Ponyruiters actief op eerste dag ING-springtrofee staat centraal Zeeuwse en Belgische top present ELINK rrosfdlex 'Opvang en sfeer fantastisch' Mukanya nieuwe voorstopper NAC Instructie Ruiterclub Hulst UITSLAGEN standen Tweedaags internationaal springconcours hippique in Hulst ■47 - AXEL okparasols SPORT ZEELAND B2 Fiks aantal combinaties aan de start op terrein aan Waterstraat Familie De Zeeuw voelt zich thuis bij RSV Axel sportnieuws KORT Bestuur ruitersportclub Hulst Deelnemende verenigingen Functionarissen Programma concours Hulst tijdens tweedaags springconcours hippique in Hulst Uwe Wolschendorf neemt het voortouw kivé: 0115-441711 B - Hoek tubelen - Zonwering IGOEDW'NKttS 5n nieuw concept in ogramma bestaat uit 2-zitsbankjes, tafels 'tjes. Het unieke van r name in de combi- jductiemethoden met materialen. :ht aluminium frame 'iliteit. Het vlechtwerk fce met de hand ver- □ad van polyolefine, stof die zich op tradi- innovatieve materia- kwaliteitsmeubelen kleurvast, onder- Alle eigenschappen xbehouden aan vol ar nu vertaald zijn zerk. !.00 uur- uur PB STEM DONDERDAG 6 JUNI 1996 Buis' Srdensportmedewerker - De ponyruiters en komen tijdens het ««daags internationaal Springconcours hippique in pst eveneens aan hun trek- feen. Dat gebeurt tijdens de jjtste wedstrijddag, zaterdag I juni, in de tweede springring up het knusse ruitersportter- Jj]) aan de Hulster Water straat. ijhet tijdens de meeste concour- jjj in Zeeland, wat het aantal ponyruiters betreft, armoe troef, Hulst komen maar liefst zo'n 85 combinaties in actie in twee parcoursen. Dat betekent toch zo'n 200 starts en dat is een groot aantal in het Zeeuwse. In de Z-klasse wordt met belang stelling uitgekeken naar de pres taties van de voor eigen publiek rijdende Stieven van Bunder met Diamantha. Hij steekt momen teel in een prima vorm, want on langs tijdens het concours in Tholen klopte hij de nationaal rijdende provinciaal kampioen Christiaan van de Plasse met Quarry Hill uit Yerseke. De overmacht van de Belgische combinaties is echter niet gering. In de ZZ-klasse komen Kelly van Wezenbeek met Sily en Annelies Vorsselmans met Halius, beiden uit Loenhout, aan het vertrek. In de Z-klasse zadelt Annelies Vors selmans El Cocoline. Verder ko men daar in het parcours Stieven van Bunder en Christiaan van de Plasse en Astrid van de Bossche met Nartotique van De Tassijns- ridders uit Haasdonk. Voor de strijd in de M-klasse le vert de gastvereniging Hulst vier combinaties. Dat zijn Angelique de Beule met Bon Amour, Colin- da Cornelissens met Au Revoir, Femke de Buck met Samantha en Angelique de Beule met King of Diamond. Zij krijgen af te reke nen met Kim de Loos met Marvel van De Kleppertjes, Femke van Goethem met Max van De Hon- teruiters, Thomas Casteleyn met Suen van De Zwinruiters, Caro- lien van de Plasse met DM Am bassador van Zuid-Beveland, Ruth Jakobsen met Fury en Ilona Riemens met Valentijn, beiden van Oranjezon. Daarnaast komen vijf Belgische combinaties in de ring. Van de 24 combinaties in de L- klasse komt het overgrote deel uit België. Acht combinaties zijn af komstig uit Zeeuws-Vlaanderen, waarvan vier van de organise rende vereniging. Dat zijn Stefan de Beule met Honey Girl, Stieven van Bunder met Littles Bill, An gelique de Beule met Shining Star Rebel en Esther de Vetter met Mister Rum. Van de Zwin- ruiters komen Stefan Meyers met Falco en Esther Meyers met Sun ny Boy. Van de Kleppertjes uit Axel komen in actie Wendy