Bouw woonwijk Koewacht mag L:fv 'Ttree leden en tien mille schuld lm' Reddingsbrigade bewaakt weer vijf weken strand bij Perkpolder Zeldzame nachtzwaluw terug in land van Hulst DAG KLAPPER PLAATSELIJK NIEUWS UITSLAGEN MAAS VISHANDEL iïTQssende n feestelijke doqj CS geven toestemming voor plan van 46 woningen nabij Kerklaan Jarige Steltkluut houdt natuurmarkt in Terneuzen eer rse Zeeuwse mosselen PËSTEM ZEELAND C2 IRENE Dag van de Landbouw Voorjaarconcert van fanfare in Lamswaarde TOTEM ca^0115-™ VW Hulst viert heel bescheiden het 75-jarig bestaan Ster rit TC Hulst Promotiefilm over Hulst 'bestseller' Axel Hulst St.-Jansteen Kaartingen Koersbal EXAMENS af nu bestellen. horeca, bedrijven, instellingen Autotel.: 06-52150732 .-■TC- oedemorgen... Voor particulieren bedankje, jubileum, huwelijk, verloving ing, prestatie, examen, Abraham enz per kolom 0,65 incl. B.T.W., één grote regel verplicht, ing, formaat 35 X 40 mm 26.- incl. B.T.W teven op aanvraag. Foto's worden niet Bel 076-5.312.313 of geef uw tekst 2 dagen atsing af bij één van onze kantoren, opgave te richten aan: De Stem, Postbus MB Breda t.a.v. 'Kleintjes Afdeling'. ons hel recht voor teksten, foto 's en tekeningen Jer opgnnf van redenen te weigeren. VRIJDAG 7 JUNI 1996 ezorger Gefelicteerd Bert Tromp in Breda trouwd op 6 juni 1996 ink Alice Hoosemans, Breda, tzen Natascha van Eyck, Gilze. eyerse Conny Smits, Breda. Donker Ingrid Wirken, Gilze. 3 Geus Marij Stevens, Dongen. heeft geen idee, maar ze gaat wel al 30 lentes mee. Goedemorgen Hartelijk Gefeliciteerd met je 16e verjaardag. Groetjes Ome Ben, Marijke en Lotje XXT Op de kermis hebben ze elkaar gevonden Vandaag zullen ze na lang wachten in het echt worden verbonden. H.g. met jullie huwelijk C.V. De Losse Flodders. Heerlijke CAKE in Wie elke dag verrast wil worden met nieuws uit binnen- en buiten land, leest natuurlijk De Stem. Voor jong en oud- Regionaal en internationaal. Van Tholen tot Timboektoe, van Nieuwdorp tot New York. Niet voor niets ontmoeten ruim 260.000 lezers en adverteerders uit Zuidwest Nederland elkaar dagelijks in De Stem. Want in De Stem gebeurt 't elke dog opnieuw. EEN ADVERTENTIE IN DE STEM BEREIKT RUIM 260.000 LEZERS IN HET ZUIDWESTEN. VOOR MEER INFORMATIE BEL(076)5 312 550 „onze verslaggever Perkpolder - De Reddingsbrigade Mterzande zorgt vanaf 14 juli tter vijf weken lang voor dagelijkse rrandbewaking op het dijkvak tus- 0 perkpolder en Kreverhille. Juist gedeelte van de Westerschelde- ^er wordt op mooie zonnige dagen jjssaal opgezocht door recreanten. ijl dijkbewaking daar geen overbodige pis, blijkt wel uit het feit dat de red- jingsbrigade er vorig seizoen acht red dingen moest verrichten. Veelal ging het om zwemmers die zich te ver in de Schel de waagden. Maar ook moest een man met kind in een opblaasbootje in veilig heid worden gebracht. Veel mensen die bij Perkpolder te water gaan, worden soms verrast door de sterke stroming, waardoor ze niet meer aan de wal kun nen komen. De gemeente Hontenisse ondersteunt de reddingsbrigade door de plaatsing van een onderkomen en het beschikbaar stel len van mobilofoons en een Zodiac. Dit seizoen kan de strandbewaking rekenen op een twintigtal vrijwilligers, die per toerbeurt dienst draaien. „Daarmee kunnen we het aan, maar we kunnen best nog wat mensen gebruiken," zegt mevrouw C. Huisman van de reddings brigade. De minimum leeftijd voor deel name is vijftien jaar en gegadigden moe ten wel het binnenwaterbrevet 5 hebben. Wie mee wil doen