Romario keert terug naar Spanje Tenuistoppers laten het afweten 'Laat Oranje er maar uitvliegen9 De j KNSB benoemt Peter Müller tot sprintcoach UITSLAGEN standen Maria Joi Olympisc Organisatie toernooi in Rosmalen moet veel 'grote namen' schrappen DE STEM SPORT Valencia contracteert Braziliaanse international Rosmalen (anp) - Geen Rosset, geen Medvedev, geen Pio- line, geen McEnroe. De organisatie van het grastennis toernooi op het Autotron van Rosmalen heeft voor de zo veelste keer met toenemende ergernis het rode potlood op de oorspronkelijke deelnemerslijst moeten hanteren. De excuses varieerden van blaren onder de voeten tot een knieblessure of andere mankementen. Medaille Gerrit de Vries knecht Leblanc in Tour de France Amerikaanse oud-schaatser blijft tot '98 Cultuur Scheidsrechter Van der Ende hoopt dat hij meer wedstrijden mag leiden sportnieuws KORT Spoedig behandeling zaak Jalink Remise in derde partij schaaktweekamp Chicago Bulls vernedert Seattle Jongejans niet naar Spelen Slechts vijf wegrenners naar Atlanta GOLF WIELRENNEN SCHAKEN SPORTPRIJSVRAGEN ZWEEFVLIEGEN VOETBAL ZWEMMEN VOLLEYBAL WATERPOLO Zeeuwse vete TENNIS Het Zeeuws 11111 DINSDAG 11 JUNI 1996 Rio de Janeiro - Romario keert terug naar Spanje. De Braziliaanse oud-PSV'er ruilt zijn huidige club Flamengo in voor Valencia. Eerder kwam hij uit voor Barcelona, waar hij in januari 1995 vertrok. Valencia, de nummer twee van de afgelopen Spaanse competitie, betaalt voor de 30-jarige spits een transfersom van bijna vijf miljoen gulden. Romario's land genoot Mazinho maakt de omge keerde oversteek en gaat van Va lencia naar Flamengo. De Japanse club Kyoto Purple Sanga heeft coach Oscar maan dag wegens gebrek aan prestaties ontslagen. De formatie promo- veerde vorig seizoen onder lei ding van de Brazilaan naar de J- league. In het eerste jaar in de hoogste divisie verloor Kyoto al vijftien wedstrijden. Hans Kraay jr. moet bij een eventuele rentree in het betaald voetbal vier wedstrijden toekij ken. Naar aanleiding van zijn ge drag na afloop van het duel tus sen WV en zijn oude club FC Den Bosch werd hij voor vier wedstrijden geschorst. Kraay jr. had op het parkeerterrein bij sta dion De Koel in Venlo de scheids rechter beledigd en bedreigd. De verdediger zal waarschijnlijk niet wakker liggen van de straf, aangezien hij een punt heeft ge zet achter zijn actieve loopbaan. Eerder dit jaar kreeg ook de ge stopte Jan Wouters een schorsing opgelegd. De Utrechter keert te rug naar zijn geboortestad, waar hij als assistent-trainer aan de slag gaat bij FC Utrecht. Benoit Wesly, lid van de raad van beheer van MVV, wordt voorzitter van de eerste-divisie- club uit Maastricht. De huidige voorzitter Jan Hoen wordt alge meen directeur. Hij volgt Ron Weyzen op, die een baan in het bedrijfsleven heeft gekregen. De functie-omzettingen gaan met onmiddellijke ingang in. René Nijhuis verruilt FC Den Bosch voor Heracles. De 27-jari- ge voetballer heeft een driejarig contract getekend bij de eerste- divisieclub uit Almelo. Het con tract van de middenvelder bij Den Bosch liep af. Hij stond ook in de belangstelling van twee clubs uit de Duitse regional-liga. Vitesse heeft oud-voetballer Stanley Brard (ex-Feyenoord, ex-RKC) als trainer van de A-ju nioren opgenomen in de techni sche staf. Brard, momenteel werkzaam als trainer van ama teurclub Capelle, tekende