Elzen met Morena en Hans Vinke met Waldo. Zij zullen alles op alles zetten om de prijzen in Zeeuws- Vlaanderen te houden. •Het actieve bestuur le springconcours. van de ruitersportclub Hulst, dat garant staat voor de organisatie van het tweedaagse sterk bezette internationa- FOTO WIM KOOYMAN. Van onze paardensportmedewerker. Hulst - De landelijke rijvereniging en ponyclub Hulst houdt zaterdag 8 en zondag 9 juni weer een tweedaags in ternationaal springconcours hippique voor paarden en pony's. Dit gebeurt op.het schitterende ruitersportterrein aan de Waterstraat in Hulst. Voor de negende achtereen volgende keer staat het tweedaagse hippische spektakel op het programma met sterke Zeeuwse en Belgische deel nemers. Op het wedstrijdsecretariaat, waar de telefoon roodgloeiend staat en waar Anneriet Burm als wedstrijdsecretaresse de scepter zwaait, is het in de voorberei dingsfase van deze wedstrijden duidelijk een zenuwcentrum. An neriet Burm: „Vanaf 1987 heeft het bestuur het roer duidelijk omgegooid. Aanvankelijk was het een eendaags gebeuren, maar tot ieders tevredenheid zijn we overgegaan naar een tweedaagse wedstrijd. Vorig jaar waren we van plan om uit te breiden naar drie dagen om dan op vrijdag te beginnen met de pony's. Vanaf 's middags, want in juni is het ten slotte lang licht. Die drie dagen bleken uiteindelijk toch op te veel organisatorische bezwaren te stuiten. Om alle deelnemers te kunnen in delen en dan twee parcoursen te laten rijden, hebben we een ande re keuze gemaakt, namelijk twee parcoursen neerzetten. Het mate riaal is beschikbaar. Het par- coursmateriaal van de club en voorts dat van Fons de Vetter en Conny de Beule. Zij hebben even eens parcoursmateriaal en dat mogen we gebruiken. Zaterdag zijn er twee parcoursen en zon dags één, in de springbak voor de paarden." Er hebben zich 85 combinaties bij de pony's en 120 bij de paar den aangemeld. Dat komt toch neer op zo'n 275 starts wanneer ze twee keer in het parcours in actie komen. Dan heb je spring- ringen nodig. Naast het klassieke parcours is er voor de klassen B en L een progressief parcours voorzien, zowel bij de paarden als de pony's. Voor de klassen M, Z en ZZ is het tweede parcours een jachtparcours. Dat is een snelheids- en wendbaarheidspar- cours. De bouwers van de par coursen zijn Anton Hanse uit Kerkwerve en Paul Burm uit Ka- pellebrug. Tijdens de tweede wedstrijddag, waarop alleen de paarden in actie komen, staat dit jaar voor de tweede keer de strijd om de ING- springtrofee centraal. Anneriet Burm: „Deze active bank was ook vorig jaar hoofdsponsor van dit tweedaags internationale spring concours en tevens sponsor van de provinciale kampioenschap pen indoor springen, die Hulst eveneens organiseerde. Die trofee, een enorme bokaal, is de inzet van de strijd op zondag voor de klassen M, Z en ZZ. De beste combinatie over beide par coursen zegeviert. Er zijn ovër beide dagen in Hulst voor de rui ters en amazones weer interes sante geldprijzen te verdienen. We mogen provinciaal gezien rustig stellen dat we één van de best gedoteerde concoursen hou den hier in Hulst. Er is voor de ruiters en amazones in Hulst toch een dikke tiendduizend gulden aan prijzen te verdienen en dat is niet mis." jvan onze j. paardensportmedewerker sel - „Waarom wij lid ge worden zijn van de ruiters- ijsportervereniging Axel? Nou s,'dat is heel eenvoudig. Daar is i de opvang fantastisch, daar staat de ponyruiter, het kind, .centraal of het nu