moet ook lid worden van de reddingsbrigade, maar krijgt dan meteen deze zomer een gratis opleiding voor het brevet stromend water. Dat is meteen ook de reden dat de bewa- kingsploeg een flink aantal mensen uit Brabant telt. Die hebben in een binnen bad hun brevet reddend zwemmen ge haald, maar willen nu ook hun brevet stromend water halen. Met dat diploma op zak mogen ze ook meedoen met de strandbewaking langs de Noordzeekust. Inmiddels is de reddingsbrigade er na een paar magere jaren weer helemaal bo venop. Op dit moment telt de vereniging 45 leden. Afgelopen winterseizoen kwa- mer er vijftien nieuwe leden bij en die haalden hun brevet in het overdekte zwembad in Hulst. Een deel ervan doet straks ook mee aan de dijkbewaking. Inmiddels heeft de reddingsbrigade de activiteiten verlegd naar het zwembad in Kloosterzande. Daar wordt iedere don derdagavond van 19.00 tot 20.00 uur op leiding gegeven tot half september, met vanaf 18 juli een onderbreking van vier weken. Na het zomerseizoen verhuizen de activiteiten weer naar het Hulster zwembad. Halverwege dit seizoen orga niseert de reddingsbrigade nog een open dag bij het strand van Perkpolder. Wie echter nu al belangstelling heeft kan contact opnemen, met mevrouw C. Huis man, telefoon 0114 681811 of 683072. i/jn onze verslaggever Koewacht/Zuiddorpe - Gedeputeerde Staten van Zee land hebben toestemming gegeven voor de ontwikkeling ïan een nieuwe woonwijk nabij de Kerklaan in Koe wacht. Het plan, een samenwerking tussen Projektbouw Zeeland en de gemeente Axel, voorziet in de bouw van 46 woningen in de categorieën bungalows en twee-aaneen. H«t project moet de gehele be stemmingsplanprocedure nog iorlopen, maar GS hebben laten itten dat ze daar op voorhand geen problemen in zien. In Koewacht is praktisch geen Vin onze verslaggever Goes - Drie Zeeuwse plaatsen ten mee aan de 'Dag van de Landbouw', dinsdag 11 juni. Ondermeer is er bij Marian en Erik Dekker aan de Kruisweg in Hoofdplaat een boerenont- kijt. Ongeveer twintig personen zijn laar uitgenodigd, onder wie be stuurders van provincie en ge meente, diverse bedrijfstakken en maatschappelijke groeperin- gen. Vanuit een tent op de Markt in Middelburg verzorgt de land bouworganisatie 3ZLO de gehele dag een presentatie van de land bouw in al zijn facetten. Boeren vertellen wat ze op hun bedrijven doen en laten dat ook zoveel mo gelijk zien. Zo zijn in de tent die ren aanwezig. Een activiteit van een totaal an dere orde is het mini-symposium 'Milieubeleid anders bekeken', in De Stenge te Heinkenszand. Twee inleiders belichten de ande re kant van de milieumedaille en laten zien dat veel regelgeving gebaseerd is op maatschappelijke bevliegingen. Na de lezingen is er gelegenheid tot discussie. De aanvang is om 20.00 uur. Van onze correspondente Lamswaarde - Fanfare Vrijheid Eendracht Lamswaarde verzorgt wgen een voorjaarsconcert. Vanaf 20.00 uur treden in het ge- aeensehapscentrum De Luifel in Lamswaarde verschillende vere- op. Het concert wordt door Fanfare Vrijheid Eendracht die onder leiding van Anne-Marie Jansen-Hoefeijzers enkele nummers speelt. Als gast- sollste treedt Sonja Broekaart op. Daarna is het jeugdorkest, dat J'erkt met dezelfde dirigente, aan beurt. De avond wordt afge sloten met een optreden van de koninklijke harmonie Sint Caeci- ba uit Kloosterzande onder lei ding van Eddy Meijer. EDITIE ZEELAND Redactie hmeuzen: «mdstraat32,4532 CG lel 0115-645769, fax 0115-645742. Watteuren: Peter Oggel (editiechef), eter