4^ i DE STEM Luc Nilis blijft tot 2000 bij PSV EK 'welkome afwisseling' De Koek Terneuzen op stoep eerste klasse 'Ik Kluivert neemt Venables op de korrel Marad is goe m Part-time-voetballer in verdediging Oranje bij start tegen Schotland UITSLAGEN standen Jalabert deelt weer tikje uit aan Indurain Steffi Gr Eerste partij afgebroken uw Exact-dealer met maatwerk oplossingen software mmTi». Handtekeningenactie leidde tot stapels post in stadion Davids laat training schieten Neville toch fit sportnieuws kort Strenge dopingcontrole bij EK Cantona is misbruik naam zat Timman van de partij op NK ll'JËSEM pe stem Voortbesta Voorwaart verzeker tCeast"StUUrslede J 1 ■M VRIJDAG 7 JUNI 1996 B Van onze verslaggever Eindhoven - Het supporters legioen van PSV kan met een gerust hart op vakantie. Pu bliekslieveling Luc Nilis blijft. Maandagavond laat, enkele uren voor hij op vakan tie ging, tekende de Belg een contract dat hem tot juli 2000 aan PSV bindt. De afgelopen week werd er een heuse handtekeningenactie ge houden om het Eindhovense clubbestuur zover te krijgen de topschutter een nieuw contract aan te bieden dat hij wèl zou ac cepteren. Stapels post kwamen er vervolgens bij PSV binnen. „Ik had zelf ook wel willen mee doen. Maar de handtekening die ik maandagavond heb gezet was belangrijker," aldus een uiterst tevreden voorzitter Willem Mae- yer gisterochtend. Hoewel Luc Nilis na de tweede - mislukte - onderhandelingsronde ontgoo cheld liet weten dat hij wegwilde bij PSV, zegt Maeyer zich daar over nooit echt druk te hebben gemaakt. „Luc past perfect bij ons. Hoe populair hij is, bewijst die hand tekeningenactie nog maar eens. Voor iedereen was het het beste als hij zou blijven. Ook voor Luc zelf. Het was dus zaak om een voor beide partijen bevredigende en attractieve oplossing te vinden. Dat is nu gebeurd," aldus Mae yer, die over de inhoud van die oplossing niets kwijt wil. Net als voor trainer Dick Advo caat was het voor het PSV-be- stuur een must dat Nilis - wiens contract nog tot volgend jaar doorliep - voor langere tijd werd vastgelegd. „Die handteke ningenactie heeft daar dus niets mee te maken. Want hoe graag wij en de supporters ook willen dat hij blijft, er moest natuurlijk wel een goede zakelijke basis on der het contract liggen. Anders was er ook geen akkoord geko men." Net zo min als de handtekenin genactie, heeft de belangstelling van PSV voor Mare Degryse - Nilis' 'maatje' in zijn Ander- lecht-periode - iets te maken met de overeenkomst die maan dagavond in Eindhoven werd beklonken. „Degryse is een an der verhaal. Hoe het met die zaak afloopt zien we wel. We zijn nog niet zo ver. Als hij komt, zou dat mooi zijn. Maar eerlijk gezegd heb ik er niet zo'n ver trouwen in." Toch steekt PSV niet onder stoelen of banken dat het volgend seizoen graag het Belgische koningskoppel van weleer in Eindhoven wil hereni gen. Voorzitter Maeyer had het er gisteren al over dat de 30-jarige Degryse qua leeftijd de jonge Eindhovense selectie wat meer in evenwicht zou brengen. Naast Degryse zou PSV graag nog zeker één speler aantrekken. „We willen een goede, evenwich tige selectie van 22 man. Maar de twee spelers die we zoeken, moe ten de gemiddelde kwaliteit van de selectie natuurlijk wel