DE fiTTCM Wérk 1 T nee LAARHOVEN DESIGN: Franchisenemer co-packers Vertegenwoordiger 'We beleven P E O l\l E E QUALITY ASSURANCE ENGINEER M/V Pack-(D-Phane de Markenlanden jongeren- opbouwwerker assistent bewonerszaken Het is weer ti ,eStbm rotonde uitzendbureau salaris administrateur (m/v) 1Logopedist m/v 2. Leerkracht m/v 3. Leerkracht m/v 4. Leerkracht m/v Gezocht fulltime hoofd binnendienst Chemisch analist m/v Commercieel medewerkers binnendienst m/v Telefoniste/administratief medewerkster Secretaresse Inkoopassistent Wij zoeken een: (Transparante Verpakkingen] (M/V)) Jonge, ambitieuze MBO'ers kunnen carrière maken bij het McDonald's restaurant in Hazeldonk Management Trainees Hoe liberaal is Nederland I 1996? De liberalen drukkei stempel op het kabinet I PvdA, WD en D66. WD Bolkestein is de meest ge: politicus en dit weekeinde in Nederland de Liberale I nationale plaats, waar Bo tein tot president is geko I Maar heeft het liberalism! I in de dagelijkse praktijk Nederlandse samenleving zoveel invloed? Overheer sfeer van vrijheid-blijheic er een kentering aanstaa v DE STEM ZATERDAG 8 JUNI 1996 Voor onze afdeling Quality Assurance zoeken wij een Budelpack co-packers is een dynamisch en snel groeiend bedrijf met twee vestigingen in Poortvliet (Tholen) en twee vestigin gen in Spanje. Budelpack realiseert met de meest moderne machines een paar honderd miljoen verpakkingen per jaar voor haar opdrachtgevers. Budelpack verpakt onder andere levensmiddelen, kosmetika en detergenten. Budelpack is marktleider in de Benelux en in Spanje. Met een team van 600 medewerkers willen wij onze Europese positie verder uitbouwen. Budelpack heeft goede primaire en secundaire arbeidsvoorwaarden (zoals pensioenregeling, spaar loonregeling, winstdelings- regeling, reiskostenregeling en studiefaciliteiten). Funktie-inhoud: Het begeleiden van verpakkingsprojekten op kwaliteitsgebied; dit houdt onder meer in: het uitvoeren van HACCP's, het vertalen van klanten-eisen in produktspecifikaties, het verrichten van validatie onderzoek, het bewaken van de kwaliteit tijdens de looptijd van een projekt en het kommuniceren met klanten aangaande kwaliteitszaken. Het leveren van een bijdrage aan het kwaliteitsborgingsysteem; dit houdt onder meer in: het inbrengen van kennis m.b.t. kwaliteitsborging in een produktie omgeving, het onderkennen en oplossen van knelpunten en het redigeren en zelf opstellen van documenten. Het uitvoeren van audits; dit houdt onder meer in: het uitvoeren van interne audits op het Budelpack QA systeem, het uitvoeren van externe audits als leveranciersbeoordeling en het begeleiden van klanten die Budelpack auditen. Het geven van advies aan het projektmanagement m.b.t. kwaliteits- en hygiënevraagstukken bij specifieke projekten. Het analyseren van kwaliteitsgegevens en het doen van gerichte verbeteringsvoorstelllen. Funktie-eisen: Opleiding HAS levensmiddelentechnologie of daaraan gelijkwaardige opleiding. Kennis van kwaliteitsborgingsystemen. Kennis van GMP en deze praktisch kunnen vertalen. Kennis van microbiologie in relatie tot produktieprocessen. Kennis van de Engelse, Duitse en bij voorkeur ook Franse taal. Voor een succesvolle invulling van deze funktie zijn resultaatgerichtheid, flexibiliteit en goede kontaktuele eigenschappen onmisbaar. Een psychologisch onderzoek kan deel uitmaken van de selectieprocedure. Verdere informatie kunt u verkrijgen bij ir. M. Lagemaat, quality assurance manager, tel. 0166-619982. Uw sollicitatiebrief met C.V. kunt u richten aan mevrouw drs. J.A.M.J. Jansen, P O manager. Budelpack co-packers b.v., Paasdijkweg 15,4693 RE Poortvliet. BUDELPACK CO-PACKERS, DE TOONAANGEVENDE VERPAKKER IN EUROPA Openbare Schoolgemeenschap voor V.S.0.