Kernproef China veroordeeld Zeeu A4 Santer haalt uit naar Britse blokkade EU Roep om Kaunda Strijd Noord-Ierland kostte in 25 jaar tijd al 3.200 levens Voorlopig akkoord Russen en Tsjetsjenen d Thaise koning 50 jaar op de troon: langst regerende monarch Clinton in opspraak door FBI-dossiers AT IS GOEDKOOP fer Schelt Philips in r wordt keni Graaf Jans Pluvius on Internationale verontwaardiging, ondanks toezegging dat het de een-na-laatste is Labbekakkerig SWOV bekij DE STEM BUITENLAND DE STEM COMMENTAAR BUITENLAND KORT LOOK-OUT H3 Marksingel 1 Breda MAANDAG 10 JUNI 1996 Londen (dpa/rtr/anp) - In on gewoon scherpe bewoordin gen heeft voorzitter Santer van de Europese Commissie de Britse blokkadepolitiek te gen de Europese Unie aange vallen. Door dit 'absurde' gedrag dreigt Groot-Brittannië in een jaren lang isolement te geraken, zo waarschuwt Santer in een vraag gesprek met de Britse krant The Observer van gisteren. De Britse regering moet beseffen dat ze zelf verantwoordelijk is voor de crisis als gevolg van de runderziekte BSE, die ze op 'on verantwoordelijke' wijze heeft afgehandeld, aldus Santer. Lon den ontketende de onrust door in maart te verklaren dat er moge lijk een verband bestaat tussen de gekkekoeienziekte en de ziek te van Creutzfeldt-Jakob, die voor de mens dodelijk kan zijn. Toen de EU daarop het Britse rundvlees in de ban deed, rea geerde Londen door alle EU-be- sluiten te blokkeren die unaniem moeten worden genomen. Santer noemt dit een absurd beleid en waarschuwde dat dit zich tegen de Britten kan keren. „Als de Britse diplomatie andere landen aanvalt, lijkt het tne evi dent dat er een reactie van ande re landen komt. Dit kan een anti- Britse sfeer in Europa veroorza ken." Het kan er zelfs toe leiden dat het Britse EU-lidmaatschap ter dis cussie wordt gesteld, aldus San ter. Zelf zal hij tegen dergelijke reac ties optreden, „maar er is een grens aan onze verdraagzaam heid. We naderen het moment van de waarheid." De crisis kan niet in een 'oorlogs zuchtige' atmosfeer worden op gelost, meent Santer. „Het pro bleem kan alleen door maatrege len in eigen land worden gere geld." Santers onverholen kritiek kan koren op de molen van de Euro sceptici binnen de regerende Conservatieve Partij zijn. Ver wacht wordt dat ze morgen in het Lagerhuis premier Major op nieuw onder druk zullen zetten zich hard op te stellen tegen Brussel. Het Euro-sceptische parlementslid Bill Cash zal dan een voorstel indienen om een re ferendum over de Britse deelna me aan de EU te houden. Volgens Britse kranten zou de helft van de Conservatieve fractie achter dit plan staan. Cash deed Santer gisteren af als 'een niet-gekozen bureaucrati sche functionaris'. „Het is monsterlijk dat zo iemand ons de les leest", zei hij voor de televisie. Peking/Amsterdam (afp/rtr/anp) - China heeft zich za terdag de woede van vele landen op de hals gehaald door een atoombom tot ontploffing te brengen. De autoriteiten kondigden aan dat hierna nog één laatste kern proef zal worden houden, voor dat in september een algemeen uitstel (moratorium) op het hou den van kernproeven ingaat. On danks deze toezegging werd de Chinese test wereldwijd veroor deeld, omdat het overleg over een kern-stopverdrag hierdoor in ge vaar kan komen. Frankrijk De proef werd zaterdag om 04.56 uur (Nederlandse tijd) gehouden op de Chinese testbasis Lop Nor in de noordwestelijke provincie Xinjiang. Een