Eens maar nooit weer Schoentje baden... werkstraf ken rijden NOU DA WEER! HÉ JA, DAT KEN I Aan den heer Van Hijfte ZEELAND C4 en voorrang menstadverbod Jtsing NIEUWS ►reskens Ouder Avondvierdaagse Lomp (lïfj PC-KERKDIENSTEN RK-KERKDIENSTEN PASTORIEDIENSTEN AG 8 JUNI 1996 JSTEM ZATERDAG 8 JUNI 1996 fcand-Bad - Een 42-jariffe Fietser uit Breskens vef de gisterochtend Ee rang aan een 68-jarige au obiliste uit Zuidzande Het bval gebeurde toen de mfietser vanaf de Vlaming lerweg de Boulevard in zand-Bad op wjjj lien. De betrokkenen bh ongedeerd. Jieuzen-Een 26-jarige man ■der vaste woon- of verbliif ats is gisterochtend slapend dgetroffen in een pand aan Eerste Verbindingsstraat in -neuzen. Hij bleek in het be- ■te zijn van een binnenstad bod en kreeg nu een proces- Ibaal wegens het negeren een ambtelijk bevel. list - Een 65-jarige automo- Este uit Hulst verleende af lopen donderdag rond 18.00 sr geen voorrang aan een 21- Hge autobestuurder uit Vo lwaarde op de kruising Dul- Irtstraat/Rubens- |aat/Meeuwstraat. Er volgde h aanrijding met aanzienlij- j materiële schade. nt aan de radartoren in leuwvliet-Bad. De excursie prdt geleid door de heer L. oerjan. De organisatie is in knden van het SBB en 't |uumpje. Voor meer informa- kan men terecht bij het "'-kantoor in Cadzand. LOETEREXCURSIE - Op Jaandag 17 juni is er om 09.00 ur een ploeterexcursie naar De Hooge Platen. De tocht be- jint aan de jachthaven van .reskens, bij de forellenfarm. )e organisatie is in handen an Het Zeeuwsche Land- chap. Voor deelname kan hen zich vooraf aanmelden bij le stichting Het Zeeuwsche Landschap. 5ok op vrijdag 21 juni is er om 10.00 uur een ploeterexcursie ïaar De Hooge Platen. De ocht begint aan de forellen- larm in de jachthaven te Bres kens. De organisatie is in han- uen van de stichting Het Zeeuwsche Landschap. Voor deelname kan men zich aan- nelden bij de stichting Het Zeeuwsche Landschap. lerneuzen EXCURSIE - Op zondag 16 Ijuni is er om 13.00 uur een muurplantenexcursie bij de middensluis in Terneuzen. De Sexcursie wordt geleid door P. "laas. De kademuren van een loud stukje kanaal zijn be groeid met onder andere ver schillende soorten varens. FIETSTOCHT - Op woensdag 119 juni organiseert de jeugd- werkgroep van De Steltkluut een fietstocht in de omgeving van Terneuzen. De aanvang is I om 15.00 uur aan De Wereld- I winkel in Terneuzen. Deze tocht zal worden geleid door Annemiek Kleinegris en Lu- cien Calle. I ZOOGDIERENMIDDAG - Op I woensdag 3 juli wordt er door de jeugdwerkgroep van De Steltkluut een zoogdierenmid dag ingericht. De aanvang is om 15.00 uur in De Wereld winkel in Terneuzen. Deze middag wordt geleid door de heer L. Calle. Tijdens deze middag zullen dia's worden getoond van onder andere de vleermuizen. jtidige die zonder rijbewijs zij" een extra verantwoordelijkheid het verkeer te gedragen. missen voor de uitoefening y® zijn beroep. Valente eiste niet min twee weken cel, eventueel vervangen door een werkstraf een onvoorwaardelijke ontzeg ging van de rijbevoegdheid v de duur van één jaar. Politierechter R. Rammeloo hi er in zijn eis rekening mee da klein zelfstandig onderne was. Hij vonniste veertig uur dien verlening en twaalf maan-n« voorwaardelijke rij-ont2®» Als bijzondere voorwaarde bond hij daaraan dat H. ne», maanden alleen maar met bouwvoertuigen mag rijden. De 40-jarige A. van G. uit burg is veroordeeld tot 2259 g den boete, en een jaar voorv'ver(i delijke rij-ontzegging. Ze na het nuttigen van 'zes ot z glazen' witte wijn met een holgehalte van 780 microgw nachts