Edwin de Leeuw is oppermachtig Receptie W Axel goed bezocht Succes voor De Wielingen Voetbal bij Zeei Belgen beheersen internationaal springconcours hippique Hulst Ondanks vergissing toch winst voor Matthieu Warrens Protest Ed DE STEM SPORT ZEELAND ATLETIEK AV'56-atleet winnaar 10 Engelse Mijlen van Middelburg PAARDENSPORT Terése van Lare ondanks val naar de winst sportnieuws kor Gemeente wint eigen toernooi Hans Groffen wint rapidkampioenschap Schaakkampioenschap Middelburg Angelo van Goethem zegeviert Persoonlijk record Stefan Krijnen ATLETIEK ATLETIEK DE STEM WIELRENNEN Remmen MAANDAG 10 JUNI 1996 Middelburg - Edwin de Leeuw won de 10 Engelse Mijlen van Middelburg. De AV'56-atleet kreeg steun van trimmer Kim Reynierse en had de tegenwerking van de weergoden, want het was knap warm in de Walcherse dreven, waar vier ronden moesten worden gelopen. Er werden dan ook geen supertij den genoteerd. Dat Kim Reynierse nog altijd met de sterkste lopers van Zeeland mee kan bewees hij in deze door zijn club Dynamo georganiseerde Tien Engelse Mijl. Reynierse, al geruime tijd niet meer in het be zit van een wedstrijdlicentie, pikt zo af en toe als trimmer een loop je mee om te kijken hoe de stand van zaken is. Dat blijkt nog goed te zijn, want hij was er bij toen er al vrij vlug een vierkoppig lei dersgroepje ontstond. Naast Rey nierse waren Edwin de Leeuw en de veteranen Peter Picavet en Wim Besuyen present. Reynierse zorgde er voor dat de twee vete ranen moesten afhaken, terwijl ook De Leeuw in de derde van de vier af te leggen ronden even in de problemen kwam. De AV'56- atleet kon het gaatje, dat Rey nierse kort na een verversings- post had geslagen, echter weer dichten, zodat het duidelijk werd dat het tussen deze twee zou gaan. Reynierse haakte echter in de laatste kilometers af waardoor De Leeuw onbedreigd naar de winst liep. Achter hem legde ve teraan John Overweel op de tweede plaats beslag. De regeren de Zeeuwse crosskampioen in zijn leeftijdscategorie had zijn wedstrijd duidelijk beter inge deeld dan zijn concurrenten Peter Picavet en Wim Besuyen en kwam met een kleine twee minu ten voorsprong op Picavet de Na- dorstweg opgelopen. Bij de senio ren kwam de traditietrouw lang zaam gestarte Jan de Wilde als tweede binnen. Carlien Harms en Irma Heeren vormden ook nu het onafscheidelijk duo bij de vrou wen-senioren. Harms passeerde met minimaal verschil als eerste de streep. Voor beiden werd trou wens dezelfde tijd geklokt. Vijf minuten later meldde Nellie van Horssen zich, daarmee de winst bij de vrouwen-veteranen pak kend. UITSLAGEN MANNEN Senioren: J. Edwin de Leeuw 57.08, 2. Jan de Wilde (beiden AV'56) 58.31, 3. Peter Louwerse (Sporting Walche ren) 58.49, 4. Lion van Luijk (Atleti- ca) 1.00.20, 5. Wilko de Vos (AV'56) 1.00.34, 6. Hennie Francke 1.00.42, 7. Rens Bostelaar (beiden Dynamo) 1.01.55, 8. Jan Ars (AV'56) 1.03.15, 9. Bart de Koster (Dynamo) 1.03.25, 10. Ron le Roy 1.03.28, 11. Ron Dellebe- ke (beiden Atletica) 1.03.52, 12. Rob Geldof (Dynamo) 1.05.26, 13. Kees de Winter (AV'56) 1.08.40, 14. Hans Corbijn (Dynamo) 1.09.58, 15. Ger Rompelberg (Achilles) 1.15.55. Veteranen 1: 1. John Overweel (Dy namo) 57.44, 2. Peter Picavet (RK- HAV) 59.34, 3. Wim Besuyen (Dyna mo) 59.51, 4. Jan Geense (Veteranen