de pure t wedstrijdsport betreft of het recreatief bezig zijn. SAan het woord de gastvrije en pspontane 38-jarige Hans de FZeeuw, die in het dagelijks leven f fflTerneuzen een schildersbedrijf E® spuiterij runt met twaalf me- •dewerkers. Hij heeft sinds enige f Ren een prachtige boerderij be- i'rokken aan de Zaamslagdijk bij f de zogenaamde Ronde putten met M'jn charmante vrouw Jeannine 1 hun drie kinderen: Sam 11 War, Eline 9 jaar en de jongste r van zes Charlotte. Alle drie de Mmderen rijden pony en zijn lid Man ponyclub De Kleppertjes, een ■onderdeel van de ruitersportver- IwigingAxel. I Zij hebben de paardensportbacil rechtstreeks meegekregen van vader Hans, die tot vorig jaar ruim twintig jaar lang .rijdend lid was de landelijke rijvereniging en ponyclub De Zwinruiters uit Nieuwvliet en in die twintig jaar de grote triomfen van die club meemaakte. Hans de Zeeuw: „Ei genlijk ben ik via een jeugdvrien dinnetje in aanraking gekomen met de paardensport. Die hobby is overgeslagen op de hele fami lie. Zelfs mijn moeder heeft nu nog altijd een rijpaard." De specialiteit van Hans de Zeeuw was de samengestelde wedstrijd, waarmee hij met het paard Bibob zijn hoogtepunt be reikte en daarmee in de Z-klasse startgerechtigd was. Dat was ook voor de internationale springrui ter en handelaar Emile Hendrix uit Baarloo niet onopgemerkt ge bleven. Hendrix reisde naar Ter- neuzen, kocht Bibob en expor teerde hem naar Ierland voor het internationale werk. „Daarom ben ik met de wed strijdsport gestopt en konden we deze boerderij betrekken. Zo'n vijf jaar geleden zijn we hier neergestreken. Er was hier enorm veel werk te doen. Verbouwingen en dergelijke. Vorig jaar zijn de kinderen dus lid geworden van de ponyclub De Kleppertjes. Sam met zijn pony Prins, Eline met Yakari en Charlotte met Anous- chka. Zoals gezegd staat bij de actieve Axelse vereniging het kind centraal. De kinderen wor den fantastisch opgevangen en begeleid." Daarvoor zorgen tante Chris (mevrouw De Hamer-De Feyter), tante Nel (mevrouw Scheele-De Feyter), juf Sonja (mevrouw Wijnacker) en ome Ko (Ko den Hamer). Hans de Zeeuw: „Inmiddels heb ik zelf ook een taak bij De Klep pertjes. Ik val in wanneer een in structielid is verhinderd en tij dens de concoursen ben ik be hulpzaam bij het inspringen op het voorterrein. Wat ook leuk is voor de ponyleden is dat ze een gehele dag bezig gehouden wor den. Daar is eveneens veel be langstelling voor van de zijde van de ouders, net als tijdens de paas dagen. Op het eind van de mid dag wafels eten, dolle pret dus en Van links naar rechts: Sam de Zeeuw met zijn pony Prins, Jeannine de Zeeuw met het paard Koss, Hans de Zeeuw, Eline de Zeeuw en Charlotte de Zeeuw met Anouschka. foto camiie schelstraete. een sfeer om van te watertanden. Omdat men bij veel clubs alleen maar prestatiegericht bezig is, verveelt dat voor velen die de sport al pure hobby zien. Van de zomer tijdens de vakantie gaat men altijd enige dagen op pony kamp. Daar ga ikzelf nu ook mee naar toe. Al die dingen maken de ruitersportvereniging Axel, waar Hulst - Het bestuur van de de zestig rijdende leden tellende lan delijke rijvereniging en ponyclub Hulst is als volgt samenge steld: voorzitter Adri Hamelink, vice-voorzitter en secretaris Uwe Wolschendorf, penningmeesteresse Judith van Tienen, wedstrijdsecretaresse Anneriet Burm en Gino van Bunder. Hulst - De deelnemende verenigingen aan het tweedeaagse springconcours in Hulst zijn: Tassijnsridders uit Haasdonk, Saeftinge uit Kieldrecht, beiden België; De Honteruiters uit Kloosterzande, De Kleppertjes uit Axel, De Zwinruiters uit Nieuwvliet, Graeve Jan uit Sas van Gent, St.