-L.0.IVI. Kameelstraat 2 4817 BS Breda Tel. 076-5218268 Fax 076-5211636 De bestuurscommissie Openbaar Voortgezet (Speciaal) Onderwijs Breda roept sollicitanten op voor de aan de openbare VSO-LOM-school De Rotonde, Kameelstraat 2 te Breda vacant? betrekkingen van: Betrekkingsomvang: 12,5 klokuren. Indiensttreding per 26 augustus 1996. Wegens ouderschapsverlof in tijdelijke dienst tot einde schooljaar 96/97. De mogelijkheid bestaat dat de aanstelling daarna gecontinueerd kan wor den. Betrekkingsomvang: 8 klokuren. Indiensttreding per 26 augustus. Wegens zwangerschapsverlof. Voor de periode 26-08-96 tot 18-11 -96. Betrekkingsomvang: 17 uur. Wegens ADV/BAP0 herbezetting in tijdelijke dienst tot einde schooljaar 96/97. Voorwaarde voor ver vulling van deze vacature: de kandidaat dient wachtgelder te zijn. Betrekkingsomvang: 14 uur. Een combinatie van 2,3 en/of 4 is mogelijk. Van de kandidaten voor vacature 2, 3 en 4 wordt ver wacht dat ze een onderwijzersopleiding hebben en dus bevoegd zijn voor het geven van de AVO-vakken. Een bevoegdheid speciaal onderwijs strekt tot aanbeveling. Nadere inlichtingen zijn verkrijgbaar bij de directeur van de school, dhr. P. Berg, telefoon 076-5218268. Uw sollicitatie kunt u met opgave van referenties uiter lijk 15 juni richten aan bovenstaand adres t.a.v. dhr. P. Berg. Opleidingsniveau minimaal M.E.A.O. met min. 4 jaar ervaring in secretariële/administratieve en managementondersteunende werkzaam heden in een commerciële organisatie. Moet zelfstandig kunnen werken en organisa torisch sterk zijn. Beheersing Engels en Duits in woord en geschrift, WP 5.1. Voorkeur voor vrouw, gezien samenstelling team, leeftijd 25- 30 jaar. Tel./schriftelijke reacties voor 17 juni a.s. aan Ritec Benelux, Brasem 47, 4941 SE Raamsdonksveer, tel.: 0162-523355. lü£ Voor een relatie in Etten-Leur, zoeken wij met spoed iemand met MLO of MAS-A. Binnen de functie ligt een combinatie van laboratorium werk en kwaliteitscontrole. U heeft relevante werkervaring, bent niet snel van uw stuk te bren gen en bereid om in 2- of 3-ploegendienst te wer ken. Geïnteresseerd Bel maandag voor informa tie met Regine Royakkers 076-5018018 te Etten- Leur. Voor meerdere relaties zoeken wij mensen met ervaring binnen verkoop binnendienst die de Engelse, Duitse en Franse taal beheersen in woord en geschrift. Leeftijd tussen de 22-30 jaar. Kennis van Word en Excel is een pre. Informeer maandag bij Marie-Jose van Deelen tel. 076- 5018018 te Etten-Leur. ■H Voor een relatie in Breda zijn wij op zoek naar een administratieve duizendpoot. Heel be langrijk is een goede telefoonstem, beheersing van de Duitse taal en een commerciële instelling. Heb je interesse Neem dan snel contact met ons op en vraag naar Yvette tel. 076-5204304 te Breda. Hl Voor meerdere relaties zoeken wij secreta resses. Secretaresseopleiding en ervaring is ver eist. Voor meer informatie, bel... en vraag naar Monique, tel. 076-5204304 