Oranje aanpakken met pressie' Drive met vlag en wimpel kampioen wieler SPATTEN Schotse nationalisten willen verbod gebruik Britse vlag Broers Leenhouwers bereiken halve finale Schotse aanvoerder Gary McAllister kent zwakte van Nederlands elftal 4 B2 IpESTEM SPORT ZEELAND B3 IRO'96 kort bookmakers i in beslag JTNIEUWS kort in Arena rste onderdeel na met processen STANDEN EURO'96 op TV Tennisteam Drive maakt verwachtingen waar in landelijke competitie SPORTNIEUWS kort Tweede wedstrijd atletiekcompetitie Vijfde wedstrijd pupillencompetitie Scheldoradoloop in Terneuzen Mario Corthals naar Breskens Biljartkampioenschap Clinge Erotic actief in Wielerweekend Zeeuwse veteranenkampioenschappen "ERDAG 8 JUNI 1996 ZATERDAG 8 JUNI 1996 fcaat bij de Engelse bookmakers Ie de meeste kans maken topsco- |riet is de Duitse aanvoerder Jün ten 2 genoteerd, terwijl Kluivert land het ook uitstekend: het team |l. Italië staat tweede met 5 tesen ■r met 11 tegen 2. Igham heeft vier mensen gearres- I vuurwapen en een luchtdrukge- fe identiteit en afkomst van de ar- ieggen. ipecteur Foster onomstotelijk be- Ir hooligans tijdens de westrijden leiders. De politie denkt de hele lusjes komen oorspronkelijk uit 1 wil de politie verder nog geen feze succesvolle operatie laat zien I voorbereid op supportersgeweld Tig worden gefouilleerd." I augustus de eerste competitiete- ferdam Arena. De eredivisie-com- jet onder meer ook Roda JC-Feye- Epelen landskampioen Ajax en be- In Arena om de Super Cup. Inderdag 22 augustus aan bod met llitsing is gemaakt om via de nieu- flijk betaald voetbal uit te kunnen i moet nog worden afgerond. fieeft vrijdag in Nijmegen het eer- kampioenschap dressuur gewon- balde in de Grand Prix met Came- Mee bleef de combinatie Sven Ro len (1818 punten) ruim voor. Van leede paard, TCN Partout, op de Kt zijn oude werkgever Barcelona lud-trainer eist van de Catalaanse 1 zijn ontslag is misgelopen, uitbe- let sportieve deel van het contract lublicitaire deel 2.250.000 miljoen 1 sportieve gedeelte vergoeden. •uijff nog een andere mogelijkheid 3 krijgen. Hij spant eventueel een fetophe Dugarry heeft een driejarig I De 24-jarige aanvaller speelde de jlins Bordeaux. Eerder contracteer- |spelers van Ajax, Michael Reiziger 1 Lothar Matthaus (122 interlands) kitse voetbalbond zijn afscheid ver- J Egidius Braun, meldde gisteren in Itionale afscheidswedstrijd zal krij- deed eerder vrijwillig afstand van btie. trekt bij Go Ahead Eagles. Arts te- pij Sportclub Emmen. Stephan van der Heijden van Club kisieclub legde de 26-jarige linker- vas, voor drie seizoenen vast. Hij is In, die vertrekt naar NAC in Breda. Et nieuwe seizoen speelt eerste-divi- dag 1 augustus een vriendschappe- 3000 m steeple: 1. Kipketer (Ken) 8.16,81. Vrouwen 800 m: 1. Quirot (Cub) 1.58,93, 2. Doetsjnova (WRu) 2.00,02. Neurenberg. Internationale wed strijden. Mannen. 