Iwijgerlaan is levensgevaarlijk' I 'Tf e zijn niet zo bekend bij het grote publiek N INTERNET ie Rede in Terneuzen huisvesting POLITIE RAPPORT Veeg uit de pan voor Van Hecke Catering Gros ondernemers wil vaker op zondag open btem jebuurt vraagt om verkeerslichten ter hoogte van Mauritsstraat EN? Alle woonwagenbewoners verhuizen kost twee ton ZEELAND C3 en Dyck houdt lötorrondritten lereld va^lntemef1!1 één Schoolgebouw Internetpakket! 74,95 39,95 Eikelaar wint jengelwedstrijd Snelheidsremmers in Weststraat te Biervliet en Baljuwlaan Sluiskil Expositie in Vremdieke Coöperatieve Transportonclernemersbond in Breskens bestaat vijftig jaar Schennispleger Botsing Geen voorrang Aanrijding Gewonde DONDERDAG 6 JUNI 1996 ze verslaggever uzen - De Oranjebuurt in Temeuzen pleit bij de ge- voor plaatsing van verkeerslichten in de Willem Jjjgerlaan bij de afslag met de Mauritsstraat. )rief ondersteund met een van de autobestuurders veel har- landtekeningen van bewo- jide Oranjebuurt is toege daan de gemeenteraad, its de bewoners is de over- is die er nu ligt verre Dagelijks maken veel is, waaronder een {aantal schoolgaande kinde- gebruik van de oversteek- k liard is sprake van een le- sgevaarlijke situatie. Negen de tien automobilisten 'ver- e stoppen, aldus de brief- lijvers. «dien rijdt het leeuwendeel flonze correspondent Jorpe - De Westdorpse mo tto Den Dyck heeft ieder jaar d iets speciaals tijdens de dansfeesten. Dit keer is dat t ritje achter op de motor van (ij of 5 kilometer. |f; kinderen heeft Den Dyck s een kleurwedstrijd ge viseerd en komende zaterdag rfaprijswinnaartjes bekend- naakt. s de kermis in Westdorpe ïuStoten met 9 juli organiseert iDen Dyck weer de kermisrit, keer door de Belgische der dan de maximumsnelheid, die ter plaatse vijftig kilometer per uur bedraagt. De bewoners van de Oranjebuurt verzoeken de gemeente Terneu- zen met klem op korte termijn ac tie te ondernemen door middel van de plaatsing van verkeers lichten. Overigens is de afslag naar de Mauritsstraat niet het enige punt in de Willem de Zwijgerlaan waar automobilisten de verkeers regels aan hun laars lappen. Ook een eindje verderop, op de kruising met de Zuidlandstraat, vinden regelmatig botsingen tus sen personenauto's plaats. Om wonenden worden zeker enkele malen per week opgeschrikt door gierende banden en piepende remmen. Aanrijding Hier ligt eveneens een voetgan gersoversteekplaats, waar begin vorige maand een meisje werd aangereden. Naar aanleiding van dat ongeval, dat gelukkig goed afliep, controleerde de politie ter plaatse op het naleven van de verkeersregel dat autobestuur ders voetgangers voorrang moe ten geven, indien die aanstalten maken zich op een voetgangers oversteekplaats te begeven. Tij dens die controle kwamen zestien auto's voorbijrijden, waarvan er niet minder dan negen tegen deze regel zondigden. Zij kregen een bekeuring. bonze verslaggever jtazen - Het bestuur van de stedelijke scholengemeenschap |)e Rede in Terneuzen streeft ernaar alle leerlingen en docenten n de school met ingang van 1 september 1998 centraal te Jaisvesten. Het gaat om het gebouw van de voormalige scho olgemeenschap voor voorbereidend beroepsonderwijs De fcart aan de Axelsestraat. Seventh Guest CD-ROM van 29,95 nu 19,95 Warcraft II van 89,95 nu Nederlands Elftal compleet van 49,95 nu landstalige pie op CD-i Looney Tunes tandenborstel per stuk van 12,95 A £|C voor TATION i KANS %SH o is voortgekomen uit de »ie van het voormalige Petrus Émdius (algemeen voortgezet ÏÉrwijs) aan de Zuidlandstraat pDe Vaart (vbo) aan de Axelse- w ifomenteel volgen de om en nabij 'lalfhonderd leerlingen lessen de twee gebouwen van die icgere scholen. W. Broekhuy- Bi, die