seismologisch cen trum in Australië registreerde een schok van 5,7 op de schaal van Richter. Het KNMI schatte de kracht tussen de dertig en zes tig kiloton TNT. China is nu het enige land ter we reld dat nog atoomtests houdt, nadat Frankrijk zich vorig jaar bij het moratorium aansloot na een omstreden reeks proeven in de Stille Zuidzee. Op Lop Nor zijn sinds 1964 naar schatting 44 kernproeven gehouden. Beslissende fase De recente Chinese proef komt op het moment dat de onderhande lingen in Genève over een volle dige stop op kernproeven zich in een beslissende fase bevinden. De betrokken partijen moeten het vóór 30 juni eens zijn over de tekst van het verdrag, zodat de ondertekening in september vol gens plan kan doorgaan. Waarne mers menen dat China met de tests vóór die tijd nog snel zijn nucleair arsenaal wil verbeteren. Australië noemde de Chinese ac tie 'ongevoelig'. Japan en de Ver enigde Staten riepen China op van zijn laatste voorgenomen test af te zien. In Bonn noemde minis ter Kinkel van Buitenlandse Za ken atoomproeven 'een reliek uit de Koude Oorlog dat nu geen zin meer heeft'. De regering in Den Haag betreurt de Chinese kernproef ten zeerste, zo liet minister Van Mierlo we ten. Temeer daar alle staten die partij zijn bij de Geneefse kern- stoponderhandelingen, waaron der China, zich hebben verbon den om nog dit jaar tot een alom vattend kernstopverdrag te komen. Greenpeace De milieu-organisatie Green peace riep de internationale ge meenschap op bij China te pro testeren. Het onder Nederlandse vlag varende actieschip Green peace vertrok zaterdag uit Mani la op de Filipijnen naar Shanghai om daar te protesteren tegen de Chinese kernproeven. „We zijn nu vastbeslotener dan ooit om er naar toe te gaan", aldus een woordvoerder aan boord. Maar de Chinese autoriteiten hebben al laten weten dat het schip geen toestemming krijgt een Chinese haven binnen te lo pen. De Greenpeace komt over vier of vijf dagen bij Shanghai Aanhangers van de vroegere president van Zambia, Kenneth Kaunda, roepen in de hoofdstad Lusaka om terugkeer van hun lei der. De huidige regering van het land heeft onder leiding van pre sident Frederick Chiluba de grondwet zo gewijzigd dat terugkeer van Kaunda onmogelijk is. Kaunda's ouders zijn namelijk niet in Zambia geboren en om die reden is herverkiezing nu volgens de wet niet mogelijk. foto epa (ADVERTENTIE) [3 VERVOLG VAN VOORPAGINA De Britse staatssecretaris voor Noord-Ierse Zaken Ancram maakte duidelijk dat de Britse regering geen genoegen zal ne men met een voorwaardelijk be stand. De onderhandelingen over een lange-termijnoplossing voor de kwestie Noord-Ierland beginnen vanmiddag onder voorzitter schap van de Amerikaanse oud senator George Mitchell, een ver trouweling van de Amerikaanse president Bill Clinton. Bij de ope ningssessie zullen ook de Britse premier Major en zijn Ierse ambtsgenoot Reynolds aanwezig zijn. Aan de onderhandelingen nemen vertegenwoordigers van negen politieke en sektarische groepe ringen deel. Zij werden op 30 mei tijdens een speciale verkiezing gekozen en nemen zitting in een 110 zetels tellend Forum met uitvoerende bevoegdheden. Doel van de onderhandelingen is overeenstemming te bereiken tussen alle betrokken partijen over een vredesregeling die een einde maakt aan de nu al 25 jaar durende guerrillastrijd van de IRA tegen het Britse bestuur over Noord-Ierland. Die strijd, die tot nu toe