijkt die van Pom Deli-Peugeot het sterkst. Daarin rijden onder an deren Alain Mijnsbergen en Jo hn Douwe, van wie laatstge noemde winnaar werd van de Wim Hendriks Trofee. Aan kwaliteit ontbreekt het dus niet in de eerste 'Arjaan de Schipper Trofee' en de organise rende stichting onder die naam, met Jo Kuijs als voorzitter, zal, het dan ook zeker niet laten bij deze eerste editie. Vice-voorzit- ter Adrie de Winter liet al weten: „We hebben nog grotere plannen voor de toekomst. We willen doorstoten naar een internatio nale wedstrijd van topformaat." Om aan een wielerklassieker als de 'Arjaan de Schipper Trofee' gestalte te kunnen geven is de invulling van het financiële plaatje natuurlijk het meest be langrijk. De organiserende stichting heeft op dit punt dan ook niet stil gezeten. De Rabo- banken op Zuid-Beveland zijn bereid gevonden om als hoofd sponsor op te treden. Daarnaast zijn er tal van co-sponsors. Zij hebben het mede mogelijk ge maakt om reeds in het eerste jaar een klassieker van niveau neer te zetten. Met een kwalitatief deel nemersveld dat van importantie is. Niet zo verwonderlijk trouwens, omdat er voor de renners heel wat te verdienen is in de Zeeuw se Ronde. Er zijn dertig prijzen beschikbaar voor het individuele klassement, met een totale waar de van 5600. De winnaar ont vangt 600. Naast dit prijzen schema zijn er premiesprints in Lewedorp, Borssele, bij Schelde- oord in Baarland, 's-Heeren- hoek, Hansweert en Yerseke. Telkens worden drie renners ge klasseerd. De eerste incasseert 300, de tweede prijs bestaat uit 200 en de derde prijs uit 100. Verder zijn er vijf prijzen uitgeloofd voor het ploegenklas- sement. De hoofdprijs is 400. Het initiatief komt van de Stich ting Sportpromotie Zeeuws- Vlaanderen, die veertien organi saties bereid heeft gevonden om hun bijdrage te leveren aan dit circuit. Chris Verhage voorzitter van deze Stichting: „Het halve marathoncircuit was zeker ge slaagd. Toch was een aantal men sen van mening dat de afstanden, steeds 21 kilometer, te lang wa ren. Je kunt niet twee keer in de maand een halve marathon verte ren. Daarom hebben wij gekozen voor een zestal afstanden. Twee voor de jeugd, een korte afstand tus sen de drie en zes kilometer, een middenafstand tussen de zes en de tien kilometer en een lange af stand tussen de dertien en tweeëntwintig kilometer. Op die manier komt iedereen aan zijn trekken. Noem het een maatpak voor de loper of loopster. Van de veertien wedstrijden, waarbij dus iedere keer de zes afstanden wor den aangeboden met steeds een verschillende organisatie, tellen de beste tien resultaten mee voor het eindklassement." Peter van Strien werd bereid ge vonden om het circuit financieel te steunen. Van Strien, zelf ook wel eens te vinden in het trimlo- perspeloton: „Ik vind dat deze mensen onze steun verdienen. Als ik zie wat bijvoorbeeld een Remy Magnus steeds weer voor elkaar weet te brengen, daar neem ik mijn voor petje af." Die Remy Magnus, de laatste ja ren de grote man achter het Zeeuws-Vlaamse trimloopgebeu- ren, blijft er bij betrokken. Ver hage: „Remy heeft te kennen ge geven wat af te willen bouwen, maar heeft wel toegezegd zijn medewerking en ervaring aan te bieden. Hij en zijn SV Aloy kun nen niet gemist worden. Verder gaan we ook op zoek naar samen werking met de KNAU. We moe ten toch niet steeds in de aparte hokjes zitten en elkaar beconcur reren. Daar is niemand mee ge baat." Grote plannen