Vogelwaarde terug in beeld leer sterk deelnemersveld an Lare cesvol •ijd Kaast alle topploegen representatieve Belgische inbreng 'Ik doe dit werk bijzonder graag' 'Voor eigen publiek wil ik punten scoren' EUWS kort over Gent kbaar jiSTËM SPORT ZEEUWS-VLAAMS WIELERWEEKEND B3 Tijdrit van Hengstdijk naar Vogelwaarde Penningmeester Edwin van Immerseel: Programma van Wielerweekend Wegwijzer voor ritten in lijn John Paul van den Ameele van Erotic: Organisatie en juryWielerweekend AG 4 JUNI 1996 B2 terdageersteklasser Hoek ter had aanvankelijk aan- k te zullen vertrekken vol- dagavond terug. De festivi- ek ontroerden hem zo, dat een contract bij Hoek'zet- aan heeft, kan het wellicht had geen kind aan tegen- lcompetitie. Met groot ge- n de uitwedstrijd over deze eken voor zich. ing beslecht. Toen kon een "en het niet complete Gent De twee gelegenheidswer- Belgische slagmensen wei- kbalduel ontbrak niet. Al- n. De thuiswedstrijd tegen e ploeg niet voldoende spe- eeuwse Honk voert na vijf van de klassering aan. rsomstandigheden won Ca- -klasse de Jazz-zeilrace die it Temeuzen op De Wester en nog enkele externe facto- hepen het einde niet haalde, nemers van een mooie wed- EN aas, 2. Celina met schipper Cor- eelden, 4. Stress Mistress met uijpens, 2. Arriba met schipper er Lippens, 2. d'Ufo Jama met van Antwerpen sloegen zön- oers te Ovezande. Het twee kopgroep van vijf en in de ste. Laatstgenoemde, die een ntvangst had genomen in 's- rmee dat hij in uitstekende ouwer de pelotonssprint en C-renners. ZANDE 0 kilometer in 1.27.53, 2. G. van sweert), 4. S. Koole (Heinkens- Bolsius (Hulst), 7. R. de Jonge eijer (Wouwse Plantage), 10. C. sdijk), 50 kilometer in 1.12.45, 2. oes), 4. C. van der Horst (Stand- H. Boonman (Goes), 7. J. Marijs R. Haast (Wouw), 10. C. van der oom), 40 kilometer in 1.08.12, 2. (Kwadendamme), 4. D. Verhulst Zweedijk (Krabbendijke), 7. A. orssele), 9. J. Boer (Bergen op KERKE kilometer in 1.23.50, 2. S. Koole mei), 4. M. Verhagen (Schaik), 5. orp), 7. J. Weststrate (Yerseke), 8. rate (Goes), 10. M. Marijs (Oud kilometer in 1.15.25, 2. E. Steijns ijk), 4. D. Delchambre (Essen), 5. en (Roosendaal), 7. J. de Punder Raaymakers (Essen), 10. S. Rom- 0 kilometer in 58 minuten, 2. M. t aan Zee), 4. S. Bemardus (Goes), ff (Raamsdonksveer), 7. W. Koks msdonksveer), 9. B. Raas (Hein- n). euzen maakte het wielerweek- ónder goed. Van Cadsand won Leudelange de Grote Prijs van vinning en dat betekende de elite-amateurs met contract. 24 seconden voor en Vinger- e. sinds kort lid van de wielerve- p herhaling in Riel. Daar werd Hart van Brabant verreden, uitend en kan in het Zeeuws ote betekenis worden. Van de eren pakte JOHAN VAN plaats. et de beste dag van dit jaar. evelander met de zeventiende ewedorp werd 20e en FRAN- i Lare werd in Roermond op- ij de plus 45-jarigen. Dit op de uit 1500 meter zwemmen, 40 r lopen. De atlete uit Sluis had d nodig van 2 uur, 23 minuten nale top te pakken. De Vlissinger kwam twintig meter te kort om op het podium de kunnen kb®' men. Hij eindigde als derde op de sprint-triatlon. Bij de meisjes kwam Marianna van de Velde zo als verwacht wel op het podium- Ze eindigde evenals vorig jaar ais tweede achter Stefanie Korte- Bij de junioren was er eveneens eremetaal voor een Zeeuw. J°" chum Kuzee uit St.