Olano moet op zijn tellen passen Met tong op schoenen afgeserveerd Venables gokt alles of niets 'Ort uitslagen standen Kafelnikov via kansloze Sampras in finale Roland Garros Berti Vogts staat perplex van complex 'LAG DE STEM SPORT B2 Ook Oranje klaagt over trainingsveld Engelse media staan na reeks incidenten klaar met de botte bijl EURO'96 kort sportnieuws kort Huizen blijft na protest in de hoogste zaterdagklasse EURO'96 op Vi pK STEM Schotse aa 11111 ZATERDAG 8 JUNI 1996 Passo Pordoi/Beaumes-de-Venise (anp) - Abraham Olano lijkt spre kend op zijn beroemdere landge noot Miguel Indurain. Het Spaan se duo is niet goed uit elkaar te houden, zeker in de koers niet. Dat bleek tijdens de wereldkam pioenschappen wielrennen in Co lombia verleden jaar. In prestaties deden ze toen ook niet voor elkaar onder. Goud voor Indurain in het tijdrijden, zilver voor Olano; het omgekeerde op de weg. Vrijdag stonden beiden op het ere podium. De vijfvoudige Tourwin naar in Frankrijk als triomfator in de tijdrit van de Dauphiné Liberé, zijn evenbeeld in Italië als nieuwe leider in de Giro, met één seconde voorsprong op de Rus Pavel Ton- kov. Dat laatste na eindelijk een boeiende rit in de Giro d'Italia met vier zware cols, gewonnen door de dappere Italiaan Enrico Zaina en met de Rus Evgeni Ber- zin als grote verliezer. Indurain bleef na de rit tegen het horloge in de strijd om de leiders plaats op 3 seconden steken van Laurent Jalabert, die vijftig tellen moest toegeven op 'Robocop'. Donderdag had de vijfvoudige Tourwinnaar na het verlies van een minuut weinig gezegd, alleen: „Vrijdag heb ik meer te vertellen." Dat deed hij niet alleen met woor den, maar ook met daden. „De verschillen vielen mee, maar dat verbaast mij niks, want iedereen is in vorm; Rominger (2e), Board man (3e) en Jalabert (4e). Ik ben echter tevreden dat ik goed her steld blijk na de bergrit naar de Ventoux. Het was de eerste serieu ze test op een col van importan tie", vertelde Indurain vrijdag. Niet alleen Indurain was tevre den, ook Rominger, Boardman en Jalabert, die evenals Olano in de Giro de komende twee dagen let terlijk op zijn tellen moet passen. De bezitter van de regenboogtrui verzuimde vrijdag in Italië in de boeiende Dolomietenrit in de fi nale iets meer dan één seconde voorsprong te nemen op Tonkov. Hij liet zich verrassen door Gianni Bugno die de derde plaats en vier bonificatieseconden voor zich op eiste. Nu staat Olano in tijd gelijk met Tonkov, in die zin dat de mar ge 0,46 is. Ronde van Italië. Twintigste etappe, Marostica - Passo Pordoi: 1. Zaina (Ita) 220 km in 7.12.40, 2. Gotti (Ita) 0.47, 3. Bugno (Ita) 1.04, 4. Olano (Spa), 5. Tonkov (Rus) 1.05, 6. Oegroemov (Let) 1.09, 7. Robin (Fra) 1.32, 8. Rebellin (Ita) 2.07, 9. Shefer (Kaz), 10. Pellicioli (Ita) 3.28,11. Zberg (Zwi) 3.33, 12. Lanfra nchi (Ita) 3.40, 13. Delia Vedova (Ita), 14. Di Grande (Ita) 3.43, 15. Laukka (Fin), 16. Garcia (Spa), 17. Faustini (Ita) 3.55, 18. Berzin (Rus) 4.36, 19. Buenahora (Col), 20. Poelnikov (Rus). Algemeen klassement: 1. Olano 92.42.07, 2. Tonkov, 3. Zaina 1.41, 4. Oegroemov 2.02, 5. Rebellin 3.39, 6. Gotti 3.43, 7. Berzin 3.45, 8. Faustini 5.02, 9. Shefer 