Sport Hoek in slotminuut naar draw Terneuzen weent na een 'klassiek drama' TOEGIFT OP MAANDAG Eelco van Gemert goed op NK zw ei unit'1 &mjo( Zeeuws-Vlamingen bijna 4het hoekje om' tegen Scheveningen C DE STEM ZEELAND Strafschoppen Wel applaus, maar geen promotie Gijsel 'spoorloos' Broodjes 'Paaseieren' Op sterkte Teleurgesteld Ze bestaan nog ■■m Oranje kan ni< wat Pierre var Hooijdonk ka Schrijver Bert Schierbeek dood Duitsers lusten "onze' tomaat we Dorst eerste vrouw als tijdelijk premier Politiewinkel io Roosendaal' Door Ton Koomen Scheveningen - Hoek blijft meedoen in de strijd om het Nederlands kampioenschap voor zaterdagteams. Na het gelijke spel (1-1) in het openingsduel thuis tegen Urk, de kampioen van de eerste klasse C, kwam de ploeg van het trainersduo Nico van de Kerkhove-Johan Ballegeer in en tegen Scheveningen (titelhouder eerste klasse A) tot een zelfde resultaat, dankzij een schitterend doelpunt van Leo Kayser in de laatste minuut gescoord. KNVB- ZATERDAGVOETBAL Hoek-Urk en Scheveningen- Hoek. Dezelfde uitslag, maar wat een wereld van verschil! Liet Hoek op eigen terrein Urk alle hoeken van het veld zien in een sublieme partij die het verdiende Van onze verslaggever Scheveningen - Evenals na de wedstrijden Hoek-Urk (1- 1) en Scheveningen-Urk (2- 1) werden er na afloop van de wedstrijd Scheveningen- Hoek (1-1) strafschoppen ge nomen. Die strafschoppen zijn pas beslissend als er clubs met een gelijk aantal punten en ook op doelsaldo gelijk eindigen na de compe titie om het landskampioen schap voor zaterdagkam pioenen. Urk won de strafschoppen- serie tegen Hoek met 4-3 en Scheveningen klopte Urk op dit onderdeel met 5-2. In Scheveningen bleek Hoek over de beste schutters te be schikken. Voor Hoek scoor den achtereenvolgens Geert de Poorter, Erwin Dek, Franky Standaert, Jacky Lambert, Leo Kayser, Mare Minnaert en Patrick Naudts. Voor Scheveningen schoten John Blok, Frans Danen, Hans Tellier, Albert van Oosten, Ron de Jager en Sjaak Polak raak. De zeven de strafschop van Scheven ingen, genomen door Leon van Nieuwkerk, werd keurig gestopt door Hoek-doelman Mario Harte, zodat Hoek op dit onderdeel met 7-6 zege vierde. Het maakte de pil voor Scheveningen, dat in de slotminuut zijn 1-0-voor- sprong verloren zag gaan, er alleen maar bitterder op. STAND KAMPIOENSCOMPE TITIE 1. Scheveningen 2 110 4 (3-1) 2. Hoek 2 0 2 0 2 (2-2) 3. Urk 2 0 1 1 1 (2-3) Programma: woensdag 12 juni: Urk-Hoek (aanvang 18.00 uur), zaterdag 15 juni: Urk-Scheven- ingen (15.00 uur), woensdag 19 juni: Hoek-Scheveningen (19.00 uur). te winnen, in Scheveningen mocht het de hogere machten op blote knieën danken dat er een kostbaar punt weggesleept werd. Grote vreugde in het blauw-witte Hoek-kamp, maar diepe teleur stelling bij het Scheveningen-pu- bliek. De Hollandse nieuwe smaakte Scheveningen-trainer Martin Jol na afloop aanzienlijk beter dan de treffer die Leo Kayser in de laatste minuut scoorde en die aan de Scheveningen-droom een ein de maakte. Jol, de man die een rijke loopbaan als speler in het betaalde voetbal in Nederland, Duitsland en Engeland achter de rug heeft en straks aan zijn twee de seizoen als oefenmeester bij Scheveningen begint, stond er beteuterd bij. Jol kon zijn lol wel op. „Als je zo