Nederland) 1.01.24, 5. John Gui- quierre (Dynamo) 1.03.24. Veteranen 2: 1. Hogo Poortvliet 1.10.45, 2. Anton Schoenmakers (beiden Dynamo) 1.13.29, 3. Loek Westveer (Veteranen Nederland) 1.15.12. Veteranen 3: 1. Hans Pluijlaar (Dy namo) 1.14.36. Vrouwen-senioren/veteranen: 1. Carlien Harms (LPK) 1.05.55, 2. Ir ma Heeren (Sporting Walcheren) 1.05.55, 3. Nellie van Horssen (Dyna mo) 1.11.07, 4. Rita Ohlenroth (Spor ting Walcheren) 1.12.07, 5. Riet van Horssen (Dynamo) 1.19.40. Ilyo de Loos goed op dreef Van onze paardensportmedewerker Hulst - Het tweedaagse internationale springconcours hippique van de Ruitersportvereniging Hulst werd in het afgelopen weekeinde duidelijk beheerst door onze zuider buren. De Belgen pakten de meeste overwinningen weg op het knusse ruitersportterrein aan de Waterstraat, waarop vooral Ilyo de Loos, de ruiter van De Oranjerui- ters uit Axel indruk maakte. De Loos bracht er zaterdag met zijn paard Factice in de ZZ-klasse niets van terecht en brak alle hindernissen af, maar gistermiddag bewees hij dat dat optreden op een pure vergissing berustte. In het klassieke parcours in de ZZ-klasse paarden wees De Loos, die zich inmiddels een fikse repu tatie heeft verworden, de Bel gische concurrentie gedecideerd terug. Stefan Weemaes met Mis tral van Kieldrecht werd naar het tweede plan verwezen en Sancho Voerman met Grandioos van de Lowegruiters kwam niet verder dan het brons. „De parcoursbouwers in Zeeland zijn momenteel goed bezig. An ton Hanse uit Kerkwerve, Bram Schilleman uit Biervliet en Bram Wattel uit Vrouwenpolder zetten zowel in Axel, Nieuwvliet als nu in Hulst parcoursen weg waar mee we iets kunnen doen. Ruiters en amazones die op dergelijke parcoursen prestaties leveren kunnen zich meten met concur rentie van buiten de provincie grenzen. We kunnen nu duidelijk het land in. Zo hoort het," stelde De Loos tevreden vast. Het werd in Hulst een tweedaag se evenement van klasse. Zo'n 250 combinaties aan de start met zaterdag paarden en pony's en zondag uitsluitend de paarden. Een evenement met in totaal zo'n 500 starts, dat klonk als de be kende klok. Volop tevredenheid derhalve bij de organiserende Ruitersportvereniging Hulst In de Z-klasse paarden klassiek was de overmacht van Patricia Severin met Deejee van de Coun try Riders groot. Zij bleek - ook voor Ilyo de Loos - niet te stuiten. De fel begeerde ING-trofee voor de beste ruiter of amazone in de gecombineerde klassen M, Z en ZZ was voor de onbetwist sterk ste combinatie Patricia Severin met Deejee van de Country Ri ders. Beste combinatie in de ge combineerde B- en M-klassen was Jeroen Burm met Kartouche van de organiserende vereniging. UITSLAGEN ZATERDAG KLASSIEK B-paarden: 1. Jeroen Burm met Kar touche (Hulst), 2. Annet Tollenaar met Goofy (Zwinruiters), 3. Luc Cornelis- sens met Prins Forever (Hulst). L-paarden: 1. Simon den Exter met Jeetje (St.