Ik ben nu minder spontaan' Maradona junior is goed in vorm Teleurstelling bij Erwin Simpelaar deelt weer aan Indurain Coach-clinic voor Zeeuws voetbaltrainers 4 Zwartemarkt bedreigt veiligheid op EK'9 6 RTNIEUWS KORT I )le bij EK I I naam zat I tij op NK. STANDEN DAMMEN GOLF HOCKEY VOETBAL 22 000- ,u DESTEM SPORT ZEELAND B2 Steffi Graf schudt op tennisbaan alle problemen van zich af Belastingschandaal Voortbestaan Voorwaarts 18 verzekerd Verplanke met Van Gemert in NK zwemmen Uitstekend bezette avondwedstrijden AV'56 in Goes ATLETIEK SPORTNIEUWS KORT District Zeeland NeVoBo verdwijnt Cor van de Velde verlengt contract Ploegen AV'56 actief Wim Besuyen tweede in Sprundel Tien Engelse mijl van Middelburg Atletiekstrijd in Terneuzen Trimlopen Reuzenhoek 'Karperen' per computer Op gang nj RUBRIEK VRIJDAG 7 JUNI 1996 B ij het EK voetbal zal strenger zijn t geval is geweest. Al in de rust zii- door het lot worden aangewezen s reserve voor het geval één van de le helft wegens een blessure uitvalt h van de betrokkenen pas een kwar- I A heeft de deelnemers aan het EK m vreugde-uitingen na het maken houwers niet onnodig op te hitsen, rs willen groeten, dienen zij dat te is één van de aanbevelingen in een deelnemers. Ireigd te stoppen met voetbal als het geland niet ophoudt. Tal van bedrij- I nming de bekendheid van de Frans- I Manchester United, om hun produc It hij zijn carrière inderdaad ja, onge- echtelijke stappen tegen de bewuste ^Bicaat Jean-Jaques Bertrand. I nieuw, driejarig contract getekend ïad nog een verbintenis voor één sei- eigenlijk van plan Signori voor onge- I ver te doen aan AS Parma, maar zag I en massale protesten van de suppor- I te heeft voor MW gekozen. Ook SC I sseerd. De 20-jarige spits, die ook re- I eugdelftal speelde, had bij FC Twen- t bij MW wel die op die positie. I mse Balie is donderdag de loting voor srlands kampioenschap schaken ver- le eerste keer sinds 1987 weer mee aan I iet is de Nederlandse Bosniër Ivan So ian, Reinderman - Bosch, Van der Sterren Viel, Hendriks - Kuijf, Piket - Sosonko. - Jakoetsk. WK, tweede set. Tsjizjov (Rus) - Valneris (Let) 3-2 na barrage en versneld tempo, stand na twee sets: 1-1. 2, 3. Ken) J:uth- (Jam) Warwickshire. Engels Open War wickshire, stand na eerste ronde: 1. Oldcorn (Sch) 66 slagen, 2. Affleck (Wal) 67,3. Hall (Eng) 68,4. Willison (Eng), Allenby (Aus), Townsend (VS), McGinley (Ier), Gogele (Dts), Burns (Ier), McFarlane (Eng), Willi ams (Eng) 69. o.a. Muntz (Ned) 74. Wassenaar. NK Professionals Stand na eerste ronde: 1. Giles (Eng) 68 slagen, 2. Steenkamer (Ned) 69,3. Gee (Eng), Van der Velde (Ned) 70, 5. Bensdorp (Ned), Smits van Wae- sberghe (Ned), Horn (Eng), Wechge- laer (Ned) 71. wed- Bulls drie- Tilburg. Oefenwedstrijd, vrouwen. Nederland - Australië 1-2 (0-2). 18. Far- rell 0-1 (sb), 29. Annan 0-2 (sc), 44. Van den Boogaard 1-2. Bad Nauheim. Mannen, vriend schappelijk: Duitsland - Groot- Brittannië 1-2 (1-2). Santiago. Copa Libertadores, halve finale, eerste wedstrijd. UNIVERSIDAD (CHI) - RIVER PLATE (ARG) 2-2 (1-1). 22. Fran- cescoli 0-1, 23. Valencia 1-1, 69. Sa- las 2-1, 76. Sorin 2-2. Oefenwedstrijd. Villeneuve d'Ascq. FRANKRIJK ARMENIË 2-0 (1-0). 16. Angioma 1- 0, 72. Madar 2-0. Toeschouwers: FRANKRIJK: Lama; Angioma (46. Thuram), Blanc, Desailly en Lizara- zu; Lamouchi, Guérin (46. Karem- beu), Deschamps en Djorkaeff (46. Loko); Zidane en Madar. Oostenrijkse bekerfinale: Sturm Graz-Admira W. 3-1. per heeft Laurent Jalabert een tikje uit- prain. fertoon lemon- Iderdag - Dau- |t op de goed Irit van Jandge- aar be- fain op 1 Franse ser To er dan iprong t voor am de óók te van de londer- etappe de dag slechts de ko- de eind- lin (Ita) 3.20, 9. Jaskula (Pol) 3.24.1 Zaina (Ita) 3.47, 11. Zanette (Ka) «J 12. Boscardin (Fra) 4.01, 13. Te'en^ (Kaz), 14. Shefer (Kaz), 15. Gotti 4.22. Algemeen klassement: 1. 