te Breda. ■M Voor een relatie in Breda zijn wij op zoek naar iemand met een MEAO-opleiding met een goede beheersing van de Duitse en Engelse taal. Leeftijd rond de 20 jaar. Is dit iets voor jou, neem dan snel contact met ons op. Tel: 076-5204304 te Breda. Bisschopsmolenstraat 72, Etten-Leur, Van Coothplein 16, Breda. urLUüinvjtn VOOR KiiME EN GROTE PRBEMU1ES Laarhoven Design International B. I/. te Leiderdorp (Nederland), onderdeel van de Laarhoven De sign International Franchisegroep, ontwikkelt en levert reeds meer dan 21 jaar commerciële pre sentaties zoals displays, mobiele presentaties, beursstands, winkelinrichtingen en showrooms aan bedrijven, overheden en non-profit instellingen. Laarhoven Design heeft vestigingen in Nederland, Duitsland en de USA. voor het gebied West-Brabant en Zeeland. Het succesvolle franchiseconcept van Laarhoven Design biedt aan mensen met ervaring binnen de 3-dimensionale presentatiebranche de mogelijkheid zelfstandig ondernemer te worden. Laarhoven Design franchising: een totaalconcept om te verkopen en succes te hebben ligt voor u klaar. Dit omvat o.a.: kwalitatief hoogstaande producten en diensten: support op het gebied van: verkoop, ontwerp, logistiek, projectbeheer, per soneelsbeleid, administratie sales- en producttrainingen; ondersteunende reclamecampagnes en beurs- deelnames; uitgebreide documentatie; positieve bedrijfscultuur; meer dan 21 jaar internationale ervaring. Wij vragen: ervaring in de branche; een goede opleiding ondernemerschap; een commerciële instelling; enthousiasme; een financiële investering. Voor meer informatie kunt u in week 24 telefo nisch contact opnemen met de heer Han Leen- houts, manager marketing and sales, telefoon 071-5 455 464. Schriftelijk kunt u reageren op onderstaand adres. Ambieert u zelfstandig ondernemerschap, stuurt u dan een uitgebreide brief met motivering en c.v. naar: Laarhoven Design International B.V. t.a.v. de heer Han Leenhouts, manager marketing and sales, Postbus 84,2350 AB Leiderdorp. Het St.-Elisabethshuis is een combinatie van een ver pleeg- en verzorgingshuis. Het verpleeghuis biedt plaats aan 162 somatische- en psychogeriatrische bewoners en heeft een dag behandelingsfunctie voor 15 bezoekers. Het verzorgingshuis biedt plaats aan 193 bewoners. De zorg in het St.-Elisabethshuis wordt geboden door ca. 400 medewerkers. In de Economisch/Administratieve Dienst ontstaat een vacature voor de functie: (voor 32 uur per week) Functie-informatie De Economisch/Administratieve Dienst verzorgt met 8 medewerkers de salarisadministratie, inkoopadministratie, bewonersadministratie en de financiële administratie. Deze werkzaamheden worden tevens verricht voor een kleine organisatie in de regio. Als salarisadministrateur bent u verantwoordelijk voor de uitvoering van de totale salarisadministratie. Deze omvat invoer en mutaties van nieuwe en in dienst zijnde mede werkers. Aan medewerkers verstrekt u informatie m.b.t. de salarisverwerking. Daarnaast levert u een belangrijke bijdrage aan de management-informatie en bent u verant woordelijk voor de ziekmeldingsadministratie. Functie-eisen - U bent in het bezit van een Meao-diploma (administra tieve richting) en heeft daarnaast kennis van belasting en sociale wetgeving. - U heeft ervaring met geautomatiseerde gegevens ver werking, bij voorkeur