Spanje en Bulgarije in evenwicht Meeste bijval voor Matthews 4Waar zijn Cantona en Ginola?' Win Laudri Jordi 076-522 61 'Gascoigne heeft te weinig brandstof' B 2 Slechte conditie Engelsen in openingsduel met Zwitserland (1-1) Feestelijke openingEK Kohier me DE STEM SPORT pE STEM Zwitsers gewekt door brandalarm Dugarry (Milan): 'Niet alleen het geld telt' ek-nieuws KORT Sabau mist eerste duel Roemenië Sacchi geeft prognoses sport PRIJSVRAGEN Türkyilmaz moet met manchet spelen Nederlandse politie voor eerst op straat Politie tevreden over gedrag van supporters Zestig gewond bij Italiaans di VOOR MEER INFORMATIE BEI: Leeds (anp) - Het onbereken bare van ploegen als Spanje en Bulgarije maakt groep B van het Europees kampioen schap voetbal interessant. Het gelijkspel zondag in de wed strijd van beide landen (1-1) was goed voor de spanning in de poule, waarin Frankrijk en Roemenië vandaag beginnen. Twee doelpunten, twee rode en zeven gele kaarten getuig den van evenwicht. Hristo Stoitsjkov was zondag de opvallendste man in het stadion aan de Eiland Road in Leeds. De Bulgaarse aanvoerder speelde naar gewoonte op het randje van het toelaatbare, zowel verbaal als in (buiten)spelsituaties. Het kost te hem in de eerste helft een gele kaart, wegens kritiek op scheids rechter Ceccarini, die later nog ten onrechte een doelpunt we gens buitenspel afkeurde. Stoits jkov: „Het was een zuivere goal. Spanje kwam aan het einde van de wedstrijd kracht te kort. In de tweede helft waren wij beter." De Italiaanse arbiter gaf Stoitsj kov in de 65e minuut de kans ook in positieve zin op te vallen. Cec carini bestrafte een duw- en trek- duel van Sergi en Kostadinov met een strafschop. Stoitsjkov schoot de bal via de binnenkant van de paal achter Zubizareta, oud ploeggenoot bij Barcelona: 0-1. De voorsprong was een beloning voor het goed georganiseerde voetbal van Bulgarije, dat een homogenere indruk achterliet dan Spanje met zijn overvolle, uit vijf man bestaande middenveld. Waar de Bulgaren via razend snelle aanvallen naar openingen zochten, was de tegenstander vooral gevaarlijk met afstands schoten van Hierro. De Bulgaarse doelman Michailov had telkens een adequaat antwoord. Door de achterstand gedwongen, gaf Spanje meer gas. Caminero ging Hoebtsjev plots te snel. De centrale verdediger trok aan de noodrem en werd van het veld ge stuurd. De vrije trap van Hierro caramboleerde via de muur voor de voeten van Sergi, die direct uithaalde. Invaller Alfonso's eer ste balcontact was vervolgens goed voor de gelijkmaker, 1-1. Spanje genoot lang van de gelijk maker, maar kort van de nume rieke meerderheid. Pizzi volgde Hoebtsjev twee minuten later naar de kleedkamer. De ex-Argentijn werd bestraft voor een domme overtreding op Kitsjitsjev. Pizzi, topscorer van de Spaanse competitie, was tot dan kansloos geweest tegen de le pe verdediger Ivanov (Rapid Wien). Bondstrainer Penev van de Bulgaren was tevreden over het begin van de wedstrijd. „We creëerden veel kansen en er werd af en toe goed gecombineerd. Een tegenslag was de onterechte rode kaart voor Hoebtsjev. Ik ben niet teleurgesteld in de uitslag, er ko men immers nog twee wedstrij den waarin we punten kunnen behalen. De wedstrijd tegen Roe menië wordt een sleutelduel." Zijn Spaanse collega Clemente kon zich wel vinden in de uitslag. „Wij zijn goed begonnen, maar na rust waren de Bulgaren beter. In de eerste helft hadden we de basis voor een overwinning moe ten leggen, maar met 1-1 kan ik best leven." Leeds. EK voetbal, groep B. SPANJE - BULGARIJE 1-1 (0-0). 