-Joris), 2. Ellen Briquet met Top Gun (Hulst), 3. Margreet Walraven met Jendy (Oranjezon). M-paardèn: 1. Emiel Sleeuwenhoek met Cadans (Country Riders), 2. Chris- tiaan van de Plasse met Evident (Zuid- Beveland), 3. Luc Sa vat met Fortuna (Zwinruiters). Z-paarden: 1. Patricia Severin met Deejee (Country Riders), 2. Ilyo de Loos met Nadir (Oranjeruiters Axel), 3. San- ja Dingemanse met Gultana (Paarde bloem). B-pony's categorie AB: 1. Amber de Grim met Bob (Tassijnridders). Categorie C: 1. Gudrun Patteet met Shaka Zulu (Tassijnridders), 2. Ann de Rijck met Goofer (Saeftinge), 3. Tim Grim met Sunny Boy (Tassijnridders). Categorie D: 1. Marijke Thomas met Amber (Kleppertjes), 2. Evelien de Winne met Pierrot (Hulst), 3. Sam Panis met Benito (Tassijnridders). L-pony's categorie AB: 1. Pieter de Vleeshouwer met Bastrid (St.-Isidoor), 2. Sam Panis met Bertje, 3. Stefan de Beule met Honey Girl (Hulst). Categorie C: 1. Tom Goeman met Wo- dan (Saeftinge), 2. Pieter Thierens met Etna (Tassijnridders) 3. Ann de Rijck met Beauty. Categorie D: 1. Anniek van Duysse met Ramona, 2. Philip Thierens met Raspo- die (beiden Tassijnridders) 3. Annemie- ke Boldrs met Riso (Martinusruitertjs). Categorie E: 1. Hans Vinke met Waldo (Kleppertjes). M-pony's categorie C: 1. Koen de Nijs met Cateau (St.-Isidoor), 2. Femke de Buck met Ilyo B (Hulst), 3. Kelly van Wezenbeek met Santana (Loenhout). Categorie D: 1. Thomas Castelijn met Suen (Zwinruiters), 2. Angelique de Beule met Rebel (Hulst), 3. Carolein van de Plasse met DM Ambassador (Zuid- Beveland). Z-pony's: 1. Annelies Vorsselmans met El Cocoline, 2. Annelies Vorsselmans met Halesius (Loenhout), 3. Astrid van de Bossche met Narcotique (Tassijnrid ders). ZZ-pony's: 1. Christiaan van de Plasse met Quarry Hill (Zuid-Beveland), 2. Kelly van Wezenbeek met Sily, 3. An nelies Vorsselmans met Halesius. PROGRESSIEF B-pony's categorie AB: 1. Amber de Grim met Bob, 2. Anne Andy met Lotsie (Tassijnridders), 3. Ayinda Sponselee met Larissa (Hulst). Categorie C: 1. Sam Panis met Orista, 2. Tim de Grim met Sunny Boy, 3. Roel de Nijs met Rafaelo (St.-Isidoor). Categorie D: 1. Sam Panis met Benito, 2. Evelien de Winne met Pierrot, 3. Ward van Oost met Nikki (Tassijnrid ders). L-pony's categorie AB: 1. Pieter de Vleeshouwer met Bastrid, 2. Sam Panis met Bertje, 3. Wesley Pauwels met Tos- ca (Tassijnridders). Categorie C: 1. Hans Pennemans met Juweeltje (Saeftinge), 2. Pieter Thierens met Etna, 3. Ann de Rijck met Beauty. Categorie D: 1. Wanda Buytaert met Tornado (Tassijnridders), 2. Pieter de Vleeshouwer met Midas, 3. Caroline van den Branden met O. Surprise (Sae ftinge). Categorie E: 1. Hans Vinke met Waldo. JACHTPARCOURS M-pony's categorie C: 1. Kelly van We zenbeek met Santano, 2. Koen de Nijs met Cateau, 3. Femke de Buck met Ilyo B. Categorie D: 1. Carolein van de Plasse met DM Ambassador, 2. Angelique de Beule met King of Diamonds, 3. Angeli que de Beule met Sh. Star Rebel. Z-pony's: 1. Annelies Vorsselmans met El Cocoline, 2. Annelies Vorsselmans met Halesius, 3. Ruth Jacobsen met Fu ry (Oranjezon). ZZ-pony's: 1. Kelly van Wezenbeek met Sily, 2. Annelies Vorsselmans met Brandy. ZONDAG KLASSIEK B-paarden: 1. Luc Cornelissens met Panter (Hulst), 2. Stefan Scheerders met Palfinger (St.-Egidius), 3. Jeroen Burm met Kartouche (Hulst). L-paarden: 1. Stefaan de Smet met Ma- lokkio (St.-Agatha), 2. Mike Douwe met Napolitano (St.-Agatha), 3. Margreet Walraven met Jendy (Oranjezon). M-paarden: 1. Stefaan Scheerders met Ludona (St.-Egidius), 2. Berend Jan Scheuring met Gouden Edelweiss (Mauritsruiters), 3. Mario Vermeulen met Jujup van de Maltahoeve (Maurits ruiters). Z-paarden: 1. Patricia Severin met Deejee (Country Riders), 2. Gunther van Duyse met Gunther (St.