van den Assem, Frank van Cooten, aak Deij (plv. ed. chef), Rein van der Goes'-Har°ld de PuVsseleiir- jtlokstraat 1,4461 JK tet 0113-273700, fax 0113-273701 Macteur; Cees Maas (provincie verslaggever). Hulst: Paardenman 14a, 4561 GA/ Roh 14-372770, fax 0114-372771. ««Meuren: Gerlach Hochstenbach, 9ene Verstraeten. ?»rtredactie Zeeland: lonKoomen mavm vrij. 0115-645751 '«zondag 0115-645753 Retentie-exploitatie ?estem enZVK JWieuien: teTn,a,cdStraat 32' 4532 CG 0 15-645740, fax 0115-645741 '"tegenwoordigers- „^Rmmers, privé 0115-562354 tekt14a'«61CW rei. 0114-372770. etegenwoordigers: Mal"nawden Brande' Privé 0114-314570, 1 n Verstraeten privé 0114-316755. Openingstijden: "a-t/mvr. 8.30- 17.00 uur bouwgrond meer voorhanden en dat heeft volgens directeur W. de Winter van Projektbouw Zeeland meegspeeld in de provinciale toe stemming. In Middelburg is men namelijk nogal huiverig voor uit breidingsplannen in kleine ker nen, omdat men woningbouw voornamelijk wil concentreren in de steden. Behoefte Het plannetje in Koewacht wil volgens De Winter echter geen extra inwoners lokken, maar voorziet in de natuurlijke behoef te die er in Koewacht is aan bouwmogelijkheden. Projekt bouw verwacht kort na de zomer vakantie al met de verkoop van de kavels te beginnen. De spade voor de eerste woningen kan dan vermoedelijk begin volgend jaar de grond in. Voor het uitbreidingsplannetje in Zuiddorpe kan dat volgende week al. Daar is de wijzinging van het bestemmingsplan, dat een nieuwe woonwijk mogelijk maakt, nu onherroepelijk gewor den. Vooruitlopend daarop is al vast de benodigde infrastructuur aangelgd. Het plan, eveneens een samenwerking tussen Projekt bouw Zeeland en de gemeente Axel, biedt ruimte aan 32 wonin gen, vrijstaande bungalows en twee-onder-een-kap-woningen. Grondpolitiek Zowel in Zuiddorpe als in Koe wacht kiest de gemeente voor een zogenaamde passieve grondpoli tiek. Dat betekent dat Projekt bouw de gronden aankoopt en het plan uitvoert, terwijl de ge meente ervoor zorgt dat benodig de procedures tot een goed einde worden gebracht. Kopenrs in het Zuiddorpse plan kunnen kiezen uit een groot aanbod van ver schillende woningtypes. Er is ook een beperkt aantal kavels waar mensen zelf hun aannemer kun nen uitkiezen. De rest wordt ge bouwd door Imotec, de uitvoe rende poot van Projektbouw. De nieuwbouwwijk in Zuiddorpe sluit aan bij het huidige uitbrei dingsplan, dat nagenoeg hele maal is volgebouwd. De nieuwe wijk wordt voorzien van grote stukken groen en wandelpaden. De grondprijs ligt er op 115 gul den per vierkante meter. Op dit moment is volgens De Winter al veertig procent van de bouwka- vels verkocht. Hulst - De Toerclub Hulst houdt zondag 9 juni de Westerschelde- tocht, een vrije toertocht, die te vens als sterrit kan worden gere den met een lengte van honderd kilometer. Een route aan beide zijden van de grens die volledig is uitgepijld. Er kan tussen 07.30 en 09.00 worden ingeschreven in 't Ros Beijaert aan de Absdaalseweg. Voor dè sterritrijders kan er afgestempeld worden tussen 07.30 en 13.00 uur eveneens in 't Ros Beijaert. Van onze correspondente Hulst - Binnen een week zijn er al meer dan vierhonderd promotiefilms over Hulst verkocht. De tweede reeks wordt aangemaakt en kan bij de volgende adressen voor 25 gulden gekocht worden: Buysse, Van Remortel, Blok ker, Biesbroeck Kadoshop, Albert Heijn, Reynaertshof, De Korenbeurs en het VW in Hulst. Het is de bedoeling om over enkele jaren de film aan te passen. De vraag naar