85.28.22, 2. Olano 0.01, 3. Berzin Tonk" 0.14, Oegroemov 1.58, 5. Faustini 2.12, ö-Ba bellin 2.37, 7. Zaina 2.58, 8. GotU Shefer 4.44,10. Chiappucci (RjOj^) darostica, m 1.13.59, ntsjenkov 5. Faus- 3.02, 7. de Rebel- Ven. Cenghiaita (Ita) 6.23, 12. Zberg 6A9 13. Robin (Fra) 6.51,14. Buenabo* (Col) 8.55,15. Hervé (Fra) 9.18. Dauphiné Liberé a Vierde etappe, Tain-1'Hernutage Mont Ventoux: 1. Virenque (Fra; t i in 5.00.39, 2. Jalabert (Fra), 3. (Fra) 1.01,4. Indurain (Spa) 1-07, a- lot (Fra) 1.27, 6. Dufaux (Fra) Rominger 2.16, 8. De las Cuevas l, 2.23, 9. Bolts (Dui) 2.38, 10- B°UV (Fra) 2.51. Algemeen klassement: 1- n. 19 39.22, 2. Virenque 0.10, 3 Broom 0.47, 4. Indurain 0.53, 5. Heulot u Dufaux 1.33, 7. Rominger 2.04, b- vard 2.18, 9. Rojas (Spa) 2.43, douas (Fra) 2.52. Ronde van Luxemburg j Eerste etappe, Luxemburg - Elli (Ita) 168 km in 4.25.51, 2. (Ita), 3. Hamburger (Den), Z: jeDS (Den), 5. Breukink (Ned), 6. D» (Fra), 7. Chiurato (Ita) 0.09, ö-?4l9 (Dui) 0.41, 9. Lemarchand 4i. Marin (Col), 22. Dekker (Ned) Nijdam (Ned) 14.43, 43. K^aven 2, Algemeen klassement: 1. Elli 4- 4, Finacato 0.04, 3. Hamburger j, Holm 0.10, 5. Breukink, 6. n»sbie - tioim u.iu, a. ureuKina, - „e (Fra) Chiurato 0.19, 8. Bourguignon 2, 0.50, 9. Aldag 0.51, 10. Lemarchan Dekker 9.00, 42. Nijdam 14.53, VRIJDAG 7 JUNI 1996 yJ() onze verslaggever Kloetinge - Op het Wesselo- ;(rtpark in Kloetinge wordt ;'daag, vrijdag 7 juni, in het Uervan de viering van het 75- n van de KNVB afde- L Zeeland een coach-clinic ge- jouden. Maar liefst zo'n 250 aan leidingen van trainers en leiders 'I, Zeeuwse amateurvoetbal- jjjs kwam binnen bij Kloetin- llrainer Paul Telussa, een van 5e initiatiefnemers van dit spek- jjd. Aan deze coach-clinic ver- lenen topclubs als Ajax, Feye- noord en PSV, alsmede het keepersteam van Frans Hoek. De coach-clinic neemt de gehele dag in beslag. Na de officiële opening om 09.00 uur volgt er om 09.30 uur het op treden van Jan Olde Riekerink, die deel uitmaakt van de techni sche commissie van het Amster damse Ajax. Olde Riekerink neemt de Zeeuwse pupillenselec- tie onder handen en zal demon streren hoe een goede pupillen- training moet worden verzorgd. De juniorentraining - aanvang 11.00 uur - komt voor rekening van Arno Pijpers en Albert Stui- verberg van Feyenoord. Hierbij komen de Zeeuwse A-, B- en C- juniorenselecties aan bod. Na de lunch (14.30 uur) is het de beurt aan de senioren van Zeeuwse ploegen als Jong Am- bon, RCS en Kloetinge, de for matie van de succesvolle Paul Telussa, die een training onder gaan onder leiding van Karei van Balen, hoofd opleiding van PSV. Willy Coort van het keeperstrai- nersteam van Frans Ho.ek komt vervolgens aan bod. Tot slot van deze dag begint er om 19.00 uur een forum. Jef van Vliet, scheidsrechter in het be taalde voetbal, houdt een refe raat over zijn interpretatie van de functie van de scheidsrechter. Namens de KNVB spreekt Piet Hubers vervolgens over een ver antwoorde wijze van het oplei den van selectiespelers. In een daarna volgende discussie zal een panel de geïnteresseerden antwoord trachten te geven op de vraag of de funstie van voetbal trainer een vak of een hobby is. Aan de orde komt voorts de vraag of het opleiden van scheidsrechters een taak van de club of de KNVB is. In het panel hebben zitting: Jef van Vliet (scheidsrechter