via Prigem en Gemal. - Indien nodig bent u bereid tot het volgen van aanvul lende cursussen. Salaris en arbeidsvoorwaarden De functie wordt afhankelijk van opleiding en ervaring gesalarieerd volgens FWG functiegroep 35 of 40. De overige arbeidsvoorwaarden zijn volgens de CAO-Ziekenhuiswezen. Inlichtingen en sollicitatie Inlichtingen kunt u telefonisch inwinnen bij de heer W. Koole, hoofd Economisch/Administratieve Dienst. BERNHARDLAAN 86 L 4872 BR ETTEN-LEUR Uw schriftelijke sollicitatie, kunt u tot 22 juni 1996 sturen TEL: 076-5034910 aan de Dienst Personeel, Organisatie Opleidingen, FAX: 076-5021354 t.a.v. de heer H. Verschuren. Pack-O-Phane B. V. te Hoogerheide is al meer dan 40 jaar een toonaange vende fabrikant van transparante verpakkingen. Voor een vacature op onze verkoopafdeling zijn wij op zoek naar een; Zijn of haar taken zullen bestaan uit: - bezoeken en onderhouden van relaties in de Benelux - werven van nieuwe relaties - adviseren bij verpakkingsproblemen - meewerken en meedenken aan marketingactiviteiten. Voor deze functie zoeken wij een kandidaat met: - middelbaar opleidingsniveau zoals MEAO/MDS - leeftijd 25-30 jaar - stressbestendige en enthousiaste inslag, die het leuk vindt in een klein team te werken - goede sociale en contactuele eigenschappen - kennis van en/of affiniteit met de verpakkingsbranche (is een pre) - bewezen praktische kennis van de Franse taal en een redelijke beheersing van de Duitse en Engelse taal - commerciële denkwijze, die in staat is om zelfstandig beslissingen te nemen binnen zijn/haar taakstelling - woonachtig in de regio van Breda. Wij bieden u: - een open, collegiale en informele werksfeer in een gezond bedrijf - een salaris en secundaire arbeidsvoorwaarden in overeenstemming met opleiding en ervaring. Uw schriftelijke reactie met c.v. ontvangen wij gaarne binnen 10 dagen en kunt u richten aan: Pack-O-Phane B.V., afd. PZ, Postbus 45, 4630 AA Hoogerheide. Gezinsverzorging Maatschappelijk werk Kinderopvang Ouderenwerk Sociaal-cultureel werk Opbouwwerk Jongerenwerk Stichting De Markenlanden is werkzaam in de gemeenten Dinteloord en Prinsenland, Etten-Leur, Fijnaart en Heijningen, Hoeven, Hooge en Lage Zwaluwe, Klundert, Oudenbosch, Prinsenbeek, Rijsbergen, Standdaarbuiten, Terheijden, Willemstad, Zevenbergen, Zundert Stichting De Markenlanden Directie en administratie: Zuidhaven 9-11 Zevenbergen Postadres: Postbus 18 4760 AA Zevenbergen Telefoon 0168-323350 De afdeling Sociaal Cultureel Werk van de sector Welzijn zoekt voor de gemeente Willemstad een (m/v) voor 20 uur per week. Tot de taken behoren o.a.: - het mee op de rails zetten van integraal jeugdbeleid; - het werken aan de positieverbetering van jongeren; - het verbreden van het draagvlak voor een jeugdwelzijnsvoorziening; - het realiseren, in samenwerking met diverse organisaties, van een sociaal-cultureel jaarprogramma; - het opzetten en uitvoeren met andere instanties van preventieve programma's. Voor deze functie vragen wij: - een afgeronde relevante HBO-opleiding; - relevante werkervaring; - de bereidheid tot onregelmatig werken in de avonduren en in het weekend; - de bekendheid met de methodiek jongerenopbouwwerk op het platteland; - het bezit van een rijbewijs en de beschikking over een auto. Het project loopt, in verband met de gemeentelijke herindeling, tot 