dus van de stich ting, die naast Chris Verhage be staat uit penningmeester Anton Wattel, uitslagenverwerker Mare Obrie, materiaalman Roland de jereenkomst voor een ja Goes - Het bestuur van de stichting 'Arjaan de Schipper Trofee' is als volgt samenge steld: voorzitter Jo Kuijs, se cretaresse Maaike de Winter, penningmeester Kees Vleugel, Janus Vermeide (start/finish), Adrie de Winter (rennerskara vaan en vice-voorzitter), Jan Baayens (logistiek), Fran Jansens (personele inzet), j; van Haneghem (route/kar vaan). Inmiddels is aan het bestuu toegevoegd Toon Vermeulen momenteel nog actief renneL. die verschillende taken vo< zijn rekening gaat nemen. „j Met ingang van 1 j iande gaat hij aan 1 Willem II als ass verslaggevers jjstaa' ïteede jtdivsi' van Jim Caldt trainer-coach van 1 team van de Tilburg eclub. Verel heeft e ^-trainer Jood® etekend. hebben voor Verel geko: !,rh directeur Martm van Ge Jjel was eerder werkzaam Patrick van Passel krijgt na het winnen van de koers in Sluis een blikje frisdrank van zijn dochter tje. Van Passel is ook één van de favorieten voor de Arjaan de Schipper Trofee voor amateurs. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Goes - Tijdens de wielerklassieker over Zuid-Bevelanl krijgt de rennerskaravaan en alles wat daarbij betrokkenis politiebegeleiding van de regiopolitie Zeeland. Tevens zal het motorbegeleidingsteam Zeeland in actie komen om al-i les in goede banen te leiden. Als Ronde-missen fungeren Cindy Korstanje uit Kapelle] en Marjolein van de Klooster (Lewedorp). De start is op de Grote Markt in Goes om 13.15 uur. Vervolgens rijdt men via de Koningstraat, Grote Kade, Al- bert Joachimikade en Houtka de langs het Goese Meer naar Wilhelminadorp (13.25). De andere passages zijn: Wolphaartsdijk 13.35 uur, Lewedorp 13.52 uur, Nieuwdorp 13.56 uur, Vlissingen-Oost 14.06 uur, Borssele 14.24 uur, Ellewoutsdijk 14.40 uur, Baarland 14.49 uur, Hoedekenskerke 14.55 uur, Langeweegje 14.59 uur, Kwadendamme 15.02 uur, Oudelande 15.06 uur, 's-Heerenhoek 15.21 uur, Heinkenszand 15.26 uur, 's-Heer Abtskerke 15.35 uur, 's-Gravenpolder 15.37 uur, Hansweert 15.55 uur, Kruiningen 16.13 uur, Waarde 16.20 uur, Rilland 16.30 uur, Krabbendijke 16.35 uur, Oostdijk 16.41 uur, Yerseke 16.48 uur, Wemeldinge 17.03 uur, Kattendijke 17.11 uur, Kapelle 17.18 uur, Kloetinge 17.25 uur, Goes, Kattendijksedijk, Kruk-J weg, Kooiweg, Oosthavendijk 17.31 uur, Wilhelminadorp, brug, 1 havendijk 17.34 uur, Goes, aankomst op Westha- vendijk 17.36 uur. De organisatoren van het Zeeuws-Vlaamse runnerscriterium bijeen in Terneuzen. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Nieuw Zeeuws-Vlaams runnerscriterium voor trimlopen Bock en secretaris George van de Bosch. De openingswedstrijd van het nieuwe circuit, dat in bakke rij Van Strien aan dé pers werd voorgesteld, is de Mosselloop van Philippine op zondag 25 augus tus. De laatste wedstrijd is de Dowloop op 26 april 1997. VOLLEDIGE CIRCUIT Zondag 25 augustus: Mosselloop Philippine. Vrijdag 6 september: Dorpsloop Zaamslag. Zaterdag 21 september: Hydro Agri- loop Graauw. Zaterdag 5 oktober: Broodloop Ter- neuzen. Zaterdag 2 november: Axel-Temeu- zen-Axel. Zaterdag 16 november: Bosloop Hei kant. Zaterdag 30 november: PSOVZ-loop Zaamslag. Zaterdag 21 december: Hulster- looloop Nieuw-Namen. Zaterdag 18 januari: Eugene Vink Memorial Westdorpe. Zaterdag 1 februari: Berlaereloop Koewacht. Zaterdag 15 februari: Camavalsloop