100 m: 1. Christie (GBr) 10,06, 2. Bailey (Can) 10,09, 3. Blume (Dui) 10,13. GOLF Warwickshire. Engels Open. Stand na 2e ronde: 1. Oldcorn (Sch) 137 slagen, 2. Mitchell (Eng), Tinning (Den) 138, 4. Besanceney (Fra) 139, 5. Webster (Eng), Allen- by (Aus), Fulke (Zwe), McFarlane (Eng) 140 cut (146) gemist: o.a. Muntz (Ned) 149. Wassenaar. NK professionals, stand na 2e ronde: 1. Giles (Eng), Steenkamer (Ned) 142 slagen, 3. Gee (Eng), Forrester (Eng) 143, 5. Wechgelaer (Ned) 144, 6. Bos (Ned) 145, 7. Horn (Eng) 146. SCHAKEN Amsterdam. NK. Eerste ronde: Nijboer - Timman Vz-Vz, Reinderman - Bosch 1-0, Van der Sterren - Cifuentes 1-0, Soko- lov - Van der Wiel 0-1, Hendriks - Kuijf />-/>, Piket - Sosonko Zi-n- ift iet ds- ijd de de sen ils. )vo- lis- ZATERDAG Nederland 2 presenteert: 14.00 Studio Sport: Roland Garros (finale dames) en openingsceremon EK Voetbal 15.52 Engeland-Zwitserland De openingswedstrijd is ook te zien bij BRT 2 en op Duitsland 1. Niet op de BBC, dat de voetbalrechten moet delen met het commerciële stat rrv. Eurosport heeft het uitvoerig vooroe- schouwende 'EK, de aftrap m p (12.00 uur) en zendt Engeland-/- seriand pas om 20.00 uur uit. Barend Van Dorp leveren vier u vijf keer hun EK-bijdrage op R1 Vandaag de eerste aflevering 20.55 uur. ZONDAG Nederland 2 brengt zondag: 15.22 Spanje-Bulgarije 17.52 Duitsland-Tsjechië 20.15 Denemarken-Portugal 22.45 EK-Jouraaal Deze drie wedstrijden zijn ook livf zien bij BRT 2 en op Duitslana BBC 2 toont alleen de laatste twee- Eurosport herhaalt 's morgen openingswedstrijd Engeland- seriand (8.30 uur) en zendt op ee ter tijdstip integraal Spanje-tf rije (17.30 én 23.00) en Duitsland Tsjechië (21.30 uur) uit. I [mor Bob vari Huët Sijmingham - Er is een [jinpliment waar Gaiy McAllister zo onderhand je balen van heeft. De ele- jte aanvoerder van het I Schotse elftal wordt er doodziek van steeds te moeten horen dat zijn team b de laatste jaren zo'n ardige en sportieve ver- I jezer heeft getoond. I jerwijl het vijf miljoen man ster- te thuisfront bij voorbaat zou te- I ienen voor die ene overwinning taarop men jaren kan teren (op srivaal Engeland, uiteraard) ft McAllister moeite met de I jjnsequenties van alleen maar een gewonnen burenruzie. „Dat 0 dus betekenen dat we 18 juni seer naar huis kunnen. Ik heb het nooit leuk gevonden langs de tnbunes te gaan om de fans te be- j danken als we waren uitgescha- ld. Ik vier liever een feestje met re, omdat we echt iets hebben be reikt." fn de altijd 'vriendschappelijke' relaties tussen Engelse en Schot se media merkte de Engelse krant fte Guardian op dat de spelers ran het Schots elftal dit keer eens later van een EK zullen thuisko men dan de ansichtkaarten, die re aan hun familieleden verstu ren. De lollige reden is niet dat de Sèotten de eerste ronde hebben overleefd, maar een waarschijn lijke staking bij de postbodes van de Royal Mail. De grap uit het zuiden herinnert de noorderlingen ten overvloede aan hun inderdaad droevige prestaties op de grote voetbal toernooien. Op zeven WK's en een EK moest de 'Tartan Army' steeds voortijdig zijn koffers pakken. Traumatisch zijn de her inneringen aan het WK in Argen tinië, waarin men verloor van Oranje en Peru en de punten deelde met Iran. Op het laatste EK zat het eenvou dig tegen. De poule-indeling met Nederland, Duitsland en Rusland zou destijds iedere Europese ploeg de moed in de schoenen hebben doen zinken. Twee neder lagen waren onvermijdelijk. Te gen Rusland schoten de getergde Schotten uit hun slof met een prachtige 3-0-overwinning. McAllister scoorde vanaf elf meter. Perspectief Nooit haalde een Schotse ploeg zelfs maar de kwartfinales van een EK of WK. En ditmaal, met Engeland als sterk gastland en Nederland als gedoodverfde hal ve finalist zijn de perspectieven weinig beter. Traditioneel beginnen de Schot ten hun toernooi uiterst