betaald voetbal), Ton Kienhuis (directeur Zeeuwse Sportraad), Wies van Avermate (coach van de Zeeuwse voetbalselectie), Ton Koomen (sportredacteur De Stem) en Piet Hubers (namens de KNVB). Fo rumleider is Henk Slabbekoorn. DoorCas Overzier Parijs - Eenmaal op de tennisbaan schudt ze alle proble men van zich af. Geen last van rug of voet. De gedachten iomin mogelijk bij haar vader, die vanwege belastingont duiking zijn tijd moet doorbrengen in een cel van de ge vangenis in Mannheim. Steffi Graf, eerzuchtig als nooit te voren, bereikte gisteren voor de achtste keer in haar loop baan de finale van de open Franse titelstrijd. Evenals in '89 en in '95 komt ze daarin uit tegen Arantxa Sanchez ïicario. Het succesverhaal van Stefanie Maria Graf kent nog geen slot. De zwarte bladzijden in het be gin van haar veertiende prof jaar Heeft ze noodzakelijkerwijs dichtgeslagen. Volgende week wordt de tennislady uit Brühl 26 jaar. Dat wil ze het liefst vieren met haar vijfde titel op het gra vel van Roland Garros. Sportief gezien zou dat een pui teprestatie zijn. Weliswaar ver overde ze reeds achttien Grand- Slam-titels, 'Parijs' is voor haar echter van een andere orde. Of Graf zelf nadrukkelijk „Parijs is altijd een echte uitdaging voor me, want gravel is zeker niet mijn favorie teondergrond." De lange rally's vereisen vooral concentratie en geduld. En, ui teraard, een positieve instelling. „En dat is voor mij tegenwoor dig niet meer zo gemakkelijk," geeft Graf grif toe. Waarmee de Duitse tenniskoningin doelt op haar vader, die sinds 2 augustus van het vorig jaar in cel nummer 311 van de Mannheimse gevan genis opgesloten zit. In maart vorig jaar kwam aan het licht dat de 'tenniscompag- nie-Graf' voor ettelijke miljoe nen de Duitse belasting heeft ontdoken. Om hoeveel het pre cies gaat, wilde men eerst niet kwijt. Later werd duidelijk dat het om een bedrag van meer dan veertig miljoen gaat. Aanvankelijk werd alleen Steffi Graf in staat van beschuldiging gesteld, maar toen op de morgen van de 23e mei bij een intensieve huiszoeking in Brühl belastend materiaal tegen vader Peter Graf werd aangetroffen, wezen de be schuldigende vingers in zijn richting. Graf steekt niet onder stoelen of banken dat ze nog steeds met de hele affaire in haar maag zit. „Ik mag mijn vader twee uur per maand spreken. Vaak weet ik niet hoe ik het moet aanpak ken," zegt ze. „Het belangrijkste is dat ik voor mezelf weet wat ik wil, wie ik ben en wat mijn doe len zijn. Als ik me dat telkens voor ogen houd, helpt me dat. Maar er zijn ook tijden dat het me niet lukt en dan verlies ik het vertrouwen in mensen." Vertrouwen is derhalve Graf's sleutelwoord. „Omdat ik minder vertrouwen heb, is het moeilij ker voor me beslissingen te ne men. Vroeger hoefde ik niet zo lang na te denken; nu ben ik veel minder spontaan. Dat maakt het er allemaal niet gemakkelijker op." Reacties Graf vreesde voor de reacties in haar land na het bekend worden van het belastingschandaal. Ze ker toen ze voor het eerst na tvyee jaar weer in Duitsland een toernooi afwerkte. De angst bleek niet terecht. Integendeel zelfs. In Berlijn, aan de voora vond van Roland Garros, putte Graf uit de vele positieve toena deringen zoveel inspiratie, dat ze het toernooi won. Het was haar derde triomf in vier toernooien die ze in '96 speelde. In de week voor Berlijn werd ze in de kwartfinales van Steffi Graf, die totaal geen moeite had met Conchita Martinez. 