verho gen. Anders beginnen we er niet aan," aldus technisch manager Frank Arnesen. JOHAN DE KOCK houdt het hoofd koel, ook nu hij maandag als basis-speler van Oranje de EK-start meemaakt. „Zo'n EK is voor mij een welkome afwis seling," zegt de voetballer van Roda JC die in de rest van het jaar nog twintig tot dertig uur per week als ingenieur in de wegenbouw werkzaam is. Door Henk Mees St. Albans - Topvoetbal hoeft geen dagvullend werk te zijn. Jo- han de Koek bewijst het. Aan het EK heeft hij een dagtaak. Wan neer het voetbalseizoen zijn nor male ritme krijgt, is de verdedi ger van Roda JC weer semiprof. „De geestelijke inspanning op mijn werk is een prima afwisse ling met de fysieke arbeid die je als profvoetballer op de training en in de wedstrijden moet leve ren," vertelt de 31-jarige import- Limburger, die wekelijks twintig tot dertig uur in een leidende functie voor een wegenbouwbe drijf in Vaals werkzaam is. Zo'n combinatie is ongewoon voor voetballers die op een EK uitkomen. Aan De Koek valt niet te merken dat hij er onder gebukt gaat. Ook nu hij maandag vrijwel zeker als centrale verdediger een basisplaats in Oranje krijgt, krijgt de spanning nog geen vat op hem. „Zo'n EK, dat is voor mij een welkome afwisseling," zegt acht-voudige international in St Albans waar hij samen met zijn clubgenoot Ruud Hesp een kamer deelt in het hotel van Oranje. Simplisme „Als verdediger heb ik bij elke wedstrijd hetzelfde doel: je spits, mijn tegenstander dus, geen bal gunnen. Elke wedstrijd opnieuw geeft het mij een prettig gevoel wanneer ik mijn spits van scoren af heb kunnen houden," vertelt De Koek met hetzelfde simplisme waarmee hij zijn wekelijkse klus bij Roda JC opvat. „Discipline vasthouden, van het begin tot het eind, altijd tot het uiterste gaan en hardheid op een correcte manier. Dat zijn mijn kwaliteiten die door Huub Ste vens bij Roda JC nog aange scherpt zijn," stelt De Koek, van origine Zuid-Hollander en via FC Utrecht, FC Groningen in Lim burg beland. Snelheid, verant- Johan de Koek: spitsen uit schakelen en wegen bouwen. FOTO PETER SCHOLS Londen - Edgar Davids heeft donderdag de eerste training van het Nederlands elftal in Engeland laten schieten. De middenvelder haakte op ei gen verzoek na de warming- up af omdat hij last had van het dijbeen. In het vriendschappelijke duel dinsdag met Ierland heeft Davids een knietje te gen het dijbeen gekregen. Zijn deelneming aan de eer ste wedstrijd maandag tegen Schotland is echter niet in gevaar. woordelijkheidsgevoel en leider schap bezat hij altijd al. Met die combinatie van kwaliteiten maakt De Koek nu al ruim ander half jaar met enige regelmaat deel uit van de Oranje-selectie. Reserve-aanvoerder Nu Danny Blind voor het duel met Schotland is geschorst en Frank de Boer geblesseerd thuis zit, promoveert De Koek niet al leen naar de basis-elf. Hij is ook ineens reserve-aanvoerder ge worden. De band zal maandag in Birmingham worden gedragen door Ronald de Boer. Voor zulke verantwoordelijkheden komt Dennis Bergkamp niet meer in aanmerking. „Ik denk dat Guus Hiddink bij die keuze mijn posi tie bij Roda JC voor ogen heeft gehad. Daar ben ik een ervaren jongen, aanvoerder en heb ik een voorbeeld-functie. Ik weet dus hoe ik me in die