65. Stoitsjkov 0-1 (strafschop), 73. Alfonso 1-1 Scheidsrechter: Cec- MAANDAG 10 JUN11996 carini (Ita). Toeschouwers: 20.000. Rode kaart: 72. Hoebtsjev (Bul), 75. Pizzi (Spa). Gele kaart: Cami nero, Sergi, Amor, Abelardo (Spa), Stoitsjkov, Kitsjitsjev, Jankov (Bul). SPANJE: Zubizarreta; Belsué, Al- korta, Abelardo en Sergi; Camine ro (80. Donato), Hierro, Amor (73. Alfonso), Guerrero (52. Amavisca) en Luis Enrique; Pizzi. BULGARIJE: Michailov; Kitsjits jev, Ivanov, Hoebtsjev en Kiriakov (73. Zvetanov); Letsjkov, Jankov en Balakov; Kostadinov (73. Jor- danov), Penev (76. Borimirov) en Stoitsjkov. Londen - Pole-position lonkt vanavond al na de eerste ronde in groep A voor de winnaar bij Nederland-Schot land. Met een zuinig gelijk spel (1-1) in de dorre ope ningswedstrijd kreeg zaterdag zowel Engeland als Zwit serland meteen twee verliespunten te noteren. „Op zich niet ongunstig voor ons, maar een duidelijke overwinning van Engeland zou ook niet slecht zijn geweest. De uitslag zal Zwit serland, maar ook Schotland ver trouwen geven," oordeelde de Nederlandse bondscoach Guus Hiddink na de ouverture in het Wembleystadion. Schotland (vanavond) en Zwit serland (donderdag) zijn de eer ste twee tegenstanders van Oran je. „Zwitserland had een veel be tere veldbezetting, maar Enge land blijft voor mij een favoriet op dit EK. Alleen al omdat die Engelsen thuis spelen," vond de vanavond geschorste Oranje aanvoerder Danny Blind. Vanuit zijn stoel voor de TV zag Blind tot zijn verbazing Enge land bedenkelijk ver wegzakken. In de slotfase rook Zwitserland, met Grassi en Türkyilmaz als doorlopend dreigende aanvallers, na de gelijkmaker zelfs nog aan de zege. Met hangende tongen en lege longen ontsnapte Engeland aan een nederlaag. Matthews de kwiekste Achteraf bleef de indruk hange® dat de 81-jarige Sir Stanley Mat- Ware (sid) - De Zwitserse voetballers stonden zater dagmorgen extra vroeg naast hun bed. Niet omdat bonds coach Artur Jorge een alter natieve voorbereiding op de openingswedstrijd van het EK tegen gastland Engeland propageerde, wel omdat het brandalarm in het hotel in Ware rinkelde. Om 6.30 uur werden de spelers gewekt. Oorzaak bleek een defecte waterleiding in het vijf-ster renhotel in het graafschap Hertfordshire, net boven Londen. thews zaterdag nog de kwiekste Engelse international op het gras van Wembley was geweest. Mat thews oogstte tijdens de ope ningsceremonie net als de tien andere legendes uit het Engelse voetbal ook aanzienlijk meer ap plaus dan de generatie van 1996. Paul Gascoigne merkte het toen hij na vijf kwartier uitgeprrir van het veld werd gehaald. Op de bo venste rij van de mini-tribune voor de reserves kreeg Gascoigne meteeri de publieke hoon te slik ken. Zijn reactie, met opgestoken middelvinger, signaleerde al on genoegen bij de vette vedette, toen Engeland de voorsprong nog mocht vastklampen. Vermoeid Na de late gelijkmaker van Türkyilmaz vergoelijkte coach Terry Venables het gebrek aan conditie bij Gascoigne door de rest van zijn ploeg over een kam te scheren met hem. „Er waren wel acht spelers die een