-Annaland had lange tijd zelfs uitzicht op het zilver, maar werd in de sio - fase nog voorbijgestreefd. V grootste troef van de Zeeuwe Irma Heeren, haalde het em niet. De Middelburgse is nog met g heel hersteld van een zware dua Ion in het Zwitserse Zoffing® een drietal weken terug, kwam pas in tiende stelling het water, drie minuten achter toen leidende Sylvia Pepels. J dens het fietsonderdeel verdwe ze uit de wedstrijd. DINSDAG 4 JUNI1996 Unze sportmedewerker MStdijk Met de indivi- tje tijdrit over ruim 10 ki lter is het wielercomité .Vogelwaarde weer terug t weggeweest op wielerge- üj Nadat in de Bossestraat «verkeersdrempels roet in ueten hadden gegooid om er .een fatsoenlijke wieler- ijsjrijd te kunnen organise- staat Vogelwaarde voor jteriiieuwde vuurdoop, jdrit organiseren is niet zo _jk, maar met de KNWU als Jjoleur mag er weinig fout gaan. Vraag dat maar aan het wielercomité van Westdorpe, dat vorig jaar dacht de zaakjes goed voor elkaar te hebben aan de Ka pittelstraat aan het plaatselijke voetbalveld. Die weg werd in het KNWU-rapport als te smal om schreven en er stonden teveel mensen die niets met de koers te maken hadden. Dit juryrapport was vernietigend voor Westdor pe, dat nu dus geen tijdrit mag organiseren. De stichting Het Zeeuws-Vlaams Wielerweekend heeft Miel van Goethem ook in de gelederen en dan is de link niet moeilijk te leg gen naar Vogelwaarde. Vogel waarde kreeg de tijdrit.en die start - onder meer vanwege fi nanciële belangen - in het kerk dorp Hengstdijk. Dat dorp schrijft opnieuw wie- Ierhistorie. Dit jaar wordt het wel erg druk in die plaats, want naast deze tijdrit worden er de nationa le kampioenschappen voor trim mers gehouden tijdens de eerste zondag in augustus. Ook dat be tekent voor Zeeland een primeur, want tot nu toe was er nooit een dergelijk kampioenschap in deze regio. De start van de eerste ren ner in Hengstdijk aan de Hengs- dijksekerkstraat is om precies 18.30 uur. Renners vertrekken om de mi nuut. In totaal zullen daar zo'n 120 renners van start gaan. De afstand bedraagt 10,3 kilometer. Het parcours van de tijdrit ziet er als volgt uit: Hengstdijkekerk straat-linksaf Plattedijk-krui- sing Vogelweg-Plattedijk-Zuid- dijk-Kampersedijk-rechtsaf- Kamperweg- rechtsaf Copwijkseweg-linksaf Kampersedijk-linksaf Bos sestraat. OorEddy de Schrijver - Ronald Apers het tijdens de jrsbijeenkomst in Het jleulengat in Sluiskil vol aan dat het Zeeuws- flaams Wielerweekend de KNWU voor drie is vastgelegd voor de tpcompetitie. Dat bete dus ook dat in 1997, «Meer deze topwedstrijd i tiende uitgave viert, de jjrkste elites van Neder- aan het vertrek zullen liaan. verleden hebben we wel èais bange dagen gekend, omdat o sponsor afhaakte op een zeer (slabberd moment. Die proble- yg hebben we overwonnen en fcbij het meerjarig contract ■OZ Zorgverzekeringen is on- jmbije toekomst gegarandeerd, til betekent even geen geldzor- de KNWU betreft, die- ïswe natuurlijk wel te voldoen lat de strenge eisen die aan der- ijk soort wedstrijden worden inbonden, maar daar zijn we voor. We hebben een Rob Sinders ging vorig jaar als eerste over de streep in de laatste etappe van het Zeeuws-Vlaams Wielerweekend. Ook de negende editie van het wielerspektakel belooft de nodige spanning op te leve ren. FOTO WIM KOOYMAN litstekende