'Rome' in drie sets verslagen door wonderkind Martina Hin gis. Eerder had Graf al duidelijk ge maakt hersteld te zijn van alle fysieke problemen, een chroni sche rugblessure en een kwet suur aan de linkervoet. De chi rurgische ingreep aan haar voet op 15 december van het vorig jaar had het gewenste resultaat. Bij Grafs rentree in maart eiste ze direct de eindzege op in In dian Wells en Key Biscane. In de finale van het toernooi in Indian Wells maakte ze in de tie break van beide sets een achter stand goed tegen Conchita Mar tinez, dezelfde Spaanse die ze gisteren op Roland Garros in een eenzijdige, matige halve-finale- partij van het gravel sloeg (6-3, 6-1). Morgen wordt het Grafs 26e finale in een Grand Slam- toernooi. Achttien keer kwam ze dus als winnares uit de bus. Ook de eerste halve finale was van zeer middelmatig kaliber. Al lukte het een andere gravelhap- ster uit Spanje daarin wel de overwinning (6-3, 7-5) naar zich toe te trekken. Arantxa Sanchez Vicario kwam als evenwichtigste uit het foutenfestival, waarin haar tegenstandster en dubbel- partner Jana Novotna een nega tieve hoofdrol vervulde. De 42 afzwaaiers die de Tsjechische, wonend in Brasschaat nabij Antwerpen, liet noteren, spreken wat dat betreft voor zich. Parijs. Open Franse kampioen- FOTO ANP schappen, 18 miljoen gulden. Vrouwenenkelspel: halve finales: Sanchez-Vicario (Spa/4) - Novotna (Tsj/10) 6-3 7-5, Graf (Dui/1)-Mar- tinez (Spa) 6-3 6-1. Gemengddubbel: halve finale: Tara- bini/Frana (Arg) - Bollegraf/Leach (Ned/VSt/3) 6-2 7-6. Mannendubbel: halve finale: Kafel- nikov/Vacek (Rus/Tsj/7) - Pal- mer/Stark (VSt) 6-4 7-6 Jongensenkel: derde ronde: Tabara (Tsj) - Verkerk (Ned) 6-3 6-1, Di Pasquale (Fra) - Wessels (Ned) 7-6 2-6 6-1. Jongensdubbel: kwartfinale: Robi- chaud/Verkerk (Can/Ned) - Hip- fl/Trimmel (Oos) 6-7 6-2 6-2. Van onze sportmedewerker tel - In de slotwedstrijden van de zaalvoetbalcompetitie in liet rayon Axel schoot Maradona junior met scherp tegen Den Doelder. Eerstgenoemde formatie won riant met 1-12. Disco Live sloot de competitie eveneens goed af. Dat team won wier met 0-1 van De Steelant Uopte daarna met 5-0 firoomchemie. EINDSTANDEN «rste klasse A: Vedeco 13-53, Pri- ®usffluijm 14-46, Marine Service «5, Ratjetoe 14-33, Gemeente j-26, Cijsouw 13-26, Koole 14- A De Ridder 14-11. u j klasse B: Disco Love 14-54, Maradona junior 14-39, De Ruyter Gemeentehuis/Van Waes L'?2; Engelhard 14-18, De Stee kt 14-16, Den Doelder 14-12, ™oomchemie 14-11. Van onze volleybalmedewerker tel - De Volleybalvereniging voorwaarts uit Axel kan blij ven voortbestaan. Het vrou- rt« A1? is 0Pêeheven, maar Axelse club zal volgend °en met een mannenteam de competitie deelnemen, orzitter Paul Borgt had in krant de noodklok geluid Dmv blijkbaar zijn uit ing niet gemist. actlf^0^ kbjft in het bestuur rtn<r i 6n idens de ledenvergade- '2rame,nerze«s weer enkele den ,e.enth°usiaste bestuursle- wL J' Hlerdoor heeft Voor den M nU/es bestuursleden. „Ik saani jat we kunnen door- hehk' ^au' Borgt- „We St nf V°°r °ns mannenteam nu nieu nveSen sPeiers en ook de 'housiast UUrSleden Z'in en~ Topscorers: 1. Gavin Jones (Mari ne Service) 55 doelpunten, 2. Ro bin Oppeneer (Maradona) 54, 3. Jaap Klein (Ratjetoe) 45. Minst gepasseerde doelman: 1. Noëi IJsebaert (Disco Love), 2. Ru- di Witte (Vedeco), 3. Marco van Boven (Marine Service). Fair Play-cup: 1. Gemeente huis/Van Waes, 2. Gemeente Axel. Van onze zwemmedewerker Temeuzen - Slechts twee Zeeuwen, Ryan Verplanke uit Breskens en Eelco van Gemert uit Vlissingen, zullen Zeeland vertegen woordigen op de Neder landse zwemkampioen- schappen voor senioren en jeugd (tot 19 jaar) die ko mende van vrijdag 7 tot en met zondag 9 juni in het Friese Drachten zullen worden gehouden. Verplanke zal