vermoei de indruk maakten," zei Vena bles, die er geen verklaring voor had. In negentien vriendschappelijke interlands onder zijn leiding sinds maart 1994 heeft hij 47 spe lers opgesteld. De meest opmer kelijke wapenfeiten in die reeks zijn de escapades in het vliegtuig en de horeca tijdens een trip naar Azië. Van de Sander Engeland sloot de voorbereiding op 25 mei af met een 1-0-zege in Hongkong op een clubselectie van voornamelijk overjarige en elders overtollige voetballers van de derde garnituur. „De beste voetballer in Hongkong was ei- *De Zwitserse muur beschermt de edele delen als de Engelsman Stuart Pearce heeft uitgehaald voor een vrije trap. foto anp genlijk die zwarte reus uit Hol land," zei Venables zelfs na de laatste oefenpartij. Hij doelde daarmee op Marlon van de San- der, een ex-amateur van het West-Brabantse Halsteren, die via George Knobel nu als prof voetballer in Hongkong aan de kost komt. Slonzig De uitspattingen buiten het veld blijven de Engelse voetballers achtervolgen nu de eerste kans op eerherstel zo slonzig werd ver prutst. Wanneer Gascoigne de kracht had, wilden de motoren nog wel eens aanslaan. Maar na de hervatting liep Engeland leeg als een lekke band. Nog opmer kelijk lang hield het EK-thuis- land net genoeg lucht over Zwit serland af te remmen. De voorsprong, na 24 minuten net niet in buitenspelpositie ver kregen via Alan Shearer, ging acht minuten voor het einde ver loren. Met hoog geheven arm blokkeerde Pearce toen een om haal van Sforza. De strafschop (zonder gele kaart) werd door Türkyilmaz resoluut verzilverd: 1-1. Met het dik verdiende gelijke spel kregen de Zwitsers een redelijke uitgangspositie. Eerst krijgt Ne derland donderdag met de Helve ten te maken. Vervolgens resteert een mogelijk gunstige laatste beurt voor Zwitserland met Schotland als opponent in de laatste ronde. Zeker wanneer Schotland na de duels met Ne derland en Engeland in een kans loze positie zou verkeren, is een Zwitserse verrassing in groep A niet meer uitgesloten. Londen. EK, voorronden, Groep A. ENGELAND - ZWITSERLAND 1- 1 (1-0). 23. Shearer 1-0, 83. Türkyilmaz 1-1 (strafschop). Scheidsrechter: Diaz Vega (Spa). Toeschouwers: 76.567 (uitver kocht). Geel: Neville, Adams (Eng), Geiger, Quentin, Vega (Zwi). ENGELAND: Seaman; Gary Ne ville, Southgate, Adams en Pearce; Ince, McManaman (69. Stone), Gascoigne (76. Platt) en Anderton; Sheringham (69. Barmby) en Shea- ZWITSERLAND: Pascolo; Vega, Geiger (69. Koller) en Henchoz; Jeanneret, Bonvin (67. Chapuisat), Sforza, Vogel en Quentin; Grassi en Türkyilmaz. Newcastle (anp) - Het voet balpubliek in Newcastle rea geerde verheugd, toen bij de loting bleek dat Frankrijk tweemaal in St James' Park te gast zou zijn. Dat was in de cember. 'Where are Cantona en Ginola?', staat er nu op het welkomstspandoek in het sta dion. De slogan van Euro 96 'Football is coming home' verraadt het laatste beetje Engelse voetbalt- rots. Er was weinig meer van over. De uitvinders hadden de laatste vondsten gemist. Het land liep een mijlenlange achterstand op bij het continentale voetbal. Het duurde lang voordat ze dat inzagen op het eiland. Maar uit eindelijk ging het alarm toch af. Van de vuurtorens aan de Engel se kust werd uitgekeken naar continentaal talent. De uitvinders werden bijge schoold door ontwikkelingswer