1 januari 1997. Naar verwachting wordt het project na de herindeling voortgezet in de toekomstige gemeente. De salariëring en rechtspositie zijn conform CAO Welzijnswerk. Voor verdere informatie over de functie kunt u bellen met Henk Akkermans, leidinggevende afdeling SCW (tel :0168-323350). Voorafgaande aan dit project heeft er een doelgroepanalyse onder jongeren in Willemstad plaatsgevonden. Deze analyse kan worden opgevraagd. Als u geïnteresseerd bent en aan de gestelde eisen voldoet, nodigen wij u uit vóór 17 juni a.s. te reageren met een schriftelijke sollicitatie t.a.v. dhr. G.G.Tacq, staffunctionaris personeelszaken. Het bestuur van de congregatie van de paters der HH. Harten zoekt voor de kloostergemeenschap (annex kloosterbejaardenoord) te Bavel een voor een fulltime dienstverband Voor deze functie zoeken wij iemand die beschikt over: - affiniteit met ouder wordende religieuzen; - goede communicatieve vaardigheden; - organisatievermogen; - een open flexibele instelling; - elementaire kennis van boekhouding. De taak zal bestaan uit: - onder leiding van de directeur/econoom assisteren bij de dagelijks voorkomende zaken; - het behartigen van een deeltaak bij de inkoop; - ondersteuning bieden bij de praktische organisatie van het werk; - het organiseren van activiteiten. Arbeidsvoorwaarden en salariëring (schaal 6) zijn overeenkomstig het rechtspositiereglement voor personeel in dienst van religieuze instituten. Uw schriftelijke sollicitatie vergezeld van een curriculum vitae kunt u tot 1 juli 1996 richten aan het Provinciaal Bestuur van de paters der H.H. Harten, Seminarieweg 26, Postbus 3, 4854 ZG Bavel. Voor nadere informatie kunt u vanaf 18-06-96 contact opnemen met de heer J.M. Steenbakkers te Bavel, tel. 0161-431851. McDonald's in Nederland groeit, Momenteel zijn er 132 restau rants. waarvan 109 in franchi se. Dit jaar zullen er nog meer worden geopend. Bij elkaar werken er ruim 10.000 mensen die zich - van hoog tot laag - graag volgens de bedrijfs filosofie van McDonald's opstellen: Kwaliteit. Ser vice. Kraakhelderheid en Waar voor je geld. Reden te meer voor jonge MBO'ers (man nen en vrouwen) om snel te reageren op deze advertentie, waarin we voor het McDonald's restaurant in Hazeldonk management trai nees zoeken. Help je eigen carrière daar waarmaken! De groei biedt ook jou mogelijkheden om carrière te maken. Als manager- in-opleiding zul je een theoretische en praktische beroepstraining doorlopen. Je maakt meteen al grondig kennis met McDonald's, de werkwijze, de producten, de samenwerking, het leidinggeven, de or ganisatie en de bedrijfscultuur. Maar je leert er vooral hoe je straks, als manager, jouw medewerkers moet motiveren om onze gasten een perfecte service te kun nen bieden. Als toekomstig manager moet je het heb ben van: Opleiding: je hebt MBO of een oplei ding van gelijk niveau. Ervaring: je hebt bewezen dat je kunt leidinggeven en coördineren. Leeftijd: je bent ten minste Zj jaar oud. Achtergrond: je hebt erva ring in een servicegerichte or ganisatie. Instelling: je bent ambiti eus en je weet van aanpak- Je persoonlijke kwalitei ten: je beschikt over per soonlijk overwicht, corn merciële aanleg.servi gevoel, initiatie! en ver mogen om mensen te motiveren. Het aanbod van McDonald's Een professionele en bedrijfsgerichte managementop leiding, waarin je het McDonald s res a rantbedrijf. maar ook je eigen mogetij den leert kennen. Afwisselend werk en wisselende Groeiende verantwoordelijkheid en zelfstandigheid. McDonald's: je moet wel reageren! Als je interesse hebt in een carrière nj McDonald's, stuur dan voor 18 juni a. J sollicitatiebrief naar McDonald's restaurant Hazeldonk t dhr. J.A.M. te Raay. Hazeldonk 5006. 