Graauw. Zaterdag 5 april: Klaroenloop Kloos- terzande. Zaterdag 19 april: Com Boysloop Sas van Gent. Zaterdag 26 april: Dowloop Terneu zen. Amsterdam (anp) - Christi Aaftink heeft besloten he 1 schaatscarrière te beëindig! I De 29-jarige sprintster g; 1 zich na bijna tien seizoen J richten op een maatschapj I lijke loopbaan. De doctors I dus in de bewegingswete schappen heeft een baan I kregen bij een f armaceutisc 1 groothandel in Amsterdam J Aaftink mist nu de kans om I trainen onder Peter Müll de Amerikaanse sprintcoa die door de KNSB is aanj steld als opvolger van Fl< van Leeuwen. „Ik had gr; [met Muller willen werke I sprak Aaftink. „Maar i had ik weer opnieuw moe I beginnen en daar heb ik genlijk geen zin meer in." Door Fred Rabout IJzendijke - Cees Floren rol de voor de tweede achtereen volgende keer als beste scheidsrechter uit de bus toen de stemmen van de regionale sportpers en het Zeeuws- Vlaamse trainersgilde in de kantine van het organise rende W Steen waren geteld. „Voor mij toch wel een ver rassing," laat de in IJzendijke woonachtige Floren, wiens Brabantse tongval zijn ge boortestreek aangeeft, weten. „Twee jaar achter elkaar win nen, daar spreekt toch vertrou wen uit." De 48-jarige Floren is, zoals hij zelf zegt, een voetbal- dier. „Ik heb op het veld mijn vrouw gevonden en van haar krijg ik er ook de ruimte voor. Anders zou het nooit lukken, want ik ben nog al eens de hort op voor mijn hobby." Floren, geboren in Terheijden, waar hij als actief voetballer on der de lat het een paar keer tot het eerste bracht, verhuisde in 1974 naar Zeeuws-Vlaanderen. Westdorpe werd zijn eerste standplaats en er werd ook hier gevoetbald. Dus duurde het niet lang of het plaatselijke RIA had er een lid bij. Tot zijn 38e stond hij onder de lat als stand-in voor Henny de Guchtenaere. „Ik heb een paar keer in het eer ste aan mogen treden toen RIA nog in de derde klasse speelde. Het waren voor mij absolute hoogtepunten. Door werkzaam heden kon ik echter niet meer twee keer in de week trainen en als ik iets doe wil ik dat goed doen. Toen heb ik me maar op gegeven voor de scheidsrech- terscursus, want om iedere zon dag langs de lijn te staan leek me niks. Er was toen in 1986 ook al een groot gebrek aan arbiters, dus had ik onofficieel toch al aardig wat partijtjes geleid. Onderaan Op de cursus heb ik enorm veel opgestoken van Ad van Beek. Je begint onderaan. Niet de gemak kelijkste weg. In de laagste klas sen van de afdeling lopen vaak oud-eerste-elftalspelers rond. Die proberen je graag uit. Ik heb diep respect voor de jongens die wekelijks onder weinig ambian ce, op tijden dat anderen nog op bed liggen, ergens op een bijveld hun partij blazen." SCHAKEN Amsterdam. NK mannen. Vijfde ronde: Van der Stei Timman 0-1, Sokoiov - Re: man 1-0, Hendriks - Nijboe Piket - Bosch V2-V2, Sosonko fuentes Z2-V2, Kuiif - Van de Stand: 1. Timman 4 punten, kolov, Van der Wiel 3/4, 4. Ni Piket, Van der Sterren 3, 7. f ko 2Vt, 8. Cifuentes 2, 9. Kuif, Reinderman IV2, 12. driks 1. SCHIETEN Suhl. Wereldbeker trap/skei Skeet: 1. Benelli (Ita) 150 t (evenaring wereldrecord), ■nasjvili (Geo) 149 (125+24), (Ita) 149 (124+25). «ap: 1. Tittarelli (Ita) 150 record), 2. Bade (VSt) 149, (Hon) 148. IJSHOCKEY Miami. Finale NHL om best-of-seven. Cees Floren, de man die voor de tweede achtereenvolgende keer tot beste voetbalscheidsrechter van Zeeuws-Vlaanderen werd uit- FOTO WIM KOOYMAIt altijd tot