aangehouden in woonplaats. teland Rond verschijnt elke zaterdag in de Zeeuwse editie van (aoblad De Stem. Bijdragen de2e week van Cees Maas, Camile ([helstraete, Frank Lambregts en Peter Oggel. De redactie stelt ftadies op prijs. Geen anöhieme inzendingen, en niet op rijm. Voor ;cli wetenswaardigheden op-en/of aanmerkingen belt u: 0115- (45769.0 kunt ook schrijven naar: Postbus 145,4530 AC Terneuzen. )e hebt van die dingen, die doe je één kêer in je leven eh daarna nooit meer. Ên in die catègoriè leb ik mijn bezoek aan Terneu zen opgeborgen. Daar zien ze mij niet meer terug. In Brabant, Waar ik al mijn hele leven woon, is het ook doorge drongen dat Terneuzen wat pro blemen heeft met drugs, drugs toerisme en criminaliteit. Mooi, beeft de politie ook Wat belang rijks te doen, denk je dafi. Hoe ven ze hardwerkende autorij ders niet achter de vodden te zitten, zodat die éok hun bur gerplicht kunnen vervullen. Er dan komt er een dag dat je in Terneuzen belatïdt. Voor mijn werk en niet voor de drugs, voor ie duidelijkheid. Want auto mobiele drugstoeristen mag je van mij heel streng aanpakken. Niet omdat ze drugs gebruiken, dat moeten ze zelf weten, maar omdat ze uit Frankrijk komen. En daar moeten ze vooral blij ven. Br heb een afspraak in Terneu zen, kan de straat niét vinden en wil op tijd komen. Dat gezeur over dat Brabants kwartiertje ben ik na 37 jaar te laat komen wel beu. Maar het zit allemaal niet ftiee. Ik probeer tempo te houden in het voortschrijdings proces, maar houd me binnen een redelijke marge aan de maximum-snelheid. Wat ik doe zou ik geen scheuren durven noemen. Het is meet eén poging om de gemiddelde snelheid van mijn Saab 900 Turbo niet onder de 49 kilometer per uur te laten zakken. Ik stop voor rood licht en zou bijna nog een bejaard vrouwtje helpen met oversteken. Ware het niet dat het mens vol gens mij helemaal niet naar de overkant wil. Uiteindelijk kom ik vijf minuten te laat op mijn afspraak en dat is toch heel re delijk voor een Brabander. Een week of twee later krijg ik een brief van justitie en dat blijkt geen uitnodiging voor een sollicitatiegesprek. Het is een bekeuring. Niet voor te hard rij den of voor door rood licht rij den, want zo ben ik niet. Dat weet de politie ook wel. Nee, een bekeuring omdat ik niet een he le tijd voor een zebrapad heb Staan wachten totdat er iemand Wil oversteken. Want dat schijnt tegenwoordig wegenverkeers- wet-technisch de bedoeling te zijn. En dat geintje moet dan ook nog eens de lieve som van 220 kosten. U leest het goed. Hoeveel gram hasj kun je daar in Terneuzen wel niet voor ko pen? Goed, dat oude vrouwtje dus, ze moest blijkbaar dus wel naar de overkant. Maar het zou me niks verbazen als het een Terneuzense under cover-agent was, die na de IRT- affaire overbodig is geworden als infiltrant in drugssmokkel bendes. (FL) 'Pootje baden' heet dat toch, aan het strand. Ofwel: blootsvoets, maar verder geheel gekleed te wa ter gaan. Deze toerist heeft dat niet zo goed begrepen. Hij zoekt verkoeling met de (sport)schoenen aan. Eén ding doet hij wel volgens de regeltjes: de broekspijpen hooghouden, foto camile schelstraete Automobilisten, kijk uit vbor overstekende zebrapaden in Ter- Muzen. foto wim kooijman „Ben je lam of zo?" Ik geloof mijn oren niet: uit de mond van mijn zevenjarige zoon komt tegenwoordig voor mij on verstaanbare èn vaak onverteer bare taal. Geïrriteerd kijkt hij mij aan. „Kun je niet wat harder lopen? Zo halen we ze nooit in!" Samen met duizenden anderen doen wij mee aan de 'grootste avondvierdaagse