een fulltime contract voor één jaar. Behalve Brard is ook fysiothera peut Monne de Wit in dienst ge nomen. De oud-verzorger van on der meer PSV en het Nederlands elftal zal tijdens de wedstrijden van Vitesse fungeren als verzor ger. Hans Gillhaus, oud-speler van onder meer FC Den Bosch, PSV en Vitesse, heeft in de eerste wed strijd van de tweede bekerronde tegen Jubilo Iwata een doelpunt gemaakt voor zijn club Gamba Osaka. De goal mocht niet baten. Het team van Gerald Vanenburg en coach Hans Ooft won met 3-1. Voor Jubilo Iwata scoorde onder meer 'Toto' Schillaci, de Italiaan se uitblinker tijdens het WK '90 in Italië. Hiroshima Sanfrecce, de club van trainer Wim Jansen en speler Pieter Huistra, behaalde een 1-O-uitzege op Kyoto Purple Sanga. Tot en met zondagochtend heeft het managementsbureau Advan tage Benelux met man en macht getracht de hiaten in het schema met enige aansprekende namen op te vullen. Dat lukte maar zeer ten dele in de persoon van de 32- jarige Fransman Henri Leconte, die aan een afscheidstoernee langs de banen bezig is. Tot over maat van ramp kwam daar op de eerste dag nog eens de uitschake ling bij van de Fransman Arnaud Boetsch, winnaar in 1993 en als eerste geplaatst. Hij was kansloos tegen zijn landgenoot Stephane Simian: 3-6 2-6. Woordvoerder Marcel Hunze van de toernooidirectie, die dit jaar voor het eerst officieel naar bui ten treedt in plaats van hoofddi recteur Jacques Kloppert, liet zich gisteren ondanks de forse aderlatingen niet verleiden tot woedende commentaren. Spijtig, jammer, vervelend, dat waren de woorden die hij verkoos te hante ren. „Natuurlijk hebben we een brief gestuurd naar de spelers vakbond ATP," zei hij. „Daarin hebben we gezegd het spijtig te vinden dat het zo loopt. Het is vervelend voor publiek en spon sors, want we afficheren dit toer nooi met die bekende namen. Als die het laten afweten, is dat jam mer." Het toernooi in Rosmalen is aan zijn zevende jaargang toe en gaat voor het eerst door het leven als Heineken Trophy. De biergigant is overgestapt van golf naar ten nis en heeft zich voor de duur van vijf jaar, met nog een optie van drie jaar, aan het evenement ver bonden. Maar ook woordvoerder Jur Raatjes van de hoofdsponsor ging niet verder dan het uitspre ken van 'lichte teleurstelling' over de wegblijvers. „Onze wens was een speler uit de top-tien. Dat was geen eis. Nu hadden we drie man uit de eerste twintig. Het veld is in de breedte naar on ze smaak sterk genoeg. Boven dien hebben we hier alle goeie Nederlanders. Tachtig procent van de mensen komt daar toch op af." Heineken is wel van plan in de nabije toekomst verder aan het toernooi te bouwen. Het prijzen geld is verhoogd van 385.000 naar 500.000 dollar en wordt mo gelijk verder opgekrikt. „We zijn ons ervan bewust dat meer geld ook niet automatisch betekent dat je toppers kunt aantrekken. Dat werkt misschien pas als je het over miljoenen hebt. Daar willen we niet mee wapperen," aldus Raatjes. „Het zal wel altijd een dilemma blijven." Op de openingsdag kwam in het enkelspel slechts één Nederlan der in actie. Dat was Peter Wes sels, die een wild card had gekre gen. Zijn optreden duurde een uurtje. Toen had de Zweed Jonas Björkman het 18-jarige talent uit Elburg al met 6-2 6-3 met zijn neus op de feiten gedrukt. „Het was niet mijn dag al achtte ik me tevoren zeker niet