meer dan 3.200 levens heeft gekost, heeft Ulster in een Brits fort veranderd. Een van de grootste struikelblok ken bij het onderhandelingspro ces wordt de ontwapening van de strijdende partijen, met name de IRA. De organisatie heeft al laten weten niets te voelen voor het in leveren van wapens zolang er geen definitieve regeling uit de bus is gerold. De Ulster Unionis ten hebben gedreigd het onder handelingsproces te boycotten als de IRA weigert een begin te maken met de ontwapening. Nazran (rtr/efe/afp) - Russische en Tsjetsjeense onderhande laars hebben gisteren in Nazran, de hoofdstad van Ingoesjië, een militair akkoord gesloten. selecteren wij de beste koopsom of lijfrente voor u. De Pensioendesk is een keten van meer dan 50 onafhankelijke adviesbureaus. Gespecialiseerd in o.a. pensioenen, lijf rentes en koopsommen. Na analyse van uw totale financiële plaatje maken wij kos teloos een voorstel voor uw specifieke situatie. En ondertussen blijft u de dingen doen die u leuk vindt. Meer informatie of een afspraak? Bel gratis (7 dagen per week 24 uur per dag) de PENSIoSuDESK VOOR EEN GOED SALARIS LATER "de Pensioendesk" in uw regio: Bergen op Zoom, Breda, Oisterwijk, Raamsdonksveer en Vlissingen Dat voorziet ondermeer in de te rugtrekking van Russische troe pen en de ontwapening van Tsjetsjeense strijders. Maar de Tsjetsjenen willen het akkoord niet ondertekenen als Moskou niet de lokale verkiezingen vol gende week afgelast. Volgens het militaire akkoord heffen de Russische troepen ui terlijk morgen de omsingeling van Tsjetsjeense plaatsen op. Ook wordt dan een begin gemaakt met het opruimen van de weg blokkades, die op 7 juli verdwe nen moeten zijn. Vóór 30 augus tus volgen de terugtrekking van de Russische troepen en 'de demi- litarisatie van het conflictge bied', aldus de Tsjetsjeense woordvoerder Movladi Oedoeg- ov. Alle afspraken zullen echter in het water vallen, als de twee par tijen het niet eens worden over het al of niet doorgaan van ver kiezingen voor het lokale Tsjetsj eense parlement op 16 juni, de dag van de Russische presidents verkiezingen. Het Tsjetsjeense verzet ziet dit als een poging om de pro-Russi sche autoriteiten in Grozny te le gitimeren. Zolang de kwestie van de verkie zingen niet is opgelost, geven de Tsjetsjenen geen garantie voor de uitvoering van de militaire over eenkomsten. „Dit is een zeer pijnlijk punt dat alle andere ak koorden teniet kan doen", aldus Oedoegov. De pro-Russische regering van Tsjetsjenië is gisteren nogal uit gevallen tegen de Zwitser Tim Guldimann van de Organisatie voor Veiligheid en Samenwer king in Europa (OVSE), die tus sen Rusland en de Tsjetsjeense rebellen bemiddelt. Zij keurt het af dat de OVSE-delegatie heeft gesproken met leden van het Tsjetsjeense verzet, 'personen die volgens de Russische wet schul dig zijn aan criminele activitei ten'. De kritiek volgt daags nadat de Moskou-gezinde bestuurder van de plaats Oeroes-Martan, Joe- soep Elmoersajev, samen met zijn chauffeur en zijn lijfwacht werd doodgeschoten. De aanslag is toegeschreven aan Tsjetsjeense opstandelingen. Sinds zaterdag zijn vier Russische soldaten ge dood en vier anderen gewond ge raakt in gevechten met de rebel len. Door Patrick McDowell (ap) Bangkok - Toen tienerprins Bhumibol Adu- lyadej op 9 juni 1946 de Thaise troon besteeg, had een jonge vrouw aan de andere kant van het continent nog zes jaar te gaan voordat zij