situatie moet be wegen," veronderstelt De Koek, die afgelopen dinsdag in zijn achtste interland de aanvoer dersband al droeg. De Koek droeg zijn verantwoor delijkheidsgevoel ook al uit als strafschoppen-nemer in Oranje. Met de air van een geboren leider. Zo werkt hij nu ook al aan zijn toekomst buiten het voetbal. „Bij dat wegenbouwbedrijf in Vaals werk ik het hele traject af. We hebben vijftien werknemers, maar ik haal opdrachten binnen, doe aanbestedingen, maak calcu laties en houd de uitvoering in de gaten. Op termijn is het de bedoe ling dat de eigenaar, die nu zestig is, het bedrijf afstoot en dat ik het overneem." „Maar in het voetbalwereldje ben ik de voetballer Johan de Koek, niet in de ingenieur De Koek. Nu kaart ik bijvoorbeeld wat vaker en ik heb mijn werk even op een laag pitje gezet. Ze moeten me nu niet bellen voor beslissingen die genomen moeten worden in het bedrijf, al heb ik wel af en toe contact met ze." Elista (afp) - De eerste partij in de tweekamp om de wereldtitel schaken (FIDE) tussen de Rus Anatoli Karpov en de Amerikaan Gata Kamsky is donderdag afge broken na 56 zetten. De match wordt vrijdag voortgezet. Titel verdediger Karpov heeft een licht voordeel op zijn uitdager. De duur van de tweekamp is voorzien op twintig partijen in de hoofdstad van Kalmukkië, de Russische republiek waarvan FI- DE-voorzitter Kirsan Iljoemsj- inov president is. De opvolger van de omstreden Campomanes doet tot nu bepaald niet onder voor zijn voorganger. Vooral zijn Voor een miljoen gulden mogen ze Kluivert (bijna) alles in de mond leggen. 'Het is grappig en zeker niet arrogant bedoeld.' FOTO ANP Door Henk Mees Londen - Ruim vijf bij drie meter is het 'billboard' dat overal in en rond Londen opduikt langs de weg. 'Venables. Quit now', luidt de dreigende tekst naast de brutale blik van Patrick Kluivert aan het adres van Terry Venables, de coach van het Engelse nationale voetbalelftal. 'Venables, stap op'. Kluivert schrok lichtjes toen hij gisteren merkte welke lading zijn boodschap op een reclamebord van het sportschoenenmerk Nike had gekregen. „Je moet het als een grap zien. Is echt niet ar rogant bedoeld, hoor. Misschien had er be ter iets van 'Watch out' kunnen staan", reageerde de voetballer op zijn eerste dag met Oranje in het EK-land. De reclame-actie van Nike baart opzien in Engeland. Niet alleen Kluivert doet daarbij van zich spreken. Twee voetballers van Ne wcastle United, de Engelsman Les Ferdi nand en de niet geselecteerde Franse vedet te David Ginola, roepen samen uit: 'Op 8 juni eindigt onze vriendschap'. Ook Eric Cantona en Paolo Maldini lanceren prikke lende teksten. Al die voetballers zijn met vette contracten aan Nike verbonden. Kluivert heeft een contract lopen tot 2002. Een miljoen gul den per jaar leveren de reclame-activitei ten hem op. „Ik wist dat er een billboard gemaakt zou worden, maar niet welke tekst daarbij zou komen. Ik neem aan dat Vena bles het ludieke er wel van inziet. Als de Engelse fans dat ook zo opnemen, hoeft de zaak niet opgeblazen te worden", zegt Kluivert. voorstel om de WK-wedstrijd in het Bagdad van Saddam Hoes sein te laten plaatsvinden, zorgde voor veel commotie in de schaak- en westerse wereld. Bisham Abbey (rtr) - De Engelse