namens het bestuur van Ie Rede deel uitmaakt van de owcommissie, vertelt dat op lacht is verstrekt aan een gespe cialiseerd onderzoeksbureau uit Wterdam om de huisvesting op locatie voor te bereiden. Huisvesting aan de Axelsestraat piet daarbij in de ogen van be duur en directie de voorkeur. Het 'agelijks gemeentebestuur staat eveneens positief tegenover, 'sens Broekhuysen heeft de jemeente Terneuzen bovendien het schoolgebouw van de voormalige De Vaart reeds grond lereserveerd voor dat doel. Naast iet bestaande gebouw zou een gerealiseerd moeten Wden. Het bestuurslid bena- dat september 1998 een op tische streefdatum is, omdat f veel werk bij de realisatie van 'e zogenoemde uni-locatie komt cjken. oe tweede scholengemeenschap basisvorming in Terneuzen, ovoneens uit samenvoeging Mstane Zeldenrust-Steelantcol- 'Se' krijgt met ingang van het a"onze correspondent J*-* jaarlijkse hengelwed- 'J voor de basisscholen in de Meente Axel is gewonnen door J leerlingen van de school De in t ,ruitKoewacht- Winnaar J, 'udividuele klassement I 'm 1 Messadi van de Prin- "Manjkeschool uit Axel gingen van vijf basisscho- wamen voor deze wedstrijd «actie op het water van de Klei- i,rm te De vangsten evenement was telaiUSeertl door de jeugdcom Sn» n8 j hengelsportvereni komende schooljaar al onderdak in één gebouw, dat van het vroe gere Zeldenrustcollege aan de Zeldenrustlaan. Grote onvrede over de onveiligheid van de oversteekplaats in de Willem de Zwijgerlaan. FOTOWIMKOOYMAN Van onze verslaggever Terneuzen - De gemeente Ter neuzen wil de portemonnee trekken om snelheidsremmen- de maatregelen te nemen in de Weststraat te Biervliet en de Baljuwlaan in Sluiskil. De maatregelen kosten alles bij elkaar 130.000 gulden. Het colle ge van burgemeester en wethou ders vraagt hierover advies aan de commissies Verkeerszaken en Financiën. De Weststraat in Biervliet is een belangrijke wijkontsluitingsweg in het dorp waar veel te hard wordt gereden. Daar zijn her haaldelijk klachten over ontvan gen door de gemeente, waarna onderzoek is gedaan. Uit snelheidsmetingen is vast ko men te staan, dat de gemiddelde snelheid van de voertuigen die zich over de weg begaven tussen de 55 en 65 kilometer per uur lag. Het college vraagt daarom in te stemmen met het treffen van ver keersmaatregelen. Verder vraagt het gemeentebe stuur een aanvullend krediet van dertigduizend gulden voor de Baljuwlaan in Sluiskil. Daar is eerder door de gemeenteraad al een ton uitgetrokken voor snel- heidsremmende maatregelen. Maar de uitvoeringskosten vallen naar verwachting hoger uit. De commissievergaderingen waarin het voorstel ter sprake komt, zijn donderdag 13 juni. De commissie voor Verkeerszaken komt vanaf 19.30 uur bijeen in de burgerzaal. De commissie Finan ciën vergadert vanaf hetzelfde tijdstip in kamer 4.06 van het stadhuis. Hoek - In zorgcentrum Vremdie ke is tot 18 juni een tentoonstel ling te bezichtigen van mevrouw J. van Hoeve-Cijsouw uit Bier vliet. Met verscheidene hand werktechnieken beeldt zij haar kijk op de wereld uit, beginnend vanuit haar eigen keukenraam. De tentoonstelling draagt dan ook het toepasselijke thema 'Een reis door de wereld'. Van Hoeve volgde haar opleiding aan de kunstacademie Artibus in Utrecht. ïn uit deze advertentie zijn niet te combineren met eldig t/m zondag 16 juni zolang de voorraad loud van eventuele drukfouten en/of prijscorrecties. V' Alles ptosK tr U1uS'ag: 1 Jamel Messadi ;ale j. Manjkeschool) met een to- SWaiwm til3? £-86 centimeter aan "anlOa.T Kennet den Engels- 125m ?PRrJan Heydenschool) ""OSOcm a n" Baert (De Eikel" ®sschnó» £,armen de Ridder (Ca- S' Antnrm cm; 5- Mark Groense ter bnjsschool) met 60 centime- 1 