de mogelijkheden be hoort." Het voetbalpeil gaat volgens IJzendijkenaar naar beneae „In alle klassen merkbaar. Hfi niveau van de grensrechter st 16 daarenboven. Natuurlijk zijn verkozen. Voor Cees Floren duurde het verblijf op dat niveau niet lang. Een half jaar slechts zat hij in de vierde klasse van de KNVB af deling Zeeland. Vervolgens een seizoen derde klasse afdeling en een seizoen tweede klasse afde ling. „De eerste klasse afdeling heb ik twee jaar gefloten. Dat zou toen gezien mijn leeftijd, ik was al 43, mijn plafond zijn, want in die tijd kon je dan ge zien de gestelde leeftijdsnorm niet hoger. Ik had het geluk dat de KNVB die leeftijdsgrens wij zigde. Ik volgde cursus II waar ik ondanks dat ik al aardig wat gefloten had, veel opgestoken heb van cursusleider Johan van Espen, en kwam in de KNVB- klassen terecht. Nu fluit ik in groep III, wat inhoudt derde en vierde klasse en incidenteel tweede klasse. Was ik onderaan blijven steken dan was ik toch blijven fluiten, want het is voor mij een hobby waar ik vijftien jaar te laat aan ben begonnen." Wat is die Cees Floren voor een arbiter? „Ik heb het grote voor deel dat ik lang zelf gevoetbald heb. Je voelt dan aan wat er in de jongens om gaat. Ze mogen van mij dan ook best reageren. Voor mij is dit juist het teken dat ze met het voetbal bezig zijn. Je mag als scheidsrechter niet alles horen en zien. Doof en blind zijn op bepaalde momenten, anders moet je er vlug mee kappen, want dan is er weinig lol aan. Niveau Ik loop er vaak na afloop even langs. Dan weet de betrokken speler hoe het er voor staat en is de hevigste emotie weg. Dit werkt uitstekend. Een duel mag van mij ook pittig zijn. Als er maar op de bal wordt gespeeld. Fluiten in de geest van de wed strijd, dat probeer ik te doen. Ik zeg ook altijd vooraf 'jongens ik ben vandaag jullie spelleider, niet jullie baas'. Natuurlijk zijn er ook wel eens moeilijkere mo menten, zoals vorig jaar de wed strijd Vogelwaarde-Zeeland Sport. Ik ben geen 'kaartentrek- ker', maar in die wedstrijd haal de ik er acht gele en vier rode uit de binnenzak en dit voor spelers plus trainer van dezelfde ploeg, het in degradatiezorgen verke rende Zeeland Sport. Toen was het goed dat het Vogelwaarde- bestuur me van het veld af bege leidde. Ben ik ze nog dankbaar voor. Op zo'n moment ga je niet lekker naar huis, maar na een goede nachtrust kijk je al uit naar de volgende wedstrijd waarop ik me altijd terdege voorbereid. Kijken welke belan gen er op het spel staan. Is het een beladen derby met oud zeer, is promotie of degradatie aan de orde. Dan nog worden er door mij fouten gemaakt. Als het mo gelijk is ben ik bereid die te her roepen. Iets wat uiteraard niet nog jongens die een te gekt Jdeurde bril op hebben, maar er zit dui delijk een positievere wending in Ten slotte, wanneer ben je een goede scheidsrechter? Flo „Uiteraard is spelregelkenni van essentieel belang. F)aar" omgang met de spelers, prob aan te voelen wat er m z mand omgaat als hij bijv beeld een paar minuten ee een beslissende penalty neet 6 mist en dan natuurlijk oo conditie." Wekelijks werkt een vijftien kilometer 6 duurloop af rondom IJzen J Soms alleen, maar vaak m gezelschap van zijn onafseftew lijke honden. ■Jaarlijks worden Honderdduizenden Nederlanders slachtoffe vormen steeds vaker ee deur in enkele seconde: waardevolle bezittingi schap, tuinmeubilair, sp 9arage in veel huizen vi

de Stem | 1996 | | pagina 10