superieur bent en je vergeet het karwei af te maken, dan ben je stom bezig. We hebben Hoek weggespeeld. Tal van kan sen gehad, maar benutten was er niet bij. Na de openingstreffer van Frans Danen hadden we de zaak af moeten maken. Dan had den we zes punten binnen. Nu kan er nog van alles gebeuren," merkte Jol, die zich duidelijk wel eens prettiger gevoeld heeft, op na afloop. Twee kansen Hoek kreeg in feite slechts twee kansen, maar het benutte er wel één van. Voor rust was Mare Min naert dicht bij een treffer toen hij prachtig door de Scheveningen- defensie soleerde en knap voor zette. Benedict van de Walle kon er net niet bij en de bal ging rake lings voorlangs. De tweede goede mogelijkheid kwam er dan in de laatste minuut, op een moment dat zelfs de meest fanatieke Hoek-aanhanger geen cent meer gaf voor de kansen van de Zeeuws-Vlaamse kampioens- ploeg. Opnieuw lag Minnaert aan de basis. Hij schoof goed door naar de tot dan toe vrijwel 'on zichtbare' spits Lambert. De ex- Koewacht-schutter, die zijn re putatie bij Hoek inmiddels meer dan waar heeft gemaakt, tikte handig door naar de mee opge rukte Leo Kayser, die Schevenin- gen-keeper Dave Kraayenbrink met een strak schot kansloos liet: 1-1. In de twintigste minuut had Frans Danen (ex-FC Den Haag en Eindhoven) Scheveningen meer dan verdiend op voorsprong Hoek: slechts twee kansen, maar wel één benut. gezet. Voor Scheveningen leek het slechts een kwestie van wach ten op uitbouwen van de voor sprong, want Hoek was geen schim van de ploeg die Urk van het veld speelde. Hoek-trainer Nico van de Kerk- hove: „Wel begrijpelijk. We kwa men hier met een zwaar gehandi capt team naar toe. Jos Kayser was nog geschorst, evenals Dave Gijsel en Davy Maes. Geertjan de Smet was door griep geveld en Tonny Coppens, die volgend sei zoen weer in België speelt, kon den we eveneens niet inzetten. De motivatie bij hem ontbreekt in dit stadium. Er moest heel wat geïmproviseerd worden." Zwoeger Dat improviseren leidde er toe dat in de laatste lijn een beroep gedaan werd op good-old Ko Neels, een 38-jarige robuuste verdediger uit het tweede team van Hoek, een man die 's morgens om vijf uur net uit de nachtdienst vandaan stapte. Een compliment aan het adres van zwoeger Neels, die knap op de been bleef bij de stormlopen van Scheveningen, vooral in de eerste helft. De leeg- gespeelde Neels werd in de slot minuten nog vervangen door de eveneens uit het tweede elftal af komstige Franklin Felius. Bovendien had Hoek de pech dat eerste doelman Wim Verpoorte al na 24 minuten vervangen moest worden door Mario Harte. Ver poorte ondervindt nog steeds hinder van een blessure die hij opliep tijdens de viering van het kampioenschap. Toen probeerde de Hoek-selectie in de nachtelij ke uurtjes met een 'buikschuif demonstratie' het terrein aan de Lovenpolder te egaliseren. Een demonstratie die voor Verpoorte niet met onverdeeld succes afliep. Voor Harte werd het een warm middagje, evenals voor zijn ploeggenoten. Want het werd zonder meer het middagje van Scheveningen. De ploeg van Mar tin Jol domineerde op alle fron ten. Beschikte over geweldige in vallers als Leon van Nieuwkerk (contract getekend bij FC Utrecht) en Sjaak Polak (volgend seizoen onder contract bij Feye- noord, maar