5.46,10. Robin 7.18,11. Zberg 9.17, 12. Buenahora 12.26, 13. Teterijoek (Kaz) 14.33, 14. Laukka 15.48, 15. Poelnikov 16.15, 16. Garcia 18.21, 17. Cenghialta (Ita) 18.25, 18. Di Grande 20.11, 19. Lanfranchi 21.20, 20. Faresin (Ita) 23.05. Dauphiné Liberé. Vijfde etappe, tijdrit Gigondas - Beaumes-de-Venise: 1. Indurain (Spa) 42,1 km in 49.31, 2. Rominger (Zwi) 0.28, 3. Boardman (GBr) 0.40, 4. Jala bert (Fra) 0.50, 5. Brochard (Fra) 1.49, 6. Riis (Den) 1.53, 7. Rojas (Spa) 1.58, 8. Teyssier (Fra) 2.19, 9. Mauri (Spa) 2.24, 10. Moreau (Fra) 2.27. Algemeen klassement: 1. Jalabert 20.29.43, 2. Indurain 0.03, 3. Romin ger 1.42,4. Brochard 1.46, 5. Virenque (Fra) 1.58, 6. Heulot (Fra) 3.13, 7. Ro jas 3.51, 8. Boardman 3.56, 9. Dufaux (Zwi) 4.42, 10. De las Cuevas (Fra) 5.21. Ronde van Luxemburg. Tweede etappe, Dudelange - Bertran- ge: 1. Zabel (Dui) 183 km in 4.37.45, 2. Tsjmil (Rus), 3. Sunderland (Aus), 4. Ludwig (Dui), 5. Hamburger (Den), 6. Nijdam (Ned), 7. Den Bakker (Ned), 8. Blaudzun (Den), 9. Ferrigato (Ita), 10. Patry (Bel). Algemeen klassement: 1. Elli (Ita) 9.03.20, 2. Fincato (Ita) 0.10, 3. Ham burger 0.12, 4. Holm (Den) 0.16, 5. Breukink (Ned), 6. Desbiens (Fra), 7. Chiurato (Ita) 0.25, 8. Aldag (Dui) 1.06, 9. Lemarchand (Fra), 10. Marin (Col). Door Cas Overzier Parijs - De afgang van Pete Sampras was tragisch. Aandoenlijk bijna. Groot waren de obstakels op zijn weg naar de halve finales van de Open Franse titelstrijd. Maar hij overwon ze. Gisteren bleek pas hoeveel de aanvoerder van de wereldrang lijst de afgelopen twee weken heeft geleden. Jevgeny Kafel nikov, de getalenteerde Russi sche tennisser, blokkeerde bij kans op zijn sloffen de poort van Sampras naar de finale: 7-6 (7- 4), 6-0, 6-2. Het valt hem amper kwalijk te nemen. In vijf partijen had hij al bijna veertien uur op het gravel van Roland Garros gestaan. Veel langer dan alle overige 127 deel nemers, die vorige week maan dag aan de strijd begonnen. Maar Sampras, zevenvoudig Grand Slam-winnaar, wilde dan ook koste wat kost de enige titel die hij ontbeert, grijpen. Op de valreep sneuvelde de 24- jarige Amerikaan. In de tropi sche hitte van Parijs. Zijn bleke gelaat stak af tegen de zon die strak aan de blauwe hemel stond. Het kwik op het court central liep op tot 34 graden Celsius. Sampras' befaamde tong hing bijna op de schoenen. Dit was duidelijk niet de Sam pras van afgelopen dinsdag toen hij in een klassieker van bijna vier uur zijn landgenoot Jim Courier overwon. Of de Sampras van de dagen daarvoor. Todd Martin en Sergi Bruguera. Ook al vijf sets. Sampras, toen nog zo fit als een hoentje, greep ze allemaal in de kraag. Wanvertoning Hoe anders was het gistermiddag gesteld met de man, die door zo'n beetje iedereen de eindzege in Parijs werd gegund. Publiekslie veling Sampras slofte als een slak over het kolkende gemalen baksteen. Volkomen uitgeput, afgebrand. Twee dagen herstel waren voor de aanvoerder van de wereldranglijst niet afdoende ge bleken. „Pete speelde alleen op emotionele energie," verklaarde zijn trainer Todd Snyder. De wanvertoning duurde precies één uur en 45 minuten. Gemeng de gevoelens bij de 17.000 toe schouwers, gemengde gevoelens ook