-Gilles uit België, Schouwseruiters uit Dreischor, De Weelruiters uit Nisse, De Oranjeruiters uit Axel, St.-Agatha uit Lembeke, Walcheren uit Arnemuiden, Oranjezon uit Vrouwenpolder, St.-Joris uit Rid derkerk, De Scheldestad uit Vlissingen, 't Soete Waasland uit St.-Niklaas, Jong Waasland uit Belsele, St.-Egidius uit St.-Gil- les-Waas, Noord-Beveland uit Wissenkerke, St.-Isidoor uit Moerbeke, De Vroonruiters uit Westkapelle, Martinusruitertjes uit Loenhout, Willebrordruiters uit St.-Willebrord, Lowegrui- ters uit Kieldrecht, Seros uit Veere en het organiserende Hulst. Hulst - De juryleden voor het concours zijn Jan Hoondert uit Ovezande, Bram Wattel uit Vrouwenpolder, Christian de Fey- ter-Sydlitz uit Axel, Jan de Kroo uit Nieuw- en St.-Joosland, Sari Hanse-Verbrug uit Kerkwerve en Paul Burm uit Kapelle- brug. Federatievertegenwoordiger tijdens beiden dagen is Johan van 't Westeinde uit Oostburg. De parcoursbouwers zijn Anton Han se uit Kerkwerve en Paul Burm uit Kapellebrug. Hoofdring- meesters zijn Ad Bergs uit Heikant en Uwe Wolschendorf uit Hulst. Het secretariaat is beide dagen in handen van Judith van Tienen uit Clinge en Anneriet en Sybille Burm uit Kapellebrug. Als speakers fungeren Monique Hamelink uit St.-Jansteen en Jan Murre uit Terneuzen. De tijdweaarneming gebeurt door Jan Teunissen uit Philippine en het geluid wordt verzorgd door Willy Bogaert uit Hulst. Die renarts Alouis de Bruin verleent beide dagen eveneens zijn me dewerking en als hoefsmid is Willy Roelans uit St.-Jansteen pre sent. Hulst - Het programma van het tweedaagse springconcours hip pique van de ruitersportclub Hulst ziet er als volgt uit: Zaterdag 8 juni: 08.30 uur L-pony's in de hoofdring en B-pony's in de bijring, aansluitend tweede parcours. Ongeveer 10.30 uur M-pony's en Z-pony's met aansluitend tweede parcours L-, M- en Z-pony's. Zondag 9 juni: 09.00 uur B-paarden, 10.00 uur L-paarden, 12.00 uur M-paarden, 13.00 uur Z- en ZZ-paarden, 13.30 uur kür op muziek door Eppo en Mieke Roovers en aansluitend tweede par cours B-, L-, M-, Z- en ZZ-paarden. TENNIS Breskens: Zeeuwse veteranenkampioenschappen MANNEN ENKELSPEL 40 tot en met 54 jaar C: eerste ron de: Fred Elliott-Martin Titiheru 6- 4, 4-6, 6-2. 35+ Dl: eerste ronde: Ko de Fey- ter-Peet Boeckhout 6-0, 6-4; Hans Gussenhove-Werner Balzereit 6-3, 7-6; Ben Hoek-Harry van Wan- rooy walk over Hoek. 40 tot en met 54 jaar Dl: eerste ronde: Karei Leenhouwers-Sjaak Verduin 6-1, 6-0; Frank Hissink- Kees Ha vermans 6-1, 6-1; Rinus Witte-Rinus van Nijnatten 6-1, 6- 1. 40+ D2/E: eerste ronde: Rinus van Nijnatten-Leendert Maas 6-0, 6-1. DUBBELSPEL 40+ D: eerste ronde: Den Haan/De Feyter-Bentley/Verherbrugge 6-2, 6-1; tweede ronde: Den Haan/De Feyter-Van Slooten/Hissink walk over Den Haan/De Feyter; De Rechter/Brenner-Out/Ten Hacken 6-3, 6-4; Carels/De Rijk-Flik- weert/Van de Voorde 6-4, 6-1. VROUWEN ENKELSPEL D2 35+: eerste ronde: Marjan van Overloop-Hannie Heydens 6-1, 6- 1. DUBBELSPEL 35+ Dl/C: eerste ronde: Ingels/Van Hulle-Flikweert/Nelisse 6-0, 6-1; Haeck/Wisse-Lensen/Risseeuw 6- 3, 6-2; Den Hollander/De Looff- De Jong/Kamstra 7-5, 6-2; Ca- rels/Maas-Blackman/Dieleman walk over Carels/Maas; Sterren- berg/Verhelst-Temmerman/Vos- ters 6-0, 6-0. 