4891 LS Rijsbergen. Liber Door Carla Joosten en Marianne H— lied 'Vijftien mensen' mee een hit is. eert aan he' landse levensgevoel. „Vijftien miljoe op dat hele kleine stukje aarde. Die niet de wetten voor die laat je in hun Vrijheid, blijheid. Gewoon jezelf eens hoe tolerant wij Nederlanders 2 waar het lied over gaat. Dit levensgevoel is niet alleen op sta kennen, maar ook in de politiek, we beralisme hoogtij viert: de ideologi merkt door het individualisme dat c" zijn eigen waarde laat en hem niet i grond van de groep waartoe hij be ideologie die ook meer heil van de ir burger verwacht dan van de staat. E logie die gelooft in de markt. De opmars van het liberalisme heefi zeggelijk te maken met de ontzuiling konden niet langer rekenen op de hun traditionele achterban van con kiezers of arbeiders. „Plotseling zag toestromen die vroeger CDA of P\ den. Je zou bijna zeggen dat ze de voorbij waren", zegt directeur Kla veld van de Teldersstichting, het w( pelijk bureau van de VVD. Klasseloos „Ruwweg tussen 1930 en 1980 was democratie toonaangevend. Maar ming is op zijn grenzen gestoten. Ii plaats door het succes. Want je moe zijn om niet te erkennen dat de soc: cratie de emancipatie van de arbe: heeft veroorzaakt. Nederland is me ring van de emigranten een klasse schappij geworden. De sociaal-dei in de tweede plaats gestoten op van de verzorgingsstaat. Nu belevei beraal tijdperk en ik denk dat dit 1 zal voortduren", voorspelt WD- Bolkestein. De liberalen drukken anno 1996 in via WD en D66 hun stempel op het binet. Maar al voor het aantrede: coalitie hadden kabinetten met CDA de basis gelegd voor een m< politiek. Meer markt, minder over! al voor de komst van paars het H gium. Meer eigen verantwoordelij ue individuele burger tegen de doe solidariteit. En ook meer eigen ver: rijkheid voor vakbeweging en v »0p het economische veld is de ov speler, maar scheidsrechter", verv tetein het. Het heeft gewerkt. De 'dolgedraai Machine', waaraan Alexander Ri °ver computervirussen kun je heel v worden hele congressen aan besteec eens een vervelende op zijn comput weet wel waarom. Iedereen die 1 heeft, beweert weliswaar dat een 1 maar besmet kan worden via het c besmette programma-files, dan w< computer stoppen van een met eei ™P of zoiets, maar ik vraag me af f ot er ook nog niet een ander viru: "at, net als sommige virussen waarr met kunnen worden, gewoon dot Preid wordt, en waar een pc spont 01e gaat, als het over zijn behuizir 9elopen woensdag was het we ™9e aanwijsbare oorzaak crashte 1 boel, waarna ik twee uur nodig h tcA Je aan 9an9te hijgen, j ef°n|sche ondersteuning van 0. waarvoor mijn onuitsprekel aruit werd ik stap voor stap dot G comPufer geleid, hetgeen not finr? 1 Basic lr>Put 0utPdt Sys PPy-disk-drives als mijn harddisk: zien. Toen die weer door dat stc rinl6 °P9emerkt waren, weigerde I ,,p®ns no9 steeds alle dienst. Pas r van de MBR (master boot recorl

de Stem | 1996 | | pagina 36