kers. Het Engelse voetbal veran derde door buitenlandse invloe den. Ook omdat de tv in plaats van beelden uit de eigen derde di visie af en toe iets uit de Europe se hogeschool liet zien. Een Fransman en een Duitser waren de eersten die Engeland veroverden. De Britse trots kon niet erger getroffen worden. Maar Eric Cantona en Jürgen Klinsmann deden het in de Pre mier League zo goed, dat er ge woon niet aan voorbijgegaan kon worden. Zij werden de trots van Manchester United en Totten- ham. Andere Engelse clubs volgden. De nieuwe helden heten Gullit, Bergkamp, Petrescu, Kantsjels- Een training van de Fransen, bij wie de sterren Cantona en Ginola ontbreken: v.l.n.r. Guérin, Thu- ram, Deschamps, Dessailly, Lizarazu en Zidane. foto anp kis, Yeboah en Ginola. Het kick- and-rush verdwijnt langzaam, de Engelse managers vinden het voetbal opnieuw uit. Lyrisch zijn ze in Engeland over de meeste nieuwkomers. Gullit is geniaal, Ginola magistraal, Cantona bo ven alles verheven. 'Footbal is co ming home.' Maar de Engelse trots werd opnieuw gekwetst. De wereldsterren op het eiland zul len niet schitteren op het EK. De Britten vinden de bondscoaches Hiddink en Jacquet maar 'gekke koeien'. Gullit is misschien wat oud. Die smoes gaat er in Engeland nog wel in. Maar dat de Franse coach Aimé Jacquet het duo Cantona en Ginola niet selecteerde, sloeg in als een nucleaire bom. In Man chester snappen ze er niets van, in Newcastle geloven ze het nóg niet. Dinsdag speelt Frankrijk in St. James Park tegen Roemenië. Ne wcastle had zich verheugd op de komst. En vooral op Ginola. De 29-jarige aanvaller wordt aanbe den in de kolenstad. Zijn trainer Kevin Keegan gaf het gevoel van de Noord-Engelsen weer: „Gino la zou in vijftien van de zestien EK-ploegen een basisplaats krij gen. Ik begon een beetje aan mijn voetbalintellect te twijfelen. Tot dat iemand me uitlegde dat arro gantie een Frans woord is." Manager Alex Ferguson van Manchester United had een soortgelijke reactie. „Elk team van Euro 96 wordt met Cantona erbij Europees kampioen. Ik heb nu al medelijden met Jacquet als hij in het eerste duel van de Roe menen verliest. Hij krijgt dan de hele wereld over zich heen. En dat is dan nog terecht ook." De 54-jarige Jacquet koos voor gemakkelijke spelers. Dat zijn Cantona, Ginola en de eveneens gepasseerde Papin dus niet. De bondscoach staat niet bekend als een autoriteit en was bang voor problemen. En dat gaf hijzelf rui terlijk toe. „Ik heb gewoon niet het charisma van Platini. Maar dat maakt me nog geen slechte trainer. Ik weet precies wat ik wil en het is altijd duidelijk wat ik van spelers verlang." Jacquet volgde Platini vlak na de mislukte kwalificatiereeks voor het WK van 1994 op. Sindsdien bleven de Fransen 22 duels op rij ongeslagen. Cantona, Ginola en Papin verbleven in de wachtka mer. Cantona leidde Manchester Uni ted naar de Engelse titel. Maar hij wilde meer. Daarom toonde hij begrip voor de bondscoach en bood zich aan als reserve. „Als het niet loopt zoals 't moet, kan ik misschien de doorbraak force ren," zo motiveerde hij zijn zet. De gast in het land van de ge krenkte trots had zijn trots opzij gezet, maar werd desondanks ge negeerd. En dus hoopt heel Enge land op een nederlaag van die koppige Fransen. Van onze verslaggever Haydon Bridge - „Niet alleen het