uitgeleend aan Ex celsior). Zij vervingen respectie velijk de geschorste Robin Knoester en René van Oosten. Vooral Van Nieuwkerk ontpopte zich als een kwelling voor de Hoek-verdedigers. Samen met John Blok (ex-FC Den Haag) en Ron de Jager (al goed voor 28 doelpunten voor Scheveningen dit seizoen) zorgde Van Nieuw kerk constant voor gevaar. Hoek kwam er die eerste 45 minuten totaal niet aan te pas, de actie van Mare Minnaert uitgezonderd. Hoek had het geluk dat mannen als Hans Tellier (hij kreeg een he le reeks mogelijkheden) en de dikwijls mee opkomende Frans Danen hun vizier niet goed had den afgesteld. Fanatiek Dat de fanatieke Scheveningen- aanhang op het schellinkje bij de dug-out van Hoek niet tevreden was met de 0-0-score bij rust, werd ondertreept door een regen van rauwe eieren die neerdaalde op de grensrechter en het Hoek- bankje. Scheidsrechter Dick Beldman uit Holten, die de zaak prima onder controle had en voortreffelijk leidde, legde het duel even stil om de heethoofden op andere gedachten te brengen. Scheveningen ging uit zijn bol toen Danen dan eindelijk in de twintigste minuut na rust 1-0 scoorde. Een minuut later ging Geert de Poorter, met aanvoerder Patrick Naudts de spelbepaler bij Hoek, op de bon. Hij kreeg geel toen hij Leon van Nieuwkerk on deruit schoffelde. De Poorter er dus niet bij tegen Urk komende woensdag. Geen ramp: dinsdag vertrekt De Poorter met vakantie naar Cy- foto frank jansen prus, dus die gele kaart lapt ie la chend aan zijn laars. De Hoek-aanhang had de kopjes inmiddels al lange tijd laten han gen. Men had het verlies geaccep teerd. Wist dat dit Scheveningen verdiende te winnen, maar er is niet altijd rechtvaardigheid in de voetballerij. Dat maakt het spel letje juist zo attractief. Leo Kayser bewees dat nog eens met zijn treffer in de laatste mi nuut, waarmee hij Hoek in de ra ce naar het landskampioenschap hield. Hoek heeft nu alles nog in eigen hand. Gewoon winnen in en van Urk woensdag en volgende week woensdagavond thuis afrekenen met Scheveningen. Dan is het landskampioenschap binnen. Het lijkt allemaal zo eenvoudig SCHEVENINGEN-HOEK 1-1 (0-0)- 20. Frans Danen 1-0, 90. Leo Kayser 1-1. Scheidsrechter: Dick Beldman. Toeschouwers: 1500. Gele kaarten: Geert de Poorter (Hoek) en Hans Tel lier (Scheveningen). SCHEVENINGEN: Dave Kraayen brink, Stefan 't Hart, Frans Danen, Ron Cramer, Albert van Oosten, Hans Tellier, Marcel de Jager, Sjaap Polak, Leon van Nieuwkerk, John Blok, Ron de Jager. HOEK: Wim Verpoorte (24. Mario Harte), Erwin Dek, Ko Neels (86. Franklin Felius), Leo Kayser, Geert de Poorter( Mare Minnaert, Patrick Naudts, Franky Standaert, Peter Nieskens, Jacky Lambert, Bendeikt van de Walle. Door Corné Verschuren Terheijden - Het vuurwerk waarmee de Terneuzense supporters hun ido len onthaalden werd anderhalf uur later gedoofd met hun eigen tranen. Best Vooruit won het promotieduel met 0-3, maar liet Terneuzen met een enorme kater achter. Keiharde cij fers, die in schril contrast staan met de werkelijkheid. Terneuzen speelde een puike wedstrijd en kreeg een bijna niet te tellen aantal doelkan sen. De Zeeuwse ploeg verzuimde echter wat Best Vooruit wel deed scoren. De wedstrijd begon als een blijspel, groeide uit tot een spektakelstuk, maar