starten op de 50 en 100 meter schoolslag en de 50 meter vlinderslag. Van Gemert heeft dit jaar meer limieten gehaald als ooit te voren. De goed ge trainde Vlissinger zal starten op de 50 en 100 meter vlin derslag, de 50 en 100 meter vrije slag en op de 200 meter wisselslag. De verwachting is dat Van Gemert beter zal presteren in het overdekete 50 meter-bad in Drachten dan onlangs nog in het open- luchtbad te Sas van Gent bij de Zeeuwse kampioenschap pen. Sheffield (anp) - De illegale verkoop van plaatsbewijzen voor de wedstrijden van het EK voetbal in Engeland be dreigt de veiligheid tijdens het toernooi. Dat heeft de Finan cial Times dinsdagmorgen ge meld. De krant baseert zich op waarschuwingen van ver schillende leidinggevende politiefunctionarissen. Hoofd planning en logistiek voor de wedstrijden in het Hillsborough stadion in Sheffield, hoofdinspec- teur Stuart Morgan, zegt tegen over de krant dat het scheiden van rivaliserende fans voor hem onmo gelijk wordt gemaakt door de ver koop van illegale kaarten. „We weten niet waar die uiteindelijk terecht komen," zegt Morgan. „We houden er rekening mee dat sup porters van verschillende landen naast elkaar in het stadion zitten. Dat geeft voor ons problemen om het publiek in de hand te houden." De Engelse voetbalbond FA heeft voor de kaartverkoop voor wed strijden van het EK speciale maat regelen genomen. Supporters mo gen alleen kaarten bestellen bij de officieel erkende voetbalbonden. Desondanks draait de zwarte markt in Londen vier dagen voor het begin van de Europese Kam pioenschappen al op volle toeren, aldus de Financial Times. Zelfs reisbureaus verhandelen illegale kaartjes. De Britse krant heeft on der meer aan twee verschillende bureaus om plaatsbewijzen ge vraagd voor de wedstrijden Enge- land-Nederland en Engeland- Schotland op Wembley. De bena derde bureaus boden voor elke wedstrijd vijf kaartjes aan voor ruim 463 gulden (175 Engelse pon den) per stuk. Bij de voetbalbond zouden de kaartjes 117 gulden (45 Engelse ponden) hebben gekost. Van onze atletiekmedewerker Goes - Uitstekend bezette avondwedstrijden in Goes met aardig wat deelname van buiten de provinciale grenzen. Ook consternatie. Erwin Sim pelaar kwam met de kogel tot 16 meter en 34 centimeter. Een Zeeuws record dus, want dat stond op naam van Ivan Beck met 16,26 meter sinds 16 september 1989. Dit nieuwe record zal echter nooit in de boeken komen, want de kogel bleek na weging 150 gram te licht. Begrijpelijke teleurstel ling bij Simpelaar en coach Bert de Jonge. Het was niet precies duidelijk hoe die lich tere kogel tussen de wed strijdkogels terecht was geko men. Jurylid Paul Pieters: „We had den een aantal voorgeschreven kogels meegenomen naar de ring. Die waren dus wel aanwe zig. Hoe Erwin aan die lichtere kogel kwam is mij niet bekend." Ook Jan Simpelaar, vader van Erwin, wist het niet. „Waar schijnlijk meegenomen door Er win of iemand anders vanuit het materiaalhok om in te stoten en zo tussen de andere kogels te recht gekomen." Pieters: „We hebben hem gewogen zoals het hoort, zeker als het om een nieuw Zeeuws record gaat." Simpelaar was trouwens vlug over de teleurstelling heen. „Zondag komen er in Terneuzen nieuwe kansen om het record, maar meer nog de limiet van 16,50 meter voor het WK in Au stralië te gooien en dit zal me niet meer overkomen." Op de 5000 meter hield Johan Verwoerd van Avantri 'thuisat- leet' Edwin de Leeuw van de winst af. Naast Verwoerd en De Leeuw speelde ook Jan de Bart lange tijd mee in het spel om de winst. Nadat De Bart in de slot- ronde had moeten afhaken ver loor De