beroerd. Dat is goed nieuws voor Oranje. Een andere voetbaltraditie wil dat een Schots elftal één keer vlamt op een WK of EK. En wie de verstandhouding met de van arrogantie betichte zuiderburen een beetje kent, kan raden welke wedstrijd daarvoor is uitgekozen. Jn Schotland denken velen dat als we Engeland verslaan, we ei- genlijk de Europese kampioen hjn, om niet te zeggen de wereld kampioen," meent de Schotse sportjournalist Archie McGregor. Da bookmakers geven weinig voor dergelijke virtual reality. De rate van Schotland voor een Schotse harten zullen bloeden wanneer de oude vos en goaltjesdief Ally McCoist (links) aan zijn laatste grote toernooi begint. De aan valler heeft achttien maal gescoord in het nationale team. eindoverwinning is gezakt van 66-1 naar een onwaarschijnlijke 80-1. Samen met Turkije staat de 'Tartan Army' te boek als gega randeerde verliezer. Half gevuld Pijnlijk in de kwalificatiewed strijden voor deze EK was dat het bij clubvoetbal zo fanatieke thuispubliek niet warm liep voor de nationale ploeg. Hampden Park was op zijn best half gevuld. „Dat was teleurstellend," zegt McAllister. „Ik denk dat onze re sultaten beter hadden verdiend. In Schotland bestond onverschil ligheid over de kwalificatiewed strijden. Dat we de eindronde hebben gehaald in een poule met twee WK-deelnemers, Rusland en Griekenland, vind ik een goe de prestatie. We hopen dat de fans nu achter ons willen staan. Tegen Engeland is dat geen pro bleem, maar tegen Nederland en Zwitserland moeten ze er ook zijn." De Schotse bondscoach Graig Brown, een voormalige docent pedagogie, zegt dat hem slechts één doel voor ogen staat: een ein de maken aan dat sympathieke imago van kansloze voetbaltoe risten. „We willen per se de twee de ronde halen. Op zich zou dat al een historische prestatie zijn. Nog belangrijker is dat er dan een enorme psychologische last van het team zou vallen. En je weet nooit wat er kan gebeuren als we deze muur hebben door broken." Brown, de opvolger van de wei nig succesvolle Andy Roxburgh, erkent dat zijn selectie geen bril jante individuen bevat. Niemand die een wedstrijd kan dragen, laat staan beslissen. De man die zelf Schots jeugdin- ternational was en profvoetval speelde bij Rangers, Dundee en Falkirk heeft het allemaal al zo vaak gehoord. „De fans thuis ver tellen ons telkens weer dat we niet langer spelers hebben van het kaliber Bremner, Jordan, Law, Dalglish en Souness. Dat weten we nu wel. Maar ook die beroemde spelers hebben in het nationale team niet meer gepres teerd dan alle anderen. Ik weet dat we dit keer geen supersterren hebben. Maar we hebben lef en we zijn vastbesloten. Er heerst een prima sfeer in het team, en dat is iets wat in het verleden nogal eens heeft ontbroken." Een goede sfeer kan een middel matige ploeg echter geen vleugels bezorgen. Tijdens de recente oe fencampagne in de Verenigde Staten werd twee keer verloren van de gastheren en van een Co- lombiaans team op vakantie. Noest knokwerk Bij gebrek aan virtuose spelers moet het komen van ervaring en noest knokwerk. Net als bij het Iers elftal domineren ook bij de Schotten de dertigers. Andy Go- ram (32), Colin Hendry (30), Gary McAllister (31), Gordon Durie (30), Tosh McKinlay (31) en Ally McCoist (33) vormen de rugge- graat van het team. Graig Brown had graag jongere spelers opgeroepen, maar de ont