eindigde voor Terneuzen in een klassiek drama. Moegestreden of beter gezegd: total loss, lagen de Zeeuwse spelers na het fluitsignaal van scheidsrechter Van Wanrooy op de Terheijdense grasmat of vielen elkaar in de armen. De waterlan ders kregen daarbij vrij spel. Eén voor één kregen de spelers een bemoedigend schouderklopje van trainer Henk Ottens. „Dit was onze beste wedstrijd van het seizoen," verbeet de trainer diplomatiek z'n teleurstelling, „Ik ben trots op mijn spelers en moet ze een groot compliment maken." In het vervolg zat meer vuur. „Onbegrij pelijk. Het mocht gewoon niet vandaag. Het regende gedurende de hele wedstrijd kansen voor ons. Best Vooruit heeft ge luk gehad dat het na een kwartier al niet met 3-0 achter stond. Die ploeg heeft slechts een paar kansen gehad. Een ech te counterploeg. Na de achterstand heb ben we verdedigend meer risico's geno men. Mijn achterhoede valt niets te ver wijten. Deze afloop is niet terecht." Waren er bookmakers geweest dan had iedereen bij het zien van de eerste helft z'n geld gezet op Terneuzen. In het eerste kwartier maakte de Zeeuwse ploeg dui delijk dat de aspiraties er niet om logen. Tegelijkertijd was het een eerste kennis making met de man van de wedstrijd: Best Vooruit-doelman Eric van de San- de. Boze tongen hadden al gefluisterd 'dat ie niet zo goed zou zijn'. De sluitpost hield echter z'n ploeg overeind. Inzetten van Mark de Kunder (kopbal) en Michel de Ridder (schuiver) stopte hij in de be ginfase fraai. Daarbij gingen meerdere goede mogelijkheden voor het konings duo De Kunder/De Ridder maar net aan het Bestse doel voorbij. Best Vooruit speelde met veel mensen achter de bal en liet het initiatief aan de Zeeuwse ploeg. Via de counter kreeg de ploeg wel een paar mogelijkheden. Bob Looymans kreeg de beste kans maar zag zijn inzet gestopt door André de Letter, doelman van het Zeeuws elftal. Na de rust leek het met de wedstrijd de zelfde kant op te gaan. Terneuzen begon weer aanvallend. Best Vooruit kwam echter steeds beter in de wedstrijd. Na dat Michel de Vries (Terneuzen) op de doellijn zijn doelman al had bijgestaan, viel de openingstreffer. Paul Looymans, de tweelingbroer van Bob, schoot een pas van Edwin de Koning in één keer achter De Letter. De wedstrijd groeide daarna uit tot een waar spektakelstuk. Terneuzen drong sterk aan en Best Vooruit hanteerde de counter. De toeschouwers kregen geen moment rust. Steeds viel er voor een van MAANDAG 10 JUNI 1996 Eindredactie: Ton Koomen. Bijdragen: Ton Koomen en Fred Rabout. DAVE GIJSEL was weer eens spoorloos. De grillige Hoek- spits, altijd goed voor de nodi ge doelpunten, kon er niet bij zijn in het duel tegen Scheven ingen in de strijd om het lands kampioenschap van de zater dagamateurs. Gijsel had een rode kaart opgelopen in het slotduel van de competitie te gen ASWH in Hendrik Ido Am bacht. Schorsing dus. Normaal gesproken geen ramp, want Gijsel had in eerste instantie aangekondigd komend seizoen voor het Belgische Haasdonk te zullen spelen. Tijdens het kam pioensfeest in de kantine van Hoek barstte de emotionele Gijsel echter in tranen uit en kondigde aan volgend seizoen toch bij 'zijn' Hoek te blijven. Een emmer tranen en beloftes blijken voor Gijsel echter even veel te