Leeuw in het laatste rechte eind het contact met de Avantri-atleet. Bij de vrouwen maakten Carlien Harms en Irma Heeren de dienst uit. Harms passeerde als eerste de finish. Op de sprinttweekamp pakte Roland Munnikhof de winst mede doordat een licht ge blesseerde Peter Oele de 200 me ter liet schieten. Oele was met 11,5 wel ruim de snelste op de 100 meter. Ook B-juniore Marit- za op 't Hof van het organise rende AV'56 was weer aardig op dreef met de kogel (13,12) en dis cus (39,78). Bij de jeugd was er een persoonlijk record voor Se bastian Vonck op de 1000 meter jongens C. Een ingelaste afstand voor de Zeeuws-Vlaamse atle ten, omdat het programma door de grote belangstelling wat uit liep en zij nog terug naar het 'vasteland van Europa' moesten. UITSLAGEN D-MEISJES Driekamp (60 meter, hoogspringen en verspringen): 1. Suzanne Bakker 1436 punten, 2. Marloes Robijn 1369, 3. Dorien Dek (allen AV'56) 1249. 1000 meter: 1. Dorien Dek 3.27,4, 2. Suzanne Bakker 3.41,9, 3. Nikhe Porck (Atletica) 3.43,3. C-MEISJES Driekamp (80 meter, hoogspringen en verspringen): 1. Yvonne Wisse (Atletica) 1789, 2. Esther van den Pol 1607, 3. Rafke Risseeuw (Wielin gen) 1435. 1000 meter: 1. Lara Buitendijk (Par thenon) 3.05,5, 2. Sandra de Block (RKHAV) 3.16,2, 3. Rachida Moer man (Wielingen) 3.32,7. B-MEISJES Sprinttweekamp (100 en 200 meter): 1. Antoinette van Wijck 1154, 2. Yo- ni Bantjes 1006, 3. Marjolein van Empel (allen AV'56) 957. Werptweekamp (kogelstoten en dis cuswerpen): 1. Maritza op 't Hof (AV'56) 1518, 2. Sabrina van Eeke ren (Spado) 1161, 3. Antoinette van Wijck 1088. 1500 meter: 1. Maaike van Dijk (At letica) 5.05,1, 2. Corine Haak (AAA) 5.23,6, 3. Vivian Kabboord (Sporting Walcheren) 5.57,8. VROUWEN Werptweekamp (kogelstoten en dis cuswerpen): 1. Linda Schuilwerve (Atletica) 842. 5000 meter: 1. Carlien Harms (LPK) 17.50,3, 2. Irma Heeren (Sporting Walcheren) 17.51,0, 3. Hannie de Ja ger (AV'56) 20.03,7. D-JONGENS Driekamp (80 meter, hoogspringen en verspringen): 1. Arnoud Oole (Thor) 1809, 2. Ruud Westerweele (Atletica) 1487, 3. Wouter Jans (Thor) 1466. 1000 meter: 1. Gert-Jan Lauret (Wielingen) 3.25,1, 2. Matthijs Hee ren (Delta Sport) 3.26,7, 3. Maarten Jansen (Atletica) 3.31,2. C-JONGENS Driekamp (100 meter, hoogspringen en verspringen): 1. René Holkers (AV'34) 2088, 2. Sjoerd 't Hart 1919, 3. Francois Lots (beiden AV'56) 1723. 1000 meter: 1. Sebastian Vonck (RK HAV) 3.01,7. 1500 meter: 1. Roeland Landegent (Delta Sport) 4.50,9, 2. Ad Sluyter 4.59,1, 3. Rob Sonke (beiden AV'56) 5.28,3. B-JONGENS Sprinttweekamp (100 en 200 meter): 1. Peter van den Pol (AV'56) 931, 2. Henrik Westerweele (Atletica) 737, 3. Joost de Klerk (AV'56) 394. Werptweekamp (kogelstoten en dis cuswerpen): 1. Peter van den Pol 970, 2. Rob Koole 845, 3. Matthijs Wouters (allen AV'56) 720. 1500 meter: 1. Corné Daane (Atleti ca) 4.28,6, 2. Pieter-Jan Fioole (Del ta Sport) 4.39,9, 3. Joost de Klerk 4.41.6. A-JONGENS Sprinttweekamp (100 en 200 meter): 1. Nico de Huliu (Wielingen) 647. Werptweekamp (kogelstoten en dis cuswerpen): 1. Ben Verbeem (AV'56) 1045, 2. Mickel van Eekeren (Spado) 863. MANNEN-SENIOREN Sprinttweekamp (100 en 200 meter): 1. Roland Munnikhof (AV'56) 1102, 2. Patrick van Remortel (RKHAV) 691, 3. Peter Oele (AV'56) 635. Werptweekamp (kogelstoten en dis cuswerpen): 1. Erwin Simpelaar 1698, 2. Theo Oggel 899, 3. Cees Hoogesteeger (allen AV'56) 130. 1500 meter: 1. Patrick van Remortel 4.39.7. 