wikkeling van het jongste Schot se talent, Charlie Miller (Ran gers), stagneert. De gemiddelde leeftijd van het Schots team is mede daardoor drie jaar ouder dan die van Oranje, inclusief Danny Blind. Scoren is hét grote probleem bij de Schotten. Bij gebrek aan de geblesseerde Duncan Ferguson zal de rol van target man waar schijnlijk worden vervuld door John McGinlay, de weinig pro ductieve aanvaller van Premier League-degradant Bolton Wan derers. In hun kwalificatiegroep maakten de Schotten weliswaar negentien doelpunten in tien wedstrijden; veertien daarvan vielen tegen San Marino en de net zo min gevreesde Faroër Eilan den. Eoin Jess, die bij Aberdeen wél regelmatig het net vond, leek de verlosser. Maar sinds hij de zwakke Schotse competitie heeft verruild voor Coventry City, werd ook van hem weinig meer vernomen. De potentiële verras sing kan John Spencer zijn. Deze miniatuur-spits (1.68 m) van Chelsea verbaasde dit seizoen het Londense tribunevolk met vlagen van genialiteit. Geïnspireerd door maestro Ruud Gullit werd de tot dan meestal anonieme Spencer meermaals man of the match. In negen interlands heeft hij evenwel nog niet gescoord. Schotse harten zullen bloeden wanneer de oude vos en goaltjes dief Ally McCoist aan zijn laatste grote toernooi begint. De aanval ler heeft voor zijn club al meer dan 300 doelpunten gemaakt. Achttien slechts in dienst van het nationale team. Beenbreuken hebben hem lang aan de kant ge houden. Ally begint waarschijn lijk op de bank tegen Oranje. Hoofd Als de Schotten de blik op onein dig zetten en tekeer gaan, probe ren er een fysieke krachtmeting van te maken, is Gary McAllister meestal een van de weinigen die zijn hoofd nog gebruikt. In het wekelijkse kick and rush-gedoe van de Engelse competitie is de aanvoerder van Leeds United een verademing. Hij is een zeer bal- vaardige en uitgekookte strateeg met gevoel voor de brekende pass. McAllister is de specialist van de gekromde vrije trappen, die meestal in de korte hoek val len. McAllister voorspelt dat de Schotse gedrevenheid een kans heeft tegen de superieure tech niek van Oranje. „Ik ben een groot fan van Nederland. Ik houd van de manier waarop ze kunnen combineren. We hebben allemaal kunnen zien hoe ze Ierland weg tikten. Niemand kan dus achteraf zeggen dat hij is verrast door de Nederlandse stijl. Misschien moeten we een voorbeeld nemen aan een andere Ierse prestatie. Op het WK in Amerika speelde het Iers elftal het hoge tempo uit de Engelse competitie. Italië werd daardoor verrast en verloor. Nederland is ijzersterk, als je ze de ruimte laat. Ik wil wel eens zien hoe ze reageren als je ze on der grote druk zet en een heel hoog tempo oplegt. Ik denk dat we in staat zijn dat te proberen." Graig Brown heeft vergelijkbare gedachten: „De .algemene ver wachting is dat Nederland ons zal overrompelen. Ik moet het nog zien. De Nederlanders kun nen iedereen verslaan als ze in vorm zijn. Ik heb tien kwalifica tiewedstrijden van hen bezocht en gezien hoe ze verloren in Wit- Rusland en in Tjechië. Het sterkt ons te weten dat ze niet onover winnelijk zijn of onkwetsbaar, zoals sommigen beweren." Oranje is trouwens net zo bekend met de stijl van de Schotten. Van de laatste vier ontmoetingen wer den er drie gewonnen en was er een gelijkspel. Zelfvertrouwen Een van de weinigen die een eer ste Oranjefeestje in de weg