betekenen als een fles wodka voor een alcoholist, want Gijsel keerde weer snel terug tot zijn onberekenbare gedrag. Hoek-trainer Nico van de Kerkhove: „Beloftes van Gijsel moet je met een kilo zout nemen. Donderdagavond was hij zonder afbericht afwezig bij de training. We hebben met de spelersbus nog twintig minuten gewacht voordat we naar Scheveningen vertrokken. Op nieuw geen spoor van Gijsel, geen telefoontje, zelfs geen rooksignaal. Joost mag weten of we nog iets horen van Gijsel. Echt vreemd opkijken van der gelijke streken doe je niet meer. We hebben al zoveel met hem meegemaakt." BROODJES ZIJN duur in bad plaats Scheveningen. Dat bleek na afloop van de wedstrijd Scheveningen-Hoek. Hoek- voorzitter John Bravenboer: „Gebruikelijk is dat de spelers na afloop van de wedstrijd broodjes krijgen aangeboden. De jongens hebben trek na zo'n zwaar duel. Broodjes konden ze wel krijgen, maar er moest wel worden afgerekend. Ik heb meteen protest aangetekend bij de voorzitter van Schevenin gen. Heb hem verteld dat wij in Hoek anders met onze spelers en tegenstanders omgaan. Het lijkt me nu niet bepaald de ide ale manier om een goede sfeer te scheppen. Beetje kinderach tig ook voor zo'n topclub." DE PAASDAGEN zijn al lang achter de rug. Zo niet in Sche veningen. Daar had een aantal zich 'supporters' noemende heethoofden nog een fiks aan tal rauwe paaseieren in voor raad. Gekookt geen probleem, maar ongekookt lastige projec tielen als men er mee begint te smijten.1 Toen de Schevenin- gen-aanhang te lang op de ope ningstreffer moest wachten meenden die heethoofden dat de moeten uiten via een regen van eieren richting grensrech ter Daalmeijer en dug-out van Hoek. Scheidsrechter Dick Beldman uit Holten onderbrak de wedstrijd en stuurde Sche- veningen-aanvoerder Ron Cra mer naar de stadion-speaker met het verzoek het wedstrijdje 'eieren gooien' te staken. Grensrechter Daalmeijer: „Je staat toch raar te kijken als de rauwe eieren ineens langs je hoofd gieren. Er werd zelfs met een fikse steen gegooid. Eieren gooien. Hoe haalt een mens het in zijn hoofd. Als het nu nog gebakken eieren waren HOEK KAN woensdag in Urk, wanneer het zijn derde wed strijd in de strijd om het lands kampioenschap voor zaterdag kampioenen speelt, met een heel wat sterkere formatie aan treden dan afgelopen zaterdag in en tegen Scheveningen. Hoek-trainer Nico van de Kerkhove: „We hebben dan ge lukkig weer de beschikkk over Jos Kayser en Davy Maes De schorsing van deze zit erop. Voorts gaan we er vanuit dat de griepaanval van Geertjan de Smet achter der is en hij van de partij kan zijn Dat scheelt een flinke slok op een borrel." Hoek moet woens. dag overigens Geert de Poorter missen. De Poorter vertrekt dinsdag voor een welverdiende vakantie naar Cyprus. Kout trouwen prima uit. Immers, De Poorter liep een gèle kaart or in de wedstrijd tegen Scheven ingen en had toch niet spelen tegen Urk. Had ie keurig berekend WIM BROEKHOVEN, lang competitieleider van de KNVB afdeling Zeeland, toon de zich een teleurgesteld man. Broekhoven, aanwezig bij de zeer geslaagde coach-clinic in Kloetinge, nam afscheid van de KNVB afdeling Zeeland, die is opgegaan in het nieuwe di: Zuid 1. Een district waarin ook de afdelingen Brabant en Dor- „drecht