ploeg mensen om ons gebouwd die allemaal de tawen kunnen en willen op- Niemand uitgezonderd, ook de kracht van onze talstrijd," aldus Ronald Apers, («fitter van Het Zeeuws- Wiélerweekend dat op zaterdag 8 en zondag 9 juni in feuws Vlaanderen wordt verre- k fe fundament van Het Zeeuws- tlaams Wielerweekend is prima. Be aannemer, stichting Het Zfeaws-Vlaams Wielerweekend, telt een uitstekend stukje vak manschap afgeleverd door ook de negende uitgave rond te krijgen. Envoorhet eerst waren de zaak- jts al maanden voordat de meer- feigse van start gaat rond. -.Wehebberi er naar gestreefd om tot sponsors meerjarencontrac- ien ft sluiten. Dat hebben we al- Jjjó gewild, maar de tijd was er nog niet rijp voor. Nu we rustig stellen dat we wielerbedrijf hebben even tegen kan," aldus ipirs mét enige trots. De onder tekening van dit contract tussen het Wielerweekend en de hoofds- ponor vond onlangs plaats op het hoofdkantoor in Breda. Vorig jaar al mocht directeur De Boer van OZ het aanwezige pu bliek zijn bedrijf profileren. In middels is de naam van de verze keraar al aan Het Zeeuws- Vlaams Wielerweekend verbon den. Vlot „Alles is dit jaar bijzonder vlot verlopen. De ritten leverden wei nig moeilijkheden op. We hebben het parcours zelfs nog wat zwaarder kunnen maken door in de eerste rit naar Hulst twee keer een kasseienstrook op te laten ne men, die op zo'n vier of vijf kilo meter van de streep ligt. Daar kan dus een schifting volgen en wie daar zit kan eruit muizen, want die kasseien schijnen er niet zo gladjes bij te liggen. Dat geeft niets. In een topcompetitiewed- strijd moet dat kunnen," stelt Apers, die ook verheugd is over de komst van de NOS. „Ze komen in elk geval naar onze wedstrijd, omdat we topcompetitie draaien. Maar of ze net als vorig jaar twee dagen in Zeeuws-Vlaanderen verblijven hangt af van de bezet ting in verband met de drukte rond de Europese voetbalkam pioenschappen." Zaterdag 8 juni start de eerste rit van Het Zeeuws-Vlaams Wieler weekend weer aan de Nieuwe Kerkstraat in Sluiskil. Het maxi male aantal deelnemers van 126 zet zich dan in beweging. Om precies 12.00 uur zet de kara vaan zich in beweging voor een rit door het oostelijk deel van Zeeuws-Vlaanderen. De aan komst is gelegen aan de drukke Tivoliweg in Hulst. Omstreeks 14.50 uur zal daar de eerste oran je leiderstrui worden uitgedeeld. De renners rijden allereerst rich ting Temeuzen-Reuzenhoek waarna men naar de gemeente Axel afzakt. Op de Plattedijk en aan Bontekoe moeten kasseien worden genomen. Voor amateurs een peulenschil. De wedstrijdka ravaan trekt door Koewacht- Heikant-St.-Jansteen en rijdt zo naar Vogelwaarde-Kloosterzan- de om na een lus van 100 kilome ter in Hulst te arriveren. Om 14.15 uur wordt de eerste door komst in Hulst verwacht. Dan volgt nog een omloop van ruim 34 kilometer. Profstatus Vorig jaar was Davy Dubbeldam in de laatste kilometer nog goed op dreef. Dubbeldam is er niet meer bij vanwege zijn profstatus. Op de voorlopige deelnemerslijst staan nog wel Zeeuws-Vlamin gen, zoals De Jaeger en Schaut, maar de kans is groot dat zij wor den verdrongen door gastrenners Mol, Farenhout en Van Schaik zijn zeker van een plaats en mo gelijk ook Allard Engels. Hij zou dan als gastrenner meedoen. Consul Henk Remijnsen moet dit aankaarten en