de film overtreft alle verwach tingen en zowel de gemeente Hulst als Hulst Reynaertstad zijn erg tevreden met het resultaat. Door Eugène Verstraeten Hulst - Met twee leden en tienduizend gulden schuld be sloot een stel Hulstenaren in 1983 de plaatselijke VW, die op dat moment op sterven na dood was, nieuw leven in te blazen. Een initiatief dat zijn vruchten heeft afgeworpen. Vandaag de dag is de Hulster VW, die 75 jaar bestaat, uit gegroeid tot een club met 170 leden en een sluitende begro ting van een kwart miljoen gulden. Mooi, maar niet zo dat er kwistig met geld kan wor den gesmeten voor een uit bundig jubileumfeest. Het wordt een tentoonstellinkje van oude archiefspullen. Voorlopig wordt het een expositie die verre van compleet zal zijn. De historie van de VW kenmerkt zich door een hele reeks blinde vlekken. Wat vast staat is dat de 'Vereeniging tot Bevordering van het Vreemdelingenverkeer' op 2 december 1920 officieel werd op gericht. „Vanaf dan is er heel wei nig over onze geschiedenis be kend," zegt secretaris Willy Kay- ser, „maar kwam er het afgelopen jaar toch wat meer licht in de duisternis. Bij iemand op zolder zijn een heleboel spullen tevoor schijn gekomen, waaronder de no tulen van vergaderingen van 1948 tot en met 1956. En ook zijn er wat briefwisselingen bewaard geble ven uit de jaren zestig en zeventig. „Maar er moet ongetwijfeld nog veel meer zijn. Dus wie wat weet vragen we contact op te nemen." Wingewest Wat er ook nog is, dat is de eerste 'Gids van Hulst' uit 1925. Zoals er nu nog wel mensen zijn die soms denken dat Zeeuws-Vlaanderen voor de rest van Nederland eigen lijk niet meetelt, zo leefde ook toen dat idee al. „Tot voor weinige jaren was Zeeuwsch-Vlaanderen en daarmede ook Hulst in Neder land te weinig bekend, zelfs bij velen onbekend en daardoor on bemind," schreef auteur H. Ver- wilghen. „Want er was zelfs een tijd, dat men met een zekere ge ringschatting van de landen be zuiden de Westerschelde sprak, als van een wingewest, dat niets voor het vaderland voelde," Maar niet is minder waar, haast de schrijver zich te zeggen. „Thans weet ieder Nederlander wat Zeeuwsch-Vlaanderen en zij ne bevolking is. Door den toene- menden handel met het binnen land, kwamen in den loop der ja ren al meer en meer handelsreizi gers en andere zakenmenschen naar deze streken en leerden zoo den volksaard kennen." Toen al was de Westerschelde een lastige barrière, maar in Hulst hield men de rest van Nederland voor dat dit geen onoverkomenlijk probleem was. „Een goede en wel de snelste verbinding met Noord- Brabant en de overige provinciën is de provinciale stoombootdienst tusschen Vlake-Hansweert en Walsoorden, die vijf maal per dag heen en weer vaart. Van Walsoor den bereikt men Hulst per stoomt ram," aldus de gids. Blijkbaar ging de vereniging voortvarend van start, maar in de jaren zestig was er al flink de klad in gekomen. Ook financieel ging het blijkbaar niet best, getuige een brief uit 1966 aan de provinciale VW. Daarin wordt gesmeekt om kwijtschelding van de nog ver schuldigde contributie. 