-Egidius), 3. Kris van Bunder met Olanka (St.- Egidius). ZZ-paarden: 1. Ilyo de Loos met Facti ce (Oranjeruiters), 2. Stefan Weemaes met Mistral (Kieldrecht), 3. Sancho Voerman met Grandioos (Lowegrui ters). PROGRESSIEF B-klasse: 1. Jeroen Burm met Kartou che, 2. Ivan Wuytack met Papillo (Haasdonk), 3. Lieven van Moer met Pedro (St.-Egidius). JACHTSPRINGEN L-klasse paarden: 1. Jonas Vertenten met Caludoon (St.-Egidius), 2. Ellen Briquet met Top Gun (Hulst), 3. Kurt van Duyse met Mistral (St.-rEgidius). M-paarden: 1. Maarten Weemaes met Marshmellou (Kieldrecht), 2. Stefaan Scheerders met Ludona (St.-Egidius), 3. Sjoerd de Bot met Hallo Hallo (Wille- brordruiters). Z-paarden: 1. Patricia Severin met Deejee (Country Riders), 2. Sjoerd de Bot met Duchio (Willebrordruiters). ZZ-paarden: 1. Stefaan Weemaes met Mistral (Kieldrecht). St.-Jan in Eremo - Terése van Lare is voor een aantal weken uitgeschakeld voor de triat- lonsport. De atlete uit Sluis kwam tijdens de triatlon van St.-Jan in Eremo ten val doordat een automobilist door de afsluiting was geraakt. Van Lare kon de auto niet meer ontwijken en landde op de kas seien, waarbij haar elleboog tot op het bot open lag. Ondanks dat vervolgde ze haar wedstrijd, waarin ze als vierde vrouw uit het water was geko men. Ze rukte op de fiets zelfs op naar de tweede plaats om het zo als gebruikelijk de laatste tijd af te maken. Haar tijd over de 1500 meter zwemmen, 40 kilometer fietsen en 10 kilometer lopen was 2 uur, 25 minuten en 25 seconden. Na afloop stelde ze zich wel on der doktersbehandeling, maar die kon de wond nog niet hech ten. Dat betekent dat ze een vier tal weken buitenspel zal staan en dus niet in Hoek zal kunnen star ten. Haar WK-voorbereiding (25 augustus in Cleveland) komt in het gedrang. Willy de Nooyer uit Serooskerke werd in St.-Jan in Eremo vierde vrouw in 2.42.50. Bij de manne was Bram van de Wege uit Phi lippine de eerste Zeeuws-Vla ming. Hij eindigde als 28e in 2.12.24, Ronny de Martelaere uit IJzendijke werd 40e in 2.16.33 en Ivo van Roosevelt uit Breskens 62e in 2.28.04. De zege was voor Danny Goethals uit Maldegem in 1.57.14. De beste vier combinaties van het klassiek springen in de M-klasse tijdens het internationale springconcours hippique in Hulst tijdens de prijsuitreiking. foto camile schelstraete. Gelukwensen voor Axel-voorzitter Willy van Gremberghe tijdens de kampioensreceptie van de voetbalvereniging Axel. foto camile schelstraete. Van onze sportmedewerker Axel - „Het past geheel in de lijn van de ambitie die de voetbalvereniging Axel uitdraagt dat deze club nu een trapje ho ger gaat spelen. Ik hoop dat men die op waartse lijn doortrekt, want alles is rond en binnen Axel aanwezig om opnieuw op het niveau terug te keren waar het eens op gespeeld heeft." Lovende woorden van die strekking sprak wethouder Ada- mar van Waes van de gemeente Axel tij dens de viering van het behaalde kam pioenschap in de kantine van de VV Axel. Hij liet het punt privatisering eveneens niet onaangeroerd. „We zijn al wat verder in het overleg over de privatisering. Met gefundeer de plannen van de W Axel lijken er weinig obstakels in de weg te