bij winnaar Kafelnikov, die vorig jaar op Roland Garros won van een geblesseerde Agassi maar in de halve finales verloor van de latere winnaar, Thomas Muster. Kafelnikov: „Natuurlijk is het een beetje frustrerend als je van iemand wint die niet helemaal fit is, maar aan de andere kant ben ik wel blij dat ik de finale heb ge haald." Voor aanvang van de halve finalepartij voelde Kafel nikov dat hij een kans had Sam pras te grazen te nemen. „Dat is het grote verschil met vorig jaar. Tegen Muster ging ik toen de baan op met de gedachte dat ik nul procent kans had. Nu had ik voldoende zelfvertrouwen." Sampras bergt zijn racket de ko mende tijd op en gaat in zijn woonplaats Tampa (Florida) wat golf spelen. „Dat heb ik nodig. Wat ontspanning. Op die manier wil ik de batterij weer opladen," zei Sampras met een knipoog naar het gras van Wimbledon. Surprise Stich Een speler waar over twee weken in Londen eveneens rekening mee moet worden gehouden, is Michael Stich. Maar de Wimbledon-winnaar van '91 wordt eerst nog in de eindstrijd van Roland Garros verwacht. De Duitser, die eind vorig jaar en begin van dit sei zoen met blessures kampte, ver- Door Bert Willemsen Mottram St. Andrew - Berti Vogts stond perplex. „Ik heb sinds 1966 alle grote voetbaltoernooien gevolgd," zei de Duitse bondscoach, „maar zo'n slecht trainingsveld heb ik nog nooit gezien." De vraag is wat Macclesfield Town FC gedaan heeft met de centen van de EK-organisatie. De amateurclub had royaal geld gekregen om het terrein in een perfecte conditie te brengen voor de trainingen van de Duitse ploeg. Dat was wel nodig ook. „In december hebben we het veld voor de eerste keer gezien", vertelde Vogts gisteren. „We schrok ken, want er stond vrijwel geen gras op. Maar men verze kerde ons dat alles in orde zou komen. Begin mei speelde Macclesfield Town zijn laatste wedstrijd, waarna het gras vertroeteld zou worden." De realiteit schokte de Duit sers. Het veld in Macclesfield is zo slecht dat Vogts er niet meer wil trainen. In alle vroeg te rinkelde gisteren op het EK- bureau van de Duitse voetbal bond in hotel Mottram Hall al de telefoon. Belangstellenden vroegen zich bezorgd af of ze hun geplande uitstapje naar de training van de Duitsers moes ten schrappen. Leraren wilden met hun hele klas komen. Maar het kon niet. Tegen half elf, het tijdstip waarop de trai ning zou beginnen, toog een Duitse official naar Maccles field. Daar moest hij enkele tientallen voetballiefhebbers teleurstellen. De Duitsers konden toch trai nen. Een grasveld nabij het hotel bood uitkomst. „Daar staat geen grassprietje scheef", zei Vogts. „Maar er kan niemand komen kijken. Wij zijn uiteindelijk ook maar gasten in het hotel. Dus zoeken we samen met de EK-organi satie en de Europese voetbal bond naar een alternatief. Want we willen ons niet ver stoppen." Mario Basler keerde gister morgen in alle vroegte terug naar Duitsland. Daar liet hij zijn gekwetste enkel onderzoe ken door Hans-Wilhelm Mül- ler-Wohlfahrt, de clubarts van Bayern München. Enkele uren later lag Basler al op de opera tietafel waar een botsplinter uit zijn enkel verwijderd werd. De eerste wedstrijd van Duits land, morgen tegen