35+ D2: Donze/Snauwaert-Ge- lauf/Heydens 6-2, 6-1; Blaak- man/Becude-De Rijk/Corijn 6-1, 6-4. GEMENGDDUBBELSEL Dl/C 35+: eerste ronde: Schelins- ky/Lippens-Van Wanrooy/Van Wanrooy 1-6, 6-2, 6-4; Van de Voorde/Adam-Maas/Temmerman 6-3, 7-5; Van de Sande/Van de Hooft-Vosters/De Lijzer 6-0, 6-0. D2/E 35+: eerste ronde: Donze/De Witte-De Rijk/Smallegange 6-4, 6-3. Door Chris van Nijnatten Breda - NAC heeft de opvolger voor Dick van Burik van ver moeten halen. Maar Jean-Claude Mukanya (28) legde zijn tocht naar Breda in etappes af. Hij komt uit Zaïre, waar hij op zijn negentiende vertrok. Zijn eerste Europese club was Eeklo en daarna speelde hij zeven jaar voor Lommei, dat onlangs even als NAC, deelname aan Europees voetbal juist misliep. de landelijke rijvereniging De Oranjeruiters en de ponyclub De Klepperjtes samenwerken, zo bij zonder met die werkelijk fantas tische sfeer." Mukanya kwam woensdagmiddag een vierjarig contract overeen met NAC en toog met zijn vrouw, nog voor hij medisch gekeurd werd, eerst naar het nieuwe stadion in Breda. „Prachtig, in zo'n stadion kan je alleen maar met grote am bities spelen," zei de in Kinshasa geboren en opgegroeide Franstali ge Afrikaan. De nieuwe NAC-spe- ler, die zijn contract nog moet on dertekenen, is aanvoerder van het Zaïrese elftal. Hij heeft al 46 in terlands op zijn naam staan. „We denken met hem een zeer goede speler te hebben aangetrok ken," zei NAC-voorzitter John Peek, die samen met directeur Martien Vreijsen als stadiongids optrad. NAC had Mukanya al eerder op het oog, maar besloot pas een week geleden tot actie over te gaan. „We hebben bij veel mensen informatie ingewonnen, onder wie Eric Gerets en Graeme Rutjes. Ie dereen was positief," aldus Peek. Een objectieve bron in België be vestigt de naar NAC overgewaai de geluiden uit België. „Hij kan zowel libero als voorstopper spe len en is een uitstekende mandek ker. Mukanya is bepaald niet de braafste van de klas, maar aan de andere kant is hij moeilijk te pas seren. Een goeie verdediger." I Wonze paardensportmedewerker de ruim 200 springruiters f n amazones die hebben ingeschreven I oor het tweedaagse internationale t pnngconcours hippique voor paar- ln!n van de landelijke rijvereniging en |P nyclub Hulst, is de complete toP en e het Belgische |yn ,"d en Meetjesland present. 11»'? deelnemersveld tijdens de I 'eJ, waaroP de paarden ook liJi eede parcours afwerken, is pdrukwekkend. I ^Vrfn tr^CLSecretaresse Anneriet Burm: llooft de,strÖd om de ING-trofee be lden m vola® !aar> attractief te wor- Ike hoRwe voorheen al een behoorlij- Pdoor a a?n Pdjzengeld beschikbaar, v e medewerking van onze hoofd sponsor is het prijzengeld nog eens extra de hoogte ingeschoten. Het gaat nu de tienduizend gulden ver te boven. Voor de winnaar van de ING-trofee is er nog eens een extra bedrag beschikbaar. Het lokt natuurlijk sterke ruiters en ama zones naar ons concours en daarmee kun nen we alleen maar gelukkig zijn. De ING- springtrofee is geen wisselprijs. Hij wordt direct bezit van de winnaar. De trofee 1995 is gewonnen en in het bezit van Ilyo de Loos van de Oranjeruiters uit Axel. Hij verdedigt hem dit jaar als het ware, maar nu staat toch de fel begeerde bokaal voor 1996 klaar voor de winnaar. In de ZZ-klasse gaat natuurlijk alle be langstelling uit naar het springkanon uit Kortgene, Simon den Exter en de winnaar van de vorige editie Ilyo de Loos met Fac- tice van de Axelse Oranjeruiters. In die zelfde klasse zal ook Stefan Weemaes uit het Belgische