verdediger Gary Neville lijkt op tijd fit voor de openingswedstrijd van het Europees kampioenschap voetbal zaterdag tegen Zwiters- land. De speler van Manchester United die kampte met een dij beenblessure, hervatte donder dag de training na drie dagen rust. Door Ton Koomen Terneuzen - Terneuzen kan historie schrijven. De ploeg van trainer Henk Ottens staat met één been in de eerste klas se van het KNVB-zondag- voetbal na de gemakkelijke 3- O-overwinning op SC Gastel in de laatste wedstrijd van de nacompetitie in de tweede klasse B. Zondagmiddag om half drie mag Terneuzen aantreden tegen Best Vooruit op het terrein van Terhe- ijden. De winnaar mag zich KN- VB-zondag-eersteklasser noemen. Terneuzen heeft het geen moment moeilijk gehad in dit duel. Het had even last van de zenuwen toen scheidsrechter Rien Vorstenbosch uit Rosmalen zich vrolijk drie kwartier te laat in het Zeeuws- Vlaamse meldde, onder het motto 'Die rot files, daar wordt een mens kotsmisselijk van', maar het had weinig tegenstand te duchten van SC Gastel. Een SC Gastel dat na de incidenten tegen Zwaluw VFC met een fiks aantal afwezigen zat. Aanvoerder Johan van Batenburg en Gert-Jan Dieriks kregen in dat duel rood voor de ogen getoverd en mochten in Brabant achterblij ven en ook Voets, de naar Hoek vertrekkende Leonhart ('Een las tig mannetje waar ze in Zeeland ook niet gelukkig mee zullen zijn' volgens de voorzitter van SC Gas tel), Van de Berg, Lazeroms en Akkermans waren er wegens schorsingen niet bij. Terneuzen stond er heel wat beter voor. De ploeg van voorzitter Anton Her- Hubert van den Hemel op avontuur in de Gastel-verdediging mus, de man die tot het uiterste gespannen was, alle begrip had voor het te laat komen van de ar biter - beter een arbiter te laat dan een journalist op tijd - bleek in dit duel superieur op alle fronten. De Brabanders, die met een veredeld tweede team op de proppen kwa men en er totaal niet in geloofden, kwamen er voor de 500 fans van Terneuzen absoluut niet aan te pas. Toch duurde het nog tot de 34e minuut voordat Terneuzen mmmmm Hl volkomend verdiend afstand nam van zijn tegenstander. Mike van Rossem, zonder meer de uitblin ker van de voor deze gelegenheid in het geel-zwart gestoken Ter- neuzen-formatie was de man die SC Gastel-doelman Johan Pen- nings met een flitsend schot voor de eerste keer het nakijken gaf. Toen Gerard Maas in de derde mi nuut voor rust Terneuzen naar een comfortabele 2-0-voorsprong kopte uit een voorzet van Marvin Londen - De dopingcontrole bij het EK voetbal zal strenger zijn dan ooit bij grote toernooien het geval is geweest. Al in de rust zul. len twee spelers van elke ploeg door het lot worden aangewezen voor de test. Een derde speler is reserve voor het geval één van de anderen onverhoopt in de tweede helft wegens een blessure uitvalt De teamartsen krijgen de namen van de betrokkenen pas een kwar tier voor het einde te horen. De Europese voetbalunie UEFA heeft de deelnemers aan het EK gewaarschuwd voor overdreven vreugde-uitingen na het maken van een doelpunt. Om de toeschouwers niet onnodig op te hitsen zijn ererondes uit den boze. „Als de ploegen hun supporters willen groeten, dienen zij dat te doen vanuit de middencirkel," is één van de aanbevelingen