Tsjechië, zal hij moeten missen. Op zijn vroegst kan hij een week later tegen Rusland spelen. Ook Oranje kent z'n accommo- datie-sores. Zo is bondscoach Guus Hiddink niet bijster te vreden over het veld van FC St. Albans. Pogingen om bete re oefenvelden te vinden mis lukten. „We hebben enkele mensen uitgestuurd om elders velden te bekijken. Uiteinde lijk is dit in deze regio nog het beste. Het valt me bovendien mee dat het veld zeker niet slechter is geworden in de twee dagen dat we hier nu trainen", aldus Hiddink. De voetballers van het Neder lands elftal hebben daarnaast een hotel betrokken waarin de kamers geen airconditioning hebben. Dat betekent behel pen nu ook Engeland deze week door een hittegolf wordt getroffen. De weersomstan digheden hadden gisteren tot gevolg dat de geplande avond training een uur later begon. Pete Sampras werd gisteren letterlijk en figuurlijk afgedroogd. baast in Parijs vooral zichzelf. Ook Mare Rosset vormde giste ren in de halve finales geen enkel probleem (6-3, 6-4, 6-2) voor Stich, voor wie 'ontspannen ten nis' de sleutel naar nieuw succes vormt. Achter de schermen ge niet ook zijn nieuwe coach van Stich's verrassende prestentatie. „Het spreekt voor zich dat ik blij ben hoe het nu gaat," aldus Sven Groeneveld, die verder de lippen stijf op elkaar houdt. „Voorlopig geef ik geen interviews. Ik wil de relatie met Stich niet verstoren. Vandaar." Parijs. Open Franse kampioen schappen, 18 miljoen gulden. Mannen, enkelspel, halve finales: (Dui/15) - Rosset (Zwi/14) 6-3 6-4 6- 2, Kafelnikov (Rus/6) - Sampras (BVSt/1) 7-6 6-0 6-2. Vrouwen, dubbel, halve finales: Da- venport/Mary Joe Fernandez (VSt/4) Novotna/Sanchez Vicario (Tsj/Spa/1) 6-2 6-2, Gigi Fernan- FOTO REUTERS dez/Z vereva (VSt/WRu/2) - Mc- Grath/Neiland (VSt/Let/3) 7-5 6-3. Gemengd dubbel, halve finales: Arendt/Luke Jensen (VSt) - Nei- land/Woodforde (Let/Aus/1) 6-3 6- 3. Jongens, dubbelspel, halve finales: Brandt/Elsner (Dui) - Robi- chaud/Verkerk (Can/Ned) 6-4 6-4. Bisham Abbey - De Engelsen houden wel van een gokje. Zo ook Terry Venables. De 53-ja- rige Engelse bondscoach heeft bij de start van het EK echter wel heel erg hoog ingezet. Venables weet dat het van middag bij de aftrap van Eu- ro'96 letterlijk alles of niets is voor hem en zijn elftal. De wedstrijd tegen de Zwitsers is voor Engeland niet alleen be langrijk omdat het nu eenmaal het openingsduel is. De interna tionals zullen ook moeten afre kenen met de golf van negatieve publiciteit die hen vooral de laatste week overspoelt. De scepsis in de media ten op zichte van het eigen als 'middel eeuws' omschreven voetbal was al groot, maar de reeks aan inci denten tijdens de Aziatische oe fentrip van Engeland heeft de inkt van de tabloids pas echt gif tig gemaakt. Al met al was het ook niet niets wat de top van het Engelse voet bal presteerde. In een hotel te Peking werd na de 3-0-zege op China een drinkgelag aange richt. Een feest dat zodanig uit de hand liep dat de deelnemers aan een internationale postze gel-beurs, die in hetzelfde hotel logeerden, een heuse cultuur schok beleefden. In Hongkong liep een vrije avond vervolgens helemaal uit de hand. Er ver schenen zelfs foto's