'Over de afgelopen twintig jaar' s* - Het kantoor van de WV Hulst zit in het oudste kamertje van de toren van het stadhuis. FOTO WIM KOOYMAN In datzelfde jaar jaar kreeg oud burgemeester Peter Molthoff de voorzittershamer toegestopt en kwam er een opleving. Een jaar later telde de WV alweer 92 le den. Dat de geschiedenis zich her haalt blijkt uit brieven die uit de ze periode bewaard zijn gebleven. Zo ging er een schrijven uit naar de gemeente Antwerpen met het verzoek om daar op de richting borden ook Hulst te vermelden, een actie die de huidige Hulster burgervader Antoine Kessen bijna dertig jaar later eveneens zou on dernemen. Het duurde overigens tot 1972 voordat er een brief uit Antwerpen terug kwam met de mededeling dat de borden er nu inderdaad stonden. Al in 1968 cir kelde er een reclamevliegtuigje boven Hulst met de tekst Hulst Reynaertstad. Niks nieuws onder de zon dus. Achterstand Vanwege zijn drukke werkzaam heden zag Molthoff zich in 1970 genoodzaakt zijn voorzittersfunc tie op te geven. Meteen daarna ge raakt de VW opnieuw in het slop. In 1971 noteerde de penningmees ter een bedrag van 1.750 gulden aan achterstallige contributies. En dat op geraamde inkomsten van 2.125 gulden. Bijna niemand betaalde dus nog. De VW leidde een sluimerend be staan tot 1984, toen het initiatief kwam de vereniging nieuw leven in te blazen. Mannen van het eer ste uur zoals W. Kayser, G. d'Hae- ns en I. Hoekstra zitten nog steeds in het bestuur. „We begonnen met nog twee leden en tienduizend gulden schuld," weet Kayser nog. „Nu zijn we dus een gezonde vere niging en we hebben zelfs de 's- status'. Dat betekent dat we aan de strenge voorwaarden voldoen om als zelfstandige VW te mogen functioneren." Kayser constateert dat het goed gaat met Hulst. De VW, ondernemersvereniging Hulst Reynaertstad en de gemeen te werken aan een gezamenlijk promotieplan. „Nog te veel wordt Hulst gedragend door het koop- toerisme," denkt Kayser. „Maar we moeten ook andere bezoekers trekken, onze vestingwerken meer voor het voetlicht halen, werken aan verblijfstoerisme." Sinds bijna twee jaar heeft de Hulster VW een eigen onderko men in een kamertje in het stad huis. „Daar komen minstens tien duizend bezoekers per jaar aan kloppen voor informatie. En dan praten we nog niet over de telefo nische en schriftelijke verzoeken om inlichtingen." Gastvrij Een volgend project dat op touw staat is samen met de gemeente en Hulst Reynaertstad een professio nele folderlijn ontwikkelen. Dat brengt ons terug bij die eerste pro motie-gids uit 1925. Die besluit met een tekst die zelfs nu nog de huidige VW-voorzitter, burge meester Antoine Kessen, uit het hart gegrepen moet zijn: 'Zoo alles bij elkaar genomen, meenen wij te mogen zeggen, dat een bezoek aan Zeeuwsch-Vlaanderen niet dien naam kan dragen zoolang daarbij een bezoek aan Hulst wordt ver geten, aan de hoofdplaats met haar oude geschiedenis en hare herinneringen aan het lang verle den, met haar volkskarakter, ge heel verschillend van het overige Zeeland: Hulst, waar iedere vreemdeling steeds verrukt over is, dat voor vreemdelingenbezoek goed is ingericht met zijne ver schillende hotels en waar woont een vriendelijk gastvrij volk, af stammelingen van het Vlaanderen van eeuwen geleden'. Van onze verslaggever Hulst - Na een tiental jaren is de nacht zwaluw weer terug in het Land van Hulst. Nadat vogelkenner Fons de kind er vorig jaar al een zag aan de West- Zeeuws-Vlaamse kust nam hij er deze week eentje waar nabij de Hogeweg in Hulst. De vogel scheerde in het avondschemer, ja gend op insecten, langs wat bomenrijen. De nachtzwaluw is gemakkelijk te onderschei den van andere zwaluwen. Hij is donkerbruin maar lijkt bij schemeravond zwart en heeft de omvang van een lijster, zo'n 28 centimeter. De vogel vliegt geruisloos en is het gemakkelijkst te herkennen aan zijn grote behendigheid tij dens de vlucht. De nachtzwaluw vliegt