zijn opgegaan. Hel 'bondsbureau wordt verhuisd naar Breda en het is een be- kend feit dat Broekhoven aller- minst gecharmeerd is van vorming van dit nieuwe t trict. Broekhoven, die kind au huis was bij het reau in Middelburg, waar bij ontelbare uren doorbracht, zou graag doorgegaan zijn als com- petitieleider van het nieuw district, maar hij viel uit boot. Bij de afscheidsreceptie van de KNVB afdeling Zeeland in Nieuwdorp werd de KNVB- vlag van de afdeling na 75 jaar definitief g en Broekhoven kreeg die vlag ten afscheid aangeboden zijn verdiensten. In de fr pas in gebruik genomen, stuurskamer van Kloetinge vroeg Henk Hoogerland, be stuurslid van het nieuwe dis trict Zuid 1 aan Broekhoven»! ie een gelukkig man was met zijn vlag. En dat schoot Broek hoven nou net in het verkeerde keelgat. „Die vlag sloeg als een vlag op een ....schuit. Als ik nog even terugdenk aan het scheid van afdelingsvoorzitter Kees Blomaard, die afscheids receptie, het geldbedrag en de presentjes die hij aangeboden kreeg en ik zet dat af bij mijn afscheid en de wijze waarop dat afscheid afgedaan wordt, kan ik niet zeggen dat ik er pot van ben. Met alle respect voor Kees Blomaard, maar ik denk wel dat ik mag stellen dat ik er bekaaid afgekomen ben. Denk maar niet dat ik die vlag als sprei op mijn bed zal ge bruiken TERWIJL DE wielersport ii Zeeuws-Vlaanderen duidelijk op zijn retour is, zijn er toch nog altijd mensen die de 'dwangarbeiders van de weg' een warm hart toedragen. Een van die mannen is ongetwijfeld Kees Westerweele uit St.-Anna ter Muiden, al een aantal jaren van 'Drees' trekkend, maar een liefhebber van de wielersport, dat mag duidelijk zijn getuige het feit dat Kees gewapend met bezem de vrijdagavond voor het Zeeuws-Vlaams Wieler weekend de bochten aan vegen was. Het was bepaald geen overbo dige luxe nu de wegenbeheer ders gemeend hebben naast de smalle geasfalteerde polderwe gen macadam te moeten strooi en. Dat spul wordt binnen de kortste keren midden op wegdek gereden. Voor I Westerweele, nogal eens pad', het sein om de bezem uit de schuur in St.-Anna ter Mui- den te halen en het pad voor de renners, die pas twee ter het 'westen' aan zouden doen, te plaveien. Ze nog, al worden ze steeds dun ner gezaaid. Terneuzen-trainer Henk Ottens troost één van z'n mannen. beide doelen, het meest voor het Bestse, wel iets te beleven. Dwarsligger Eric van de Sande was samen met de lat echter steeds de grootste dwarsligger. Een zeker doelpunt van Dennis Rietjens haalde hij met de punt van de schoen uit het doel. Tot twee keer toe leende de doelman het engeltje van Hans van Breukelen. Inzetten van Patrick Baum- garte en Dennis Rietjens belandden te gen de lat. Na een half uur spelen kwam Best Vooruit op 2-0. Doelman André de Letter ging onder een corner door. Nadat de bal eerst nog van de lijn was gehaald, schoot Edwin Saris wel raak. In de slotfase gebeurde er volkomen in de geest van de wedstrijd nog van alles. Patrick Baumgarte, hij had al rakelings naast gekopt, werd in het beruchte ge bied gevloerd. Mark de Kunder zag z'n foto de stem/johan van gurp Drachten - Eelco van Gemert en Ryan Verplanke hebben goed nationaal zwemkampioenschap afgewerkt. Eelco van mert van het Vlissingse Stormvogel verbeterde op de 200 