staan," aldus wethou der Van Waes, die samen met burgemeester De Graaf en wethouder Van Schaik de ge meente tijdens deze goed bezochte receptie vertegenwoordigde, Hij was één van de vele sprekers die door 'ce remoniemeester' Johan Schelleman werden aangekondigd. De KNVB ontbrak miet via de persoon van afgevaardigde Wim Broekhoven in dat rijtje. Zijn speech was voorzien van enige komische noten. Hij vond het wel gê nant dat hij met lege handen naar Axel toe was gekomen. De tussendeur van het KNVB- bureau in Middelburg had men vergeten open te laten, zodat Broekhoven niet bij de be schikbare cadeautjes kon. Hij zou die alsnog bij een latere gelegenheid overhandigen. Links en rechts werd geopperd dat deze flater met het naderende einde van de afdeling te maken heeft. Uiteraard kwam het behalen van de titel ter sprake. Zo gaf de voorzitter van de suppor tersclub Oranje Wit, Johan Hofman, ruiterlijk toe regelmatig met dichtgeknepen billen langs de zijlijn te hebben gestaan als zijn ploeg weer punten van de riant verworven voorsprong inleverde. W Axel-voorzitter Willy van Gremberghe vond het jammer, en doelde met name op buurtvereniging HVV'24, dat Axel volgend seizoen de enige Zeeuws-Vlaamse represen tant in de derde klasse is. Hij toonde zich wel tevreden met de aanwezigheid van zes Zeeuwse ploegen. Over het aantal teams dat in die klasse uit zal komen is nog enige ondui delijkheid. Wim Broekhoven sprak van 13, maar Willy van Gremberghe had reeds verno men dat dit mogelijk 14 teams kunnen zijn. „Dan is het zaak om zeker niet bij de laatste vier eindigen. Daar heb ik alle vertrouwen in," beëindigde hij de rij sprekers en kon zich daarna wijden aan zijn taak als gastheer. Terneuzen - Het zaalvoetbalteam van Gemeente Terneuzen - het eigen jaarlijkse KWS-zaalvoetbaltoernooi. In de finale kli Gemeente Terneuzen, ietwat geflatteerd, met ruime 4-i.Cji PTT-Post 'Bundeltouw'. Het toernooi had een sportief verlor Opvallend was de laatste plaats van titelverdediger Gemea EINDSTAND 1. Gemeente Terneuzen, 2. PTT-Post 'Bundeltouw' (Terneuzen) i Daughters (Terneuzen), 4. ZVK ORKA (St.-Niklaas), 5. Primus Pi? (Axel), 6. Sporting'88 (Terneuzen), 7. HKC (Terneuzen), 8 Gemtü Axel. Goes - Het viel de schaakvereniging Goes tegen dat slechts schakers zich de moeite hadden getroost om deel te nemen aan!» Open Rapidkampioenschap van Noord- en Zuid-Beveland. V« al de verenigingen Vlissingen en Souburg, ondanks persoonl benaderd te zijn, stuurden hun kat. Van beneden de Westersch de had eveneens niemand de moeite genomen aan dit kampiot# schap deel te nemen. De absolute top van dit schaakgebeuren in buurtgebouw 1 Spinne te Goes werd gevormd door het tweetal Hans Groffen/, bert Riemens. Het was dan ook niet verwonderlijk dat zij resps tievelijk op de eerste en tweede plaats beslag legden. Groii stond in 9 partijen slechts twee remises toe. Tegen concurn Riemens speelde hij gelijk en dat deed hij eveneens tegen de rassend knap presterende Jo Tholenaar van de organiserende eniging. Albert Riemens beëindigde drie partijen onbeslist EINDSTAND Senioren: I. Hans Groffen (HWP Sas van Gent) 8 punten uit 9 partiii 2. Albert Riemens (Middelburg) TA, 3. Meivin Holwijn (Goes) 6, Tholenaar (Goes) 5, 5. Cor Jansen (Middelburg) 5. Jeugd: 