koningin Elizabeth van Groot-Brittannië zou worden. Een halve eeuw later is de Britse koninklijke fami lie ten prooi aan schandalen, terwijl Bhumibol nog de onverdeelde verering van zijn zestg miljoen on derdanen geniet. Dit weekeinde vierde hij zijn gouden jubileum met de pracht en praal die past bij de langst regerende monarch. Onder gezang van boeddhistische monniken wier pen militairen, soldaten, geestelijken, politici - en de koninklijke familieleden zich plat op de grond voor de tengere, bebrilde koning. In de drukkende hitte van Bangkok nam de met zware gouden gewaden getooide Bhumibol vanuit een speciaal voor de gelegenheid gebouwd gouden paviljoen de eerbewijzen in ontvangst van de ko ninklijke familie en politieke, militaire en religieu ze leiders. „Ik wil u bedanken voor de vriendschap en welwil lendheid die u mij hebt betuigd door uw steun bij verschillende ondernemingen in de afgelopen vijf tig jaar", zei de koning in zijn dankwoord. Bhumibol kwam voor het laatst voor het voetlicht in 1992, toen generaal Suchinda Kraprayoon, het brein achter een eerdere staatsgreep, probeerde zijn greep op de regering te verstevigen. Hij liet De Thaise koning Buhmibol Adulyadej. troepen het vuur openen op burgers die onder aan voering van de dissidente politicus Chamlong Sri- muang om democratisering riepen. Bhumibol riep de tegenstanders naar het konink lijk paleis en terwijl de televisie toekeek gaf hij de twee, die als stoute schooljongens voor hem ge knield zaten, ervan langs. Suchinda verdween uit de politiek en het burgerbestuur nam de macht weer in handen. Tijdens het bewind van Bhumibol is Thailand van een agrarische staat veranderd in een centrum van productiviteit in Azië, met een van de hoogste groeicijfers van de wereld. Twintig jaar geleden werd Thailand door de Kou- de-Oorlogmogendheden beschouwd als de volgen de 'domino' die zou vallen na Vietnam, Cambodja en Laos. Vandaag de dag staan die landen bij Thai se investeerders op de stoep met het verzoek hen te verlossen uit de economische ellende van het mar xisme. Thailand is ontsnapt aan een revolutie, maar heeft, afgezien van Bhumibol, ook weinig politieke stabi liteit gekend. Anand heeft becijferd dat de koning vijftien grondwetten, zeventien staatsgrepen en 21 premiers langs heeft zien trekken. Anders dan het door de schandaalpers achtervolg de Britse vorstenhuis geniet Bhumibol een gunsti ge pers. Dat is geen wonder, want op belediging van het staatshoofd staan langdurige gevangenis straffen. De Thaise media schrijven veel over Bhu- mibols kwaliteiten als jazzmusicus en componist - hij jamde met Benny Goodman en Lionel Hamp ton. Ook besteden zij veel aandacht aan de onge veer 2.000 koninklijke projecten. Sulak Sivaraksa, een kritisch commentator die tweemaal is aangeklaagd wegens respectloos ge drag jegens de koning, meent dat het gebrek aan kritiek heeft geleid tot een isolement van de mo narchie - een situatie die Thailand geen goed zal doen. „Europese vorsten hebben tenminste figuren om zich heen die hen bekritiseren", zei hij. „De ko ning is ook maar een mens". Een deel van de hoogachting die Bhumibol wordt toegedragen heeft hij te danken aan de verworven heden van zijn voorgangers. Overgrootvader Mongkut - uitgebeeld in de musical 'The King and I' - en grootvader Chulalongkorn wisten Thailand (Siam) in de 19de eeuw te vrijwaren van kolonisa tie door de Europese mogendheden. Dat