kansloos," zei Wessels, een pupil van Ron Tim mermans. „Het is toch heel wat anders dan bij de junioren. Mijn eerste servicegame verloor ik di rect op love. Je kunt tegen die echte mannen geen seconde ver slappen." De wedstrijdleiding was verder zo coulant geweest de overige Nederlanders nog niet Voor hun partijen in het enkelspel op te roepen om hen nieh de mogelijk heid te ontnemen Nederland - Schotland op de televisie te vol gen. Richard Krajicek en Jan Sie- merink kwamen wel in actie in het dubbelspel. Zij verloren van de Denen Carlsen en Fetterlein (6-7 7-5 6-7) en waren maar net op tijd klaar om voor de buis neer te ploffen. Sander Groen en Hendrik Jan Davids plaatsten zich in de voor middag voor het hoofdschema door hun laatste kwalificatie wedstrijd tot een goed einde te brengen. Zij werden voor de eer ste ronde gekoppeld aan respec tievelijk Fetterlein en de Duitser Prinosil. UITSLAGEN Rosmalen. Mannen, 850.000 gulden. Kwalificatie, derde ronde (winnaars naar hoofdtoernooi): Groen (Ned) - Grabb (VSt) 7-5 6-4, Davids (Ned) - Wibier (Ned) 6-0 3-6 6-2, Mirnyi Het sectiebestuur langebaan be noemde Van Leeuwen aanvanke lijk tot sprintcoach tot en met de Spelen in Nagano. Na bestude ring van zijn taken in de komen de twee jaar zag hij echter af van de functie. Hij vindt de belasting te zwaar. Daarop benaderde de KNSB Müller. Müller, in juli wordt hij 42, was zelf een begenadigd sprinter. Hij won olympisch goud op de 1000 meter in Innsbruck 1976. De we reldtitel bemachtigde hij nooit. Hij werd tweede in Alkmaar, der de in Berlijn. In 1980 beëindigde hij zijn actieve loopbaan en werd trainer. Hij boekte vooral succes sen als coach van Dan Jansen en Bonnie Blair. De Amerikaanse sprinter vero verde twee maal de wereldtitel (1988 en 1994). Bij de Olympische Spelen twee jaar geleden in Lille- hammer won hij een gouden me daille op de 1000 meter, waarna hij zijn carrière beëindigde. Blair veroverde goud op de winterspe len van Calgary (1988), Albertvil- le (1992) en Lillehammer (1994) en werd meervoudig wereldkam pioene. Het Nederlandse talent Peter Wessels kan het niet bolwerken tegen de Zweed Björkman. Hij ver liest met 6-2 en 6-3. foto anp (WRu) - Natekar (Ina) 6-4 6-4, Thor- ne (VSt) - Leblanc (Fra) 4-6 7-6 7-6. Hoofdtoernooi, eerste ronde: Björk man (Zwe) - Wessels (Ned) 6-2 6-3, Simian (Fra) - Boetsch (Fra/1) 6-3 6- 2, Kroslak (Slw) - Golmard (Fra) 6-2 6-2, Nestor (Can) - Philippoussis (Aus/7) 6-4 7-6. Dubbel, eerste ronde: Carlsen/Fet- terlein (Dedn) 7-6 5-7 7-6, Grabb/Reneberg (VSt) - Hlasek/Pri- nosil (Zwi/Dui) 6-7 6-3 6-2, Kilder- ry/Vizner (Aus/Tsj) - Black/Connell (Zim/Can/1) 4-6 7-5 6-3. PROGRAMMA Enkelspel dinsdag: centre court (vanaf 12.15 u) Siemerink (Ned) - Karbacher (Dui), Krajicek (Ned) - Eltingh (Ned), Hlasek (Zwi) - Sluiter (Ned), Leconte (Fra) - Carlsen (Den). Baan 1 (vanaf 12.30 u): Haarhuis (Ned) - Thorne (VSt), Schalken (Ned) - Black (Zim), Arazi (Mar) - Alberto Costa (Spa). Baan 2 (vanaf 12.30 u): Reneberg (VSt) - Jarryd (Zwe), Groen (Ned) - Fetterlein (Den), Da vids (Ned) - Prinosil (Dui). Baan 3 (vanaf 12.30 u): Steven (NZe) - Mir nyi (WRu), Tarango (VSt) - Paes (Ina). Meppel/Parijs - Gerrit de Vries is verzekerd van een startbe wijs voor de Ronde van Frankrijk. De 29-jarige Gro ninger start op zaterdag 29 juni in 's Hertogenbosch voor Polti als knecht van de Frans