1. Edwin van Oosten 5, 2. Arjan de Waal 4!4, 3. Louis Nieuwi huijze (allen Goes) 3 punten. Middelburg - De strijd aan kop van de klassering in het Op Schaakkampioenschap van Middelburg is na vier ronden n steeds open. Het topduel tussen René Tiggelman en Hans Groff eindigde na een weinig spectaculaire strijd in remise. D overigens ook voor de remise tussen Maarten Westerweele en j bert Riemens. UITSLAGEN Tiggelman-Groffen V2-/2, J. de Wolf-Dieperink 1-0, M. Westerweele-1 mens V2-V2, Massink-Meijer 1-0, Van Driel-C. de Wolf 0-1, Van de Mal Obbink 1-0, Schelhaas-Sanders V2-Z2, Steijn-Stange V2-V2, Van Eekhoi De Jager 1-0, Jonkheer-Poort 1-0, H. Westerweele-M. de Boer 1-0, Vel huizen-Faase 1-0, Quakkelaar-Van de Weel 1-0, Kabboord-Rikuma 0-1, Bakker-T. de Boer 0-1, Moekotte-Boter V2-V2Van Belzen-Van Boi mei 1-0, H. Janse-Bostelaar 1-0, Laurijssens-Rijntjes Zt-Vi. Bye voor V Sluijs, De Bock, P. Janse, De Quartel en Nuijts. STAND AAN KOP 1. René Tiggelman, 2. Hans Groffen, 3. Johan de Wolf 3 punten, 4. Albf Riemens, 5. Cees de Wolf, 6. Henk Massink, 7. Maarten Westerweele, Wim van de Mark 3 punten. Zaamslag - Angelo van Goethem doet het uitstekend in de sei trimlopen van de Stichting Sportpromotie Zeeuws-Vlaanderen de buurtschap Reuzenhoek. Na een aantal ereplaatsen paktel nu overtuigend de winst op de 5 kilometer. De langste afstand (9 kilometer) werd eveneens op een superieu manier door Darwin Kint gewonnen. Hij liep, evenals Van Got hem, vrijwel de gehele afstand solo. Dit alles onder tropische ta peraturen, waarvoor zich slechts een handvol trimmers (veertii kwam melden. Een aantal van hen haalde door de hitte het ein punt niet. UITSLAGEN 5 km: 1. Angelo van Goethem 18.45, 2. Romain van Hoecke 21,08, André Maes 25.26, 4. Levien van Hoeve 27.15, 5. en eerste vrouw Andi Reijngoudt (allen Terneuzen) 27.17. 10 km: 1. Darwin Kint (Terneuzen) 34.35, 2. Rob Bekkers (Sluiskil) 36.1 3. Wim Bakker (Terneuzen) 38.07, 4. Fré de Feyter (Axel) 39.59,5.D Verhelst (Zaamslag) 46.51. Waregem - Stefan Krijnen slaagde er tijdens baanwedstrijden het Belgische Waregem in zijn persoonlijk record op de 800 mei ópnieuw aan té scherpen. De OostburgseB-juhidr, lid van AVI Wielingen, liep naar een tijd van 2.00,98 en werd daarmeederd Van onze atletiekmedewerker Terneuzen - Ondanks dat Matthieu Warrens door een vergissing aanmerkelijk meer meters liep dan de concur renten, won de jonge Kloosterzandenaar de tien kilomete lange Scheldoradoloop in Terneuzen. Hij hield zijn va Fons, negen seconden achter zich. Warrens hem gepasseerd: der dat hij ze had gezien- had echter nog voldoenden serves om de zaak recht te re ten. Fons bleef in de nabijhei Ondanks dat er slechts zo'n veertig lopers het startnummer kwamen afhalen, stond er toch een aantal bekende namen aan de start. Met Fons en Matthieu Warrens, Cor Koekkoek, Jo David en Darwin Kint waren de favorietenrollen ingevuld. Darwin Kint en Fons Warrens muisden er gelijk tussenuit. Problemen kwamen er bij Ter Schorre waar, door een pittige onweersbui, de pijlen die de lo pers op het juiste pad moesten houden, vrijwel onleesbaar wa ren geworden. Het gevolg was dat Matthieu Warrens, die op dat moment al licht vooruit liep en Darwin Kint rechtsaf sloegen, op een plaats waar het de bedoeling