5000 meter: 1. Johan Verwoerd (Avantri) 15.44,7, 2. Edwin de Leeuw 15.47,6, 3. Jan de Bart (bei den AV'56) 15.49,7. Kruiningen - Het district Zeeland van de Nederlandse Volleybal Bond zal met ingang van het seizoen 1998-1999 verdwijnen. Dat werd duidelijk tijdens de districtsraadsvergadering in Kruinin gen. Zeeland zal dan worden samengevoegd met Rotterdam, West-Brabant, Midden-Brabant en een deel van district Zuid- West. De bondsraad had hierover zaterdag vergaderd en de plannen vonden maandagavond weinig weerstand. Doel van deze plannen is dat het aantal districten wordt teruggebracht naar acht. Mo menteel zijn er 23 districten. In het nieuwe seizoen zal er hard aan de naderende fusie worden gewerkt. Uiteindelijk zullen er twee promotieklassen komen, waarin dan Zeeuwse teams zullen uitko men tegen de teams uit de reeds genoemde gebieden. Breskens - Cor van de Velde, bezig aan zijn eerste seizoen bij de Belgische eerste provincialer Temse, heeft zijn contract met een jaar verlengd. Van de Velde, woonachtig in Breskens en in het verleden onder meer trainer van Breskens en IJzendijke, miste met Temse op een haar na de promotie naar de vierde nationale klasse. Spijkenisse - De mannen- en vrouwenploegen van de Goese atle tiekvereniging AV'56 kwamen in actie tijdens de tweede wed strijd van de districtscompetitie voor veteranen. Dit in Spijkenis se waar het plaatselijke Spark gastclub was. Bij de mannen was er onder meer dubbele winst voor Rinus Pol derman, die zowel de 100 meter (13,6) als bij het hoogspringen (1,50) aardig wat punten scoorde. RESULTATEN AV'56 VROUWEN TWEEDE KLASSE 100 meter: Lenie Raithel 16,5. 800 meter: Hannie de Jager 2.45,0. 3000 meter: Hannie de Jager 11.52,9. Verspringen: Lenie Raithel 3,23. Kogel stoten: Marieke van der Kroft 8,18. Discuswerpen: Marieke van der Kroft 26,46. MANNEN EERSTE KLASSE 100 meter: Rinus Polderman 13,6. 400 meter: Kees van de Poi 59,9. 800 meter; Marius Dek 2.22,6. 1500 meter: Jan de Jager 4.32,9, Kees van de Pol 4.44,1. 5000 meter: Marius Dek 18.15,9. Hoogspringen: Rinus Polder man 1,50. Verspringen: Piet Sonke 4,32. Kogelstoten: Piet Sonke 7,51. Discuswerpen: Rinus Meijer 20,32. Speerwerpen: Rinus Meijer 29,80. MANNEN TWEEDE KLASSE 100 meter: Wim Wouters 13,6. 400 meter: Paul Blom 1.09,6. 800 meter: Johan Stokman 2.41,9. 5000 meter: Hans Vermeulen 18.33,9, Wil Zwee- mer 18.48,4. Verspringen: Wim Wouters 4,58. Discuswerpen: Cees Hoo gesteeger 13,12. Speerwerpen: Paul Blom 18,88. Sprundel/Brusse! - Wim Besuyen van Dynamo eindigde als twee de bij de veteranen op een 10 Engelse Mijl-wedstrijd in het Bra bantse Sprundel. Dit met een tijd van 56 minuten en 32 seconden. Zijn clubgenoot Job Matthijsse werd vijftiende in 1.02.48 en Loek Westveer van Veteranen Nederland realiseerde een tijd van 1.11.07. In de 20 kilometer van Brussel was John Guiquierre de snelste man van Dynamo. Dit met een tijd van 1.14.52. Rob Geldof had 1.16.10 nodig en Anton Schoenmakers en Leen Buys passeerden de streep in respectievelijk 1.34.10 en 1.39.20. Middelburg - In en om Middelburg wordt vrijdag 7 juni de '10 En gelse Mijl van Middelburg' gelopen. Een loop die open staat voor wedstrijdatleten en trimlopers. De start is om 19.30 uur aan de Nadorstweg. Er kan worden ingeschreven vanaf 18.00 uur in de kantine van de voetbalvereniging Middelburg. De organisatie is in handen van Dynamo. Terneuzen - In Terneuzen worden zondag 9 juni de tweede voor rondewedstrijden van de districtscompetitie atletiek voor senio ren afgewerkt. In de eerste klasse mannen maken Atletica en AV'56 een redelijke kans om zich voor de finale te plaatsen. Ver der komen in deze klasse de ploegen van Delta Sport, Rotterdam Atletiek, Spark, Energie, Fortuna en Olympus'70 in actie. In de