De Eikeiaar, Koe- 1 'o Rnnses Marijkeschool, til HEr van der Heyden- Idirpt 5' st' ACanis!ussck0°h I o. bt. Antoniusschool, DE Coöperatieve Trans- p ortondernemer sbond (CTOB) in Breskens be staat vijftig jaar. Deze coöperatie is in 1946 op verzoek van de toenma lige staatssecretaris op gericht om de hoeveel heid te vervoeren goede ren onderling beter te re gelen. Het was de perio de net na de oorlog toen nog veelal werd gereden met legervoertuigen, 's Morgens werden werk nemers met de vracht wagen naar het werk ge bracht, 's middags werd zand en steen geladen en 's avonds werden de mensen weer opgehaald. Het was immers de tijd van de wederopbouw. Volgens secretaris/pen-,, ningmeester K. Brakman heeft de bond vijftig jaar na de oprichting nog steeds bestaansrecht. Door Frank van Cooten EEN KLEIN bordje bij de deur van het kantoor aan de Grote Kade in Breskens toont aan dat hier de CTOB is gehuisvest. Je rijdt er zo voorbij. „We zijn niet zo bekend bij het grote publiek. Op een enkele vrachtwagen zit wel een sticker van de bond," al dus Brakman. De CTOB verzorgt met name de administratie van de huidige twintig aangesloten bedrijven en dient als aanspreekpunt voor een opdrachtgever. Een bouw bedrijf of overheidsinstantie geeft een opdracht aan de CTOB die vervolgens de vrachtwagens regelt. Bij de CTOB zijn met na me de kleine ondernemingen en middelgrote bv's aangesloten. „De opdrachtgevers hebben met één adres te doen. Er kunnen snel zaken worden gedaan. Dat is onze kracht. Natuurlijk kun- »In het begin vervoerde de firma Brakman boomstammen met een 'malle Jan'. nen onze leden ook zelf opdrach ten aannemen," aldus Brakman. Op zolder staan de diverse pane len met foto's al klaar voor de expositie op vrijdag 7 juni. Dan wordt immers het jubileum ge vierd in het Wapen van Bres kens. De tentoonstelling geeft een beeld van de ontwikkelingen in het transport van de afgelo pen vijftig jaar. Samenwerken Brakman wijst erop dat de CTOB geen vakorganisatie is. „De coöperatie is vijftig jaar ge leden opgericht om transporton dernemers te laten samenwer ken. Door samen te werken kon den grote projecten worden uit gevoerd zoals bijvoorbeeld de Deltawerken. Een kleine onder nemer met twee vrachtwagens kan minder uitvoeren dan door samen te werken met collega's. Daarnaast werd de bond toen ook opgericht om onderlinge concurrentie tegen te gaan. Maar dat laatste geldt uiteraard niet meer. We hebben immers met een vrije markt te maken." Man van het eerste uur is A. Lauret. Hij was 48 jaar secreta ris en penningmeester. Hij her innert zich vooral de jaarlijkse uitstapjes voor de leden zoals naar Schiphol in 1946. Toen tel de de CTOB nog rond de vijftig leden. „Mensen gingen toen niet zo vaak op vakantie. De uitstap jes dienden als een soort van va kantie. Vooral ook bedoeld om de onderlinge verstandhouding te verbeteren. En het was na tuurlijk altijd gezellig," aldus Lauret. De samenwerking tussen trans portondernemers in de CTOB gold in eerste instantie voor het kipauto-vervoer. De werkzaam heden werden later uitgebreid met diverse soorten afstandsver voer en met bietentransporten. De huidige aangesloten bedrij ven beschikken gezamenlijk over zo'n honderd vrachtwa gens. CTOB verzorgt onder an dere het vervoer van deep-sea containers, agrarische produc ten en grond-, en zandvervoer voor aannemingsbedrijven. Ook sluit de CTOB collectieve verze keringen af voor de leden. Bestaansrecht Ondanks het gedaalde ledenaan tal heeft de CTOB volgens Brak man nog steeds bestaansrecht. „Het aantal leden liep terug REPRO WIM KOOYMAN doordat bedrijven ermee ophiel den dan wel door de vorming van grotere bedrijven die voor hun eigen administratie