zou kunnen staan, is Andy Goram, een zware lijnkeeper met verba zingwekkende reflexen. Net als Theo Snelders vecht hij soms met zijn zelfvertrouwen. Aan de voor avond van de EK-kwalificatie- wedstrijd tegen Griekenland zeg de Goram af, omdat hij niet 'de goede geestesgesteldheid' meen de te hebben voor zo'n belangrij ke wedstrijd. Vijf dagen later stond hij wel weer onder de lat in een Europa-Cup-wedstrijd van Glasgow Rangers. Niet-Ranger- fans herinneren hem aan zijn faalangst met het tribunelied: „Two Andy Gorams, there's only two Andy Gorams..." De Schotse keeper is overigens de enige speler op het EK die ook een international is in een andere sport, namelijk cricket. De vijf man sterke verdediging is gegroepeerd rond Colin Hen dry van Blackburn Rovers. Hij is een van de hardste spelers in het Engelse competitievoetbal. Af gaande op regelmatige bloed- spatten op zijn shirt lijkt hij zijn sport te begrijpen als een combi natie van sumo en head banging. Het niet zelden onbesuisde ge drag van Hendry bezorgde hem het afgelopen seizoen onder meer een rode kaart in de Champions League. De buiten de lijnen bij zonder aardige Hendry debuteer de pas op 27-jarige leeftijd in het nationaal team. De traditionele middenlinie van McAllister, McCall en McStay is opgebroken door een blessure van de laatste. Celtic-collega Jo hn Collins zal waarschijnlijk als vervanger aantreden. Tot veler verrassing tekende hij onlangs een contract bij Monaco. Reserve-middenvelder Scott Gemmill kampt met een Jordi- syndroom. Hij is de zoon van een beroemde voetbalvader: Archie Gemmil, 43-voudig Schots inter national. De prachtige WK-tref fer van Archie tegen Oranje in 1978 wordt in de Hooglanden nog altijd gevierd als een van de beste Schotse goals aller tijden. Scott Gemmill (25) begon zijn carrière bij het Engelse Nottingham Fo rest in de dagen dat vader Archie daar trainer was. Met Jordi kan hij de voor- en nadelen daarvan uitwisselen. McAllister denkt dat het ondanks alle slechte repeti ties wel goed zal komen bij de grote uitvoering. De aanvoerder wil voor alles een goed toernooi afwerken. Toch kan ook hij niet ontkomen aan alle opwinding rond de ontmoeting met de En gelsen en zijn krachtmeting met Paul Gascoigne, de ster van Glas gow Rangers. „Wembley is speciaal voor een Schotse voetballer. Ik herinner me prachtige wedstrijden voor de tv als Schotland tegen Engeland speelde. De hele familie kwam dan bij elkaar. Mijn ouders gin gen aan het bier en wij, de kinde ren, zaten met chips en frisdrank in een hoek van de kamer." Engeland kan worden verslagen, denkt hij. „Ik ken veel spelers, omdat ik ze wekelijks ontmoet met Leeds. Bij mijn weten is er niemand met bovenmenselijke krachten en in de voorbreiding van het EK vond ik ze niet gewel dig." Door Henk van de Voorde Sas van Gent - „Als we met team geen kampioen wor sen weet ik het niet meer,liet hm Poppe zich ontvallen aan de vooravond van de landelij ke tenniscompetitie. Dat zijn Worden geen holle frasen zijn «ijkt achteraf. Drive uit Sas v'an Gent werd met vlag en pimpel kampioen in de lande- kjke vijfde klasse. TENNIS Je Sasse formatie - bestaande uit oe B2-spelers Tim Poppe, Menno leeuwenburg en Mario Leenhou wers, Niek Stellenaar (Cl) en Cor 'e Jonge (C2) - bewerkstelligde oaardoor promotie naar de vierde ®sse. Het kampioenschap werd vorige week zondag een feit