tweede klasse mannen is het organiserende Scheldesport van de partij evenals RKHAV en verder van buiten de provincie Typhoon, PAC, Rotterdam Atletiek en Papendrecht. In de eerste klasse vrouwen met Rotterdam Atletiek, Spark, Fortuna, Pac en Typhoon zijn er geen Zeeuwse clubs vertegenwoordigd. In de tweede klasse vrouwen komen naast AV'56 ook Typhoon en Rot terdam Atletiek in actie. De wedstrijden in het Zuidersportpark beginnen om 11.30 uur. Reuzenhoek - In de nabij Zaamslag gelegen buurtschap Reuzen- hoek houdt de Stichting Sportpromotie Zeeuws-Vlaanderen vrij dag 7 juni weer de wekelijkse trimloopavond. Naast de inloop- en rekoefeningen staan er trimlopen over vijf en negen kilometer op het programma. Beide afstanden gaan om 19.15 uur van start. Er kan vanaf 18.45 uur worden ingeschreven in de aula van de plaatselijke basisschool. Ook sportvissers kunnen steeds vaker gebruik maken van computerprogramma's om hun hobby vanachter het bu reau te beoefenen. Nu is dat in de winterperiode niet zo'n slecht idee. Vooral karperfa naten komen aan hun trekken. Immers het samenstellen van de diverse lokmiddelen voor het vangen van joekels van karpers is geen alledaags werk. Daarvoor is nu een program ma in de handel onder de naam Karpervoer (verkrijg baar via de hengelsportwinke lier). Het is gebaseerd op het boek Succesvol Vissen Op Grote Karper van Evert Aalten en Ruud Jongens. En hoewel het boek zeker omstreden is van wege de 'wetenschappelijke' aanpak van de karpervisserij, staat vast dat het programma 'Karpervoer' zeer zeker voor de visserij met boilies een bij drage kan leveren voor begin nende en gevorderde karper vissers. Men kan elk product uit een lijst kiezen en men leest tegelijkertijd de voe dingswaarde en het vetgehalte af. Zelfs de kostprijs van een samenstelling wordt duidelijk. Na even spelen met het pro gramma werd mij al vlot dui delijk dat een kind hier de was doet. Of elke boilie werkt in uw favoriete viswater (zeker weten van niet), is een kwestie van uitzoeken. Hoe groot de karpers zullen zijn die aan de haak gaan hangen? Dat is nog minder zeker. In theorie gaat karpervissen vanachter de p.c. wel, maar vissen doet men nog altijd zelf. Inmiddels is het vissen op onze rivieren ten zuiden van Utrecht echt op gang geko men. De paai van voorn en Door Rien van Nunen brasem is achter de rug, de sportvisserij op witvis is dan ook wekenlang erg matig ge weest. Wees voorbereid op verrassingen in de vorm van werkelijk grote brasems op de Mark, het Hollands Diep en Haringvliet. Ook de Biesbosch biedt huisvesting voor grote scholen brasems van groot tot zeer groot formaat. Mijn grootste brasem van deze maand mat een goede 55 cm (voor een mannetje best bij zonder), waarbij de paai-uit- slag al voor een deel was ver dwenen. Behandel brasem en voorn in deze periode voor zichtig. want ze zijn wel honge rig, maar nog zwak. Vissen met grote gaten in hun lijf kun nen gerust worden teruggezet. Dit soort verwondingen lopen brasems en voorn op bij het raggen op de stenen en tussen het riet tijdens het paaiproces. Ze herstellen erg vlug. want over een maand zijn de meeste vissen weer gaaf en in tiptop conditie. Voor het vissen op brasem is het zaak op groot water een flinke hoeveelheid voer te ge bruiken. Na een uurtje komen de vissen pas echt in de vangst. Tientallen kilo's brasem tij dens een avondje vissen is niets bijzonders, hoewel in de Biesbosch en aan het Haring vliet heel wel vangsten van bo ven de 50 kilo brasem mogelijk zijn. De brasem komt in on diep water tot op enkele me ters onder de kant.

de Stem | 1996 | | pagina 9