zorgen. Maar we vervullen nog zeker een functie. We moeten wel met de tijd meegaan. Er zijn nog verbe teringen mogelijk om de leden rendabeler te laten rijden. Zoals het regelen van retourvrachten. Of we het nog eens vijftig jaar volhouden weet ik niet. Dat is koffiedik kijken." Het jubileum wordt vrijdag ge vierd in het Wapen van Bres kens. De bond verwacht zo'n driehon derd gasten. Tegenover het res taurant stelt ieder lid van de bond een vrachtwagen op. Op deze manier krijgen de relaties een indruk van de diversiteit van de coöperatie. Kuitaart - Een bewoner van de Hulsterweg meldde de politie afgelopen dinsdag dat hij een onbekende man erop betrapt had dat hij met zijn zaakje bloot stond aan die weg. Toen de schennispleger zich betrapt wist, sprong hij in een auto en reed snel weg. Hoek - Forse blikschade was het gevolg van een botsing tus sen de auto van een 25-jarige man uit Waterlandkerkje en een 20-jarige man uit Hoek. Het ongeval vond afgelopen dinsdag plaats op de Hoek- seweg, tussen Wulpendijk en Knol. De man uit Waterland kerkje merkte te laat dat de au tomobilist uit Hoek rechtsaf een inrit in wilde rijden en knalde achterop. Waterlandkerkje - De auto lichte schade, de bromfiets zware. Dit was het gevolg van een aanrijding op de Turkeye- weg tussen een 27-jarige man uit Damme (automobilist) en een 17-jarige jongedame uit IJ- zendijke (bromfietser). De Belg verleende op de kruising met de Turkeyeweg geen voorrang. Sluiskil - Een 29-jarige auto mobilist uit Ridderkerk is, doordat hij te kort op zijn voor ganger reed, achterop de auto van een 42-jarige bestuurder uit Kasterlee gereden. Dit ge beurde op de westelijke oprit van de brug Sluiskil. De man uit Kasterlee moest plotseling remmen, en de Ridderkerker knon niet snel genoeg reageren. De schade aan beide auto's is aanzienlijk. Sluis - Een 74-jarige man uit Aardenburg heeft bij een onge val op de Zuidenbruggeweg verwondingen in het gezicht opgelopen. Hij kwam in bot sing met een 37-jarige autobe stuurder uit Sluis. Deze laatste hield te weinig rechts, waar door de bejaarde man hem niet kon ontwijken. De schade aan de auto's is groot. Van onze verslaggever Terneuzen - Het college van burgemeester en wethouders van Terneuzen neemt een nieuwe cateraar in de arm als de ambte naren straks het nieuwe stadskantoor betrekken. Het dagelijks gemeentebestuur heeft gekozen voor de diensten van Appèl b.v. en geeft de huidige cateraar, Van Hecke Catering, in een voor stel aan de gemeenteraad nog een veeg uit de pan. Het college schrijft daarin welis waar dat Van Hecke sedert 1991 'naar tevredenheid' de ambtena ren die dat wensen dagelijks van eten en drinken voorziet. Opvallend facet, aldus het colle ge, is wel dat Appèl aanzienlijk minder tijd kwijt is aan het op dienen van de lunch dan Van Hecke. Appèl schrijft daar vier uren per dag voor, Van Hecke gaat uit van 7,5 uren. Navraag door de gemeente bij andere cate raars leert de gemeente dat Appèl het bij het rechte eind heeft. Op het stadhuis in Terneuzen ge bruiken ongeveer veertig mensen per dag de lunch en dat is prima te behappen door één medewer ker, waar Appèl vanuit gaat. Deze cateraar levert, opnieuw al dus B en W, bovendien tot volle tevredenheid diensten aan Neckermann en Engelhard in Terneuzen. „Appèl wordt ge roemd op zijn professionele aan pak." Minder enthousiast is de gemeen te, zo valt tussen de regels van het voorstel aan de raad door te le zen, over de diensten en handel wijze van Van Hecke. Want wat is het geval. Al nadat het college besloten had met Appèl in zee te gaan, kwam er nog een herziene offerte binnen van Van Hecke. 