was dat men linksaf sloeg. Daardoor kwa men Warrens en Kint aan de landzijde van de zeewering te lopen, terwijl het de bedoeling was dat men de zeezijde koos. Kint had het vrij vlug in de ga ten en keerde op zijn schreden terug. Warrens bleef maar doormalen en toen hij na de extra lus weer op het rechte spoor zat waren Cor Koekkoek, Darwin Kint, Jo David en Fons van zijn zoon, maar de binnenlopende Koekkoe kreeg ruim een minuut aanaj broek. Eerder op de mid® won Marc van Houcke de vi kilometer. Het was de derde' afsluitende loop van het den Bosch-circuit', dat door' Stichting Sportpromo» Zeeuws-Vlaanderen ^S^NIZOOME® Jongens: 1. Joeri Ivens (S'U1S 4.23. Meisjes: 1. Esther van (Terneuzen) 4.33. MANNEN 5 km: 1. Marc van Houcke neuzen) 19.06, 2. Robert;V (Breskens) 19.11, 3. Jack j# (Hulst) 19.17, 4. Chris V( (Zaamslag) 19.23, 5. Wim* (Terneuzen) 20.03. 10 km: 1. Matthieu Warrens- 2. Fons Warrens (beiden KMgb zande) 34.50, 3. Cor KWjf 35.58, 4. Darwin Kint (beiden^ neuzen) 37.17, 5. Jo Daw wacht) 37.41, 6. Jos de - (Kloosterzande) 38.46, Maes (Terneuzen) 39.55,o. Meertens (Hoek) 39.58, 9. Dehulsters (Hulst) 40.47,1° Sijs (Terneuzen) 41.20. VROUWEN jj 5 km: 1. Catrien de Pooter W 28.26. Van onze atletiekmedewerker Goes - De jongens-ploegen van De Wielingen presteerden op het Goese sportpark 't Schenge, waar de tweede voorrondewedstrijd van de districtscompetitie voor C- en D-junioren op het programma stond, goed. De C-jongens van de West-Zeeuws-Vlaamse club pakten de winst in de tweede klassse, terwijl de D- junioren van de zwart-witte brigade tweede werden. Bij de C-jongens werd de buit binnengehaald door onder meer de 100 meter van Erik de Munck (13,0), de 800 meter van Edgar Ultee (2.24,3) en de 100 meter horden, waar Klaas Goossen (19,5) en Edgar Ultee (19,6) aar dig wat punten pakten. De 4 x 100 meter-ploeg was met 53,0 de beste van de reeks. Bij de D-jongens van De Wielin gen was er een sterke 80 meter horden van Marin de Feyter (15,2), liep Gert-Jan Lauret een goede kilometer in 3.17,9 en le verde ook Erik de Waard (80 me ter in 11,6 en 6,97 meter met de kogel) zijn aandeel. De andere Zeeuws-Vlaamse ver tegenwoordiger, RKHAV, werkte eveneens een sterke tweede wed strijddag af. Het kwam zelfs met een nieuw clubrecord naar huis. Dit voor de 4 x 60 meter-ploeg, bestaande uit Sabine van Veld- huyzen, Tosea Hellebrekers, Lin da Wouterse en Joyce Mortier. Ze liepen naar een tijd van 34,9, wat tweetiende onder het bestaande record, daterend uit 1992, was. Wouter Verdurmen liep een ijzer- sterke kilometer in 2.56,8, het geen slechts drietiende boven het uit 1978 daterende clubrecord van Evert Ivens ligt. Linda Wouterse benaderde even eens een clubrecord. Dit op het onderdeel speerwerpen. Haar 26 meter rond is slechts 9 centimeter- onder het clubreeord. Daniël Ward, debuterend in de brigade van Piet Lossie, zorgde bij de D- jongens voor een uitschieter bij het verspringen. Hij overbrugde 4,88 meter. „Dit is een natuurta lent," liet trainer Piet Lossie zich ontvallen toen hij de prestatie vernam. De D-meisjes van RK HAV pakten de winst poule. uitslagen EERSTE KLASSE D-meisjes: 1. AV'561440 P Delta Sport 6W D-jongens: 1. Atletica 68U C-jongens: 1. AV'56 8638. TWEEDE KLASSE J:, D-meisjes: 1. RKHAV394L' ca 