in een circulaire van de UEFA aan de deelnemers. Parijs - Eric Cantona heeft gedreigd te stoppen met voetbal als het misbruik van zijn naam in Engeland niet ophoudt. Tal van bedrij ven exploiteren zonder toestemming de bekendheid van de Frans man, ster van landskampioen Manchester United, om hun produc ten te verkopen. „Als dat zo doorgaat, beëindigt hij zijn carrière inderdaad ja, onge acht de resultaten van alle gerechtelijke stappen tegen de bewuste firma's," aldus Cantona's advocaat Jean-Jaques Bertrand. Giuseppe Signori heeft een nieuw, driejarig contract getel bij Lazio Roma. De aanvaller had nog een verbintenis voor één sei zoen. De Romeinse club was eigenlijk van plan Signori voor onge veer twintig miljoen gulden over te doen aan AS Parma, maar zag daar van af door de fanatieke en massale protesten van de suppor- ters. Rik Platvoet van FC Twente heeft voor MW gekozen. Ook SC Heracles was in hem geïnteresseerd. De 20-jarige spits, die ook re gelmatig in het Nederlandse jeugdelftal speelde, had bij FC Twen te geen basisplaats. Hij rekent bij MW wel die op die positie. Amsterdam - In de Amsterdamse Balie is donderdag de loting voor de eerste ronde van het Nederlands kampioenschap schaken ver richt. Jan Timman doet voor de eerste keer sinds 1987 weer mee aan de nationale titelstrijd. Favoriet is de Nederlandse Bosniër Ivan So- kolov die zijn titel verdedigt. Loting le ronde: Nijboer - Timman, Reinderman - Bosch, Van der Sterren - Cifuentes, Sokolov - Van der Wiel, Hendriks - Kuijf, Piket - Sosonko. ATLETIEK DAMMEN Rome. Grand Prix. MANNEN 100 m: 1. Mitchell (VSt) 10,05, 2. Christie (GBr) 10,10, 3. Adeniken (Nig) 10,10. 200 m: 1. Fredericks (Nam) 19,96, 2. Stevens (Bel) 20,19, 3. Christie 20,29, 4. Mitchell 20,34. 800 m: 1. D'Urso (Ita) 1.43,95 (bwp), 2. Haida (Mar) 1.44,31, 3. Kiptoo (Ken) 1.44,39. 1500 m: 1. Morceli (Alg) 3.30,94 (bwp), 2. Viciosa (Spa) 3.34,86, 3. Di Napoli (Ita) 3.35,41. 5000 m: 1 Hissou (Mar) 12.50,50 (bwp), 2. Mosima (Ken) 12.53,72, 3. Kiptanui (Ken) 12.54,85. 3000 m steeple: 1. Lambruschini (Ita) 8.11,76 (bwp), 2. Kandie (Ken) 8.14,25, 3. Sang (Ken) 8.15,13. VROUWEN 100 m: 1. Ottey (Jam) 11,00,2. Cuth- bert (Jam) 11,17, 3. McDonald (Jam) 11,21. 5000 m: 1. O'Sullivan (Ier) 14.54,75, 2. Wami (Eth) 14.56,48, 3. Vaquero (Spa) 14.57,73, 5. Weyermann (Zwi) 14.59,28 (ER junioren). Jakoetsk. WK, tweede set. Tsjizjov (Rus) - Valneris (Let) 3-2 na barrage en versneld tempo, stand na twee sets: 1-1. GOLF Warwickshire. Engels Open War wickshire, stand na eerste ronde: 1. Oldcorn (Sch) 66 slagen, 2. Affleck (Wal) 67,3. Hall (Eng) 68,4. WiUison (Eng), Allenby (Aus), Townsend (VS), McGinley (Ier), Gogele (Dts), Burns (Ier), McFarlane (Eng), Willi ams (Eng) 69. o.a. Muntz (Ned) 74. Wassenaar. NK Professionals Stand na eerste ronde: 1. Giles (Eng) 68 slagen, 2. Steenkamer (Ned) 69,3. Gee (Eng), Van der Velde (Ned) 70, 5. Bensdorp (Ned), Smits van Wae- sberghe (Ned), Horn (Eng), Wechge* laer (Ned) 71, HOCKEY BASKETBAL Chicago. NBA-finale, eerste wed strijd (best-of-seven): Chicago Bulls - Seattle SuperSonics 107-90. Tilburg. Oefenwedstrijd, vrouwen. Nederland - Australië 1-2 (0-2). 