meest al op een hoogte van de onderste rij takken van populieren en kan zich gemakkelijk in de lucht op nog geen twee meter draaien en in te genovergestelde richting terugvliegen. Hij Vliegt meestal bij warme zwoele avonden tot MARKTEN HOEK Braderie Markt en Molenplein (t/m8 juni) KLASSIEK HULST Zeeuwse Muziekschool - leerlin genconcert - Dert Dullaert - 19.30 uur SAS VAN GENT Orgelrecital - Gerard Legierse - rk.icerk - 20.00 uur DIVERSEN AARDENBURG Kermis - centrum - hele dag (7,8,9 en 10 juni) HULST Lezing - restitutie en restauratie van de basiliek tot 1958 - door I. Pey - hal stadskantoor -19.30 uur CLINGE Koersbal - KBO - Malpertuus - 13.30 uur Kaarting - café De Landbouw - 20.00 uur Lady-evening - Game'78 - tennis velden - 20.00 uur Bieden - Malpertuus -13.30 uur HEIKANT Vleeskaarting - café Du Commer ce - 20.00 UUR OSSENISSE Kermisbingo - herberg De Jacht hoorn - 20.00 uur ST.-JANSTEEN Kaarting café De Kroon - 14.00 uur STOPPELDIJK Competitie koersbal - 't Gelaag - 13.30 uur WALSOORDEN Prijskaarting - café Rue du Nord - 14.00 uur SLUISKIL Kaarting - café Atlanta - 20.00 uur AXEL Palingvissen - GOA-leden - Grote Kreek- 19.00-22.00 uur HENGSTDIJK Kaarting - camping De Vogel - 20.00 uur FILMS GOES Grand Theater 19.00 uur The Birdcage 21.30 uur Up Close Personal HULST De Koning van Engeland 19.30 en 22.00 uur White Squall 19.30 en 22.00 uur Cutthroat Island 19.30 en 22.00 uur The Juror 19.30 en 22.00 uur The Birdcage 19.30 en 22.00 uur Up Close Per sonal 19.30 en 22.00 uur Copycat BRUGGE Kennedy Complex 20.00 en 22.30 uur Le Huitième Jour 20.00 en 22.30 uur Jack and Sarah 22.30 uur Mighty Aphrodite 20.00 uur II Postino 20.00 uur Antonia 22.30 uur Critical Decision GENT Decascoop 14.30,17.00, 20.00 en 22.30 uur Pri mal fear 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur Girl 6 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Stealing Beauty 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Vampire in Brooklyn 14.30,17.00, 20.00 en 22.30 uur Le Huitième Jour 14.30 en 17.00 uur Jack and Sarah 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Things to do in Denver 17.00 en 20.00 uur Eye for an Eye 20.00 en 22.30 uur Mary Reilly 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Birdcage 14.30, 17.00,20.00 en 22.30 uur Cri tical Decision 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur The Juror 22.30 uur Dead Man Walking 14.30 uur Babe, een buitengewone big (Ned) KNOKKE Beverly Screens 20.00 en 22.30 uur Primal Fear 20.00 en 22.30 uur The Scarlet Let ter 20.00 en 22.30 uur Mary Reilly 20.00 en 22.30 uur Le Huitième Jour PALINGVISSEN - De wed strijdcommissie van henge- sportvereniging Geduld Over wint Alles (GOA) houdt vrijdag 7 juni voor de leden een paling wedstrijd. Gevist wordt op het water van de Grote kreek van 19.00 tot 22.00 uur. Inschrijven voor deelname vanaf 17.30 uur in het clublokaal van de vere niging, café Sonnehoeck aan de Oranjestraat, waar na afloop tevens de prijzen aan de win naars worden uitgereikt. KVG - Maandag 10 juni wordt door het Katholiek Vrouwen gilde een demonstratie-avond gehouden, waaraan schoon heidsspecialiste L. de Roeck en kapster N. Colet meewerken. De bijeenkomst wordt gehou den in het Reynaertshof en be gint om 20.00 uur. Toegangs prijs voor leden f 5, niet-leden f 7,50 inclusief koffie. WIJKCONCERT - Fanfare St. Jan geeft zondag 9 juni een wijkconcert aan de Zegerstraat nabij de vijver, achter de Oude Galgenstraat. Het muziekge zelschap trakteert de