KNWU-molens malen niet zo snel, zodat moge lijk pas zaterdag bekend zal zijn of Engels mee mag doen. Engels won ooit enkele ritten in het Zeeuws-Vlaams Wielerweekend. Ook ZRTC Theo Middelkamp, dat met onder anderen Franse, Geijs, Van Vlimmeren, Goense (mits in vorm) en Mesu een rol van betekenis kan spelen is van de partij. De selectie van Oost Vlaanderen is sterk. Met een man als Kristof Trouvé kan gescoord worden. Dat deed hij al diverse keren in de Vlaamse grote wedstrijden. Thierry de Groofe, Steven van Malderge, Bart Everaert, Dirk Daemers en Danny Baeyens ma ken deel uit van deze ploeg. Het deelnemersveld van de ne gende editie mag er trouwens best zijn, want er zijn weinig zwakke schakels in het peloton te vinden. Anthony Theus start on der rugnummer 1 en is lid van Baby Dump/Europolis/Groene- woud. Patrick van Dijken is ook weer van de partij en hij beleeft uiterst goede herinneringen aan dit Wielerweekend. Nederlof, Van der Meijde, Van de Borek en De Poel zijn de overige deelne mers. Foreldorado/Golff komt met Michael van der Wolf, Rudie Kemna, Angelo van Melis, Den nis Hey, Paul van Schalen en Bart Boom. Ploegleider Leo van Etten van Dextro Volendam vaardigt Kemper, Rutgers, Ps- quino, Duyn, Mikli en Slageter af. Vorm Piels heeft een ex-beroepsrenner in de gelederen met Marc van Or- souw. Mafcel Remeijn kan nog aan de ploeg worden toegevoegd als hij geen last heeft van de val in Olympia's Toer. In deze ploeg rijdt een in vorm verkerende Ma- thé Pronk en verder Marcel Lust en Van Hest. Vredestein heeft in Mare Straathof een goede kop man. Met argusogen wordt uitge keken naar de verrichtingen van Louis de Koning. De ex-Erotic- renner zal zijn vroegere bazen willen laten zien dat ze beter met hem verder hadden kunnen gaan. De Koning won een rit in Olym pia's Toer en won een klassieker. Hij krijgt in Froeling, Ophof, Peter Hoondert en Benny Gosink helpers die zelf ook uitstekend kunnen presteren. Zeker een J0"'Eddy de Schrijver n - Edwin van Im- beheert sinds drie jaar de penningen van de dichting Het Zeeuws-Vlaams wlërweekend. Hij weet dus SI® ander hoe goed ge- iè kas is en wat voor be- i ér allemaal bij komen a. nboordat we dit jaar met de Ra- tasken en OZ een meerjarig contract hebben weten af te slui- zitten we er de komende twee j® beter voor dan ooit tevoren. is een goede ontwikkeling f >te ook moeten hebben, want wrat nogal wat op je af. Rabo f'hebben tweejarige con- TOten afgesloten met een optie W een derde jaar. OZ neemt m 5^ de helft van het budget fcii rekening en dat is nogal li aldus Edwin van Immer dié het rennersveld samen ik, he Koeijer uit Zaam- samenstelt. we hebben er niet zoveel ut,- ™en als je in de topcompe- ...l/^hraait. De ploegen zijn ianf 001 'n te schrijven en 2C'n k een garantie van i,., ij topploegen uit Neder- Daarnaast rekenen we op 'tast van enkele sterke Bei- ploegen. Dat gaat overi- Mét direct via ons, zodat je >n de zaterdag definitief kunt °i die Belgen inderdaad feul ^art staan. Voor onze o™, ^eerdaagse zou het overi- wn extra cachet geven. We ten in elk geval op een paar IP TllnorfAw h W «t 6 P'oegen." 