oor Drive. Op het knusse Sasse ennispark - waar de brug over kanaal van Gent naar Ter eazen als achtergrond-decor angeert - werd Oudenbosch 3 f-en 5-1-nederlaag terug naar Brabantse land gestuurd. De ampagne kon ontkurkt wor- f51; idet eigenlijke kampioens- st werd een week later ge- wm n amen met het 35+-team j i ,Ive dat kampioen werd in landelijke vierde klasse. Tot in hot e, uurtJes was het feest in Mt clublokaal van TC Drive. ?n„, f'^gelijkspel van de Sasse onrri f in en te8en Dintel- ord op de slotdag was van nul en generlei waarde meer. Eerder do f® Willemstad (6-0), Strij- Amh u i4"2'' Hulster en» Eegedima 2 (6-0) s ge»gd Oudenbosch 3 (5- 1) er aan geloven tegen Drive. Al leen Rally uit Oosterhout kon enigszins in het spoor van Drive blijven. In de onderlinge confron tatie wonnen Leeuwenburg en De Jonge beiden hun partij. Mario Leenhouwers verloor kansloos van de sterkste man van Rally, terwijl Tim Poppe ondanks twee matchpoints zijn partij in drie sets verloor. De dubbels Poppe/Leeuwenburg en Leenhouwers/Stellenaar be landden eveneens in Sasse han den. In de overige wedstrijden geraakten de Drive-spelers meestal freewheelend tot de winst. Versterking Leenhouwers speelt puur op vastheid en vaak lange rallies. Wanneer de moge lijkheid daar is slaat hij zijn slag. Poppe heeft een harde service en een goed veldspel. Geslepenheid Mag de opslag van Poppe nog wel eens wisselvallig zijn, zijn neef en aanvoerder Menno Leeuwenburg heeft een solide en keiharde ser vice. Cor de Jonge moet het heb ben van zijn ijzersterke wed- strijdmentaliteit. „Qua techniek ben ik de mindere, maar niet qua doorzettingsvermogen, inzet en snelheid. Kan goed de rust bewa ren en overschakelen op een an dere tactiek. Een soort van 'ouwe geslepenheid'," lacht Cor de Jon ge. Niek Stellenaar speelt welis waar gedurfd, maar zijn service- Brussel (anp) - Het toernooi om het Europees kampioen schap voetbal heeft tot een strijd tussen Engeland en Schotland geleid nog voor de eerste bal is getrapt. Schotse nationalisten willen namelijk niet dat Engelse supporters de Union Jack, de vlag van het hele Verenigd Koninkrijk, gebruiken. „Als de Union Jack wappert, weten Europeanen op het con tinent niet meer dat Groot- Brittannië bestaat uit verschil lende regio's met hun eigen verscheidenheid," aldus dr. Al lan Macartney, lid van het Eu ropees Parlement voor de Schotse nationalistische partij SNP, in Brussel. Macartney pleit ervoor dat En gelse voetbalsupporters tijdens het toernooi hun eigen vlag, een wit doek met het rode kruis van St. George, met zich mee dragen. Dit gebruik zou ook bij andere 'typisch Engelse' ge beurtenissen ingang moeten vinden. De Schotten gebruiken volgens de SNP-politicus ook al jaren hun eigen vaandel, een blauw doek met een wit St. Andreas-kruis. De Union Jack is bij de meeste Europeanen de meest bekende vlag, met een eveneens blauw doek met een rood-wit diagonaal kruis. Engeland en Schotland zijn voor het EK ingedeeld in de zelfde poule. Beide teams ont moeten elkaar op 15 juni in Londen. Goes - Op het Goese sportpark 't Schenge wordt zaterdag 8 juni de tweede wedstrijd van de districtscompetitie voor C- en D-ju- nioren afgewerkt. In actie komen alle Zeeuwse clubs met uitzon dering van Marathon en Sporting Walcheren. De organisatie is in handen van AV'56. De wedstrijden beginnen om 11.00 uur. Oostburg - In Oostburg op het sportcomplex van de SV Oost burg aan de Baljuw Veltersweg houdt de West-Zeeuws-Vlaamse atletiekvereniging 'De Wielingen' zaterdag 8 juni de vijfde wed strijd van de Zeeuwse pupillencompetitie. Dit voor de A-, B- en C-pupillen. Voor alle categorieën staat de gebruikelijke drie- kamp op het programma. Bijnummer en niet voor de competitie meetellend is deze keer de 1000 meter. De wedstrijden beginnen om 11.00 uur. Terneuzen - In Terneuzen staat zaterdag 8 juni de Scheldorado loop op het programma. Het is de derde en tevens afsluitende trimloop van een serie van drie van het 'Van den Bosch-circuit'. De te lopen afstanden zijn: 1500 meter (jeugd), vijf en tien kilo meter. De jeugdloop gaat om 14.45 uur van start. De beide overige af standen om 15.00 uur. Er kan vanaf 14.00 uur worden ingeschre ven in de kantine van het subtropisch zwembad Scheldorado. De organisatie is in handen van de Stichting Sportpromotie Zeeuws-Vlaanderen. Breskens - Mario Corthals speelt komend seizoen bij vierdeklas ser Breskens. De in Aardenburg woonachtige middenvelder speelde in het verleden ook al een aantal seizoenen in Breskens alvorens hij terugkeerde naar Aardenburg om vervolgens de laatste jaren bij het Belgische AK Maldegem te spelen. Clinge - De actieve biljartvereniging HBC/De Troubadour uit CJinge sluit het seizoen af met het kampioenschap bandstoten van Clinge. Vandaag en morgen wordt die titelstrijd afgewerkt in café De Troubadour te Clinge. De wedstrijden beginnen dage lijks omstreeks 13.00 uur en de slotpartij hoopt de organisatie zondagmiddag rond vier uur af te werken. Door het groot aantal inschrijvingen (30) heeft het organise rende comité nu voor een andere opzet gekozen. Via voorwed strijden heeft men naar een achttal finalisten toegewerkt. Finalisten: A. Seghers, P. Warrens, H. Willaert, W. Ivens, P. van Lan- deghem (allen HBC/De Troubadour), E. van Gaever, Th. Freijser en W. van Brink (allen CBC). Reserves zijn: M. de Boey en R. Koek (HBC/De Troubadour) en A. Buijze (CBC). Terneuzen - De wielerformatie van Erotic Discount Centre is sa mengesteld voor de 'thuiswedstrijd', het Zeeuw-Vlaams Wieler weekend. Gezien de duidelijk aanwezige progressie bij het team zijn de verwachtingen dan ook hoog gespannen. De ploegleiding heeft de volgende renners aangewezen voor het Zeeuws-Vlaams Wielerweekend: Theo Akkermans, Marcel van der Vliet, Michel Stobbelaar, Dennis Brehm, Nico Vuurens en Henk van Hees. De ploeg zal onder leiding staan van Hans Vogelaar en John-Paul van de Ameele. Het kampioensteam van Tennis Club Drive uit Sas van Gent dat landelijke vierde klasse. volley-spel is niet altijd een ga rantie voor de winst. Zoals bij voorbeeld bleek in het enige streekduel tegen Hulster Am bacht toen Stellenaar verloor van Roland Renique. Verder wonnen promotie bewerkstelligde naar de FOTO WIM KOOYMAN Poppe, Leeuwenburg en Leen houwers allen in straight sets van respectievelijk Jean-Loup Del tour, Reggie van de Berg en Ron- ny van Remortel. Cor de Jonge is niet alleen als speler blij met het kampioen schap, maar tevens uit hoofde van zijn bestuursfunctie techni sche zaken bij TC Drive. „We zijn goed bezig bij Drive. Ook het jeugdteam tot en met 17 jaar is kampioen geworden. Daartegen over staan echter ook degradaties van het eerste mixedteam en het eerste districtsteam mannen. Voor