3707. Ut C-meisjes: 1. Atletica 494 4691, 3. Delta Sport 404 natie Wielingen/Dynamo RKHAV 3842. D-jongens: 1. Delta SP» jj) Wielingen 3917, 3. AV'56 3054, 5. DynamoJ" „onze verslaggever floetinge - De coach-clin L, 0p het Wesselo-sportpai Kloetinge wercj gehoud« %et kader van de vierir 1 het 75-jarig jubileum ve >e kNVB afdeling Zeeland n groot succes geworde ten schitterend initiatief ve Kioetinge-trainer Paul Telu -a en zijn staf van medewi wS. Telussa kon na afloi Jan ook tevreden zijn. De o ren waren er inmmé maar liefst ruil 250 voetballeiders en traine naar deze coach-clinic te trel ^n en dat aantal stemde h* terecht zeer gelukkig. jet programma mocht er dan o zijn- Onder schitterende weei Wilc Door Eddy de Schrijver Breskens/Hulst - Wilco renner, schreef gistermidi weekend op zijn naam. de Zuijderwijk kreeg b Zuijderwijk zou Edwin Koning, hebben geslagei het protest naar de jury, Zuijderwijk werd overigens terechte winnaar, al scheelde maar een haar of De Koning v de winnaar geworden. Zuijd wijk had een halve seconde m nodig in de tijdrit zaterdagavd die verrassend door Gle McLaey van 'Zeeuws Vlaan ren' werd gewonnen. Louis Koning schreef zaterdagmid de eerste rit op zijn naam dooi de streep Harald Dat terug wijzen. In de tijdrit van Henf dijk naar Vogelwaarde moest zijn leiderstrui inleveren Zuijderwijk. De Belg Kri. Trouvé won verrassend de laa etappe met start en finish Breskens. De als koninginner op papier althans - bekend sta de etappe werd deze keer g groots vertoon van geweld vai zijde van de renners. Zuijden controleerde de wedstrijd won. Het negende Zeeuws Vla: Wielerweekend kende een b end slot. Wilco Zuijderwijk Louis de Koning waren de t kanshebbers op de overwinn De rest was eigenlijk al gez Harald Dat stond immers al o tellen en het verleden leert niemand zomaar een halve nuut wegrijdt. Ook al liggei nog zoveel kasseien als de ners krijgen voorgeschoteld, weergoden waren de renners tegoed gezind en daarom geb de er eigenlijk in de laatste rii durende de eerste honderd li meter vrijwel niets. Edv Farenhout verdween vrij snel het toneel. Zaterdagochtend hij ook al niet in de wedstrijc Middelkamp verliep het ook i laatste rit niet allemaal vlej loos. Goense reed eerst lek en' de Klooster stapte in Sas Gent af. Middelkamp reed ii| Wielerweekend rond als schip zonder kapitein. Toch opende een Middelkar ia 117 kilometer de weds: Dennis Mesu kwam aan de ding. Mesu kreeg in Sas van gezelschap van Nico Vut (Erotic) en Hans Pijpers, maximale voorsprong bedroi seconden. jh de voorbereiding in Philij kneep de zoveelste Zeeuw, eel Remijn, in de remmen. B naderen van IJzendijke krei wedstrijd andere gezichten aan. Dat waren Kemna, Rui Appeldoorn, een zeer bedrj Theo Akkermans, Rinkel Jeroen de Backer. Maar ook vlucht kende geen genade ogen van het fel uitgedunde '°n. En toen was het de yan onze sportmedewerker terneuzen - Verschillend gelopen weekeinde, voo toernooi. Wissenkerke - De voetbalv f ng Wissenkerke hield het Ikse Onder de Molen-to» or veteranen, Dat sportie euren werd door Uchta ui en gewonnen. In de finale ?.e Uchta met 1-1 gelijk schoppe^g' maar W°n V'a Uauwendaelê. gi°"nIlmaire - De voetbah «mg Zonnemaire hield eei 01 v°or vrouwen. eindstand

de Stem | 1996 | | pagina 16