geld telt," zegt Chistophe Dugar ry. Zonder zorgen over zijn toe komst kan de Franse aanvaller vanavond met de 'Haantjes' de eerste wedstrijd van het Euro pees kampioenschap spelen. In Newcastle is Roemenië de tegen stander. AC Milan heeft zijn beul in zijn armen gesloten. Dugarry schoot de Milanese club dit seizoen met twee doelpunten bij de gedenk waardige 3-0-overwinning van Girondins Bordeaux uit het Eu ropacup-toernooi. De komende drie jaar speelt Dugarry bij AC Milan. Er ging veel geld om bij de transfer. AC Milan betaalt onge veer 10 miljoen gulden aan Gi rondins Bordeaux om het doorlo pende contract van Dugarry af te kopen. Bovendien ontvangt de Franse aanvaller een salaris dat niet misselijk is. Maar het is wel minder dan de 2.8 miljoen gulden die hij jaarlijks bij Blackburn Rovers kon verdienen. De financiën gaven voor Dugarry niet de doorslag. „Bij voetbal op topniveau gaat het niet alleen maar om geld," zegt de produc tieve aanvaller in de Highschool van Haydon Bridge, waar de Franse ploeg de laatste trainin gen voor het EK afwerkt. „Ik ben pas 24 jaar en sta nog aan het be gin van mijn carrière. Ik mag mijn vooruitgang niet uit het oog verliezen. Daarom heb ik voor AC Milan gekozen. De Italiaanse Serie A staat op een hoger niveau dan de Engelse Premier League. De prestaties in de Europese be kertoernooien geven het verschil duidelijk aan." vet- Newcastle - loan Sabau mist vandaag de eerste EK-wedstrijd» Roemenië tegen Frankrijk. De oud-speler van Feyenoord, die'11 onder contract staat bij Brescia, heeft last van een blessure het linkerdijbeen. Bondscoach Anghel Iordanescu heeft Dorinel Munteanu vanger van de middenvelder aangewezen. Londen - De Italiaanse bondscoach Arrigo Sacchi heeft zijn favo rieten voor het behalen van de kwartfinales van het EK genoemd In zijn prognoses voor de verschillende groepen liet hij groep C, waarin Italië is ingedeeld, buiten beschouwing. In groep A tipte de trainer Nederland en Engeland, in Spanje en Frankrijk en in groep D zag de oefenmeester de strjij gaan tussen drie teams: Denemarken, Kroatië en Portugal. Hoewel hij geen voorspelling over groep C deed, dekte de Italia zich wel alvast in voor tegenvallende prestaties door deze pouletj betitelen als de 'ijzeren groep'. Belgische lotto: 2 - 7 - 25 - 28 - 40 - 42. Reservegetal: 19. Joker: 3693739. Duitse lotto: 8-12-16-20-28 - 41. Reservegetal: 22. Supergetal: 3. Spiel 77: 4803765. Super 6: 352830. Londen (anp) - In 1966 speelde gastland Engeland in WK-duel gelijk tegen Uruguay. Het was de eerste stap naard wereldtitel. Na de 1-1 tegen de Zwitsers in de openingsw« strijd van Euro '96, zaterdag op Wembley, zoeken de Engelse daarin hun troost. Alleen Sunday Sports liet zich er niet verleiden en geeft bondscoach Venables de schuld: „Je hebt verpest, Terry." „De optimisten verwezen zater dag meteen naar dat eerste duel in 1966," zo begint in de Indepen dent on Sunday één van de ver halen. „Maar de pessimisten za gen de Engelsen steeds zenuw achtiger worden." Dat kwam vol gens de krant door het conditie gebrek van spelverdeler Gascoig ne. „Gazza heeft te weinig brand stof ('gas')." Een andere kop: „Shearer verlost, maar Engeland bevangen door de angst." In de Sunday Times krijgt de scheidsrechter gedeeltelijk de schuld. „Engeland betaalt voor discutabele