mij zelf was de landelijke mannencompetitie helemaal nieuw, want ik speelde altijd in de mixedcompetitie. Ik moet zeg gen dat het allemaal boven ver wachting is gegaan dit jaar. Drie jaar geleden degradeerde Drive, toen nog met Coen Dobbeleir en Onno van Quekelberghe, uit de vierde klasse. De jaren daarna werd het kampioenschap telkens op een enkel punt gemist." Voor komend seizoen is De Jonge optimistisch gestemd. „Ja, vol gend jaar spelen we in de vierde klasse. Ook op dat niveau moeten we voor promotie spelen. Het klinkt misschien wat 'bravourig', maar wat Sluiskil kan dat kan Drive ook." Het bestuur van Drive - met aan het roer voorzitter Piet Bertram, die aan zijn laatste periode bezig is - heeft voor het jaarlijkse se- niorentoernooi een grote plaatse lijke sponsor kunnen strikken. Daardoor wordt het Schepen- trekkerstoernooi omgedoopt in het Cerestar-toernooi. Toernooileider is en blijft Cor de Jonge. Hij zal van 29 juli tot en met 3 augustus ongetwijfeld vele gasten mogen verwelkomen op het Cerestar-tennistoernooi. Van onze tennismedewerker Breskens - Tijdens de Zeeuwse veteranentenniskampioen- sehappen op het park van De Boskreek in Breskens bereikten zowel Karei Leenhouwers als zijn broer John de halve finale in de categorie 40 tot en met 54 jaar Dl. TENNIS Karei Leenhouwers schreef in de kwartfinale de eerste set tegen Jo Risseeuw met 6-2 op zijn naam. In de tweede set stond de DOS- speler weliswaar met 3-2-achter, maar op dat moment hield Ris seeuw de partij wegens een bles sure voor gezien. Eerder had Ka- rel Leenhouwers plaatselijke fa voriet Sjaak Verduin slechts één game toegestaan. John Leenhou wers uit Oostburg, als tweede ge plaatst, bedwong in de kwartfi nale in straight sets Rinus Witte van het Terneuzense Animo. Frank Hissink van De Schelde geraakte eveneens bij de laatste vier ten koste van Sjaak Flik- weert van de organiserende vere niging. De laatste halve finalist moet komen uit de partij Piet Klaaysen (ais eerste geplaatst) en Aery Bently uit Sluis. Op het C-schema 40 tot en 54 jaar zijn de vier halve finalisten be kend. Terneuzenaar Aart van der Sloot pakte in de eerste set tegen Sjaak Verduin uit met een 6-0- score. In de tweede set kreeg Ver duin wat meer vat op de partij, maar kon niet verhinderen dat Van der Sloot ook in deze set de sterkste was: 6-4. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL 40 tot en met 54 jaar C: eerste ronde: Aart van der Sloot-Sjaak Verduin 6- 0, 6-4. 55+ Dl: eerste ronde: Tom den Haan- Friedhelm Schelinsky 6-2, 6-3; kwartfinale: Kees Zuidweg-Ko de Feyter 7-6, 6-4; Hans Gussenhoven- Ben Hoek 6-3, 7-5. 40 tot en met 54 jaar Dl: eerste ron de: Aery Bentley-Ferdinand Schlet- terer 6-2, 6-3; tweede ronde: Karei Leenhouwers-Jo Risseeuw 6-2, 2-3, walk over Leenhouwers; Frank His- sink-Sjaak Flikweert 6-3, 6-0; John Leenhouwers-Rinus Witte 6-1, 7-5. 40+ D2/E: eerste ronde: Adrie Gijsel- Ed Goossen 6-0, 6-0; Eugène Louwe- ret-F. Dobbelaar 6-1, 6-0. DUBBELSPEL 40+: kwartfinale: Krant/De Jong- Baas/De Coninck 6-4, 6-4. VROUWEN DUBBELSPEL Dl/C 35+: tweede ronde: Tarant/Van Tiggelen-Haeck/Wisse 6-3, 6-4; Den Hollander/De Looff-Carels/Maas 7- 5, 6-1; Sterrenberg/Verhelst-Boeck- hout/Van de Linde 7-6, 7-6. PATRICK VAN PASSEL uit Sluiskil reed in het Belgische Eeklo naar een zesde plaats bij de elite-amateurs.

de Stem | 1996 | | pagina 11