waarop spe lers gelegen in een soort tand artsstoel poogden een fles tequi la in één teug leeg te drinken. De vlucht terug naar Londen sloeg alles. Wat er precies voor- Venables rekent nog altijd op Gascoigne. FOTO PETER SCHOLS viel in het afgescheiden busine- sclass-deel van vlucht CX251 is nog steeds niet duidelijk. Zeker is alleen dat Paul Gascoigne ja rig was en dat er bij de landing nogal wat meubilair gesloopt bleek. Totale schadepost: 15.000 gulden. In een land dat zich de komende weken vooral zorgen maakt over hoe de hooligans in toom te hou den, was het een schok toen bleek dat de topspelers uit het zelfde hout zijn gesneden als het slechte deel van hun fans. En dus eiste men harde maatregelen. Maar die kwamen niet. Terry Venables weigerde zijn spelers af te vallen. Venables koos er voor alle spelers collectief de schuld te geven, en een gezame- lijke boete op te leggen. Die beslissing leverde nog meer negatieve reacties op dan de in cidenten zelf. Venables moet dat beseft hebben, dus waarschijn lijk heeft hij de incidenten dank baar aangegrepen om een echt groepsgevoel in zijn selectie te kweken. Immers, ineens was ie dereen tegen zijn spelers, in alle kranten werden ze aangevallen. En niets bindt een groep mensen zo hecht als een gezamelijke vij and. Sinds de incidenten heeft Vena bles zijn selectie volledig afge zonderd. De trainingen in Bis- ham Abbey zijn geheim. Een honderdtal security-mensen is ingehuurd om iedereen ver weg te houden van het sportcomplex. Het trainingsveld is bovendien omgeven door het waarschijnlijk grootste windscherm van de we reld. Donderdag trokken de spelers nog handdoeken en plasticzak- ken over hun hoofd om de foto grafen te frusteren. Gisteren ging het reuzegordijn zelfs pas open, toen de training voorbij was. Weer ontstaken de pers mensen in woede. Donderdag nog ging Venables in op vragen over de reeks van mis dragingen en zijn straffen. Gis teren was dat 'not-done', alleen de wedstrijd tegen Zwitserland telde. Duidelijk werd wel dat Venables geen moment van plan is geweest Paul Gascoigne uit de selectie te zetten. Venables gokt namelijk vooral op zijn oogappel. „Paul moet de spil zijn van ons team. Dat weet hij. Hij is er ook klaar voor." Kluivert hoog op lijst bookmakers Londen (sid) - Patrick Kluivert staat bij de Engelse bookmaker tweede op het lijstje van spelers die de meeste kans maken topsco rer van het EK te worden. Topfavoriet is de Duitse aanvoerder Jür. gen Klinsmann. Hij staat met 9 tegen 2 genoteerd, terwijl Kluivert op 5 tegen 1 staat. Wat betreft de ploegen doet Duitsland het ook uitstekend: het team is als eerste genoteerd met 4 tegen 1. Italië staat tweede met 5 tegen 1 en Nederland bezet de derde stek met 11 tegen 2. Politie neemt gasbusjes in beslag Birmingham - De politie in Birmingham heeft vier mensen gearres teerd omdat ze 500 gasbusjes, een vuurwapen en een luchtdrukge. weer in hun bezit hadden. Over de identiteit en afkomst van de ar restanten wil de politie nog niets zeggen. De busjes waren volgens hoofdinspecteur Foster onomstotelijk be doeld om te worden gebruikt door hooligans tijdens de westrijden in Birmingham en mogelijk ook elders. De politie