Bhumibol koning is geworden heeft hij te dan ken aan een tragische gebeurtenis. Zijn oudere broer, Ananda Mahidol, besteeg de troon in 1935 op tienjarige leeftijd, drie jaar nadat een groep le gerofficieren en burgers de eerste staatsgreep in Thailand had gepleegd en de absolute monarchie veranderd in een constitutionele. Onder omstan digheden die nooit echt zijn opgehelderd werd Ananda in 1946 in zijn slaapkamer gedood door een kogel in het hoofd. Bhumibol besteeg de troon, maar keerde eerst terug naar Zwitserland om nog enkele jaren te studeren. In 1950 werd Bhumibol officieel gekroond en trouwde hij met koningin Sirikit. Behalve de kroonprins heeft het paar nog drie dochters. De gevangenissen zijn inmiddels begonnen 25.000 gedetineerden vrij te laten die voor de gelegenheid gratie hebben gekregen. Nog eens 45.000 gedeti neerden hebben strafvermindering gekregen. GESCHIEDENIS IS geen gesloten boek. Elk standpunt, duidelijkheid en elke vraag verandert de visie op wat er beurd is. En het is naïef te veronderstellen dat er op een a' sproken moment geen onduidelijkheden meer zijn. De val van Srebrenica is intussen tot vervelens toe in persen parlement aan de orde gesteld. De gedeeltelijke Nederlandse verantwoordelijkheid en schaamte zijn evident. Geen wonder dat Nederlandse autoriteiten als minister Voorhoeve van De- fensie weinig behoefte hebben aan weer een nieuw onder zoek. De kans dat ze opnieuw geconfronteerd worden metfei- ten die niet alleen de betrekkingen met het buitenland en inter nationale organisaties zullen schaden, maar wellicht ook heri zelf het schaamrood op de kaken jagen, is niet gering. Toch is het kabinetsstandpunt labbekakkerig. In de media is uitvoerig geciteerd uit getuigenissen van Nederlandse militai ren. Het zijn dezelfde personen die ook aan hun opperbaasde minister van Defensie gerapporteerd hebben. Uit wat deze direct betrokkenen gemeld hebben, valt onomsto telijk vast te stellen dat de internationale gemeenschap, mei de Verenigde Naties en Frankrijk aan kop, handjeklap gespeelt heeft met de Serviërs en de Bosnische Serviërs. De Nederland se regering heeft navraag laten doen in Parijs en New York en laat nu, op gezag van de aangeklaagden weten, dat er niet: aan de hand was. Daarmee impliciet de eigen officierenvooi leugenaar zettend. Niet alleen dat is onverkwikkelijk; het, uit politieke motieven op hun woord geloven van de beschuldigden, is dom. Nederlandse ministers hebben toch ook van om bestwil gehoord? Voorzover de Nederlandse regering discussie wenst, spitst die zich toe op het verschil tussen luchtsteun en luchtaanvallen, Dat is zoiets als een debat over het verschil tussen fietsen en rijwielen. Een de zaak vertroebelend terminologisch woorden spel en daarmee is de geschiedenis - en de verantwoordelijk heid ervoor - niet geholpen. Veel steun voor opheldering van wat er voorafgegaan is de val van Srebrenica kan uit het buitenland niet verwacht worden, maar dat betekent nog niet dat de vraag naar de wer kelijke gang van zaken in verbale diplomatieke mist verhuld mag blijven worden. Nieuwe verkiezingen Albanië Tirana - De parlementsverkiezingen in Albanië zullen in zeven tien van de 115 kiesdistricten opnieuw worden gehouden, zo maakte de kiescommissie afgelopen weekeinde bekend. Door het houden van de nieuwe verkiezingen buigt president Sa- li Berisha voor de internatinale druk na aantijgingen wegens