man Luc Leblanc, de kopman van de Italiaanse wielerploeg. Manager Gianluigi Stanga selec teerde na de Dauphiné Liberé naast De Vries en Leblanc al de Fransman Frédéric Guesdon, de Italianen Giuseppe Guerini en Rossano Brasi en de Oekraïner Sergei Oetsjakov, winnaar van de laatste Giro-rit zondag. De reste rende drie plaatsen worden inge vuld na een serie medische tests die de overige renners deze week in Italië ondergaan. De organisatie van de Ronde van Frankrijk heeft vier wildcards verstrekt aan de ploegen van Kei- me, Brescialat, Agrigel en Auber- villiers. Daarmee is het totale aantal teams dat meedoet aan de Franse wielerwedstrijd gekomen op 22. De beste achttien formaties van de UCI-ranglijst plaatsen zich automatisch. De organisatie kiest de laatste vier ploegen. Vaak is er een voorkeur voor Franse ploe gen. Dit keer koos de Société du Tour de France voor twee forma ties uit eigen land: Agrigel (met Bernard, Durand en Marie) en Aubervilliers (met Talmant en Gouvenou), Kelme (met Buena- hora, Cubino en Edo) uit Spanje en Brescialat (met Jaskula en Frattini) uit Italië. Collstrop uit België en Aki uit Monaco zijn aangewezen als reserve. Dat Italië met afstand het sterk ste wielerland is, blijkt uit het feit dat de meeste ploegen uit dat land afkomstig zijn: negen. Frankrijk en Spanje leveren drie teams, en Nederland twee. Duits land, België, San Marino, Andor ra en de Verenigde Staten vaardi gen één ploeg af. De 22 formaties zijn: MG, Mapei-GB, Gewiss, Carrera, Panaria, Refin, Pol ti, Rosiotto-ZG, Brescialat (Italië), GAN, Agrigel, Aubervilliers (Frank rijk), ONCE, Banesto, Kelme (Span je), TVM, Rabobank (Nederland), Saeco (San Marino), Motorola (Vere nigde Staten), Lotto (België), Festina (Andorra), Telekom (Duitsland). Amersfoort/Epe (anp) - De Koninklijke Nederlandsche Schaat- senrijdersbond heeft Peter Müller benoemd tot coach van de kernploeg sprint. De Amerikaan bereikte overeenstemming voor een contract tot en met de Olympische Spelen in 1998 in Nagano. Hij is de opvolger van Floor van Leeuwen. De uit Milwaukee afkomstige Müller startte zijn trainerscarriè re in Oostenrijk, keerde terug naar de States, werd aangetrok ken door de Duitsers na de val van de DDR, werd nogmaals coach van de Amerikaanse ploeg en was vorig seizoen voor veel geld werkzaam in Frankrijk. De Franse schaatsbond bood de Amerikaan een nieuw contract aan. „Dat had ik drie weken gele den getekend moeten terugstu ren," aldus Müller gisteren. „Maar dat heb ik niet gedaan. Waarom weet ik niet. Vorige week werd ik benaderd door de KNSB. Werken in Nederland met die grote schaatscultuur vind ik een enorme uitdaging." De nieuwe sprintcoach overlegde gisteren in Epe met de leden van de kernploegen over de voorbe reiding op het nieuwe seizoen. „We zijn eigenlijk een beetje te laat," aldus Müller. „Ik keer woensdag terug naar Milwaukee en kom volgende week terug naar Nederland. Dan pakken we de zaken goed aan." Voor de sprin ters worden trainingskampen be legd in Milwaukee en Calgary. Sheffield (anp) - Scheids rechter Mario van der Ende heeft de eerste test tijdens het EK voetbal goed doorstaan. Het grote wachten op een herkansing, een wedstrijd in de kwartfinales of meer, is begonnen. Van der Ende leidde zondag in Sheffield Denemarken-Portugal (1-1). De 40-jarige Hagenaar had zeven gele kaarten nodig om het duel