'tolihwin van Immerseel is de &r 6en duidelijke uit haken a f Zlet hem dan ooIt «op de koersen in het Zee\m- »enWFmet?in,ega' »Wielren- t me altijd al geboeid en dat boeit me nog steeds. Daarom doe ik dit werk met veel plezier. Het kost veel tijd, maar dat voel ik niet zo. Ais je de wielersport een warm hart toedraagt, dan gaat het eigenlijk vanzelf. Ik hoop dat plezier nog lang te kun nen bewaren. Maar met een der gelijke entourage van deze wed strijd zal dat wel lukken." Van Immerseel en het bijhouden Van onze sportmedewerker Sluiskil - In Sluiskil wordt zaterdag 8 juni om 12.00 uur gestart met de eerste rit in het Zeeuws-Vlaams Wieler weekend. Zo'n twintig ploe gen vertrekken dan in de richting van oostelijk Zeeuws-Vlaanderen. De wedstrijd is 134 kilometer lang en finisht in Hulst aan de Tivoliweg. Omstreeks 15.00 uur wordt de aankomst verwacht. Om 14.15 uur is de karavaan dan al een keertje over de Tivoli weg getrokken. Zaterdagavond om 18.30 uur vertrekt in Hengstdijk de eerste renner voor de indivi duele tijdrit over ruim 10 ki lometer. De laatste renner vertrekt om 21.00 uur in de Hengst- dijksekerkstraat. Zondag 9 juni staat de ko- ninginnerit Breskens-Bres- kens over 186 kilometer op het programma. Het start schot klinkt om 13.00 uur en de aankomst is voorzien om 17.20 uur. van wielergegevens is bijna syno niem. Plakboeken vol. Als je uit slagen wilt weten, kun je gerust bij hem terecht. Het zou raar moeten lopen als je geen goed antwoord zou krijgen. Volgens voorzitter Ronald Apers gaat het wat de Belgische deelna me om een selectie van renners uit Oost-Vlaanderen onder lei ding van de heer Rotsaerts. Daar naast probeert men ook een ploeg van de wielervereniging Het Meetjesland uit Eeklo aan de start te krijgen en Oostak- ker/Lochristie onder leiding van Rafaël de Bisschop heeft er even eens oren naar om naar het Zeeuws-Vlaamse land af te zak ken. Die ploeg startte overigens zondag ook al in Het Hart van Brabant. „Natuurlijk komen wij aan de start. We volgen die klas siekers allemaal en we rijden al tijd graag in Zeeuws-Vlaanderen. Overigens alleen als we een goede ploeg kunnen opstellen, want als je na de eerste dag al naar huis bent gefietst geeft dat weinig vol doening. Nee, we zullen er staan en hopen een woordje mee te kunnen spreken," legt De Bis schop uit. Zijn ploeg reed ook een goede Wim Hendriks Trofee, al had de Belgische formatie met veel pech af te rekenen. Muys werd achter uit geslagen en normaliter is dat een renner die in de prijzen rijdt. Schoonjans is van de partij en die behoorde tot de toppers in de Wim Hendriks Trofee. Verder be staat de voorlopige selectie uit de gebroeders Van de Bos, Muys en Stefan Goossens uit St.-Niklaas. Edwin van Immerseel uit Ter- neuzen beheert al drie jaar de penninngen van het Zeeuws- Vlaams Wielerweekend. FOTO WIM KOOYMAN Van onze sportmedewerker Sluiskil/Breskens - De eerste rit in het Zeeuws-Vlaams Wieler weekend loopt van Sluiskil naar Hulst. De volgende plaatsen worden aangedaan door de karavaan met tussen haakjes de verwachte doorkomsttijden en kasseistroken: Sluiskil (12.00 uur)-Temeuzen Scheldeboulevard (12.10 uur), Reuzenhoek Polderstraat (12.31 uur)-Axel Westsingel (12.40 uur)-Bonte Koe kasseistrook (12.54 uur)-Koewacht Eikenlaan (12.57 uur)-Heikant Julianastraat (13.04 uur)-St.-Jansteen Wilhelminastraat (13.09 uur)-Absdale Tolweg (13.14 uur)- Kijkuit Nieuwe zeedijk (13.17 uur)-Rapenburg kruising N61 (13.24 uur)-Vo- gelwaarde knelspurt Rapenburg (13.28 uur)-Hengstdijk Vogelweg (13.32 uur)-Kloosterzande Bord Kloosterzande (13.34 uur)-Ossenisse Lageweg /In /IT i jJT AT S\ 11 f 1 Q KI nit*.)