fraude bij de verkiezingen op 26 mei jongstleden. De Albanese op positie eiste evenwel een herverkiezing in 90 districten. De oppo sitionele Sociaal-Democratische Partij liet weten ook de nieuwe verkiezingen te zullen boycotten. De Socialistische Partij, de voormalige communisten, riep de Europese Unie en de Verenigde Staten op waarnemers naar Albanië te sturen om de manipulaties bij de verkiezingen van eind mei te onderzoeken. Driehonderd Engelse kinderen misbruikt Londen - Zeker 300 kinderen die in tehuizen in het graafschap Cheshire, in het noorden van Engeland, hebben gewoond, zijn het slachtoffer geworden van pedofiele sociaal werkers. Dat meldde de Independent on Sunday gisteren. Zes mannen zijn tot gevange nisstraffen van maximaal tien jaar veroordeeld nadat ze schuld hadden bekend aan meer dan honderd aanklachten wegens sek sueel misbruik. In negen gevallen is het onderzoek nog niet afge rond. De politie heeft bijna 2000 mensen gehoord. Scheepswerf Gdansk failliet Gdansk - De regering van Polen heeft besloten de scheepswerf in Gdansk failliet te verklaren. Er wordt een onderneming gevormd die een jaar de tijd krijgt om een koper te zoeken voor de eigen dommen van de werf. De scheepswerf was de bakermat van de vakbond Solidariteit, de eerste vrije vakbond in het voormalige Oostblok, en werkgever van Lech Walesa, de ex-vakbondsleider en voormalig president van Polen. Het besluit om het faillissement aan te vragen werd zaterdag ge nomen tijdens een vergadering van de eigenaars van de werf. De staat heeft een belang van 79 procent. De overige 21 procent is voornamelijk in handen van de werknemers, die bij de stemming over het faillissement uiteraard tegen stemden. Chinese dissident Ren Wanding vrij Peking - De Chinese dissident Ren Wanding is gisteren na zeven jaar gevangenisstraf vrijgelaten. Hij is naar een niet met name ge noemde stad in het noorden van China gebracht, zo zei zijn vrouw Zhang Fengying. Ren Wanding was vijf dagen na het bloedige neerslaan van de de mocratiseringsbeweging op het Plein van de Hemelse Vrede in Pe king op 4 juni 1989 gearresteerd. De nu 48-jarige is één van de weinige activisten van de beweging rond de 'Muur van de Demo cratie' uit het eind van de jaren '70, die ook aan de democratise ringsbeweging van 1989 meedeed. Kroatië houdt 'oorlogsmisdadiger' aan Zagreb - De Kroatische politie heeft in de havenstad Split de 36- jarige Zlatko Aleksovski aangehouden. Het Joegoslavië-Tribunaal heeft in november 1995 tegen de man een arrestatiebevel uitgevaardigd, omdat hij zich aan oorlogsmis daden tegen moslims schuldig zou hebben gemaakt. Het Tribunaal verdenkt Aleksovski en vijf andere Kroaten ervan in 1993 moslims uit de Lasva-vallei te hebben verdreven en ver moord. In dat jaar vochten de Bosnische Kroaten en moslims een onderlinge burgeroorlog uit in Midden-Bosnië. Aleksovski heeft een leidende functie bekleed in de stad Mostar, die verdeeld is tussen Kroaten en moslims. Washington (rtr/dpa) - Het Witte Huis heeft aan het begin van ambtstermijn van president Bill Clinton de vertrouwelijke FBI-1 siers opgevraagd van ongeveer 330 personen, onder wie politieke genstanders van de president. Clinton's voornaamste tegenstander in de komende presidentsverKi zingen van november, de republikein Bob Dole, reageerde dit we einde furieus op dat optreden van de staf van het Witte Huis. „Dit mij denken aan de Watergate-affaire", aldus Dole. Hij zei ten dat de president alle betrokken personen zijn excuses te verwacii- aanbiedt. LCII uai uc piebiuexiL cine ueiiuxus-en pcisuiicii zajn Een woordvoerder van Clinton, Mark Fabiani, probeerde de-scha® beperken met de opmerking dat het ging om een 'bureaucratische m stap van een tijdelijk medewerker van het Witte Huis'. (ADVERTENTIE) .