0 strafschop gestopt door Eric van de San- de. Nauwelijks een minuut later kreeg Menno den Dekker (Terneuzen) rood na dat hij de doorgebroken Bob van Kem pen had neergelegd. In de hectische slotminuten kreeg Best Vooruit nog een strafschop. Scheids rechter Van Wanrooy legde de bal na wat duw en trekwerk op de stip. Jan Essens maakte er een 'Brabantse poffer' 3-0 van. wisselslag met ruim drie seconden zijn eigen Zeeuws record Dit in de series waarin hij met 2.17,55 zevende werd. De de A-&1 werd hij achtste in 2.17,76, opnieuw onder zijn oude record. Op de 100 meter vrije slag realiseerde hij een persoonlijk record in de series 55,03 te zwemmen. Overigens niet genoeg voor de M Ryan Verplanke presteerde boven verwachting. Op de 50 schoo haalde de Scheldestroom-zwemster zelfs de A-finale. j, Ze werd hierin achtste in 35,40 nadat ze in de series 35,0» gezwommen. en woen Nieuwe Ginnekenstraat 3, BF 2 katernen peBinnenkrant Binnenland Buitenland Beurs Economie port B1t/m84 Zeeland Cl tftn C3 UT» Zomergids D1 D2 iTV-programma's 03 Uitslagen EK-voetba GROEP A Nederland - Schotland 0-0 GROEP B Roemenië - Frankrijk 0-1 (0-1' d Van onze verslaggever Birmingham/Breda - Pierre Hooijdonk scoorde het afgelo seizoen in het shirt van Celtic de lopende band in de Schi Premier League, 26 maal Toch werd de ex-spits van niet opgenomen in de Nederla se selectie voor het EK. Schotse competitie stelt niets voor," bralden de Holla: cynici smalend. Gisteravond was Van Hooijd erin Birmingham persoonlijk tuige van hoe Oranje zich liep op 'die zwakke Schotten niet verder kwam dan 0-0. zou dat mét Van Hooijdonk gaan zijn...? „Dit is in ieder geval niet sl voor mijn naam, toch," zei Hooijdonk diplomatiek. „He een oude voetbalwet, je kunt ter zijn, maar je moet wel i" punten maken." Hoewel in het Schotse team t ploeggenoten van de Welberj aar meespeelden - Boyd en lins - had* Van Hooijdonk wel gelijk op een Oranje-zege hoopt. „Je blijft toch Neder der," klonk het vanaf de trih oprecht door de draagbare t loon. „Maar," verdedigde hij vrienden van overzee, „naari de wedstrijd vorderde, groe de Schotten. Ik vind het een diende uitslag." Amsterdam - De schrijver-: ter Bert Schierbeek is zon avond op 77-jarige leeftijd ir woonplaats Amsterdam ov den. Sinds begin dit jaar wi auteur dat hij aan slokdarm ker leed, een ziekte die hem verzwakte. OPGIDS-D1: Een vent die tegelijk vorm was Den Bosch - De Nederland: maat is weer helemaal tenj Duitsland. Tot voor kort h; Hollandse tomaat in Duit de reputatie van een 'Wa hombe' met veel pesticiden, dankzij de introductie van we soorten is dat imago ove: nen, stelt de Nederlands-I Kamer van Koophandel te vast. ■op ECONOMIE -A5: paoael met Duitsland stagnee Den Haag - Minister Bors Volksgezondheid is tij waarnemend minister-pres Hij afwezigheid van premie Un Zuid-Korea) en de vic miers Dijkstal en Van geldt dat de oudste minis nonneurs waarneemt, en orst (64). Het is de eerst: aat Nederland (tijdelijk vrouw als premier heeft. Roosendaal - Er komt een 'politiewink winkelcentrum De Roselr™ "oosendaal. Dit idee van hei Vries om de servi< 'winkelend publiek en emers te vergroten, zo «september werkelijkheic ,,WorHen. De onderneme enthousiast. Er was doe zak

de Stem | 1996 | | pagina 18