van Zuidwest- Nederland'. En dat is gemakke lijker gezegd dan gedaan. Het is voornamelijk basisschoolspul dat ons voor de voeten loopt. Sa men met de onderbouw, verge zeld van ouders in alle mogelijke uitmonsteringen, doen we de vijf. Meelopen betekent een hele or ganisatie. Het wandelen komt bovenop alle andere afspraken. Sommige clubs, door ervaring wijs geworden, schorten de trai ning een weekje op. Maar hoe te handelen met een zoon die zijn zwemles absoluut niet wil mis sen, maar ook zijn jaarlijkse me daille weigert op te geven? Im proviseren maar: moeders moe ten immers van elastiek zijn! Op de eerste en de derde dag wordt de warme hap daarom ge reduceerd tot een krentenbol op de fiets tussen het zwembad en de startplaats. Op dinsdag red den we het niet om op tijd aan de start te zijn: dochterlief heeft fluitles tot even over zessen en van overslaan wil ik niet horen. Aangezien de organisatie van de vierdaagse perfect is, heeft het startschot reeds geklonken. We zien een kleurige sliert richting kreek trekken. Dochter ver dwijnt richting tien kilometer. Mijn zoon wil beslist niet zonder zijn vriendjes lopen en daarom moeten we de school inhalen. Tempo dus! Samen zoeven we langs de geza pige rij, maar het gaat mijn zoon niet snel genoeg. Waar mogelijk snijden we een stukje af, wat mij - terecht - op een bestraffende opmerking van een in oranje uit gedoste vrijwilliger komt te staan. Met een rood hoofd van ingehouden boosheid loopt mijn zoon op een sukkeldrafje voor mij uit. Zo nu en dan voel ik zijn wanhopige blik en ik zie aan zijn ruggetje dat hij zich afvraagt waarom zijn moeder nu niet ge woon even een sprintje trekt. Maar ik heb het moeilijk genoeg: zonder op- of omkijken leg ik de eerste twee kilometer van die avond in snelwandelpas af. Het duurt niet lang of mijn kuiten beginnen te krampen en mijn heupen voelen aan alsof ik de he le nacht gedanst heb. Uiteinde lijk wordt alle inspanning be loond: tot onze vreugde ontwa ren we in de verte tussen een wirwar van kleurige petten en kele bekende hoofden. Niet eens zo erg buiten adem schuif ik vol daan tussen onze 'eigen' moe ders. Even later voel ik een klein handje. Als ik vraag of hij niet bij zijn vriendjes wil lopen, schudt hij verwoed zijn hoofd. „Ze doen tikkertje," moppert hij en de rest van de route blijft hij gezellig bij mij lopen. Gezellig, dat is zo'n beetje het motto van deze wandelavonden. De euforie is soms zo groot dat de stoet, breed uitwaaierend, mi nutenlang de weg verspert voor het normale verkeer. Onfortuin lijke automobilisten, gevangen door de luchthartige massa, heb ben geen andere keus dan wach ten. Regels schijnen tijdens de avondvierdaagse niet of nauwe lijks te gelden. Het gaat om de lol. Wie wil genieten van. de schitterende routes door het uit bundig groen in en rond Terneu zen kan beter een andere tijd kiezen. U moet het dan welis waar zonder de klaar-overs stel len, maar u loopt ook geen kans opgejaagd te worden door de 'buggyterreur'. Ik zou zeggen, wees de meute vóór, want waar de wandelaars geweest zijn, ligt een spoor van afgerukte takken en achteloos weggeworpen ver pakkingen. Wellicht kunnen er volgend jaar hier en daar wat extra vuilnisbakken geplaatst worden. Voor de tieners-van-nu zijn de ouders - zeg het maar gewoon hardop - ouwe zakken. Da's van nu en alle tijden. En het zal nooit anders zijn. De tiener wil, om maar eens te spreken met Lee Webber, de stouterik uit die continuing sto ry - ja ja, zo oud zijn we al weer - Peyton Place, alleen maar dit: action, (wo)men, wheels. Ofwel: leven! Ze willen dus vooral wat ouders niet willen. En de spraakver warring is doorgaans compleet. Duidelijk is dit: de school is een noodzakelijk kwaad en ze heb ben het vooral over zaken en belangrijke wetenswaardighe den die voor een buitenstaan der niet te volgen zijn. Ze spre ken taal die de ouder bezigt noch begrijpt, ze luisteren naar muziek die de ouder niet wil horen. Overigens, en ter gerust stelling: da's ook van alle tij den. En nu we zelf ouder zijn van tieners, nu pas begrijpen wij ook onze ouders beter. Soms lijkt het wel - luisterend naar onze eigen uitspraken - of we onze eigen vaders en moe ders zijn. Maar dit terzijde. De tiener-van-nu heeft het niet gemakkelijk, zo schijnt. Want hij of zij moet zich in deze steeds snellere wereld van com puters, internet en andere webs dagelijks bewijzen, op meer dan één terrein. Cooldat moet de tiener zijn. Op school, met jongens of met meisjes, in groe pen. Groepen? Jawel, want he den-ten-dage gaat het om gab bers, om alto's, om skaters, om zwabbers (gabbers zonder druggebruik), kakkers, om Sommige dingen, Prediker wist het al, zijn onuitsprekelijk ver moeiend. En ja, 't is waar: ik ben een ouwe zak. (PO) Die? Die gaat om mossels als het hoogwater is! Als ze dat over je vertellen in Walcheren is het niet best met je gesteld. Dan ben je eigenlijk te lomp om te lopen en te debiel om uit je ogen te kijken, daar komt het fijnbesnaard op neer. Want mossels groeien in Dom burg aan de paalhoofden en die zijn onbereikbaar met hoogwa ter. Ga je dan toch met je tuin hark en je emmer naar het strand, dan wijzen de mensen met hun vinger op hun voor hoofd. Lomp, ben je, lomp. Met laagwater ja, dan kun je in het seizoen om mossels. De hark gebruik je om de trossen zeevruchten van de palen te scheuren, dat wil je wel, want als je dat met je handen gaat doen, heb je geen pleisters ge noeg, zo scherp zijn die mossels en de zeepokken die erop zitten. Tegenwoordig heb je jaren waarin weinig te lachen valt als het om Noordzeemossels gaat. Rijkswaterstaat steekt name lijk in een heel vroeg stadium de jonge mossels van de palen af. Begrijpelijk van die kant, omdat de paalhoofden hele maal dichtgroeien en een mas sieve wand gaan vormen die veel makkelijker omgebeukt kan worden in een storm dan een open rij palen. Maar mossels kun je wel verge ten zo. En dat is jammer want ze zijn oh zo zoet. We kookten ze klaar in een zinken emmertje zeewater op een houtvuur op het strand. Soms klommen we de duinen in voor een handvol wilde juun, voor in het kookwa ter. Meer hoefde niet. We aten graag mossels en we aten veel mossels. En we gingen ze halen als de fuiken blootkwamen, met laagwater. Want lomp, dat wa ren wij natuurlijk niet. Dat wa ren alleen de anderen. CM m 'plee tuut ds Aon d'ti overkant èn z't weer 's gevonnen oor: wij zitt'm mee 'n probleem! Zo noeme zulder da eri t'is vaneigen maor net oegge zoiets opneem. Wij, ier in Zeefs-VlaOnd'ren pakke'm wel 's 'n pint en wat zegge ze gunter dan? Die mensen èn *n probleem! Da's de moeite eeh! Wa vinde gulder daor nou van? Wanneer is iets 'n pfóbleem en voor wien? Pak nou De Vlurk om 's e voorbeeld te geven. Die is zeker iederé zondag zat gewist de leste vijvetwintug jaor van zijn leven. Deenkte datta d'n probleem was voor die man? T'enugste waortij wel mee zat: ij most alt last de waotergank naor uis en attij daor in neukten wastij zekendnat. Da d'is wel 's ne keer of wa voorgekomen, maor die kroop rustug weer op de kant. Zijn fiets troktij d'r ook uit en die reej wijjer, daor