_ 17 nuc krachtrenner als Gosink kan wel eens tekeer gaan op de kasseien in de koninginnerit. „Maar de renners zelf maken de wedstrijd hard of niet. Vorig jaar kregen we 60 man naar de streep in Bres- kens. Als organisator zit je daar bepaald niet op te wachten. Als ploegen echter de handen ineens laan is het een kwestie van over en sluiten maar," stelt Apers. Alle ogen zijn gericht op Erotic Discount Centre waar Jean Paul van de Ameele de scepter zwaait in eigen regio. Papier in geduldig, want op de deelnemerslijst staat Franklin Klaasse. Die rijdt echter geen meter en het is onwaar schijnlijk dat hij start. Klaasse blijft duidelijk hangen en dat is voor een klasbak als hij moet zijn bijzonder jammer. Theo Akker mans zal zeker voor een dagsuc ces kunnen zorgen en Jeroen van Hoorn, Nico van de Klundert en Patrick Tolhoek zijn daar even eens toe in staat. AGU heeft met Marcel Hiemstra, Robert Kop pers, Marcel Vegt en Peter Schep heel wat kwaliteit in huis. Scoren De Jonge Renner heeft in Wilf- ried Bastiaanse, die de Zeeuwse wegen uitstekend kent, Michael Hayman, de voormalige renner van de wielervereniging Zeeuws- Vlaanderen en die het einde van Olympia's Toer niet haalde, maar die vorig jaar wel vierde werd in de tijdrit, Hans Pijpers, Peter van der Velden en Huib de Vries'ren ners in de ploeg die kunnen sco ren. Van Vliet/Weba aast op een ritze- ge met Wilco Zui'derwijk, Eric de Crom, Rob Sienders, Jan de Leeuw en Charles Overgaag. AOD Cycletours zit eveneens in de wedstrijd. Een ploeg met min der bekende namen. Ploegleider Cees de Brouwer is eveneens pre sent met een ploeg, die gebouwd is rond Erwin Kistemaker en Dennis Raadtgever. Schürer, Le- ijs, Kroonen en Xander Moerman maken hier deel van uit. Bij In- terkleur kan Peter Rinkel voor een verrassing zorgen en bij Alc- maria Victrix is dat Kops. De mi litaire selectie is ook van de par tij. Daarin Herald Dat en Wilfred Veldkamp. Kortom, een renners veld om je vingers bij af te likken. (13.40 uur)-President Roseveltstraat-Lange Nieuwstraat (13.51 uur)- Kruis polderhaven Duivenhoekseweg (14.02 uur)-Graauw Zandbergsestraat (14.05 uur)-Schuddebeurs (14.16 uur)-Hulst eerste doorkomst Tivoliweg (14.18 uurj-Clinge Gravenstraat (14.22 uur)-Nieuw-Namen Hulsterloostraat (14.31 uur)-Prospeer Hedwigdijk kasseistrook 600 meter, 14.33 uur)-Emmaweg-Ko- ninginnestraat-Aerenbergstraat-Louisastraat- Beerweg-Hogestraat (derde weg linksaf kasseistrook 700 meter) 14.45 uur- Emmadorp (14.47 uur)-Schuddebeurs (14.54 uur)-Tivoliweg Hulst finish (15.02 uur). Route parcours Breskens-Breskens zondag 9 juni. Breskens start Scheldekade om 13.00 uur-Schoondijke Prinses Beatrixstraat Rotonde (13.14 uur-Oostburg Bredestraat (13.22 uur)-St.-Kruis Dorpsstraat (13.33 uur)-Oude Kerkstraat kasseien (13.34 uur)-Vuilpan Brieversweg (13.37 uur)-Eede Brieversstraat (13.42 uur)-Aardenburg Eedeweg-Draaibrugseweg (13.46 uur)-Zuidzande Oostburgsestraat De Rode Leeuw (14.00 uur)-Ret- ranchement Dorpsstraat (14.10 uur)-Cadzand Bad Noordzeestraat (14.19 uur)-Nieuwviiet Dorpsstraat (14.30 uur)-Groede-Traverse-Voorstraat (14.33 uur)-Breskens Boulevard doorkomst (14.46 uur)-Hoofdplaat-Kersenlaan- Scheldedijk-Paviljoenweg (kasseien, 15.00 uur)-Hoek-Markt-Langestraat (15.27 uur)- Sluiskil-Baljuwlaan-Lelyplein-Kanaalweg (15.37 uur)-Sas van Gent-Westkade-Vrijestraat-Zandstraat (15.46 uur)-PhUippine-Kasteelstraat (verzorging, 16.02 uur)-Maagd van Gent-Barbarapolder (kasseistrook 2,5 ki lometer 16.11 uur)-Mollekot-Oudemansdijk (kasseien 1 kilometer, 16.24 uur)-St.