in de hand te houden. „We hebben doorgekregen streng op te treden," aldus Van der Ende, op Hillsborough bij gestaan door Dolstra en Talens. Het internationale scheids- en grensrechterskorps wordt te genwoordig streng begeleid. Van der Ende en zijn EK-colle- ga's kwamen in januari in Sevil- la bij elkaar. De nadruk lag op elleboogstoten, tackles van ach teren, het verhogen van de effec tieve speeltijd, geel voor Schwalbes en het indammen van het juichen na doelpunten. In de maanden erna werden de geselecteerden goed gevolgd. Het kostte grensrechter Kloeg zijn erebaantje, hij werd ver vangen door Talens. Kloeg miste tijdens Juventus-Real Madrid twee buitenspel-gevallen. Een harde beslissing, maar niet on logisch, vindt Van der Ende. „We hebben het hier niet over een Madurodam-toernooi," al dus de Hagenaar. De voorbereiding kan Van der Ende niet scherp genoeg en goed genoeg zijn. Zelf keek hij de af gelopen weken naar heel wat vi deobanden van het Deense en Portugese elftal. „Gewoon om dat het lekker is om te weten hoe ze spelen. Noem het een investe ring. Ik kijk ook altijd even naar de spelers die een prachtige Schwalbe in huis hebben." Zondagmiddag liet hij de band nog even aan zijn grensrechters zien. Daarna had het middag slaapje moeten volgen. „Maar er was voor het hotel een soort vo geltjesmarkt, dat kwam er dus niet van." Een laatste instructie van de Spaanse waarnemer Ala- drem volgde. Van der Ende kan zondag alleen maar hebben voldaan. Hij gaf de Portugees Joao Pinto halverwe ge de tweede helft geel voor een snoekduik in het Deense straf schopgebied. De speler noemde dat na afloop 'een juiste beslis sing'. Tegen kritiek van spelers wordt hard opgetreden. Zo wordt de arbiter beschermd. En afge schermd. Van der Ende kwam zondag niet in de buurt van de pers. Het grote wachten is be gonnen. Alleen goede resultaten van Oranje lijken een nieuw Eu ro-optreden te kunnen dwars bomen. „Ik kies voor mezelf. Laat Oranje er maar uitvliegen. Dat klinkt hard, maar reken er maar op dat de spelers ook al leen aan zichzelf denken." Scheidsrechter Mario van der Ende kan nu alleen maar wach ten op het moment dat hij opnieuw een EK-wedstrijd mag flui ten. fotopersburo dijkstra Rotterdam - De arbitragezaak die Nico Jalink heeft nen tegen Sparta, dient op korte termijn, mogelijk al voB week. De middenvelder heeft een contract getekend bij het B dase NAC, maar volgens het bestuur van Sparta heeft de snel met zijn huidige club al een mondelinge overeenkomst bereik Jalink heeft de vakbond WCS in de arm genomen om zijn bril gen te behartigen. Elista - De derde partij in de tweekamp om de wereldtitel sch ken tussen titelverdediger Karpov en uitdager Kamsky is 3 in Elista in remise geëindigd. Kamsky bood met zwart na zijn 4; zet remise aan. Karpov ging daarop in. De stand op het bordw" evenwichtig. Na drie partijen hebben beide grootmeesters andei half punt. De tweekamp in de hoofdstad van Kalmykië gaat ove twintig partijen. UITSLAGEN Derde partij: Karpov (Rus) - Kamsky (VSt) V1-Z1. Stand: l'/i-v/, Seattle - De Chicago Bulls zijn nog één overwinning van de NBA titel verwijderd. In de derde wedstrijd in de finale van de Noord Amerikaanse basketbalcompetitie behaalden de Bulls hun derd zege. Zondag werd Seattle SuperSonics voor eigen publiek ven» derd, 86-108. Chicago Bulls gaat de vierde titel in de laatste