strafschop." Maar helemaal eerlijk is dat niet, beseft men. „De beslissing van de scheidsrechter valt in een schim mig reglementengebied." Verder in de Times: „Shearer stilt honger naar doelpunten, maar de Zwitsers geven zich niet over." En: „Gasten bederven het feest rond de thuiskomst van het voet- Londen (rtr/dpa/afp) - Met dansers, artiesten en 40.000 ballonnen kreeg de opening van het EK voetbal zaterdag in het met 76.000 toeschou wers uitverkochte Wembley stadion in Londen een vrolijk tintje. De hertog van Kent opende het toernooi officieel. Aan de ope ning was een ceremonie van 45 minuten voorafgegaan, waarin de geschiedenis van de sport werd weergegeven. Mick Hucknall, zanger van de popgroep Simply Red, zong het themalied van het toernooi 'We're in this together'. Tijdens dit lied droegen acht jongens de wedstrijdballen van het toernooi het stadion in. Onder hen waren de zoons van Paul Ince (Eng), Peter Smeichel en Brian Laudrup (Den). De Deense jongens brach ten de Europese beker op het veld, die de Denen vier jaar gele den in Zweden veroverden. De ceremonie werd opgeluisterd door enkele coryfeeën uit het Britse voetbal, onder wie Bobby en Jack Charlton en Sir Stanley Matthews. De laatste onthulde een grote replica van de Coupe Henry De Launay, de beker die over drie weken aan de nieuwe kampioen wordt uitgereikt. Wishaw (dpa) - De Zwitserse aanvaller Kubilay Türkyilmaz is zaterdag bij een val tijdens de wedstrijd Engeland-Zwitserland aan de hand geblesseerd geraakt. De speler van Grasshoppers, die in het duel scoorde uit een straf schop, moet de komende wed strijden met een manchet spelen. Vooraf vreesde de Zwitser een breuk, maar röntgenonderzoek wees uit dat daar geen sprake van was. Met de blessure van Türkyilmaz was de pech voor Zwitserland nog niet voorbij; ook ploeggenoot Christophe Bonvin heeft een kwetsuur. De middenvelder, die in de tweede helft van het ope ningsduel met Engeland werd ge wisseld voor spits Chapuisat, heeft zijn voet gekneusd. Bonvin kan zeker twee dagen niet trai- bal." De Sunday Telegraph kop 'Valse start' en 'De een schreeuw van Engeland blij uiteindelijk maar een piepje'. Het feest was verpest, aldus Sunday Telegraph. „De heerlijk sfeer tijdens de opening ve dween, de Engelsen bleven bli zend van schaamte achter." D lag volgens de krant aan de wis seis. Gascoigne en McManamj gingen er bij de Engelsen ui Chapuisat kwam er aan de ande re kant in. „Die wissels hielpen de Zwi sers." Birmingham (anp) - De Ni derlandse politiefunctionaris sen van het Centraal Informa tieteam Voetbalvandalism (CIV) zijn zondag voor h eerst met hun Britse collega de straat opgegaan. Voorals nog hebben zich geen incidei ten voorgedaan, De in totaal negen Nederland agenten assisteren hun collega in Birmingham en later hun a lega's in Londen bij het1 den van de Nederlandse ters. Ze gaan in koppels de stra op vergezeld van een Britse coil ga die als gids fungeert. Hun tas is om eventuele ongeregeldhetfe te signaleren. De politie van Birmingham is h met de bijdrage van de Nederlan ders. „Met hun hulp hebben eventuele problemen met Nede landse supporters snel in kaa gebracht en kunnen we snel re; geren," zegt inspecteur Al< Crouch van het bureau Aston Crouch verwacht van de Nede landse en Schotse supportei echter weinig problemen. „Ma: enkele