-Jan in Eremo-St.-Livinuspolder-Casteleynstraat (kasseien 1200 me ter, 16.25 uur)-Waterland Oudeman-Kerkstraat-Watervbetsesteenweg (kas seien 700 meter)-Zandstraat-Kasseiweg (kasseien 700 meter)-Schorredijk en Groeneweg (twee keer een kasseistrook waarvan de laatste 2000 meter, 16.33 uur)-Boldwerweg (kasseien 850 meter)-Hazepootweg-Biervliet-Markt (16.54 uurj-IJzendiike -Waterpoortstraat-Minnepoortstraat (17.03 uur)-Maurits- weg Mauritshof (kasseien 500 meter, 17.03 uur)-Nummer Een-Breskens-Dui- velshoek-Scheidekade (finish, 17.20 uur). Door Eddy de Schrijver Temeuzen - John Paul van den Ameele kwam met een uitste kend gevoel uit de internationale Juniorendriedaagse van Groot-Axel. Hij reed daar met de neutrale materiaalwagen en aangezien het scouten van jongere renners ook tot zijn taak be hoort bij Erotic Discount Centre, was dit een uitstekende gele genheid om de jonge garde aan het werk te zien. „Ik heb bepaalde jongens uit Brabant uitstekend zien preste ren. Ook renners uit Zuid-Hol landers. En daar moeten wij het toch van hebben straks als ze eventueel als neo-amateur aan de slag gaan. Over de ontwikkeling van sommige jongens kan ik best enthousiast zijn," aldus John Paul van den Ameele, die ooit in het Zeeuws-Vlaams Wielerweek end beslag legde op de negende plaats. „Ik reed altijd op de ver keerde momenten lek of kreeg andere pech." Wie er voor Erotic in Zeeuws- Vlaanderen aan de slag gaat is nog niet helemaal bekend. Franklin Klaasse staat wel op de deelnemerslijst, maar is volgens Van den Ameele niet klaar voor dit karwei. „Ik weet niet wat er precies aan de hand is. Franklin mist momenteel de motivatie denk ik en hij prevaleert andere dingen. Ik heb hem toch nog dit jaar goed bezig gezien en de ver wachtingen waren redelijk hoog gespannen. Op dit moment komt het er niet uit. Ik was in Yerseke en hij verdween erg snel uit de koers. Dat is ook al een veeg te ken, maar we werken er wel aan. Praten met hem kan een heleboel verduidelijken. Ik hoop dat hij die goede dingen uit zijn junio- rentijd weer kan laten zien." Theo Akkermans, Marcel van der Vliet, Jeroen van Hoorn, Nico Vuurens en Michel Stobbelaar zijn momenteel redelijk zeker. Voor de rest wordt het afwachten wat er nog gebeurt. Over de topcompetitieverrichtin- gen is Van den Ameele redelijk tevreden. „We hebben enkele goede klassiekers gereden en punten gepakt, Overijssel stak er bovenuit met twee man bij de eerste tien en we deden mee voor de overwinning. Het begin was wat tegenvallend, maar nu tellen we toch weer redelijk mee. We zitten nu rond de honderd pun ten. Daar komen er zeker nog wat bij, want in het Zeeuws-Vlaams Wielerweekend willen we toch *John Paul van den Ameele, ploegleider van Erotic Discount Centre, wil graag scoren voor eigen publiek in het Zeeuws- Vlaamse Wielerweekend. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE. scoren. Niet voor de overwinning hoor, maar gewoon punten pak ken in de ritten. Dat moet kunnen en we moeten .onze Zeeuwse sponsor in eigen streek wat laten zien. Ik heb goede hoop op een leuke koers. Rommers, Stobbe laar en Akkermans hebben een redelijke Olympia's Toer achter de rug en dat kan van nut zijn voor de wedstrijd in onze eigen regio." Over het kleine aantal deelnemers in de criteria is Van den Ameele duidelijk. „We zijn al de slechtste provincie op dit ge bied qua aantal renners. Als er dan een mindere periode komt voelen wij dat het eerst. Dat is normaal. Kijk, als er in Brabant 30 renners minder aan de start verschijnen, hebben ze nog een goed deelnemersveld." Gaan er hier 30 minder van start, dan heb je te weinig renners aan het ver trek. Jongens tussen 18 en 24 jaar kiezen niet meer voor de wieler sport. Ze twijfelen en zien ande ren met een auto rijden of noem maar op. Dat is ook van invloed. Dat is de kwestie. Gelukkig is de neergaande lijn bij de dikke ban- denwedtrijden niet te merken. Daar moeten we ons maar aan optrekken." Van onze sportmedewerker Hulst - De stichting Het Zeeuws-Vlaams Wielerweekend is als volgt samengesteld: Ronald Apers (Aardenburg) voorzitter, Ton van Oosten (Retranehement) vice-voorzitter, secretaris is Greddy Scheele uit Hoek, penningmeester is Edwin van Immerseel uit Terneuzen. Het be stuur wordt gecompleteerd door Karei de Koeijer (Zaamslag), Miel van Goethem (Vogelwaarde), Juliën de Vilder (Oostburg), Hans Schot (Axel), Roger Platjouw (Axel) en Wil Aallaart (Terneuzen). De ondersteuningsgroep bestaat uit Adri d'Hont, Benny Cauwels, Peter de Bakker, Danny Moens, Piet Remijnsen, Martin Ocké, Mare Cauwels, Hans van Eyck, Jeroen Allaart, Jos Scherbeijn, Alex van den Bunder en Tonny Quataert. Vorig jaar maakte Alex Claeys nog deel uit van deze ploeg, maar de IJzendijkenaar heeft het KNWU-gebeuren voorgoed vaarwel gezegd. In Sluiskil zorgt trimclub Dallinga voor de ondersteuning en in Hulst is dat de gemeente Hulst en het wielercomité Hulst onder lei ding van Frank Vlassenrood. Het wielercomité Vogelwaarde neemt de tijdrit voor zijn rekening met Joop Hermans als aangever. Het wieler comité 'Breseans' uit Breskens tekent voor de organisatie in de slotrit Breskens-Breskens. De permanence in Sluiskil is in Het Meulengat en in Hulst is het Jan- seniuslyceum de uitvalbasis. De kantine van voetbalvereniging Vogel waarde is de permenance bij de tijdrit op zaterdagavond en Het Wa pen van Breskens doet dienst als permanence tijdens de slotrit. De jury van de negende uitgave van deze meerdaagse bestaat uit: wedstrijdleider Bruin (Den Haag), assistent-wedstrijdleider is Eddy Bogaert uit 's-Gravenpolder, wedstrijdcommissarisen zijn Wim Luit- wieler (Tholen) en Wim Jeremiasse (Schijndel). Als aankomstrechter fungeert Wim van Eenenaam uit Lewedorp, terwijl de tijdwaarne ming in handen is vah Axelaar Machiel de Footer, Jan Kerremans (Oudenbosch) en Henk Driehuis uit Benschop zitten op de motor. Lo Meijer uit Terneuzen is commissaris-secretaris, mevrouw Vermeulen uit Kloetinge is commissaris en zorgt voor een Zeeuws unicum. Frank Jansen uit Oudelande is commissaris bezemwagen en Tijmersma be dient de fotofinishapparatuur. Cees Maas uit Hoeven is speaker en dat is deze routinier wel toevertrouwd.

de Stem | 1996 | | pagina 9