tien jaar binnenha len, zoveel is nu al praktisch zeker. Superstar Michael Jorda werd zondag topscorer, met 36 punten. „Ik laat het spel spreken zei Jordan. De Australische reus Longley kwam tot 19 punten. BI de thuisclub was de Duitser Detlef Schrempf het meest succesvo 20 punten. Seattle. NBA. Finale, derde wedstrijd: Seattle SuperSonics - Chicago Bulls 86-101 Stand in best-of-seven serie: 0-3. Badhoevedorp - Schoonspringer Edwin Jongejans neemt niet dee aan de Olympische Spelen in Atlanta. De Badhoevedorper heef vorige week bij een internationaal toernooi een spier gescheurdii zijn linkerkuit. Hij is niet op tijd hersteld voor het olympiscl toernooi. „Ik hoop over vier weken weer normaal te kunnen lopen," Jongejans. „De Spelen kan ik dus wel vergeten. Het is heel jam mer. Ik ben een jaar lang met de voorbereiding bezig geweest. Da is allemaal voor niks geweest. Vooral als de Spelen beginnen, ik het wel even moeilijk krijgen." De Europees kampioen op de éénmeterplank zou in Atlanta v de derde en laatste keer aan de Spelen deelnemen. Eerder was hi in 1988 actief in Seoul (achtste) en in 1992 in Barcelona (zevende) In Sydney is de 29-jarige schoonspringer niet meer van de parti „Als deze blessure genezen is, beslis ik over mijn sportieve carriè re. Ik moet eerst alles op een rijtje zetten, daarna beslis ik of il doorga." Woerden - Bondscoach Gerrie Knetemann maakt pas tijdens di Ronde van Frankrijk de namen bekend van de deelnemers aandi wegwedstrijd en de individuele tijdrit bij de Olympische Spela van Atlanta. Voorzitter Joop Atsma van de wielerunie (KNWU) liet weten dat in totaal slechts vijf coureurs voor uitzending "in merking komen. Twee renners nemen zowel aan de wegrace als aan de tijdrit deel. „Veel mogelijkheden zijn er dus niet," vind Atsma. Zelfs Danny Nelissen, die door zijn wereldtitel vorig jaar in Co lombia de vijf plaatsen voor de Olympische Spelen veilig stelde, nog niet zeker van een ticket. Op de voorlopige lijst staan dertij namen van coureurs die voor selectie in aanmerking komen. „On geveer de helft van ons profpeloton," zegt Atsma. Om voor kwali ficatie in aanmerking te komen moesten de kandidaten in een van de vijf dit jaar gehouden wereldbekerwedstrijden bij de twaalf coureurs eindigen. Aan die eis voldeed alleen Tristan Huf fman. Hij werd twaalfde in Parijs-Roubaix. Het doorzettingsvermogen va -jarige Piet de Jong moch rijn. Nadat de eerste set via ie-break (7-4) naar de enkele ren oudere Van Heelsbergen m, stelde de Middelbu net 6-4,6-3 orde op zaken. D nale werd een attractief en a vallend schouwspel. Zowel Jong als Van Heelsbergen spe technisch verzorgd tennis, den scoorden menigmaal va 'onmogelijke positie'. Piet de Jong verraste in de ee ronde de als tweede geplaa Jhris Versteeg van 't H Maantje. De Goese tennisle verloor van de uiteindelijke t nooi-winnaar via 6-3 in de d In de halve finale riep Jong een andere tennisler Zeeuws-Vlaming Fred E1T een halt toe. Van Heelsbe^ was in de halve eindstrijd op machtig tegen Terneuzenaar van der Sloot. Harrison. Mannen, 1,9 miljoen gul den. Eindstand: 1. Els (ZAf) 271 slagen, 2. Elkington (Aus), Parry (Aus), Leh man (VSt) en Maggert (VSt) 279, 6. Frost (ZAf), Funk (VSt) en Faxon (VSt) 280. East Lansing. Vrouwen, 1,1 miljoen gulden. Eindstand, na play-off: 1. McGann (VSt) 272, 2. Neumann (Zwe) 272, 3. Mallon (VSt) 