18. Far- rell 0-1 (sb), 29. Annan 0-2 (sc), 44. Van den Boogaard 1-2. Bad Nauheim. Mannen, vriend schappelijk: Duitsland - Groot- Brittannië 1-2 (1-2). BILJARTEN VOETBAL Monte Carlo. Kelly-toernooi, drie banden. Vierde ronde: Raymond Ceulemans (Bel)-Gieskens (Ned) 50-13 in 15 beurten (moyennes 3.333-0.866), Bi- talis (Fra)-Jaspers (Ned) 50-33/24 (2.083-1.375), Blomdahl (Zwe)-Say- giner (Tur) 50-40/29 (1.724-1.379), Dielis (Bel)-Zanetti (Ita) 50-47/38 (1.315-1.236). Stand: 1. Blomdahl 4-8 (2.173), 2. Ceulemans 4-6 (1.950), 3. Zanetti 4- 6 (1.655), 4. Jaspers 4-4 (1.462), 5. Dielis 4-4 (1.316), 6. Bitalis 4-2 (1.393), 7. Sayginer 4-2 (1.365), 8. Gieskens 4-0 (1.054). Santiago. Copa Libertadores, halve finale, eerste wedstrijd. UNIVERSIDAD (CHI) - RIVE* PLATE (ARG) 2-2 (1-1). 22 Fran- cescoli 0-1, 23. Valencia 1-1,69. Sa- las 2-1,76. Sorin 2-2. Oefenwedstrijd. Villeneuve d'Ascq. FRANKRIJK ARMENIË 2-0 (1-0). 16. Angioma!- 0, 72. Madar 2-0. Toeschouwen: 22.000. FRANKRIJK: Lama; Angioma Thuram), Blanc, Desailly en Lizara- zu; Lamouchi, Guérin (46. Karern- beu), Deschamps en Djorkaeff Loko); Zidane en Madar. Oostenrijkse bekerfinale: Sturm Graz-Admira W. 3-1. Mont Ventoux (anp) - Weer heeft Laurent Jalabert een tikje gedeeld aan Miguel Indurain. FOTO WIM KOOYMAN Hamelink, was het een kwestie van 'kat in het bakkie' voor de Zeeuws-Vlamingen. Na rust werd het een kwestie van plichtmatig uitspelen van de laat ste vijfenveertig minuutjes. Bij Terneuzen liet trainer Ottens Jean Dooms en Patrick Baumgarte nog even opdraven. Veel om het lijf had het allemaal niet meer. Zeker niet toen Marvin Hamelink al vrij snel 3-0 op het scorebord had gebracht. Vijf dagen na zijn machtsvertoon in de Classique des Alpes demon streerde de Fransman donderdag in de vierde etappe van de Dau- phiné Liberé met aankomst op de Mont Ventoux dat zijn vorm goed is. De dagprijs ging na een rit van 173 kilometer naar zijn landge noot Richard Virenque, maar be langrijker was dat Indurain op ruim één minuut van het Franse koppel finishte en de Zwitser To ny Rominger zelfs op meer dan twee minuten. Met één seconde voorsprong won Evgeni Berzin de tijdrit voor Abraham Olano. Eén tel kwam de Spaanse wereldkampioen óók te kort om Pavel Tonkov van de troon te stoten. Het was donder dag tijdens de negentiende etappe van de Ronde van Italië de dag van de rekenmeesters. De tijdrit leerde ook dat slechts Tonkov, Olano en Berzin de ko mende dagen strijden om de eind zege. Ronde van Italië Negentiende etappe, Vicenza-Marostica, tijdrit: 1. Berzin (Rus) 62 km in 1.13.59, 2. Olano (Spa) 0.01, 3. Gontsjenkov (Oek) 0.46, 4. Tonkov (Rus) 1.27, 5. Faus- tini (Ita) 2.24, 6. Finco (Ita) 3.02, 7. Oegroemov (Let) 3.05, 8. Davide Rebel- lin (Ita) 3.20, 9. Jaskula (Pol) U*,! Zaina (Ita) 3.47, II. Zanette (M 12. Boscardin (Fra) 4.01. 13. Tet (Kaz), 14. Shefer (Kaz), 15. Gottm 4.22. Algemeen klassement: 1 1 85.28.22, 2. Olano 0.01. 3. Berzm«-"i Oegroemov 1.58, 5. Faustini 2.12, bellin 2.37,7. Zaina 2.58,8. Go»'»: Shefer 4.44,10. Chiappucci (Ita) l» Cenghialta (Ita) 6.23, 12- Zberg 6.49 13. Robin (Fra) 6,51,14 Buen# (Col) 8.55,15. Hervé (Fra) 9.18. Dauphiné Liberé Vierde etappe, Tain-l'HermitaB Mont Ventoux: 1. Virenque (Fra)' - in 5.00.39, 2. Jalabert (Fra), 3- (Fra) 1.01,4, Indurain (Spa) 1.07.»