Britse hooligans kunr.e roet in het eten gooien. We zulk dit proberen te voorkomen, telt Crouch. Hij heeft op vA strijddagen ongeveer 700 agen1 om de supporters in het gareel houden als dat nodig is De gr® ste groep Nederlanders wou maandagmorgen vroeg in mingham verwacht. Lex Heijf, chef d'équipe van CIV, denkt dat er buiten deongi veer 10.000 oranjefans die bi]' KNVB een kaartje hebben j kocht, er nog twee- tot drie® zend naar Birmingham kom „Die verwachting is gebaseero toernooien in de Verenigde ten en in Zweden," verduidelj hij. „Hoe die mensen aan kaartje komen, is niet Ik hoop dat het geen oplevert". Londen (afp) - De Engelse p»'jj is tot nu toe verheugd over gedrag van de voetbalsuppo" op het Europees kampioene* voetbal '96. Sinds de ope wedstrijd op zaterdag Z1 fans gearresteerd, we®ens„i» bare dronkenschap, 11 kaartverkoop en verstonng de openbare orde. „Het is een bemoedig".». -- aldus commandant John gedurende het toernooi woordelijk voor de veil „Het is leuk om te zien massa fans zich goed ge De zaterdagavond in kon zonder noemenswaardig denten verlopen." vei aa va Manchester - Zeven tweeëntwintig spelers Tsjechië op het Euro vertegenwoordigen, v nen of verdienden voetbalbrood in Duitsl Ze hebben daar een hebbelijkheden maar onhebbelijkheden daan. Dat 'Duitse' voe kwam hen gisteren in Chester op een 2-0-ne laag tegen Duitslanc staan. Duitse clubs zweren bij het tegen-man-principe. Elke heeft een specifieke tegenst en draagt daar de verantwo lijkheid voor. Het gevolg ve speelwijze is dat een slim: ongekend veel vrije ruimte 1 Is hij eenmaal zijn persoo bewaker kwijt, dan kan hij hinderd oprukken naar het delijke doel. Ziege en Mölle: fiteerden ieder een keer veel vrijheid en schoten land naar een 2-0-overwinn Duitsland speelde zeker tweede helft allerminst maar kon zich daar niet over maken. Alleen het res telde. „Ik ben dik tevrede we als eerste ploeg op dit E wonnen hebben," zei coach Vogts. „Tsjechië is echt maar de zwakste ploeg groep. Kijk maar naar de T; sche resultaten in de kwa tiewedstrijden tegen Nede: Zelfs onder de leiding van te Franz Beckenbauer Duitsland alleen door een schop van Tsjechië kunne: Sheffield (anp) - Voetl niet altijd eerlijk. In de EK-wedstrijd in Groep F teren in Sheffield tussep verdediger Denemarke Portugal, 'hactden de Po: zen recht op meer dai Toch stond deze uitslag gentig minuten op het De oorzaak daarvan twee mannen: Brian La en Peter Schmeichel. De lute uitblinkers aan Pescara (afp) - Bij support len na een voetbalwedstrij tweede divisie van Italië z: tig mensen gewond gerai politie heeft zes personen houden. Na het laatste fluitsigna het duel tussen Pescara en nitana (1-1) raakten de ters van beide clubs sla» politie voerde diverse chai en gebruikte traangas om groepen uit elkaar te drij\ Birmingham - Erg vei hij nog niet laten zie: drie interlands die Oranje speelde. Toch Cruijff samen met Bergkamp bij iedere ferentie de meest gev speler. Hoewel hij o{ verzoek overal kortw meld staat als Jordi, niet vluchten voor zijn naam. Hij is en Cruijff, de zoon van Bn hij is ook een speelb media-strijd, die zijn vac ®et het bestuur van Ba de club waar hij onder staat. Ook daar kan hij Weg niet onderuit, hoi op bli vragen over zijn toekom: ri_afdoet met: "Daar zet (ADVERTENTIE) zeg

de Stem | 1996 | | pagina 10