273. nooi: Nederland - Oekraïne 9-5, Ne derland - Griekenland 6-6, Neder land - Kroatië 6-12, Kroatië - Grie kenland 8-3, Kroatië - Oekraïne 10- 2, Griekenland - Oekraïne 7-5. Amsterdam. NK mannen. Vierde ronde: Timman-Kuijf 1-0, Van der Wiel-Sosonko V2-'/2, Piket- Cifuentes '/2-'/2, Bosch-Hendriks '/2- '/2, Nijboer-Sokolov V2-'/2, Reinder- man-Van der Sterren y2-'/2. Stand: 1. Timman, Van der Sterren, Van der Wiel 3 punten, 4. Piket, So- kolov 2V2, 6. Nijboer, Sosonko 2, 8. Cifuentes, Reinderman l'/2, 10. Bosch, Hendriks, Kuijf 1. Lotto 23: eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: 3 winnaars, elk bruto f 33.333,30; derde prijs: 106 winnaars, elk f 1000,00; vierde prijs: 202 win naars, elk f 250,00; vijfde prijs: 4103 winnaars, elk f 25,00; zesde prijs: 4924 winnaars, elk f 10,00; zevende prijs: 60.372 winnaars, elk f 5,00. Cijferspel 23: zes cijfers goed: geen winnaars; vijf goed: 1 winnaar, bruto f 10.000,00; vier goed: 23 winnaars, elk f 1000,00; drie goed: 241 win naars, elk f 100,00; twee goed: 2633 winnaars, elk f 10,00. Ronde van Oostenrijk. Vierde etappe, Gröbming - Groo ming: 1. Cornelisse (Ned) 52 km in 1.09.27, 2. Korff (Dui), 3. Eric Van- deraerden (Bel), 4. Talen, 7. Goder de Leeuw, 17. Meijs, 29. Van dei Meulenhof, 31. Bouwmans, 32. Van den Akker, 35. Van der Steen. Vijfde etappe, Schöder - Villach: 1 Ballerini (Ita) 109 km in 2.41.16,2 Christen (Zwi), 3. Moreels (Bel), 13 Bouwmans, 17. Van den Meulennol 0.05, 24. Van den Akker 1.37,35. Van der Meer, 36. Talen. Algemeen klassement: 1. Ballen» 15.05.46, 2. Vandenbrouke (Bel) 0.07 3. Bouwmans 0.21,18. Van den Mo lenhof 1.09, 24. Van den Akker 2.06, 37. Van der Meer 2.33. Bromont. Wereldbeker ATB: Mannen: 1. Martinez (Fra) 56^®^ 2.48.18, 2. Dupouey (Fra) 3.18, j Frischknecht (Zwi) 6.21, 9 Brentjens 10.28, 23. Gerritsen 18.09, 31. Van Dooren 21.38. Vrouwen: 1. Sydor (Can) 36 km 2.20.48, 2. Alexander (Dui) 1.1M- Orvosova-Lowe (Slw) 3.22,17. Gh® ben 17.46, 27. Vink 24.42,31. Wewj 28.41, 38. Dorland 35.32, 42. Collee 42.10. WK-kwalificatie. Concacaf-zone, eerste ronde. Panama. PANAMA - BELIZE 4-1 (I- 0). 15. Dely Valdes 1-0, 57. Dely Val- des 2-0, 60. Garcia 2-1, 61. Dely Val des 3-1, 87. Mendieta 4-1. Toeschou wers: 15.000. Panama naar volgende ronde. Foxboro. US Cup. VERENIGDE STATEN - IERLAND 2-1 (0-0). 56. Connolly 0-1, 58. Ra mos 1-1, 75. Reyna 2-1. Scheidsrech ter: Prendergast (Jam). Toeschou wers: 25.332. Raskala (Fin). EK. Standaard-klasse: 1. l. (Ita), 2.R. Brigliadon (Ita), 3. (Dui), 12. Smit, 16. Bastiaanse. Stand na 7 vliegdagen: 1. (Dui), 2. Ziegler, 3. L. Brigliadon, Smit, 16. Bastiaanse. 15-meterklasse: 1. Ax (Zwe, Aronson (Zwe), 3. Erikssoni (Zw Jr Termaat, 18. Van Bree, 19. RomeW Stand: 1. Grund (Dui), 2. Dei", (Tsj), 3. Hoyeau (Fra), 9, Termaat," Van Bree, 19. Romeijn. Open klasse: 1. Kurstjens (Nefl),^ Lappalainen (Fin), 3. L. (Ita), 15. Biesters. ,nill\ Stand: 1. Centka (Pol), 2. Back (W 3. Kurstjens, 11. Biesters World Volleyball League. Groep A: Argentinië - Spanje 3-1 (6- 15 15-8 15-11 15-12); Brazilië - Cuba 3-0 (15-6 15-12 15-10). Groep C: Rusland - China 3-1 (15-11 15-9 13-15 15-3), China - Japan 3-2 (15-13 13-15 15-6 7-15 15-5), Rus land - Japan 3-0 (16-14 15-11 15-2). Stand: 1. Rusland 10-20, 2. Japan 10- 6, 3. China 10-4. Stand: 1. Brazilië 9-14, 2. Cuba 9-10, 3. Spanje 9-8, 4. Argentinië 9-4. Zandvoort. Beachvolleybal series. Mannen: eindstand: 1. Everaert/Mul- der, 2. Van der Kuip/Klok, 3. Dek ker/Van der Hoek, 4. Michiel- se/Weiermans. Vrouwen: eindstand: 1. Te Win kel/Van Wijnen, 2. Hoekstra/Mauri- ce, 3. 