denkt de hele bende te hebben opgerold. De busjes komen oorspronkelijk uit Frankrijk, maar aan dat gegeven wil de politie verder nog geen conclusies verbinden. Foster: „Deze succesvolle operatie laat zien hoe goed wij in Birmingham zijn voorbereid op supportersgeweld. In en rondom het stadion zal streng worden gefouilleerd." NAC begint competitie in Arena St. Albans - NAC is woensdag 21 augustus de eerste competitiete genstander van Ajax in de Amsterdam Arena. De eredivisie-com petitie loopt die dag van stapel met onder meer ook Roda JC-Feye- noord. Op zaterdag 17 augustus spelen landskampioen Ajax en be kerwinnaar PSV in de Amsterdam Arena om de Super Cup. In de competitie komt PSV op donderdag 22 augustus aan bod met de uitwedstrijd tegen NEC. De splitsing is gemaakt om via de nieu we tv-zender Sport 7 zoveel mogelijk betaald voetbal uit te kunnen zenden. Het complete programma moet nog worden afgerond. Van Grunsven wint eerste onderdeel Nijmegen - Anky van Grunsven heeft vrijdag in Nijmegen het eer ste onderdeel van het Nederlands kampioenschap dressuur gewon nen. De amazone uit Gemert behaalde in de Grand Prix met Came- leon Bonfire 1916 punten. Daarmee bleef de combinatie SvenKo- thenberger met Jonggor's Weyden (1818 punten) ruim voor. Van Grunsven eindigde met haar tweede paard, TCN Partout, op de derde plaats (1730). Cruijff dreigt Barcelona met processen Barcelona - Johan Cruijff dreigt zijn oude werkgever Barcelona voor het gerecht te slepen. De oud-trainer eist van de Catalaanse club dat het salaris dat hij door zijn ontslag is misgelopen, uitbe taald wordt. Hij verlangt voor het sportieve deel van het contract 1.500.000 gulden en voor het publicitaire deel 2.250.000 miljoen gulden. Barcelona wil alleen het sportieve gedeelte vergoeden. Als stok achter de deur heeft Cruijff nog een andere mogelijkheid om Barcelona in de rechtzaal te krijgen. Hij spant eventueel een tweede proces aan wegens smaad. De Franse international Christophe Dugarry heeft een driejarig contract getekend bij AC Milan. De 24-jarige aanvaller speelde de afgelopen seizoenen voor Girondins Bordeaux. Eerder contracteer de de Italiaanse kampioen twee spelers van Ajax, Michael Reiziger en Edgar Davids. De Duitse recordinternational Lothar Matthaus (122 interlands) hoeft niet bang te zijn dat de Duitse voetbalbond zijn afscheid ver geet. De voorzitter van de DFB, Egidius Braun, meldde gisteren in Londen dat de voetballer een nationale afseheidswedstrijd zal krij gen. De speler van Bayern München deed eerder vrijwillig afstand van een plaats in de Duitse EK-selectie. De 30-jarige Alfons Arts vertrekt bij Go Ahead Eagles. Arts te kent bij een driejarig kontrakt bij Sportclub Emmen. Roda JC heeft vrijdag de Belg Stephan van der Heijden van Club Brugge overgenomen. De eredivisieclub legde de 26-jarige linker middenvelder, die transfervrij was, voor drie seizoenen vast. Hij is de opvolger van Barry van Galen, die vertrekt naar NAC in Breda. In de oefencampagne voor het nieuwe seizoen speelt eerste-divi- sieclub ADO Den Haag donderdag 1 augustus een vriendschappe lijke wedstrijd tegen Barcelona. ATLETIEK Moskou. Grand Prix. Mannen. 