^•?5 Milde Shag Halfzware Shag Zware Shag rengt de gezondheid ernstige schade toe, k.b. 4.10.1994. Slb. onze verslaggever Lldelburg/Breskens - Ter Sc - Breskens is een van de 7eeuwse verzorgingstehuizen bouwkundig niet geschikt zijr opvang van somatisch ziek psycho-geriatrische patiënten, pat blijkt uit een bouwkundige in zijn in len dan tien pre met de Van onze verslaggever prneuzen - Fietsers ^iy van verkeersongevallen reductie van vijf tot tier inde pas te krijgen in Zeeland meer verkeerssla is niet precies bekend Het is van groot belang hier een beter beeld van te krijgen, zeker in het licht van het landelijke de monstratieproject Duurzaam Veilig Verkeer. Dat plan beoogt de wegen in West-Zeeuws- Vlaanderen zoals bekend door een mix van maatregelen aan zienlijk veiliger te maken. Aparte aandacht is daarbij met name no dig voor de fietsvoorzieningen. De Stichting Wetenschappelijk Onderzoek Verkeersveiligheid (SWOV) uit Leidschendam ana lyseerde in opdracht van het Re gionaal Orgaan Verkeersveilig- ieid Zeeland en Rijkswaterstaat de verkeersonveiligheid in onze provincie. SWOV hanteerde daarbij cijfermateriaal met be trekking tot verkeersongelukken uit twee perioden, 1984 tot en met 1986 en 1991 tot en met 1993. Inzittenden Als beide perioden met elkaar worden vergeleken, is er in Zee- Van onze correspondent Temeuzen - Tweeduizend bez bij de Philipsvestiging in Tern der Ster zei dat de vestiging i tuur aanwezig is voor een wer Burgemeester drs. R. Barbé open de de open dag in een luchtbal Ion. Deze danste tijdens de toespraal op en neer. „Ik lijk wel een bur gemeester in oorlogstijd," zei hi bij de zoveelste 'crash'. Desondanks hield hij een plei dooi voor behoud van de werkge tegenheid. „Philips kwam hier i: 1963. Er was toen veel werkeloosheii door de mechanisatie van d landbouw. Philips is nog steed een grote werkgever. Men heef in die achterliggende jaren bewe /en dat men veranderingen in d lichtdivisie adequaat tegemoe kan treden door een tijdige ver andering van de procesvoering." Toch moest Barbé toegeven da bij vorig jaar bezorgd was. „W: hebben de laatste stakingen Philips natuurlijk nauwletten Door Theo de la Ruelle Westdorpe - De weergod Plu ®en al sinds de start, elf jaar keujk duo. Ook gisteren we ®aakt. Maar desondanks wa Dijk'. va da wi na ^orgens in alle vroegte ware e verenigingen begonnen m "et opbouwen van hun kraam enden zich de eerste kooplust Sen reeds aan. e regendruppels kwamen to mo ®etalen uit de lucht Gelukkig bleef het «°Pig bij- Vele bezoekers Z dit jaar weer de weg ti ,centrum van Westdorpe aan f en brachten een bezoi m rommel- en activiteite van dp t?t groot genoe§ aitiHeverenigingen, welke qJ de basis vormen van na»*? rnsfeesten. Zij haddf aam i rommelkraam, e opgczpt n leke nevenactiviteit kof,! Bl] motorclub Den Dy m°tor';®nritie meerijden op Eikels w fen bu§gy- Harmor 'sewa ^°rden Boomen had e de j agde doolhofdoos', waa: bochten Zich in alle' levbal, moesten wringen. V .ereniging Swagemake goed voor een leuke i °°k altijd

de Stem | 1996 | | pagina 4