Meerdonk twee paarden za delen, namelijk Folie de Katapult en Mis tral. Hij heeft in het verleden al voor bij zondere staaltjes van springsport gezorgd op het Hulster parcours. De parcoursbou wers Anton Hanse en Paul Burm zullen de kandidaten voor de eindzege voor de ING- springtrofee een stevig parcours voorscho telen. Er zijn tien deelnemers in de Z-klasse, waarvan de helft Belgen. Voor Zeeland en West-Brabant komen aan de start Ilyo de Loos met Nadir, Sjoerd de Bot met D.ucho van de Willebrordruiters, Albert Vermue met Goodbey, de sterke rijder van De Weelruiters en vader en dochter Simon en Sandy den Exter uit Kortgene. Dat het de Belgen ernst is om de grote bokaal naar het Waasland te vervoeren blijkt uit het feit dat in deze Z-klasse Johan Rooms uit Belsele met niet minder dan drie paarden naar Hulst afreist. Dat zijn Kablesse, Oli ver Twist en Oki Doky. Zijn zus Gerda kan met Jalinka van Jong Waasland, eveneens een steentje bijdragen aan Belgisch succes. In de M-klasse zal eveneens felle strijd ge leverd worden. Niet minder dan twintig combinaties heb ben zich gemeld voor de twee parcoursen. De helft komt uit België. Deze klasse kent twee deelnemers van de ruitersportclub Hulst, die uiteraard graag voor eigen publiek willen vlammen. Daar voor zadelt Jeroen Burm Elegant en Luc Cornelissens Imposant Star. Simon den Exter en Sandy den Exter zijn in deze ru briek eveneens van de partij. Van De Zwinruiters komen Mark Merck met Goofy, Mare Broodman met Gobert en An ouschka Bevin met Jamaica in actie. In de ze rubriek zal het eveneens spannend wor den. Van onze paardensportmedewerker Hulst - Al vele jaren wordt de instructie aan leden van de ruitersportclub Hulst uit eigen kring geleverd. De pas 50 jaar geworden Uwe Wolschendorf, hoofdinstructeur van de landelijke rijvereniging en ponyclub Hulst: „Al zo'n jaar of zes hebben we dezelfde in structie. Paul Burm had de gevorderde po ny's onder zijn hoede, Mirjam de Feber zorg de voor de opvang van de gevorderde pony's en ik gaf zelf les aan de paarden, maar dat is de afgelopen wintermaanden veranderd. Wel heb ik nog de paarden onder mijn hoede, maar de groep van Paul Burm, de gevorderde po ny's dus, is naar Patriek de Kind gegaan en Adrie Hamelink is bereid gevonden de beginnende po ny's, de groep van Mirjam de Feber, over te ne men. Er wordt buiten de club bijna geen instruc tie gezocht. Bijna iedereen krijgt instructie vanuit de club zelf. Uiteraard is dit kosteloos. Onze oe- fendagen zijn op donderdag van 20.00 tot 21.30 uur en op zondag van 12.00 tot 13.30 uur. In het groene seizoen gebeurt dit op ons ruiters portterrein aan de Waterstaat in Hulst en in het indoorseizoen, van oktober tot maart, in manege Heikant van Fons en Ingrid de Vetter. Dat loopt prima. De meeste leden zijn springruiters, maar we hebben ook enige goede dressuurruiters en amazones binnen onze vereniging. Zelfs een pro vinciaal kampioene indoordressuur in de Z-cate- gorie in de persoon van Christian van Dorsselaer. Ik doe bijna altijd de begeleiding tijdens de con coursen. Toch heb ik nog een algemeen advies. Dat geldt niet alleen voor de springruiters, maar ook voor de dressuurcombinaties. Het grote ge duld! Voor allen moet het vooral vlug gaan. Voor al als er in het begin succes is, dan wordt er gefor ceerd. Dan gaat het mis. Dan zoeken ze hun eigen fouten bij de jury. Het succes komt niet vanzelf. Heb geduld. Blijven werken en oefenen."

de Stem | 1996 | | pagina 11