was daor niks aon d'and. En deenkte gulder dan al die mannen die bij't waoterschap betrokken zijn uldet eigen as 'n probleemgeval zien? Vergeetta maor! Wijd vandaor volgest mij. Dan enk 'l nog nie over schutters, muzekanten of pak nou gewoon Sjaok. Die stóp wel 's wi laot mee zijn auto en dan raitij zijn garaoziedeur raok, maor: „Meette rhéoken ist probleem de wjèrend uit,zegtie zelf dan eel terecht. „Gulder déenk toch zeker nie danne kik aon zo'n stik mee ijzer zijn gegecht?" En de polletiek danIk kan d'r zo 'n stik of drie noemen die zitten daorin. Of messchien staon z'r wel boven, maor die èn dikkels genoegt eel veel zin orh d'r weer 's wa. d'n 'tjoep af te trekken, deenkte dan die da d'as 'n probleem zien? En wij ier aon teès kanten ook nie, allenug die mannen van d'n overkant wel messchien. Kom'k t'rug bij mijn vraog: wanneer is iets 'n probleem en voor wie dan? Dan moenk alt deenken aon wa d'enen van de gemeente 's zee, n'n verstandugen man: „Wij emmen," zeettij, „voor iedere oplossuk wel 'n passend probleem bij d'and." Zo zalt ook nou wel zijn: de moeluk'eden liggen nie ier, maor aon d'n overkant! Vi'lils'iil ;c,: i 7yt, zaterdag 8 juni ZEVENDEDAGS ADVENTIS TEN Terneuzen (Goede Herderkerk) 10 u. ds. R. van de Wal. Middelburg (Doopsgezinde kerk) 10 u. ds. G. de Rond. Vlissingen ('t Anker) 9 u. ds. G. de Rond. zondag 9 juni HERVORMDE KERKDIENSTEN Aardenburg (Ontmoetingskerk): 10.30 u. ds. H. Valk. Axel: 10 u. ds. J. Maasland. 16 u. ds. p. Krijnen. Biervliet: 9.30 u. dhr. v.d. Bauw- hede. Breskens: 9.30 u. ds. J. Leent- faar-v.d. Brug. Cadzand: 9.30 u. ds. Houwaart. Groede: 10 u. ds. F. v.d. Sar. Hoek: 10 u. ds. C. Hoogendoorn. Hontenisse: 11 u. dhr. K. Jeddens. Hoofdplaat: dienst te Biervliet. Hulst: 9.30 u. dhr. K. Jeddens. Nieuwvliet: 10 u. ds. L. de Nood. Oostburg: 10 u. ds. C. v. Duinen. Sas van Gent: 10 u. ds. R. Waster- val. Schoondijke: 10 u. ds. F. v.d. Sar (comb, dienst te Groede). Sint Anna ter Muiden: 11 u. ds, Houwaart. Sint Kruis: 9 u. ds. H. Valk. Terneuzen: (Grote Kerk): 10 u. ds. W. de Boer. (Goede Herderskerk): 10 u. ds. A. Otten. 19 u. ds. R. Blokland. (Opstandingskerk): 10.30 u. ds. M. Heijting. (Zieken huis De Honte): 17.45 u. ds. D. Stap. (Verpleeghuis 'Ter Schorre'; 19.30 u. ds. M. Taalman-de Ruiter (HA). Waterlandkerkje: 10 u. comb, dienst te Groede. IJzendijke: dienst te Biervliet. Zaamslag: 10 u. ds. W. Meeuse. GEREFORMEERDE KERK DIENSTEN Axel: 10 u. ds. R. van Elderen, 16 u. ds. P. Krijnen. Terneuzen: (Goede Herderkerk) 10 u. ds. A. Bosch, 19 u. ds. R. Blokland, te Breskens. (Opstan dingskerk) 09 u. ds. F. Blokland te Oostende. Zaamslag: 10 u. dhr. Lemson te Renesse, 15 u. dhr. Rouw te Axel. GEREFORMEERDE KERKEN (VRIJGEMAAKT) Axel: 10 u. ds. A. Kramer, 15 u. leesdienst. Hoek: 9. 30 en 15 u. ds. A. Sou man. Terneuzen: 9. 30 u. Leesdienst, 15 u. ds. A. Kramer te Gent. Zaamslag: 9.30 en 15 u. ds. L. Leeftink. CHRISTELIJK GEREFOR MEERDE KERKDIENSTEN Zaamslag: 10 en 15 u. ds. A. van Ek. EVANGELISCHE GEMEENTE Terneuzen: (De Kandelaar) 10 u: dhr. T. Kunst. VRIJE EVANGELISCHE GE MEENTE Breskens: 9 u. ds. G. van de Wete ring. Nieuwvliet: 10 30 u. ds. G. van de Wetering. Retranchement: 10. u. dhr. P. Blanken te Brugge. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Aardenburg: 10.30 u. dhr. W. Kruidenier. Middelburg: 10 u. ds. C. van Duin. NIEUW-APOSTOLISCHE KERK Terneuzen (Schuberthof 31): 10 u. dhr. R. Brink. WEST-ZEEUWS-VLAANDE- REN Aardenburg - Maria Hemelvaart, zond. 9.15 u. Biervliet - H. Maagd Maria Onbe vlekt Ontvangen, zat. 19 u. Breskens - H. Barbara, zond. 10 u. Eede - H. Maria ten Hemelopne ming zat. 19 u. Groede - H. Bavo. zat 19 u. Hoofdplaat - H. Eligius. zat. 17 u. Oostburg - H. Eligius. zond. 10.30 u. Schoondijke - H. Petrus Apostel, zond. 09,15 u. Slijkplaat - Maria Sterre der Zee. zat. 17 u. IJzendijke - H. Maria Hemel vaart. zond. 10.30. Sluis - H. Johannes de Doper, zond. 10.30 u. OOST-ZEEUWS-VLAANDE- REN Clinge - H. Henricus. zat. 19 u. Hulst - H. Willibrordus. zat. 19 u. zond. 10.30 u. Graauw - Maria ten Hemelopne ming. zond. 9.30 u. St. Jansteen - H. Johannes de Do per. zat. 19 u. Boschkapelle - H. Petrus en Pau- lus. zond. 10.30 u. Westdorpe - O. L. Vr. Visitatie, zat. 19 u. Hengstdijk - H. Catharina. zat. 19.00 u. Heikant - H. Teresia. zond. 9 u. Kloosterzande - H. Martinus. zat. 18.30 u. zond. 10.30 u. Koewacht - H. H. Philippus en Ja cobus. zond. 10.30 u. Lamswaarde - H. Cornelis. zond. 9.00 u. Nieuw-Namen - H. Joseph, zond. 11.00 u. Ossenisse - H. Willibrordus. zond. 9.00 u. Stoppeldijk - H. Gerulphes. zond. 9.00 u. Sluiskil - St. Antonius. zond. 9.30 u. Terhole - H. Gerardus Majella. zat. 19.00 u. Axel - H. Gregorius de Grote. zat. 19 u. zond. 11 u. Philippine - O. L. Vr. Hemelvaart, zond. 9.30 u. Sas van Gent - Maria Hemelvaart, zond. 11 u. Zandstraat - H. Pastoor van Ars. zond. 10 u. Terneuzen - H. Willibrordus (Tri- niteitskerk). zond. 11 u. Verrezen Christus: zat. 19 u. Hoek - H. Kruiskerk, zond. 11 u. Zuiddorpe - H. Maria Hemel vaart. zat. 17 u. zond. 9.45 u. Voor geestelijke bijstand in het weekeinde is onderstaande pasto rie te bereiken. OOST-ZEEU WS-VLAANDE REN Hulst, Hontenisse en Koewacht - Van zond. 12 u. tot maand. 24 u. Past. L. Verver, Hulst, tel. 0114- 320623. WEST-ZEEUWS-VLAANDE REN Van zond. 12 u. tot maand. 20 u. Past. A. de Nijs, tel. 0115-482062 (bgg. Ziekenhuis Oostburg: tel. 0117-459000). KANAALZONE Terneuzen, Philippine, Axel, Westdorpe, Sas van Gent, Zuid dorpe - Van zond. 12 u. tot maand. 24 u. Past. E. Erpelinck, tel. 0115-451661. Aflevering 463 NAVOLGEND LIED is ons bezorgd door Ed Steijns uit Klooster zande en zoals altijd heeft hij er een goed - en waar - verhaal bij: Dit lied komt uit het liedjesschrift van Mathiel Menu van Groe nendijk. In 1947 trouwde ze met Alois Bogaart en het paar emi greerde naar Canada. Het schrift bleef achter bij haar broer Pol. In 1995 had de familie Menu een reünie en na jaren kreeg Tiele van haar schoonzus mevrouw Menu-Hiel haar schrift terug. Ze was er heel blij mee en het is meegegaan naar Canada. Het lied gaat over Alphons van Hijfte, bijgenaamd Korduleken, die eerst woonde op een boerderij in Hengstdijk - aan de Linde boom - en later te Kloosterzande. Wijze: Het plekje bij den molen Er is te Kloosterzand' een man Die zestig jaren lang Des Zondags schiet, als hij maar kan De vogels van de prang. Als dan 't geluk hem gunstig is Kraait hij van louter pret Hij danst alsof het kermis is En gooit omhoog z'n pet. Refrein: Dat is van Hijfte, Alfons van Hijfte De Jubilaris die steeds van leute houdt. Als hij zoo tussen 't schieten door Eens gauw een boompje kaart Wees maar niet bang, hij zeurt niet hoor Dat ligt niet in zijn aard. Ook liegen doet hij zeker nooit Hij houdt steeds zijn fatsoen Voor niets ter wereld geeft hij ooit Een andere vrouw een zoen. Refrein: Geen wonder dat eenieder lacht Dat iedereen hij mint, Het sterke en het zwak geslacht Van grote mens tot kind. Leef lang nog, lange tijd in eer Gij leuke, oude guit, Want als ge dood gaat komt ge weer In Abessinië uit. Refrein: Pegam.

de Stem | 1996 | | pagina 21