100 m: 1. Adeniken (Nig) 10,03, 2. Green (Jam) 10,04, 3. Powell (Jam) 10,19. 200 m: 1. Regis (GBr) 20,47, 2. Garcia (Cub) 20,49, 3. Fedoriv (Rus) 20,96. 400 m: 1. Kosov (Rus) 46,53, 2. Vdovin (Rus) 47,22, 3. Voronin (Rus) 47,41. 800 m: 1. Kipketer (Ken) 1.44,06, 2. Kibitok (Ken) 1.44,95, 3. Hacini (Alg) 1.45,56. 1500 m: 1. Morceli (Alg) 3.33,22, 2. Rotich (Ken) 3.33.70, 3. Kibet (Ken) 3.35,90. Vrouwen 100 m: 1. Ottey (Jam) 10,92, 2. Pri- valova (Rus) 11,08, 3. Cuthbert (Jam) 11,20. 400 m: 1. Campbell (Jam) 50,94, 2. Ogunkoya (Nig) 51,11, 3. Andreje- va (Rus) 51,44. 1500 m: 1. Tsjoerbanova (Rus) 4.06,32, 2. Mugo (Ken) 4.06,39, 3. Birjoekova (Rus) 4.06,41. 3000 m: 1. O'Sullivan (Ier) 8.47,32, 2. Romanova (Rus) 8.49,06, 3. Konga (Ken) 8.50,18. Sevilla. Internationale wedstrij den. Mannen 1500 m: 1. El Guerrouj (Mar) 3.32,94, 2. Cacho (Spa) 3.35,40. 3000 m steeple: 1. Kipketer (Ken) 8.16,81. Vrouwen 800 m: 1. Quirot (Cub) 1.58,93,2 Doejsjnova (WRu) 2.00,02. Neurenberg. Internationale wed strijden. Mannen. 100 m: 1. Christie (GBr) 10,06,2. Bailey (Can) 10,09, 3. Blume (Dui) 10,13. GOLF Warwickshire. Engels Open. Stand na 2e ronde: 1. Oldcorn (Sch) 137 slagen, 2. Mitchell (Eng), Tinning (Den) 138, 4. Besanceney (Fra) 139, 5. Webster (Eng), Allen- by (Aus), Fulke (Zwe), McFarlane (Eng) 140 cut (146) gemist: o.a. Muntz (Ned) 149. Wassenaar. NK professionals, stand na 2e ronde: 1. Giles (Eng), Steenkamer (Ned) 142 slagen, 3. Gee (Eng), Forrester (Eng) 143, 5. Wechgelaer (Ned) 144, 6. Bos (Ned) 145, 7. Horn (Eng) 146. SCHAKEN Amsterdam. NK. Eerste ronde: Nijboer - Timman Z2-Z2, Reinderman - Bosch 1-0, van der Sterren - Cifuentes 1-0, Soko- lov - Van der Wiel 0-1, Hendriks- Kuijf Z2-Z2, Piket - Sosonko Vi-h- Zeist - De club Huizen blijft in de hoogste klasse van het zaterdagvoetbal. De tucht- commissie van de voetbal bond (KNVB) heeft de forma tie uit het Gooi in hoger be roep drie winstpunten terug gegeven. Deze punten werden eerder in mindering gebracht na ongere geldheden in de wedstrijd tussen Capelle en Huizen. De scheids rechter moest toen de wedstrijd staken. Huizen passeert met de drie punten alsnog Marken op de ranglijst. Deze club moet nu een promotie/degradatiewedstijd spelen tegen de Valleivogels. Marken heeft bij de KNVB pro test aangetekend tegen de beslis sing. ZATEKDAG Nederland 2 presenteert: 14.00 Studio Sport: Roland oarra (finale dames) en openingsceremonie EK Voetbal 15.52 Engeland-Zwitserland De openingswedstrijd is ook te ziffi bij BRT 2 en op Duitsland 1. Niet op de BBC, dat de voetbalrechten mW delen met het commerciële Eurosport heeft het uitvoerig v0('rj^ schouwende 'EK, de aftrap in| (12.00 uur) en zendt Engeland-Z» seriand pas om 20.00 uur uit. Barend Van Dorp leveren vier vijf keer hun EK-bijdrage op Vandaag de eerste aflevering 20.55 uur. ZONDAG Nederland 2 brengt zondag: 15.22 Spanje-Bulgarije 17.52 Duitsland-Tsjechie 20.15 Denemarken-Portugal 22.45 EK-Journaal Deze drie wedstrijden zijn zien bij BRT 2 en op Duits and BBC 2 toont alleen de laatste tw» Eurosport herhaalt 's ntorg openingswedstrijd Enge'an - seriand (8.30 uur) en zendt op ter tijdstip integraal SpanjeJM rije (17.30 én 23.00) en Duitsla»» Tsjechië (21.30 uur) uit. is ei D va: wore steec ma tei uiti Ie h< d t V poor Bob van Huët Birmingham - Er compliment waar McAllister zo ondei de balen van heeft aapte aanvoerder Schotse elftal doodziek van moeten horen dat zijn zich de laatste jaren waardige en sportievi liezer heeft getoond Terwijl het vijf miljoen i_. jje thuisfront bij voorbaat kenen voor die ene overw waarop men jaren kan aartsrivaal Engeland, i heeft McAllister moeite consequenties van alleen een gewonnen burenruzie zou dus betekenen dat we weer naar huis kunnen, het nooit leuk gevonden tribunes te gaan om de fan danken als we waren uit) held. Ik vier liever een feer ze, omdat we echt iets heb reikt." In de altijd 'vriendschap relaties tussen Engelse en se media merkte de Engels The Guardian op dat de van het Schots elftal dit ke later van een EK zullen t men dan de ansichtkaart ze aan hun familieleden ren. De lollige reden is nie Schotten de eerste ronde overleefd, maar een waai lijke staking bij de postbo de Royal Mail. De grap uit het zuiden de noorderlingen ten ove aan hun inderdaad prestaties op de grote toernooien. Op zeven een EK moest de 'Tartar steeds voortijdig zijn pakken. Traumatisch zijn inneringen aan het WK in tinië, waarin men verlc Oranje en Peru en de deelde met Iran. Op het laatste EK zat het dig tegen. De poule-inde Nederland, Duitsland en zou destijds iedere ploeg de moed in de hebben doen zinken. Twe lagen waren onvermijde gen Rusland schoten de Schotten uit hun slof prachtige 3-0-over McAllister scoorde va meter. Perspectief Nooit haalde een Schot zelfs maar de kwartfin een EK of WK. En ditm Engeland als sterk gas: Nederland als gedoodvei ve finalist zijn de persp weinig beter. Traditioneel beginnen d ten hun toernooi uiterst Dat is goed nieuws vooi Een andere voetbaltrac dat een Schots elftal vlamt op een WK of EK de verstandhouding me arrogantie betichte zui, een beetje kent, kan rad wedstrijd daarvoor is uit „In Schotland denken als we Engeland verslaa genlijk de Europese zijn, om niet te zeggen di kampioen," meent de sportjournalist Archie M De bookmakers gever voor dergelijke virtual rt cóte van Schotland Door Henk van de Voorc Sas van Gent - „Als dit team geen kampic den weet ik het niet m Tim Poppe zich ontve de vooravond van de ke tenniscompetitie. woorden geen holle fr blijkt achteraf. Drive van Gent werd met wimpel kampioen in c lijke vijfde klasse. TENNIS De Sasse formatie de B2-spelers Tim Leeuwenburg en Mario wers, Niek Stellenaar de Jonge (C2) - b-""-- daardoor promotie klasse. Het kam al vorige week voor Drive. Op tennispark - w0 het kanaal van Reuzen als a, fungeert - werd fet een 5-1-ne het Brabantse champagne den. Het e feest werd c, vierd. Samen van Drive dat de landelijke vi, de late uurtjes hét clublokaal Het 3-3-gelj hoofdmacht in °ord op de slotdag generlei waarde m moesten Willemstad do 2 (6-0), r Ambacht (5- en zoals gezegd bes' Popi Mario bewer 11331 t kampioensc zondag het km waar de in Gent achtergr 3rd Oud< -nederlaag t"~ land ges - -on ontki eigenlijke ki "en week met het - kampioe vierde kla s was h< van TC pel van en teg( was mee Rally (4-; ■1), Eegedi Oudenl '-gelijkspel

de Stem | 1996 | | pagina 10