't Hart/Kraan, 4. Lilian Criel- aard/Koenen. Charlotte (VSt). Internationale strijden. MANNEN 200 m vrij Davis (VSt) 1.52,30. «Kt) 100 m vlinder: 1. Henderson 2. Pietucha (Can) 55,2», EN ci oq 2, Tij: 1. Borges (Bra) L51.2 - j VSt) 1.51,85, 3. McWhaP' 54,8 Scherer (Bra) 55,29. /«st) 200 m vlinder: 1. MalchoW D 2,00,93, 2. Parry (VSt) 2,01.8'. Dubrovnik. Mannen, vierlandentoer- Weiss (Can) 2.02,58. 200 m school: 1. Cleveland 2 17 90 400'm wissel: 1. Namesmk 4.23.04, 2. Myden (VSt) 4.24,68 VROUWEN 25,58. 50 m vrij: 1. Van Dykeri (VSt) 2. Thompson (VSt) 26,05, 3. (VSt) 26,33. (VStl 200 m vrij: 1 Thïn?Pf„", 5s .2.01,78, 2 Jacob (VSt) 2.02,5 Taormina (VSt) 2-03,38. o 100 m vlinder: 1. Thompson 1" 2. Kitson (VSt) 1.02,31, 3. (VSt) 1.02,37. (Spil 200 m vlinder: 1 n.L.r,a1 2.14.05, 2. Jackson (VSt) Button 2.15,43. 200 m school: 1. L 2.34,12, 2. Siroky (VSt) 2.34,3 (VS« Van onze turnmedewerker center-De bijzonder je maar wel talentv 'ëLnv van Assche van ^vereniging THOR uit n Gent is op een verdiens Z zesde plaats geëind dens het nationaAl k~ «ntchap turnen. In !gste leef tij dscatego hij blJz°nder S ït pen gemiddelde punt ideringvan 9.20 over ,en onderdelen. .oor Henk van de Voorde ireskens - Piet de Jong iet Middelburgse MLTC ze derde tijdens de Zeeuwse eranentenniskampoenscha oen op hetC-schema 40 tot net 54 jaar. Hij verschalkt een enerverende partij A denburger Teun van Heels ,en in drie sets. Wanisator Jaap Carels kr ,an de KNLTB Zeeland te ren dat de veteranentitelst voorbehouden blijft aan Br kens. Afgetekend IndeDl-categorie 40 tot en 54 jaar pakte Karql Leenhow oud-Sluissenaar en spel voor het Vlissingse DOE-S - de ste prijs. Hij won in de finale voudig van Frank Hissink, re sentant van de andere Vlissi tennisclub, De Schelde. Zeeuws KNLTB-voorzitter Zuidweg maakte zijn plaat waar in de Dl-klasse 55+. voor het Thoolse Eegedima Terneuzen - Het Zeeuwse de fiks uitgehaald. Met ra met 18-3 verslagen, nadat schoot kreeg geworpen ome gebleven, waardoor er niet De softballers va HZH tra met 22-11. hzh-the MERCHTEM CAI gebrand waren op een zege, n Uytrecht snel duidelijk, In de bouwde die voorsprong in de werd het uiteindelijk 18-3. Ji Hij sloeg twee maal een homei twee honken bezet. HZH-PITALAND 22-11 - De Park Oude Vaart was voor Pit eerste de beste inning uit naa ™iastasia een homerum sloe daarna sloeg Marlon Sandor Uat leidde tot 19-11, waarna Atrecht (anp) - Wielrenste ^he Spelen in Atlanta, utrechtse zit in het gips. 7, gewricht. Hij de wereldbekerwedstrij Ir,".1 tot 23 juni in Cott ich» nd) had ze zich op achtervolging nog kunnen kw ®reiL voor het olympische b m Jongeling moet dit evf ha,i Waar ze hij de eerste vnn ?°eten eindigen, nu aan tjn/h'J^tengaan. Ook bij de titelstrijd afgel kemde in Sloten kon ze hinotniet verdedigen.„Mijn Sins zeker een week in Ps blijven," vertelde Jongel stanri dan een trainingsacb Werkt V3jn biina een maand, dusfi n in Cottbus kaï in het ergeten' Miin Pols m toet ®1?8-Ik moet ook aan ken "^f«na bet wielrennen enwoii lanta hadden de e J°ngel no1 de laatste Spelen gaaf J- u moeten worden ch vanaf september ee

de Stem | 1996 | | pagina 10