bevolking op een aantal populaire mu ziekstukken van 11.00 tot 12.00 uur. POSTZEGELCLUB - De vere niging van postzegelverzame laars Het Land van Hulst houdt zondag 9 juni van 09.30 tot 12.00 uur een bijeenkomst in De Warande voor leden en geïnteresseerden. Er wordt een veiling gehouden van de aange boden kavels. Bovendien is er een kwartjesloterij en krijgt ie dere bezoeker een gratis lot bij binnenkomst. Verder zijn en kele handelaren aanwezig zijn om te ruilen en te kopen. OUD PAPIER - Leden van de voetbalvereniging STEEN ha len zaterdag 8 juni van 08.30 tot ongeveer 12.00 uur weer oud papier op. Er wordt ver zocht buiten dit stijdstip geen oud appier aan te bieden op de parkeerplaats aan het voetbal veld. In de maand juli wordt er geen oud papier opgehaald. IJzendijke -bridgeclub IJzendij- ke, zevende wedstrijd. Groep A: 1. Van Waterschoot-Zwartele, 2. Kerkaert-De Man, 3. Van Poelje- De Doelder. Groep B: 1. echtpaar Harte, 2. Vieveen-Durivou. Vrije wedstrijd groep A: 1. Van Damme- Buisse, 2. Kerkaert-De Man, 3. Van Poelje-De Doelder. Groep B: 1. Vieveen-Durivou, 2. Herweijer- Dieleman, 3. echtpaar Koster. Hulst - De Lieve, 32 personen. Bieden: 1. J. de Dijcker, 2. G. Ris- ké, 3. mevrouw Riské. St.-Jansteen - De Warande, KBO, 28 deelnemers. Bieden: 1. E. Sturm, 2. J. van de Hende, 3. me vrouw Boone. St.-Jansteen - De Warande, KBO, 25 deelnemers. Bieden: 1. me vrouw Van Hooy, 2 mevrouw Boone, 3. mevrouw Blommaert. St.-Jansteen - De Warande, KBO, 29 deelnemers. Jokeren: 1. me vrouw Van Remoortere, 2. Th. Kints, 3. mevrouw Boussen. St.-Jansteen - De Warande, KBO: 1. P. Rombaut, 2. E. de Smet, 3. Th. Kints. Heikant - 't Heike, KBO. Mat 1:1. Y. Beens/A. Schout, 2. P. Peeters- Ieters/A. van Acker. Mat 2: 1. P. Ringoot-Audenaerde/E. Jonkers, 2. S. Govaert-van de Brande/J. Bouvré. Utrecht - Examen gediplomeerd assistent-drogist: Jessica van den Abeele, Hulst. in de nacht. Ander opmerkelijk vogelnieuws is de ontdek king van een drietal broedplaatsen van het goudhaantje in de grenstreek van Koewacht. Het goudhaantje is voor Oost-Zeeuws-Vlaan- deren ook al een zeldzaam broedvogeltje. Met zijn lengte van 9 centimer het kleinste vogel tje dat in Europa voorkomt. Het goudhaantje is groen van kleur, heeft een geel voorhoofd en een zwarte streep bovenhet oog en is ge makkelijk te onderscheiden van andere mezensoorten. Van onze verslaggever Terneuzen - Natuurbeschermingsvereniging De Steltkluut heeft de organisatie op zich genomen van een natuurmarkt, die morgen van 10.00 tot 17.00 uur uur in de Vlooswijkstraat te be zoeken is. Behalve de Steltkluut, die dit jaar het veertigjarig bestaan viert, zijn diverse natuur- en milieuverenigingen op de markt vertegenwoordigd. Een bloemlezing van de twintig clubs die meedoen: Ravon (reptielen, amfibieën en vissen), Natuurmonumenten, Zeeuws Landschap, Het Duumpje, Ecoteams Zeeland, Rangers, Wereld Natuurfonds en de Ne derlandse Jeugdbond voor Natuurstudies. Ook de winkeliers in de Vlooswijkstraat werken mee aan de natuurmarkt. In enkele winkels zijn tentoonstellingen te zien. De activiteiten in het kader van de natuurmarkt beperken zich niet al leen tot de Vlooswijkstraat. Vanaf 11.00 uur vertrekt er ieder uur een wandelexcursie richting de natuurwaarden in de omgeving. Deelne mers krijgen tekst en uitleg over een broedkolonie van visdieven, muurplanten en korstmossen op oude bomen. De Steltkluut hoopt dat de markt een jaarlijks terugkerend evenement kan worden.

de Stem | 1996 | | pagina 13