-" lot (Fra) 1.27, 6. Dufaux (Fra) Rominger 2.16, 8. De las 2.23, 9. Bólts (Dui) 2.38, 10 BW (Fra) 2.51 Algemeen klassement: 1- JalaW 19.39.22, 2. Virenque 0.10, 3. 0.47, 4. Indurain 0.53, 5. HeuM Dufaux 1.33, 7. Rominger 2 04, ö- vard 2.18, 9. Rojas (Spa) 2.43, douas (Fra) 2.52. Ronde van Luxemburg, Eerste etappe, Luxemburg - UipP^, Em°ffta)T68'krn in 4.25°51, 2. (Ita), 3. Hamburger (Den), (Den), 5. Breukink (Ned), V 0 (Fra), 7. Chiurato (Ita) O.U - (Dui) 0.41, 9. Lemarchand '7' Marin (Col), 22. Dekker (Ned) I Nijdam (Ned) 14.43, 43. KhfYf-S Algemeen klassement: 1. Elh Finacato 0.04, 3. Hamburger Holm 0.10, 5. Breukink, 6. De. Chiurato 0.19, 8. Bourgulg»'-a 0.50, 9. Aldag 0.51, 10. LemarcW1'! Dekker 9.00, 42. Nijdam 14.53, ven. Van onze verslaggever Kloette 7 Op het W- jTortpark m Kloetinge vandaag, vrijdag 7 juni, Lier van de viering van rig bestaan van deKN\ L J Zeeland een coach-clr houden. Maar liefst zo'n 25 meldingen van trainers en n Zeeuwse amateurv lubs kwam binnen bij K ee.trainer Paul Telussa, e L initiatiefnemers van di takel. Aan deze coach-clin lenen topclubs als Ajax, Door Cas Overzier Parijs - Eenmaal op men van zich af. Gee zo min mogelijk bijh duiking zijn tijd moe vangenis in Mannhei voren, bereikte gister baan de finale van d '89 en in '95 komt ze Vicario. Het succesverhaal van S Maria Graf kent nog ge De zwarte bladzijden in gin van haar veertiende p heeft ze noodzakelij dichtgeslagen. Volgende wordt de tennislady uit B jaar. Dat wil ze het liefs met haar vijfde titel op vel van Roland Garros. Sportief gezien zou dat e ke prestatie zijn. Welisw overde ze reeds achttien Slam-titels, 'Parijs' is v~ echter van een andere zoals Graf zelf nadr aangeeft: „Parijs is alt echte uitdaging voor m gravel is zeker niet mijn te ondergrond." De lange rally's vereise concentratie en geduld, teraard, een positieve in „En dat is voor mij teg dig niet meer zo gema' geeft Graf grif toe. Waa Duitse tenniskoningin haar vader, die sinds 2 a van het vorig jaar in cel 311 van de Mannheimse genis opgesloten zit. Belastingschandaa In maart vorig jaar k het licht dat de 'tennis nie-Graf' voor ettelijke nen de Duitse belasti ontdoken. Om hoeveel cies gaat, wilde men e kwijt. Later werd duid het om een bedrag van veertig miljoen gaat. Aanvankelijk werd alle Graf in staat van besch gesteld, maar toen op d van de 23e mei bij een i Van onze sportmedewer Axel - In de slotwed het rayon Axel schoo Doelder. Eerstgenoe Disco Live sloot de c eveneens goed af. Dat eerder met 0-1 van De klopte daarna Broomchemie. r eindstande terste klasse a: Vedeco "bs/Pluijm 14-46, Mari iliÜ' Ratjetoe 14-33, "-28, Cijsouw 13-26, 41, De Ridder 14-11. Eerste klasse B: Disco L Maradona junior 14-39, J;'- Gemeentehuis "-22, Engelhard 14-18, lant 14-16, Den Doel Uroomchemie 14-11. Van onze volleybalmed Axel - De Volleybalv Voorwaarts uit Axel Ven voortbestaan. I wenteam is opgehev üe Axelse club zal seizoen met een ma aan de competitie d Voorzitter Paul Bor dezf krant de noodk. an dat heeft blijkbaa werking niet gemist. Paul Borgt blijft in h actief en tijdens de led g kwamen er zelfs nwuwe enthousiaste Jwj- Hierdoor h W m nu zes bestuur Raan^' ,dat we ku aldus Paul ach, 'lvoor ons man nip,, of negen spelers

de Stem | 1996 | | pagina 8