'Die bevond zich ineens op een vergelijkbaar niveau als die van Appèl. Gezien de fase waarin de besluitvorming zich op dat mo ment bevond, de kennelijke aan leiding om de offerte te herzien en het feit dat alle cateraars tot 15 februari 1996 de gelegenheid hadden offertes in te dienen of te herzien, hebben wij de nieuwe of ferte van Van Hecke slechts voor kennisgeving aangenomen'. Van onze verslaggever Terneuzen - Een meerderheid van de ondernemers in de bin nenstad van Terneuzen is voor verdere verruiming van de zon dagopenstelling. Dat blijkt uit de enquête die daarover onder 127 winkeliers in het centrum van de stad heeft plaatsgevon den. Er kwamen 103 formulieren te rug binnen. Een aanzienlijk deel van de mid denstanders (80) geeft aan dat zij tot op heden gebruik maken van de zondagopenstelling. Een nog aanzienlijker deel (87) zegt er geen problemen mee te hebben dat andere winkeliers op zondag hun deuren openen. Daarnaast leert het onderzoek dat 57 ondernemers een winkel- openstelling wil die de mogelijk heden van de nieuwe winkeltij denwet overstijgt. Daar komt verder bij dat 59 van hen aange ven dat zij het gelet op de ont wikkelingen in Terneuzen en om liggende plaatsen belangrijk vin den dat de huidige zondagopen stelling nog verder wordt ver ruimd. De enquête met betrekking tot de zondagopenstelling van winkels is gehouden naar aanleiding van een verzoek van de winkeliers vereniging City Terneuzen om te komen tot een blijvende open stelling van de winkels op zon dag. Als eerste stap denkt de winke liersvereniging daarbij aan een openstelling van achttien zonda gen per jaar, later uit te breiden tot respectievelijk 26 en uiteinde lijk 52 zondagen per jaar, zoals ook in Sluis en Hulst het geval is. De bespreking van de resultaten komt dinsdag 11 juni aan de orde in een vergadering van de com missie voor algemeen bestuur. Die komt vanaf 17.00 uur bijeen in kamer 4.06 van het stadhuis. Van onze verslaggever Terneuzen - De verhuizing van de woonwagenbewoners van De Blikweide in Sluiskil naar nieuwe woonwagencentra in Sluis kil, Zaamslag en Terneuzen kost naar schatting ongeveer twee honderdduizend gulden. Dat meldt het college van burge meester en wethouders van Ter neuzen in een voorstel aan de le den van de commissie Ruimtelij ke Ordening en die van de com missie Financiën. De verhuiskosten komen niet ten laste van de gemeente. In het ka der van het provinciaal verdeel plan stads- en dorpsvernieuwing heeft de provincie Zeeland name lijk in de vorm van een apart pro ject 'Verplaatsingskosten wegens opheffing woonwagencentrum De Blikweide' al geld gereser veerd. Het dagelijks gemeentebestuur van Temeuzen stelt wél voor maximaal 45.000 gulden finan ciële steun beschikbaar te stellen in de kosten van nieuwe woon wagens voor een aantal bewoners van De Blikweide, die in aanmer king komen voor een nieuwe standplaats op een van de nieuwe woonwagencentra. Deze centra komen in augustus of september gereed. Veertien huis houdens van De Blikweide en drie gezinnen die daar vroeger woonden, verhuizen naar die nieuwe woonwagencentra. Tien huishoudens zijn kandidaat voor het nog aan te leggen centrum in Terneuzen. Dat is naar verwach ting binnen een jaar klaar. De verhuizing van de bewoners van De Blikweide naar nieuwe woonwagenkampen is noodzake lijk in verband met de sloop van het huidige Sluiskilse centrum. Dat voldoet al geruime tijd bij lange na niet meer aan de eisen die aan een woonwagencentrum worden gesteld. De commissie Ruimtelijke Orde ning vergadert donderdag 13 juni. Aanvang 19.30 uur in de burger zaal van het stadhuis. De com missie Financiën komt dezelfde dag op hetzelfde tijdstip bij el kaar, maar dan in kamer 4.06 van het stadhuis.

de Stem | 1996 | | pagina 25